Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nagyon jó volt olvasni, jöhet még több. Meg esetleg mivel lehet ez ellen védekezni? Első szabály persze hogy feladottba semmi érték. De mégis mit tehet ilyenkor az ember?

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Étvágygerjesztőnek jó, bár hosszabb is lehetett volna. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) #56573440 válasza ricinus13 (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

ne ilyen bőröndöt használj.

kétlem hogy körbefóliázott, vagy műanyag cuccokknál kétlem hogy szöszölnének a kivágással meg feltöréssel... elég sokat mentem már, soha nem volt bajom, kivéve amikor hugi fuvoláját sikerült ott hagyni a reptéren, még taxiztunk bőven amikor visszacsörögtünk hogy héhá gyerekek plíz. persze már nem volt ott... persze. mondjuk utolsók között mentünk be és ferihegy azon részén kb senki nem volt... kamera felvétel sajnos nem készült...

(#4) extasymajom


extasymajom
tag

Ez csak a bemelegítő volt. Szó lesz arról is hogyan nyitják ki a poggyászt, árut, postazsákot.Mit miből vesznek ki.
Hogyan tünnek el 100milliók. Hova lett Senna sisakja.

És persze a végén arról is hogyan lehet védekezni ellene.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#5) extasymajom válasza #56573440 (#3) üzenetére


extasymajom
tag

Ja igen. Tök mindegy milyen bőrönddel mész.
Nincs biztonság. Csak max tovább tart. De majd ezt is megírom hamarosan.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6) Stanlee


Stanlee
őstag

Amiket irsz az BUD specifikus, vagy esetleg mas repterekre is igaz? En eleg sokat jartam MUC-rol, es nem volt gondom sose. Igaz ratyi kinezetu a taskam, mert tobb, mint 100 szegmens utan nem a legujabb, de sose probalkoztak kinyitni, nem hianyzott belole sose semmi, szerencsere.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) Cowardly Dog


Cowardly Dog
csendes újonc

Ezert van ott a poggyasz foliazo. Garantaltan nem fog senki sem azzal veszodni, mivel 100% os a lebukas eselye.

(#8) EczkE


EczkE
addikt

En sose feltettem az alsogatyaimat meg a zoknikat. ;] :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Mit érdemes ellopni?
Ki téríti meg a kárt?

(#10) kmisi99 válasza EczkE (#8) üzenetére


kmisi99
addikt

+1. Nekem mikor 2 hónapra mentem angliába, a legnagyobb érték ami a gép csomagterébe ment az nagyjából egy pendrive volt. Igaz a hátam majd szétrohadt 10kg nyi érték alatt. :DDD

Amúgy nagyon várom a folytatást tanulságosnak ígérkezik. Főleg a postai lopásokat, mert nem kevés cuccom tűnt már el külföldi vételnél, és nyilván nem eltűnt merő véletlenségből.

(#11) Lauda


Lauda
félisten

Koszi, ez jo volt!

En befoliaztattam a poggyaszomat, volt egy gep a csarnokban, letette a pali kozepre a csomagot es rottyra korbefoliazta, gondolom ez valamennyire ved az ilyen rohadek bunozoktol. Talan ezer parszaz forintba kerult. Remelem elobb utobb becsukjak az ilyeneket hosszu evekre.

[ Szerkesztve ]

(#12) extasymajom


extasymajom
tag

Sajnos ez a legkevésbé sem Bud specifikus. Vannak veszélyeztetett járatik mint CDG (Francia) vagy Varsói de Zurich is nagyon gáz.

#Cowardly Dog A fóliázás vaóban jó megoldás de csak azért mert még kevesen csinálják. És akkor is csak a sima odautasban jó. Átszállónál tök mindegy.

#EczkE Van olyan rakodó aki csak azért lopott cipőt, hogy lopjon valamit. Szóval a zoknid sincs feltétlen biztonságban. Erről is fogok majd mesélni.

