Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) *RLaci* válasza TaylorPro (#750) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem most nincs fent, de a 4a-n meg az 5-ön is ment a Viber jelzés amikor használtam.

(#752) K82 válasza TaylorPro (#750) üzenetére


K82
őstag

Válaszolt a fejlesztő Neked. :)

"Mario Ostwald2020. november 29.
Hello try to Re-install viber and try again. Don't forget to backup data. Regards"

Pixel / OnePlus Pad

(#753) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek, ezzel tudom tölteni a Pixel 5-öt:

[link]

Köszönöm!

(#754) TaylorPro válasza K82 (#752) üzenetére


TaylorPro
addikt

Láttam, köszi, de valamiért nem akar menni és nem tudom miért.

Pixel 8 Hazel

(#755) K82 válasza kvojnovics (#753) üzenetére


K82
őstag

Leírás szerint tudja a PD töltést, vezeték nélkül meg a QI-t - mindkettő jó a Pixelekhez. Viszont ha nem kell a vezeték nélküli töltés, kétszer ekkora kapacitású power bankot is találni kevesebb mint ennek a feléért.

Pixel / OnePlus Pad

(#756) bajonett válasza TaylorPro (#748) üzenetére


bajonett
tag

Nézegetem ezt a led blinkert (a pro-t), nagyon bejön hogy az app ikon megjelenítése is opció, erre talan le is cserélném az AOD-t, viszont lenne egy kérdésem :
Azt meg lehet valahogy oldani hogy az ujjlenyomat feloldás instant működjön?..nem igazán jöttem rá (lehetséges egyáltalán vagy ez vmi security feature?)..mert így hogy csak power gomb majd utána fingerprint az nekem kicsit körülményes, vaszleg deal breaker

(#757) kvojnovics válasza K82 (#755) üzenetére


kvojnovics
tag

Köszönöm!
Átgondolom!

(#758) TaylorPro válasza bajonett (#756) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem egyből felold. Valami nem oké ott. Nekem minta és ujjlenyomat van, azonnal felold.

Pixel 8 Hazel

(#759) bajonett válasza TaylorPro (#758) üzenetére


bajonett
tag

Közben megoldódott, settings-ben megtaláltam. Köszi
Jó kis cucc ez :K
Ha tudsz pár beállítási tippet, trükköt azt szívesen fogadom..
Akkut neked mennyire eszi? Előnyösebb mint az AOD?

(#760) TaylorPro válasza bajonett (#759) üzenetére


TaylorPro
addikt

Aodot sosem használtam. Viszont a kis pötty vilogtatása ledblinkerrel valószínű hogy kevesebbet eszik.

Pixel 8 Hazel

(#761) *RLaci* válasza bajonett (#759) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még ezt is tudom ajánlani. [link]
Jól teszi a dolgát, keveset fogyaszt és itt is be tudod állítani az app saját ikonját.

(#762) ShadowLac válasza *RLaci* (#761) üzenetére


ShadowLac
addikt

Megy normálisan?. Nagyon régi progi. Még az S2 samun volt.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#763) bajonett válasza *RLaci* (#761) üzenetére


bajonett
tag

Ja, ez ismerős (még az aod előtti időkből), egyszer rá is kerestem play store-ban de már rég nincs fent..
Ez a led blinker most marad egy ideig, meglatom lesz e valami defektje, de eddig nagyon bejön.

Nem is értem hogy miért nem testreszabható az AOD már a pixeleken..vagy legalább hasznosabb lehetne.
Anno amikor megvettem az első Moto X-et, az agyam eldobtam a moto display/actions funkcióktól. Azt a fajta felhasználóbarát kijelző lock-ot azóta sem tudta egyik gyártó még csak megközelíteni sem. Nem volt folyamatosan a képernyőn, csak ha a kezedbe vetted a készüléket vagy ha értesítés jött, és akkor is csak pulzált. Baromi hasznosnak bizonyult, azóta is hiányolom az a fajta lock screent ami a korai moto x-ekben volt.

