Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) Rotate


Rotate
veterán

[troll] le merném fogadni, hogy SGS2-re hamarabb lesz ICS mint O2x-re GB :O :W :( [/troll]

[ Szerkesztve ]

(#11602) wolruf válasza Rotate (#11601) üzenetére


wolruf
őstag

Úgy gondolom máris nyertél :) Csak nem bennfentes kapcsolatokkal rendelkezel? :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11603) syl5 válasza Marteen4 (#11597) üzenetére


syl5
őstag

& (#11599) Skynet258:
Jó lehet kicsit merész voltam, de szerintem belátható időn belül lesz.

(#11598) -SamS-:
Nálam látja a 8 Gb-os class 6 Silicon Power kártyát. Formázni nem próbáltad?

Nekem most a legfőbb gondom vele, hogy a 9mm nem megy, Gameloft video után FC.

a gyári, és a topogigi emellett szerintem "ronda"
Meg vagy te veszve? :DDD
Jó persze, ízlések és pofonok.

(#11601) Rotate
Amúgy értelmetlen szerintem várni a frissítést, elég nagy a valószínűsége, hogy egy az egybe ugyanaz lesz, mint a kiszivárgott verzió. Több példát is láttam már rá, hogy mindenki (többek között én is) várta a frissítést, mint a messiást, aztán ugyanazt a custom romot használta tovább, mert semmi újat nem hozott a hivatalos frissítés.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#11604) ntomka


ntomka
nagyúr

Topogigi 2.0 használóknak kötelező (szerintem): [link]. :)

(#11603) syl5: Szerintem is ronda a gyári LG téma. Kifejezetten gyerekes, nem illik ilyen elegáns telefonhoz. De fentebb linkeltem a megoldást. ;)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11605) Rover623 válasza syl5 (#11603) üzenetére


Rover623
félisten

Nálam látja a 8 Gb-os class 6 Silicon Power kártyát. Formázni nem próbáltad?

MIUI-val?
Merthogy nekem sem látja... :U

primus inter pares

(#11606) Rotate válasza syl5 (#11603) üzenetére


Rotate
veterán

én a pénzemet várom inkább, nem a frissítést, meg sajnálkozok magam és minden behülyített Optimus 2x felhasználó miatt :)

(#11607) syl5 válasza ntomka (#11604) üzenetére


syl5
őstag

Szerintem az összes gyári UI szörnyű...

(#11605) Rover623
Bele tetted a microSD-t?
Mert nekem látja... :U

(#11606) Rotate
Tudom, de már nem vagy érintett. Csak te írtad ebben a témában az utolsó hsz-t, így neked címeztem.
Amúgy hogy áll a folyamat? Kezdetben nagyon gyorsak voltak, most meg mikor már fizetni kellene lassul az ügymenet mi?

Szerk.:
Közbe megoldódott a 9mm, frissebb verzió kellett a MIUI-nak, most képernyőmentést nem tudok csinálni. Ez ismert bug MIUI-nál, vagy egyedi? Root jog megadva, restart is volt, de egyszerűen egyik program se tud mentést csinálni.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#11608) Rotate válasza syl5 (#11607) üzenetére


Rotate
veterán

Csütörtökön küldték el a boltból a szervizbe, azóta van csend... tegyük fel, hogy csütörtökön még egyből nem került a kezükbe, és nyilván hétvégén nincs benne senki... szal ma van elvileg 2 napja náluk (péntek+hétfő)... örülnék, ha még a héten jelentkeznének :) meg remélem nem kezdenek el vele mókolni, hanem teszik a dolgukat, és intézik amit kell, hogy dőljön a lé...

ma meg tudtam lesni élőben az SGS2-t bekapcsolva... a kijelző, vékonyság, és a telefon súlya nagyon bejött, és maga a rendszer is simábban reagált a dobozból kivéve... remélem sikerül váltanom, most már nagyon ráhangolódtam a témára :D

