Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) *RLaci* válasza K82 (#600) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az nekem sem, rühellem. :) Csak pislogok amikor valaki kifejezetten azt várja, hogy egy új bemutatkozó modell edge kijelzős legyen mert különben neki nem is kell. :U
Nálam a P5 esetleges hiányosságai, apróbb együtt élhető hibái ellenére nagyon betalált.
Jó méret, jó akku idő, jó, sík, faltól-falig kijelző, jó kamera, stabil rendszer. Hab lenne a tortán az SD 865, de így egy hónap után sincs teljesítménybéli hiányérzetem. Igazából már vártam a Googletól egy ilyen telefont, eddig számomra ez a leg kompromisszum mentesebb Pixel.

(#602) ghiottone válasza sphe (#599) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én mindig 100%-ig töltöm és addig merül, ameddig nem jut töltőhöz, ami 1,5 vagy 2 nap. Eddig nem éreztem még ennek a káros következményét. Az OP 7T-m 1 év után ilyen kondíciók mellett is ugyanúgy bírja, mint pár hetesen.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#603) ghiottone válasza *RLaci* (#601) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én se érzem, hogy hiányozna a 855/865, de az fura számomra, hogy a 4a-hoz képest alig érezni a +2gb ramot és az erősebb processzort a mindennapi felhasználás során. Olyan mintha a teljesítményt itt csak a kamera esetén, a képfeldolgozásnál pörgetik fel, amúgy meg visszavették, mert úgyis elég az ami van címszóval.
A végén csak meg kell majd néznem egy 4a 5G-t is :D

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#604) sphe


sphe
senior tag

Valaki használ utángyártott töltő kábelt ami bevált?
Ez zsinórban már a sokadik pixel ami háklis a kábelekre. Nem mindegy töltési sebesség szempontjából, hogyan fordítva dugom be például az elviekben (csak a pixeleim szerint nem) szimmetrikus usb C csatlakozót, amivel más készülékeknek nincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#605) *RLaci* válasza ghiottone (#603) üzenetére


*RLaci*
addikt

Tényleg nem érezhető nagyon különbség, mert igazából a 4a is teljesen jól stabilan teszi a dolgát. Meg ha jól tudom mindössze 10% a teljesítménybeli különbség a 765 javára, normál használatnál ebből sokat nem nagyon érezni, mondjuk a kameránál pont igen, ahogy írod is. A több ram azért visszatöltéseknél érezteti a jótékony hatását. Pont a 4xl-el néztem múltkor egy speed tesztet oda felé gyorsabb volt valamivel a 4xl, visszafelé viszont már kijött a plusz 2gb ram előnye az 5 javára.

sphe Én megléte óta egy sima 2A-s Samsung töltővel etetem, bő két óra alatt jól lakik. :)

[ Szerkesztve ]

(#606) sphe


sphe
senior tag

Ma egy kicsit hardcore módban használtam a telefont.

Azt kell hogy tapasztaljam sebességben, hogy érzetre sokkal gyorsabb mint az előző Samsung Galaxy s10e snapdragon telefonom erőteljes image processing, CPU igényes betöltések, és szerkesztett videó exportálás területén. A GPU - rendszer összehangja nagyon rendben van.

(#607) TaylorPro válasza ghiottone (#603) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem ma kézbesítették is a 4a 5G-t. És be is akciózták 449 Fontra. Nekem meg adták 498 Fontért. Sebaj, majd a füles kompenzálja. De nem túl szép húzás hogy a megjelenés napján jóval olcsóbb mint akinek ma kikézbesítették mert előjegyzett.

Pixel 8 Hazel

(#608) ghiottone válasza TaylorPro (#607) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem lehet reklamálni? Hátha adnak egy - a különbözetnek megfelelő - amazon kupont.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#609) TaylorPro válasza ghiottone (#608) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az lesz mert ezt kicsit gerinctelennek érzem ha jár a füles ha nem.

Pixel 8 Hazel

(#610) TaylorPro válasza ghiottone (#608) üzenetére


TaylorPro
addikt

Meg reklamáltam nekik hogy érzékeljék hogy gerinctelennek tartom hogy aki előjegyez és vár hónapokat drágábban kapja mint a megjelenés napján. Persze úgy jár a füles, így nem. De akkor sem korrekt szerintem.

Pixel 8 Hazel

(#611) TaylorPro válasza TaylorPro (#610) üzenetére


TaylorPro
addikt

Most kaptam a mailt hogy a rendszer automatikusan visszautalja nekem a kb 20 ezret mert árgaranciával jegyezzem elő. Na ez már korrekt. Csak furcsa hogy tegnap nem fogták fel hogy mi a bajom. Szóval le a kalappal az amazon előtt!

Pixel 8 Hazel

(#612) *RLaci* válasza TaylorPro (#611) üzenetére


*RLaci*
addikt

Gondoltam, hogy lesz valami kompenzáció, ez így korrekt.

