Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) kovaszoskeny válasza Aryon87 (#42548) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Mesélj

Kamera egál sőt a színzajon kívül a 16:9 miatt szerintem G4 életképesebb
Akku:H8
Méret :G4 bár ez szubjektív a kávák miatt azért a G4 még mindig inkább
Sebesség:Full egál

A sokkal egy barokkos túlzás...

Abe due dembella

(#42552) Aryon87 válasza kovaszoskeny (#42551) üzenetére


Aryon87
félisten

Maradjunk annyiban, hogy a H8 siman lehet a G4 melto utodja. Nem egy tag ment tovabb arra a vonalra. (Ahogy en is G5 utan)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42553) curtis2


curtis2
tag

Up, csakhogy a listámon legyen..

curtis

(#42554) Vikooo válasza Aryon87 (#42552) üzenetére


Vikooo
addikt

Én visszalépésnek érezném. Ha kemény pénzért váltok akkor már olyat vennék ami helyt áll 2+ évig és nagyobb előre lépést jelent.

(#42555) Aryon87 válasza Vikooo (#42554) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig nem az. Sem hardveresen, sem kamerában. Max a kijelző, mivel FHD, és csak 5.15col.
De meg is van az eredménye az átlag 7órás SoT-okkal, és 1-2 napos üzemidővel (nálam egy napos volt).
G4 után meg pláne, mivel látom, mai napig gond az akkuidő még mindig ;]
Ha kőkemény előrelépést akarsz, akkor ott a Note8, vagy a V30 esetleg a Mate10 :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42556) kovaszoskeny válasza Aryon87 (#42552) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

kit érdekelnek a tagok arról mesélj,hogy idézlek "sokkal" :DDD

Abe due dembella

(#42557) Stauffenberg válasza Aryon87 (#42552) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja... sok csereutalványos ember választotta a Honor 8-at. :)

Nekem viszont visszalépés lenne, ki is fejtem miért. Öcsémnek már a bemutató után 48 órával a kezében volt a OnePlus 5, gyönyörű telefon, atom gyors, kijelzője pazar, remek az üzemidő (najó, talán nem annyira mint a Honor 8-nak), a kamerája szerintem jobb, mint a G4-nek, egyetlen dolgot leszámítva: Nincs optikai képstabilizátor.

Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy hiába a jó kamera, könnyű megszokni a jót és sajnos az optikai képstabilizátor még mindig eggyel magasabb ligában elterjedt, nem a Honor 8 meg a OnePlus 5 szintjén. Optikai minőségben amúgy a OnePlus 5 köröket ver a G4-re (a Honor 8 viszont nem), de videó és fotózás közben is borzasztóan hiányzik az optikai stabilizátor.

Persze aki nem veszi túl komolyan a mobilos fotózást/videózgatást, annak tök mindegy. A Honor 8 tényleg jó telefon (hát még a OnePlus 5), de azért még mindig van amiért mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#42558) bghistvan válasza Stauffenberg (#42557) üzenetére


bghistvan
senior tag

Véleményedre lennék kíváncsi:

Honor8
OnePlus5
XZPremium
vagy HTCU11. ????

Bár tudom ez a kérdés itt elég off......csak ha esetleg lekotlana a G4 akkor a márkát el is felejtem.....és ezekkel a készülékekkel szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

(#42559) dkovizoli válasza Dadt (#42540) üzenetére


dkovizoli
addikt

Futárral simán küldheted a központi szervízbe, a hiba leírásával, meg a papírokkal. Vissza is küldik. Azt viszont még mindig nem tudom, miért nem használtok felhőbe mentést? Akkor most meglenne minden.

(#42560) dkovizoli válasza ADAM1337 (#42549) üzenetére


dkovizoli
addikt

Max a g5-el. De azzal sincs.

(#42561) Stauffenberg válasza bghistvan (#42558) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek nagyon eltérő árkategóriájú telefonok, meg ugye nem tisztázott az sem, hogy neked mi a fontos egy telefonban.

De ez itt Off, szerintem itt kérdezősködj: [link]

Ha a szubjektív véleményem érdekel és nem zavar az optikai képstabilizátor hiánya, akkor OnePlus 5. De aztán nem szidni, ha hónapok múlva arról is kiderül valamilyen szériahiba... :DDD

(#42562) Vikooo válasza Stauffenberg (#42557) üzenetére


Vikooo
addikt

Ezt magyaráztam én is a FOTÓS topicban, de folyamatosan azt a választ kaptam, hogy OIS nélkül is jó képet készít a ..... telefon.
Én már az élőkép látványától is idegbajt kapok ahol nincs OIS.

