Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) *RLaci* válasza bbendre (#499) üzenetére


*RLaci*
addikt

"Én lassan átmegyek Iphone-ra..."

Mert ott nincsenek hibák? Linkeljem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#502) kulcsar_g válasza bbendre (#499) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Én ilyen akadozó borzalmat vettem fel vasárnap (Google Camera 8.x - ez a legfrissebb store-ból)
[link]

Majd ilyet ma délelőtt (Google Camera 7.6 - ez a gyári default)
[link]

Egyelőre nem vagyok teljesen biztos, hogy verziófüggő a probléma, nyomozok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#503) Decske válasza bbendre (#499) üzenetére


Decske
aktív tag

Szerintem ezeket javítani fogják a következő patch kedden (bocs, Windows beidegződés :DDD). De ahogy előttem is írták, az iPhone sem mindig a "just works" eszköz. :(
A valaha volt legrosszabb szoftverélményt az iPad Mini 3-am adta nekem. Annál a 40k-s Lenovo Tabletem is prémiumabb szoftverélményt ad. :B

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#504) *RLaci* válasza kulcsar_g (#502) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hát nem tudom, lehet rosszul nézek valamit de mindkét videó nálam tök jó, sima, nem akad nem ugrál. De az is lehet már ennyire szar a szemem :D

[ Szerkesztve ]

(#505) Decske válasza kulcsar_g (#502) üzenetére


Decske
aktív tag

Értem, hogy mire mondod az akadást, főleg az autósnál látni, viszont az én szememet jobban bántja, hogy a 30 fps miatt alapból "robotosabb" a mozgás.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#506) bbendre válasza xhege (#500) üzenetére


bbendre
őstag

Pontosan ez történt sajnos...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#507) bbendre válasza *RLaci* (#501) üzenetére


bbendre
őstag

Kérlek, engem érdekelni mik a gondok az IOSnél.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#508) xhege válasza bbendre (#506) üzenetére


xhege
addikt

Az úgy szomorú :(

(#509) BoB válasza Decske (#505) üzenetére


BoB
veterán

Én sem látok akadozást a videóban...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#510) *RLaci* válasza bbendre (#507) üzenetére


*RLaci*
addikt

Keresőbe ha beírod IOS szoftveres hibák, illetve Iphone hardveres hibák fogsz találni nem keveset. Csak mert az sem makulátlan, sokan azt gondolják.

Bár gondolom ezt már megtetted, tájékozott fórumozó lévén.

[ Szerkesztve ]

(#511) bbendre válasza *RLaci* (#510) üzenetére


bbendre
őstag

Igen ezek megvannak. Saját tapasztalat érdekel mindig. A fórumokon néha lehet olvasni mindent is. Pl a hibák amiket találtam lehet nálam valami miatt előjön de mások nem találkoztak vele. (Mondjuk én hardcore user vagyok elég sok tapasztalattal és elég sok mindenből sikerült kihoznom a hibákat)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#512) sphe válasza kulcsar_g (#502) üzenetére


sphe
senior tag

Ez nem akadozik :) ez sima 30fps interlacing nélkül. Zenész videóknál pont jól jön :D Ami neked hiányzik, az a 60fps, vagy az iPhone - az én szememnek is szép - interlacing-je szerintem, plusz még ha érzékeny a szemed kijelző vibrálásra és gyakran pislogsz, akkor össze tud adódni. Videókban eléggé piac vezető az iPhone, de mióta megjelent a héten a hír hogy megint évtizedes résre bukkantak uszkve az összes most létező iOS-ben, ami megengedi hogy távolról irányítsák a telefont (banki appok, jelszavak) és szoftveres függés miatti javíthatatlan lesz az új széria, eldöntöttem, hogy kb akkor lesz iPhone, ha a világon csak ők és a Huawei maradnak és gépfegyvert fognak az ember fejéhez hogy válasszon ;]

[ Szerkesztve ]

(#513) Linkin1994 válasza sphe (#512) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Link erről a hírről?

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#514) bbendre válasza sphe (#512) üzenetére


bbendre
őstag

+1 Engem is érdekelne ha nem is az exploit de egy jó leírás mindenképpen :R
Ez van talán a legközelebb: [link]

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#515) bbendre válasza sphe (#512) üzenetére


bbendre
őstag

"iPhone - az én szememnek is szép - interlacing-je". Az Iphone nem interlacingben vesz fel... vagy igen?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#516) sphe válasza Linkin1994 (#513) üzenetére


sphe
senior tag

[link] a hírről
De angol nyelven is elérhető
És az a durva hogy már tavaly is volt ilyen, akkor a Bluetooth-on keresztül
Nyilatkozza is a coder/whitehat hogy szerinte nem ő az első aki ezt megtalálta

bbendre: interlacing - csak "szerintem". Lehet hogy nem azt csinálja, de valami trükkjük van, egy átlagos telefon videójához képest még a régi iPhone SE is nagyon folyamatos, "smooth".

