Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Thom!


Thom!
veterán

Exclusive: tomorrow, Samsung ISOCELL will release 200MP HP1 and 50MP GN5. Please wait for the official news.

Az új GN5 kerülhet az S22-be.

(#1952) bbendre válasza Thom! (#1951) üzenetére


bbendre
őstag

Hát, nem tudom. A jelenlegi 108MP sensor annyira nekem nem vált be. A legnagyobb "gondom", hogy nem tudom pontosan, hogy miért jó ez a sok megapixel. A legtöbb esetben Pixel Binning -et haszálja mindenki. Több info nem kerül mentésre. Komoly feldolgozás kell több frame esetén és majdnem mindenki a telefonon vagy egy 1080p kijelzőn nézi a képeket. :F

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1953) Thom! válasza bbendre (#1952) üzenetére


Thom!
veterán

Van értelme csak jó szoftvert kell neki írni.
Pixel 6 kiváncsi leszek pár dologra.
Szerintem tudni fog annyit a szenzor optikai zoom nélkül mint a legtöbb telefon 3* optikai zoomal és most csak a sima 6-ról beszélek.
Egyértelműen low-lightban fog kijönni a legnagyobb különbség.
S21 széria képtelen mozgó tárgyat jól fokúszálni sötétebb környezetben és a legtöbb gyártó erre képtelen high-end szenzorral és lencsékkel szénné tömörítik, mossák a jpeget.
Pixel és Iphone kis szenzorral oldschool hardverrel is elég patent de nem tökéletes... :R

(#1954) BoB válasza bbendre (#1952) üzenetére


BoB
veterán

Kevesebb lesz a zaj.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1955) amzso


amzso
tag

P5 tulajok: ti tapasztaltátok már, hogy töltés közben a touch rosszabbul használható? Nekem töltőre dugva akadozik és lagol a touch :/

(#1956) bbendre válasza amzso (#1955) üzenetére


bbendre
őstag

Ilyet még nem tapasztam egyik telefonon sem. P5on sem

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1957) ghiottone válasza amzso (#1955) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gyári töltő+kábellel csinálja? Nekem anno ugreen töltő+ugreen kábel párossal jelentkezett ilyen az 5ösnél.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1958) Csepy válasza bbendre (#1956) üzenetére


Csepy
Topikgazda

Egy halom alkalommal találkoztam már ezzel a jelenséggel. A pixel 3a-m ugyanezt csinálja amúgy.

Regards: Csepy

(#1959) bbendre válasza Csepy (#1958) üzenetére


bbendre
őstag

wow, jó tudni. Nekem van itthon P3XL, P5 (es mar minden Pixelem volt), Note20 Ultra, Igaz minden töltő original es tolton alig nyomkodom, de amikor igen akkor nincs ilyen. Ma is tanultam valamit.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1960) amzso válasza ghiottone (#1957) üzenetére


amzso
tag

Valóban, nem a gyári töltő van itt bent a munkahelyemen. Otthon kipróbálom a gyárival. Köszi!

(#1961) TaylorPro válasza amzso (#1955) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez minden telefonnál előfordulhat. Nekem volt olyan munkaköröm hogy ipari gumiszőnyegen ültem fotelben, aminek az volt a szerepe hogy szigeteljen mindentől is, ezzel az áramütés veszélye csökkenthető. Na itt találkoztam rendszeresen ezzel az érintő problémával ha töltőn volt a telefon. Szóval lehet nálad is ilyesmi a szitu hogy amikor ott használod, és szigetelve vagy nehezebben érzékel.

Pixel 8 Hazel

(#1962) *RLaci* válasza amzso (#1960) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálam is volt már olyan teló ami nem szerette az etetés közbeni nyomkodást, ha jól emlékszem samu volt. Viszont a P5-öt még sosem töltöttem a saját töltőjével, kizárólag egy régi 2A-s Samsunggal kapja a kaját, de még egyszer sem tapasztaltam, hogy az érintő ne működne rendesen.

