Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bobace válasza The Baja97 (#444) üzenetére


bobace
őstag

+1. Erre én is kíváncsi lennék. De gondolom vagy két hét minimum, ha jön egyáltalán.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#452) legiaap válasza Skynet258 (#438) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát öregem, mindig az elsők között vagy, akik megveszik a legjobb gépeket.
Gratula hozzá
:R
Várjuk majd a fejleményeket.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#453) spckris


spckris
tag

ami idegesítő hogy ami apk.-t megvettem a gameloft storeból (Asphalt 6 HD) még nemrég a Galaxy S-re azt elkezdi telepíteni , lemegy az intró és FC...
viszont kijött a NOVA 2 :))
játék terén még nemtudok nagyon véleményt írni, mert nem megy az asphalt 6 pedíg az nagyonjó lenne viszinyítási alapnak, dolgozok az ügyön :DD
más: zenéhez még annyit tennék hozzá hogy nagyonnnagy pont még azért is hogy van equalizer a zenelejátszóban elégsok témával, nagyon eltalálták!!

(#454) Pumba3


Pumba3
tag

http://www.youtube.com/watch?v=Jms-BXFub8g&feature=fvst

Motorola Atrix - Ugyan úgy laggol a főképernyő zoom... (2:22)
- Valamilyen alkalmazásból való kilépés (5:58)
- Böngészésben több helyen (11:25-től)

Kíváncsi leszek mostmár a többi 2 magosra is... :) Mert ezek szerint ezek a kis belassulások nem csak a 2xnél vannak :) Nyugtató a számomra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#455) Rotate válasza Pumba3 (#454) üzenetére


Rotate
veterán

azon is froyo van nem?

(#456) vlorika


vlorika
csendes tag

engedjetek meg egy építő jellegű kritikát.

A videókat is megnézegetem a cikkek után.
/Most arról nem akarok beszélni, hogy a tesztek szövegezése is kicsit sablonossá vált számomra az utóbbi időben, de gondolom a 26. android telót már nem nagyon lehet cifrázni, ezen ugorjunk is át./

Mivel nekem nincsen még androidos telefonom, és csak a boltokban volt lehetőségem eddig nyomkodni, így nincs általános rutinom gyakorlatom az android szoftver áttekintésében.

A teszteknek nem is a hosszával van gondom, hanem a tartalmával.Azt látom, hogy valaki forgatja a készüléket a kezében, rutinból megbök 10-20 widgetet, ikont, bármit, és már lép is vissza, és az egészet zene alatt teszi meg, mindennemű kommentár nélkül.

Így nem sok értelme van videot nézni, mert azok akik ismerik a készüléket illetve a szoftvert azoknak nem mond újdonságot, akik meg nem ismerik, semmi plusszt nem tudnak meg a cikken kívűl, csak azt, hogy hogyan néz ki akészülék valójában.

Mondjuk azt sikerült leszűrnöm, hogy minden mobilarenás tesztelő figyel a keze ápoltságára... :)) :DD

Ellenpéldának mondhatnám, hogy a videomegosztókon rengeteg minőségi tesztet találtam a készülékről szöveggel, magyarázattal, és megfelelően részletes áttekintéssel ami szerintem nem lenne nagy erőfeszítés a mobilarena teamjétől sem.....

További jó munkát kivánok az amúgy hazai közegben legszínvonalasabb oldal munkájának :R

[ Szerkesztve ]

(#457) Pumba3 válasza Rotate (#455) üzenetére


Pumba3
tag

Fogalmam sincs, hazudni nem akarok. Szerintem igen.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#458) Rotate válasza Pumba3 (#457) üzenetére


Rotate
veterán

szerintem az lesz a gond ott is, meg itt is, na megy a gyártók által ráerőszakolt skin...

bár ha a htc meg tudja oldani lag nélkül, akkor itt is meg kéne...

(#459) legiaap válasza vlorika (#456) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elég sok mindenben egyetértek veled.
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#460) Pumba3 válasza Rotate (#458) üzenetére


Pumba3
tag

Igazad van. Remélem itt is meg foják tudni oldani a 2.3-al.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#461) Prien


Prien
addikt

Szerintem az LG-nek van az egyik legjobb supportja itthon. :R Biztos vagyok benne, hogy jön ki majd rá 2.3 is. (Csakúgy,mint az Optimus One-ra.)
A Telenornál pedig igen jó áron indult, elgondolkoztató...mert hát ugye vannak ettől jobb készülékek is, de az ár nagy úr...:)

A kevés is több a semminél.

