Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) psajti


psajti
aktív tag

Én még mindig nem értem ezt a "flagship ilyen hiányosságokkal" mizériát. Adott egy SD 765G procis telefon amire a gyártó sosem mondta, hogy flagshipnek szánja ezért nem is csúcs HW-t rakott bele. Sőt külön kiemelte, hogy idén költséghatékonyabb készüléket terveznek kiadni. Igazából csak hozták azt amit már előre beharangoztak. Részemről a a zoom kamera hiánya nem hátrány, rosszabb fényviszonyok között a normál főkamera digitális nagyítással jobb képeket készít mint a legtöbb dedikált 2x zoom a gyengébb érzékelőivel. Itt most adott egy készülék ami egy rétegnek készült, aki többet akar ennél az szimplán mást vesz egy csomó hangzatos de sokszor fölösleges fancy feature-el. Jelenzném ez csak az én véleményem, aki nem várt annál többet a telefontól, mint ami lenni akart. Számomra pont most lett olyan a telefon amire azt mondom hogy szó nélkül lecserélném rá a jelenlegi 11 promat.

(#102) Drakmusz válasza enginev3.0 (#84) üzenetére


Drakmusz
őstag

Hát igen.....
Te már sok mindent megemlítettél.
[link]
Csak tudnám hogy elégedett OP-tulajként minek fektetsz ebbe egyáltalán energiát?
Nyújtod mint a rétestésztát, teljesen feleslegesen.
A véleményemet pedig továbbra is fenntartom.
Ha valakinek napi szinten kell a 8-10 óra kijelzőidő, ott eléggé nagy bajok vannak.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#103) janeszgol válasza psajti (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Amugy okosan csinalta a Google. Gondolom tavaszi dontes volt, hogy ezeken az arakon hoz ki telefont. Tekintve a gazdasagi feket ugye.

(#104) sohajda90


sohajda90
tag

Annyira nem értem a fanyalgókat, ok van a Xiaomi MI10T Snapdragon 865-el ennyiért vagy kicsivel olcsóbban, de azért árban messze elmarad az $1000+ - os flagshipektől, ezért szerintem a második legerősebb 2020-as Snapdragon chip nem olyan nagy érvágás. Ahogy többen is írták, ez nem egy kifejezetten gaming telefon, normális optimalizációval a nyers erőbeli különbség nem fog annyira kiütközni, van a családban Snapdragon 710-es mobil is, amin ráadásul MIUI fut és normál használatban nem sok különbséget lehet látni mondjuk az én A13-as iPhone 11 Pro-mhoz képest, miliszekundum különbségek, amiket a különböző felhasználói felületek animáció el is tudnak tüntetni.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy szoftveres támogatás garantált, valamint, hogy a kamera minőségben élszínvonal lesz. Lehet itt villogni a kínai meg koreai gyártóknak a 6 lencsés, 108 MP-es kamera modulokkal, mégsem tudta eddig egyik sem hozni point-and-shoot-ban a Pixel meg az iPhone 12 MP-es kamerái minőségét.

Viszont az tény, hogyha a Google úgy sem számít belőle valami hűűű de nagy bevételre és az idén még olyan nagy K&F tevékenység sem ment bele, mint pl. tavaly a Pixel 4 arcazonosító rendszerébe, így illett volna a legolcsóbb iPhone 12 alá árazni, amit viszont pont ugyanagígy $650 körül várunk, cserébe processzorban, kamerában, készenléti időben és támogatásban garantáltan elgatyázza majd ezt a Pixelt. És én értem, hogy megvannak a Doid meg az iOS fanok, de szerintem most az 5.4" collos iPhone-nal eléggé tarolni fog az Apple, így már csak OS share féltés miatt is illett volna a Pixelnek árban alámennie... (jó, mondjuk itt igaz, hogy teljes készülékportfóliót figyelembe véve nem kell félni piacvesztéstől a Google-nek, de mondjuk $650 dollár feletti telefonokat vizsgálva csak azért már oda tud nekik vágni az Apple)...

(#105) Yeffy válasza #16820480 (#99) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#106) Tewe013 válasza sohajda90 (#104) üzenetére


Tewe013
őstag

A 650$-os iPhone az EU-ban 650€, szóval ennek aláment a Pixel.