#D1Rect Mit érdemes ellopni? Mindent aminek értéke van apiacon vagy épp szüksége van rá valakinek.
A kárt a biztosító téríti meg.

#Lauda Sokat elkapnak igen, becsukják e? Nem. Csak azokat akik postalopáson érnek mert az postarablásnak minősül. Nem tudok olyanról aki tényleg ült volna. Illetve tudok olyan rakodóról akit gyilkosságért vittek el a reptérről de az más.

Ezekre is ki fogok térni majd.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#13) Vakegérke válasza extasymajom (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Várjuk ám a folytatást. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) extasymajom válasza Vakegérke (#13) üzenetére


extasymajom
tag

holnap lövöm

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#15) Vakegérke válasza extasymajom (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kétnaponta jó is lesz a sorozat részeit megjelentetni, ha te is úgy gondolod. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Lauda válasza extasymajom (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszonom!

(#17) freeknight


freeknight
őstag

Nagyon tetszett. :) A távirati, tömör, lényegretörő stílus, a dialógusok, az argó kifejezések. Az egész írás egyik kedvenc íromra, James Ellroyra emlékeztett. A téma meg abszolút jó volt, ilyen írás jöhet még sok, sőt, 1 rész lehet hosszabb is kicsit :)

(#18) Chosen


Chosen
addikt

Várom a folytatást. :R

(#19) Cowardly Dog válasza extasymajom (#12) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Nem értem, miért lenne tökmindegy átszállásnál a fólia? Ugyan úgy nem fogja senki sem megbontani átrakodáskor sem, mert ugyan úgy 100%-os a lebukás, olyan 10 perc kideríteni a másik reptér beosztását, amiből azonnal kiderül, hogy kik is voltak azok, akik megbontották. Mindez azonnal intézhető a célország repterén. Amikor utoljára utaztam Angliából Malajziába, akkor még egy papír szalagot is tettek a poggyászra, amin rajt állt: ha sérült a szalag, azonnal jelezzem a reptér biztonsági szolgálatán. Hasonló volt, mint ami a kapszulás mosószereken van, ha sérült ne vedd meg szerű izé

[ Szerkesztve ]

(#20) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó volt olvasni!
Bár sosem repültem és nem is terveztem. Ennek egyik oka, ami egyszer felszáll, az le is jön. Csak nem mindegy hogyan... Földhözragadt ember vagyok. :B

Kelet-Európa sosem volt egy életbiztosítás...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21) kmisi99 válasza flymi (#20) üzenetére


kmisi99
addikt

Hogy megnyugtassalak a repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód, hozzá képest autóval közlekedni olyan mint végigsétálni egy dél amerikai drogdíler tanyán.

(#22) Lauda válasza kmisi99 (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Utaskilometert is figyelembe veve a foldi kozlekedes joval biztonsagosabb.

(#23) flymi válasza kmisi99 (#21) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt én mind elhiszem. :K Tetszett a hasonlat! :C
Talán egyszer majd ki is próbálom, de mivel sem úszni, sem repülni nem tudok, ezért még mindig maradnék a négykerekűeknél és az öreg kontinensen.

Nincs egy hete, hogy egy egyirányú utcában szembe jött velem egy kocsi. meg volt lepődve, hogy miért dudáltam rá és hadonászok a szélvédő mögött. :DDD
Előtte meg körforgalomba jöttek szembe, az se volt gyenge...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) HummeRC válasza Cowardly Dog (#19) üzenetére


HummeRC
senior tag

Húgom és Édesanyám is rendszeresen utazik oda-vissza az USA-ba és eddig hiába fóliáztatták le a csomagjaikat, kivétel nélkül mindig felbontották és hiányzott belőle. Amikor kérdezték az információn, hogy akkor ezt most hogyan is intézzék, akkor közölték, hogy menjenek ahhoz a biztosítóhoz, akinél utasbiztosítást kötöttek, mert őket nem érdekli a dolog. A biztosító meg természetesen szintén elhajtott minket, mondván ha nincs róla számla, akkor nem is volt olyan. A Samsonite műanyag bőröndöt is ők tették tönkre... Persze. Mindig lopnak. Ha mást nem, akkor az ajándék csokit, de valamit mindig. :W

