Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) sphe


sphe
senior tag

Apropó fólia. Valakinek esetleg van pixel fóliája ami bevált? (És maradt is belőle)

(#802) *RLaci* válasza sphe (#801) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem a Brotect Airglass tökéletes de nincs belőle több csak egy darabosat rendeltem. [link]
Ultra vékony, tökéletesen tapad, fedi a teljes kijelzőt de tokbarát, nem gyűjti az ujjlenyomatot. A levágásnál is tökéletesen fekszik, nem akar leválni. Üveg létére annyira vékony, hogy sötét témánál, tartalomnál szinte észre sem venni, hogy a kameránál le van vágva. Részemről ajánlott.

TaylorPro Gondoltam sajnos, hogy nem lesz jó. A 4a-ra és az 5-re is próbáltam ilyen vastagabb üveget egyik sem volt az igazi. A széleken egyik sem tapadt fel 100%-ig, gyűjtötték a koszt.

[ Szerkesztve ]

(#803) TaylorPro válasza *RLaci* (#802) üzenetére


TaylorPro
addikt

Meg reklamálom mert nem volt olcsó. A tiéddel a kamerakivágás a bajom.

Pixel 8 Hazel

(#804) *RLaci* válasza TaylorPro (#803) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én is féltem tőle de megszoktam hamar, a többi tulajdonsága meg tökéletes.
Ha dark módot használsz észre sem veszed, egyedül full fehér tartalomnál látszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#805) sphe válasza *RLaci* (#802) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi! :)

(#806) TaylorPro válasza *RLaci* (#804) üzenetére


TaylorPro
addikt

Őrület. Rendeltem egy hasonló vastag fóliát egy Redmi Note 8T-re amazonon de még tudtam törölni. Arra rendelek inkább akkor Brotect fóliát, és akkor egy próba az enyémre.

Pixel 8 Hazel

(#807) K82


K82
őstag

Az ESR Gear honlapját érdemes figyelemmel kísérned szerintem. A sima 4a-hoz már vannak cuccaik, lassan jönniük kell az újabb Pixelekhez is. A 4XL-emhez az üveg, a tok és a jack adapter is mind ESR, bár költséghatékonysági szempontból az alis bolt (alternatíva)olcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#808) ShadowLac válasza TaylorPro (#800) üzenetére


ShadowLac
addikt

Fasza. Mert én is megrendeltem.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#809) TaylorPro válasza ShadowLac (#808) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szúrja a szemem nekem ez kuka.

Pixel 8 Hazel

(#810) ShadowLac válasza TaylorPro (#809) üzenetére


ShadowLac
addikt

Sajnos nálam is ez lesz. Pedig komoly márka!! Lenne. Rendeltem még tokot eBay ről, adnak hozzá tollat,+ 2 db üveget. Fillérekért. Ott nem tragédia. De a spigen még drága is!!

Még ezt nézem [link]

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#811) TaylorPro válasza ShadowLac (#810) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én megrendeltem ezt. Amit te linkeltél azt felnyomhatja a tok, és ott is félő hogy a lekerekítés miatt nem tapad a szélén.

Amúgy ez nagyon jó volt, de ezt meg felnyomta a Spigen tok.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#812) ShadowLac válasza TaylorPro (#811) üzenetére


ShadowLac
addikt

A fekete széle nem kissebitette a kijelzőt.?? S10 plusz nál úgy jártam.!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#813) TaylorPro válasza ShadowLac (#812) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem.

Pixel 8 Hazel

(#814) leslien


leslien
nagyúr

ez meg mi? [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#815) ghiottone válasza leslien (#814) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Majd kiderül ;)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#816) sphe válasza leslien (#814) üzenetére


sphe
senior tag

A hozzászólások azt vélik az UI és hiányzó imei miatt hogy ez csak egy xiaomi custom rommal (XE jelentheti hogy Xiaomi Edition)

(#817) leslien válasza ghiottone (#815) üzenetére


leslien
nagyúr

sphe

remélem ,h nem egy újabb Pixel mert nagyon jól elvagyok a S20 FE 5G-vel....
rég volt ilyen jó telom.... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#818) *RLaci* válasza leslien (#817) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én ugyanígy vagyok a P5-tel, összességében az eddigi legjobb telefonom, remélem az utódját csak a szokásos menetrendszerint jövő ősszel adja ki a Google.