(#107) #16820480 válasza zsoltiz (#70) üzenetére


#16820480
törölt tag

A másik felvetésre a válasz: [link] (hogyan van wireless töltés alu hátlappal).

(#108) Fred23 válasza #16820480 (#107) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez simán vezethet oda, hogy kis erőhatásra is törik a készülék. Ne így legyen, de érdeklődve várom Zack hajlítás teszjét.

#109: Ráülés gondolom még nem volt; nálam viszont az ilyesmi elő szokott fordulni. Az acélvázas Nokia 8 Sirocco viszont bírta, mikor a 100 kilómmal ráültem. 2x is. :D

[ Szerkesztve ]

(#109) #16820480 válasza Fred23 (#108) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerencsére még egyik telefonom sem tört ketté, még a Mi5 sem, pedig az már kb ránézésre tört Zack kezében :D

(#110) K82 válasza Fred23 (#108) üzenetére


K82
őstag

A P4XL is elvérzett Zacknél, ehhez képest köszöni szépen jól van az enyém így tizenegy hónaposan is.

Pixel / OnePlus Pad

(#111) Noukoum válasza sohajda90 (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk az i12-vel való összehasonlítást nem nagyon értem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#112) Fred23 válasza K82 (#110) üzenetére


Fred23
nagyúr

Aki akar és tud vigyázni a készülékeire, azoknak tényleg nincs miért izgulni. Én viszont nem véletlenül keresem az IP védett, strapább mobilokat. Nagy kár, hogy jó hardverrel, elfogadható kamerával, szép kijelzővel, kis méretben, stb. -nincs Xcover. Azt venném magamnak az első óta, ha el tudtak volna menni a "munkásfón" koncepciótól a minőségi sportmobil felé. Az Xcover Pro már egész jó lett, de még mindig túl sok lenne vele a kompromisszum.

(#113) Yeffy válasza #16820480 (#107) üzenetére


Yeffy
veterán

kosz, h belinkelted, erre n is kivancsi voltam, hogy hoztak ossze.
ugyes :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#114) janeszgol válasza Fred23 (#112) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem az IP annyira nem (a parasodas evek ota nem jellemzo), viszont a kepmeret, es telefontest novekedessel (altalanos) fontos lett nalam, hogy birja a hajlitast. Es emiatt tartom pl igen jonak az S20 es Note 20 csaladot.
Nem ulok le teloval, de taskaban is meghajolhat.

(#115) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Jelenleg is Pixelt használok (3a), elégedett vagyok vele. Iphone-ról váltottam, nem bántam meg. Bár mint oprendszer, kevésbé győzött meg a stock Android (nekem már túl sok a beállítanivaló), a fájlok szabad csereberélése továbbra is a a táborban tart majd. Mivel elégedett voltam a fotós képességekkel, és a három feles jack meglétével is, lehetséges hogy készülékem kifingása után 4a lesz a befutó, bár hozzáteszem, azért csúnyán megdrágult (360 euróért vettem anno a Saturnban, tabaly nyáron)

A gugli referenciavonala azoknak való, akik szeretik a sallangmentes dolgokat, és irtóznak amúgy a mobiltelefóniától.

Hogy egy nem túl kellemes dologról is beszámoljak: az új 11-es verzióval eltűnt a screenshot lehetőség a kikapcs gombról. Sajna háromérintős módba kell váltani a tellát és a harmadik gombra jön elő csak a választható opciók közül (az a négyzet alakú, mondom, nem vagyok mobilguru)

Mi a búbánatnak kell hozzányúlni ahhoz, ami jól műkodik???

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#116) Tewe013 válasza Fred23 (#108) üzenetére


Tewe013
őstag

Volt már olyan akinek kettétört a telója normál használat közben? :F Mert még csak Zack videóban láttam ilyet.

(#117) Fred23 válasza janeszgol (#114) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, az S20 -de Snapdragonnal!- szerintem is az egyik legjobb opció; majdnem minden szempontból jó készülék. Perpill nálam most a Pixel 5-öt az követi a rangsorban; Exynossal viszont a Top5-be se fér be.

