Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Zap-Em


Zap-Em
tag

Ez a tab hány mbit-el tud letölteni max?
Mert a mostani wifimmel 39-40 mbit et tudtam mérni a Speedtest progival. 120 mbit-es a netem, csak mert akkor cserélek wifit, ha tud többet.

(#2152) DJ. Ru$y válasza Zap-Em (#2151) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

N-es wifi van benne, ami elvileg 74 Mb-et tud.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2153) Smaller válasza Zap-Em (#2151) üzenetére


Smaller
csendes tag

Hát sokmindentől függ az átviteli sebesség. Attól, hogy Wifi és N-es szabvány, nem azt jelenti, hogy annyivel is fogja.
Mert:
1) Távolság
2) Szigetelő rétegek (pl. ház fala, stb)

Igen az N szabvány 74Mb/s (!Nem 74MB/s!) sebességet tud. Mint ez a max. Ebből levonódik a 1) és a 2) által okozott jel zavarás. Továbbá nem minden hálózati csomag jut el sértetlenül a célpontra, így azt újra kell kérnie, ami jelismétlést jelent.

Továbbá ha nem N-es Routered van, hanem G-s, akkor a Tabod a G-s szabványra áll át. Az meg 56Mb/s papíron, de gyakorlatilag alacsonyabb az is.

Tölts le GooglePlayről, valami Wifi analízálót és láthatod, hol mennyire van zavarva a wifi jel.
Szerintem ha torrentezni szeretnél, vagy filmeket tölteni, akkor cserélj Routert N-re. Ha csak böngészni, arra bőven elég a mostanid is. Böngészéssel még a G-s sebességet se használnád ki.

[ Szerkesztve ]

(#2154) Smaller


Smaller
csendes tag

Skype, Teamviewer, stb programok közösen is bőven elvannak 20Mb/s sebességgel. Első körben vizsgáld meg, hogy mit nyersz az új wifivel. Van-e olyan program, aminek kell a nagyobb speed. Ha nincs, akkor felesleged pénzkidobás az egyéni igény kielégitésére.

Ez pl. a személyes véleményem. :)

(#2155) Zap-Em válasza Smaller (#2153) üzenetére


Zap-Em
tag

Értem. N-es a wifi (dlink dir635). Csak kiváncsi voltam, mert 2.4 ghz-et ír ki a sávokhoz a wifi beállításoknál. Abba voltam, h. az 5ghz-nek kellene lennie.

(#2156) Smaller válasza Zap-Em (#2155) üzenetére


Smaller
csendes tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
Itt is 2,4 / 5 Működési frekvencia (GHz) ír. Bár az a "/" szerintem megtévesztő. :)

[ Szerkesztve ]

(#2157) Zap-Em válasza Smaller (#2156) üzenetére


Zap-Em
tag

Oks. Akkor marad így. Böngészni, youtubra, pár letöltésre elég a 35-40Mbit is. Köszi a válaszokat *.* :)

[ Szerkesztve ]

(#2158) merlin201 válasza Zap-Em (#2157) üzenetére


merlin201
tag

Sziasztok.
5Ghz-en igen jó eredményt lehet kihozni a tab-ból egy linksys EA4500-al.
1. Egy szobában a router-el.(2m)
kep1
2. 1fal 8m a routertől
kep2
3. 3fal 14m a routertől
kep3

[ Szerkesztve ]

(#2159) f(x)=exp(x) válasza Zap-Em (#2157) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem nagyon gyengusz netem van (Szabolcs-Szatmár-Bereg), de böngészésre, Youtube-ra, torrentre bőven elég, úgyhogy szerintem bőven elég ami most van.

merlin201: szép eredmények. Nekem az egyik link hibás.

[ Szerkesztve ]

(#2160) Zap-Em válasza merlin201 (#2158) üzenetére


Zap-Em
tag

Na igen pont erre gondoltam :) Majd még a végén lehet váltok routert, szép eredmények.

(#2161) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A világ leglassabb Netje szerintem nekem van. Ti láttatok már ennél rosszabbat? 1méterrel a routertől.
[link]
[link] :Y :W :W

(#2162) Smaller válasza f(x)=exp(x) (#2161) üzenetére


Smaller
csendes tag

Mi ez? Mobil net?

(#2163) f(x)=exp(x) válasza Smaller (#2162) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Wifi!! :DD :DDD :W

(#2164) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A CM 11 romot van aki feltette? Rootolni rootolta már valaki a tabot? Tapasztalatok? :)

(#2165) flakter válasza f(x)=exp(x) (#2163) üzenetére


flakter
tag

Az jó féle wifi lehet :DD

..FlaK..

(#2166) Smaller válasza f(x)=exp(x) (#2164) üzenetére


Smaller
csendes tag

SP!T rootolta már egy ideje.

