Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) sphe


sphe
senior tag

(#552) *RLaci* válasza h.robert (#550) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ez úgy kb. mind meg is van benne, legalább is nekem. Talán a prémium érzet lehet majd kevés, nagyon minimalista a design, mellőz minden féle csili-vilit. Én mondjuk kifejezetten kedvelem ezt a homokszórt szerű felületet, kellemes tapintás, egyáltalán nem csúszik.

sphe Nincs miért szégyenkeznie a P5-nek, pláne ha az árat is nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#553) Landor


Landor
tag

Az első főzött rom :D
[link]

(#554) *RLaci* válasza Landor (#553) üzenetére


*RLaci*
addikt

Láttam én is. Sokadik Pixelem már az 5, de soha egyiknél sem fordult meg a fejemben, hogy főzött romot tegyek rá. Mikor viszont Xiaomim volt egyből ment rá a pixel experience rom :)

(#555) TaylorPro válasza *RLaci* (#554) üzenetére


TaylorPro
addikt

+1 De várom már a Pixel romos Pixel telóm! Igazi kánaán lesz! :)

Pixel 8 Hazel

(#556) *RLaci* válasza TaylorPro (#555) üzenetére


*RLaci*
addikt

Raktam pár képet, erre számíthatsz :) [link]

(#557) Tewe013 válasza *RLaci* (#554) üzenetére


Tewe013
őstag

Ugyanígy vagyok vele én is. Xiaomin minden gyári ROM-ban volt valami olyan idegesítő dolog amiatt a főzötthez kellett fordulni, de annak meg más problémái voltak.

(#558) TaylorPro válasza *RLaci* (#556) üzenetére


TaylorPro
addikt

:R Igazi fos idő volt, de a teló patent!

Pixel 8 Hazel

(#559) Landor


Landor
tag

Gyerekek, ne legyetek már ekkora fanboyok! :DDD

(#560) *RLaci* válasza Landor (#559) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én az vagyok, nem tagadom :))

(#561) h.robert


h.robert
csendes tag

Tudnátok ajánlani kijelzővédő fóliát/üvegfóliát?

(#562) *RLaci* válasza h.robert (#561) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hírdetek pár dolgot lesd meg, hátha érdekel. Mindegyik jó minőségű.

(#563) h.robert válasza *RLaci* (#562) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi! Gondolkodom rajta.

(#564) sphe válasza *RLaci* (#552) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem fotóban jobb is, mint az iPhone, ezt a srác is említi. Selfie és videó terén marad el, amit keveset használni és még azokban is élvonalban van.

(#565) Thom!


Thom!
veterán

Pixel 5-ön pontosan melyik camera software verzió van fent?

(#566) *RLaci* válasza Thom! (#565) üzenetére


*RLaci*
addikt

(#567) Thom! válasza *RLaci* (#566) üzenetére


Thom!
veterán

Köszi!
8.1-et már várja a kis 4-esem :D

(#568) sphe


sphe
senior tag

Na megjött :C nekem is a Pixel 5.

A kamera "pixel" jó, kiváló, 90hz-en a kijelző is nagyon tiszta (ég és föld a P4a után), a rendszer gyors, minden sima. A hangja visszalépés az én fülemnek. Elsőre azt érzem hogy elégedett felhasználóvá válok, nagyon jó a fogása.

A videó nekem is feltűnt, hogy picit gyors mozgásoknál kevésnek érzem 30 fps-sel, 60fps-en szemet gyönyörködtetőek a mozgások, de nem annyira tű éles beltérben, témától függően lehet a maximalizmus igényével váltani közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#569) *RLaci* válasza sphe (#568) üzenetére


*RLaci*
addikt

Grat hozzá :) A 4XL-nek kimagaslóan jó hangja volt, ahhoz képest nekem is kicsit gyengébb ez, de azért még bőven vállalható kategória. [link]

(#570) Decske válasza sphe (#568) üzenetére


Decske
aktív tag

Gratula hozzá. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#571) sphe


sphe
senior tag

Köszi :)
Hangban fényévekkel jobb mint a Pixel 2 és nem olyan jó, mint a Samsung s10e vagy a Pixel 4a.
A pixel 5ben adaptiv 90hz van? Gondolok itt arra, hogy csak akkor kapcsol magasabb rezgésre, ha mozog valami a kijelzőn.
Másik kérdésem, hogy ezen lehet astrophotography-t kapcsolni mint a gcam portokban?