[ Szerkesztve ]

(#25) Cowardly Dog válasza HummeRC (#24) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Hát nekem még nem volt ilyen, de az első esetnél abban biztos lehet a célország repterének a general manager-e, hogy addig én onnan el nem megyek, amíg a károm + elvesztegetett időm meg nem térítik. Minden reptérnek többet jelent a hírneve, mint bármi más. Nem szabad hagyni magad elhajtani ilyen esetben. Rendőrt kell hívni ha nem hajlandóak foglalkozni az ügyeddel, akkor majd fognak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lauda válasza Cowardly Dog (#25) üzenetére


Lauda
félisten

biztos lehet a célország repterének a general manager-e, hogy addig én onnan el nem megyek, amíg a károm + elvesztegetett időm meg nem térítik.

O persze. Nem fogod tudni ketseget kizaroan bizonyitani, hogy mi volt a csomagban, ami eltunt, innentol fogva nincs mit megteriteni nekik. Ha ezt nem veszi valaki tudomasul, akkor ok hivnak rendort es szepen kikisernek onnan.

[ Szerkesztve ]

(#27) Cowardly Dog válasza Lauda (#26) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Mint írtam, fólia. A megbontás minimális jele is elég bizonyíték, plusz (amit kevesen tudnak), a lemért bőrönd súlya bekerül a rendszerbe, így ha valami olyat lopnak el aminek súlya is van (pl notebook), akkor az azonnal kiderül a célországban, ha leméreted a súlyt.

(#28) extasymajom válasza Cowardly Dog (#27) üzenetére


extasymajom
tag

Teljesen jogos az észrevétel. Ma jelenleg a fólia egy jó választás. De sajnos koránt sem biztonságos.
Egy apró és gyakran alkalmazott trükk segítségével egyszerűen kijátszható.

Sajnos 50e forint alatt szabálysérétsi bírságként kezelik a lopásokat. És sok utas be sem jelenti mert szégyellik, hogy mennyire figyelmetlenek voltak.

Ha nincs tetenérés vagy nem találják meg a rakodónál az ellopott értéket nem tudnak mit csinálni.

A poggyász súlyával sokszor az utasok is visszaéltek. A legtöbb lopás nem a rakodóktól ered. Az csupán a 30%-a. Nagyon sokat lopnak az utasok is. Ezt is le fogom írni csak ne felejtsem el.
Továbbá mutatok majd egy majdnem biztonságos poggyászt.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#29) Cowardly Dog válasza extasymajom (#28) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Én úgy tudom, hogyha egy lezárt bőröndöt nyitnak fel, és abból emelnek el valamit, az nem sima lopásnak minősül és ott nincs összeghatár. Az hasonló kategória, mint amikor betörnek a házadba

Az utasos lopást pedig el tudom képzelni. Semmibe sem telik egy kézipoggyászt vagy rendes bőröndöt elemelni, majd lelépni vele. Főleg, hogy lehet azzal védekezni "az enyém is így néz ki". Én pont ezért teszek egy gyorskötöző karikát (színeset) a táskára valahova, így ha 50 ugyan olyan táska van, akkor is meg tudom különböztetni őket. Egyszer nekem is sikerült már más táskáját elhoznom, a kijáratnál vettem észre, hogy valami nem stimmel, még szerencse, hogy a srác egyből szólt a biztonságiaknak, hogy valaki elcserélte a táskát, mert ott maradt az enyém, ami ugyan olyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#30) extasymajom válasza Cowardly Dog (#29) üzenetére


extasymajom
tag

"Nem segíti viszont a magyar hatóságok munkáját, hogy immár ötvenezer forint a szabálysértési értékhatár, tehát a rendőrök csak az ennél nagyobb lopást kezelik bűncselekményként."