(#1963) fatal` válasza amzso (#1955) üzenetére


fatal`
titán

Nem, de ha nem gyári a töltő előfordulhat. Nekem még anno az Xperia Mini Pro-m konkrétan megfagyott (mármint nem működött a touch egyáltalán), ha a Galaxy S2 gyári töltőjével töltöttem.

(#1964) Mahengun


Mahengun
újonc

Üdv Mindenkinek!

Először írok fórumba, igazából nem szoktam ennyire mélyen elmerülni dolgokban, de belefutottam tegnap egy problémába és csak remélni tudom, hogy itt segítséget kaphatok.

Vettem 1 Pixel 5 5g-t az Alzában. A Telekomos eSIM szolgáltatásomat szerettem volna átvinni, de nem engedi. A Telekomnál nem tudott senki segíteni, azt mondták, hogy csak a Samura és az Almára van ez a fajta szolgáltatás.

Megpróbálom a hibaüzenetről készült képernyőfotót feltölteni, hátha valakinek beugrik valami, ami segítene.

Amennyiben valaki tudna segíteni, megköszönném :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1965) gilfoyle válasza Mahengun (#1964) üzenetére


gilfoyle
őstag

Működik a kér említett telón kívül a P3a-tól fölfelé a sima 4, 4+ kivételével. Menj be egy nagyobb Telekom üzletbe, kérj új QR kódot és menni fog.
Nekem a Pólusban lévő telekomban adott a csaj új kódot.

[ Szerkesztve ]

(#1966) Mahengun válasza gilfoyle (#1965) üzenetére


Mahengun
újonc

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Körülbelül három Telekom kirendeltségben voltam, hívtam műszaki segítségért a Telekomot is. Kaptam új kódot is. Ennek ellenére a mellékelt, vagyis hát linkelt képet mutatja továbbra is akárhányszor próbálom beolvasni vele. A WestEndben levő Telekomban a "Mobilguru" közölte, hogy csak Samu és Alma termékeket támogat a hazai Telekom. Csak azzal működik az eSIM. Ráadásul a mai napon már az eSIM-emet sem találták. Valahol kering az éterben. Kezdem feladni....

Azért még1x nagyon szépen köszönöm!

Üdvözlettel: Zoli

(#1967) bbendre válasza Mahengun (#1966) üzenetére


bbendre
őstag

Itt több embernek biztosan működik az eSIM Pixel telefonokon. Kitartást!

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1968) Mahengun válasza bbendre (#1967) üzenetére


Mahengun
újonc

Nagyon tetszik a készülék, úgyhogy még kitartok :R

(#1969) gilfoyle válasza Mahengun (#1966) üzenetére


gilfoyle
őstag

Kaptál új kódot is? Bocs, látom kaptál.. Hm...

[ Szerkesztve ]

(#1970) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Szép combos.

Pixel 8 Hazel

(#1971) bbendre válasza TaylorPro (#1970) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem már egy órája megy az update :D Optimalizálja az appokat, amik nem lesznek gyorsabbak :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1972) bbendre válasza TaylorPro (#1970) üzenetére


bbendre
őstag

Biztos ami biztos a At-A-Glance/Live-Space teljesen broken :D. Talán a véglegesben jó lesz

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1973) xEon1337 válasza Mahengun (#1964) üzenetére


xEon1337
őstag

Szia,

ugyanez volt velem is két hónapja. Megoldás:

1. Bemész egy Telekom üzletbe
2. Kérsz új QR kódot, amit ott az ügyintéző helyben kinyomtat egy papírra
3. A telefonból kiszeded az esetleg benne lévő fizikai SIM kártyát és nyomsz egy gyári visszaállítást csak a hálózati beállításokra
4. Beolvasod a QR kódot és voilá! :)
5. Visszarakod a fizikai SIM kártyát és onnantól megy a dual SIM.
6. Elhagyod a Telekom üzletet.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1974) Mahengun válasza xEon1337 (#1973) üzenetére


Mahengun
újonc

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsot! Így fogom megpróbálni :)

Merci mille fois :R

Tisztelettel: Zoli

(#1975) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy a google pixel telefon felhasználoknak a google fotók ingyenes tárhelyet biztosít ? Mintha Valahol olvastam volna régebben de lehet el vagyok tévedve.

