Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) BoB válasza Laurh (#1550) üzenetére


BoB
veterán

Ott a kereső. Második találat.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1552) Decske válasza Laurh (#1550) üzenetére


Decske
aktív tag

Kapcsold be a data savert és vedd ki a korlátlan nethozzáférését a YouTube-nak.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1553) Laurh válasza BoB (#1551) üzenetére


Laurh
aktív tag

Igen ezt korábban már megtaláltam, de sajnos ez totál offolja a rezgéseket a telefonon pl hívásnál is.
Bíztam benne, hogy van erre valahol valami külön opció, testreszabási lehetőség.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1554) Decske válasza Laurh (#1553) üzenetére


Decske
aktív tag

Ha csak a touch feedback-et húzod le nullára?

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1555) Laurh válasza Decske (#1554) üzenetére


Laurh
aktív tag

+BoB

Köszi mindkettőtöknek lehúztam a csúszkát és sikerült. :R

Viszont a data savert bárhogy próbálom kalibrálni mobilnettel is kienged youtubera.
Ez nem csak a háttérfolyamatokat kapcsolja le?
Nekem a konkrét "tiltás" kéne mobilnet esetén.

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1556) Szelley válasza Eiki (#1549) üzenetére


Szelley
senior tag

En Szabolcs megyeben lakom, 36os Nyiregy es Tiszavasvari szakasz felen konkretan EDGE kapcsolatom van. Polgar fele szinten 36-os fele szakaszan ismet csak EDGE.
Sajat muhelyem tiszavasvariban van csak EDGE ott is. Tmobilenal vagyok. Oneplus5-6, I11, vegig 4g ugyanezen helyeken. :(
Es ami a legidegesitobb, hogy mikor varial edge es 4g kozott, akkor szamtalan hivasrol nem id tudok! Van, hogy 20perc mulva kapom az sms-t hogy 4 nem fogadott hivasom volt egy szamrol. :(((

(#1557) Decske válasza Laurh (#1555) üzenetére


Decske
aktív tag

Másról sajnos nem tudok.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1558) bbendre válasza Szelley (#1556) üzenetére


bbendre
őstag

Sajnos itthon nem tamogatja egy szolgaltato sem a telefont. A VoLTE es tarsai ezt hivatottak kikuszobolni. Ameddig a telefon szenved a halozattal nincs net es forditva. VoLTE eseten telefonalas kozben tudsz netezni. Sajnos a Pixelel itthon nem kap meg egy tobb halozati funkciot amit mas telefon igen. Igy sajnos elofordulhat az amit irtal :O

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1559) TaylorPro


TaylorPro
addikt

DP3 egész jó. Persze kiugró változás nincs.

Pixel 8 Hazel

(#1560) horvath85g válasza TaylorPro (#1559) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Nekem a lockscreenra fagy egy szürke sáv, ezért nem tudom használni az AOD-ét, mert félek, h beég.
ja és az új hangerőállító szerintem ronda :)

(#1561) TaylorPro válasza horvath85g (#1560) üzenetére


TaylorPro
addikt

És ha némítod nincs ikon az állapotsávon.

Pixel 8 Hazel

(#1562) Rekro válasza Szelley (#1556) üzenetére


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Új telefont vennék és az egyik lehetséges jelölt a pixel 4a 5g lenne, de ezek a hálozat vesztés/itthon nem támogatott kommentek eléggé elbizonytalanítottak. Ezek gyakorlatban mennyire komoly problémák?

Köszi!

(#1563) bl4ze válasza Rekro (#1562) üzenetére


bl4ze
veterán

4a 5G-m van, semmi hálózat vesztést nem tapasztaltam : sokat mozgok Pest Megye-Budapest vonalon , mindig atom stabil.

.:. bl4ze .:.

(#1564) Laurh válasza Rekro (#1562) üzenetére


Laurh
aktív tag

Szia,

Én ajánlani tudom nekem is 4a 5g van. Én semmi ilyet nem tapasztaltam. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1565) Rekro válasza bl4ze (#1563) üzenetére


Rekro
aktív tag

Szuper! Köszi a válaszokat!

Esetleg abban még tudtok tanácsot adni honnan érdemes beszerezni? Mert ahogy nézegettem az elmúlt 1-2 napban itthon elég nehezen beszerezhető ill. túlárazott ahol esetleg lehet kapni.

(#1566) adesz444 válasza Rekro (#1565) üzenetére


adesz444
csendes tag

Én a német mediamarktból rendeltem két hete egy Pixel 5-öst, pár nap alatt itt volt a Mailboxde.com csomagtovábbítót használva (német mediamarkt nem szállít ide). Ha ott a csomag, akkor több opció közül lehet választani, GLS ~13EUR-ért hozta el onnan.

