Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) djtom1981 válasza muzsi19 (#2649) üzenetére


djtom1981
tag

Nekem ilyen van év eleje óta, nem karcolja a hátlapot a műanyag, jó a fogása, az anyagminősége, korrektek a nyílások és a helyükön vannak, a képernyőzárás működik, álló és fekvő tartó is egyben.
Álló helyzetben a tab alját bele kell fűzni a gumihevederbe.
Egy kicsit vastaggá teszi a gépet, de nem zavaró.

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#2652) Avicularia válasza MaCS_70 (#2650) üzenetére


Avicularia
veterán

Látod, mennyire különböző lehet 2 ugyanolyan gép. A tf300-as topikban szétfikáztam az asust, mert szétakadta magát, és nagyon berágtam az asusra, hogy egy középkategóriás laptop áráért egy rakás hulladékot adott el nekem, másoknak meg jól működött.
Itt pont az ellenkezője a tapasztalatom. 4.4.2-es frissítés HR nélkül sokkal folyékonyabb mint 4.2.2 alatt volt, mikrolag is jóval kevesebb van. Persze nem éri el a Htc One szintjét, de sokkal jobb mint mint frissítés előtt volt.

(#2653) MaCS_70 válasza Avicularia (#2652) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, igen. Ennyit arról, hogy a számítástechnika determinisztikus... :)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2654) f(x)=exp(x) válasza MaCS_70 (#2653) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Lehet app lesz a bűnös. :)
Nekem a gyari böngésző szokott beakadni, de az állandóan, a dolpin teljesen jó. Ami viszont érdekes hogy dolphin-on előjön ez a touch hiba vagy mi.

(#2655) dartmol2 válasza MaCS_70 (#2650) üzenetére


dartmol2
tag

Én nem is értem, mindenki dicséri a 4.4-et. Amióta feltettem csak szívok vele. Pl wake up funkciós tokom van. 4.2-vel gyönyörűen működött, 4.4-el 3-4 másodperc mire észbe kap hogy kinyitottam a fedlapot. A knock-on funkció, amikor ki akarom kapcsolni a kijelzőt alig akar működni. Persze bekapcsolásnál tökéletesen megy. És a főmenüben való navigáláskor az első néhány oldalváltásnál, úgy akad, hogy szívem szerint földhöz vágnám. -.-'

(#2656) muzsi19 válasza djtom1981 (#2651) üzenetére


muzsi19
tag

Köszönöm a választ! Akkor már veszek is egyet, szerited az nagy baj, ha fekete tablethoz fehér tokot veszek, nagyon elüthet tőle?vagy ez inkább vajszínű?

(#2657) fPApi válasza dartmol2 (#2655) üzenetére


fPApi
őstag

Azért ha értelmezve olvasol, akkor nem igaz, hogy "mindenki dicséri a 4.4-et", elég sokan írnak problémákról. Mindenesetre nekem pl. tökéletesen működik, a nálad (és másnál) említett problémák egyike sem jelentkezik. Szerintem a hibák taglalásakor azt is tisztázni kell, hogy volt-e (és ha igen mikor) HR (nálam igen, frissítés után), vagy nem, mert így tisztább lehet a kép.

MÁS: Most akartam kipróbálni a Telekom TV GO-t és megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem támogatott a készülék (miközben még a kínai rendelésű dual simes mobilom és odroid xu-m is támogatott). Ez azért gáz ...

[ Szerkesztve ]

(#2658) MaCS_70 válasza fPApi (#2657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk megvolt a HR, mégis szívunk a 4.4-gyel.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2659) fPApi válasza MaCS_70 (#2658) üzenetére


fPApi
őstag

Akkor ez számomra mágikus ...

(#2660) dartmol2 válasza fPApi (#2657) üzenetére


dartmol2
tag

Nekem is volt HR, és szintén frissítés után.

(#2661) Avicularia


Avicularia
veterán

Nekem meg nem volt HR és sokkal jobb 4.4.2 alatt most. Simán megvenném újra, ha most kellene választanom.

[ Szerkesztve ]

(#2662) bowi76


bowi76
csendes tag

Nekem hr nélkűl ment fel a 4.4 de tökéletes.
A csíkozás idegesít a betük alatt csak.

(#2663) fPApi válasza bowi76 (#2662) üzenetére


fPApi
őstag

"A csíkozás idegesít a betük alatt csak."
Akkor mégsem olyan tökéletes (nekem ilyen nincs).

