Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) TaylorPro válasza ghiottone (#629) üzenetére


TaylorPro
addikt

Jó lett! Lényegre törő és sallang mentes, gratula! Hajrá Borsod! ;)

Pixel 8 Hazel

(#652) kulcsar_g válasza ghiottone (#648) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Igen, semmi gondom vele. Egy kicsivel gyengebb a terero belteren, mint a fizikai SIM-es telekom kapcsolatom, nem tudom minek a fuggvenye, de nem zavaro.

(#653) ghiottone válasza kulcsar_g (#652) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:R bele is írtam. Köszi a megerősítést.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#654) Landor válasza kulcsar_g (#652) üzenetére


Landor
tag

Dual sim üzemmódban használod?

(#655) xhege válasza ghiottone (#629) üzenetére


xhege
addikt

Alapos, részletes, informatív teszt lett :C

(#656) BiP válasza TaylorPro (#651) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor ez megmagyarázza az "ettől drágább" szófordulatot :)
(területileg értem)

[ Szerkesztve ]

(#657) ghiottone válasza BiP (#656) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem vettem még észre, hogy ez csak a tájegységünkre jellemző szóhasználat lenne.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#658) Robbertho válasza BoB (#643) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Ahogy mondták, olyan kell, amiben van DAC.

Itt egy részletesebb leírás, hogy milyen opcióid vannak: [link]
Sajnos a Google-féle adapter elég rosszul szerepel, de az Apple-nek van az iPad-ekhez szánt USB-C-jack adaptere, ami tökéletesen működik a P5-tel.
Az olcsóbbak közül talán ez a legjobb választás, Media-ban nálunk 10 € volt. Sajnos nem a leghangosabb, de IEM-mel, egyéb fülhallgatóval teljesen elég a hangereje.

(#659) BiP válasza ghiottone (#657) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem ez a tapasztalatom. Én Zalából származom, ott "ennél"-t használunk, és környezetemben csak Nyíregyháza, Miskolc, Debreceni környéki ismerősök használtak ettőlt. BP-i közegben ill. országos médiában pedig (az én mintavételem alapján), aki így használta, mind abból a régióból származik, onnan költözött fel (akiről megtudtam/kiderült persze). Nincs kizárva, hogy máshol is használják, persze, de én ezzel társítom.

[ Szerkesztve ]

(#660) sphe


sphe
senior tag

Wavelet EQ frissítve, az előző kicsit túl lett tolva, most sokkal finomabban szól külső hangszóróval:

(#661) K82


K82
őstag

BiP: Szép is a magyar nyelv; amikor a vörösiszap-katasztrófa volt, jöttek az ország minden szegletéből mindenféle emberek. Amikor kaptunk egy kis nassolnivalót, csak ennyit mondtam h "de rég ettem már specit". A nálam jó 25-30 évvel idősebb (akkor még ismeretlen) kolléga egy pillanatra felnézett, ugye Te győri vagy? Ipari tanuló korában és csak Győrben hallotta ezt a szót.

Robbertho: köszi a listát, az Apple-féle ki is ment a fejemből h már ott is van USB-C csatis átalakító. Amikor kerestem ilyen átalakítót, gyorsabban találtam aptX HD-s BT fülest mint adaptert (ráadásul a Sennheiser itt volt 2 nap alatt, az ESR-re meg egy hónapot kellett várnom). Mire megjött gondoltam csak bele h a BT füles mellett nem is nagyon fog kelleni, otthon úgyis a ChromeCast Audio/Home Mini/hálózatos erősítő hármast használom, azokra meg direktbe ki tudom küldeni a Spotify-t. De a telken nincs net, hifi viszont igen, szóval meglett a helye. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#662) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#663) *RLaci* válasza TaylorPro (#662) üzenetére


*RLaci*
addikt

Grat hozzá! Kellemes belakást! :)

(#664) BoB


BoB
veterán

Köszönöm a jack adapterrel kapcsolatos hozzászólásokat, az Apple féle megoldás lett a befutó :R

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#665) ghiottone válasza TaylorPro (#662) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Grat! :) Majd egy beszámolót hogy milyen.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#666) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Köszönöm srácok! Munkahelyre rendeltem, első a munka, majd otthon bontom ki nyugodt körülmények közt. Kollégáim már szét akarták kapni. ;] Amint tudok írni róla, megteszem.