Tewe013: Ketté ugyan nem tört, de nálam egyszer volt már rálépés által pókhálóssá tett kijelző. :D

[ Szerkesztve ]

(#118) Tewe013 válasza muxi-muxi (#115) üzenetére


Tewe013
őstag

Alkalmazás váltóban ott van a lehetőség gondolom ezért vették ki a power menuből. Akkor most még jobban is jársz, mert csak 340eur a német MM-ben.

(#119) joey04 válasza #16820480 (#17) üzenetére


joey04
titán

a nexus olcsón volt jó, ez meg drágán közepes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120) zsoltiz válasza #16820480 (#93) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"- minek az a csúcs SoC? "

Természetesen nem "kell" a csúcs SoC, de itt arról ment a diskurzus, hogy mások ezen az áron bizony kínálnak csúcs SoC-os készülékeket is. És azokhoz képest kicsit túl sok a lemondás a pixelben (lásd amiket felsoroltam).

- igen, a zoom (ami amúgy lol, mert kb 45-50mm-nek felel meg kisfilmes rendszeren, amit ugye normál látószögnek hívnak hivatalosan, de telefonokban valamiért ez lett a zoom/telefotó)

Azért hívják zoomnak, mert a default nagylátóhoz képest zoom. Egyébként kisfilmes rendszerben a normál az inkább a 35mm, vagy mondjuk inkább, hogy a nomrál az egy tartomány kb 30-50-ig.

"az jó lenne, de amúgy a Pixel digitális zoomja is sokszor jobb tud lenni, mint sok másik telefon optikai megoldása (ugye Oneplus?)"

Jó hát is nem azt várnám a pixeltől, hogy egy használhatatlan 2x-es zoom optikát rakjon a telefonba, hanem egy normális minőségűt. A hasonló árú S20FE-ben pl 73mm-es 3x zoom van f2 optikával, ami egész jó lehet portrézni (bár teszteket nem néztem). Nekem 52mm-es van most (iphone), ezt is nagyon sokat használom. De nem is ez a lényeg, csak a pixeltől nem azt vártam volna, hogy megint elhagynak egy látószöget egy másik kedvéért, hanem hogy végre hozzák a három kvázi standard látószöget és odab*sznak nekik a hdr+-szal :)

(#121) mad823 válasza Tewe013 (#118) üzenetére


mad823
őstag

Vagy a power + hangerő le gomb nyomvatartva?

(#122) juuzer válasza zsoltiz (#120) üzenetére


juuzer
addikt

Inkább egy konzisztens digitális zoom, mint egy 3X lencse, ami általában 8 megapixeles és mellé még teljesen fail fehéregyensúllyal készít képeket a főkamerával összevetve.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#123) K82 válasza mad823 (#121) üzenetére


K82
őstag

Az legalább stabilan működik már nem tudom hány android verzió óta. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#124) zsoltiz válasza juuzer (#122) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

A digitális zoom eleve teljesen értelmetlen, egy átverés. Az optikai zoomnak van értelme, a minőségen lehet vitatkozni, de mint mondtam ne abból induljunk ki ,hogy vannak rosszak is.

A családban most 3 olyan teló van különböző korban és kategóriában (Mi8, Mi9SE, Iphone 11 Pro), aminek van 2x optikai zoomja. Van különbség, de mindegyik bőven használható. Ebből kiindulva a pixelbe nyugodtan tehettek volna egy jó 12mpx 50+ mm-es optikát.

(#125) #16820480 válasza joey04 (#119) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Nexusok sem voltak kimondottan olcsók szerintem, csak akkor még nem 1000+$ volt egy csúcskészülék, hanem mondjuk 4-500 max. Ráadásul gyakran nem a legjobb hardvert kapták akkoriban sem (Galaxy Nexusnál mennyi sírás volt, hogy a TI chipet használta, nem pedig amit az aktuális flagshipek).

zsoltiz: De pont ez az, hogy nem érdekel, hogy másik gyártó bele tud suvasztani egy (számomra szükségtelenül) erősebb SoC-ot, ha máshol spórol és összességében az a másik telefon ettől gyengébb lesz.
Pl. ennyiért az S20 FE-ből az 5G nélküli kapható csak. Nem mondom, hogy olyan hű de fontos, de akkor már inkább az legyen, mint SD865, amit úgyse használok sehogy ki. Ráadásul a telefotó lencséhez tartozó érzékelő 1/4.5" (nagyon kicsi).
Mi10T Pro-ban eleve nincs is telefotó, csak egy 5mpx makró, ami kb dísznek van, ráadásul USB2.0 600€-ért 2020-ban? Viccelni teccik? Meg IPS kijelző csak?

