Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#607) Morden24 válasza #65755648 (#598) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden átlagos autós átlépi a sebességkorlátozást minden 5-10km-en.

Ami egyáltalán nem számít addig, amíg baj nem lesz belőle. Én magam írta azt, hogy igazán ártatlan ember legfejlebb a születés előtt abortált magzat lehet, szóval elfogadom és tudom, hogy senki nem élőszent. Ellenben csak az igazán nagy barmok dicsekednek a sebességtúllépéssel is :U

Vicces, nem?

Valójában kicsit sem, de tény, hogy működik. Na akkor figyi: én egyetértek a warezzal akkor, ha az egy piacmódosító hatást kiváltani akaró tevékenység (mellesleg szerintem a bojkott továbbra is hatásosabb és főleg stílusosabb), ellenben nem értek vele egyet akkor, ha azért történik, mert valakinek nincsen kedve/nem tud fizetni. Ha valaki azt mondja, hogy a warezosok többsége az elvek miatt csinálja, azt egyszerűen kiröhögöm.

hanem inkább azért, ha nagy a lebukás veszélye

Így van. Bárki bármit mond meg finomkodik, a retorziótól való félelmet nem lehet "kéremszépen"-nel meg kompromisszumokkal kiváltani.

a közelben nem ítéltek el magánszemélyt warez miatt

Hát nem. Ezért meg azokon röhögök, akik a lehallgatástól meg a többitől félnek, de ez egy más téma, messzre visz, és köze nincsen ahhoz, amit itt tárgyalunk :U

Most akkor csak azt nem értem, ha szerinted sem jó a rendszer, és egyértelmű, hogy könnyű kibújni és ezzel elősegíteni egy új rendszer létrejöttét (még ha ez néhány olyan ember megkárosításával is jár, akik talán megérdemelnék azt a pénzt), akkor mégis miért véded annyira a warezzal szemben, ami a legnagyobb fegyver a rendszer ellen?

Ha a barátnőd nem adja meg neked azt, amire szükséged van, akkor mit csinálsz? Szakítasz vele (bojkottálod), vagy vele maradsz, azt a látszatot kelted, hogy szereted, de közben másokat k*rogatsz orrba-szájba (warez)?

A többire:
Ne egy emberben gondolkodj, hanem stúdióról, ami emberekből áll. A stúdió legyárt egy programot, amiért (ha ezt a terjesztési utat választják) a kiadó összeget fizet (ritka a fix egyébként). A kiadó a viszonteladókkal tárgyal, akik piaci kalkuláció alapján rendelnek egy adott mennyiséget, ami, ha jól fogy, újra rendelnek, ha nem, akkor nem rendelnek.

A probléma abból áll, hogy a valóságban nem egyes játékprojektek vannak, hanem van pr-feedback is. Azaz ha rosszul fogy a cucc, akkor nem fogsz újabb lehetőségeket kapni. Az, hogy miért fogy rosszul, le lesz szarva, mert ha nem jön vissza a lóvé, akkor nem lesz új projekt, ha meg csak "ímmel-ámmal" van pénz, akkor az azt jelenti, hogy nem lesz nagy összeg fejlesztésre, nem lesznek újító ötletek, nem lesz marketingtevékenység (és ha nincsen, akkor az emberek nem tudnak róla, és nem veszik [még csak warezolni is kevesebben fogják], és egyre alapd a pénz). Ez most nagyon le van egyszerűsítve, de szerintem érthető. ;)

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.