Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) bbendre válasza sasa134 (#1800) üzenetére


bbendre
őstag

Félek, hogy nem, mindig azt mutatja, ahol vagy. Talán az oktoberben esedékes Feature Drop-nál.
Szeptember első hétfőjén jön a végleges Android 12 azokkal a funkciókkal amik a Betában vannak. Általában egy 10mb file a végleges verzió az RC-hez képest. Az új Pixel telefont bemutatják októberben és amikor megjelenik megjelennek az Android 12es új funkciók is egy feature drop keretében. Ez csak arra a Pixelre nem érvényes ami éppen lejárt a életciklusa. Ami ebben az esetben a Pixel 3 széria ami Decemberben kapja meg a végleges Security patchet és Feature Drop-ot.
Btw amikor megjelenik a P6 lehet, hogy lesz ilyen meg a Samsung és a Google nagyon ősszeborult és a Pixelek már nagyon Samsungosak és Samsungon van ilyen. Meglátjuk.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1802) sasa134 válasza bbendre (#1801) üzenetére


sasa134
addikt

Ehh, köszi, sajna én sem találtam. Azért ez vhol alap dolog lenne sztem így manapság, ez pl nagyon hiányzik a Samsungomból :(

Avanti Roma

(#1803) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha valakinek véletlenül van új vagy alig használt gyári Pixel 5 tokja, érdekelne! :)

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy ilyen telefonnak, eddig nagyon tetszik (Samsung S10-ről jöttem, csak az alaplaphibás lett).

"Less but better" - Dieter Rams

(#1804) amzso


amzso
tag

Sziasztok! Tudom, hogy ez a fórumok legunalmasabb része, de hálás lennék ha tudnátok jó tokot ajánlani a telefonra, lehetőleg olyat amire nem kell sokat várni. Inkább a puhább fajtát szeretem. Nyilván egy gyári szövettok lenne a legjobb. Köszi az ajánlásokat. :R

(#1805) bbendre válasza amzso (#1804) üzenetére


bbendre
őstag

Ha valakinek hiányozna a tegnapi Security update az holnap jön mert az USAban a függetlenség napja volt és támadtak az Alien-ek :)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1806) holderes válasza bbendre (#1805) üzenetére


holderes
tag

Ota oldalon még június van [link]
Néháy napja [link] ilyenre váltott nálam (4a 5G) a frissítés keresése oldal

(#1808) bbendre válasza holderes (#1806) üzenetére


bbendre
őstag

Elvileg ma este érkezik szokásosan este 7 és 9 között Magyar idő szerint.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1809) bl4ze válasza Csepy (#1807) üzenetére


bl4ze
veterán

+1 AIORIA tokokra : nagyon jók
nekem egy másik fajta van, de imádom azt is. (korábban tettem be róla linket,képet)

.:. bl4ze .:.

(#1810) sasa134


sasa134
addikt

Pixelen van vmi olyasmi mint Samsungon a "karbantartás" (device maintenance volt, ha jól rémlik )?
Háttérben futó, beragadt dolgokat pucolja ki, cache-t ürít, ilyesmi. Nem találok hasonlót..
Köszi

Avanti Roma

(#1811) BoB válasza sasa134 (#1810) üzenetére


BoB
veterán

A gyári fájlkezelőben van.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1812) sasa134 válasza BoB (#1811) üzenetére


sasa134
addikt

Nagyszerű, köszönöm. Na ott pont nem neztem :D

Avanti Roma

(#1813) Bibby válasza gilfoyle (#1793) üzenetére


Bibby
addikt

De igen, tökéletesen működik a 4a-n is

Ελευθερια η θανατος

(#1814) BusyChild válasza BoB (#1811) üzenetére


BusyChild
tag

ez nem üríti az összes cache-t

Pixel 4a 5G

(#1815) bbendre


bbendre
őstag

Itt van az új patch. Lehet reménykedni, hogy legyen VoLTE itthon is.
Tudja valaki tesztelni? Én most betán vagyok.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1816) bl4ze válasza bbendre (#1815) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez 11 vag 12-es beta droid ?