[ Szerkesztve ]

(#572) ghiottone válasza sphe (#571) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Astrot nem. Stabil pont, állvány kell hozzá és magától kapcsolja automatice.
Arnovának már van 8-as gcam portja ahogy nézem: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#573) *RLaci* válasza sphe (#571) üzenetére


*RLaci*
addikt

Magától kapcsolja az astro módot. [link]

Alapból csak bizonyos tartalmaknál vált 90hz-re. Fejlesztőiben tudod beállítani, hogy állandó 90-en menjen.

[ Szerkesztve ]

(#574) sphe


sphe
senior tag

Szuper, köszönöm a válaszaitokat! :R

(#575) Eiki


Eiki
tag

Ma megérkezett a tok/üveg az Amazon.de-ről. A tok tökéletesen passzol, pont annyira vastag hogy már véd, de nem lesz hatalmas tőle a telefon. Fogása remek, nem csúszik, tök jól segít elérni a fingerprint olvasót. Anyaga nem prémium, de jó minőségű. Az üveg szintúgy remek, pont illeszkedik a kijelzőre, annyit rés van, hogy a tok nem bántja, de nem zavarja a gesztusvezérlést sem. Nyugodt szívvel ajánlom mindkettőt.
Tok - [link]
Üveg - [link]

(#576) *RLaci* válasza Eiki (#575) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pont ugyanilyen tokot meg üveget árulok. :D

(#577) Eiki válasza *RLaci* (#576) üzenetére


Eiki
tag

Vegyétek, vigyétek :)

(#578) sphe


sphe
senior tag

A pixel 5 leggyengébb pontja a hangok. Redditen és más fórumokon is írják userek, hogy az értesítési hangok (screenshot hangja, AliExpress csengettyű ha kosárba rakok valamit, stb) full hangerőn szólnak és bug miatt nem állítható a hangerejük (hiába van - amúgy logikátlanul - egyben csengőhang és értesítési hang állítási lehetőség). Csak az kerüli ki a dolgot, ha némítod a telefont. Nem biztos hogy kellemes amikor valaki alszik melletted a szobában. Emellett sajnos eléggé olyan mintha egy bezárt dobozból szólna, telefonáláskor nem túl hangos, én irodában dolgozom, de aki sokat jár nyüzsgésben és utcán telefonál, annak kevés lehet. Ettől eltekintve nagyon smooth, gyors, tetszik.

(#579) kulcsar_g válasza sphe (#578) üzenetére


kulcsar_g
csendes tag

Mindket problemat megerositem, nalam is jelen van. Az elso szoftveres, majd javitjak, a dobozhang viszont a kijelzo alatti hangszoro miatt lehet, ahhoz hozza kell szokni. Erezheto, hogy rezonal a haz, mikor a felso hangszorobol jon a hang.

(#580) ghiottone válasza kulcsar_g (#579) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egyetértek veletek. A felső hangszórót nem kellett volna szerintem a kijelző alá rakni. A sztereó hang egy szokol sztereó szinten van. Itt nekem a 4a jobban tetszett, de ezt elfeledteti számomra a stabil kamera. Tetszik hogy ilyen simán vált a 2 lencse között és a digitális 2xeres is jó minőségű.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#581) *RLaci* válasza ghiottone (#580) üzenetére


*RLaci*
addikt

Várható volt, hogy ez a megoldás kompromisszumos lesz, sztem ezzel együtt lehet élni. Annó írtam is egyből ahogy elkezdtem használni, hogy megszokást igényel a rezgő kijelző.
Azért annyira nem húzta le a DXO. [link]

[ Szerkesztve ]

(#582) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Közben a 4a 5G 13:27-kor beérkezett az Angliai Amazon raktárba, pénz levonva. Azt hittem csak holnap. :DD

Pixel 8 Hazel

(#583) Landor válasza ghiottone (#580) üzenetére


Landor
tag

A SOKOL monó volt :DDD

(#584) *RLaci* válasza TaylorPro (#582) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mindig elfelejtem, hogy a tiéd Amazonos, akkor így mikorra várható? Most így az Amazon egyből neked küldi vagy az Angliai címre?

