Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) amanoba válasza Fancy-boy (#50) üzenetére


amanoba
őstag

+1... nem is értem, egyes helyeken, hogy gondolják az ilyesmit. :U

ráadásul az a hatalmas holttér a gombok körül...

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#52) fateless válasza z0d1AK (#49) üzenetére


fateless
veterán

Jé, ezt nem gondoltam volna.
A logikáját nem látom ennek :F

Akkor ez a jövőre nézve szívás.

Melyik tablet? Túl sokat soroltál fel a topicjában, amiket tesztelgetsz.
De ez már dupla OFF, nem itt kérdezgetem tovább...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53) Bocha válasza Nightfall75 (#45) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Felhívtam az LG-t, valóban IPS. Cikk javítva, köszi!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#54) Gengi válasza Rotate (#48) üzenetére


Gengi
senior tag

"a plusz magjával időt állóbb is"

Ha a fejlődési ritmus tartva lesz (Nem lesz még egy világégés) ,akkor nagyon meredek csúszdán fog csúszni a kategóriák közt. Erre fura építeni.

24"-es monitoron nem lesz egy kicsit pixeles a kép majd XD ?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#55) ben11 válasza moonman (#35) üzenetére


ben11
őstag

Nem vagy egyedül. Nekem is támadt egy ilyen érzésem annál a résznél, de nyilván nem trükköznek ilyennel..

(#56) mzsf


mzsf
csendes tag

Sziasztok!
Más tesztben az akku idővel kapcsolatban azt olvastam, hogy az általuk használt tesztvideó filmet 5 óra 20 percig tudta játszani egy töltéssel. Elég jó eredménynek tartották, bár mértek már jobbat is (típust nem írtak). A kijelző nem gorilla glass? Máshol azt olvastam.

(#57) amanoba válasza ben11 (#55) üzenetére


amanoba
őstag

esküszöm nekem is olyan érzésem van, de lehet már csak beképzelem... :F

lehet, hogy azért támad ilyen érzetünk, mert a videóvágás ráerősít erre, gyorsan mozog a tesztelő ujja, gyorsak és feszesek a vágások,váltások +ugye ott van az a kis kézremegés..

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#58) Rotate válasza Gengi (#54) üzenetére


Rotate
veterán

tehát szerinted időtállóbb lesz egy A8-as magra épülő 65nm technológiával készült egymagos megoldás?

a HDMI-vel kapcsolatban meg csak annyit, hogy gondolom sejted, hogy nem várok ps3 szintű grafikát... szerintem 2-3 méterről tök jó élmény lesz akár egy shrek kart racing vagy mondjuk az asphalt 6 a telefon szenzoraival játszva... nyilván ilyet gépen nem tudok csinálni, szóval ha kiröhögsz ha nem, szerintem akkor is jó élmény lesz...

(#59) leslien


leslien
nagyúr

kíváncsi leszek h holnap a Telenornál mennyibe fog fájni? mikor jön már konkurens Sgs 2??
na akkor lesz majd a vita h melyik jobb :D szerintem nagyon jó telo

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#60) tjb007


tjb007
nagyúr

Szép meg minden de a két magnak egyelőre értelmét és hasznát nem látom (a játékokat leszámítva).
A kijelző jó, a kamera elmegy, a forma unalmas, összességében nem rossz.

(#61) Saccco válasza PH-User (#42) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi. :D