[ Szerkesztve ]

(#517) kulcsar_g válasza sphe (#512) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, rájöttem némi turpisságra:

Az alapvető probléma, hogy Google Photos-ból letöltve Ubuntu-ra nem alapértelmezett a HW-es gyorsítás több videolejátszó esetén. SMPlayer-nél be kellett kapcsolnom a VAAPI-alapú gyorsítást (Intel videokártya).

Szintén Ubuntu alatt Chrome böngészőben pedig a mai napig nincs érdemi HW-gyorsítás támogatás, bővebben: [link]

A telefonon bezavart, hogy a Smooth Display videovisszajátszásnál értelemszerűen nem smooth 30FPS-sel fevett video esetén, amit elfelejtettem figyelembe venni, miután hozzászokott a szemem a funkciónak köszönhető folyamatossághoz.

Egyelőre úgy néz ki, hogy az én agyam/szemem és az általam preferált szoftverekben keresendő a probléma :)

(#518) h.robert


h.robert
csendes tag

Sziasztok,

A garanciális szervizelés hogyan történik?

(#519) *RLaci* válasza h.robert (#518) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hát az attól függ hol vetted/veszed a telefont.

(#520) h.robert válasza *RLaci* (#519) üzenetére


h.robert
csendes tag

Most az Ebay-en van kettő esélyes, az egyik eladó azt írta, hogy egy "official retail store"-ban vette, a másik pedig azt, hogy Media Markt-ban. Mindkettő németországi.

(#521) xhege válasza h.robert (#520) üzenetére


xhege
addikt

Média Markt Magyarországon is gariztatható, ha lehet javítani. Ha nem, akkor viszont csak a vásárlás országában változatos be az itt kapott kupont.

(#522) TaylorPro válasza xhege (#521) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ennyiből az amazon a legjobb nekünk idehaza.

Pixel 8 Hazel

(#523) h.robert válasza xhege (#521) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi! A retail store-ban vásárolt telefonnál hogy működik a garanciális javítás? Ki kell küldenem a Google-nek Németországba? Vagy jelentem az esetet, és gondoskodnak a szállításról?

(#524) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Úgy néz ki kipróbálok jövő héten egy 5-öst is a 4a után. Aztán megy az apróra.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#525) *RLaci* válasza h.robert (#523) üzenetére


*RLaci*
addikt

Itthonról nem tudod közvetlenül nekik küldeni, kell hozzá egy kinti ismerős, rokon. Neki kiküldöd, ő meg a kuglinak. Ezért jobb nekünk itt Magyarba a média vagy az amazon. Médiába itthon is bármelyikben leadhatod, amazonnál meg közvetlenül postázhatod nekik.

(#526) *RLaci* válasza ghiottone (#524) üzenetére


*RLaci*
addikt

Markáns különbségre ne számíts, kicsit jobb kijelző, kicsit jobb kamera, üzemidő kb egál. :)

(#527) h.robert válasza *RLaci* (#525) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi szépen, sokat segitettél.

(#528) kulcsar_g


kulcsar_g
csendes tag

Tud valaki olyan power bank-ot mondani, amivel P5 telefon gyorstölthető és maga az eszköz minél kisebb méretű? 10000mAh nekem bőven elég és ha jól tudom PD (Power Delivery) szabványú töltő lenne a legjobb.

PowerCore Slim 10000 PD-t néztem, de itthon kb sehol sem kapni és még kábel sem jár hozzá. A Cartman hangú fogyatékos zöld ufós áruházban van saját márkás termék, de olyan olcsó, hogy fázok tőle.

(#529) K82 válasza kulcsar_g (#528) üzenetére


K82
őstag

Pl. ez a Blitzwolf, csehektől itt van pár nap alatt. Annyi a lényeg h USB-C kimenete (is) legyen a PD miatt, csak mindkét végén C-s kábel jó hozzá.

Pixel / OnePlus Pad

(#530) bajonett válasza kulcsar_g (#528) üzenetére


bajonett
tag

En muternak vettem nyáron egy cartman hangu bankot, egyenlőre nincs vele gond, csak az anyaghasználaton érezni hogy nem annyira tip-top.
Én is az anker-ra vagy az aukey-ra esküszöm, jelenleg egy PowerCore 10000 PD Redux 10000mAh-es van es tökéletes, szerintem ebayrol be tudod szerezni

(#531) bbendre


bbendre
őstag

Mi történt? Több eladó Pixel5 van most Hardverapron mint a Google készletén :D

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#532) ghiottone válasza bbendre (#531) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én csak tesztre szereztem be. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#533) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!
Tudtok segíteni, hogy honnan lehetne újonnan most Pixel 5-öt venni normális áron? A korlátlan Google Fotók tárhely miatt akarnék újat, nem tudom, hogy a használtnál is érvényes-e ez a dolog.
Az Amazonon én csak ilyen 1000 eurós/1100 fontos opciót látok, remélem azért nem ennyibe kerül. A Turbadóról meg lemaradtam :( Azt meg nem tudom, hogy német Media Marktból hogyan kell szerezni.