(#11609) Dawee válasza syl5 (#11607) üzenetére


Dawee
tag

Szerintem ő arra gondolt, hogy ha bemész a settingsbe akkor ott csak a belsőt listázza ki, és csak azt lehet leválasztani (mivel azt írja 5,28 GB ami vicces lenne a 8 gigás kártyánál, a belsőre annál inkább lehetséges (8-ból lejön még a rendszer által efloglalt több mint 1 giga).
Viszont ettől függetlenül működik a külső, file explorerrel látni, zenelejátszó is beolvas onnan mindent, csak azt nemtudom, amikor leválasztom az sd-t akkor mit választ le valójában, külsőt vagy belsőt (ugye gyári rom alatt ketté van szedve).

Am kinézetre nálam is a legjobb a MIUI, gyors mint állat, tegnap telepítette magától az update-et, működik hibátlanul. Meg ha valakinek nem tetszik a kinézet, ott vannak a témák bármit le lehet tölteni, van bőven :). Játékoknál valóban kell kísérletezni mire van egy olyan apk amivel hajlandó FC nélkül futni :)

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11610) Rotate


Rotate
veterán

woohoo, mobilarena forum mobilnézet indahouse! Ezen a fos 6300-n nagyon jól jön :)

(#11611) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

az normális, hogy belassul szinte használhatatlanra ha 1 mb/sec felett töltök wifin keresztül egy torrentet?

(#11612) Cs@bo válasza ntomka (#11594) üzenetére


Cs@bo
csendes tag

Minden ok. Telefonálni is tudok, jó a hangminőség is, gyors. Eddig nagyon tetszik.

iPhone 6 | Samsung Galaxy Tab S 8.4

(#11613) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

az opera nálatok is fagy néha?

(#11614) andriska0725


andriska0725
tag

sziasztok!!
Azt szeretném, kérdezni, hogy tudjátok-e, hogy 2x-re lehet-e, és ha igen akkor hogyan lehet MeeGo-t tenni, úgy hogy, bekapcsolásnál választhassak, hogy az android, vagy a MeeGo induljon? és ti mit gondoltok a MeeGoról?

előre is köszi :)

(#11615) cjvt3o válasza ntomka (#11604) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Én sajnos még nem találtam jobbat a gyári launcher-nél (a MIUI-t nem próbáltam, bár nézegettem youtube-on, itt-ott, nem láttam szimpatikus témát). A Regina 3D-vel és az SPB 3D-vel kacérkodtam, de nekem hiányzik belőlük az alkalmazások csoportosításának lehetősége, és a gyári óra+időjárás widget (nem találtam olyan widget-et eddig, ami rendelkezik a gyári widget képességeivel).

(#11616) Tutu7030 válasza cjvt3o (#11615) üzenetére


Tutu7030
veterán

Beautiful Widgets szvsz jobb, mint a gyári időjárás widget(pl. időzíthető a frissítés)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11617) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

ha felrakom a legújabb topogigit megszűnik az akadás és a fagyás?

(#11618) fuzzyka


fuzzyka
tag

Srácok!!

Topogig-ből melyik verziószámút érdemes feldobni? És cm7 re mehet vagy inkább előbb tegyek gyárit? És ki ,hogy áll ehhez a romhoz, megfelelően működik?

Üdv

Zsolt

(#11619) Dawee válasza fuzzyka (#11618) üzenetére


Dawee
tag

Személyes véleményem, hogy nagyon jó kis rom, egész gyors, fut rajta minden (legalábbis amit eddig próbáltam) bár nekem most nem ez van fent.
Szerintem az utolsó verziót rakd fel, bár én nem éreztem jelentős különbséget a verziószámok között. Ami még mindíg van és idegesító az a wifi hiba (igaz, ez más romokra is vonatkozik).

Szerk: Szerintem mehet fel CM-re is, de előtte backup és wipe mindenre :) én így csinálom és összevissza dobálgatom a romokat, sose volt gond.

