Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) fPApi válasza #08010496 (#2449) üzenetére


fPApi
őstag

Nem kell annyira félni a root-olástól, egyszerű az egész és ha mégis szükséges, visszaállítható.

(#2452) f(x)=exp(x) válasza fPApi (#2451) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A rootot 2 perc megcsinálni, attól nem is félek. De unrootolni hogy lehet? Hallottam hogy kdz újrahúzással, azt miként kellene megcsinálni végbaj esetén?

(#2453) #08010496 válasza f(x)=exp(x) (#2452) üzenetére


#08010496
törölt tag

ha valaki ért hozzá, lehetne csinálni egy rögzitett elso hozzaszolast, mint az lg g2-es topicban
leírással, hogy megy a root , unroot :)

a hangzás mintha javult volna kitkatben, ez pozitív, de nagyon nem teszteltem

[ Szerkesztve ]

(#2454) f(x)=exp(x) válasza #08010496 (#2453) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó ötlet! Ezt kettőt jó lenne tudni. :K A rootot már leírtuk, már csak az unroot kéne.

[ Szerkesztve ]

(#2455) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Rootolni akartam a tabot, de sajnos nem sikerült. :(
A G2-s megoldás nem jó, mert nekünk nem úgy kell. Ezzel meg nem akartam kockáztatni, még magyarul is félve menne, még a végén valamit félreértelmezek. Szóval valaki ezt leírná teljes hülyének írva? Köszi. :R
4.4.2 method:
Download and extract the latest IOroot.zip
Enable USB Debugging.
Open terminal/command prompt. windows/linux users: cd into /ioroot folder. mac users cd into /ioroot/mac
(windows users can hold shift key, right click in ioroot folder. Select "open command window" option.
1. adb devices
2. adb reboot recovery
(when booted in recovery, select: 'apply update from adb' with power button)
3. adb sideload kk_root.zip
reboot when zip finishes flashing. done.
Confirm root with rootchecker. (joeykrim)

(#2456) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Sziasztok!

Március vége óta használom a 4.4.2t, és nem tudom csak nálam van-e ilyen hiba, de valami piszkosul nagy galiba van itt.

A kijelző sokszor nem válaszol, vagy helytelenül érzékel, esetleg olyat érzékel amit nem is csinálok.
pl. van olyan hogy épp a kijelző jobb sarkán matatok erre a bal virtuális gomb "magától megnyomódik".

Olyan a szindróma mint anno a Nexus szériánál.Ami meg még aggasztóbb hogy pl.tegnap egyáltalán semmire nem reagált, pedig kellett volna..miközben kikapcsolom ki az ébresztőt...csak a 30 seces bekapcs-gomb segített, addig meg hallgathattam azt a fostalicska" life is good " ébresztőhangot (megjegyzem mindenki :D..)

Azután restartolnom kellett megint, mert a virtuális gombokat nem érzékelte.

Azt már meg sem említem hogy míg 4.2-vel 14 naponta kellett újraindítanom(azt is csak mert nem árt neki a restart) , addig most naponta (kényszerből) mert nem úgy működik ahogy kellene.

ha bemegyek az lg szervizbe, akkor tudnak nekem downgradelni ?

válaszaitok köszönöm!

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#2457) f(x)=exp(x) válasza Hadeska22 (#2456) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem is előjött, de csak hetente egyszer kb. és akkor is csak úgy hogy 2-szer ugyanazt érzékeli. De ez 4.2.2-n is megvolt. Factory vagy hard reset a javaslatom, mert gondolom nem volt. :D

(#2458) Hadeska22 válasza f(x)=exp(x) (#2457) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Ami azt illeti 4.2.x-nél nekem nem.De nem is gondolom hogy ezt kellene tennem minden frissítésnél. Éppen egy héttel a 4.4.2 előtt lett FR-elve..Most amire én azt a töménytelen sok programot visszatöltöm az elvesz egy csomó időt, a beállításaimról már nem is beszélve...És jelenleg meg nekem ilyenekre nincs időm. Így is meg kell írnom egy vacak applikációt, és még egy rahedli rész vissza van a végleges kódból... :D..

Amúgy ilyent utoljára nem is tudom melyik készülékem produkált..

Itt hever mellettem egy developer HTC One, épp most upgradeltem, érdekes mód semmi baja, működik ugyanúgy a frissítés után is, és még csak resetelni sem kellett.

Nem látok bele az LG programozók fejébe, de ha tényleg ez a probléma forrása akkor kezet foghatnak Samsung barátjukkal, hogy még erre sem képesek, hogy egy vacak frissítést normálisan megcsináljanak.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#2459) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2450) üzenetére


Avicularia
veterán

Rámásolni, vagy torrentezni nagyon nem ugyanaz, ne adj olyat a számba amit nem mondtam.

