Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) peteris válasza Dave™ (#703) üzenetére


peteris
csendes tag

Egy adalék az Atom témához. Idézetek:

"x86-os processzor (ajánlott 10 évesnél nem régebbit használni), 2 GB RAM és nagyon javasolt legalább egy alap integrált grafikus gyorsító, ezt már a közel 10 éves processzorok többsége is biztosítja, egyedül az Atom szériás megoldásoknál lehetnek kisebb-nagyobb problémák"

Az én kérdésem az volna, hogy milyen problémák lehetnek? Megéri vele kínlódni?
Mivel nekem van egy acer emachines e250 netbookom, atom processzorral, és 2 Gb rammal, és 120 Gb-os SSD-vel, amire egy normális Linuxot keresek.

Van egy Acer D250-es netbookom, Atom N270 processzorral, 2 GB RAM-al és 120 GB-os HDD-vel. Ma megpróbáltam feltenni rá egy manjaro-xfcet. Sajnos már az első körben megbukott a dolog, az üzenet úgy szólt, hogy ehhez nincs kernel! Nem nagyon lepett meg a dolog, hiszen a szerző figyelmeztetett kisebb-nagyobb problémákra.

Többnyire egyetértek az ilyen kategóriájú gépeknek (Atom) a fórumban olvasható fikázásával, nekem sem ez a fő gépem, de kiváncsi voltam, mit csinál Linux alatt. Azt hiszem nem kisérletezek vele tovább, maradok a gépen lévő Windows 10-nél, ami úgy látszik nem olyan igényes, mint a manjaro és "kíméletes" használattal böngészésre, levelezésre elmegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.