(#2664) adrian94 válasza bowi76 (#2662) üzenetére


adrian94
őstag

Nekem is ugyan ez a "hiba" van... hiába van kikapcsolva akkor is aláhúzza amit írok :(

(#2665) djtom1981 válasza muzsi19 (#2656) üzenetére


djtom1981
tag

Abszolút ízlés kérdése, nekem fekete géphez sötétszürke van, de lehet,h neked a nagy kontraszt jön be.
Az biztos,h megéri az árát.

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#2666) DonTouch válasza muzsi19 (#2656) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Szia!

Hát nem tudom. Én nem vagyok vele megelégedve. A mágnes zár sokszor nem működik nálam(nem kapcsolja ki/be a képernyőt), illetve a műanyag karika, ha nem is karcolja(bár szerintem mikrokarcok vannak rajta), de nyomot hagy a hátulján. Próbáltam mindennel letisztítani, de a nyoma ott maradt, ahogy korábban sejtettem is.
Nekem 2 tokom is van. Ezt csak akkor használom, ha filmet nézek, mert nagyon jó a sokféle kitamasztási lehetőség.

(#2667) DonTouch válasza MaCS_70 (#2658) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Hasonlóan problémáim vannak a frissítés óta. Volt HR is. A rezgő funkciót nem lehet kikapcsolni, némely esetben előjön nekem is az aláhúzott betű, a film lejátszásokkal még mindig problémám van. Semmilyen lejátszó nem hajlandó akadásmentesen lejátszani a filmeket, bármilyen formátumban is nézem. Ha tok ébreszti a tabletet, 3-4 mp is mire észbekap. Mostanában belassult a böngésző is. Wifi elég gyenge lett. Szépen néz ki, hogy már nem csak 2-300 mega ramokat szabadít fel a memóriagyorsító, hanem 5-600-at(legalább is nálam), de nem látom az eredményét. A qpair funkció rengeteget romlott. Sokszor nem tudom összepároztatni az eszközeimet. Eddig ha nem látták egymást, majd újra látták egymást automatikusan szinkronizáltak, most ez sokszor elmarad. Szerintem kisebb lett a BT lefedése is. Röveiden ennyi, de ez mind a KitKat óta jött elő.

(#2668) djtom1981 válasza DonTouch (#2667) üzenetére


djtom1981
tag

Tényleg elég nagy a szórás a véleményekben, nekem pl. gyorsabb lett, stabilabb, nincs baj a billentyűzettel (nem is volt JB alatt se, ritkán villog párat a kijelző alig észrevehetően - nem zavar), több a szabad RAM, jobb az akkuidő, filmeknél nem kérdez (1080p-nél sem).
A QPair-t soha nem használtam (iOS), de a bluetooth 4.0 KitKat alatt már tudja a LE módot (sötétebb az ikon ilyenkor), de a használhatóságon semmi csorba nem esett (sőt, most stabilabb a kommunikáció az ismerős Galaxy Tab 2 gépével, mint előtte, JB alatt párszor nem látta elsőre).
Egyébként, ha tartják az eddigi színvonalat frissítés terén (feb.eleje, ápr.eleje), akkor június elején itt a facelift... :)

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#2669) MaCS_70 válasza DonTouch (#2667) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyitható tok híján ez a hiba nem jött elő -- a filmlejátszás akadása, a minősíthetetlenül lassú böngészés, a BT és a qPair bénázása sajnos folyamatosan.

Ismételt HR + újratelepítés után is.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2670) djtom1981 válasza MaCS_70 (#2669) üzenetére


djtom1981
tag

Most hogy ennyien mondjátok a böngészést, hát, az tényleg nem valami acélos (sokat megy LTE hotspotról, és az otthoni is 8/5), de az előző rendszerhez képest nem emlékszem,h észrevehetően lassult volna, Chrome-ot használok.
A wifi biztos,h nem lett rosszabb, udvaron ugyanott vannak a "határok".

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#2671) DonTouch válasza MaCS_70 (#2669) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Ezt nem értem. Akkor csak mi vagyunk ilyen szörszálhasogatók? :) Engem sajnos egyre jobban zavar és ha nem lesz rá megoldás én tovább adok ezen a készüléken. Alig használok rajta app-ot és mégis döcög az egész rendszer. Illetve nem döcög, de ahogy a többiek írják a reccsenésmentes filmnézés, gyors wifi és böngészés nálam nem éri el a megfelelő határt sem. :( Persze a menü gördülékeny, lehet szépen lapozni és kb ennyi!!