[ Szerkesztve ]

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11620) fuzzyka válasza Dawee (#11619) üzenetére


fuzzyka
tag

Akkor ez a 2.0 -ás okézs lesz? Miféle Wifi hiba?? Nekem most sincs meg nem is volt se a cm7-tel, se v10d- vel se!!

Köszi

Zsolt

(#11621) Dawee válasza fuzzyka (#11620) üzenetére


Dawee
tag

Szerintem jó, nálam jól ment, de majd a többiek is mondanak véleményt :) a wifi hiba annyi, hogy néha, tényleg nem sűrűn, de bekapcsolod és kiírja, hogy hiba és csak újraindítás után megy megint, nálam csinálta v10d-vel is, cm7 nem volt olyan sokáig, ott nem találkoztam vele :) de a custom romoknál azért nagyon ritka.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11622) MrChris válasza Vizinyenyec (#11613) üzenetére


MrChris
nagyúr

fagyni nem fagy de furán müxik most, néha nem tölt be semmit. ezt a fórumot meg üresnek mutatja néha.

(#11623) fuzzyka válasza Dawee (#11621) üzenetére


fuzzyka
tag

Le is töltöttem! Felteszem aztán meglátjuk...Köszi az infókat!!

Üdv

Zsolt

(#11624) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

a wifi probléma számlájára írható a felefon belassulása nagyobb letöltési sebesség mellett?

(#11625) -SamS- válasza Rover623 (#11605) üzenetére


-SamS-
tag

elméletileg csak egy external_sd mappát kell létre hozni a belső memórián és akkor ugyanúgy fogja kezelni, csak látni nem fogja a tárhelyeknél a beállításokban

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11626) -SamS- válasza -SamS- (#11625) üzenetére


-SamS-
tag

_ExternalSD-vel astro filemanagerben simán kezeli a külső memória kártyát :) most csekkoltam meg telepítettem onnan dolgokat :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11627) syl5 válasza Rotate (#11608) üzenetére


syl5
őstag

Ma a MIUI-val "felszerelt" 2x-em mellé tettem egy iPhone 4-et, és azt kell mondjam, hogy nem kéne akkor se az i4, ha egy az egyben adnának egyet a 2x-ért.
Kicsi a kijelző, részletekben kevésbé gazdag az egész megjelenítés, egyáltalán nem kelt minőségibb hatást a 2x mellett. A widgetekről, állapotsávról nem is beszélve.

Az SGS 1-nek meglepett nekem is a könnyűsége a 2x-el összehasonlítva.

(#11609) Dawee
Nem tudom mire gondolt, de a MIUI látja a külső SD kártyát ez nem vitás. Az hogy a beállításokban nincs listázva az egy dolog. Azon kívül minden egyes külső SD kártyával kapcsolatos funkció tökéletes. Zene, videók, programok beolvassák onnan a data fájlokat, gépre kötve fel-le csatolja a belső, külső SD-t egyaránt a rom.

(#11611) Vizinyenyec
Igen

(#11613) Vizinyenyec
Nem

(#11614) andriska0725
Meego -t nem lehet rátenni, legalábbis én nem hallottam róla.
Továbbá dual boot-al sem találkoztam még android-on, de most már van rá esély, mert a MIUI Phone ilyen Recovery-vel van felvértezve, ha minden igaz.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#11628) Rotate válasza syl5 (#11627) üzenetére


Rotate
veterán

i4 nekem is kicsi, női telefon... o2x/sgs2/arc amik nekem most bejönnek, mind3 szép vékony és stílusos :) 4" alatt már meg sem nézem, nálam az az ideális méret...

