Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) dandroid95 válasza KGellért (#7299) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Ez az!Vegre valakiben felmerult hogy ha az akkumulatorral van baj,akkor valoszinuleg a baj az akkumulatorral van!:D
Am Hali!:)

Mas..
Van itt valaki aki rendelkezik a P500-ason kivul egy iPhone-al vagy egy iOs-es keszuleke 4.2.5-os firmware-el?Ha igen kerem jelezze!Szuksegem lenne egy kis segitsegre,amit en iPhone hijan nem tudok megcsinalni..

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#7302) Carte


Carte
tag

Üdv!

A következő a problémám: recoveryből frissíttettem 2.2-t (azhiszem v10h-t). 2.3 gyárira (v20g). Hálózat nuku. Mivel nem volt itthon net éppen és már sík ideg voltam mi lehet így ráment aztán a CM7. Ugyanez. IMEI szám sem volt. Ekkor már utána tudtam nézni, de nem tetszett amit láttam :( . A szerencsém hogy a recovery-ben készítettem backupot a 2.2-ről amivel érkezett a teló, és fel is ment gond nélkül. Tehát ugyanott vagyok ahonnan indultam. :B

Ezután láttam csak hogy mi lehet a probléma: basebandet kellett volna cserélni. (ahogy láttam LGDMP kell hozzá.)

A kérdésem - így végül - az, hogy a basebandet mikor kell cserélni? Romcsere előtt vagy után ?

Egyéb hasznos tanácsok is jöhetnek nem sértődöm meg ;]

(#7303) dandroid95 válasza Carte (#7302) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Szia
Mivel frissitettel?
Elotte kell a baseband csere!Custom romok tobbsege el sem indul ha nem jo a naseband!Mas ha kozbe valtasz basebandot akkor a telo megy,de nincs halozat

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#7304) Carte


Carte
tag

clockwork recoveryvel... és egyszer sem cseréltem basebandet (gondolom az lg 2.3-tól mást használ) és ezért nem volt hálózatom. De a CM7 stable verziója ment gond nélkül - de nem volt hálózat -, csak a gyári 2.3 nem indult rendesen.

(#7305) k.tari


k.tari
tag

Akkumulátor töltés kérdésem van...a gond ott van, hogy reggel az ember rohanásban van, és 1 órája van amíg elkészül kb. és indul dolgozni, és 1 óra alatt ha mondjuk reggel dugnám rá a töltőre nem töltődne fel! Így egy átlagember általában este dugja fel mert lemerült a telója ugye és rádugja, és ez olyan 9-10-11 óra magasságában van, aztán ugye lefekszik, nem várja meg nyílván amíg feltöltődik mert lefekszik közbe, miközben a teló meg olyanb éjfél és 1 órára feltöltődne, DE reggel húzza le róla az illető! Tehát kérdés, hogy éjszakára hogy hagyjuk itt tölteni, mert ha bekapcsolva hagyjuk ha még nagyon kis energia van benne, bekapcsolva töltjük reggel, akkor nem károsodik annyira mégse? Mert azért üzemi feszültségen van gondolom és pótolja a bekapcsolt feszt vagy ilyesmit.azért kérdezem, mert sok helyen azt írják hogy nyugodtan rajtahagyhatod reggelig mert 3 féle védelem is van benne, sok helyen meg azt hogy húzd le feltöltés után fél vagy háromnegyed órával legkésőbb, mert károsodik az akkumulátor és nem tesz jót neki! :F :F :F :F :F

(#7306) 313313 válasza k.tari (#7305) üzenetére


313313
addikt

Én 10 hónapja nyúzom az enyémet, általában éjszaka szoktam tölteni, reggel lehúzom. Akkumulátoron nem igen vettem észre semmi károsodást, sőt normálisan működik. Igaz azt vettem észre, ha kellőképpen lemerítem 15-10% alá esik az akku feszültsége és akkor rakom fel tölteni, akkor tovább szokta bírni egy feltöltéssel.
Tehát nyugodtan hagyd a töltőn, ameddig akarod, baja nem lesz a telefonnak....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7307) k.tari válasza 313313 (#7306) üzenetére


k.tari
tag

..jó rendben, csak irod hogy 10-15 százaléknál dugod rá a töltöt, én meg nekem teljesen lemerül kikapcsolásig jut el a készülék mert sajnos a munkám miatt rengeteg a telefonálás és net rajta, igy én mondom kikapcsolásig nyúzom szegényt, aztán töltöm és reggel húzom le, ez nem gond?