(#2460) #08010496 válasza Hadeska22 (#2458) üzenetére


#08010496
törölt tag

szervizbe biztos helyrerakják

(#2461) lmisi válasza Hadeska22 (#2458) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért androidon update után nem árt az FR.
Samsung is csinált már pocsék updatet.
Az én tabom 3 hónap után csak frissítés miatt lett kézzel újraindítva
Soha nem volt eddig false érintés hibája se 4.2 se 4.4 alatt.
Ja root és greenify, foldermount alap.
Update csak titanium Backup segítségével az visszállitotta 2 vagy 3 óra alatt a 7 gigabyte program cuccot, ja a foldermount-al kínlódás volt, de miután letoroltem és újra felvettem a linkjeit megjavult.
Sokszor a feltelepitett appok nem bírják az updatet és nem maga a rendszer.

(#2462) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2459) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó, tényleg nem ezt írtad, de az elég macerás. Egyszerűbb rögtön letölteni a 32GB-os kártyára, mint másolgatni, közben zúg a gép meg minden. Szerintem ez egy jogos elvárás, de rott-al úgyis megoldható, aminek mégegyszer nekiállok, remélem sikerrel. :))

(#2463) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2462) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

*root-tal

(#2464) fPApi


fPApi
őstag

Valaki próbálta már, hogy rendben működik a tab az 5 Ghz-es wifin (mivel elvileg dual-band)?

(#2465) adrian94


adrian94
őstag

Nekem is csinál azóta érdekes dolgokat a G Pad mióta frissítettem... PL : kivan kapcsolva hogy aláhúzza az írásomat de még is aláhúzza, valamikor automatán kapcsol be a rezgőfunkció, valamikor magától háttérképet vált..

[ Szerkesztve ]

(#2466) f(x)=exp(x) válasza adrian94 (#2465) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem meg nem jön össze a root. Már mindenhogy próbáltam, de amikor a parancssorba entert nyomok, elmegy minden. :(
Valamit biztos rosszul állítok be. :o :O Valaki leírná szájbarágósan? A G2 féle se jó. :O
Milyen háttérképet használsz, melyik programnál húzza alá az írásod, melyik alkalmazásnál kapcsol be a rezgés?

(#2467) adrian94 válasza f(x)=exp(x) (#2466) üzenetére


adrian94
őstag

Háttérkép : alap narancssárgás képet leváltottam egy ilyen fekete hátterü színes vonalakkal rendelkező képre. Aláhúzás itt is van ha írok, nem kell hozzá semmi app. Rezgés csak egyszer kapcsolt be akkor is magától amikor töltöttem a tabot utána...

[ Szerkesztve ]

(#2468) petz73


petz73
újonc

Sziasztok ! Tud valaki segíteni abban, hogy miért nem tudok a tegnap vásárolt Kingston 32Gb sd kártyára másolni a telefonról semmit!

(#2469) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2462) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam nem zúg a gép, mert NAS-t használok erre a célra. Torrentre ez a legideálisabb. Utána meg csak átmásolom onnan ahova kell.

#2468. Kitkat alatt letiltotta a google. Gyári fájlkezelővel tudsz rá írni.

[ Szerkesztve ]

(#2470) djtom1981


djtom1981
tag

Hali!

Nálam jó a frissítés, a wifi se szórakozik, pedig tegnap este netradio (192 kbps) + HD stream-et egyszerre kapta és bírta 8/3 kapcsolaton. Azt azért jó lenne tudni,h akinek szenved, az csak 2.4 Ghz-n vagy 5 Ghz is?

Kérdés: HARD RESETet hogyan lehet csinálni? Sose próbáltam, fizikai gombot se találok hozzá, mint a Wayteq-emen volt.

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#2471) DonTouch válasza f(x)=exp(x) (#2450) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Én egyetértek Aviculariaval. Szerintem sem torrentezésre van kitalálva ez a tablet, de szerintem egyik sem. Valóban multimédiás tartalmak fogyasztására való, amit a PC-ről rámásolsz. Most tényleg 15gb-os filmeket akarsz letölteni egy tabletre? Persze te tudod, de szerintem az alapvető elv a gyártóknál nem a torrentezés. Arra ott a PC vagy notebook stb. Jelzem ez a saját véleményem, nem kritizálok, mindenki arra használja, amire akarja. Csak annyit lovagoltok ezen a 4.4.2 SD kártya, nem lehet rá torrentezni témán, hogy kicsit unalmas már. Ez van, nekem nem hiányzik. Hogy optimalizált maradjon a rendszer, vannak kompromisszumok és szerintem ez volt az egyik.