(#1976) Louro válasza mrThomi (#1975) üzenetére


Louro
őstag

Nekem úgy rémlik az egyik telefon mellé jár. De mi van, ha lecseréled? Képek kuka vagy fizetsz? Én arra nem alapoznék. 5 év múlva valószínűleg lecseréled.

Elvileg az 5a-hoz már nem jár. [link]

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#1977) bbendre válasza Louro (#1976) üzenetére


bbendre
őstag

- Pixel 1-hez ameddig a telefon életben van addig ingyenesen eredeti méretben fel tudod tölteni a képeket és videókat, akár 16K-ban is. Ezek a képek és videók soha sem fognak beleszámítani a tárhelyedbe függetlenük, hogy a jövőben milyen telefonod lesz.

- Pixel 3(XL)-hez a telefonról eredeti méretben és minőségben feltölthetőek a képek. 2022. január 31.ig. utána és

- Minden Pixel telefonnal ami a Pixel 5a előtt került kiadásra "jó" minőségben feltölött képek nem számítanak a tárhelyedbe és soha nem is fognak.
Az eredeti méret igen.

A jelenlegi infok szerint a Pixel5 után egyetlen telefonhoz sem fog tartozni ilyen akció a jövőben.

- Az eredeti minőség amiben készültek a képek és videok
- Jó minőségű képek : Maximum 16Mpx ami felette van át lesz konvertálva
"downsampled" minőség vesztett képek a Google algoritmusával tömörítve. Monitoron és telefonon nem lászik nagy különbség.
- Jó minőségű videok: Maximum 1080p ami felette van át lesz konvertálva 1080p-re.
"downsampled" minőség vesztett videok a Google algoritmusával tömörítve. Monitoron és telefonon NAGYON lászik a különbség az erdetihez képest.

Ha szerzel egy Pixel 1-es telefont azzal fel tudsz tölteni bármennyi képet.
Én jelenleg a Note20ultraval készült 108Mpx képeket töltöm fel a Pixel3-al.
A 8k 1perces videot 1 hét alatt tette elérhetővé és lejátszhatóval a Google Photos :D Az kicsit megfektette a rendszert.
A 4K HDR videok feldolgozása is napokig tart. Letölteni le lehet azonnal, de online lejátszani eltart egy darabig :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1978) mrThomi válasza bbendre (#1977) üzenetére


mrThomi
addikt

Hello, köszi a válaszokat.
Egy Pixel 4a 5g-t tudnék most jó áronbeszerezni. Ez azt jelenti akkor hogy csak jó minöségben de barmennyi meretben tudok feltolteni akarmeddig ?

(#1979) bbendre válasza mrThomi (#1978) üzenetére


bbendre
őstag

Szia, sajnos nincs 4a5G-m tesztelni, de a leirasok szerint igen, "Storage saver quality" módban bármennyi képet fel tudsz tölteni a telefonról (de csak a telefonról) akármeddig és azt tárolják ameddig él a szolgáltatás.

You can choose to back up your photos and videos either in
Storage saver quality (previously named High quality) or in
Original quality. Photos and videos backed up in Storage saver
quality from Pixel 3a-5 are free and unlimited. Photos and
videos backed up in Original quality count toward your
Google Account storage.

Forrás: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1980) Louro válasza bbendre (#1977) üzenetére


Louro
őstag

Amennyit képet készítenek manapság... Elég öngyilkos promó. Gondolom a tulaj sose fogja átnézni és takarítani. Lehet sose nézi vissza.