(#462) Skynet258 válasza legiaap (#452) üzenetére


Skynet258
veterán

Hiába, nem bírok magammal soha... :D

https://geekpulse.hu

(#463) bobace válasza Prien (#461) üzenetére


bobace
őstag

Mondjuk a GT540 frissítése nem volt épp zökkenőmentes 2.1-re. Az nem volt supportnak hívható :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#464) Rotate válasza bobace (#463) üzenetére


Rotate
veterán

jó, hát második androidos telefonjuk :) azóta már talán belejöttek, meg szerintem ezzel hogy belépnek a felső kategóriába, a support színvonalát is emelik... ha nem akkor rossz reklámot csinálnának maguknak, és most hogy felfelé kezdenének ívelni, ez semmiképp se lenne jó nekik...

(#465) spckris válasza Rotate (#464) üzenetére


spckris
tag

ha nemis a második androidos telefonjuk, nagyonjól ellett találva, én edíg csak áradozni tudok róla, és akkor még holvannak a főzött romok ;]

(#466) Inarus válasza spckris (#465) üzenetére


Inarus
addikt

Nem ez, a GT540 volt a második droidos mobiljuk. :)

(#467) Overcome85


Overcome85
tag

Sziasztok!

Csak halkan megemlítem ,h egyébként T-Mobile-nál dolgozom és a belsős info szerint nem lesz 2X amit nagyon sajnálok viszont az LG Opt 3D tuti lesz elvileg már Április végén Május elején.

(#468) AS válasza Overcome85 (#467) üzenetére


AS
félisten

Jobb is a 3d egy erősebb készülék ....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#469) The Baja97 válasza bobace (#451) üzenetére


The Baja97
csendes tag

Hát például a galaxy ace is elég soká jött ki a vodafon-tól úgyh nemtom... lehet hogy még késöbb fog kijönni a vodától, ha egyártalán ki fog jönni.

(#470) spckris válasza Inarus (#466) üzenetére


spckris
tag

gw880,gw620 ez volt az első 2 androidos LG , hamár így... :P

(#471) spckris válasza AS (#468) üzenetére


spckris
tag

ez sem lesz elavult egy ideig legalább

(#472) Inarus válasza spckris (#470) üzenetére


Inarus
addikt

Jogos. :) Módosítok:
Európában hivatalosan kapható második androidos készülékük a GT540 volt.

(#473) spckris válasza Inarus (#472) üzenetére


spckris
tag

:R

(#474) bobace válasza Overcome85 (#467) üzenetére


bobace
őstag

A nagy kavarodásban azt sem tudom melyiket válasszam :D Bár még az Opt7 megvan, addig nem lehet ficeregni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#475) Rotate válasza spckris (#470) üzenetére


Rotate
veterán

csak oda akartam kilyukadni, hogy azóta eltelt elég idő, hogy tökéletesítsék a szoftveres supportot :)

(#476) KonzolKartel

Legalabb a 3D-ben lehetne 1GB ram, de sajna az is csak 512:(.

abszolut off:
atrix ebayen van 600$ kornyeken. Newbie vagyok ebayes temaban, meg ugy a kulfoldrol erkezo dolgokkal kapcsolatban. Ha esetleg szervizelni kene pl. egy amcsibol erkezo keszuleket, mi lenne a teendo? :F

Nem tudom eldonteni melyik lenne a jobb valasztas :F. opt 2x, vagy atrix

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#477) jooker82 válasza KonzolKartel (#476) üzenetére


jooker82
nagyúr

Fentebb megirta rá Bog a választ....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#478) bostone


bostone
addikt

Azt lehet tudni, hogy az öreg Panni mit tesz a dobozba?

(#479) KonzolKartel válasza jooker82 (#477) üzenetére

Bog irasa csak reszben valasz a kerdesemre.
Gariztatni nehez, vagy lehetetlen? Hivatalos support(szoftveres) engem annyira nem erdekel.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#480) tjb007 válasza KonzolKartel (#476) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Ha esetleg szervizelni kene pl. egy amcsibol erkezo keszuleket, mi lenne a teendo?"

Keresel egy (lehetőleg nem sufnigsm) mobiltelefon szervizt és beviszed, aranyáron megcsinálják neked.

(#481) spckris válasza bostone (#478) üzenetére


spckris
tag

Hdmi kábel,headset,töltős adatkábel meg ugye a telefon :D

(#482) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Aki telenornál vett ilyet, megírná, hogy mi is pontosan a csomag tartalma???? (akár képek is jöhetnek) :R

mod.: most látom, hogy az előbb kérdezték előttem, és már válasz is van :B

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#483) jooker82 válasza spckris (#481) üzenetére


jooker82
nagyúr

A Wav meg a Flac fájlt lejátsza??
És milyen jellegű az EQ...??dolby hangzás stb??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#484) KonzolKartel

Telenornál nem lehet független készüléket vásárolni? :(

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#485) Atigyerek89 válasza KonzolKartel (#484) üzenetére


Atigyerek89
csendes tag

nem, de listaáron 140 000 jó magyar forintért hozzád vágják , és ugye így nincs előfizu meg hűségnyilatkozat :N

- az egyetlen ami az N82 - ből hiányozni fog, az a verhetetlen fényképezőgép :P

(#486) Vovi1 válasza jooker82 (#483) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Wav-ot, 3Gp-t a beépített lejátszó is lejátsza, flac-ot nem. Csak külső prg-vel. Hangszín sok beépített fix van, itt nincs Dolby, csak széles sáv.