(#7308) dandroid95 válasza Carte (#7304) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Szal akkor a 2.2-esen cserelj baseband-et aztan flasheld a 2.3-at!De erre mar rajottel!:)

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#7309) 313313 válasza k.tari (#7307) üzenetére


313313
addikt

Nem hiszem, hogy nagy baja lenne, akkor úgy rakod fel tölteni...
Nekem még sose sikerült teljesen lemerítenem :))

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7310) Carte válasza dandroid95 (#7308) üzenetére


Carte
tag

Igen, köszönöm. Az oldalad alapján megcsinálom majd, ha lesz időm :K .

(#7311) Carte


Carte
tag

Még egy kérdés: csináltam ext partíciót rom managerben 512mb 32mb swap, de nem ismeri fel a link2sd. Lehet még clockworkban is csinálni illetve pc-n. Melyiket ajánljátok? Illetve a swap size mérete mit befolyásol, mennyit érdemes neki megadni? Köszi! :R

(#7312) dandroid95 válasza Carte (#7311) üzenetére


dandroid95
aktív tag

En nem tudom hogy az mire jo,samael81 kollega probalta elmagyarazni:
"Linux alatt a swap partició kötelező, magyarul cserehelynek hivják, elméletileg mindegy hol van ezért kérdeztem, hogy kell- nekem olyan."
Mind1 is mert xdan mondtak hogy nem kell swap akarmi!Szal hagyd 0-an!
Ha nem eszleli a link2sd akkor wipeolhatsz cachet es dalvik cachet!Azutan mar mennie kell!

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#7313) k.tari


k.tari
tag

..még mindíg aksi..a telóm azt csinálja hogy battery calibration után, 100-80-70-60-ra lassan, aztán felétől meg rohadt gyorsan merül, ezzel mit lehet csinálni??? Help!!

(#7314) tibiniki válasza Carte (#7311) üzenetére


tibiniki
tag

Nekem is szarakodott a link2sd. Próbáld végig az összes lehetőséget ext2-3-4. nekem ext4-gyel működik.

(#7315) k.tari


k.tari
tag

Légyszives segítsetek már, mert még mindíg szenvedek ettől a hülye kijelzéstől.

A szitu az amit írtam már, feltettem a 2.3.6-ot, és hogy teljes töltöttségről háromnegyedig és feléig lassan szépen megy le az akku kijelzője, de felétől mint a rohanás, már csak negyed aztán ugat hogy tedd töltőre....ez volt 4 nappal ezelöttig, aztán elmentem 4 napja és vettem új aksit bele!Minden nap töltöttem és mielött teljesen lemerült volna, fel a tőltőre, de a szitu ugyanaz! Itt valaki írta hogy majd beáll egy idő után, hát nem állt be, 4 nap után is lemegy lassan szépen a feléig, lassan, és aztán felétől gyorsan aztán már csak negyed aztán már ugat hogy töltőre fel! MI az istent csináljak? Battery calibration vagy mi? :F :F :F :F

(#7316) 313313 válasza k.tari (#7315) üzenetére


313313
addikt

Nyilván a főzött romoknak nem a legjobb az akku ideje. Tegyél fel gyári v20g-s romot, gyári kernellel, ha azzal is hozza a hibát, akkor szervizt tudom neked is javasolni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7317) silvergod válasza k.tari (#7315) üzenetére


silvergod
őstag

mint előttem is írták tudni kellene milyen rom + kernel van fent.?
a kalibrálással annyit elérni hogy még gyorsabban merül először :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#7318) 313313