-----------------------------
Hát ezt azért elfogadnám. Feltételeztem, hogy az akksi sarkalatos pont, de lehet, hogy csak túl sokat lett taperászva. Mondjuk bárki veszi meg várható, hogy eleinte állandó taperászás alatt fog állni. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nagyon vártam a telefont, meg a tesztet. Persze olvasgattam más oldalak tesztjeit, ott azért nem panaszkodtak ennyire az üzemidőre. A headset a csomagban meglepett, ami biztos, hogy tudtommal HDMI kábel is jár hivatalosan a dobozba. Igazság szerint hiányoltam a videóból egy kis játékbemutatót, mondjuk egy tegra zone-ból való játékkal, hogy mégis hogy hasít.
Kicsit nagyobb sebességet vártam volna a telefontól, mert olyan érzésem van bizonyos részeknél, mintha a rendszeren semmit sem optimalizáltak volna, csak simán rátúrták egy rakat lg-widgettel, mivel tudták hogy a 2 mag csak elbír vele. Azt is sajnálom, hogy nem lettek igazak a pletykák, miszerint stereo hangszóró kerül a telefonra(sokan a képek alapján ezt hitték).
Amúgy a telefon jó csak most már ne szúrják el a szoftveres támogatottsággal, mert az oké, hogy majd jön a 2.3(vajon mikor), de ha ennyi lesz az összes frissítés, akkor nagy az szívás. Az akksiidővel meg lehet játszani, lentebb tekert fényerő, kikapcsolt wifi, ha nem kell, és szerintem simán túléli az egy napot, főleg ha az akksi is beáll a rendes kapacitásra. Azt hiszem ebből be fogok vásárolni, legfeljebb ha nem jön be akkor eladom és veszek egy 3210-eset használtan:DDD.

(#63) Rotate válasza Nordic (#62) üzenetére


Rotate
veterán

...ha nem jön be akkor eladom és veszek egy 3210-eset használtan.

:D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#64) forgonati


forgonati
őstag

Jó hogy 2 mag, de egyszerűen nem használja ki. Nem nagyon vannak még olyan durva játékok mobilra ami megizzasztaná, szerintem az 1GHz Snapdragon egyelőre bőven elég. Legközelebb mi jön, aktiv hűtésű dedikált grafikus chip? Én a gyártó helyébe inkább elhagynám a 2 magos procikat, legalábbis egy ideig, és a pénzt valami újfajta akkuba fektetném, mert egyszerűen nevetséges hogy a telefon nem bir ki 12-13 óránál többet. Ha meg az ember erőteljesen játszik rajta, még annyit sem. Az embernek már mindenhova töltővel a zsebében kell mászkálnia? Az LG is Meg a Moto is veri a mellét hogy az övék az első 2 magos telefon, pedig sokkal nagyobb dicsőség lenne ha valamelyik gyártó tudna végre olyan akkut adni a telefonhoz, ami legalább 3 napig elhúzza. Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#65) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A video nálam is olyan mintha néhol bebeakadna kodek hiba lesz valszeg.
Amúgy meggyőző telefon eléggé, szó nélkül lecserélném a wave-emet rá :K

(#66) fateless válasza ADAM1337 (#65) üzenetére


fateless
veterán

Szó nélkül az még OK, de pénznélkül már nem :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#67) Ceree válasza Fancy-boy (#50) üzenetére


Ceree
senior tag

+1.

Az innováció persze kell, de nem félnapos üzemidő árán. Az egész mögött egyelőre csak a marketingfogást látom. Ha 2-3 napig elmenne... verhetetlen lenne.

Másolat_eredetije

(#68) Napfénysüti

Nem rossz készülék, elfogadnám. De az akksikon tényleg ideje lenne már valamit fejleszteni... :(

Més que un club!

(#69) youngboy


youngboy
senior tag

Úgy emlékszem láttam olyan videókat, melyek a "Menürendszer, szoftverek" részben leírtaknak néhány ponton ellent mondanak. Bár nem vagyok benne egészen biztos. Meg kellene keresni megint azokat a videókat.

Egyébként az 5,5GB+1,28GB hogy is lesz 8GB? Ezt elmagyarázná nekem valaki? Bocsi, nem vagyok profi okostelefonban és Androidban sem.

(#70) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ez az akksi mizéria meg könnyen kideríthető szerintem, elég ha összevetitek az Incredible S akksiidejével. Elvégre az is 2.2, az is 4 colos kijelző, és közel ugyanakkora akksival szerelt(1500mAh/1450mAh). Így gyorsan kiderülne, hogy mi eszi annyira a szuflát(legalább megelőzzük azt a vitát, hogy akksi kontra SoC - bár én inkább arra gyanakszom, hogy ez egy közel nullaoptimalizált rendszer ami a telefonon van.).

(#71) Rickazoid válasza amanoba (#57) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én még tegnap néztem a videót, jónak tűnt, ma megint, direkt figyelve a kézmozdulatokat, de nem tűnt gyorsabbnak, mint ami természetes lenne.