(#487) mycso válasza KonzolKartel (#484) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem is ez a bajom....a telenornál megtudnám venni jóárasítva, viszont én meg t-mobile-os vagyok.... :O

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#488) zack válasza Vovi1 (#486) üzenetére


zack
nagyúr

Azért ez vicc, hogy 2011-ben nem tudja egy "zászlóshajó" lejátszani külső progi nélkül a jelenleg legnépszerűbb FLAC formátumot. :F
Aztán jöhetnek a rizsával hogy miért nem lett beépítve, de amibe nincs beépítve, az nem véletlen, mert minden gyártó tudja hogy a FLAC a legnépszerűbb veszteségmentes formátum már jó ideje. :U
Persze nem akkora gond ez, mert van az Android Market-ben progi, ami müxik is, csak azért elvárható lenne 2011-ben egy zeneileg tökéletessé formálódott csúcs kütyü.
Kipróbálnám mit tud hangzásban a felső kategóriás in-ear fülesemmel (Sunrise SW-Xcape).

LG Arena itt megállta a helyét, de abban azt hiszem Yamaha DAC volt. Gondolom akkor ez csak jobb lehet hangzásban, az azóta eltelt 4 évből kiindulva. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#489) tariattila válasza zack (#488) üzenetére


tariattila
veterán

korántsembiztos, hogy tökéletes zeneileg... majd akik meghallgatták reméljük beszámolnak róla mielőbb...
lehet pont azon spóroltak... ki tudja :U
sgs-en pl alap dologgal spóroltak (gps) viszont hangzásra etalon

(#490) Vovi1 válasza zack (#488) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Akkor csalódni fogsz, az Aréna sokkal jobb a mai napig is. Közepes fülessel hallgattam délután, 320-as, kiváló mp3-as felvételt. Tovább kellett ugratnom annyira torz, rossz volt a minőség. Próbálkoztam hangszínekkel javítani, reménytelen volt. Néhány számot jól adott vissza, de szerintem nem multimédiára kihegyezett telefon, az Androidos átlagot tudja. Ugyanez a füles WII-vel elképesztően jól szól.

A lejátszott hang dinamikája jó, a hallható sávot visszaadja, de az én fülemnek egy kicsit kásás, összemosott. ( a nagyon magas, felső hangokat már nem nagyon hallom)

(#491) zack válasza tariattila (#489) üzenetére


zack
nagyúr

"sgs-en pl alap dologgal spóroltak (gps) viszont hangzásra etalon"

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy lehet ki lehet belőle hozni jó minőséget, megfelelő kernellel és rommal. De véleményem szerint a jel/zaj szint még így is pocsék, bár az alap romhoz képest azért javult.
Ettől még tényleg a legjobbak között van hangzásban, de etalonnak azért nem nevezném. ;)
Még mielőtt nekem szegezed a kérdést, az i4 is a legjobbak között van, de ez sem etalon. Van 4-5 okosteló amik hangzásban kiemelkednek a többi tipus közül, de egyiket se nevezném etalonnak.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#492) tariattila válasza zack (#491) üzenetére


tariattila
veterán

pontosítok: mobilok között etalon

de az LG az előbb olvasottak szerint ki is esik...

zárójelben jegyzem meg az sgs szól úgy simán mint pl. a fuze amit most vettem
és a rockbox sem javít rajta annyit mint sgsen a voodoo sound hack

(#493) KonzolKartel válasza mycso (#487) üzenetére

Marad az xxl :( .

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#494) zack válasza Vovi1 (#490) üzenetére


zack
nagyúr

Hááát. Ez akkor nagy blamázs. :( Nekem így lényegében használhatatlan lenne, mivel a zenei rész az egyik elsődleges nálam a multimédiát tekintve.
Kíváncsi leszek az SGS 2-be u.a. a Wolfson DAC lesz e mint az első kiadásban, vagy már valami újabb. Lehet csiszolnak rajta (ha van egy kis eszük), mert ez manapság az egyik legfontosabb szolgáltás multimédián belül, mivel egyre több júzernél váltja ki az mp3 lejátszót.
Kicsit megint bebizonyosodott, hogy elég sok "sebből" vérzik a Kóreai okosteló gyártás.
Mondom ezt úgy, hogy LG Arena, Samsung I8910, Samsung Omnia2, és Samsung Wave tulaj is voltam nem kevés ideig (2007-2010).