Ez egy részlet az Origo hireiből. Igaz 2013-as a cikk de azóta tudtommal nem változott semmi.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#31) Lauda válasza Cowardly Dog (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Be tudod bizonyitani, hogy ott nem volt megbontva a folia, mikor feladtad? Nem.

Be tudod bizonyitani, hogy a hianyzo suly nem egy feltegla volt? Nem

Szoval akkor hol volt notebook es hova lett?

(#32) kmisi99


kmisi99
addikt

Az el is hiszem, hogy maguk az utasok követnek el lopást. Érdemes rákeresni a Svindlerek nevű sorozatra. Több száz csalást mutatnak be, hogy hogyan lopnak csalnak hazudnak a profi bűnözők. Bemutattak pár reptéri lopást is.

Mint pl a te és a társad úgy időzítetek, hogy az áldozat elé kerüljetek a mágnes kapu előtt. Az egyik csaló felrakja a könyvel kipakolt laptoptáskáját a szalagra ami hasonló az áldozatéhoz, míg a társ fémtárgyakkal beriasztja a kaput, de addigra az áldozat is fölrakta a laptop táskát. Addig az elől lévő csaló szép nyugodtan felveszi az áldozat laptoptáskáját majd tovább sétál. Az áldozat valószínű csak akkor veszi észre mikor belenyúlna a táskába.

Bár ez manapság már nem aktuális mert tudtommal ki kell venni a laptopot és külön tálcára rakni. De tuti hogy ezt is megtudják oldani a csalók.

Vagy a másik, ami egy speciális bőrönd aminek nyitható az alja gomb nyomásra. Csak odasétál a tömegbe, rárakja egy kisebb bőröndre majd összezárja, és tovább is megy mintha mi sem történt volna.

[ Szerkesztve ]

(#33) EczkE válasza kmisi99 (#32) üzenetére


EczkE
addikt

A laptopot, tabletet ki kell venni a taskakbol mar.

Asszem mindenféleképpen!

(#34) Cowardly Dog válasza Lauda (#31) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Be.
Be.

I.: A fóliázási lehetőség, mindig a feladás előtt van. Egyébként pedig meg kell nézni a kamera felvételeket. A reptérnek nincs olyan pontja, amit ne figyelne egyszerre legalább kettő vagy három kamera. Még Mogadishu-ban sem. Lopás esetén (gyanú esetén), nem tagadhatják meg, ha rendőrt hívsz.

II.: Ki lopna ki a táskából egy féltéglát? Ebben nincs logika.

(#35) extasymajom válasza Cowardly Dog (#34) üzenetére


extasymajom
tag

"A reptérnek nincs olyan pontja, amit ne figyelne egyszerre legalább kettő vagy három kamera."

Ez igaz, szinte minden területet lefednek a kamerák, viszont kb a hülye is tudja már, hogy melyik a holtpont, hova kell tolni egy konténert merre kell fordulni a táskával és kész.

A kamerák felülről figyelnek és kanyarba nem látnak. A csomagosztályozóban amikor a szallagról leszedik a poggyászt sokszor berakják egy ponyvás kocsiba vagy egy konténerbe és már nem is látja a kamera.

Egész addig van biztonságban a táskád amíg a csekkolásnál el nem tűnik az átvilágító helységbe. Onnantól ugyan kamerák figyelik de azok mind kijátszhatóak. Tehát biztonságban csak nálad van a poggyász. Ha a kamerák miatt nem tudnának lopni akkor ma sem lennének panaszkodó utasok.

Pedig vannak több százan. És még vagy 4* annyian nem tesznek feljelentést.
És nem is a Magyar reptér a legrosszabb. Páris Varsó és a keleti blokkok, arra felé sokszor azzal sem foglalkoznak, hogy visszazárják a poggyászt.

Csak nézd meg areptereket, mindenhol az alja nép dolgozik. Emigránsok, vendégmunkások, fillérekért mégis mire számítson az ember?