(#11629) Zlika válasza Rotate (#11628) üzenetére


Zlika
aktív tag

Az arc az valami brutál jól néz ki.Azt akartam először de utána kitaláltam hogy neeeem mert a 2x ugyan annyi,és hát az 2 magos.Mennyire jó lesz az nekem. :) Ja majd jövőre ha talán használja is a két magját.N mind1 végül is még mázlista vagyok mert nekem a software-es támogatás hiányán kívül nem igazán volt bajom a teloval.És csúnyának azért ezt sem nevezném sőt... :)

(#11630) Rotate


Rotate
veterán

egyébként asszem ha sikerül is a csere sgs2-re, sztem maradok itt veletek :D az sgs2 fórumában egy nap keletkezik vagy 200-300 hsz, és megállás nélkül romolnak, másról szinte nincs is szó :D

az itteni társaság nekem szimpibb :D

(#11631) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

megnyugtattál, köszi. az opera fagyására meg majd kitalálok valamit. a héten úgy is romot akarok cserélni, remélem az megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#11632) ntomka válasza Rotate (#11630) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#11633) Zlika válasza Rotate (#11630) üzenetére


Zlika
aktív tag

El"romolnak"... muhaha (ok még fáradt vagyok)

(#11634) ntomka


ntomka
nagyúr

Topogigi 2.0 tapasztalat: az akksi idő brutálisan megnyúlt a benne lévő új kernellel! Vasárnap este vettem le a töltőről és most még mindig 41%-on áll. Korábbi verziókkal tegnap este rá kellett volna tennem a töltőre. :) (Természetesen ugyanolyan felhasználás mellett, mint eddig.)

Valamint a memória használat is jelentősen javult.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11635) Vizinyenyec válasza ntomka (#11634) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

ezt örömmel hallom, mert most akram felrakni én is az 1.6 helyett

(#11636) wolruf válasza ntomka (#11634) üzenetére


wolruf
őstag

No és mik a valós hátrányok eddig? Nem raktam fel topogigit (csak egyet, de az még rosszabb volt annó, mint a gyárti v10d), mert gondoltam ha bugos, akkor bugosnak ott a gyári is. Légyszi őszintén írd le, azokat a részeket, hogy "Nagyon jó, csodás, szuper, DE..." és a de utáni részre lennék kíváncsi :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11637) ntomka válasza wolruf (#11636) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem nincs. Itt is használom a memória és sd scriptem. Ennyi. Én tényleg nem ütköztem hibába. Ja DE: undorító az alap LG téma benne. :D

Ellenben a CM alapú romoknál elég sokba.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11638) wolruf válasza ntomka (#11637) üzenetére


wolruf
őstag

Ja DE: undorító az alap LG téma benne
:C :C :C

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11639) Rover623 válasza syl5 (#11607) üzenetére


Rover623
félisten

Bele tetted a microSD-t?
:Y
Vazze...azt úgy kell?? Azt hittem már ez is vezetéknélküli technológiával megy... :P

Ahogy a kollégák később írták: beállításoknál nem látszik, MIUI saját explorerével nem tudok oda másolni semmit (látszólag végrehajtja, de nem kerül oda), SD-t kezelő progiknál nem tudom kiválasztani hogy a belső vagy a külső SD-t akarom-e kezelni (talán az egyetlen kivétel az ANTUTU benchmark volt :().
PC-re dugva felmountolódik természetesen mind a kettő.

primus inter pares

(#11640) Skynet258 válasza Rotate (#11630) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerinted én miért járkálok ide vissza? :D Én nem is romolok az SII-n, tökéletes ez így is, kinőttem a "kétnaponta figyelem, milyen új ROM jött ki" szindrómát (amin egyszer mindenki átesik)... :)

https://geekpulse.hu

(#11641) stickrs


stickrs
senior tag

Topogigi-re van cam hack? mert én csak az miatt nem akarok rom-ot cserélni,nagyon bejön ez a videozás :D első furcsaság fr19-alatt: csörög a telefon,de csak a widgetlocker lockscreenje látszik,semmi elfogad-elutasit,semmi név..feloldottam a zárat,és meg is jelent a név is meg minden ami kell.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#11642) syl5 válasza Rover623 (#11639) üzenetére


syl5
őstag

Nálam sem látszik a beállításokban, de engem nem zavar. Amikor szükséges, pl.: PC-re csatlakoztatáskor, akkor leválasztja magának. Futó OS alatt nem szoktam kiszedni a kártyát, és amúgy sem tart sokból (nekem) egy ki-be kapcsolás. Én emiatt nem mondanám, hogy nem működik.