(#2672) sajo13


sajo13
senior tag

És ami az egészben szép, hogy hamarosan újabb 8"-os tablet jön ki LG-től, amin 4.4 lesz, de knockout-tal és egyéb szoftveres apróságokkal. Szóval még a 4.4 sem egységes náluk.

[ Szerkesztve ]

(#2673) DonTouch válasza sajo13 (#2672) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Ez a sok szoftveres aproság is lehet a ludas. Jó dolgok ezek, de szerintem nagyon optimalizálatlanul adják ki. Vagy kijön frankón(qpair), majd elcseszik.

(#2674) XeeN válasza DonTouch (#2671) üzenetére


XeeN
senior tag

Nekem semmi gondom vele, az FHD tartalmakat még DLNA-n keresztül is reccenés mentesen játssza le. A böngésző is gyors, a flash sem okoz sok gondot. (Az is igaz, hogy a kit-kat-et még nem raktam fel...)

(#2675) MaCS_70 válasza DonTouch (#2671) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem, hogy szőrszálhasogatók lennénk -- a tabletet a párom használja, és úgy tűntek fel neki ezek a problémák, hogy nem tudta, hogy változott a rendszer, csak szólt, hogy hirtelen semmi sem megy jól.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2676) DonTouch válasza MaCS_70 (#2675) üzenetére


DonTouch
csendes tag

Mi lehet erre a megoldás? Ezért vigyem vissza szervízbe. Eléggé hülyén néznének rám, hogy lassú a tablet csináljatok vele valamit! :) Részletes körülírás kellene, dehát itt valakinek minden frankó ugyanazzal a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#2677) svili


svili
tag

Nekem a frissítés után (OTA) tökéletesen működik, pedig nem volt, HR. Mikrolagot pedg JB alatt sem tapasztaltam. Filmnézést még nem próbáltam.
Feleségemnek iPad minije van (nem retinás) a G Pad árában kapható most már, de nem bántam meg, hogy az LG-t választottam.

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#2678) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Valaki használ kontrollert a tabhoz?

[ Szerkesztve ]

(#2679) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Betudnátok linkelni a gyári 4.2.2 flashelhető zip-et? Nagyon fontos lenne... :(

(#2680) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2679) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Meglett. Akit érdekel itt van az összes fajta. Link.

(#2681) adrian94


adrian94
őstag

Szoktatok filmeket/sorozatokat nézni a tabon? Ha igen akkor hogy ? Azon gondolkodom ,hogy hogy kéne.. mivel ha letöltök egy filmet nCoreról azt ugye vissza kell seedelni 2 napig... akkor max 1-2 film fér rá a tabra... Ti hogy csináljátok? Lehet kéne 3gy nagyobb pendrive + kábel amivel usb-s dolgokat felismeri és úgy?! Minden pendriveot vagy esetleg külső winchestert felismer a tab?

(#2682) f(x)=exp(x) válasza adrian94 (#2681) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, szoktam. :)
Az egyszerű megoldás egy OTG pendrive. Nekem ez van. Root-tal tuti megy, nélküle nem tudom (bár a tech 2 videóban működött, nem ez a fajta). A géppel is össze tudod kötni, de csak a 8.1 kezeli. Online is tudsz nézni.
Azt szerintem senki se tudja hogy az összes pendrive-t kezeli-e. :F

[ Szerkesztve ]

(#2683) szoporiz válasza adrian94 (#2681) üzenetére


szoporiz
tag

Én is pendriveról(megy root nélkül is a 16 gb-os kingston Usb 2.0-ás pendriveom)
Hát haveromnak döglött már be "enkór" felhasználóneve mert tabra töltött az meg nem seedelte vissza.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#2684) f(x)=exp(x) válasza szoporiz (#2683) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

2 napig bent kelll hagyni, és nincs probléma. Az aktivitást kell figyelni és és akkor "no problem".

(#2685) szoporiz válasza f(x)=exp(x) (#2684) üzenetére


szoporiz
tag

Szuper:)
Köszönöm:)

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#2686) mukisrác válasza adrian94 (#2681) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Van egy média szerverem (HP proliant microserver) , amin a torrent fut, és dice player - rel wifin keresztül nézem a tabon a sorozatokat

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#2687) Avicularia válasza adrian94 (#2681) üzenetére


Avicularia
veterán

Már leírtam, szvsz egy tablet nagyon nem arra való, hogy torrentet futtassunk rajta. De mindenkinek szíve-joga eldönteni mit használ. Én egy zyxel nsa-320-as NAS-t használok torrentezni. Ha tableten van kedvem filmet nézni akkor ált. dice player-el teszem.