tariattila:

Ez mind szép és jó, csak alapból kellene tudnia ezt a minőséget, ahogy kicsomagolod a dobozból. Szerinted hány SGS tulaj olvas fórumot, és hány teszi fel a woodoo kernelt hogy tudja azt, amit zenei oldaláról páran már tudnak?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#495) tariattila válasza zack (#494) üzenetére


tariattila
veterán

sajnos ugyan úgy nem érdekli őket mint a telefon teszteket írókat sem ez a minőségi dolog...
mit olvasol a tesztekben?
-azt, hogy vannak profilok az EQban és jóesetben egyéni.
-a gyári fülessel is közepesen vagy elég jól szól DE sajáttal biztos jobb
ennyi...
sajnos saját magadnak kell meghallgatnod, hogy szerinted is megüti-e a hallgatható szintet
ezt játszottam az utóbbi évben sajna ;]

[ Szerkesztve ]

(#496) zack válasza tariattila (#495) üzenetére


zack
nagyúr

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a premium fülesek mennyit számítanak. Még egy tesztet se olvastam, ahol Audio-Techika, Etymotic, Fischer Audio, Sunrise, Westone, vagy hasonló premium high end füles gyártók termékeivel teszteltek volna.
Lényegében tényleg az van, amit te is írsz. Minden tesztelőnek szinte a hozzá adott gyári fülesig tart a hangminőség tesztelése. Mennyiből tartana venni pl. a Mobilarenának egy high end (balanced hangzású) in-ear-t tesztekhez? Kb. egyszeri 150-200 dodó lenne, és a hibák is jobban kijönnének a tesztek alatt.

Ezek alól kivétel az LG Arena Mobilarénás teszt, mert ott kiemelik, mennyire jól szól.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#497) Rotate


Rotate
veterán

szar amikor akármilyen telót vár az ember, a végén csalódás van... lehet túl magas a mérce...

nálam szerintem marad a kompromisszum, mert szerintem ennyi pénzért ez egy nagyon jó gép...

zack:

lehet azért nem erőltetik ezt a dolgot, mert azt akarják megmutatni, hogy mit kapunk gyárilag, milyen lesz azzal amit adnak hozzá, ergo hozott anyaggal dolgoznak... nem lenne ezzel semmi baj alapból...

lehet kéne valami hangminőség rovat külön :) oda lehetne nyomni így pár készülékenként ilyen összehasonlító cikkeket...

[ Szerkesztve ]

(#498) Vovi1 válasza tariattila (#495) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Valóban így van, de tudomásul kell venni, hogy vannak nagyon nehezem megítélhető kérdések. Például éppen a hangminőség az amelyik nagyon szubjektív, még ugyanazon paraméterek mellett is. Különösen ha eltérnek a paraméterek, az összehasonlítás nagyon nehéz, kivéve ha valakinek abszolút hallása van, nekem pl. botfülem.

Tehát nem vitatom, hogy van akinek nagyon jól, kiválóan szól a hangrendszer, van akinek más igényei vannak a hangzásképpel kapcsolatban. Nem mérhető úgy, mint a proci, vagy pl. az internet sebessége.

Egyébként kiváló a zenefájlok kezelése, különösen az albumszerkezetes megoldás nagyon jó. Átlátható, egyértelmű, háttérben is gond nélkül megy, amit észrevettem, csak a kamera lépteti ki. Mindazt tudja, mint a korszerű társai.

(#499) tariattila válasza Vovi1 (#498) üzenetére


tariattila
veterán

azért valamennyire objektív...
pl. a gsmArena elég korrekt teszteket végez a hangról is...
szét is nézek ott mit írnak...
mivel a frek. átvitel és decibelek valamennyire adnak támpontot...

ezt találtam:
"Average audio quality
The LG Optimus 2X did greatly in the first part of our audio quality test. When connected to an external amplifier the handset impresses with a really accurate audio output. All the readings in this case are great and if it wasn't for the loudness, which is only average, we would say that it's among the best on the market.
When headphones come into play however the stereo crosstalk takes a way too serious hit - it gets relegated from excellent to one of the worst we have seen. At least the rest of the readings as well as the volume levels are almost unaffected, which is somewhat of a consolation. Still we wouldn't rate the Optimus 2X anything higher than average on this occasion.
You should bear in mind, we have a pre-release hardware on our hands, so things might be improved with retail units. We've certainly seen that happen before."

nem túl bíztató... :U

[ Szerkesztve ]

(#500) tariattila válasza tariattila (#499) üzenetére


tariattila
veterán

tovább nézegettem a grafikont és a táblázatot...
papíron pedig jónak kellene lennie..

lehet tényleg javulhat még szoftveresen? hmmm :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.