Pixel 8 Hazel

(#667) ShadowLac válasza TaylorPro (#666) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ez a 6,2 cool os??

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#668) kulcsar_g válasza Landor (#654) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Pontosan, gond nelkul. Mindket SIM T-s.

(#669) TaylorPro válasza TaylorPro (#666) üzenetére


TaylorPro
addikt

Na így elsőre bitang jó! Összeszerelési hibát nem látok. Nem recseg, nem ropog, kijelző jól illeszkedik. Minden patent. Telefonáláskor a beszéd hangszóró brutál hangos. Le kell venni a hangerőt mert sérti a fülem. Akinek számít itt a hangerő az nem fog csalódni. A sztereó hangszórók szépen szólnak. Jó ez a méret nekem, én szeretem a nagy kijelzőt. Fogása tok nélkül is jó, pont kellően vastag a készülék. Spigen Liquid Air Case tokot tettem rá. Ezzel azért már testes a készülék, viszont ez a tok jó nagyon, jól védi, jó a fogása. rlaci71 ajánlotta, köszi Laci! Tettem rá üvegfóliát olyat ami fekete keretes. Nagyon jó, de a tok felnyomja a szélét. Szóval a fólia kuka és újra fólia mentes életet fogok élni. Ami meg nem fed teljesen az nekem szúrja a szemem. A kamerát majd hétvégén tesztelem, de így random módon működik mindene. Még zajlik a belakás. Kijelző csodaszép, végre alapból van duplakoppos feloldás. Most úgy érzem magam hogy végre hazaértem, Pixelt mindenkinek! :R

Pixel 8 Hazel

(#670) Prowler válasza TaylorPro (#669) üzenetére


Prowler
senior tag

Gratulálok! Remélem beválik a készülék, én is szívesen kipróbálnám :)

Veremivadék Undorkutya

(#671) xhege válasza TaylorPro (#669) üzenetére


xhege
addikt

Használd sokáig egészséggel! :)

(#672) eastsider válasza TaylorPro (#669) üzenetére


eastsider
nagyúr

gratula

lehet vótmá, de honnan rendelted?

(#673) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Köszi mindenkinek. Egyenesen az amazon.uk-től vettem. És véletlenül bele szaladtam a fekete péntekbe is.

Pixel 8 Hazel

(#674) charg válasza TaylorPro (#673) üzenetére


charg
tag

HUF-ban mennyire jött ki szállítással?

(#675) Decske válasza TaylorPro (#669) üzenetére


Decske
aktív tag

Gratula hozzá. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#676) TaylorPro válasza charg (#674) üzenetére


TaylorPro
addikt

Jelenleg Magyarországra nem szállítanak. Angliai szállítással 204 ezerre jött ki a vége, plusz onnan egynapos prémium szállítás 16 ezer, és az akció miatt visszakaptam a teló árából 20 ezret. Te most alapból akciósan tudod megvenni.

Decske : Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#677) h.robert


h.robert
csendes tag

Sziasztok,

Ma megérkezett a Pixel 5-öm. Kipróbáltam, a stock Android tényleg nagyon szuper, de sajnos közben az Iphone 12 lett a favorit (60 Hz ide vagy oda), így a P5-öt eladom. Ha valakit érdekel, részletek a Hardverapron.

(#678) *RLaci* válasza TaylorPro (#676) üzenetére


*RLaci*
addikt

Meg ugye lejön majd belőle amit a fülesért kapsz. :))

Ma megjött a kedvenc tokom [link] .