(#613) ghiottone válasza TaylorPro (#611) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az amazon azért csak amazon. Korrekt mint mindig.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#614) sphe válasza TaylorPro (#611) üzenetére


sphe
senior tag

Kicsit értetlen néhány customer service agent ezt én is tapasztaltam, de a bonyolult bürokrácia ellenére jó fejek a vevőkkel. Örülök hogy megosztottad pozitív tapasztalatodat.

(#615) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Közben vissza is igazolták a refundot. :R

Reason for refund: Pre-order price protection

The following is the breakdown of your refund for this item:

Item Refund: £40.98
Item Tax Refund: £8.2

Pixel 8 Hazel

(#616) Eiki


Eiki
tag

Ha esetleg valaki vezeték mentes töltőt keres a Pixel 5 mellé: [link] - 18W-os adapter is jár mellé és szépen tölti a Pixel 5-öt. Ennyiért ajándék :)

(#617) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Van már valakinek 4a 5G? Vagy én leszek az első? Az enyém Kölnben van, hétfőn megkapom.

Pixel 8 Hazel

(#619) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok! Ha valaki eladna a Google Pixel 5-ot írjon rám :R

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#620) *RLaci* válasza Lulu123rányo (#619) üzenetére


*RLaci*
addikt

Eszem ágában sincs ;]

(#621) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Ismerunk már téged nem most akkor holnap :R :C :C :C :C

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#622) *RLaci* válasza Lulu123rányo (#621) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezt most nagyon rosszul gondolod, P6-ig nincs csere. :K

(#623) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Pixel 5-ös tesztemet beküldtem logoutra. 4a már 1 hónapja bent van... Nagyon le vannak lassulva. :(((

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#624) bbendre válasza ghiottone (#623) üzenetére


bbendre
őstag

Kicsit más. Használ valaki default launchert és Google App-ot hozzá. (Amikor egy balra görgetés/swipe/suhintással megjelennek a kártyák) és ha használod nálad is van már mindig egy reklám a listában fixen? Ezt ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#625) sphe válasza bbendre (#624) üzenetére


sphe
senior tag

Ez más telefonon is előfordulhat; Android alkalmazások topicban is kérdezd meg hátha többen többet tudnak.

(#626) bbendre válasza sphe (#625) üzenetére


bbendre
őstag

Köszönöm, megtaláltam közben:
You can’t use Discover ad-free, but you can change which ads you’re shown.
[link] Szerencsére nekem csak most/mostanában jelentek meg állandó jelleggel. Sohasem szerettem, hogy egy olcsó telefonon vannak reklámok kb a kezdő képernyőn, de egy Pixelen? :D Igazi Pixel/Google rajongó voltam, de egy kicsit kezd sok(k) lenni ami az utóbbi időben történik a Google-el és a szolgáltatásaival.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#627) sphe válasza bbendre (#626) üzenetére


sphe
senior tag

Összemosod a Pixel telefonokat a Discover programmal. A Discover androidos telefononokon elérhető, egy univerzális program, te most erre referálva elegemvanpixelezel :)

(#628) bbendre válasza sphe (#627) üzenetére


bbendre
őstag

? Azt irtam: "kicsit kezd sok(k) lenni ami az utóbbi időben történik a Google-el és a szolgáltatásaival." Nem tudom, hogy lett ebből "elegemvanpixelezel", de rendben. Meg sem említem a masszív framedropp-ot videozasnál, miután visszaváltottam P4ről P3ra minden frissítést legalább 1 hét késéssel kapok meg mint pl a kamera, gmail, stb.

Halom bug a geusture és navbar-on, és sorolhatnám, de ennek ellenére Pixel telefonom van. A Discovery a launcher szerves része amit szeretek használni de a reklám nem tetszik. Egy drága telefon reklámokat tol az arcomba. Itt is a szolgáltatásra gondoltam és a Google üzletpolitikája ami nem tetszik. Ennyi.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#629) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Pixel 5 bemutató: [link] Ha találtok benne hibát kérlek nyugodtan jelezzétek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#630) *RLaci* válasza ghiottone (#629) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jó lett, gratula. :K

(#631) sphe válasza ghiottone (#629) üzenetére


sphe
senior tag

A 3 milliós eladást mondat után hiányzik a pont. Design apróság, de érdekes ahogy a képek alatt a [bekeretezett] kép és videó aláírások nem középre rendezetten vannak mobilon hanem kicsit balra zártan.

A fotóid gyönyörűek, szerintem megérdemli - ha már a processzor közepes mivolta a hétköznapi gyorsaság ellenére le van írva - az árazás résznél, hogy csúcskategóriás telefonokkal partyban vannak a kamerás képességek és night sight-ban még mindig a mobilfotózás terén nem tudták egyértelműen lekörözni. Ennek tekintetében már érthetőbb az ár.