(#2167) SP!T válasza f(x)=exp(x) (#2164) üzenetére


SP!T
addikt

Feltettem kb 1 hónapja a nightly-t, de még abban volt jó pár bug, így lekapartam. A legnagyobb az volt, mikor már nem akarta a gombra, se koppintásra a kijelzőt bekapcsolni... :N Lehat azóta már voltak javítások. Amúgy nekem nagyon tetszett!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2168) f(x)=exp(x) válasza SP!T (#2167) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm a választ! :R
Szerintem nem fogom felrakni a CM11-et, sőt semilyen Romot se, csak érdekességképpen kérdeztem. A Root viszont annál jobban érdekel, de azt is csak frissítés után fogom megcsinálni, az SD kártya és az Immersive funkció kihasználása érdekében. Találtam egy videót. Szerinted így jó lesz? Vagy tudnál linkelni egy oldalt ami szerint megcsináltad? Visszaállítani hogyan lehet? :)

flakter: meglehetősen gyors egyébként. Elvárásaimat teljesítik, ami:
↪Gyors böngészés. Ezt a fórumot 4 mp alatt tölti be. 200 hozzászólás van beállítva.
↪1800p-s filmek betöltése (sikerül neki).

Smaller: :R

[ Szerkesztve ]

(#2169) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok! :)
Csináltam egy hard resetet és nem tudom visszaállítani az adataimat. Sd kártyára van lementve. Már sokszor csináltam HR-t de eddig egyszer se kellett visszaállítanom semmit csak Samsungnál de ott teljesen máshogy van. Ötlet?

(#2170) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2169) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Megoldódott. :W

(#2171) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok.
Régen csináltam már flash telepítést, és most nem működik, az se amit én linkeltem. Kiírja hogy Missing Plugin. :W. Általában működik de itt a felső csíknál is ezt írja ki. :W

(#2172) taboros válasza f(x)=exp(x) (#2168) üzenetére


taboros
tag

Mi ez az "Immersive" funkció? Google barátom nem igazán segített... Linkelnél vmit, ahol le van írva?

(#2173) f(x)=exp(x) válasza taboros (#2172) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Teljes képernyős mód. :)
Ki milyen böngészőt használ?

[ Szerkesztve ]

(#2174) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok ilyen táblát akarok venni az érdekelne hogy most akkor tudja az OTG-t vagy nem? mert 60% játékra kellene azok is régi kedvencek lennének emulátorra,l szóval Xbox 360 kontrollert kötnék rá (nem wireless) ha ez nem megoldható akkor jelezzétek kérlek. (ha igen akkor milyen átalakító kell?)
Köszi előre is!

(#2175) taboros válasza f(x)=exp(x) (#2173) üzenetére


taboros
tag

Kösz. Én Maxthon-t.

(#2176) Avicularia válasza NOKA32 (#2174) üzenetére


Avicularia
veterán

Teljesen jól működik xbox360 kontrollerrel, egy sima otg kábel kell hozzá.

(#2177) Jaky_96 válasza MrPetya19 (#2127) üzenetére


Jaky_96
csendes tag

Mind két nyomtató vezetékesen van a hálózatba kötve, de vezeték nélkül is elérhetőek! (Ha erre gondoltál... :))

"Az a vezeték, amelyik áram alatt van ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs, csak más a fogása!!!"

(#2178) MrPetya19 válasza Jaky_96 (#2177) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nézd meg ezzel.
[link]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2179) Kucpet


Kucpet
csendes tag

Sziasztok!

Mai naptól én is egy ilyen gépezet boldog tulajdonosa vagyok. :)

Akit érdekel XDA-n fent van a stock Kitkat 4.4.2 LINK. Teszteltem működik, nekem már ez hasít rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2180) Spuri2000 válasza Kucpet (#2179) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mi a helyzet a quickremottal? Ugyanaz maradt vagy felbővítették a G2 szintjére?

(#2181) Kucpet válasza Spuri2000 (#2180) üzenetére


Kucpet
csendes tag

Én nem látok újdonságot benne. :(

(#2182) f(x)=exp(x) válasza Kucpet (#2181) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A dupplakopp milyen hatékonysággal működik? :)

(#2183) Kucpet válasza f(x)=exp(x) (#2182) üzenetére


Kucpet
csendes tag

Ugyan úgy működik mint 4.2.2-n. Ki/be kapcsol dupla koppra közepén. Változást nem vettem észre.

A leginkább feltűnő az az hogy alkalmazásoknál (főleg játékok) élrejti a kezelő gombokat alulról, teljes képernyőn fut minden. Meg gyorsabbnak is tűnik a rendszer. De még persze ismerkedek vele, lehet van itt bőven még más is. :)

[ Szerkesztve ]

(#2184) taboros válasza Kucpet (#2183) üzenetére


taboros
tag

Hali,

Ez (microSD kártya kezelése) igaz erre is? Gondolom... :((

(#2185) f(x)=exp(x) válasza taboros (#2184) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen! :W

(#2186) Kucpet válasza taboros (#2184) üzenetére


Kucpet
csendes tag

Sajnos SD kártyát még nem szereztem be a géphez így ezt nem tudom tesztelni. :(

(#2187) f(x)=exp(x) válasza Kucpet (#2186) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

100%. :K :W

(#2188) dartmol2 válasza f(x)=exp(x) (#2187) üzenetére


dartmol2
tag

Sziasztok... Nem teljesen értem ezt az SD kártyás részt.