(#679) TaylorPro válasza *RLaci* (#678) üzenetére


TaylorPro
addikt

Így igaz. Mivel a promóciós időszakban előrendeltem. Volt kis para meg matekolás, de eddig nagyon nem bántam meg. :K

forward2me is csillagos ötösre vizsgázott! Amikor átküldtem nekik az amazonos levelet az egyedi kézbesítő kóddal akkor azonnal válaszoltak, és továbbították a raktárosoknak az infót, és megköszönték. Mindenről egyértelműen tájékoztattak. Le a kalappal, minőségi szolgáltatást nyújtottak maximálisan.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#680) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Végre kitudtam próbálni a kedvenc Type-c zajszűrős fülesemmel. Brutál hangos a kimenete, óvatosan kell a hangerőt mert simán hallásküszöb fölött van. Minden vezérlőgomb tökéletesen működik. Eddig nálam ez a teló különösen ajánlott plecsnit kap. Semmi negatívumot nem találtam még eddig.

Pixel 8 Hazel

(#681) bbendre válasza h.robert (#677) üzenetére


bbendre
őstag

Miért döntöttél a 12 mellett? Én pont P4/5 . N20Ultra es 12 között próbálok dönteni de 12 nem volt még a kezemben. Mik a tapasztalatok mint volt Pixeles? :)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#682) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Most már minden a helyén. Akku jól bírta az első igénybevételt. 35%-ról 2 óra feltöltési időt írt 2,2A-es töltőfejjel, Spigen kábellel.

Pixel 8 Hazel

(#683) eastsider válasza TaylorPro (#682) üzenetére


eastsider
nagyúr

:R

amúgy hogyhogy nem szállította az amazon hozzánk? nekem végigklikkelve engedi, sőt számol áfát meg szállítást

(#684) TaylorPro válasza eastsider (#683) üzenetére


TaylorPro
addikt

Amikor rendeltem szállította, utána nem. Mikor milyen kedve van az amazonnak. Figyelgetni kell. A sima 4a-nál is így volt. Én Angliába kértem mert csak így tudom igényelni a Bose ajándék fülest. Nekem most sem engedi ide a 4a 5G-t.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#685) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ennek a fóliának lehet adok egy esélyt, ha nem lesz jó elengedem a történetet.

Pixel 8 Hazel

(#686) eastsider válasza TaylorPro (#684) üzenetére


eastsider
nagyúr

Így már értem köszi :)

(#687) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Amoled ide vagy oda, én hiányolom az értesítési ledet. Nagy a csend, szóval semmi bug senkinek.

Egy belakás utáni főképernyő, nincs több oldal csak egy.

Pixel 8 Hazel

(#688) Landor válasza TaylorPro (#687) üzenetére


Landor
tag

Borzasztó, hogy elhagyták a gyártók ezt a fontos dolgot. :(

(#689) *RLaci* válasza TaylorPro (#687) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az nekem is, az aodot meg mai napig nem szerettem meg, nem is használom. Kényszer megoldásként a felvillanás van beállítva, de van, hogy feldobom a [noled] vagy a Storeból a led blinker appk-t.

(#690) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az akku eddig jól alakul. Most kivételesen nem rakom töltőre, megnézem mit bír.