A teszthez:
És két mag. Jól gondolom, hogy kihasználatlanul? Nyilván az Androidot valamennyire rávették a használatukra, de azon kívül más még nincs. A sebességében nem látni eget rengető különbséget, nyilván egy szintnél gyorsabb nem is lehetne, de megnézném, hogy tényleg boldogul-e 1080p-s videókkal, főleg mert gondolom a gyári lejátszó csak a "szokásos" formátumokat viszi, külsős programok közt meg egyik sincs kétmagos processzorra, de ha lesz is, akkor sem hiszem, hogy tényleg optimalizálnak, ma is soknál érhető tetten a hang csúszása például, persze gyengébb hardveren és gyengébb videóval, de a lényeg ugyan az. Jó hogy fejlesztenek, de pár hónapig, akár fél évig még nem éri meg beruházni szerintem olyannak, akinek nincs rá szüksége, esetleg nincs hirtelen ablakon kidobandó pénze, a következő telefonok biztos jobban sikerülnek majd.
Ráadásul Froyo fut rajta, az LG meg csak egy frissítést "garantál". Mi lesz, ha kijön az ICS, ez meg sem kapja?
Az akkuról szomorú ezt olvasni, bár már rég tudtuk, hogy égető szükség lenne a már kidolgozott, de jó még a mostani alapon nem fejlesztett akku-technológiákra, igaz most olvastam először olyat, hogy egy tesztelő külső akkut ajánl egy telefonhoz.
512 MB RAM nem lett kevés kicsit? Úgy értem már most kevés a 256, 512 az átlag, pár hónap és az is kevés lehet, egy év múlva meg már a 768 is.

Kövezzetek meg, de szerintem a kamera rossz. Azok a képek valahogy olyan semmilyenek, és nem tudom eldönteni, hogy a témaválasztás és a telefon rossz tartása okozza-e, vagy a rossz kamera, de ennél sokkal szebb képeket is láttunk már telefontól, nem mondanám rá, hogy a legjobbak közt van.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#72) Kanczy


Kanczy
veterán

Ahogy mindenki más is mondja... nekem kb. tökéletesnek tűnik a telefon, kivéve az akkuidő, ami viszont dealbreaker, és úgy látom, nem csak nekem. Ha kiadják egy erős két napos akksival, rohanok érte a boltba még aznap :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#73) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Jó telefon, szép telefon, még jó hogy nem hálózatról kell üzemeltetni. :D

Nagy kijelző + 2 magos proci = akkumulátor fejlesztés.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#74) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo keszulek, kar, hogy kihagytak a kamera gombjat es az akku lehetne erosebb :)

"There is nothing permanent except change"

(#75) Everman


Everman
addikt

Többször le van írva a tesztben, hogy a kijelző "plexi". Ugye ez csak elírás???

(#76) rep3at


rep3at
őstag

A két magnak majd csak akkor lesz értelme ha beindul a Tegra Center (vagy hogyishívják) és ott majd lehet válogatni a direkt erre a processzorra készült appok/játékok között.

A készülék kinézete/menüje nem igazán nyerte el a tetszésem (a tudás persze attól még kiemelkedő), szeretnék már valami egyedibbet látni.

Forward thinking. كرر

(#77) Skynet258


Skynet258
veterán

Holnaptól a Telenornál 9990.- pénz lesz Mobil Kvartett 3000 csomagban (melynek havidíja 15k). ;)

https://geekpulse.hu

(#78) bobace válasza Skynet258 (#77) üzenetére


bobace
őstag

És nem ilyen szép nagy csomaggal, hanem normál előfizuval?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#79) crey


crey
MODERÁTOR

Ez a videó nincs gyorsítva, egyszerűen ahogy amanoba írta elég feszes egy két helyen a vágás, élesen + kézremegés.

Bog, Bocha:

Jobb ha használtok valami normálisabb állványt ilyen esetekben - sajnos ezeknél a kis handy cameknél még a képstabilizálás is elektronikus - ergo a képinformáció rovására megy.

Csak építő jellegű kritika: 30 másodperc környékén van egy csúnya egyállású kép vágás. Ilyet ne csináljatok, mert rohadtul zavarja a szemet - mondjuk engem kifejezetten, mert ez volt a kenyerem hosszú ideig :D .