.:. bl4ze .:.

(#1817) TaylorPro válasza bbendre (#1815) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Jön már lefelé.

Pixel 8 Hazel

(#1818) Csepy válasza bl4ze (#1816) üzenetére


Csepy
Topikgazda

11.

Béta valamikor kb 2 hét múlva

Regards: Csepy

(#1819) K82 válasza bbendre (#1815) üzenetére


K82
őstag

4a 5G, Vodafone: még mindig nincs VoLTE.

Pixel / OnePlus Pad

(#1820) bbendre válasza TaylorPro (#1817) üzenetére


bbendre
őstag

Köszi az updatet :) remélem legközelebb sikerül a szolgáltatónak vagy a Google nél megoldani a VoLTE-t

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1821) fatal` válasza bbendre (#1815) üzenetére


fatal`
titán

A 12-es betaba is bekerült pár carrier, de magyar nem volt köztük.

ROOT-tal megoldható a VoLTE, Magisk Modulelal.

(#1822) Laurh válasza Csepy (#1807) üzenetére


Laurh
aktív tag

Ez belül puha szövettel borított vagy sima műanyag?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1823) bbendre válasza K82 (#1819) üzenetére


bbendre
őstag

Természetesen a köszönöm neked szólt :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1824) gilfoyle


gilfoyle
őstag

4a 5G-nél melyik az elsődleges sim, a fizikai vagy a e-sim? Illetve szerintetek 2 sim esetén melyik maradjon a fizikai, amelyiken a beszélgetés+net+SMS van, vagy az amelyiken csak beszélgetés van?

(#1825) Csepy válasza Laurh (#1822) üzenetére


Csepy
Topikgazda

TPU, de nem a fényes puha, olcsó, hanem a matt fekete, rugalmas, de merev. A jobbik fajta.

Regards: Csepy

(#1826) amzso válasza gilfoyle (#1824) üzenetére


amzso
tag

Nekem a fizikai SIM van feljebb a listában, de nem hiszem, hogy ez bármit is befolyásol. Ki tudod választani hogy milyen műveletre melyiket akarod használni. Azt sem gondolom, hogy számít, hogy melyik az "elsődleges" ha egyáltalán különbséget tesz a telefon bármilyen szinten. De cáfoljatok meg :)

(#1827) bl4ze


bl4ze
veterán

Megjött az új OTA update.
Hogya lehet/kell megnézni, hogy megy-e a VoLTE ? Nem látok menüben ilyet.
Két sim van : Telekom+Telenor. (Telekom eSIM)

.:. bl4ze .:.

(#1828) amzso válasza bl4ze (#1827) üzenetére


amzso
tag

Én Telenorral indítottam egy hívást, és jól látszódott, hogy megváltozott a térerő hívás indításánál és bontásánál, vagyis amikor átváltott a hang miatt 2G-re. Szóval szerintem nem működik.

(#1829) fatal` válasza bl4ze (#1827) üzenetére


fatal`
titán

Tárcsázóba *#*#4636#*#* -> Telefon adatai -> Hamburger menü -> IMS-szolgáltatás állapota, ha IMS-regisztráció: regisztrált, akkor van VoLTE.

Nem értem, hogy a gyári ROM-ba miért nem tesz visszajelzést (statusbar) a Google.

[ Szerkesztve ]

(#1830) K82 válasza bl4ze (#1827) üzenetére


K82
őstag

Tárcsázóban beütöd a *#*#4636#*#* kódot, phone information menü, a Mobile Radio Power résznél VoLTE Provisioned kapcsoló. Vodafone-nál szürke (inaktív) és nem kapcsolható, vagyis nincs VoLTE:

Pixel / OnePlus Pad

(#1831) Csepy válasza K82 (#1830) üzenetére


Csepy
Topikgazda

igen, nekem is inaktív, vodafone

Regards: Csepy

(#1832) bl4ze


bl4ze
veterán

Köszi, srácok : VoLTE unavailable és mindkét SIM-néla VoLTE Provisioned kapcsoló nem aktív :(

.:. bl4ze .:.