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#36) Cathfaern válasza Lauda (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából tovább megyek:
Be tudod bizonyítani, hogy nem te vetted le a fóliát?
Be tudod bizonyítani, hogy nem te vetted ki a laptopot?

Főleg, hogy az ember tipikusan nem a csomag átvételekor jön rá, hogy eltűnt valami, hanem jóval később (akár már a szállodában).

(#37) Lauda válasza Cathfaern (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Errol van szo. Sokan nem vesznek tudomast arrol, hogy mukodik a jog. A birosagon senkit sem erdekel az igazsag. Csak az szamit, amit tudsz bizonyitani.

(#38) Cowardly Dog válasza Cathfaern (#36) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Be.
Be.

A tranzitzónában kapod meg a táskád, oda nem mehet be külsős, mindent kamerák figyelnek. Amint meglátod a táskád, szépen leveszed a szalagról (a szalag kijárata fölött van egy kamera, ami közvetlen a szalagot figyeli, a lopások / cserék miatt), ha sérült / bontott / akármi, egyből mész is a biztonságiakhoz. Ők szépen megnézik a felvételt, ami 5 perce készült és kész, bizonyítva van, hogy nem te voltál.

Ha meg valaki olyan retardált, hogy nem veszi észre a bontott fóliát, az magára vessen.

(#39) Lauda válasza Cowardly Dog (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Induljunk onnan, hogyan bizonyitod azt, hogy noti volt a csomagban nem 20 db ujsag? (a suly miatt pl)

Nem tudom repultel-e mar, nalam ugy volt az egyik pl, hogy befoliaztattam a cumot, majd feladtam, raadasul a transzatlanti ut utan tovabb is repultem, szoval ott felvettem a csomagot es azonnal adtam is le, majd ujbol felvettem es csak ezutan fel/egy nappal kezdtem vele foglalkozni. Ha eszreveszem, hogy piszkalva volt, akkor a budos eletben nem derul ki hol tortent. Azt meg foleg nem tudtam volna bizonyitani, hogy mi tunt el.

[ Szerkesztve ]

(#40) Cowardly Dog válasza Lauda (#39) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Elég sokat repülök. Teljesen lényegtelen, hogy mi volt a csomagban, ha súly difi van, mivel loptak belőle. Innentől kezdve a reptér fizetni fog neked egy X összeget (ami reálisnak tűnhet, pl bekérik a notebookod számláját, garancia papírját, bármit), csak kussolj és ne verd ki a balhét mindenhol, ne járasd le őket, mert a belső vizsgálaton úgyis ki fog derülni ki volt az.

Volt kontaktusod a csomaggal, arra is volt időd, hogy kemény 4mp-alatt megnézd, minden rendben van-e. Ha pedig nem volt (automatikusan átpakolták), csak a végállomáson veszed észre, akkor is ki fog derülni, hogy hol keletkezett a sérülés, mert ugyan úgy vissza fogják nézni az összes érintett kamera felvételt az összes érintett reptéren / raktérben. Ha 2015-ben is olyan egyszerű és lebukás mentes lenne lopni, mint ahogy ez a szöveg bemutatja azt 20-30 éve, akkor nem repülne senki. Egyszerűen nem éri meg lopni ekkora lebukási ráta mellett, mert bukod az erkölcsi bizonyítványod is egy életre, plusz ha olyan összeghatárba tenyerelsz, akkor mész a szappanozóba.

Komolyan nem vagytok tisztában azzal, hogy a reptér 100%-os felelősséggel bír a leadott csomagok felett és a lehető legjobban védi is magát ez miatt (az utasoktól és dolgozóktól egyaránt, nem véletlenül látja el minden esetben külsős cég a CCTV-k felügyeletét)?

Példa: Ha leég X rakodó rész, és bent ég Y csomag, akkor a reptér nem fog fizetni a csomagotok után, mert lehet csak üres táska volt, vagy épp csak alsógatyák voltak benn? Ez nem így működik, minden elveszett, ellopott, megsérült, megsemmisült csomag után fizetni fognak.

