Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) weinmaker


weinmaker
őstag

A link2sd tutira működik a sima egyetlen fat32 partícióval? Nekem gyanús.
A tárhely infónál azt írja ki hogy
Belső 94% üres, összese:200MB, használt:11,22 üres:188Mb
SD kártya: removed
SD kártya 2. partíció: nem található

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6102) "ati76" válasza weinmaker (#6101) üzenetére


"ati76"
tag

Helló!
Nálam az sd, kettő fat32 particiora van particionálva és felismeri a link2sd és nincs felcsatolási probléma. Gond nélkül linkeli a programokat.

(#6103) szabohunor


szabohunor
csendes tag

Sziasztok!

Visszajöttem kis pihenőmről:), elolvastam az elmúlt két napot itt a fórumon. Először is köszönöm a dicsérő szavakat, másrészről majd megkeresem a gyári FM rádió apkját. (tényleg jobb az, köszönöm az észrevételt:)) Gloob, sajnos a vissza gombos lerakással nem igazán lehet semmit csinálni, kivéve, ha a CM team másképp nem gondolja. Próbálkoztam vele, rá is kérdeztem, de sajnos ez van. Amúgy a bootidő a sok hozzáadott scripttől (főleg a 3g-s scripttől) növekedett meg az előző verzióhoz képest (gondoltam nem nagy áldozat az a 10-20 seckel több bootidő a sokkal gyorsabb netsebességért. Link2sd-vel pedig még nem volt eddig semmi bajom (az elmúlt két napban alaposan nyúztam a telefont, de komolyabb hibát nem találtam még). Esetleg a régi font csomagról készíthetek egy flashelhető zipet, Zso :).

(#6104) zso73 válasza szabohunor (#6103) üzenetére


zso73
veterán

Mostanàban random kikapcaol a telefon. Nincs jellemző helyzet vagy valami. Hasznàlom a telót,lerakom,ès 10 mp múlva fekete kép,és ki van kqpcsolva.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6105) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni mint kezdő:

Vettem egy P500-at és szeretném felhúzni mert néha úgy érzem kicsit belassul:(
Ki is Rootoltam megjelent egy SuperUser opció a menübe, de feltettem a SetCpu 2.3.3-at és ugyanúgy csak max 600Mhz-ig engedi feltolni az órajelet.

Mit kell még tennem hogy 7-800Mhz tudjam járatni esetleg tudtok e olyan főzött romor mondani ami 100%-ig müxik és érdemes felrakni esetleg a menetét valaki leírná lépésről lépésre.

2.3.3-as Android van rajta V20g verzió a kernel pedig egy: 2.6.36.10es

Ja még egy kérdés a Superoneclick-el csináltam a rootolást esetleg ha gond lesz a telóval vissza is tudom állítani??

Előre is köszi a segítséget.

(#6106) zso73 válasza SShadow (#6105) üzenetére


zso73
veterán

Sajna a gyári rom ilyen. Néha belassul. Hiába is húznád. Hunor fórumtársunk csinál rá romot,ami jó. Jobb,mint az elérhető többi alternatív rom. Ha visszaolvasol megtalálod a linket,és a leírást is.Vissza lehet állítani a rootot.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6107) weinmaker válasza szabohunor (#6103) üzenetére


weinmaker
őstag

Eszméletlen gyors a rom a gyárihoz képest. A link2sd megoldódott Gloob mester segítségével. Hibás volt a superuser, és a kártyát is újra partícionáltuk.

Nekem egyedül a bootidő ami fura volt, azt hittem elromlott a telcsi, de végül bejött :)
A font valóban elég fura. Ettől eltekintve zseniális. Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6108) joci86 válasza zso73 (#6106) üzenetére


joci86
senior tag

A root oly mértékben visszaállítható, hogy ennek semmi nyoma nem lesz egy esetleges későbbi szervizlátogatás során?
Nem loggolja a telefon az ilyesmiket? (nem vagyok jártas a témában, azért kérdezem)

[ Szerkesztve ]

(#6109) weinmaker


weinmaker
őstag

Hunor romjánál más is tapasztalta, hogy repülő módból viszajött készülék esetén nem működik a wifi?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6110) andro_et válasza weinmaker (#6109) üzenetére


andro_et
tag

Nekem ment akkor is ha repulo modban kapcsolom be, es azutan is mikor mar halozaton voltam.

(#6111) SShadow


SShadow
aktív tag

Akkor ha jól vettem ki a szavaitokból akkor főtött Rom nélkül nem lehet a Mhz-et feljebb állítani:(((

Megpróbálok írni Hunornak remélem tud segíteni mert ilyet még nem csináltam nem akarom hogy féltégla legyen a telefonom:)))))))

Amúgy minden az ilyen főzött Romoknál minden funkció működni szokott mert hallottam hogy van mikor egy két dolog hibásan működik????

