Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) horvath85g válasza TaylorPro (#1500) üzenetére


horvath85g
aktív tag

ha van beállítva ébresztő, akkor alapból lassabban tölt nem?

(#1502) bl4ze


bl4ze
veterán

Én továbbra sem láttam még 5G jelzést a telefonon, pedig aktív a Telekom 5G 3 hónapos promo és jártam Budapesten lefedett helyen.... :(

.:. bl4ze .:.

(#1503) TaylorPro válasza horvath85g (#1501) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igen, mindig úgy töltöm. De még így is tovább bírja a 750 milissel.

Pixel 8 Hazel

(#1504) horvath85g válasza TaylorPro (#1503) üzenetére


horvath85g
aktív tag

hmm, érdekes.
este megnézem, hogy hány amperrel tölt ébresztővel.
mekkora a különbség a gyorstöltéshez képest, érezhetően hosszabb a készenléti idő?
egy samsung a70-et használtam előtte, az érezhetően tovább bírta, és amúgy a kijelzője is sokkal fényesebb. szerintem abba jobb panelt raktak mint a pixelbe. sebességben sincs jelentős különbség.

(#1505) TaylorPro válasza horvath85g (#1504) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezt így nehéz megmondani, de kb 10%.

Pixel 8 Hazel

(#1506) TaylorPro válasza Csepy (#1475) üzenetére


TaylorPro
addikt

Valóban van olyan fényviszony amikor látszik még szemből is. Főleg mozdításnál látszik. Együtt tudok élni vele hálisten. De megkövetlek, valós a jelenség. :R

Pixel 8 Hazel

(#1507) K82 válasza horvath85g (#1501) üzenetére


K82
őstag

A nemrég bevezetett adaptív töltés csak akkor működik, ha van beállított ébresztés és elmúlt este kilenc. Az is úgy h kb. 80%-ig felpumpálja gyorstöltéssel, a maradék 20 pedig lassabb/lassú töltéssel kerül bele az ébresztés idejére. 20:59-kor töltőre rakva, vagy ha meg van szakítva a folyamat, az "alap" töltési metódus alapján kb. másfél óra múlva fullon lesz az akku.

Pixel / OnePlus Pad

(#1508) horvath85g válasza K82 (#1507) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Köszi!

(#1509) bl4ze


bl4ze
veterán

Android auto futtatáshoz milyen adat kábelt ajánlotok? (4a 5G)
Ali, ebay nem s.o.s. sürgős...

.:. bl4ze .:.

(#1510) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egy kis Pixel 5 aksiidő - de ebbe nem volt telefonálás, gps és végig egy helyben a 3 nap alatt:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1511) bl4ze válasza ghiottone (#1510) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem 3 nap alatt 4 óra, talán 4:25 sot jött ki dual sim módban. És még annak is örültem :)

.:. bl4ze .:.

(#1512) TaylorPro válasza ghiottone (#1510) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam egy sim 8-9 óra sot.

Pixel 8 Hazel

(#1513) Tüzi válasza enginev3.0 (#3) üzenetére

normális mobilokon már ott van pár éve :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1514) ghiottone válasza TaylorPro (#1512) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ bl4ze: azok jó idők, de honit úgyse tudjuk lekörözni :DDD

Kedden jön tesztre egy Moto G100 5000-es akksival. Na arra kíváncsi leszek mit fog produkálni 2 simmel, sd870-el.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1515) K82 válasza bl4ze (#1509) üzenetére


K82
őstag

Szinte bármelyik Blitzwolf, Baseus vagy ugreen kábel jó. A céges kocsikba (Vitara, eGolf, Octavia) ilyen BW kábeleket raktam, a piros szín miatt mindegyik megvan még (a fekete mindig megtetszett vkinek). :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#1516) K82


K82
őstag

Izgalmasnak ígérkezik az idei széria, kíváncsi leszek rá. Eddig mindig "elrontott" vmit a Google, most talán összejön - bár lehet túl optimista vagyok. :F
Egy biztos, a zasszonyt még évekig kiszolgálja a 4a5G, én meg hűtlenkedek egy kicsit a 4XL után. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#1517) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Mióta gyengébb töltővel töltök van érezhető akuidő javulás. Majd megnézem mennyi kijelzőidő jön össze.

Pixel 8 Hazel

(#1518) K82 válasza TaylorPro (#1517) üzenetére


K82
őstag

Elég hihetetlenül hangzik... :F

Pixel / OnePlus Pad

(#1519) TaylorPro válasza K82 (#1518) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pedig de. 3 óra 70%.