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80) szőröscica


szőröscica
addikt

Hmmm, lassan lesz olyan gyors az Android új generációs, kétmagos erőműveken, mint a wp7 a több mint 2 éves snapdragonon. :DDD

(#81) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

többet vártam tőle... :((

(#82) Skynet258 válasza bobace (#78) üzenetére


Skynet258
veterán

Arra még én is várok... de ez annyira nem rossz ár, ha nézegeted a többi, jelenlegi készüléküket. 100 körülre saccolom Mobil Kvartett 150-el (engem is ebben érdekelne...). Aztán lehet, hogy pofára esés lesz... :U

https://geekpulse.hu

(#83) Crob


Crob
tag

nem azért hogy beszóljak de a wifi-hotspot mitől extra, a Froyo ezt alapból tudja vagy rosszul tudom?

(#84) golya87


golya87
őstag

Tudom nem teljesen ide tartozik, de a cikk olvasása után felmerült bennem a kérdés. A gyártók tényleg ekkora technikai akadályba ütköztek, vagy más piaci érdek húzódik az akkuk elmaradottsága és fejlődésének késlekedése mögött?
Egyáltalán vannak ezirányú fejlesztések? Az Apple-féle ionsűrítési fejlesztésről hallottam, de egyébről nem.

(#85) Nordic válasza Everman (#75) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez engem is érdekelne. :K Nem lenne szerencsés, ha csak plexi lenne. :U

(#86) Prien


Prien
addikt

Nagyon szép telefon, gyors is, év végére szerintem barátibb lesz az ára is, pláne, hogy
addig még jó pár követője lesz. :K
Nagy kérdés, hogy érdemes-e beruházni rá, amikor
már most tudni lehet,hogy úton vannak a még ennél is jobb és gyorsabb telók.
A másik pedig, hogy rá kéne már feküdni a gyártóknak az üzemidő növelésre végre, mert
egyre több az olyan készülék idáig, ami kb. 1 napot bír. Vagy annyit se. :(

A kevés is több a semminél.

(#87) Rickazoid válasza golya87 (#84) üzenetére


Rickazoid
addikt

Sok egyéb van még, írd be angol Wikipédiába a rechargable battery kifejezést. A késlekedés oka feltehetően az, hogy nincs elég motivációja (pénze) a fejlesztőknek, különben már rég a piacon lennének az új akkuk, mivel a technológia már évek óta kidolgozott, csak nincs kész végtermék. Illetve ott az üzemanyagcella (fuel cell), az lenne talán a legjobb, de az is várat magára egyelőre, nem megoldott problémák miatt, mint a fokozott gyúlékonyság (például metanol). Itt is csak motiváltság kérdése egyébként, de amíg a maiak használhatók valamennyire, addig úgysem várhatunk többet.

(#85) Nordic:
Eszerint Gorilla Glass. Itt van egyébként.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#88) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Óóó... Deszép.

Utódnak elfogadnám a GT540 után. :)

Ez az üzemidő mostanság a "szűk keresztmetszet", vagy, hogy is mondjam. Szinte bármelyik okostelefont, vagyis ami a környezetemben mozog, 3G-vel, wifi-vel le lehet meríteni bő 1 nap alatt. És ebben nincs zenehallgatás, rádiózás.

Én a GT540-nel nem használok mobilnetet, csak wifi-n netezek vele, zenehallgatás, így kibír 3-4 napot, néha többet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89) Skynet258 válasza Nordic (#85) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha az is, nem valami kényes darab. :D Inkább Gorilla Glass lesz ez, de nem tudni biztosan (vagy nem kerestem elég kitartóan, ez a videót csak fél perc alatt találtam meg. :)

https://geekpulse.hu

(#90) HXY


HXY
addikt

alul hatalmas fekete rész van kihasználatlanul.
simán rakhattak volna bele egy 4.3"-os kijelzőt.

(#91) dni


dni
őstag

Miért nem tudnak a Koreai gyártók az iPhone formatervének másolásról leszokni?

