Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Simi121 válasza djbahool (#2846) üzenetére


Simi121
aktív tag

Én cseréltem már aksi, komplett házzal együtt:
Mennyire bonyolult? Ha még nem cseréltél egy ragasztott telóba se akkor nem állj neki.
Kijelző felől kell megbontani amit ha még nem csináltál.... van benne rizikó és nagyon fontos a megfelelő visszaragasztás mert nem lesz közelség érzékelő.

Én Ebay-ről rendeltem bele az aksi, nem volt vele gond és egyértelműen javult tőle az üzemidő.

Simi

(#2852) djbahool válasza Simi121 (#2851) üzenetére


djbahool
senior tag

Hááát...nem cseréltem még ragasztott telóba :-(
Nem vagyok analfabéta, ált. megoldok mindent, de ettől mégis tartok egy kicsit.
Esetleg van vmi szervíz, ahol kicserélik és garit is vállalnak rá?

(#2853) *RLaci*


*RLaci*
addikt

P5-n fent a 14, eddig hibátlan.

(#2854) SirRasor


SirRasor
őstag

Sőt, a fotók szerintem sokkal jobban működik.
Gyorsabban elindul, gyorsabban készít képet, gyorsabban végzi el az utómunkát és a képről nyitva a galéria is gyorsabban bejön.
Abnormális merülés nincs.

Make Love not war!

(#2855) bekesi6386


bekesi6386
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a 14-es android szoftvert, de egyre több az akadozás programok megnyitásakor (facebook messenger, kamera..). A lezárási képernyőn nem jelennek meg az értesítések. A telefon gyári, nem rootolt. Valaki tapasztalt hasonlókat? Köszi előre is a válaszokat.

(#2856) Csepy válasza bekesi6386 (#2855) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Semmi hasonlót nem tapasztaltam.
Persze itt is érvényes, amit általában mondani szoktak, hogy főverzió-frissítéskor érdemes egy factory resetet nyomni és újra belakni nulláról a telefont.

Regards: Csepy

(#2857) tomic válasza bekesi6386 (#2855) üzenetére


tomic
addikt

Ugyan ez a helyzet. Ez így egy kalap kaki.
Eddig minden szuper volt de ez egy borzalom.
Remélem, hogy javítják.

(#2858) *RLaci* válasza Csepy (#2856) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1. Eddig semmi hibát nem tapasztaltam.

(#2859) G.Zs. válasza *RLaci* (#2858) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pixel 5 egyelore hibatlan az Android 14 update utan.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#2860) *RLaci* válasza G.Zs. (#2859) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálam is P5.

(#2861) amzso


amzso
tag

Gyorsabbnak érzem a P5-öt 14-en mint előtte. Főleg bekapcsolás után nincs az hogy még 1 percig lassú az egész. :))

[ Szerkesztve ]

(#2862) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Meglepett amikor ma jelezett a telefon, hogy új főverzióra frissítene, már települ is :) és valóban sikerült megszokni a furcsa beszédhangszórót, már nem is zavar :N

Amit szerettem volna már régebb óta kérdezni, amióta megvan a telefon (fél éve) eléggé zavar hogy állandóan becsukja az appokat a háttérben, és még az alkalmazásváltóból is kiszedi, és elég gyakran újratölti a böngésző megnyitott lapját. Ez nekem eléggé új, mert lényegesen több ramja van mint a korábbi telefonomnak 7es androiddal, de az a memóriában megtartja még hetek után is ha nem nyúlok a telefonhoz azt a néhány appot amit használok, és ami még zavaró, hogy sokszor csak akkor jön értesítés amikor kézbe fogom a telefont.

Ez így van másoknál is? És ha igen van valami mód ezt úgy beállítani hogy jó legyen? főleg az alkalmazások bezárása és újratöltése zavar, 8 gb rammal ezt nem is nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

(#2863) bbendre válasza DeathAdder (#2862) üzenetére


bbendre
őstag

Ezt ha jól tudom a Battery optimization csinálja. Vagy kikapcsolod vagy
Settings > Apps & notifications > Advanced > Special app access > Battery optimization alatt kivállógatod mik fussanak a háttérben. Pl a Chrome -> Not optimized
Viszont ha fényképezel annak kell egy nagy halom memória, szóval az mindent ki kinyir a memóriából :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2864) Decske válasza DeathAdder (#2862) üzenetére


Decske
aktív tag

Én pontosan ezért váltottam anno Pixel 5-ről tovább (illetve előtte Huaweiről is). Reggel csak 4-5 app maradt az app switcherben. Amit fentebb ajánlott a kolléga, battery optimization kikapcsolása sem segített.
Amikor körbekérdeztem anno itt a topicban, nem reagált rá senki. Lehet mindenki bezár minden appot használat után. :DDD
Nagyon idegesítő volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#2865) Jinx L. Joke válasza Decske (#2864) üzenetére


Jinx L. Joke
csendes tag

Én másfél év használat alatt egyszer sem tapasztaltam ilyet, de persze nem is figyeltem külön rá. Soha nem szoktam egyébként kilőni az appokat a háttérből.