313313
addikt

Gyári v20g-s szofttal orosháza 1.1-es kernellel rendelkező telefonomon 2 napja behalt a facebook. Nem talál net hozzáférést, így csak tölt és tölt és tölt. Se gprs nettel, se wifivel nem hajlandó netre menni. Már leszedtem és újraraktam, de semmi.
Valakinek valami ötlete van, hogy mi lehet a baj? Nem akarok nagy resetet rajta, se szoftot újra rakni :F

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7319) edem96


edem96
senior tag

A probléma megoldódott egy akksi cserével, új gyári akku is már no problem. Köszönöm. :R

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#7320) KGellért válasza dandroid95 (#7301) üzenetére


KGellért
Műholdas

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak azt láttam, konkrétumot senki nem tudott mondani a problémával kapcsolatban, tehát megtettem én. Lehet, hogy én nem gondolom jól, de nem tartom valószínűnek, hogy a segítőkész embereket érdemes ilyen oltó beszólásokkal elüldözni. Mindenesetre nem akarok vitatkozni.

edem96: Örülök, hogy tényleg csak annyi volt a baj, mint amire gyanakodtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7321) dandroid95 válasza KGellért (#7320) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Nem oltas volt..csak csodalkoztam hogy addig senkiben nem merult fel!

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#7322) "ati76"


"ati76"
tag

Üdv mindenkinek!

Én cm-7.2.-őt használok jelenleg :D a készülékemen és reggel mikor ránéztem a telefonra mindent fordítva írt ki mintha a tükör elé tartanám és a tükörből nézném. Egy újra indítás után minden vissza állt normál üzemmódba. Valakinek van valami ötlete, hogy mitől lehetett ez?

(#7323) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Milyen gyakori ennek a típusnak a meghibásodása?
Egy új állapotú telefont akarok venni gari nélkül.
Mennyire esélyes, hogy hibásat fogok ki?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7324) MaTT


MaTT
aktív tag

Van esetleg valakinek ötlete, hogy custom rom-oknál mitől nem működhet a wifi?

oxygent és gingerblurb öt szerettem volna kipróbálni, de egyiknél se működik a wifi. néha felvillan a scanning egy pillanatra aztán eltűnik. hálózatot nem talál.
cwm-mel és amonra-val is próbáltam flashelni többször is. minden működik de wifi nincs. :U
wipe data, wipe cache, dalvik cache megvolt

előre is köszi :R

Keep the rubber side down!!

(#7325) Norbika88 válasza MaTT (#7324) üzenetére


Norbika88
senior tag

Wifi beállítások-speciálís-szabályzó domain- itt lehet 11-14ig állítani,állítsd át másikra, próbát megér.
Saját tapasztalatból, nem találtam egy wifit se.

[ Szerkesztve ]

(#7326) MaTT válasza MaTT (#7324) üzenetére


MaTT
aktív tag

ehhehe
wifi beállítások> menügomb>advanced> wifi sleep never
és megoldódott :)

köszi!
most látom h a channelt is írtad .)

[ Szerkesztve ]

Keep the rubber side down!!

(#7327) samael81


samael81
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék:
2.3.3 gyári rom van fent franco kernellel. Hol találom a telóhoz a legfrissebb franco kernelt?
De goldenleaf kernele is jó lesz, ha van friss.
Egy linket kérek, ha valaki tud! Továbbá, kipróbálnék más kerneleket is, hol találom őket?
Előre is köszi mindenkinek!

(#7328) MaTT


MaTT
aktív tag

olyat tapasztalt már valaki, hogy töltés nélkül emelkedik az akkuszint? :D
az előbb 30% volt, most meg 32%. a grafikon is egyértelmüen felfele kuszik.

gingerblurb v4 rom
candied roqu vsyncoff kernel

Keep the rubber side down!!

(#7329) szuk_jozsef válasza MaTT (#7328) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Probald wipeolni a battery stat-ot nalam is csinalt ilyet azota minden rendben van.

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#7330) Norbika88 válasza MaTT (#7328) üzenetére


Norbika88
senior tag

Az igen! Ilyen "problémával" ha lehet így hívni még nem találkoztam, de nálam blurb olyanokat csinál , hogy csak akkor frissíti battery statot ha újra indítom, pl. 72% csak 25% aksi :D
Launcher szarakodik, lehetséges?