(#92) Inarus válasza Nordic (#85) üzenetére


Inarus
addikt

Most miről is beszéltek? :F
Ha arra gondoltok, a kijelzőt gorilla glass védi. [link]

Szerk.: Új és pörgő topicok átka, hogy hsz írás közben kétszer is érdemes frissíteni, ha nem akarod ismételni az előtted szólókat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93) moonman válasza dni (#91) üzenetére


moonman
titán

miért nem tudnak az almások leszokni arról, hogy ami telefon formájú, azt róluk koppintották?

(#94) Nordic válasza Skynet258 (#89) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem értem miért olvastam kényelmest a kényes helyett:DDD Már csak a kérdéses üzemidővel van bajom. Jó lenne ha a korábbi minitesztemre válaszolna Bog, vagy Bocha, mert ha az azonos kijelzőméret ellenére is tovább bírja az incredible s akkor gyanús, hogy a Tegra kb annyit fogyaszthat mint az egymagos cuccok. Ez viszont nem valami fasza...

mod: Bár ebbe a fogyasztás dologba gondolom beleszól az is, hogy IPS a megjelenítő nem? Az többet eszik? Mert akkor a fentebbi monológom hülyeség, így nem lehet összemérni. Jó lenne ha jönne valami tulaj és felvilágosítaná a népet(tudtommal itt a fórumon is van már egy-két egyén). Csábít a sebessége, de nem tudom, hogy megérné e ebbe beruházni, vagy inkább egy SE Arc/Dézi S legyen(bár ez másik fórumra tartozik).

[ Szerkesztve ]

(#95) j-cool


j-cool
tag

Régen volt a vezetékes telefon, aztán jött az innováció és a mobilitás megjelentek az első mobiltelefonok. Majd jön a 2-3-4 mag és az elképesztő teljesítmény a mobiltelefonokba, amelyek így ismét vezetékes telefonná vállnak :)

Komolyra fordítva a szót jó kis telefon, de ha nem fejlesztenek az akkukon (vagy nem optimalizálják a szoftverét) visszatér a Matávos telefon, csak itt a töltő lesz a vezeték.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#96) hackeeeee válasza moonman (#93) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert ez így menő.... :U

Véleményem szubjektív...

(#97) keIdor


keIdor
titán

Szép, de a Galaxy S meg a HD2 Android 2.3.3-al legalább ennyire gyors és használat mellett is kibírnak másfél két napot simán. Tetszik, de egyelőre nem látom a 2 mag értelmét.
Van/lesz az 1080p, flash meg játékok alatt, de egyelőre utóbbi még hiányzik...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#98) raulicio válasza Fancy-boy (#50) üzenetére


raulicio
senior tag

Már meg ne haragudj, de a felvetés is butaság. Ha csak telefonálni szeretnél, akkor lehet venni 1 hónapos készenléti időt garantáló Philips telefont (állítólag nem is rosszak), ugyan nem lesz hd kamerája, nem is tud majd visszajátszani HD anyagokat, nem tudsz rajta érdemben játszani sem, de ez van. Mindenki döntse el, hogy mire van szüksége. Sajnos a mai akukkal ezek a készülékek szétoptimalizálva sem mennek többet 1-2 napnál, ha rendesen használod őket. Persze jó lenne ha fejlesztenének ezen a téren is, de nem.

Volt valaki, aki finoman azon élcelődött, hogy biztos azért nincs lehúzva a telefon, mert LG és droid. Erre csak annyit írnék látatlanba, hogy pattintós akkufedelet is lehet jól és botrányosan csinálni. Bizony nem mind 1.

(#99) keIdor válasza Воланд (#13) üzenetére


keIdor
titán

Itt nagyon durván laggol a szoftver, pont tegnap néztem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#100) raulicio válasza raulicio (#98) üzenetére


raulicio
senior tag

A két magot megkérdőjelezőknek pedig annyi, hogy természetesen a 2 mag, nem az android rendszer meghajtásához kell, mert igen, azt egy 600mHz-es trutyi is elviszi, hanem olyan dolgokhoz, mint a hd videó lejátszás, normális sebességű flash lejátszás, vagy a még nem létező játékok. Persze ezek részben vagy egészben megoldottak 1 magon is, de miért ne lehetne fejleszteni.

Egy 3-4 éves számítógép konfigon is vidáman elfut a word '97, de ettől még senki nem kérdőjelezi meg a sokmagos procik létjogosultságát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.