(#2866) DeathAdder válasza bbendre (#2863) üzenetére


DeathAdder
veterán

+Decske

az akku optimalizációt megtaláltam már korábban, de nem tapasztalok külünbséget, általában 5-6 appot használok aktívabban (semmi különös, viber, keep, gmail, robotporszívó app, fájlkezelő), fényképezőt ritkábban, és van hogy fél óra után újratölti a chromet, hacsak egy lap is van meginytva rajta

az meg rendszeres hogy amikor nyitva van chromeban egy blog ahol disqus kommentelés megy, mellette meg mégegy lap általában a ph fórum, és gyakran előfordul hogy csak ez a két lap között ugrálva is újratölt rövid időn belül, ilyenkor pl. nem tudom mik az új disqus kommentek, mert újratölti az egészet

érdekes hogy 6 giga rammal az előző telóm ilyen téren ég és föld volt

ettől eltekintve nincs panaszom rá, elejében a beszédhangszóró zavart, de már régen megszoktam :R

[ Szerkesztve ]

(#2867) DeathAdder


DeathAdder
veterán

ezen vajon custom rom segíthet, vagy ez miatt nem érdemes bajlódni vele?

android 14-el is ma reggelre az összes app be volt zárva, egy fél órája jött emailt akkor jelezett amikor feloldottam a kijelzőt (meg több yt értesítést)

[ Szerkesztve ]

(#2868) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Újra raktam a telefont az akadozások miatt. Eddig minden ok vele.
Abban tudtok segíteni,hogy hogyan kell alulról ezt a Google keresősávot eltüntetni?

(#2869) SirRasor válasza tomic (#2868) üzenetére


SirRasor
őstag

Elméletileg sehogy. 2 megoldás van rá:

1. ADB App Control-lal megkeresed (a csomag nevét kell hozzá tudni, de azt nem találtam) és letiltod. Úgyhogy nekem a 2. segített.
Ja ez a program amúgy kincs. Teljesen bloat-mentesíteni lehet a telefont root nélkül.

2. Nova Launcher
Nova Launcher azért is jó, mert a dupla koppos altatást be lehet állítani.

Make Love not war!

(#2870) tomic


tomic
addikt

Pixel 4a 5g csináltam egy rendszer vissza állítást.Sajna az app ikonokat nem tudom tetszőlegesen mozgatni.
Tudja valaki,hogy mit kell ehhez tennem,hogy lehessen?

(#2871) bbendre válasza tomic (#2870) üzenetére


bbendre
őstag

Hol nem tudod mozgatni? :F

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2872) tomic válasza bbendre (#2871) üzenetére


tomic
addikt

A képernyőn. Amit a telepítéskor felülre tett be azt max egy sorral tudom lentebb vinni. Amit alulra az meg lentről nem megy fel a tetejére. Tehát nem tudom átrendezni tetszés szerint.

(#2873) Csepy válasza tomic (#2872) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Ezt légy oly kedves egy videóban megmutatni, mert
1. nem igazán értem, mit mondasz,
2. amit értek viszont nem tudom reprodukálni.

Regards: Csepy

(#2874) bbendre válasza Csepy (#2873) üzenetére


bbendre
őstag

Én is így vagyok vele

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2875) tomic


tomic
addikt

Elhalàlozott a kèszülèk.

Használtan szerintetek mi a reális ára egy Pixel 5-nek?
Illetve -e ilyenbe gondolkodni ha kb 2èvre tervezek?

(#2876) Jinx L. Joke válasza tomic (#2875) üzenetére


Jinx L. Joke
csendes tag

Nekem májusban halt meg egyik pillanatról a másikra. Hosszú kálváriám volt utána, próbáltam javítani, aztán Pixel 7a, most Pixel 8, de ha újra kezdeném akkor Pixel 5-t vennék inkább használtan megint. Szerintem két évre teljesen reális még a teló.
100.000 alatt lenne reális szerintem.

(#2878) SirRasor válasza tomic (#2875) üzenetére


SirRasor
őstag

1-2 hónapja vettem ebay-ről vámmal, mindenestül ~90k-ért egy újszerűt, középszerű akksival.
Szerintem 1-2 évre elmegy, de ha belegondolok, hogy használt Pixel 7a-t ki lehet fogni picit többért, biztosan nem vennék már 5-öset.

Make Love not war!

(#2879) jUUh válasza SirRasor (#2878) üzenetére


jUUh
Topikgazda

HA-n is 135-ért van 7a.