(#126) BoB válasza #16820480 (#125) üzenetére


BoB
veterán

Jaja, voltak olcsóbb Nexusok is az igaz, de nem mindig. Ez pl. csúcskészülék volt csúcs áron.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#127) *RLaci*


*RLaci*
addikt

2015-ben a Nexus 6P európai nyitóára 649 euró volt, 32gb-s. Az 5X 479 euron nyitott, 16gb.
Ezeket sem mondanám olcsónak, azóta eltelt öt év, ha ehhez viszonyítunk egyáltalán nem drága az 5.

(#128) zsoltiz válasza #16820480 (#125) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

A gyorsabb SoC-t minden egyes alkalommal kihasználod, amikor a kezedbe veszed a telefont és minden gyorsabb valamivel (pl a HDR+ fotó feldolgozás is profitálna belőle, annyival gyorsabb lehetne a kamera).

A többi tényleg preferencia kérdése, nem tudom az 5G-t mennyire lehet kihasználni (nekem egyelőre ez nem hiányzik), az USB is érdekes, mert nagyon ritkán dugdosom a telót, pont nem érdekel, hogy hányas USB csatija van. A belső tárhely sebessége pl sokkal fontosabb, ami az S20 FE esetén UFS3.1, a pixelnél meg 2.1..

Az s20fe zoomja borítékolható, hogy elfogadható képeket fogy csinálni (nyilván nem éjszakai sötétben), hiába a kis szenzor. Ha kell ott van portrézni, a pixelen meg semmi sincs. Tavaly a pixel 4 bejelentésekor még ezt mondta a google:

“While wide-angle can be fun, we think telephoto is more important,”

Lehet védeni a mundért, de szerintem -mindamellett, hogy nem következetesek- hülyeség és pitiáner dolog volt kihagyni a zoom lencsét.

(#129) Noukoum válasza zsoltiz (#128) üzenetére


Noukoum
veterán

Kérdés hogy ér-e annyit a processzor adta sebességplusz.
A belső tárhely sebessége pedig pont nem igazán számít, mivel mindkettő baromi gyors.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#130) #16820480 válasza zsoltiz (#128) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ez mind szubjektív igazából. Nekem nem ér meg annyit a 8xx-es SoC, hogy cserébe más maradjon ki a telefonból. Persze ha 4K videót akarsz szerkeszteni rajta, akkor biztos jó a 865 meg az UFS3.1, cserébe meg mondjuk 5x annyi ideig tart lemásolni róla a 4K filmedet, mert csak USB2.0, és így tovább.

A Google össze-vissza táncol az elhatározásaival ezer éve, nem csak telefonok terén. De még így sem érték el azt a szintet, amit a Carl Pei csinál, hogy kb amit mond, annak az ellentéte lesz igaz.
Fényképezőben én is jobban szeretem a telefotót, de valahogy mobilban mindig az uwa-t használom, telefotót szinte soha. Lehet azért, mert portrézni pont nem telefonnal szeretnék :N

(#131) leslien


leslien
nagyúr

vót már? [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#132) papeti01


papeti01
senior tag

Annyira rossz ajánlat ez 😀, hogy németben teljesen elfogyott az összes készlet... Ha az árából az ajándék bose árát levonjuk, akkor 400 eur alatti az ár...
Nekem kéne , de sajnos lemaradtam az akcióról...

#proudfather

(#133) Yeffy válasza papeti01 (#132) üzenetére


Yeffy
veterán

Nekem kéne , de sajnos lemaradtam az akcióról...
lol, most nezem, h UK store-ban meg rendelheto, de csak a fekete. a masik szin nincs.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#134) #16820480 válasza Yeffy (#133) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig pont a másik színben lenne szerintem szép :K Nem mintha most akarnék telefont venni, de ha jövőre kell, és addig nem megy le emészthető szintre az X5ii ára, akkor lehet, hogy ilyen lesz belőle.