Így kívülről könnyű észrevenni valaki más munkájában a hibákat, de szép összefoglaló, én ilyet elsőre egy oldalon nem hiszem hogy tudnék írni.

[ Szerkesztve ]

(#632) ghiottone válasza sphe (#631) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Javítom. A kép/videó aláírások elvileg középre kerültek a szerkesztő felületen, de lehet mobilra nem jól tördeli. Kényszermegoldás ez a logout lassúsága miatt. :(

Igaz a képek miatt is még csúcskategóriások közzé illeszthető, csak ezt a 4a is tudta kb. A 4a 5G-t kellene megnézni - számomra az tűnik az arany középútnak. Ha ahhoz hasonlítom, akkor már jobb az összkép (ip68, qi, +2gb)

Köszönöm neked + rlaci71-nek is!

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#633) TaylorPro válasza ghiottone (#629) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Én azt kiemelném hogy a rom, és a 3 év frissítés megéri a felárat. Még nem olvastam el a cikket, de elfogom. Ha beleírtad akkor tárgytalan. Aki még nem használt stock vagy Pixel romot az lehet nem is tudja mit jelent ez. Nálam visszatérés lesz a kék lagunába... :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#634) sphe válasza ghiottone (#632) üzenetére


sphe
senior tag

Mi köszi! Ha ez logout tördelése, akkor nem is hiba :)
Nekem P4a után - a hang kivétel - fogása, (a mért eredmények alapján is méltatott) kijelzője és a fotózáskor live árnyék állító csúszka miatt (ami exkluzív feature) a P4a - P5 ég és föld nekem. Lett volna lehetőség a p4a-nàl maradni, de főleg a kijelző és kezelhetőség miatt váltottam.

(#635) leslien válasza ghiottone (#629) üzenetére


leslien
nagyúr

[link] :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#636) ShadowLac válasza ghiottone (#629) üzenetére


ShadowLac
addikt

Talán nem eset szó a videó alatti erős sziszegésről. Vagy az normális?? S10 plusszom néztem.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#637) ghiottone válasza ShadowLac (#636) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az a vízesés lesz + jobb oldalt az út mellett átmegy egy patakmederbe annak a csobogása lehet.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#638) ghiottone válasza leslien (#635) üzenetére


ghiottone
nagyúr

[link] :R

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#639) *RLaci* válasza ShadowLac (#636) üzenetére


*RLaci*
addikt

Vízesés meg van kolléga? :DDD

(#640) ShadowLac válasza *RLaci* (#639) üzenetére


ShadowLac
addikt

De mindenhol?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#641) ghiottone válasza ShadowLac (#640) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, mindenhol.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#642) ShadowLac válasza ghiottone (#641) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ok.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#643) BoB


BoB
veterán

3.5mm átalakító milyen jó? Ami van itthon Xiaomi telefonhoz kapott azzal nem működik, azt mondja nem kompatibilis. Dobozban meg nem volt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#644) Tewe013 válasza BoB (#643) üzenetére


Tewe013
őstag

Én Samsung-ot használok, de ha most vennék akkor lehet inkább az Apple félét venném.

(#645) leslien válasza BoB (#643) üzenetére


leslien
nagyúr

ezekkel működik a legjobban.... [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#646) TaylorPro válasza BoB (#643) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem ez van, bitang jó. Előtte a google pixel DAC chipes átalakítóját használtam. Ebayen pár ezer forint.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#647) kulcsar_g válasza ghiottone (#629) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Olvastam a bemutatodban, hogy nem tamogatott a P5 eSIM szempontjabol a T-nel. Ez alatt mit ertesz?

En ugyanugy gond nelkul eSIM-ezek a T-nel P5-tel, ahogy korabban P3a XL-lel. Van, akinek nem sikerult az aktivalas?

[ Szerkesztve ]

(#648) ghiottone válasza kulcsar_g (#647) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hivatalosan nem, + Nem emlékeztem, hogy itt írta volna valaki. Akkor nálad a Magyar Telekomnál minden ok?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#649) K82 válasza BoB (#643) üzenetére


K82
őstag

Csak olyannal tudod használni, amiben van DAC is. A Xiaomi-é nem jó, az "csak" egy USB-C - jack átalakító (ugyanilyen pl. a OnePlus adaptere is). Vagy szerzel vhonnan egy eredeti Google-féle átalakítót vagy egy ilyet. Nekem az utóbbi van, tökéletesen működik.

Pixel / OnePlus Pad

(#650) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Közben nekem meg is jelent a számlámon az amazon visszatérítés a 4a5G-re, ami 20107Ft lett.
Pont beleszaladtam akaratlanul a Black Friday Deal -10%-ba.
Le a kalappal az amazon előtt! :R

Elvileg holnap már a kezemben lesz...

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.