(#2472) Avicularia válasza fPApi (#2464) üzenetére


Avicularia
veterán

Tökéletesen működik 5 Ghz-en.

(#2473) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2469) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az komoly! :C Én is nézegettem őket, de nekem nem éri meg, nem torrentezek annyit. :(

DonTouch: nem értem miről beszélsz, alig írtuk. :D csak én notebook helyett asztali PC-t vettem, mert nem viszem sehová sem. :) Nektek jó, NAS, meg notebook, de elég sokan vannak, akiknek egy asztali PC-jük van, és ez a Tab (+egy telefon). Ez szvsz. nem egy nagy elvárás, viszont nem fogom felakasztani magam miatta, mert ott a root lehetőség, ami teljesen mogoldja a problémát. :K Ezért szeretem az androidot, mert nyílt, jobban mondva sok mindent meg lehet csinálni rajta.

Ha valaki leírná a root menetét, csak így gyorsan szimplán és egyszerűen, akkor én átfogalmaznám, képekkel illusztrálva beküldeném 1. hozzászólásnak, hard resettel, biztonsági mentéssel együtt. :K

[ Szerkesztve ]

(#2474) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2473) üzenetére


Avicularia
veterán

Úgy csináltam a root-ot ahogy a 2455-ös hsz-odban leírtad, pár perc volt az egész. Hol akadsz el?

(#2475) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2474) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A G2-nel leírttal próbáltam, a másiknál [link] teljes sötétség. :( XP van a gépemen, és így nem tudom a parancssorba megnyitni open command window link miatt, mivel XP-nél már nem jó a letöltési link. Lehet hogy ismerősnél megpróbálom, vagy újrarakom a gépet win 7-re. Vagy nem az a baj?

[ Szerkesztve ]

(#2476) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2475) üzenetére


Avicularia
veterán

Amit linkeltél azzal csináltam, kb. 3 perc volt. Hol akadsz el vele?

(#2477) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2476) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Leírnád gyorsan akkor magyarul? :)
[Vége a legális torrentezésnek..

[ Szerkesztve ]

(#2478) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2477) üzenetére


Avicularia
veterán

2329ben te magad írtad le a folyamatot, ahhoz nem tudok mit hozzátenni. Ha azt végigcsinálod akkor mennie kell.

(#2479) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2478) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Amikor rálépek a root.bat-ra, behoz egy parancssort. Itt ha entert ütök csak végigfut gyorsan és kilép. USB hibakeresés bekapcsolva, lg mobile driver letöltve, mindent úgy csináltam előtte ahogy le van írva. Az XP lenne rosz?

(#2480) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2479) üzenetére


Avicularia
veterán

Helyesbítek, sajnos nem olvastam végig a te leírásodat, de nem csoda hogy nem megy, mert nem úgy kell.

-letöltöd és kicsomagolod az IOroot.zip-et
-usb debugging legyen engedélyezve
-nyitsz egy terminal ablakot az ioroot könyvtárban (explorerban shift+jobbklikk üres helyre és ott parancsablak nyitása
-utána kiadod ezeket a parancsokat
1. adb devices
2. adb reboot recovery
mikor bebootol recovery-ba akkor ott kiválasztod 'apply update from adb'
3. adb sideload kk_root.zip

reboot mikor a zip flashelése befejeződött.

Így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#2481) f(x)=exp(x) válasza Avicularia (#2480) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

OK!
Köszi a segítséget. Este kipróbálom (vagy holnap) és meglátom.
Ezer hála érte. :R

(#2482) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2481) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ment minden. :C
Mégegyszer köszönöm! :R
Így see lehet SD-re tölteni a torrenteket! :Y :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2483) Avicularia válasza f(x)=exp(x) (#2482) üzenetére


Avicularia
veterán

Örülök, hogy sikerült. A root magában nem oldja meg ezt a problémát, valamit még kell csinálni vele.

(#2484) lmisi válasza f(x)=exp(x) (#2482) üzenetére


lmisi
senior tag

Valami sd card fix kell rá.
Egyszerűbb ha felraksz rá egy twrp-t és utána egy módosított kit kat romot
pl: [link]
Ez pl. tartalmazza a sd fixet. (Ez van nekem is)
Kipróbáltam, 22 mega pdf letölt sd-re. pár sec letöltés adownloader -ral. És megnyitható totalcommanderből
adobe raderrel microsd-n.
Ezzel a rommal minden úgy müxik mint "régen" 4.2 alatt.