Szerk: BP belvárosban szintén nincs para a hálózattal, de ezt a VoLTE dolgot szomorúan olvasom. Régi Oneplus telefonok sem voltak szolgáltatóknál, akkor azok miért támogatottak?

[ Szerkesztve ]

(#1567) bl4ze válasza Rekro (#1565) üzenetére


bl4ze
veterán

Én itthon vettem, mivel nekem a cég fizette, és ÁFA-s számla kellett róla.

.:. bl4ze .:.

(#1568) bbendre válasza adesz444 (#1566) üzenetére


bbendre
őstag

A szolgáltatók számára a LTE profilok elérhetőek. Azok kerülnek be a rendszerbe - ha jól tudom - amiket haza piacon meg lehet vásárolni hivatalosan és van hazai forgalmazása.
A Google Pixel nem elérhető Magyarországon és nem is támogatott ebben az országban.
Pl az Osztrákoknál tökéletesen megy a telefon. :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1569) bl4ze válasza bbendre (#1568) üzenetére


bl4ze
veterán

Én bármit csinálok 5G jelet, ikont még nem láttam a készüléken, pedig jártam Telekom szerint lefedett helyen, de mindenhol csak LTE.... :F

.:. bl4ze .:.

(#1570) bbendre válasza bl4ze (#1569) üzenetére


bbendre
őstag

Az LTE profilok a VoLTE hiváshoz, tartáshoz, stb.hez tartoznak. Az LTE önmagában csak annyit jelent, hogy "long time evolution" és jobb lenne ha 4G-t látnál, a 4G LTE lassabb mint a 4G és az (Vo)LTE profilok nélkül "elveszhetnek" hivások (max üzenetet kapsz), üzenetek később érkeznek meg a toronyváltásoknál. A szolgáltatónak kellene bekapcsolnia a telefonszámra a LTE profilt valamint tárcsázó beirva: *#*#4636#*#* tudod megnézni a profilokat.
Itt nézd meg a "Data Network Type"-ot
Valamin tudod állítani a "Network type" -ot.
Ez a Pixeleknél itthon nehéz móka, de teljes értekű VoLTE nem lesz a gyári Radioval
Nálam jelenleg a Pixel3XL-en
Data: LTE
Voice: LTE
és a Samsung aki hív HD hivást lát.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1571) bl4ze válasza bbendre (#1570) üzenetére


bl4ze
veterán

*#*#4636#*#* megnéztem :
Data Network Type : LTE
Voice Network Type : LTE
Mindkét SIM-re ezt mutatja.

Sajnos 5G-n nem megy ez a telefon,vagy nem tudom mi lehet de kaptam 3 hónap "promo" 5G netet a Telekom kártyára, de mindig csak LTE amit látok....

.:. bl4ze .:.

(#1572) Szelley válasza Rekro (#1562) üzenetére


Szelley
senior tag

Szabolcs, Hajdú és Borsod megyében sajnos sokkal sűrűbb a mobilinternet elvesztése Pixelen mint más telefonjaimon (op5, op6, nexus5, i11)

(#1573) ShadowLac válasza Szelley (#1572) üzenetére


ShadowLac
addikt

Hajdú-Biharban élek, hetente 2x Borsodban is vagyok. Pixel 4A 5G én nem tapasztaltam.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1574) bbendre válasza bl4ze (#1571) üzenetére


bbendre
őstag

Akkor csak 4G LTE -re van regisztrálva a hálózaton. Mintha a szolgáltató nem adna neked 5G-t.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1575) Rekro


Rekro
aktív tag

Szerintetek a fenti problémák meglesznek oldva szolgáltatói oldalról vagy amig "hivatalosan" nincs Magyarországon a telefon nem érdemes erre számítani?

Nagyon tetszik a telefon, de ez az egész VoLTE/mobilnet vesztés nagyon elbizonytalanít.

(#1576) bbendre válasza Rekro (#1575) üzenetére


bbendre
őstag

Én évek óta próbáltom elérni, hogy legyen és nem lesz ameddig nem lesz hivatalos forgalmazás vagy nem kerül fel a támogatott készülékek közé, ahhoz pedig kell(ene) több készülék a hálózaton. Szerintem kevesebb Google telefon van mint Oppo vagy valami random kínai márka sajnos.