(#42563) gixxergabi válasza Vikooo (#42562) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én meg a G6 és S8 túlélesített képeitől nem vagyok elájulva...sőt igazából e miatt nem is éri meg lecserélni G4-et, nem látom azt a "nagy fejlődést"...
sztem :U

[ Szerkesztve ]

(#42564) mjani1172 válasza Vikooo (#42562) üzenetére


mjani1172
addikt

"Én már az élőkép látványától is idegbajt kapok ahol nincs OIS."

Szerintem egy kicsit túlpörögted.

(#42565) Vikooo válasza mjani1172 (#42564) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen :)

(#42566) kovaszoskeny válasza gixxergabi (#42563) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

G6- felraksz más appot kamerára vagy fotózol rawban.A túlélesítés eltünik...

Abe due dembella

(#42567) gixxergabi válasza kovaszoskeny (#42566) üzenetére


gixxergabi
senior tag

jó nekem a G4, viszont vmelyik nap olvastam, hogy pro módba kapcsolva a jpg-nél sincs élesites G4-nél, és ma ki is próbáltam és tényleg mosottabb mint auto módban...

(#42568) Vikooo válasza gixxergabi (#42563) üzenetére


Vikooo
addikt

Dettó :)

(#42569) kovaszoskeny válasza gixxergabi (#42567) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Maradj G4 en .Én csak tisztába tettem a pelust mert valamit nem nagyon értettél.
Egyébként ja rawban SEMELYIK készülék nem élesít meg kontrasztol meg minden más azért RAW(Nyers)képfájl.Csakhát az utó feldolgozást követel.

Abe due dembella

(#42570) gixxergabi válasza kovaszoskeny (#42569) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Akkor had tegyelek tisztába, raw természetesen nyers fájl, de én a jpg-ről beszéltem! :U

(#42571) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Eljött a nagy pillanat, a topikgazdának is bootloopos lett a telefonja. Kicsit pontosítva: Kikapcsolt és már nem kapcsol be (boot animációig sem jut el), töltésre nem reagál. Az elmúlt napokban többször előfordult, hogy a legegyszerűbb feladatoktól is annyira felforrósodott, hogy már szinte éreztem az égett műanyag szagát. Most éppen a reggeli kávém szürcsölgetése közben gondolta úgy, hogy elsötétül, majd a halálba veti magát. Most éppen nem volt forró, nem volt semmi előjele.

511-es alaplap. Volt.

Már csak pár hét hiányzott ahhoz, hogy 2 teljes éve G4 tulaj legyek (bár mivel egyszer kaptam készülékcserét, ez a példány még idén decemberig garanciális).

Meglátjuk hogyan tovább. Szerettem a G4-et, szerettem topikgazda lenni, szerettem az összefoglalót szerkeszteni és a közösségnek segíteni, de a típushibák arra sarkallnak, hogy javítás ide vagy oda, váltsak másra.

Egy darabig még biztosan maradok topikgazda és a későbbiekben is szívesen segítek karban tartani a leírásokat.

(#42572) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Valaki meg tudná adni a Váci uti szerviz telszámát? Köszi

(#42573) csaba1203 válasza Stauffenberg (#42571) üzenetére


csaba1203
addikt

Mi lesz az utód ha szabad kérdeznem?

(#42574) DaDa válasza Stauffenberg (#42571) üzenetére


DaDa
senior tag

Szomorú...most már vadászni kéne azokra akik nem kapták még meg a bootlopot és valami jelképes díjat adni nekik, mondjuk berakhatjuk a Nicknevet az összefoglalóba mint egy hírességek falát ;]

Én is mindenképp váltani fogok márkát de még egy fél évig biztosan nyüstölöm. Nekem még mindig a Honor jön be legjobban de majd meglátom. Lehet kíváncsiságból beruházok majd egy "eredeti kínaira" mondjuk egy Vernee vagy Leeco, ezek 60-80e-ből megvannak és tesztek jókat írnak róla. Ez még a jövő szele.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#42575) ADAM1337 válasza Stauffenberg (#42571) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szegény, kiváncsi vagyok javítják-e vagy csere utalvány lesz.

(#42576) debcamp válasza DaDa (#42574) üzenetére


debcamp
aktív tag

"Szomorú...most már vadászni kéne azokra akik nem kapták még meg a bootlopot és valami jelképes díjat adni nekik, mondjuk berakhatjuk a Nicknevet az összefoglalóba mint egy hírességek falát ;] "

Jelentkezem! :C :R

(#42577) ADAM1337 válasza vigyori78 (#42550) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi, igen sajnos sokra már nem lehet kapni.