(#819) voncci


voncci
aktív tag

Sziasztok!
Már a harmadik S20 FE 5G-t küldtem vissza. Úgy látszik min. a 90% kijelzője hibás (ghost touch) már csak a pixel maradt, ami még érdekes lehet a számora. Erősítsetek meg, hogy nem lassú a gyengébb proci miatt 🙏 Ebből a szempontból S20 a snapival több mint tökéletes volt a számomra. Ez az egy ami visszatart 🤔

(#820) Decske válasza voncci (#819) üzenetére


Decske
aktív tag

Mit tartasz lassúnak, mert ez minden ember számára más.

Átlag felhasználás során még nem találkoztam akadással, játszani nem nagyon játszok a Pixelen, arra van másik eszközöm. A szokásos appok használata során meg nem nagyon kell várni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#821) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Végre tudtam fotózni. Full automatán. Mindkét lencsével, kipróbáltam a kétszeres nagyítást és a 0,6-ost is. Teljesen random szerűen, de azért igyekeztem.

Én csak annyit tennék hozzá hogy nem csalódtam, azt kaptam amit vártam.

voncci: A pixel 5-öt nyugodtan megveheted, olyan szinten optimalizált hogy a többi gyártó max csak szeretné ezt elérni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#822) sphe válasza voncci (#819) üzenetére


sphe
senior tag

Ha visszaolvasol picit (iPhone-os troll kivételével akinek nem is volt tapasztalata vele) mindenki gyorsnak találja. :DD

(#823) voncci


voncci
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását, akkor rövidesen csatlakozom a csoporthoz :C

(#824) TaylorPro válasza voncci (#823) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem fogsz csalódni. Mindhárom pixel jó választás, de neked az 5-öt kell venned a 90Hz miatt.

Pixel 8 Hazel

(#825) bbendre válasza leslien (#814) üzenetére


bbendre
őstag

Volt róla szó, hogy a Google kiad egy új telefont tavasszal de erről semmit sem lehet tudni.

btw a Pixel5 design még a Pixel4XL kiadása előtt kiszivárgott hónapokkal, szóval simán lehet egy P6/7 demo telefon is.
Elvileg a Google 6-12 PoC telefonnal tesztel szóval bármi is lehet, akár egy Xiaomi Pixel experience rom is.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#826) voncci válasza TaylorPro (#824) üzenetére


voncci
aktív tag

Mindenképp abban gondolkodtam 😉

(#827) bbendre válasza TaylorPro (#821) üzenetére


bbendre
őstag

Megnéztem a képeket és véleményem szerint a Google kamera képalkotása nagyon sokat változott. Erős lett benne a sárga. vagy nem volt rendes napsütés vagy nem jön át a képeken.
Amiért én szerettem a Google camerát az teljesen elveszett számomra :(
Régebben nagyon erős volt a szín/kontraszt. Én ezt szerettem, de tudom mindenkinek más és más ami tetszik...

Itt van pár kép pont egy éve decemberből, hogy kb azonos időszak leszen:
Pixel2XL, Pixel3XL és Pixel4XL el készült képek is vannak benne:
https://photos.app.goo.gl/A2gBd7yMEGUMAokw8

Nagyon random képek csak hirtlen választottam párat ami nem sérti senkinek sem a személyiségi jogait :D (A fotóim 99% a fiam meg a feleségem van rajta)

Lehet tévedek, de számomra változott a képalkotás

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#828) TaylorPro válasza bbendre (#827) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szikrázó napsütés volt. Nekem tetszenek a képek. Lehet piszkálgatni a beállításokat, teljesen automatán ment minden. Meg itt túl rideg minden, jobb szeretek a vad természetben fotózni. Most itt más téma fotózás nem nagyon van.

Pixel 8 Hazel

(#829) sphe


sphe
senior tag

Na mit szóltok ahhoz, hogy találtam Pixel 5 -re olyan alkalmazást ami "jobb" képeket gyárt, mint a gyári fotó app. A Gcam az :DDD

Sokat próbálkoztam, letöltöttem 10+ verziót és több mint száz fotón keresztül hangoltam az Urnyx féle gcam appot.