(#135) Yeffy válasza #16820480 (#134) üzenetére


Yeffy
veterán

nekem abbol a szempontbol mindegy, h a fekete mar unalmas, a masik szin meg olyan fura. kisse elenkebb szineket jobban szeretem. mint pl ami az S10e-nek volt kanarisarga, meg valamilyen zold. sz'al eselyes, h skinezes lesz a vege.

en meg mindig nem tudok donteni. :DDD a ket telot kene osszegyurni, az volna a tokely. :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#136) hroberto válasza papeti01 (#132) üzenetére


hroberto
addikt

Kérdés mekkora volt az a bizonyos készlet...?! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#137) #76289792 válasza hroberto (#136) üzenetére


#76289792
törölt tag

Mikortól lesznek kaphatók?

(#138) K82 válasza #76289792 (#137) üzenetére


K82
őstag

Elvileg október 15.

Pixel / OnePlus Pad

(#139) BiP válasza Yeffy (#133) üzenetére


BiP
nagyúr

A legtöbben tokot tesznek rá. Akkor meg mindegy a szín úgyis.

(#140) xhege


xhege
addikt

Srácok hogy van ez a Bose fülhallgató ajándékba dolog? Valaki tudja ezt pontosan? Ha jól olvastam okt 14-ig meg kell rendelni a telót, aztán a rendelést követő 14 nap után lehet igényt benyújtani ezt követően 60 napon belül kapja meg az ember a fülest?

(#141) *RLaci* válasza xhege (#140) üzenetére


*RLaci*
addikt

Itt tudod leadni az igényedet [link] Okt 13-tól

(#142) xhege válasza *RLaci* (#141) üzenetére


xhege
addikt

Itt van valami apróbetűs, csillagozott cucc, hogy a készlet erejéig? Vagy pedig mindenképpen jár?

(#143) *RLaci* válasza xhege (#142) üzenetére


*RLaci*
addikt

A készlet erejéig. Amint lehet meg kell rendelni, én is azt teszem majd, mármint a fülest.

[ Szerkesztve ]

(#144) xhege válasza *RLaci* (#143) üzenetére


xhege
addikt

A németeknél már rendelhető. Elméletileg okt 15-től kiszállítják. Nem szeretem az ilyen készlet erejéig dolgokat, mert kiderül, hogy csak 2db van készleten azt meg megkapja valamelyik haver...

(#145) *RLaci* válasza xhege (#144) üzenetére


*RLaci*
addikt

Médiában?

Azért általában az itteni fórumokat olvasva rendben szoktak lenni az ilyen ajándék cuccok samu, hüvely stb

[ Szerkesztve ]

(#146) K82 válasza *RLaci* (#145) üzenetére


K82
őstag

Nem, a hivatalos store.google.de oldalon.
Itt az infó a fülesről:
[link]
Felhívnám a figyelmet a residents szóra, szóval nem árt helyi emberrel megrendeltetni.

Pixel / OnePlus Pad

(#147) *RLaci* válasza K82 (#146) üzenetére


*RLaci*
addikt

A médiát a teló rendelésre kérdeztem, a 141-es hszben linkeltem a storet a füleshez.

[ Szerkesztve ]

(#148) xhege válasza *RLaci* (#145) üzenetére


xhege
addikt

Csak úgy általában értettem. Ez a készlet erejéig dolog nem annyira tetszik. Szerintem aki az első két nap megrendelte, annak talán jut. Meg a szívás az, hogy meg kell rendelni és a rendelést követően 14 nap múlva derül, ki hogy jutott vagy nem. Persze aki igy is úgy is ezt veszi annak mindegy. :)

(#149) Prowler válasza xhege (#148) üzenetére


Prowler
senior tag

Tekintve hogy a 4a 5G-t csak novembertől kezdve kehet rendelni és az akció arra is vonatkozik talán annyira nem veszett fejsze nyele az ügy :) Remélhetőleg nem csak 50 db fülessel készültek az akcióra.

Veremivadék Undorkutya

(#150) xhege válasza Prowler (#149) üzenetére


xhege
addikt

Igen ezt most néztem én is. Ez így biztatóbb valóban. Bár szerintem van egy szám, hogy egyik illetve másik típushoz mennyi ajándék fülest terveznek adni. Az az igazság, hogy sokallom az 5 árát, és a fülest eladva már emészthető lenne. Alapból elég lenne nekem azt hiszem a 4a is, de az szinte heszerezhetetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.