(#585) TaylorPro válasza *RLaci* (#584) üzenetére


TaylorPro
addikt

Angliai címre a füles miatt. Bár fizetéskor csak a kártya Magyar címét fogadta el mert hibát dobott. Szóval így lehet bukó lesz. Péntekre írja a kézbesítést. Onnan jön hozzám.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#586) *RLaci* válasza TaylorPro (#585) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sztem rendben lesz, én is magyar címes kártyával fizettem a storeban.

(#587) ghiottone válasza Landor (#583) üzenetére


ghiottone
nagyúr

de abból 2 már sztereó ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#588) Prowler


Prowler
senior tag

Akik Angliában élnek és esetleg 4a/4a 5G vásárlásán gondolkodnak, kb 15 ezer forinttal (40 fonttal) le van most akciózva mindkét készülék a Carphone Warehouse honlapján. ;)

Veremivadék Undorkutya

(#589) TaylorPro válasza Prowler (#588) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az nem rossz, csak a gari kérdéses és már nem jár hozzá a füles mert lejárt a promóció.

Pixel 8 Hazel

(#590) Prowler válasza TaylorPro (#589) üzenetére


Prowler
senior tag

Annak a promóciónak vége sajnos. Garancia elvileg úgy van hogy a gyártónak küldöd, otthonról az nem tudom mennyire megoldható. Én itt kint már jó pár telefont vettem tőlük, a céggel nincs gond.

Veremivadék Undorkutya

(#591) TaylorPro válasza Prowler (#590) üzenetére


TaylorPro
addikt

Elvileg hivatalos forgalmazó, és két év google gari van rá.

De most az amazon is olcsóbban adja!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#592) Prowler válasza TaylorPro (#591) üzenetére


Prowler
senior tag

Éljen a Fekete Péntek :DDD

Veremivadék Undorkutya

(#593) Landor


Landor
tag

Egy Google supportos (US) múlt héten azt mondta, hogy lesz black friday (nov. 27) akcióban a Pixel 5.

(#594) sphe


sphe
senior tag

Wavelet applikációval és ilyen, vagy hasonló a beállítással sokkal jobban szól a hangszórón videó, Spotify és MP3 is:

Nagyon zseniális benne, hogy külön EQ profil kapcsol be automatikusan telefon hangszóró és Bluetooth kapcsolat esetére (mikor bt-ra vált, kikapcsolja az EQ-t és külön EQ profilt lehet bekapcsolni és beállítani - ha kell, mert Bluetooth chipje nagyon kellemesen szól Pixel 5-nek!). Ajánlom mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#595) sphe


sphe
senior tag

Jó lesz ez :D

(#596) K82 válasza sphe (#595) üzenetére


K82
őstag

Ez az egy dolog ami miatt gondolkodom a P4XL cseréjén...

Pixel / OnePlus Pad

(#597) ghiottone válasza K82 (#596) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem egy húzósab napon 6 óra 47 percet hozott. Ebbe volt antutu, geekbench, 3dmark tesztek, jó fél óra fotó, 1-2 apró videó. 1 óra Waze, 1óra 42 perc youtube vanced, 1 óra Opera, összesen fél óra játék, BT az óra miatt folymatosan bekapcsolva, 4g szintén és olyan 10 perc hívás.:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#598) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Eddig a 2XL volt a legjobb akkuidőben nálam, de az 5 simán jobb.

K82 #596 Kb, ennyivel is jobb, illetve, a remek méret. Ja meg szemből sokkal szebb, persze ez ízlés kérdése. :)

[ Szerkesztve ]

(#599) sphe válasza ghiottone (#597) üzenetére


sphe
senior tag

Az akkumulátor élettartam megőrzése érdekében nem ajánlott ennyire lemerülni hagyni, de nagyon jó időnek számít

(#600) K82 válasza ghiottone (#597) üzenetére


K82
őstag

Kellemes értékek.
Bt óra miatt nekem is mindig be van kapcsolva, extra még a folyamatos helyzetmegosztás (á'lá asszonyfigyelő). Egyedül az Ingress Prime miatt lenne fontos a hardveres teljesítmény, bár azzal sem játszok már annyit... :(

rlaci71: telefonnál a praktikumot többre értékelem a kinézetnél (ezért nem lesz soha kerekített kijelzőjű telóm - szevasz Samsung), bár a méret ugye csábító. Meg a mostani időben a hátlapi fp szkenner, a P3 volt az utolsó amin volt és rettentően szerettem.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.