Leginkább éjjel és árnyékos részeken lehet észrevenni a javulást.

Van benne astro mód is és akkor tényleg sokáig exponàl. A 12mp astro mód is kézből volt kitartva és elég jól sikerült. Szerk.: Az itteni fórummotor képtömörítése rontott a minőségen, de eredeti minőségben nincs banding (tehát a kerítések egyenesek, és gcamben jobban elkülönítve látszanak)

A stock/gyári kontrasztos, és hidegebb mint valóságban. Belenagyítva a gcam-en több részlet látszik (az autók melletti kerítés rúdjai és falevelek) de viszont több a zaj (lib patcher settings-ben a zajszűrés növelhető).

Beltér:

Hozzá kell tennem, hogy a szobában a lámpa meleg fényű és a tapéta barack színű. Színekben a gcam nyert, zajszűrés terén -ezen beállításokkal- a gyári.

Ha van rá igényetek, feltöltöm és linkelem azt a beállítás fájlt, amit a gcambe be tudtok importálni. Jó fotózást kívánok nektek.

[ Szerkesztve ]

(#830) *RLaci* válasza bbendre (#827) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ez a képalkotás még mindig remek [link] sztem.

sphe Nekem is az Urnyx féle gcam a kedvencem, eddig mindegyik telómon jól muzsikált. Az 5-re is felraktam de számomra nem volt releváns különbség a gyárihoz képest, mondjuk annyira nem mélyedtem bele.

[ Szerkesztve ]

(#831) bbendre válasza TaylorPro (#828) üzenetére


bbendre
őstag

Én is full autóban fotozom, a gyerek mellett másra nincs is idő. :)
Nálam is most ilyen képek készülnek, de régebben minden már kicsit túl színes is volt. Ezek a túl drámai színek elvesztek:
2018: https://photos.app.goo.gl/71FVWeB3meQr1C3r7

A mostani is nagyon rendben van és tényleg jók lettek a képek. A Pixel az egyik legjobb camera ami mobilon elérhető.
Csak talán kevésbé tűnik mesterségesnek a képek az új pixeleken

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#832) bbendre válasza *RLaci* (#830) üzenetére


bbendre
őstag

Én szeretem a Pixel vonalat. Nem tudok jobb telefont jelenleg.
Ahogy írtam is, az furcsa, hogy az upgradek és a hírek nem előre mutatnak. Ennyi. Én is Pixel 5 vagy 6 rá fogok váltani.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#833) bbendre válasza sphe (#829) üzenetére


bbendre
őstag

Köszi, jöhet. A CStark27 verziót használtam sokáig de arra már nincs upgrade

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#834) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Most üzemeltem egy nullperces Redmi Note 8T telót. Android 10, MIUI 12. Akkora katyvasz az egész, tele felesleges alkalmazással. Plusz alapból elfogadod a reklámokat ami személyre szabott vagy random szerű. Pixel után irtózom az ilyentől. Bele gondolok hogy Note 9 Pro-t akartam venni, mondom teszek rá Pixel Experience romot ami még nincs is rá. Az tuti hogy nem tudnám megszokni. Motorola Moto G Play Edition, Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2, most pixel. Az első droidos telóm Acer CloudMobile S500 volt, de közel az is stock volt. Szóval én már amíg meg nem halok tuti maradok ezen a vonalon. Az összes gyártó teleokádja mindennel a romot.