BTW Én már 3-4 éve mindig használok Pixel telefont és kevés hátrányt éreztem. Nálam nem jelentkezett sok hiba. Voda a szolgáltató és legalább 5x beszéltem velük, hogy amit lehet kapcsoljanak be :D. Elvileg mindent bekapcsoltak, persze továbbra sincs VoLTE de valamiért müködik a "HD call" a Samsung szerinte ami elvileg VoLTE. Sajnos teljes támogatás nélkül kicsit káosz lehet a működés

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1577) bl4ze válasza bbendre (#1574) üzenetére


bl4ze
veterán

Jött SMS, hogy aktív az 5G. (Telekom)

.:. bl4ze .:.

(#1578) bbendre válasza bl4ze (#1577) üzenetére


bbendre
őstag

A hálózati beállítás mire van beállítva? Van 5G opciód?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1579) bl4ze válasza bbendre (#1578) üzenetére


bl4ze
veterán

Hogyne. És azon is van. (Telekom e-SIM)

.:. bl4ze .:.

(#1580) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata német Media Markt-os garanciáztatással? Azt olvastam hogy hazai Media markt-ban is le lehet adni. Igaz lehet? Sajnos a kijelzom jobb oldala kezd "felválni".

(#1581) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Vajon mikor lesz náluk az ujjlenyomat-olvasó az egyetlen logikus helyen, a képernyő alatt? Nem hiszem hogy mostanában.. Majd akkor kívánni fogom. Akkor már jó vétel lesz. De ezek a hátlapi bohóckodások.. Note9-em van, és nem igazán jött be.. Az oldalt lévők megint csak gagyik. Balkezeseknek főleg.
Egyébként ezek most tetszenének, de így mégsem.. :(

(#1582) horvath85g válasza DDA40X (#1581) üzenetére


horvath85g
aktív tag

szerintem védhető az is, hogy hátul van, nekem kényelmes.
a Samsung A70-enem a képernyő alatt volt, kb. 60-70%-ban működött, és akkor is sokkal lassabban mint a pixelé. Annyira rossz volt, hogy visszaszoktam a pinre..

(#1583) Decske válasza DDA40X (#1581) üzenetére


Decske
aktív tag

Isten ments a kijelző alatti ujjlenyomat olvasóval való szenvedéstől. Rosszabb hatásfok, lassabb működés, semmi támpont, hova kell tenni az ujjat.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1584) SkyS1gn válasza DDA40X (#1581) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én most nemrég váltottam OP 8 Pro-ra.

Hát az kijelző alatti eléggé megbízhatatlan sokszor vagy lassú. Max labor körülmények között dolgozik jól, pedig 5x i beregeltem 1 ujjam.

Visszasírom a Pixel 2XL-ét.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1585) bbendre válasza JoHn123 (#1580) üzenetére


bbendre
őstag

Simán be tudod vinni, a javítást intézik. Ha csere lesz akkor kapsz egy levasarolhato kártyát. De csak a német Media Markt van tudod levasarolni.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1586) JoHn123 válasza bbendre (#1585) üzenetére


JoHn123
tag

Köszönöm szépen.

(#1587) bbendre válasza DDA40X (#1581) üzenetére


bbendre
őstag

Ha végre rendesen működne az ujjlenyomat olvasó ahogy logikus lenne. Nem fél óra nyomkodás, meg tapogatás a kijelzőn. Itt van a kezemben egy Note 20 ultra ami nem olcsó telefon ellenben drága volt és annyira rossz használni a kijelző alatti ujjlenyomat olvasót, hogy csak áldani lehet azokat a gyártókat aki nem tértek át erre a borzalomra.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1588) Laurh


Laurh
aktív tag

Egy érdekességet figyeltem meg a pixel töltése közben.
Amikor töltöm és a "média hangereje" maxom van akkor 30mpénkt pittyen egyet.

Amint lejjebb veszem a csúszkát nincs pittyegés.
Amikor maxom van és nincs töltés akkor sem pittyeg.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? (Egyéb hangok és rezgések minden off)

Pixel 4a 5G

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1589) K82 válasza DDA40X (#1581) üzenetére


K82
őstag

Erre szoktam mondani h attól még h vmit meg lehet csinálni, nem feltétlenül kell. A hátlapinál praktikusabb és gyorsabb fp readert még nem találtak ki. A kijelző alatti meg hát... most is ilyenem van, nem rossz, de a hátlapi azért köröket ver rá (Nexus 5x, P2XL, P3 mind gyorsabb volt).

Pixel / OnePlus Pad

(#1590) bl4ze


bl4ze
veterán

Végre megjött a Pixel 4a 5G tokom, baromi jó, nagyon jó tok : csak ajánlani tudom.
[link]

.:. bl4ze .:.