Pixel 8 Hazel

(#1520) Tüzi válasza K82 (#1518) üzenetére

u11+al van ugyan ilyen tapasztalatom... én sem akartam elhinni, de leszálltam gyorstöltőről, egy ideje powerbankozok, meg normál töltőzök (20-25 és 55-60% közé), és én is észrevettem, hogy jobban bírja az akksi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1521) TaylorPro válasza TaylorPro (#1519) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#1522) shina


shina
csendes tag

Sziasztok.

Gondolkodom egy Pixel 4a 5G vagy Pixel 5 beszerzésében. Érdekelne a tapasztalatotok pár kérdésben amire nem találtam választ a topicban.

Az első, hogy van-e túlmelegedési probléma hosszú videótelefonálásnál, mert a Pixel 4a-ról ezt olvastam több helyen is a neten (ezt más középkategóriás telefonok is bejátsszák és jól lefagynak, khm..khm Samsung, gondolom a SoC nem bírja szusszal). Ugye ez akkor érdekes ha több órát beszél az ember folyamatosan ("hurrá" járvány :((() és mondjuk Bluetooth fülessel tolja az ember. meg esetleg még töltőn is rajta van.

A második kérdésem, hogy kinek milyen tapasztalata van a Gorilla Glass 3-al. Valószínűleg tennék rá edzett üveget mert a karcolást gondolom annyira nem bírja, de jó lenne ha nem törne szilánkosra egy kisebb behatástól.

Végül a Pixel 5-ben lehet-e fixen 60Hz-re állítani a telefont? Nekem a hosszabb üzemidő többet ér.

Bónusz kérdés: milyen a kamera fotó minősége ha nem gyári appal van használva (pl. Open Camera)?

Köszönöm.

___________________/\_____________\0/_______

(#1523) BoB válasza shina (#1522) üzenetére


BoB
veterán

"Végül a Pixel 5-ben lehet-e fixen 60Hz-re állítani a telefont?"

Lehet, én is így használom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1524) K82 válasza shina (#1522) üzenetére


K82
őstag

Bármilyen más fotós appal gyengébb eredményre számíts. Még a P2XL-nél elővettem régebben vásárolt progikat, pár kép után úgy voltam h nem is kellenek ezek ide, nem kell a kézi beállítás...

Pixel / OnePlus Pad

(#1525) Decske válasza shina (#1522) üzenetére


Decske
aktív tag

Pixel 5-ön a GG6 nálam jól bírja, nem használok semmilyen plusz védelmet a kijelzőn.
Túlmelegedést nem tapasztaltam eddig.
Custom gcamnak talán van értelme, szvsz minden más kamerás appot érdemes elfelejteni, csak rosszabb lesz az eredmény.
Nem lesz annyival rosszabb az üzemidő, mint a felhasználói élmény, ha fix 60Hz-en megy a kijelző (egyéni vélemény), de persze lehet korlátozni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1526) ShadowLac válasza shina (#1522) üzenetére


ShadowLac
addikt

Pixel 4a 5g. Túl melegedést nem tapasztaltam.
Én egyből tettem rá üvegfóliat. ( Pár leesés volt, törés nem)
Open kamerát használom. Sajnos valamiért lassan exponal nem az igazi.( Mondjuk én csak azért használom mert külön mappát hoz létre és abba mennek a céges fotók. Nem keverednek a családi fotókkal)
Amúgy az open kamerát fölösleges használni, gyári jobb ,sokkal.
Üzemidő: K.. sok.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1527) bl4ze válasza ShadowLac (#1526) üzenetére


bl4ze
veterán

Pixel 4a 5G : túlmelegedést nem tapasztaltam.
Kamera bomba jó, stock kamera van, nem piszkáltam.

.:. bl4ze .:.

(#1528) TaylorPro válasza TaylorPro (#1517) üzenetére


TaylorPro
addikt

Na ez placebo lett. Mindenesetre az aksinak nem árt.

Pixel 8 Hazel

(#1529) horvath85g válasza TaylorPro (#1528) üzenetére


horvath85g
aktív tag

a 10% sem árt?
én nem szoktam hagyni 20 alá menni, a feleségem ezzel soha nem törödött, de nem láttam, jelentős különbséget amikor ugyanolyan telefonunk volt (op3).

(#1530) bl4ze


bl4ze
veterán

Érkezett ma frissítés, elvileg ezeket érinti :

.:. bl4ze .:.