(#1833) BoB


BoB
veterán

Telekom:

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1834) K82 válasza BoB (#1833) üzenetére


K82
őstag

És Nálad ráadásul LTE kijelzés van, nem is 4G.

Pixel / OnePlus Pad

(#1835) fatal` válasza BoB (#1833) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, mert a Voice over LTE available kéne legyen már alapból.

(#1836) Tewe013 válasza K82 (#1834) üzenetére


Tewe013
őstag

Hálózatfüggő amíg Telenoros voltam 4G-t írt, mióta Telekomos LTE-t, nem vettem észre különbséget a kettő között.

(#1837) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!
Tapasztalt Pixel 5 tulajokat kérdezném, hogy mennyire vannak megelégedve a készülékkel és van-e bármi hiba amivel érdemes lehet számolni.
4a és 5 között vacilálok már egy ideje, de hamarosan jön a 6, nem tudom megéri-e várni.
Gondoltam körbekérdezek kinek mennyire jött be a masina :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1838) BoB válasza Kube (#1837) üzenetére


BoB
veterán

Pixel 5, nekem minden rendben van vele.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1839) fatal` válasza Kube (#1837) üzenetére


fatal`
titán

Minden ok (igaz én nem gyári ROM-mal használom, de a topic tapasztalata azt mutatja, hogy azzal is minden ok).

A 6-ra csak akkor várj, ha nem zavar a méret. :) Illetve sokat nem tudni milyen lesz a Google saját SOC-ja.

(#1840) Kube válasza fatal` (#1839) üzenetére


Kube
senior tag

Kösz az infót és BoB neked is :)

A méret számít ezért is vagyok bajban. Viszont érdekelne az új chip, már ha a Google tényleg egy sajátot rak a telóba. Most belegondolva még mindig fontosabb a méret :D

Pár hete a 4a topikban is jártam, valamint megnéztem hogyan lehetne beszerezni egy pixelt és bevallom tartok attól, ha valami baj lesz a telóval akkor problémás lesz gariztatni.
Beszerzést hogy érdemes megoldani? Láttam, hogy van aki hoz be kintről, de legszívesebben rendelnék saját névre, ha van rá mód egy független shopnál.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1841) bl4ze válasza Kube (#1840) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem 4a 5G van, Xiaomi-ról jövök, előtte Huawei stb.
Korábban volt már 2 Google Nexus telefonom, azokat is imádtam.
Ennek a 4a 5G-nek semmi nyűgje, minden a legnagyobb rendben "out of the box".
VoLTE nincsen és 5G-t sem kezelte nekem Telekomnál a promo időszakban - de ezeket tudjuk, LTE fixen megy semmi gond.

.:. bl4ze .:.

(#1842) amzso válasza bl4ze (#1841) üzenetére


amzso
tag

2 hete van meg telefon. Eddig imádom. Egyetlen negatívum volt eddig: kb 30 fokban mobilneten keresztül skypeon videótelefonáltam, és kb 10 perc után túlmelegedett és kiírta hogy most kikapcsol pár dolgot - köztük a mobilnetet is. És persze megszakadt a hívás.

@bl4ze: miért nem kezeli az 5g-t? Nem támogat valami frekvenciát a telefon? Erről lemaradtam...

(#1843) bl4ze válasza amzso (#1842) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ilyen nem volt még, egyszer nekem is "túlhevült" napon, akkor lekapcsolt.

5G : tudtommal azért mert nem támogatott a készülék hazánkban, csak 4G/LTE megy mint pld a VoLTE és VoWIFI sem....

.:. bl4ze .:.

(#1844) fatal` válasza Kube (#1840) üzenetére


fatal`
titán

"Beszerzést hogy érdemes megoldani?"
Szerintem Alza. Nem lesz a legolcsóbb, de nem lesz gond a garival. A leírásban UK piacost ír, de én német piacost kaptam, európai töltővel.