Most komolyan, vajon mekkora nagy hiperszuper fejlesztés kéne hogy az integrált aod-t testreszabhatóvá tegyék? .. egyszer majd csak

(#764) ghiottone válasza bajonett (#763) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1

Volt még egy ACDisplay nevű progi, amit más telókon használtam régen és lehetett hasonlóvá varázsolni: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#765) bbendre válasza bajonett (#763) üzenetére


bbendre
őstag

Az ambient display -t lényegében kivezették az Android 9el. Után csak az AOD volt elérhető a Pixeleken. Nem tudni miért de nekem is hiányzik.
Az AOD config benne volt az Android 10 Beta1 ben a feature flag alatt. Utána kivették és egy későbbi Feature drop lesz vagy nem lesz. Sokak szerint a OnePlus teszthez volt benne és nem is pixel funkció lesz.
Remélem hamarosan megkapjuk...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#766) sphe válasza bbendre (#765) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem az a gyanúm, hogy amikor a Google megvette a Pixel gyártását és nekimentek a Google-nek, pont hogy született az a bizonyos megállapodás a nagy telefongyártók és a Google között, hogy bizonyos funkciók a Pixelen nem elérhetőek vagy testre szabhatóak. A trösztellenes fellépés és a story alapján logikus lenne. Szerintem.

(#767) *RLaci* válasza ShadowLac (#762) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jól működik még most is, több telefonomon is fent volt.

(#768) ShadowLac


ShadowLac
addikt

[link] aksi. iPhone 12 pro max VS p4a 5G

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#769) sphe


sphe
senior tag

Repülőgép üzemmódban sms-t kaptam és tudtam is válaszolni rá (wifi van). Eddig - még ezzel a telefonnal is - csak akkor érkeztek meg ilyen sms-ek, ha kikapcsoltam a repülőt. Ilyet eddig nem láttam. Ez hogy történik?

Szerk: megvan a hozzá kapcsolódó beállítás (csevegés wifin keresztül, ha lehetséges) és így sem értem meg mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#770) ghiottone válasza sphe (#769) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az üzenetek app tudja wifin keresztül is a csevegési funkciót - nézd meg a beállításoknál lehet automatice elfogadtad. + a küldő telefonján is be volt ikszelve és így átmehet ha jól emlékszem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#771) sphe válasza ghiottone (#770) üzenetére


sphe
senior tag

Igen , köszi. Vajon a szolgáltatón keresztül megy az sms, vagy ez amolyan Viber szerű üzenetküldés, hogy azok között működik akiknek fel van téve a Google messages, vagy esetleg egy harmadik dolog?

(#772) ghiottone válasza sphe (#771) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A másodikra tippelek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#773) bbendre válasza sphe (#771) üzenetére


bbendre
őstag

A szolgáltatónál van az engedély és a Google szervereken zajlik a kommunikáció. Nincs e2e titkosítás. Majd lesz a mostani Béta után.
Ami érdekes, hogy a RCS (ez nem SMS hanem RCS) üzenetet nem tudok küldeni a feleségem Samsung telefonjára. Nem minden telefonnal kompatibilis sajnos...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#774) sphe


sphe
senior tag

Köszönöm! Jó és érdekes újítás.

Accu battery nem akar csipogni, mikor elérte a telefonom a töltöttségi szintet. Van erre valakinek ötlete? (Értesítés sávban megjelenik, a rendszer értesítési hangok hangosan szólnak, Pixel 2 Android 11gyel csipog, így nem értem)

[ Szerkesztve ]

(#775) bajonett


bajonett
tag

Vettem egy olcsó tokot az aliról, [link]
Nagyon meglepett a minőség meg a fit, erősen ajánlott (bár azt majd az idő vasfoga mondja meg hogy mennyi lesz az "üzemideje" de ennyiért ez szinte ingyen volt)

Itt van pár kép is, [link]

(#776) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Úgy néz ki javítani fognak még a hangon az Adaptive Sound segítségével: [link]

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#777) sphe válasza ghiottone (#776) üzenetére


sphe
senior tag

Wow, ez szuperül hangzik, és meg is magyarázza hogy az értesítési hangok miért vannak standard hangerőn.