Mess with the best / Die like the rest

(#1981) bbendre válasza Louro (#1980) üzenetére


bbendre
őstag

Pontosan ezért szunt meg a promó

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1982) bbendre


bbendre
őstag

Nálam a mai naptól elérhető hivatalosan is a Google Pay. Hivatalosan a wearOS 4 -lesz elérhető de a Pixelemen megjelent. A Note20U rá még nem

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1983) mrThomi válasza bbendre (#1979) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi. Meg van a 4a 5g, és jó minőségben valóban bármennyit feltölthetek ami nekem szuper mert nem vagyok fotós a minőség csak részben számit(főleg a videoknál zavaró csak), csak az emlékek kedvéért nézegetem őket.

Van aki kipróbálta már az android 12-t ? Tegnap feltettem, néhol van még benne egy két hiba de jó lesz ez. Birom hogy hivatalos megjelenés előtt ki lehet próbálni már hónapokkal.

(#1984) bbendre válasza mrThomi (#1983) üzenetére


bbendre
őstag

Igen, beta 1-2 ota en is a Beta vonalon vagyok, azert iden volt par idegtepo hiba sajnos. Az Android 11 sima volt es szeptember elso hetfojen meg is jelent.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1985) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Sziasztok! 2 kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni (és most nincs nálam egy Pixel sem :) ) .

1. vodafone esim-mel próbálkozott már valaki? - akár 4a 5g, akár 5 az alany.

2. Térerővel hogy álltok 4a 5g-n? Jó a vételi jelerősség? Nem sokáig használtam, így már ködösek az emlékeim, de nekem nem volt vele gondom.A Network cell info appot nem tudná valamelyikőtök letesztelni, megnézve egymás mellett egy 4a 5g/5 és egy Xiaomi vagy Samsung készülékkel összehasonlítva, hogy látható-e szignifikáns különbség?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1986) Thom!


Thom!
veterán

i13 Pro nagyon baba lett
Elég nehéz :D
Nagyon drága nekem :(
No USB-C :W

Jó volna látni egy méltó droidot versenybe szállni ellene :C

[ Szerkesztve ]

(#1987) bbendre válasza Thom! (#1986) üzenetére


bbendre
őstag

Az új EU szabályok miatt jövőre vagy USB-C vagy csak Wireless Töltés. Én is szeretnék egy Iphone-t, de túl sok minden rajta nem Pixel :) Vagy ha megint lesz IPhonom akkor nem is nézek rá többet egyetlen Android-ra sem. ( :D)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1988) Thom! válasza bbendre (#1987) üzenetére


Thom!
veterán

Pixel 4a imádom nehéz lesz leváltani...
Pixel 6 mérete eltántorít sajnos, talán a 6a...

(#1989) TaylorPro válasza ghiottone (#1985) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Térerő problémát én nem vettem észre. Többiről nem tudok nyilatkozni.

Más: Esim témában. Egy gyalu után gondolom törlődik az esim is? A kapott qr kód bármennyiszer felhasználható?

Pixel 8 Hazel

(#1990) ghiottone válasza TaylorPro (#1989) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Köszönöm!

Gyalu esetén csak akkor, ha bepipálod, hogy a letöltött simet is törölje.
A qr-t nem tudom, mert én multisimet kértem, amit több eszközön is használhatok.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1991) gilfoyle válasza TaylorPro (#1989) üzenetére


gilfoyle
őstag

Egy QR kód csak egyszer jó. Telekomnál van olyan opció hogy készülékváltás, akkor új QR kódot kapsz.

(#1992) TaylorPro válasza ghiottone (#1990) üzenetére


TaylorPro
addikt

De ha recovery-ből nyomsz gyalut gondolom bukta az esim. Vagy kábellel kap új romot mert lehat a rendszer akkor is. Így nekem rugalmatlan az esim, igaz nincs is rá szükségem.