Ui: Nekem még a betört (inkább repedt, de elég erősen) keményfedelű poggyászom árát is kifizették Madrid-ban, amint jeleztem, hogy ez nem ilyen volt, amikor leadtam. Még számla sem kellett. Egy papírt kellett kitölteném az adataimmal, számlaszámmal, a táska elméleti összegével és ennyi. Nem is kezdtem el sipákolni Tripadvisor-on, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#41) Lauda válasza Cowardly Dog (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Tul sokat nezed a macgyver-t. Szoval mindegy mi volt a csomagban. Ujsagpapir vagy csiszolt gyemant, fizetnek. Megis mit? Amit bemondasz? Ja jo. Hagyjuk.

(#42) Cowardly Dog Ok! Nem is a szavaid hihetoseget kerdojeleztem meg. Csak elkezdtel vizionalni, hogy ha ez lesz meg az lesz. Megnyugodhatsz, hogy semmi sem lesz, bemondasra nem fognak karteriteni, kulonben 1 nap alatt csodbe menne az osszes legitarsasag. Szo sincs kotekedesrol. Foldtol elrugaszkodott dolgokrol beszelsz.

Meg mindig nem jutott el oda a dolog, hogy leirjad, hogyan bizonyitod be, hogy a noti bent volt a csomagban? Vagy csak bemondod es perkalnak? Milyen noti is volt? Bemutatsz egy szamlat. Es? Ha nem az volt? 30 ezre spiaci szemet, vagy csucsnoti 500-ert? Ki tudhatja?

[ Szerkesztve ]

(#42) Cowardly Dog válasza Lauda (#41) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Csak jelzem, hogy gyémántot nem adhatsz fel, ha nem jelzed azt előre (gondolom meg is teszik a biztonsági óvintézkedéseket). Itt nem milliós tételekről van szó, hanem ésszerű összegekről.

Az pedig ne az én gondom legyen, hogy nem vagy tisztában a jogaiddal és a reptér vállalásával. Törődj bele, ha sérült / eltűnt / meglopott csomagod lesz, senki nem kért rá, hogy elhidd akár egy szavam is. Csak az a helyzet, hogy olyan emberbe sikerült belekötnöd, aki többet repül, mint az összes ember aki elolvasta ezt a blogot együttvéve. Legalábbis elég csekély esélyt látok rá, hogy ne így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43) extasymajom válasza Cowardly Dog (#40) üzenetére


extasymajom
tag

Sok mindenben igazad van. De vannak dolgok amik nem úgy mennek mint gondolnad. Amiket leirok azok nem 20-30 eve voltak. Arrol is fogok meselni mi volt akkor.
Ezek 10eve voltak es a helyzet nem valtozott. Csak finomodott. A cctv-t nem nezi kulsos ceg. De ha igy lenne az is tok mindegy lenne. Nem akartam leloni az egyik sztoryt de elarulok egyet most. A folias poggyaszod csak azert van egyelore biztonsagban mert nagyon kevesen foliaznak meg ezert nem szaroznak vele. Ha atszallo utas vagy akkor pont leszarjak a foliat. Szinte lehetetlen visszakeresni hol szedtek le rola. Sokszor nem az rakja a gepet aki kiszedte. Es ha megis kell a rakodoknak a folias csomagod tartalma , akkor miutan atneztek feldobjak cimke nelkul egy masik jaratra timbuktu felé es viszlat. Onnantol a csomagod neve RUSH

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#44) extasymajom


extasymajom
tag

Akit érdekel a folytatás: kint az 5. rész.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#45) extasymajom


extasymajom
tag

Akit érdekel a folytatás: kint az 6. rész.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#46) Andralin


Andralin
aktív tag

Nagyot ment a cikksorozat az elmúlt napokban a 444 hasonló témájú kommentjei között és egy mai cikkben szintén hivatkozásra került! Gratula! :DD

Miközben állítólag nincs is sok csomaglopás, újabb poggyászt nyitottak fel a Liszt Ferenc reptéren

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.