(#1531) Decske válasza horvath85g (#1529) üzenetére


Decske
aktív tag

A mai Li-ion akksiknál nem kell figyelni rá. Tök mindegy milyen százaléknál teszed fel. Amúgy sem tudod túlmeríteni, mert a védelem kikapcsolja a telefont.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1532) horvath85g válasza Decske (#1531) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Igen, azt tudom, hogy nem tudom mélymeríteni, de több helyen is olvastam, hogy van egy tartomány amiben érdemes tartani, azt nem tudom, hogy ez mennyire számít valójában :)

(#1533) K82 válasza horvath85g (#1532) üzenetére


K82
őstag

Ártani nem fog, elég sok helyen olvasni hogy az ideális töltöttség 20 és 80% van. Pár gyártó rendszerszinten elérhetővé tette ezt az opciót, nálam pl. a Samsung tabletnél be lehet lőni h ne töltse 85% fölé. De ha belegondol az ember, a Pixelek adaptív töltése ugyanez: feltolja 80%-ig este, a maradék 20 pedig gyk. az utolsó pillanatban kerül bele.

Pixel / OnePlus Pad

(#1534) Decske válasza horvath85g (#1532) üzenetére


Decske
aktív tag

Igen, ha egy tartományon belül tartod azzal tudsz nyerni valamennyi akksi élettartamot, de az lehet bármi 100-40/90-30/80-20. 1 ciklusnak Li-ion akksiknál 0-100% töltés felel meg. Ha mondjuk, ezen a 60%-os tartományon mozogsz, akkor csak 0,6 ciklust viszel bele. Például nekem egy nap jellemzően 50%-ig merül le, így csak egy fél ciklust viszek bele. :)
A 80/60%-nak meg főleg akkor van értelme, ha folyamatosan áramforrásról használod a készüléket vagy hosszú ideig nem használod, csak tároló (a természetes kémiai degradáció 100%-os töltöttségen a leggyorsabb), de mivel a mobilok jellemzően kevés időt töltenek folyamatosan 100%-on feltöltve+hálózati áramon (plusz most már az adaptív töltés is segít ezen), ezért kb elhanyagolható ami élettartamot tekintve nyerni tudsz ezen.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1535) SkyS1gn válasza K82 (#1533) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mint az elektromos autóknál is, roadtripekre érdemes 100%ra tolteni.

Apropó a TSLA részvényeimnél már csak egy Pixel 5 lett volna jobb befektetés, brutál értéktartó. Nem igen esik az ára. :DDD

Most az OP 8T 8Pro-val szemezek brutál jó áron hozzá lehet jutni (140-150) Hiába na az a 60K felár egy P5-ért sok.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1536) TaylorPro válasza horvath85g (#1529) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ennyire ritkán merítem le. Most csak a teszt kedvéért hagytam.

Pixel 8 Hazel

(#1537) K82 válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


K82
őstag

Nem úgy mint a 4XL, az enyémet 350e Ft-ért vette az első tulaj az Alzánál. :DDD
Egyébként most kicsit megorroltam a Google-ra, mi a viharért kellett megszüntetni az overscan-t? Q-n még lehetett élvezni a tényleges full screen gestures-t, erre kettőt léptek visszafele, bámulhatom a navbar-t. :(((
Annyira idegesített h fejest ugrottam egy 5G-s S20 FE-be, érdekes módon azon is 11 fut és el lehet tüntetni a navbart, sőt ha kell akkor mint iOS-en, overlay-szerűen ott van az app felett. Nem mondom h a OneUI a kedvencem lett, de élhető. P5-öt nem akartam a "gyenge" SOC miatt, remélem a P6-tal gurítanak egy nekem is megfelelő telót... OP most nem játszik, durván elszálltak árban és méretben is.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1538) Drakmusz válasza K82 (#1537) üzenetére


Drakmusz
őstag

Pont a napokban gondoltam arra, hogy mi lesz a 4 XL utódja.
Ha esetleg a 6-os nem mutat valami értékelhetőt, akkor elképzelésem sincsen hogy merre induljak.....