A kollégáktól csak annyit olvastam, hogy nem látszik a beállításokban, na puff. -SamS- tagnak volt még más problémája, de létrehozta a megfelelő struktúrát (amit egyébként nekem a modaco-s gyári alapú rom is létrehozott, csak az magától) és máris megoldódott a gond. Nálam gond nélkül másol, töröl, áthelyez akár a beépített fájlkezelővel is a külső sd-re/sd-ről.

Sd kezelő programoknál nem tudom mire gondolsz, de pl nekem a Quick system info szépen felismeri másodlagos sd tárolóként. Sygic Aura a letöltött térképfájlokat is szépen betölti külső sd-ről.

Én elhiszem neked, hogy ezek a dolgok valamikor nem működtek, de mára biztos vagyok benne, hogy javították. Nekem 1.9.30 van fent, és tökéletesen kezeli (persze leszámítva azt, hogy beállításokban nem jelzi) a külső sd-t.

Egyébként úgy gondolom, hogy attól, hogy fájlkezelőkbe, könyvárstruktúrát tekintve a külső sd-t az sdcard könyvtáron belül egy externalsd nevű könyvtárként kezeli a rendszer nem jelenti azt, hogy nem kezeli őket külön, úgy gondolom ez az Android és a Linux sajátossága.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#11643) Tutu7030 válasza stickrs (#11641) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor ott valami gebasz van nálad.
Most direkt kipróbáltam. Látszik rögtön a hívó neve/képe, Fogad/Elutasít/sms küld opciókkal.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11644) tome.jr


tome.jr
addikt

Topogigi 2.0 sp1-nél továbbra is wifi hiba van, nem ismeri fel az otthoni hálozatot. 1.9-nél meg csontra fagyott a telefon wifi bekapcsoláskor. Most GR4 van fent BGB theme-mel, ez egyelőre faszának tűnik. Lényeges infó, hogy míg a topogigi ext4-es, addig a GR4 ext3-as.

(#11645) zoo84


zoo84
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy fölösleges akkufedélje? Az enyém a kameránál betörött és az új fedélért sok pénzt kérnek...

(#11646) cjvt3o válasza syl5 (#11642) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Elképzelhető, hogy

a., nem mountolja fel a rendszer a meghajtót (esetünkben a külső sd kártyát)
b., nem az /mnt/sdcard/_ExternalSD könyvtárba mountolja a rendszer a meghajtót (esetünkben a külső sd kártyát)

ennek utána kellene nézni a problémás gépen.

(#11647) cjvt3o válasza Tutu7030 (#11616) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ehhez nem találtam - nekem tetsző - skint. :(
(Pl. az általad csatolt képen láthatót se.)
De ez legalább tudja, hogy hol vagyok (ez az egyik nagy előnye a gyárinak is).

(#11648) Tutu7030 válasza cjvt3o (#11647) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pedig van egy valag skin hozzá.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11649) jooker82 válasza Rotate (#11630) üzenetére


jooker82
nagyúr

Jobban jársz,ha jösz velem a 3D topicba,azt is igencsak dicsérik....:D ...És férfiasabb szebb kijelzőjű telefon,mint az SGS2...
Ott még van mit újitani,új dolgokat felkutatni....az SGS-nél megmár szerintem mindent kiveséztek...Amúgyse szeretem a tömegcuccokat.... :P

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#11650) Marteen4 válasza jooker82 (#11649) üzenetére


Marteen4
tag

Hát a kijelző eléggé emberfüggő kinek melyik tetszik, és a 3D még ugyan úgy 2.2-nél tart, másrészt túl nehéz is szerintem, nem lehet 1 kézzel használni kényelmesen

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.