Igaz én 1 hónapja vettem, akkor még 250 fölött volt 1-2 ezerrel így 3 év a gari, most már gondolom olcsóbb kicsit és 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#1845) Kube válasza fatal` (#1844) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm bl4ze és fatal`, azt hiszem ez lesz az utód.
Talán még kicsit várok, hátha a 6 érkezésével kicsit lejjebb megy az ára.

Itt van az a pont, hogy nem tudom megéri-e a 100 kiló felárat a sima 4a-hoz képest, de attól félek, hogy hamarabb elévülne az előbbi, illetve a 4a topikban azért mindig látok 1-1 hozzászólást, ami a gyors akkumerülésről szól nyugalmi állapotban.
Ha gyorsabb az 5 és ár/érték arányban kiadja a matek, akkor hajlok felé, de igazából nekem ez a 100-150-es költségkeret az, ami még annyira nem fáj egy mobilért.
Szóval ezért is nehéz a döntés.

Nekem most Nokia 7.1 lapul a zsebemben. Stock droid, már kicsit nagy, de még belefér. Nem is cserélném, ha nem lenne muszáj... sajnos a töltőportjuk elkopik 2 éven belül és alig lehet aztán tölteni, egy nap kell mire 20% belepumpálsz. Vezetéknélküli töltés nincs, ezzel próbáltak spórolni. Előtte meg egy Motorolám volt, szintén stock droiddal.

A stock droid és a méret nálam kritérium. Azt sajnálom, hogy nincs igazán alternatíva külön-külön sem, hát még egyben az előbbiek szerint.

Erősen elgondolkodtam egy iPhone SE-n is, jó pár évig nem lenne gondom (elméletileg), de itt nekem mindenem google ökoszisztémában van és nincs egy darab alma eszközöm sem :) az áruk miatt pedig nem is nagyon lesz a jövőben.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1846) gilfoyle válasza Kube (#1845) üzenetére


gilfoyle
őstag

A 4a 5G nem jön be?

(#1847) *RLaci* válasza Kube (#1845) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem fogod megbánni ha az 5-t választod. Tökéletes méret, jó akkuidő, szép kijelző, jó kamera, sallang/anomália mentes rendszer. Ami negatívum az a kicsit dobozhang.
Nekem már másodszorra van, megbántam, hogy az elsőt eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#1848) Kube válasza gilfoyle (#1846) üzenetére


Kube
senior tag

Az a baj vele, hogy számomra már nagy :( nagyobb lenne mint a mostani Nokia, a pixel 5-ben és a 4a-ban pont az a jó, hogy picit kisebb is mint a mostani telefonom.

#1847 *RLaci*
Mindig némítva van a telefonom, így a dobozhang szerencsére nem probléma :)
PWM flickering lehet talán aggasztó, az meg majd használatkor kiderül.
Egyébként a telefon minden tekintetben balanszolt.

Nem volt időm még belemászni a 4a és 5 közötti különbségekbe, de ha jól láttam mindenben picit jobb és nagyobb a feature szettje (picit több ram, kicsit nagyobb akksi, 5g, Qi töltés, 1-2 extre szoftveres feature + 90Hz). Még mindig próbálom kitalálni, hogy kellenek-e nekem ezek az extrák, vagy hozzak el egy 4a-t 40% olcsóbban. Ugyanis a fenti jóságokból talán az akksi érdekelne a leginkább, a többit el tudom engedni.

Pixel 5 a jobb ez nem kérdés csak az ár miatt bizonytalanodom el.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1849) Decske válasza Kube (#1848) üzenetére


Decske
aktív tag

A doboz hangot telefonálásra értette, nem a "sima" multimédia hangszóróra. :) Amúgy nem annyira vészes, csak meg kell találni a pozíciót.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#1850) Thom!


Thom!
veterán

Windows phone alkalmazás Win10 alatt csak Samsung telókkal működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.