Pixel 8 Hazel

(#1993) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Nova launchert szépen kikalapálták a gesztus vezérlésre, érdemes kipróbálni. Én most visszatértem rá, a legutolsó bétával. Már nagyon régen megvettem.

Pixel 8 Hazel

(#1994) sasa134


sasa134
addikt

Pixelen gyárilag hol található ilyen health monitor féleség? Lépésszámláló, satöbbi, mint pl a Samsung Health.

Avanti Roma

(#1995) ghiottone válasza sasa134 (#1994) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Google Fitnesz app kell neked. [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1996) sasa134 válasza ghiottone (#1995) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, meglesem. Azt hittem van vmi gyári csak eldugták.

Avanti Roma

(#1997) TaylorPro válasza sasa134 (#1996) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez a gyári, elég jó, tud pulzusmérést is, légzés számot, stb.

Pixel 8 Hazel

(#1998) sasa134 válasza TaylorPro (#1997) üzenetére


sasa134
addikt

Okok, igen, gyári, tehát Google - előre telepítettet akartam írni. Közben felraktam, tényleg jó, pont ilyesmi kellett. Köszi :R

Avanti Roma

(#1999) TaylorPro válasza sasa134 (#1998) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pixelre minden gyári ami google. :DDD Jó app tényleg. Szívesen.

Pixel 8 Hazel

(#2000) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Na addig vergődtem így egy év alatt, hogy a német Google-gól rendeltem egy Pixel 5-öt.

Tegnap jött meg, félig meddig belaktam.
Eddig a várakozásnak megfelelő, tetszik, sőt anyagminőségre kellemes meglepetés.

Pár kérdésem lenne már így előljáróban.

Egyrészt csengetési módot (hangos, rezeg, néma) lehet e bármilyen módon úgy állítani, hogy a felső notification bar-ba van, mint eddig minden androidos telefonban - kivéve a OP, ahol erre dedikált gomb van.
Marha körülményes megnyomni ezért a hangerő szabályzó gombot és egy kicsi ikonra egyszer kétszer kattintani... Más megoldás?

Másik a töltés. Láttam, hogy van ilyen okos töltés funkció, hogy este felteszed és ébresztő időre tölti teli, nem terheli feleslegesen az akksit.
Ti ezt használjátok, mit gondoltok erről?

Én a Huawei P30-cal arra szoktam rá, hogy délután, vagy este otthon olyan 75-80%-ra töltöm, amikor nem használom a telot, reggel ébredés után készülődés alatt meg felteszem és általában 88-93%-kal indulok neki a napnak. Tehát 100%-ra csak akkor volt töltve ha kocsiban Android Auto miatt tartósan rá kellett kötni.

Melyik az ajánlottabb akksi élettartam szempontjából? A gyári feature, esti töltés, reggel töltőről le, vagy az én két lépcsős, de sose 100%-os megoldás?

Egyelőre ennyi. Galéria app nagyon hiányzik, Huaweiben volt vagy 200 "Kedvenc" fotó mappában, amit nem érzékelt, kezelt a rendszer külön mappaként, így azokat buktam. Ez fájó.
Emellett a felső kijelző alatti füles hangminősége erősen közepes, erről olvastam, nem volt váratlan, de tényleg hármas alá, ennyi pénzért inkább kettes. Ez nagy kompromisszum mert sokat telefonálok munkám miatt.
Ezen kívül más nagy negatívum egyelőre nincs, király a készülék, első pár fotónál jó a kamera.

Sajnálom, hogy rendes méretben, rendes mobil ezen kívül talán 1-2 van, fizikai ujjlenyomat olvasóval meg csak ez. Úgyhogy mindennel meg kell barátkozzak, mert ez a kettő viszont maga a megváltás a mai világban.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.