Ja a felrakás:
-Nekem csak 32 bites xp-ről sikerült.
-A recovery-be való belépéshez kell egy segédprogram is pl. "reini reboot" mert billentyű kombináció az nem nagyon van ezen a tabin.
-A felrakás utáni 2 reboot szükséges
-Csináltam FR -t is a rom felrakása után, biztos ami biztos. A gyári felülettel én nem kínlódok, pl. mert nem lehet róla mentést csinálni. No ezért minden eszközömön nova prime launcher van. Na annak van saját backupja is ami működik verzió updatek után is.
-Ja titanium backup jó barátod, mivel a gugli tesz rá hogy normális backup program legyen androidhoz. Inkáb stupid módon igyekszik megtiltani mostanában mindent, nehogy mások csináljanak helyette. Teljesen evel kezd lenni "don't be evel" ok, thanks jerks guglesz;)

(#2485) f(x)=exp(x) válasza lmisi (#2484) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm, de pont most indítottam újra a tabot, mert telepítettem ezt. És már működik is vele minden. Megy az SD-re írás is. :C
De azért köszi, ha baj van, úgy is meg kellesz csinálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#2486) f(x)=exp(x) válasza lmisi (#2484) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tehát felrakok egy TWRP-t (kell? Ha kell hogy?), majd ez alapján beflashelek egy ROM-ot?

(#2487) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2486) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Rájöttem, menni fog szerintem. :))

(#2488) f(x)=exp(x) válasza lmisi (#2484) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az erdeti gyári kit kat ROM hol található? :F

(#2489) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Csináltam egy kis összefoglalót. Még kell a TWRP telepítése ROM-mal, meg néhány dolog. Aki segít befejezni írjon privit.


[ Szerkesztve ]

(#2490) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2489) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag


Ez lemaradt. Az 1. és 2. képet véletlenül fordítva raktam fel.

(#2491) lmisi válasza f(x)=exp(x) (#2490) üzenetére


lmisi
senior tag

Nagyon korrekt és köszönet neked :)
Ha kell a twrp telepítést lefordítom.
De jó lenne ha végre ez lenne nagyrészt a topikindító hozzászólás.
(Ez ügyben valaki mintha már érdeklődött volna)

(#2492) adrian94 válasza dartmol2 (#2404) üzenetére


adrian94
őstag

Nekem is ma előjött ez a kép.. újra indítás után eltűnt :) az, hogy miért csinálta az rejtély marad :)

(#2493) dartmol2 válasza adrian94 (#2492) üzenetére


dartmol2
tag

Nem túl biztató....

(#2494) f(x)=exp(x) válasza dartmol2 (#2493) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Dowload mód. Akkor kéne bejönnie ha nyomnátok a fel gombot miközben csatlakoztatjátok a géphez. :K Véletlenül nem géppel töltöttétek miközben nyomtátok a fel gombot? :DD

[ Szerkesztve ]

(#2495) dartmol2 válasza f(x)=exp(x) (#2494) üzenetére


dartmol2
tag

Én személy szerint nem géppel töltöttem. Még csak a közelében semmiféle technika....

(#2496) adrian94 válasza f(x)=exp(x) (#2494) üzenetére


adrian94
őstag

Nem gépen töltöm....

Olyat lehet, hogy más hang effektet rakni amikor írok ? Vagy csak az alapot lehet ki/be kapcsolni?

Meg olyan van, hogy mikor rányomok egy appra/játékra akkor ilyen effektet rakni alá mint a samsungnál mintha víz lenne?

(#2497) adrian94


adrian94
őstag

Ugye most 4.4 (KitKat) van a tabon. De Play áruházból lelehet tölteni KitKat launchert ! Az teljesen más mint a mostani KitKat (pl főoldalon az alkalmazások "gomb" más helyen van/máshogy néz ki... ez miért van? Nem olyannak kéne lennie minden KitKattel rendelkező eszköznek? Alapból nem lehet olyanra megcsinálni a tabot launcher nélkül?

(#2498) f(x)=exp(x) válasza adrian94 (#2497) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az LG módosította. Az a stock verzió. Nézd meg az LG Smart World-on, vagy tegyél fel olyan ROM-oz ami gyári. Itt egy videó, de 2 hét múlva (ha minden klappol) kész lesz a leírás is hozzá. :) De ez a launcher nagyon jó, "szmút" meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#2499) bowi76 válasza f(x)=exp(x) (#2498) üzenetére


bowi76
csendes tag

Szia! Nem tudok belépni az lg smart world-be ,nincs magyar a menuben!

(#2500) f(x)=exp(x) válasza bowi76 (#2499) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Biztos be lehet lépni valahogy... :)
Írj az LG Magyarországnak egy levelet ebben a témában, biztos hogy válaszolni fognak. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.