(#1591) Csepy válasza bl4ze (#1590) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Az AIORIA összes tokja A++++ minőség, akármilyen is legyen a hátulja. A szilikon mindenhol annyira pontos és jól illeszkedik. Évek óta csak AIORIA tokokat használok.

Regards: Csepy

(#1592) bl4ze válasza Csepy (#1591) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem ez az első. Korábban nem is hallottam róluk. Brutál jó tok, nagyon pontosan illeszkedik, és igényes, jó kidolgozás. 4 USD-ért egy vicc :D :D

.:. bl4ze .:.

(#1593) Csepy válasza bl4ze (#1592) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Én a szövet hátuljú tokjaikat használom, nekem a puha szövet, amit használnak, nagyon bejött. Próbáltam a bőr hátuljúakat is, azok is nagyon prémiumok érzésre, de a bőr hideg tud lenni, nem mindig jó a tapintása.

Regards: Csepy

(#1594) bl4ze válasza Csepy (#1593) üzenetére


bl4ze
veterán

Ennek nagyon kellemes a tapintása, nem csúszik bőr hatású, eddig bejön :)

.:. bl4ze .:.

(#1595) DDA40X válasza bbendre (#1587) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Lehet hogy neked nem jön be. De a többségnek működik. Páran panaszkodnak. Ok. Ez mindennel előfordul. De az elöl lévő a legkényelmesebb. Asztalon lévő készüléket rohadt kényelmetlen állandóan emelgetni, hogy elérd az olvasót.
Még ha működne normálisan a smart lock. De még nem sikerült azt sem megoldani. Hiába állítom be, hogy a tartózkodási helyem körül ne zárjon, 10-ből 9-szer zár. Baromi irritáló. Azért meg nem fogok állandóan a menüben mászkálni, hogy ki be kapcsoljam az ellenőrzést!
A megoldás, normális elöl lévő olvasó. Én kipróbáltam már. Direkt megkértem ismerőst. Beolvastam, és 20-ból, 19-szer jó volt. Ő azt mondta, neki is ilyen fasza. Biztos van, akinek valamiért szalaszt a rendszer.. De az elég egyedi hiba lehet..

(#1596) BoB válasza DDA40X (#1595) üzenetére


BoB
veterán

Akarod mondani neked a legkényelmesebb. Nekem a hátsó az.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1597) adesz444 válasza DDA40X (#1595) üzenetére


adesz444
csendes tag

Előtte Oneplus 5T-t használtam, az előtt Google Nexus 5X-et (úgy tűnik bejönnek az 5-ösök... :D) , szóval én sem szívesen adám fel a hátlapi ujjlenyomatolvasót.
A legjobb feature, amit már tudott a Oneplus is és a pixelek is, hogy az ujjlenyomatolvasót simogatva le-fel lehet húzogatni az értesítési sávot. A pixel kijelzője kisebb, de a nagyobb kijelzős telókon elég hálás ez a funkció.

(#1598) Ear001 válasza DDA40X (#1595) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem az egyik döntő érv volt a telefon mellett a hátlapi ujjlenyomat olvasó. :C Mint ahogy itt sokaknak.

(#1599) bbendre válasza DDA40X (#1595) üzenetére


bbendre
őstag

Teljesen egyet értek veled. Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ami neked jó másnak lehet nem. Leírni, hogy:
"Vajon mikor lesz náluk az ujjlenyomat-olvasó az egyetlen logikus helyen, a képernyő alatt?"
Mintha azt írnám, hogy miért gyártanak autót a Maserati-n kívűl hiszen csak a Maserati az AUTÓ és minden más csak logikátlan hulladék, de persze senkisem megy ki szántani vagy bevásárolni egy sportautóval és szerintem mindenkinek meg kell hagyni a választás lehetőségét.
Én használok egy Note 20 Ultrát (kijelző alatti), Pixel (hátlapi), Iphone FaceID is és annyira nem érdekel, hogyan azonosít. Egyik topicban sem képviseltetem, magam, hogy milyen béna a telefon. Mindenhova írhatnék, hogy a Pixelnek van a top kamerája bár ezt mindenki tudja.
Valamint olvasd végig a Note 20 topicot, hogy mindenki valami hackot keresett az ujjlenyomat olvasóra.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1600) Laurh válasza Laurh (#1588) üzenetére


Laurh
aktív tag

Más nem tapasztalt ilyet?
Annyiban módosítanám az előbbi posztom, hogy nem kell hozzá töltés, hogy lezárt képernyőnél fullra húzott média hangerőnél csippanjon egyet a készülék kb 30mpenként.

Ahogy utána olvastam redditen sokan panaszkodnak rá, de megoldás nagyon nincs rá.

Kipróbálná nekem valaki? :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.