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1539) K82 válasza Drakmusz (#1538) üzenetére


K82
őstag

Hasonló cipőben járunk. Ragaszkodnék a Pixel vonalhoz, de SD855 után nem szívesen vált az ember lefelé így a P5 kimarad, főleg ezen az áron. 4a5G a zasszonynak tökéletes, nem is tűnik lassúnak normál használat mellett (sőt...), de nekem már "bántja" a szemem a 60Hz. A P4XL méretben a maximum amit hajlandó vagyok cipelni, de a mostani mobilok mind kezdenek 160mm-es magasság fölé menni. Az S20FE meg tökéletesen passzol a 4XL tokjába, csak a kivágások vannak rossz helyen. :DDD Xiaomi kiesik a MIUI miatt, OPPO/Realme tetszetős csak ami jó az batár nagy... Nem egyszerű.

Pixel / OnePlus Pad

(#1540) shina


shina
csendes tag

Köszönöm a véleményeket. GCam porton elgondolkodom, de preferálnám ha nyílt forráskódú alkalmazásokat tudnék használni ahol csak lehet. Amúgy azért is nézem ezeket a készülékeket, mert LineageOS-t szeretnék, és támogatás gyakorlatilag mindig van Pixel szériákra, míg a többi gyártó készülékei a lutri kategóriába tartoznak ezen a téren (talán a OnePlus kivétel).

___________________/\_____________\0/_______

(#1541) TaylorPro válasza shina (#1540) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pixelre módosított rom és kamera app? Ezt soha nem fogom megérteni. Főleg hogy Lineage. Még ha nincs rá már frissítés és kap egy Pixel Experience romot az még oké.

Pixel 8 Hazel

(#1542) K82 válasza TaylorPro (#1541) üzenetére


K82
őstag

Aki Google-mentesen szeretné élni az életét, annak sok lehetősége nincs. LineageOS-szel a telefon teljesen funkcionális tud maradni gapps nélkül is és vkinek ez a fontos.
Mondanám h az informatikus osztályvezető is a cégnél a mai napig SIM kártyára mentegeti a telefonszámokat mert nem bízik a Google-ban. Persze Huawei és iPhone a két teló amit használ. :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#1543) TaylorPro válasza K82 (#1542) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ott is van baj akkor rendesen.

Pixel 8 Hazel

(#1544) shina válasza TaylorPro (#1541) üzenetére


shina
csendes tag

Számos oka lehet annak, a pragmatikustól egészen az agyament extrémig, miért szeretne valaki valami más ROM-ot használni a gyári helyett.

Persze akik nyomkövetés mentességre törekszenek már ott elbaltázták a dolgot amikor vettek egy mobiltelefont, van internetük, vagy akár csak bankkártyával fizetnek. De azért a anti-tech meg a teljes Google élet közt van egy széles spektrum. Mindenki válassza magának azt ami tetszik neki, annak minden előnyével és minden hátrányával.

___________________/\_____________\0/_______

(#1545) Laurh


Laurh
aktív tag

Valakinek van esetleg elfekvőben 1db fólia Pixel 4a 5G-re Pesten? Szívesen átvenném tőle. :R

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1546) Szelley


Szelley
senior tag

Ti hogy vagytok megelegedve a Pixel5 tererejevel? En nagyon gyatranak tartom. Neha szivem szerint foldhoz vagnam. :(

(#1547) Decske válasza Szelley (#1546) üzenetére


Decske
aktív tag

Sopron-Pest-Debrecen viszonylatában van tapasztalatom és egy Hua Mate 10 Pro-val tudom hasonlítani. Egyedül usb thetheringnél szokott makacskodni, ha nagyobb file-okat töltök le, akkor olyan 4-5 gb-onként kell egy airplane mód ki-be nyomnom, mert megáll a letöltés. A normál használat mellett nincs nagyon problémám vele. Utazás közben ugyan olyan sz@r, mint a többi, de ez a lefedettség miatt van.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1548) SkyS1gn válasza Laurh (#1545) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem van 1 P5-re illetve egy zöld strapa tokom is akit érdekel. Végül most OP 8 Pro-m lett.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1549) Eiki válasza Szelley (#1546) üzenetére


Eiki
tag

Nem volt ilyen problémám, bár a COVID miatt jelentősen kevesebbet megyek. M3-as autópályán van 1-2 rész, ahol nincs adatkapcsolat, de szerintem ez inkább szolgáltatói (Telenor) gond, nem telefon.

(#1550) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne.
Lehet valahol korlátozni, hogy pl a youtube only mobiladatforgalom mellet ne fusson?
Illetve a gesztusvezérlésnél a vissza lépésnél egy pillanatra rezeg a készülék. Ezt a rezgést ki lehet valahol kapcsolni?

Köszi előre is. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.