Pixel 8 Hazel

(#835) ghiottone válasza TaylorPro (#834) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tegnap én is elhoztam egyet bentről. Ilyeneket veszünk alap telefonoknak mostanában. Kíváncsi voltam, hogy egy ugyanolyan felszereltségű stock droid (moto g8) mellett milyen. Én maradok inkább az egyszerűbb motonál. A MIUI sose lesz a szívem csücske. A nova képernyőzárás nem működik megfelelően, az alkalmazás javaslatokat, saját vírus vizsgálatot, miui optimalizációt mind ki kell kapcsolni. A 12-es rendszerükben a kontroll panel tiszta ios... Ennél a Samsung felülete is jobban kezelhető nekem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#836) TaylorPro válasza TaylorPro (#800) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pár nap használat után még rajta a fólia. Annyira nem drasztikus a helyzet. Maga a fólia nagyon jó, a bevonat miatt nem tapad, csúszik. Nem befolyásolja a használhatóságot és jól véd. Nyugodtabb vagyok hogy rajta van. A szél elválás nagyon minimális, most nincs kedvem feltenni a másik darabot hogy az hátha jó lenne. Ha megjött az airglass azt fogom feltenni. A Spigen ha tapadna jól, maximálisan ajánlanám. Az illesztő kerettel hajszálpontosan felment, és tokbarát.

ghiottone:

Moto ha lenne android One vonalon szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#837) ShadowLac válasza TaylorPro (#836) üzenetére


ShadowLac
addikt

Redmi 8 ?? Fólia??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#838) TaylorPro válasza ShadowLac (#837) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az előzményből egyértelmű hogy a Spigen fóliáról van szó a Pixelre.

Pixel 8 Hazel

(#839) ShadowLac válasza TaylorPro (#838) üzenetére


ShadowLac
addikt

A fólia megnevezés zavart meg. A spigen amit felraktál a p45g re az üveg. Vagy üveg fólia. Legalábbis nekem.
A fólián hajlékony műanyag.... ra gondolok ezért nem értettem hirtelen.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#840) sphe


sphe
senior tag

(#841) Zada


Zada
tag

Sziasztok!

Amiket látok Pixel 4/5-ket a hardveraprón ott azzal hirdetik a Google garancia van rá.
Valaki el tudná magyarázni, hogy ez mit jelent pontosan? Kihez mehet az ember, ha gond van?

Köszönöm

(#842) xhege válasza Zada (#841) üzenetére


xhege
addikt

Sok jóval nem kecsegtetnélek, de remélem valaki rámcáfol. Egy részük ezeknek a telóknak Turbado-s vásárlás, mely üzlet lehúzta a rolót, és nincs gari. Amennyire én tudom mivel a google itt hivatalosan nem értékesít a google garanciát abban az országban tudod érvényesíteni, ahonnan a telefon eredetileg származik. Vagyis ha Németországban vették, akkor német címről tudod elpostázni garanciális ügyintézésre. Ami szerintem most vállaható beszerzés gari szempontjából az az Amazon (német pl, saját amazon garival), vagy német Média Markt, ami esetén a telót a hazai üzletekben is le tudod adni (Média esetén fontos lehet, hogy ha nem javítható, akkor kapsz egy levásárolható kupont, de azt megint csak német Médiában tudod felhasználni).

(#843) TaylorPro válasza xhege (#842) üzenetére


TaylorPro
addikt

Plusz az amazon garist csak abból a fiókból lehet gariztatni amelyikből megvették!

Pixel 8 Hazel

(#844) leslien válasza xhege (#842) üzenetére


leslien
nagyúr

Amennyire én tudom mivel a google itt hivatalosan nem értékesít a google garanciát abban az országban tudod érvényesíteni, ahonnan a telefon eredetileg származik.

ez nem igaz ...amelyik országban van működő Google store postázhatod nekik..
ugyanis én vettem egy Pixel 2 XL Német store -ból ás Angliába küldtem vissza, sogi ott intézte...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#845) xhege válasza leslien (#844) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a pontosítást! Annyiban nem változtat s dolgon, hogy itthonról nem fog menni.

(#846) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az aod nem égeti be a kijelzőt? Mik a tapasztalatok régebbi pixeleknél?

Pixel 8 Hazel

(#847) sphe válasza TaylorPro (#846) üzenetére


sphe
senior tag

Csak a 2XL -nél volt gond, azóta nem.

(#848) bbendre válasza sphe (#847) üzenetére


bbendre
őstag

(#849) TaylorPro válasza bbendre (#848) üzenetére


TaylorPro
addikt

Oh: Adaptive Charging :R

Pixel 8 Hazel

(#850) BoB


BoB
veterán

Incoming Pixel updates

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.