(#6112) 313313 válasza SShadow (#6111) üzenetére


313313
addikt

Nekem cserélt kernellel megy a SetCPU. Nyilván neked kell beállítani mennyire akarod és alkalmazni is kell :D
Edit: meg nem árt, ha a task killer nem zárja be

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6113) SShadow válasza 313313 (#6112) üzenetére


SShadow
aktív tag

És milyen kernelt kell felrakni és hogyan??
Bocs a hülye kérdésekért de tök hülye vagyok hozzá:((

(#6114) 313313 válasza SShadow (#6113) üzenetére


313313
addikt

Hunor féle kernelt használom jelenleg.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6115) SShadow válasza 313313 (#6114) üzenetére


SShadow
aktív tag

Köszi a linket már csak az a kérdés hogy miként kell felrakni úgy hogy vissza is tudjam állítani ha kell.

(#6116) 313313 válasza SShadow (#6115) üzenetére


313313
addikt

Rakd fel Maktetról a Rom Magert, leírás hozzá itt. Aztán így tudod telepíteni a kernelt. Ez meg a gyári beállítás vissza. Ha meg elfüstölne menet közbe az alaplap (ettől nem fog, azt nem megfelelő teljes rom cserével tudod elérni) akkor oly mind1 mit változtattál rajta, rá kell fogni, hogy gyári frissítés közben halt be, aztán ha garis csinálják zokszó nélkül, van itt fórumon, akinek 2* is cseréltek tán alaplapot gariba.
Edit: helyesírás :))

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6117) SShadow válasza 313313 (#6116) üzenetére


SShadow
aktív tag

Köszi a linkeket már csak az a kérdés hogy a kernel cserénél is kell bizonsági mentést csinálni??

(#6118) 313313 válasza SShadow (#6117) üzenetére


313313
addikt

Én eddig sose csináltam biztonsági mentést, mondjuk jól belőtt, jól működő romom se volt még :D
Azt a 30-40 progit meg felrakni reset után 30-40 perc :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6119) zso73 válasza szabohunor (#6103) üzenetére


zso73
veterán

A 3G és a Wifi fixer nagyon jó !! 5M/5M-ről 11/5-re nőtt a wifi sebesség.
A 3 G meg 4860/662 .

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6120) zso73 válasza szabohunor (#6103) üzenetére


zso73
veterán

Ja a fontok . A CM ICS fontokat nem lehet feltenni ? Csak a kíváncsiság miatt kérdezem.
Megszerettem ezt a romot. Belaktam, és tuti. Néha eldobta magát, de szerintem a nem teljes wipe telepítés miatt volt. Ma újraraktam mindent rendesen resetelve a dolgokat.

A párbeszéd paneles színe érdekes. Nappali fényben néha nem látszik a felirat. Ez az apróság maradt a hibalistában.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6121) SShadow válasza 313313 (#6118) üzenetére


SShadow
aktív tag

köszi a segítséget megcsináltam megy is minden most nézem meg a benchmarkokkal mennyit gyorsult:))))

Amúgy hogy-hogy nem találtál még stabil Rom-ot???
Mindegyikkel volt valami?

Majd leírom mennyit használt az overlock.Amúgy az akksit mennyire gyilkolja az húzás mert sokan a gyárinál is panaszkodtak hogy gyorsan merül.
Én nem vettem észre csak azt hogy a Galaxy Minihez képest qurva lassan tölti fel a telót, ha meg rá van dugva töltőre és még csinálsz is valamit akkor meg végképp:(((

(#6122) SShadow válasza SShadow (#6121) üzenetére


SShadow
aktív tag

Hmm érdekes hogy a NeoCore maxra húzva lefagyott 700Mhz környékén meg kb 25Fps-t mutat ami sokkal kevesebb mint az eddigi 35-40:(((((

Nem értem??

(#6123) zso73 válasza SShadow (#6121) üzenetére


zso73
veterán

Én levettem az alap Hunorrom 320MHz-ről 120MHz-re, hogy jobban bírja. A V6 tuningot is bevetettem. A bencmarkokkal nem foglalkozom annyira, mert a kezelése gyors. Hogy a 3D lassabb az már a 2.2---->2.3 váltásnál sem érdekelt.

[Neocore 60 FPS]

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6124) SShadow válasza zso73 (#6123) üzenetére


SShadow
aktív tag

Mi az a v6 tunning??

Amúgy te milyen Rom-ot használsz??

[ Szerkesztve ]

(#6125) zso73 válasza SShadow (#6124) üzenetére


zso73
veterán

Amit Hunor leírt.
Terminal emulation megnyit.
menü,billentyűzet....
su Enter.
v6, vagy V6 Enter
Aztán kérdez, és be lehet állítani egy csomó dolgot........