(#7331) 313313 válasza Norbika88 (#7330) üzenetére


313313
addikt

Húzott proci, vagy nem gyári rom és vagy kernel. Ezek okozhatják a battery stat problémát.
Nekem gyári rommal, orosháza kernellel tökéletesen működik mindaddig, még nem húzom a procit :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7332) silvergod válasza MaTT (#7328) üzenetére


silvergod
őstag

persze folyamatosan :D a blurbnél ez alap :)
nehogy csinálj valamit !
A legjobb rom + kernel párosítást használod! :C
ahogy Én is! :DD
egyik rom se bírja addig mint ez a páros..

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#7333) MaTT válasza silvergod (#7332) üzenetére


MaTT
aktív tag

okéj .)
te melyik cpu governort használod? nemrég óta van custom romom nem igazán próbálgattam még. tegnap ONDEMANDdel ment kb 20órát elég sok netezéssel, wifivel/2g-vel felváltva.
ma átállítottam töltés után smartassv2-re. 8óra30perc után 72%on van
320-691mhz

Keep the rubber side down!!

(#7334) silvergod válasza MaTT (#7333) üzenetére


silvergod
őstag

igen az a legjobb,jól tetted :D
Én is azt használom

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#7335) MaTT válasza silvergod (#7334) üzenetére


MaTT
aktív tag

rendben, köszi :)
míg aludtam 5%ot merült, kikapcsolt wifivel. :)) aztán félóra netezés wifin és -15%
összeségében tényleg nem rossz ez a blurb v4.
mondjuk a gyári walkman zenelejátszó annyira nem tetszik külsőleg. meg fura hogy a status barban olyan kicsit az ikonok, alig látni melyik micsoda.

lehet majd még kipróbálok egy oxygent ugyanevvel a candied kernellel meg valami szép témával, launcherrel.

Keep the rubber side down!!

(#7336) joci86


joci86
senior tag

Üdv,
Ma sikerült 2x felvennie saját magát a zsebemben, egyszer, amikor hangerő gombbal némítottam, következőre meg amikor húztam ki a zsebemből.
Erre tudtok valamilyen megoldást gyári ROM + root keretei között?

Eddig csak olan appokat találtam, amik megváltoztatják a call screen-t, de nem hiszem, h ez lenne a jó megoldás. Ha lenne, olyan app, amivel bármelyik fizikai gombra át lehetne ruházni a hívásfogadást, az maga lenne a tökély :)

Már lassan egy órája kutatok mindenfelé, de semmi értelmeset nem találtam a témában.

Köszi

(#7337) 313313


313313
addikt

Valaki tudna nekem linkelni pontos letöltést kernelről? Orosházát használok, mostanában többször fagy ki a battery stat. Mikos, paolo kernelekkel nem sok jó tapasztalatom van.
Gyári v20g mellé kellene valami. Előre is köszönöm.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7338) silvergod válasza MaTT (#7335) üzenetére


silvergod
őstag

kipróbálhatod nyugodtan,minden rom jobban merül mint a blurb,ezt tapasztalatból mondom volt fent mind. :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#7339) silvergod válasza 313313 (#7337) üzenetére


silvergod
őstag

na gyorsan cseréld le azt a sz*rt :DD

[link]

azt hozzáteszem gyárival én nem próbáltam ...újkorától főzött van rajta :)

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#7340) 313313 válasza silvergod (#7339) üzenetére


313313
addikt

Én is próbálgattam főzött romokat úgy 4-5 hónapja, de mindnek volt valami nyűgje, így maradtam a gyári mellett, azzal is meg vagyok elégedve :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7341) JociMilan


JociMilan
tag

Sziasztok!