(#778) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Pixel 5 is átesett egy erős kínzáson: [link] A bioresin plasztik jópofa.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#779) TaylorPro válasza ghiottone (#778) üzenetére


TaylorPro
addikt

Össze van ez jól rakva. De elég esztelen barmolás. Legalább tudjuk hogy épül fel a hátlap.

Pixel 8 Hazel

(#780) *RLaci* válasza TaylorPro (#779) üzenetére


*RLaci*
addikt

Így van, egész jól tűrte a gyötrést. Nem szeretem ezeket a videókat, sajnálom az alanyokat. :) Arra jó azért, hogy tudja az ember mennyire kényes a használt telefonja.

(#781) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Amúgy tiszta uncsi ez a pixel, gondozásmentes, teszi a dolgát ziccer nélkül, ráadásul elég kétnaponta töltenem. :R

Pixel 8 Hazel

(#782) *RLaci* válasza TaylorPro (#781) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ha valaki izgalomra vágyik ne Pixelt vegyen, az biztos :D
Nálam most ez van, nem nagyon nyomkodtam.

(#783) K82 válasza *RLaci* (#782) üzenetére


K82
őstag

Ebből venni észre h vmi jó-e vagy sem. Addig nem tűnik fel a bugmentesség amíg másik telefonja nem lesz az embernek és csak vakarja a fejét h ilyet eddig nem láttam...

Pixel / OnePlus Pad

(#784) bajonett válasza TaylorPro (#781) üzenetére


bajonett
tag

"Amúgy tiszta uncsi ez a pixel, gondozásmentes, teszi a dolgát ziccer nélkül, ráadásul elég kétnaponta töltenem."

Szinte szó szerint ezt beszéltük a haverommal (aki utánam 3 hétre szintén beszerzett egy 5-öst), hogy ennyire - a jó értelemben véve - igénytelen telónk nem nagyon volt még.
Már lassan odáig jutok hogy totál elfelejtem tölteni es elindulok reggel 15%-kal... bár nem lepne ha úgy is kíhúzná a nap végéig :DD

[ Szerkesztve ]

(#785) sphe


sphe
senior tag

Tényleg békés nyugalom. A "kivisz a világból" autós mondás jut róla eszembe. Kényelmes is külsőre és UI -ra is.

Külön pozitív, hogy a műanyagra monta szikés Jerry :D hogy strapabíró. Nem is tudtam hogy környezetbarát újra hasznosított a fém és műanyag része is. Utána megnéztem az i12promax videóját is. A legérzékenyebb pontja minden telefonnak a képernyő üveg, a P5 kijelzője karcállóbb.

[ Szerkesztve ]

(#786) bigrock válasza bajonett (#784) üzenetére


bigrock
addikt

Bár én csak egy 4A-t bitorlok egy kedves fórumtársunk jóvoltából, de pont ugyanez a véleményem... Nem a Pixel topik-ok lesznek azok, amik a hsz. rekordokat döntögetik... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#787) *RLaci* válasza bajonett (#784) üzenetére


*RLaci*
addikt

37%-al indultam reggel melóba. Tudtam, hogy nem lesz ma sok üresjáratom, nem fogom sokat nyomkodni, emailre, telefonálásra, kis böngészésre, kis navira meg bőven ki fog tartani, simán hozta.