Hunor 2.0, és az 1.1 kernell.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6126) Gloob válasza 313313 (#6116) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Igen pontosan! Nekem 2x cserélték a teljes belsőt. Semmi extrát nem kérdeztek. A T-s szervizes ráírta a munkalapra, hogy a hibát Ő is tapasztalta, és ment az LG szervizbe. Második alkalommal, még a nyomokat sem tüntettem el teljesen. Ha jól emlékszem, akkor a custom kernel fent maradt, csak a superusert töröltem, tehát rá lehetett volna jönni a dolgokra! Nem foglalkoztak vele, cserélték a teljes belsejét!

Samsung Galaxy A52S

(#6127) SShadow válasza zso73 (#6125) üzenetére


SShadow
aktív tag

Esetleg tudnál adni egy linket ahonna le tudom tölteni a romot?Meg egy kis segítséget is kérhetek a telepítéshez. A kernel már fent van.
Amúgy minden müxik rajta Stabil????

(#6128) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!
Feltettem Hunor romját a sok dicséret hallatára, és tényleg beigazolódott amit írtatok rendkívül gyors a rom és eddig stabil is. A net sebesség talán a legszembetűnőbb ilyen gyors 3G-vel még nem találkoztam egy romban sem. Most kezdem belakni, eddig egyetlen problémával találkoztam, hogy a boot idő nálam is min. másfél perc szokott lenni. Nem lehet ez ellen tenni valamit, mi okozhatja?

(#6129) SShadow


SShadow
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1503702

Ezt használjátok? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1503702

OrshazROM-2.0a

Hogyan kell telepíteni??

(#6130) zso73 válasza SShadow (#6129) üzenetére


zso73
veterán

Az xda-n a letöltési link mellett ott a leírás is. Érdemes megnézni,mert sok okosság van még a romban.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6131) samael81


samael81
tag

Érdeklődnék, hogy az Orshaz ROM 2.0-át melyik rcovery-ből érdemes flashhelni? CWM, vagy AmonRa?

(#6132) szabohunor válasza samael81 (#6131) üzenetére


szabohunor
csendes tag

Mindkettővel működni fog elvileg.

(#6133) samael81 válasza szabohunor (#6132) üzenetére


samael81
tag

Köszi a választ. :)

(#6134) joci86


joci86
senior tag

Abban tud valaki segíteni, hogy milyen programmal lehet újratelepíteni a gyári rendszert?
Az alap LG progi, ami le lehet tölteni a honlapról, csak azt nézi, hogy a legfrissebb verzió van-e fent a telefonon, ha igen, akkor nem enged frissíteni/újratelepíteni... Az X8-asom nem volt ilyen túlzottan okos. Ha azt mondtam neki, hogy a legfrissebb rendszer ellenére telepítse csak újra (mert ugye el is romolhat ez-az benne), akkor megcsinálta.
Elvileg ebben is van ilyen lehetőség, de megintcsak ugyanoda lyukad ki a progi, ez a legfrissebb elérhető változat, nem kell frissíteni... :W

Próbálkoztam a hard resettel, de ez túl gyorsnak tűnt ahhoz, hogy újratelepítsen minden, max az adatokat törölte. Kb 5 perc volt.

A böngésző hibát írt ki bekapcsoláskor + nem működik rendesen az LG Advisor, ezért akartam újratelepíteni az egészet...

(#6135) Gloob válasza joci86 (#6134) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok!
Nézd meg Dandroid oldalát! Minden nagyon szépen, érthetően, és magyarul le van írva! ITT!

Samsung Galaxy A52S

(#6136) joci86 válasza Gloob (#6135) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi!

Gyorsan átfutottam a témaköröket, nagyon hasznos oldal! :)

(#6137) SShadow válasza zso73 (#6130) üzenetére


SShadow
aktív tag

Az a baj pontosan nem értem mit kell csinálni:((((

Bemész a Recovery-be:

Wipe data/factory reset azon belül yes delete

majd

wipe cache particion ott pedig yes wipe

De hogy teszem fel magát a Romot melyik opcióval??

Amúgy az a touch bug pontosan mi amiről mindenki beszél?????

[ Szerkesztve ]

(#6138) Gloob válasza SShadow (#6137) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Van a recoveryben valami ilyesmi: Flash to ZIP SD card. No ott kell flashelni a ROM-ot. Előtte azonban a ROM-ot tartalmazó ZIP file-t az SD kártyára másolod, meg a kernelt is! Nem kibontva őket, hanem a ZIP-et, és a kártya gyökerébe! A ROM telepítése után a kernelt kell flashelni, ugyan úgy ahogy a ROM-ot. Az a bizonyos bug annyi, hogy a telefon készenléti állapotában (fekete képernyő) nem mindig megy le sleepbe!