A héten külföldön voltam nyaralni, és kivettem a pipát az adatforgalomból, hogy ez kint ne menjen. Nem hiszem, hogy van köze hozzá, de észrevettem, hogy eltűnt a billentyűzáram, tehát sötét képernyőnél megnyomom bármelyik gombot, akkor egyből ott találom magamat a kezdőképernyőn, semmi csúszka se jobbról, se balról. Hogy lehetne visszatenni? Illetve azt is észrevettem, hogy a kikapcsoló gomb hosszú nyomására csak a kikapcsolás lehetőség jelenik meg, úgy emlékszem régebben volt újraindítás is, meg több minden más is. Gyári v20g van rajta, ha jól tudom orsháza kernellel :) Újraindítás már volt, akksikivétel is, valami wipe dolog segíthetne?

(#7342) 313313


313313
addikt

Valakinek ötlete, hogy beépített időjárás progi miért nem tölti le adatokat? Egyik napról a másikra behalt. Hiába állítok be neki új helyet, nem találja/ill nem tölt le infót, se wifin se gprs-en. Ha aktív a gps és az alapján szedetem le az infókat úgy talál...
V20g rom, 2 kernellel néztem, volt újraindítva úgy se megy...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7343) joci86 válasza 313313 (#7342) üzenetére


joci86
senior tag

Ilyet nekem is csinált egy időben (reset után), de magától helyrejött (gyári minden). Igazság szerint akkor javult meg, amikor olyan helyen próbáltam frissíteni, ami a telefonnak is tetszett valamilyen okból kifolyólag... Ja, nekem fixen Budapestre van állítva, nem gps figyel a helyet.
Ha nem javul meg magától, akkor esetleg egy KDZ-t érdemes lehet ráengedni.

Valakinek megoldás a zsebben felvevős problémára?

(#7344) MaTT válasza joci86 (#7336) üzenetére


MaTT
aktív tag

EZbutton

van belőle trial, ki tudod próbálni: [link]

[ Szerkesztve ]

Keep the rubber side down!!

(#7345) tynike


tynike
csendes tag

hello
játékokhoz meik romot ajánlotok amivel megy pl a gta is szinte gondgond nélkül?
jelenleg gingersnap 1.3mas van a kernel meg a Roq Kernel IX vagy meik amialabol vele volt :)
Elöre is köszönöm

(#7346) JociMilan válasza JociMilan (#7341) üzenetére


JociMilan
tag

Na jelenleg ez a képernyőzár a legkisebb gondom. Nem tudnak hívni, ha valaki megpróbál felhívni, akkor olyan mintha ki lennék kapcsolva. SMS-ek megjönnek, e-mail is jött már, én tudok hívni bárkit, de engem nem érnek el. Érdekes, mert a hivásinfóban viszont benne lesz, ha hív valaki, hogy volt nem fogadott hívásom, és ez alapján vissza tudom hívni. Ez vajon mitől lehet? Múlt héten külföldön voltam, és ott kikapcsoltam az adatforgalmat, meg valami roaming dolgot is, mert nem akartam, hogy a gatyám rámenjen. Mikor hazaértem, visszatettem ezeket a pipákat, nem tudom, hogy van-e köze hozzá. Vajon lehet még állítani valamit rajta, amit véletlenül elállítottam?

(#7347) 313313 válasza JociMilan (#7346) üzenetére


313313
addikt

Esetleg telefonkönyvben tiltottál 1-2 embert :D
Nekem olyan gondom volt, hogy nem tudtak felhívni, amiről csak órák múlva értesültem, nálam sim kártya hiba volt, cserélték, azóta tökéletesen működik...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7348) JociMilan válasza 313313 (#7347) üzenetére


JociMilan
tag

Köszi, megoldódott. Sim kártyát is cseréltek, azzal is rossz volt, aztán gyári beállítások visszaállítása, és működik minden, valószínűleg valamit elállíthattam a beállításoknál.

(#7349) joci86 válasza MaTT (#7344) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni.
Meg találtam a hasonló appok között 1-2 olyat, ami tetszik leírás alapján, pl. csak megadott "gesztusra" fogadja a hívást.
[link]

(#7350) atti1848


atti1848
senior tag

SZiasztok.
LG P500-as telom van és függetleníteni szeretném.Tudnátok mondani egy oldalt vagy egy megoldást erre a gondomra vagy valakit ajánlani aki tud segíteni?

privátot is írhattok,ha valami szabályt szeg.

Köszönöm. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.