Ha pl. felmásolom majd az SD kártyára a Sygic telepítőt, és arról telepítem, akkor továbbra is ugyan úgy fog működni mint eddig ?

Illetve ha play-ből telepítek, akkor azt a programot nem tudom átmásolni sd-re hogy onnan fusson?

Válaszokat előre is köszi...

(#2189) Avicularia válasza taboros (#2184) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez elég gáz, nem is hallottam még erről, bár a telefonomon 4.4.2 van de nincs benne microsd.

(#2190) lmisi válasza taboros (#2184) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért a guglesz is elmehet víz alá száradni a cloudos agresszív nyomulásával :o
Nos akkor jöhet a CM és a xianomi izé hajrá....
Sőt ha ennyire zárttá netán closed source-ra változtatja a licence-t gugló még az ubuntunak is esélye lehet :P
Don't be evil google, remember for the jerks!!!

(#2191) Jannn válasza f(x)=exp(x) (#2187) üzenetére


Jannn
senior tag

Ez azt jelenti h pl a Utorrent progival nem fogok tudni a MicroSD kártyámra letölteni?
Ez egy nagyon hasznos funkció, ha ez nem fog működni, maradok a 4.2.2 mellett..

(#2192) Smaller válasza Jannn (#2191) üzenetére


Smaller
csendes tag

Így elég esélyes...

(#2193) Jannn válasza Smaller (#2192) üzenetére


Jannn
senior tag

Nem esélyeket szeretnék latolgatni, hanem olyan embertől kérdezem aki konkrétan próbálta is, nem csak okoskodik...

A linkelt cikkben írnak olyat is, hogy bizonyos programoknak le lehet foglalni tárhelyet. Ezzel a módszerrel lehet mégis torrentezni? "third-party appok esetében pedig annyi mozgásterünk van, hogy ezek az alkalmazások létrehozhatnak egy dedikált privát könyvtárat, melybe szabadon írogathatnak."

[ Szerkesztve ]

(#2194) Jaky_96


Jaky_96
csendes tag

Sziasztok! [bocs az ekezetek miatt, telorol irok...]
Arrol volt mar szo, hogy otg keresztul hogy lehet bilentyuzetet csatlakoztatni? Mmint arrol, hogy hogyan lehet beallitani azt, hogy magyar legyen? Lecci segitsetek! Koszi a segitseget elore is! =]

"Az a vezeték, amelyik áram alatt van ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs, csak más a fogása!!!"

(#2195) taboros válasza f(x)=exp(x) (#2185) üzenetére


taboros
tag

Köszi a megerősítést.

Akkor nekem nem kell a KitKat. Azért vagyok Androidos, hogy én dönthessek. Ezzel a Google is elkezdte az aranykalitka létrehozását. :W Lásd alma.

(#2196) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok! :)
Valaki esetleg használ ilyet? Menne a tabbal? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#2197) Smaller válasza f(x)=exp(x) (#2196) üzenetére


Smaller
csendes tag

Elvileg menne. Láttam már, hogy valaki microUSB csatival pendrive használt. Persze átalakitó nélkül.

(#2198) ace_ventura válasza taboros (#2184) üzenetére


ace_ventura
tag

Én már most is csak multimédia tartalmat tudok áttenni az SD kártyára, ebben nincs újdonság.

Ha jól veszem ki a cikkből, akkor annyi lesz "csak" a változás, hogy most már semelyik harmadik fél által készített állománykezelő, pl. a TotalCommander sem tud majd írni az SD kártyára szabadon, hanem csak az android saját file-kezelője - már ha van ilyen a KitKat-ben egyáltalán? (szerk.: nincs ilyen)
*****
Kicsit utánaolvastam és valóban. :(((
Nem írhat semmi külsős progi az SD kártyára, ezzel kb. feleslegessé is válik az SD bővítő slot, használd inkább a felhő szolgáltatásokat. :W

Rossz irányba halad a Google... :(

(#2199) f(x)=exp(x) válasza ace_ventura (#2198) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A kurva anyjukat!!!! :W
Én meg azt hittem hogy root után nem lehethesz rakni játékokat az SD-re. :( :W

(#2200) lmisi válasza f(x)=exp(x) (#2199) üzenetére


lmisi
senior tag

Root után lehet játékot pakolni, csak kell egy program ami atlinkeli a mappát appstosd vagy Valami hasonló

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.