Samsung Galaxy A52S

(#6139) SShadow válasza Gloob (#6138) üzenetére


SShadow
aktív tag

Köszi a gyors választ.

Fordítva is lehet csinálni mert a kernelt tegnap sikerült feltennem:)))

Amúgy én máshogy csináltam a kernel telepítését mint ezen az oldalon van:

http://androptimusone.wordpress.com/custom-kernelek/

Olyan kérdésem lenne hogy van e értelme wipe-olni az akksit mert ahogy én csináltam ilyet nem kellet.Jelent ez valamit az akkuidőbe???

A Rommal kapcsolatban pedig azt kérdezném:

Amúgy te használtad a Hunor 2.0-át, mik a tapasztalatok működik minden megfelelően??

(#6140) Gloob válasza SShadow (#6139) üzenetére


Gloob
addikt

Az akuidő wipe-olásáról megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, hogy kell, van aki azt, hogy teljesen felesleges az egész. Ártani nem árt az biztos.
Én a 2.0-ást nem használtam, de az előző verziót azt igen. Annak az oka, hogy én nem használom, az az, hogy a visszanyílra bejövő hívás esetén visszautasítja a hívást sajnos. Ez egy a CM7 Nightly-ből örökölt dolog, és számomra rossz! Hunor leírta, hogy miket változtatott a ROM-on, és szerintem nagyon jó ROM, az előző verziójából kiindulva. Szívesen használnám én is, csak hát az a dolog számomra úgy nem jó....

Samsung Galaxy A52S

(#6141) weinmaker


weinmaker
őstag

Nekem a múltkor a wifi, mnst pedig a gps nem működött, csak miután újraindítottam a telefont. Előzőleg repülő módba volt, és onnan visszatérve nem mindig teszi a dolgát.
Egy újraindítás után, megint tökéletesen működött.

Nem is lenne baj, mert kikapcsolnám minden este, de engem zavar, hogy ennyira lassan bootol be a teló.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6142) joci86


joci86
senior tag

Ha SuperOneClickv2.3.3-mal rootolom a telefont (nekem csak az Xled miatt kell), akkor ugyanezzel állítható vissza, ha szervizbe kell vinni a telefont? Nyom nélkül visszavonja a rootolást az unroot?
Gondolom a hard reset azt nem állítaná "helyre"...

(#6143) joci86


joci86
senior tag

Nem tudom szerkeszteni az előzőt, ezért írok újat...

Sokkal egyszerűbb program ez a SuperOneClick, mint hittem. Elég gyorsan megcsinálta :)
Az XLed progi nagyon jónak tűnik, így legalább nem kell majd nyomkodnom a telefont, akárhányszor kimegyek a szobából.

Viszont ha már úgyis rootolva lett a telefon, van olyan alkalmazás, ami egy az egyben lementi a mostani állapotot a kártyára? Nem szeretnék főzött romot rátenni, csak a "biztonság kedvéért" eltenni egy viszonylag eredeti állapotot.

(#6144) Gloob válasza joci86 (#6143) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Ha van custom recovery feltéve, akkor abból egy nandroid mentés, és bármikor visszaállítható a mentéskori állapot. Ha ilyen nincs akkor Titanium Backup!

Samsung Galaxy A52S

(#6145) silvergod


silvergod
őstag

na felraktam a hunor féle romot..valóban gyors...de
nekem nem jön be a ICS téma hiába választom ki..marad a ginger ..valakinél van ilyen?

sőt most wipe minden kernel újrarak... most nincs is ICS téma...érdekes...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#6146) SShadow


SShadow
aktív tag

Nekem csak a Hunor kernel van fent,még várok hogy kiderüljenek az esetleges bugok ha vannak:))
Viszont ma mikor rá akartam bökni a battery saverre újraindult a teló pedig csak 729mhzre van húzva!Másnak nem volt ilyen?
Joci86-nak: bekapcsnál a böngésző hiba azért lehet mert a gyári böngészőt ki kell pucolni.

(#6147) SShadow


SShadow
aktív tag

Lehet visszarakom a gyárit megnézem ha akkor is csinálja megy gariba vissza.

[ Szerkesztve ]

(#6148) zso73 válasza silvergod (#6145) üzenetére


zso73
veterán

Nekem az Spb 3d váltotta át ICS-ről,és maradt úgy. A téma választóval vissza tudtam csalni.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6149) silvergod válasza zso73 (#6148) üzenetére


silvergod
őstag

felraktam a go launchert ICS témával így már tűrhetőbb...nem tudom mi a gondja.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#6150) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Akinek rootolt telefonja van, fel tudná nekem tölteni valahová az LG kezdőképernyő fájlját?
Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.