Pixel 8 Hazel

(#691) Decske válasza Landor (#688) üzenetére


Decske
aktív tag

Kinek a pap, kinek a paplan. :)
Nekem Lumia 620 óta AOD volt az alap, nem is értettem soha, hogy mi a jó az értesítési ledben. Kevésbé informatív, sokkal kevesebb testreszabási lehetőség szokott lenni, amelyik telefonomon volt, azon kikapcsolni sem lehetett, az állandó villogása a perifériás látásomban folyamatosan zavart. Ha már fogytán volt az akksi akkor sem kapcsolt ki, hogy kevesebb energiát használjon, hanem vörösen villogott/világított. Töltésnél már 85-90%-nál zöldre váltott, holott egyáltalán nem volt feltöltve. Az egyetlen előnye, hogy kevesebbet fogyaszt.
Elhiszem, hogy ti megszoktátok, de számomra egy felesleges, zavaró funkció volt.
Ugyan ez amikor egy volt iPhone felhasználó keresi droidon a vaku villogtatásával való értesítés/hívás jelzést. Az olyan helyzetekben, amikor ez hasznos, abba okostelefonnak nincs értelme a sérülékenysége miatt.
De már azon gondolkodtam így a végére, hogy biztos túl fiatal vagyok a 26 évemmel, mert amikor a ledek fontosak voltak az okostelefonokon, még messze voltam tőlük. :))

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#692) ghiottone válasza Decske (#691) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
2013 óta mióta a Moto X-en a saját "active display"-ük volt azóta jobban szeretem ezt a típusú megoldást.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#693) Landor válasza Decske (#691) üzenetére


Landor
tag

Számomra az AOD egy zavaró, felesleges funkció.
A led szín alapján úgy is megnézed, hogy érdekel-e vagy sem és arra is léteztek természetesen alkalmazások, hogy testre lehessen szabni hogy mikor világítson és mikor nem.
A led fontossága szerintem korfüggetlen és a létjogosultságát megerősíti az ezt a funkciót pótolni próbáló alkalmazások több milliós letöltésszáma.

(#694) BiP válasza Landor (#693) üzenetére


BiP
nagyúr

Volt AODs telefonom, de a LED mégis jobban bejött. Szerintem tök egyéni, kinek mi, mit szeret, mit szokott meg, stb..

Engem pl. az zavar, hogy ha pl. nem színes az AOD, sokkal nehezebb rájönni, hogy mi jött. Főleg, ha csak a polcon/éjjeli szekrényen hever, ahonnan nem is látsz rá. Míg a Ledből messziről látszik a színe alapján, hogy email, messenger, viber, stb. oda se kell menni ránézni a kijelzőre.
A fogyasztás meg szerintem nem jó érv, az AOD szerintem alapból többet elvisz, mint a 10% alatt is villogó led :)
Viszont éjjel a villogó teló tényleg zavaró tud lenni. De gondolom ki lehet kapcsolni, quiet periodot beállítani, stb.
Újabban úgyis azzal próbálkozunk itthon, hogy be sem visszük a hálóba a telefont, mert nem túl egészséges, ha az az utolsó, meg az az első egy nap, hogy a telót simogatjuk.
Arra ott a kedves párunk, az úgyis sokkal jobb móka :)

[ Szerkesztve ]

(#695) Decske válasza Landor (#693) üzenetére


Decske
aktív tag

Nem találtam soha sehol, hol lehet ezeket állítani a korábbi telefonjaimon, illetve tök random volt, hogy melyik app, milyen színnel üzent vagy használta-e egyáltalán a ledet. Próbáltam mindenféle külső appot is, de egyikkel sem tudtam személyre szabni. De példának asszony Xiaomiját is hozhatnám, amin monokróm a led, ami mindenre fehér fénnyel villog. Ezeknél így szvsz ezerszer hasznosabb és egyértelműbb, ha mondjuk egy appnak az ikonja kikerül az AOD-re.

A letöltési szám meg szerintem nem mutat valós igényt (többszörös letöltés, telefonváltás, csak kipróbálásra tölti le, stb), csak azt, hogy vannak emberek, akiknek ez fontos lehet. De akkor erre az AOD-t mimikáló appokat is lehetne hozni, hogy olyan telefonra akarják letölteni, amire nincs.

Szvsz van annyi fajta telefon a piacon, ami képes minden igényt kielégíteni és az ember a pénztárcájával tud szavazni egy-egy csomag mellett. Sosem értettem a sírást, hogy jaj ez nincs benne, az nincs benne azután, hogy megvette valaki. Aki nem tudja mire van szüksége (és sajnos egyre többen vannak ilyenek), annak elég komoly önismereti problémája van.