(#534) *RLaci* válasza bbendre (#531) üzenetére


*RLaci*
addikt

ghiottone csak tesztre vette, ahogy a 4a-t is,

SkyS1gn meg ződet akar. :)

(#535) ghiottone válasza Mancsy (#533) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A bejelentkezéshez + az eszközhöz köti, így használt esetén is ugyanúgy müködik. MM-ből csak simerős révén.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#536) Mancsy válasza ghiottone (#535) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Küldtem PÜ-t a hirdetésre :)

(#537) ghiottone válasza Mancsy (#536) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:R

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#538) TaylorPro


TaylorPro
addikt

És végre jövőhét csütörtökön megjelenik a 4a 5G is, onnantól kezdve 1-2 nap és a kezemben lesz. :)

Pixel 8 Hazel

(#539) kulcsar_g válasza K82 (#529) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Köszönöm, be is rendeltem. Kíváncsi leszek, hogy Ampere szerint mennyit tol majd bele adott időpillanatban.

(#540) K82 válasza kulcsar_g (#539) üzenetére


K82
őstag

Nekem a nagyobb, 20000-es van, 30% körül a P4XL-be tolta rendesen 3200-3300 mA-rel a delejt. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#541) BiP


BiP
nagyúr

Most olvastam másik topikban, de itt is érdekes lehet, és többeket érinthet:
Azt rebesgetik, hogy a Turbado beadta a kulcsot. (azért nem elérhető, nem a BF terhelés miatt) [link]

(#542) Drakmusz válasza BiP (#541) üzenetére


Drakmusz
őstag

Sajnos közben már létrejött egy ilyen csoport is, nem lesz egyszerű a menet....
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#543) BoB válasza Drakmusz (#542) üzenetére


BoB
veterán

Hát remélem nem lesz szükségem garancia érvényesítésre. Egyszer már ugyanez előfordult velem, ezért nem jók ezek az olcsó webshopok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#544) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Még jó, hogy nem tőlük vettem a P5-öt. :K

(#545) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Kedves Megrendelőink! Sajnos a Turbado.hu webáruház tevékenysége jelenleg szünetel. A függőben lévő megrendelések törlődnek. Előre kifizetett megrendelések esetén az összeget a lehető leghamarabb visszatérítjük. Köszönjük megértésüket, és mindenkitől elnézést kérünk az okozott kellemetlenség miatt!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#546) TaylorPro válasza TaylorPro (#545) üzenetére


TaylorPro
addikt

Itt szépen le is írják a dolgokat. Jól átcsesztek ezek mindenkit. Fura is volt mert lehetett tudni hogy szürke import, és csak csak kijött a szög a zsákból hogy ez is egy rohadék banda. Bár ha a Németek nem piszkálják meg valószínű tovább működnek. Ráadásul akik prémium garival vásároltak, azok csak bérlik a jelenlegi készüléket. De szép ez!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#547) Decske válasza TaylorPro (#546) üzenetére


Decske
aktív tag

Eddig majdnem minden amivel elégedett voltam megszűnt vagy megszűnés alatt van (legyen az termék vagy cég), úgyhogy már meg sem lepődök. :D
Hát, az elektronikai eszközeimmel eddig szerencsém volt, egyik sem nagyon akar(t) tönkre menni (csak a Samsung okosórám), úgyhogy remélem a P5-öm is jól fogja bírni. Vissza nem nagyon akarnám adni, szvsz tényleg nagyon jó lett idén. :) (Remélem, azért mert elégedett vagyok vele, a Google nem fogja megszüntetni a Pixel szériát. :DD )

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#548) h.robert


h.robert
csendes tag

Végre sikerült nekem is beszereznem egy P5-öt, a jövő héten érkezik meg. Remélem beválik, nagy reményeket fűzök hozzá.

(#549) *RLaci* válasza h.robert (#548) üzenetére


*RLaci*
addikt

Kb. mit vársz tőle?

(#550) h.robert válasza *RLaci* (#549) üzenetére


h.robert
csendes tag

A legnagyobb vetélytársa az Iphone 12 volt. Az egyetlen dolog ami miatt a P5-öt választottam az I12 helyett, az a 90Hz-es kijelző. Volt nálam pár napig egy Onelpus 8 Pro, és elég volt az a pár nap ahhoz, hogy megszokjam a magasabb képfrissítesi frekvenciát, így a 60Hz- kijelzőket görgetéskor már akadozónak látom. A másik fontos dolog, hogy jó fényképeket tudjak vele készíteni. A harmadik pedig az, hogy a stock Android rendszer felhasználói felülete "smooth" legyen. Az is fontos,hogy szép legyen a kijelzője, illetve hogy a telefon maga is (viszonylag) prémium legyen, és ezt valamennyire lehessen is érezni kézbefogáskor. Csak az alap dolgokra használom a telót, játékra, komoly feladatokra egyáltalán nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.