Erre az idei szériára igazán nem lehet panasza senkinek az üzemidőt tekintve. Meg úgy összességében sem, mindhárom modell hozza amit ígér minden téren, nem akar többnek látszani mint ami. Kiegyensúlyozott, stabil készülékek.
Mondjuk én a Google helyében az 5/5a/5a XL névválasztást preferáltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#788) bbendre válasza *RLaci* (#787) üzenetére


bbendre
őstag

Az "a" mindig a nagytestvér után jelenik meg és gondolom nem akarták kihagyni a 4es kistestvért.
Nem lepödnék meg ha hamarosan a Pixel teljesen megváltozna. Erős közép kategória és az XL lenne mindig a "szokásos valami ami nem lesz benne a következő verzióban" horror áron.

Ahogy nézem a 4XL-eket senkisem akarja elvinni. Ráadásul turbado a nagyrésze :(

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#789) TaylorPro


TaylorPro
addikt

A Spigen tok amit vettem a 4a 5G-het az van beleírna hogy 5 XL.

Pixel 8 Hazel

(#790) *RLaci* válasza bbendre (#788) üzenetére


*RLaci*
addikt

Tudom, 8. fajta Pixelem az 5-ös. ;)

Mégis az idei 3 modellt nézve, nekem így lett volna logikus az elnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#791) *RLaci* válasza bbendre (#788) üzenetére


*RLaci*
addikt

Arra én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan tovább, merre veszi az irányt a Pixel vonal.

Turbadós telók mind gari nélkül maradtak, nehéz lesz túladni rajtuk.

TaylorPro Akkor nem csak én, a Spigen is így gondolta :)

(#792) TaylorPro válasza *RLaci* (#791) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igen, amit írtál érthetőbb elnevezés lenne.

Ma ez is felkerül a telóra.

Pixel 8 Hazel

(#793) sphe válasza *RLaci* (#791) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem amennyire megbízhatóak (egy Pixel csoportban sem láttam garis meghibásodást, csak max leejtős ráülós balesetet) szépen lehet használni gari idő végéig, és aztán a máshol vásárolt pixelekhez képest is normál áron eladni :D

TaylorPro: majd írd meg milyen! Ez a fehér műanyag keret is jár hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#794) Tewe013 válasza sphe (#793) üzenetére


Tewe013
őstag

Jár hozzá, azzal lehet pontosan felrakni.

(#795) *RLaci* válasza sphe (#793) üzenetére


*RLaci*
addikt

Azért elvétve akad. Engem mondjuk elkerült, pedig összességében megfordult nálam vagy 15 Pixel :D Illetve egy Pixel 1nél volt audio chip meghibásodás két éves korában. Ennyi.

TaylorPro Kíváncsi vagyok milyen a Spigen üveg, majd jöhet esetleg fotó is róla ha megkapta.

(#796) ghiottone válasza *RLaci* (#795) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az meg amcsi verziós volt mint a végén kiderült. Ott volt is egy kereset emiatt, amihez viszont Európaiként nem lehetett csatlakozni és kifizetett a Google összesen 7,25 millió dollárt a tulajoknak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#797) *RLaci* válasza ghiottone (#796) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen, erre emlékszem. Mi az nekik aprópénz :D

(#798) ShadowLac válasza TaylorPro (#792) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ezt én is megrendeltem. széleken mijen? Nem ér be nagyon mert azt írták hogy nem ér ki szélre.
Sok helyen találkoztam én is a p5 xl megnevezéssel. Meg hogy eredettileg az lett vona a neve.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#799) bbendre válasza ShadowLac (#798) üzenetére


bbendre
őstag

Eredetileg tervezve volt a P5XL ami meretben a 4a 5g merete, csk 90Hz kijelzo, reverse charging es IP rateinget kapott volna de a Google elvileg nem akart egy 1000 dollaros telefont kiadni pedig szerintem nepszeru lett volna.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#800) TaylorPro válasza TaylorPro (#792) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem vagyok elájulva ettől. Széleinél nem jól tapad a fólia. A körítés jó, de ez így nem ajánlott. Lehet elkell engednem ezt a fólia témát.

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.