Ez már nagyon offba kezd átcsapni, szóval csak ismételni tudom magam. Kinek a pap, kinek a paplan.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#696) BiP válasza Decske (#695) üzenetére


BiP
nagyúr

Szvsz van annyi fajta telefon a piacon, ami képes minden igényt kielégíteni és az ember a pénztárcájával tud szavazni egy-egy csomag mellett.
:R Pontosan.

(#697) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Itt azt írja hogy hardver tervező HTC. Erről van infó, igaz lehet?

Pixel 8 Hazel

(#698) bbendre válasza TaylorPro (#697) üzenetére


bbendre
őstag

Erre nehéz válaszolni:
"After having collaborated with Google on its Pixel smartphone, HTC sold roughly half of its design and research talent, as well as non-exclusive rights to smartphone-related intellectual property, to Google in 2017 for US$1.1 billion."
A Pixel3 óta a Google maga tervezi a telefonokat és a Foxconn gyártja. A csapat több mint fele és a technológia a HTC-tol lett vásárolva.
Hivatalosan a Pixel vonalnak nincs köze a HTChez.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#699) TaylorPro válasza bbendre (#698) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez kimerítő válaz. Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#700) bbendre válasza TaylorPro (#699) üzenetére


bbendre
őstag

Ha lehet hinni a pletykáknak amikor 2017ben bejelentette a Google, hogy megveszi a HTC mobil részlegét elég komoly fenyegetést kapott mindenhonnan.
A Google referencia telefonjait minden évben más gyártotta és igazi referencia telefonok voltak de kezdtek népszerűek lenni. (Nexus vonal)
A felvásárlás hirére a Samsungal az élen több gyártó perrel fenyegette meg a Google-t és vizsgálat indult ellenük, hogy a felvásárlás okozhat esetleg piaci erőfölényt valamint teljesen monopolizálhatja az Androidot. Valamint a hosszú pereskedés volt már a HTC, Google, Apple között. Végül a HTC egy részét vehette meg a Google (2,000 dolgozó, technológia, gyártás(?), szabadalmak, stb.) mindenféle jogi procedura és nagyobb vizsgálat nélkül valamint több megállapodás született a több nagyobb gyártó a Google között aminek a részletei nem nyilvánosak, de akkor írtak róla, hogy a Google csak alacsony készlettel fog operálni, limitált vagy kisérleti funkciókkal, csak kiválasztott régiókban valamint továbbra is exclusivitást biztosít a többi gyártóknak a legtöbb funckióra amiket a Google csak késéssel vagy sehogy sem fog implementálni a telefonjaira mivel több funkción közösen dolgoznak gyártókkal. Cserébe a Google megkövetelte, hogy minden telefonon kell lennie Play áruháznak (A gyártók mint pl a Samsung nem használhatja csak a saját áruházát) és előtelepített Google szolgáltatásoknak a telepítés után a kező (Home) Képernyőn meg kell jelennie (Ebből is volt pereskedés, de a Google végül megegyezett a gyártókkal). Így elkerülték a komolyabb pereket.

Idáig...

Pár hónappal ezelőtt az többek között az USA "Google Monopoly" címen a cég feldarabolását vizsgálja valamint kaptak/kapnak egy hatalmas büntetést ("Illegális" követés) amire csak hab volt a tortán a 1000000000 USD (302.940.378.000,00 huf) kereset . Amiben komolyan felmerültek olyan szolgáltatások mint a Google Photos, youtube, stb. amiben a felhasználók ingyen kapnak mindent így fel sem merül bennük, hogy más, esetleg fizetős szolgáltatást vegyenek igénybe így teljesen ellehetetlenítik a konkurenciát... A Google Play pert már meg sem említem :D

Mindig jókat vigyorgok amikor valaki írja, hogy a Google nem tud mit kezdeni a Pixel vonallal. Tudna, de akkor már korábban hatalmas pereket kapott volna...

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.