Bár őszintén, 7esen vagyok, simán jó volt a P5 is, csak ugye frissítés és új feature-k....

Samsung Galaxy S23+

(#2880) SirRasor válasza jUUh (#2879) üzenetére


SirRasor
őstag

Mesélsz picit róla? Még mindig Pixel 4a-n vagyok és végül is azért nem lépek még (7a-ra), mert nekem mindenben tökéletes. Nem kell gyorsabb SoC, se jobb kamera, mert a mostani is nagyon jó. Sőt, nem szeretném elveszteni az ingyenes gugli fotótárat; ez a legnagyobb visszatartó erő.
Frissítésekben kezdem azt érezni, mint Windows esetén. Amióta nem kapok frissítést, még a Gugli Play rendszerfrissítést is letiltottam, mert semmi hasznát se látom. Beállt a telefon: semmi újat nem telepítek rá. 0 biztonsági kockázat.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#2881) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Vettem most egy tiszta új 5a-t. Szuper, akku pazar. Első töltés után kerek 3 nap/ több mint 7 óra sot. Volt benne minden navi, fotó, stb,stb.

(#2882) jUUh válasza SirRasor (#2880) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Őszintén, az ingyenes fotótár 690Ft-tal havonta kibackelhető, 1 gombóc fagyi. Nekem A12 óta az a benyomásom, hogy rossz az irány. Pixel 3a és 5 Android 11-gyel soha 1x se akadt meg 1 másodpercre sem, semmi bugot nem találtam, hibátlan volt.

Namost ez azóta 14-nél tartunk, és apró akadások vannak, főleg vizuális bugok majdnem mindennaposak. Ami a legjobban hiányzik, az a fizikai ujjlenyomatolvasó, ezt szerintem csak Samsung ultrasonic vagy BKK / Xiaomi felsőkategória üti meg.

Összességében szeretem, de nem tökéletes sajnos. A Tensor kazánház az Exynos vonal miatt, számomra totál vakvágány ez a saját SOC vonal, főleg, hogy a Snapdragon flagship soc 3. generációja most gyakorlatilag egy csomó "AI" funckiót tud majd, de a TELEFONON. Google-nál legtöbbször lövi a felhőbe a nagy Tensor. És félre értés ne essék, nem zavar, hogy benchmarkba lemarad, kit érdekel, hogy a 2022-es flagship SOC kenterbe veri. A hatékonyság, na az a baj. Hogy mobilneten elolvad a telefon, és WiFi-n is se kiemelkedő az akksi. Nameg nyáron, főleg A13-mal melegedett, nagyon. Nekem személy szerint sose TÚLmelegedett, de meleg volt gyakran.

Azért 4a-ról mind sebességbe, mint kamerába lenne előrelépés, azt gondolom. De ha meg vagy vele elégedve, minek váltani? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#2883) *RLaci* válasza jUUh (#2882) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem az 5-tel, 5a-val véget ért a "igazi" Pixel korszak. A hatostól kezdve kb. olyan érzetem volt mintha egy Samsungot használnék. Nyugodtan visszatérhetnének a Snapdragonhoz.

(#2884) jUUh válasza *RLaci* (#2883) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Abszolút. Nyilván én egy user vagyok, nem egy mérnök / decision maker akárki a Google-nél, de azt a tömérdek optimalizációt amit rátolnak a saját szarjukra, hogy a hardver hiányt kompenzálják...na ha az menne a legjobb hardverre most... Én ebbe látnám a potenciált. A Tensor bajokon kívül szó szerint nem ad semmit. Bármi, amire rámondják, egy jó nagy bullshit.

Samsung Galaxy S23+

(#2885) SirRasor válasza jUUh (#2882) üzenetére


SirRasor
őstag

+*RLaci* :R erre az infóra volt szükségem, akkor nem erőltetem a váltást.
Jelenleg semmi bajom nincs a 4a-val azon kívül, hogy nem A14 fut rajta, de igazából most sincs gond az üzemidővel. Kameránál szerencsére nincs hiányérzetem, mondjuk az 5 fölöttiek biztosan jobb képet készítenek éjszaka, de nappal már nincs jelentősége.
Sőt, ennek az ujjlenyomatolvasója 100-ból 100x működik és villámgyors. A kijelzőkbe építettekről nem hallottam sok jót.

A sebesség meg...igazából nem értem minek több sebesség akárhova is. Rányomok valamire és szinte azonnal ott vagyok, mert már a 6 GB is elég ahhoz, hogy az a pár dolog a memóriában maradjon, amit használok. Annyit csináltam csak, hogy a fejlesztői eszközök között az ablakanimációk és áttünések sebességét 0.5x-re vettem le.

Szóval az a verdikt, hogy most már kb. mind1 milyen telefont fogok keresni, de snapdragonos lesz (kivéve 8 gen 1, mert az is egy kazán).