(#2688) adrian94 válasza f(x)=exp(x) (#2684) üzenetére


adrian94
őstag

Épp ez a baj, ha tabra töltöm (ugye csak a belsőmemóriába lehet) akkor 2 napig nem törölhető. :(

Online is tudnék igen de olyan oldalt nem ismerek ahol minimum 720p-ben lennének filmek ...

Gondolom Te is rárakod pc-ről ugye? Máshogy nem lehetne megoldani,hogy ne keljen pc de viszont pendriveon legyenek a filmek ? Mondjuk tabon keresztül pendrivera leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#2689) adrian94 válasza szoporiz (#2683) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor pendrive + otg kábel kombó? :)

[ Szerkesztve ]

(#2690) szoporiz válasza adrian94 (#2689) üzenetére


szoporiz
tag

Én így szoktam :)

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#2691) adrian94


adrian94
őstag

Egeret + billentyűzetet használ valaki hozzá? Van az a mini billentyű is, meg ugye lehet rá kötni normálisat is.. melyik a jobb?

(#2692) adrian94


adrian94
őstag

Ezt a Touch soundot : Galaxy S4 - Lock / Unlock / Touch Sound: http://youtu.be/BTif1ZtV_XM

Meglehetne oldani valahogyan a GPadre root nélkül?

(#2693) roli543


roli543
őstag

Tud valaki esetleg segíteni abban, hogy jött valami új firmware a tabra, mert amióta 4.4-em van, nekem is rossz a wifi, és nem tudok youtubeozni, netezni. rootolni meg ilyesmiket nem szeretnék a garancia miatt. Vagy van esetleg hír arról, hogy az LG készít valamit ez ügyben? köszi :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2694) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok.

Tudtok ajánlani valami jó árban lévő billentyűzetet a padhoz? Kábelest elvileg nem támogatja a masina de ha mégis az mindenképp érdekel, mert biztos olcsóbb. Most éppen egy Lenovon pötyögök, ehhez elég komoly bt-s billentyűzet és tok van egyben. Beleszerettem. Egyszerű a gépelés, faszán áll a tokban. Munkahely váltás miatt most fontos lenne a billentyűzet. Ha esetleg van valami olyan okosság amin touchpad is van az meg a hab lenne a tortán. Várom a válaszokat és előre is köszönöm!

Ps4, p30 pro

(#2695) dartmol2 válasza Pepeninho (#2694) üzenetére


dartmol2
tag

Hello!

Nekem is csak a szívás van a 4.4-el. De most kipróbáltam az LGMobile Support Tool-ban található "Frissítési hibák kiküszöbölése" opciót. Nem mondom, hogy csodát tett, de mintha egy fokkal jobb lenne. Kevésbé lassú, és kevésbé érzem szívásnak az egészet. Igaz nekem azért wifi/youtube stb. problémáim nem voltak.

Egy próbát megér szerintem.

(#2696) Spuri2000 válasza Pepeninho (#2694) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Van olyan ahol touchpad is van?

(#2697) Avicularia válasza Spuri2000 (#2696) üzenetére


Avicularia
veterán

Van olyan pld logitech k400. Viszont most kipróbáltam 3 különböző logitech szett van itthon. Egy k400 amit írtam, ezt a htpc-hez használom. Aztán van egy mx performance amit asztali géphez és egy m705 amit az asszony használ laptophoz. Ha bármelyik stickjét bedugom otg kábellal a tab-ba akkor előjön, hogy billt és egeret is csatlakoztattam, de nem csinál semmit, nem jelenik meg a kijelzőn a kurzor.
Viszont van elfekvőben egy gigabyte egér itthon, aminek a vevőjét bedugva egyből működik, lehet lapozni, kattintani vele és látszik a kurzor is. Szóval logitech úgy néz ki nem használható erre.

(#2698) Spuri2000 válasza Avicularia (#2697) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én tokra gondoltam. Van olyan tok amibe a tab belemegy és van benne billentyűzet és touchpad is?

(#2699) Avicularia válasza Spuri2000 (#2698) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, szerintem olyan nincs.

(#2700) Pepeninho válasza Spuri2000 (#2696) üzenetére


Pepeninho
őstag

Ennél a típusanál nem tudom...

Ps4, p30 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.