Make Love not war!

(#2886) jUUh válasza SirRasor (#2885) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ja, én értelek teljesen. Realisztikusan évekkel EOL után is gond nélkül használható 1-1 készülék. SD 8 gen 2 meg a gen 3 nagyon jók lettek viszont, én S23 felé csábultam anno. Csak S20FE (SD változat) után nem mertem. Az volt még akkora csalódás nekem... SZAGGATOTT a telefon.... SD865-tel... :N De azóta néztem, hogy boltba besétálva Samuéknál az S23 szérián és a legújabb Fold / Flip -eken kívül kivétel nélkül megakadtak a rendszernaimációk, nem volt smooth. Gyorsnak gyors.

Samsung Galaxy S23+

(#2887) bbendre válasza jUUh (#2884) üzenetére


bbendre
őstag

Kivettek az UI-bol minden atlatszo feluletet. kikerult nagyon sok animalt hatter...
Tenyleg mindent megtesznek... Es megis laggol

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2888) jUUh válasza bbendre (#2887) üzenetére


jUUh
Topikgazda

És még qrva csúnya is!!!! Bumszli nagy ikonok, kapcsolók....

A Monet meg..na, tehát persze tök jó, hogy a gyári Google appok tudják, de mi a helyzet a 1000 3rd party alkalmazással? Mi értelme, ha az app drawerbe nincs Monet, de ha lenne meg felemás lenne az ikonpack....

Samsung Galaxy S23+

(#2889) tomic válasza jUUh (#2888) üzenetére


tomic
addikt

Sajna nehéz a döntès mi legyen helyette. A Pixel 8 tetszik de dràga. A 7a jó àrban de nem tetszik.
A Samsung s23 szintèn tetszik de az is drága.
Most ami bejönne az a Xiaomi 14. De ugye az
mèg sehol...
Ma kaptam egy 70e ajànlatot egy Pixel 5-re.
Nem tudom èrdemes ezekkel mèg foglalkozni?
Mèretben szuper ez is.

(#2890) *RLaci* válasza tomic (#2889) üzenetére


*RLaci*
addikt

Aprón van most egy makulátlannak írt P5.

(#2891) tomic válasza *RLaci* (#2890) üzenetére


tomic
addikt

De az 100e...

(#2892) *RLaci* válasza tomic (#2891) üzenetére


*RLaci*
addikt

A jót meg kell fizetni :D

(#2893) *RLaci* válasza tomic (#2891) üzenetére


*RLaci*
addikt

Már csak 89. Sztem 80-85ben odaadja.

(#2894) tomic válasza *RLaci* (#2893) üzenetére


tomic
addikt

Amit èn tudok az 70. A kèrdès csak annyi èrdemes mèg ebben gondolkodni? Nem mai darabok màr..

(#2895) *RLaci* válasza tomic (#2894) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezt neked kell eldönteni. Én most egy 5a-t használok pár hete, hibátlanul teszi a dolgát, igaz ezt zsír újonnan vettem.

(#2896) holderes


holderes
tag

4a 5G-re megszünt a támogatás,ha jól sandítom

(#2897) jUUh válasza holderes (#2896) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Jól.

Samsung Galaxy S23+

(#2898) novinyul válasza jUUh (#2897) üzenetére


novinyul
veterán

Elvileg még security patch érkezik rá , legalább is én így tudtam.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2899) Mathiassa


Mathiassa
tag

Sziasztok!
(Remélem, ez a Pixel 4a 5g fő topicja.)
Nyáron megadta magát ezen típusú mobilom. Most jutottam el oda, hogy selejtezem a dolgait.
Ha bárkinek szükség lenne tokra, szívesen adom őket ingyenesen. Én a Spigent használtam ezek közül, a többi bontatlan:
https://hardverapro.hu/apro/pixel_4a_5g_tokok/hsz_1-50.html

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#2900) novinyul


novinyul
veterán

Ahogy olvasom a Google frissítését a 4a5G-re, akkor a novemberi security patch volt az utolsó frissítés :F Vagy szoktak még kiadni hibajavítást?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2901) jUUh válasza novinyul (#2900) üzenetére


jUUh
Topikgazda

A novemberi volt az utolsó.

Samsung Galaxy S23+

(#2902) novinyul válasza jUUh (#2901) üzenetére


novinyul
veterán

Köszönöm :R

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2903) bbendre válasza novinyul (#2900) üzenetére


bbendre
őstag

Ha megvolt az utolsó csak emergency update-ek szoktak lenni. Pl nem tudod felhívni a segélyhívót. Ez is max +1 év. (Ez volt a Pixel3-al is)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2904) holderes


holderes
tag

4a 5G-re jött 10.3 mb up.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.