(#42578) Stauffenberg válasza csaba1203 (#42573) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még nem tudom.

Bár a G6-ban is van több olyan vonás amit kevésbé csípek, de ha egy az egyben le tudnám rá a váltást, akkor az legalább semmiben nem lenne visszalépés (mondjuk olyan nagy előrelépés sem). Vannak még ezen kívül szimpatikus telefonok, de a többségüknél valamilyen visszalépéssel mindenképpen számolnom kell (optikai képstabilizátor hiánya, túl kicsi kijelzőméret, EMIUI, stb).

Egyelőre azt akarom kivárni, hogy helyt adnak-e az elállási igényemnek, aztán ráérek ezen gondolkozni. A következő menet a Telekommal lenne, hogy ők hajlandók-e visszaadni az árát vagy a levásárlást erőltetik majd.

(#42579) customer114 válasza Stauffenberg (#42578) üzenetére


customer114
senior tag

Te itt ne panaszkodj. :D

Tudtad jól, hogy ez lesz. Azt is tudod, hogy most megújul újabb 2 évre a gari. Legalább te ne írd panaszos hangvételben a bootloopot, mert akinek van esze és a garipapírt meg a számlát megtartotta annak van egy végtelen garis telonja, az LG jóvoltából éves, ingyenes szervízzel (aski csere is az alaplappal).

Csak a hülyének nem éri meg, ha egyszer sikerül átlátni a rendszerét. :)

(#42580) Stauffenberg válasza customer114 (#42579) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem szoktam fenyegetőző hangnemben követelőzni a szervizektől, semmi értelme. Tudom mik a jogaim, például azzal is tisztában vagyok, hogy csak a jóindulatukon múlik, hogy kapok-e csereutalványt/visszafizetést, hiszen erre én addig nem vagyok jogosult amíg ők bírják javítással meg cserealkatrésszel.

BTW akit nem zavar a levegőben lógó bootloop hiba és boldog a cserélt alaplappal, hát tegye. Nem mondom, hogy halálra idegeskedtem magam az elmúlt 2 évben, ma reggel is csak unottan vettem tudomásul, hogy éppen én vagyok a soros. Hiába na, aki hozzászokott a halálhoz, az már... ;] Szerintem én olvastam el a legtöbb "bootloopos lett a G4-em" hozzászólást ezen a fórumon (talán az országban is). Szóval nem rázott meg a dolog, nem vagyok ideges vagy mérges.

De azért az kicsit rossz, hogy éppen 2 napja jöttem vissza a pihenésből. Ha ez ott krepál be, egyrészt elrontja a nyaralást, másrészt sokkal több adatot bukok két backup/szinkronizálás között (azért most is ért veszteség sajnos). Azt már nem említem, hogy napokra telefon nélkül maradtam volna.

Tudom tökéletes telefon nincs, de kicsit szolidabb hibajelenségekkel is beérném. :)

(#42581) gabor_01 válasza Stauffenberg (#42578) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azért a G6 visszalépés az értesítő LED hiánya miatt.

(#42582) Stauffenberg válasza gabor_01 (#42581) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van AOD helyette (ami tudom IPS-en nem akkora buli, mint AMOLED-en, de legalább van). De ezt kevésbé érezném visszalépésnek, mint az OIS elvesztését.

Mindenkinek más a fontos. Van akit meg az OIS nem izgat egyáltalán. Ha az OnePlus 5-ben lenne, már nem lenne miről beszélni... :)

(#42583) sajby válasza debcamp (#42576) üzenetére


sajby
senior tag

Bár még "csak" 13 hónappal,de vagyok :D
Ezt leszámítva az eddigi legjobb telefonom :)

(#42584) Aryon87 válasza Stauffenberg (#42582) üzenetére


Aryon87
félisten

Es az AoD nem is zabal annyira, mar nincs kulonbseg a ketto kozt.
Volt S7e is, ott sem lightosabb a merules azzal, mint a G6-nal.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42585) Surfym@n válasza DaDa (#42574) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Jelentkezem... :)

Lassan 2 éves a G4-em, még semmi fagyás nem volt vele.

Havonta kb 1-szer indítom újra, mikor már a bluetooth behülyül... (átlag 5 eszközt kezel, néha összeakadnak a dolgok, s nem tud semmire se kapcsolódni)

Legtöbbet szélvédő mögött csücsül, s mutatja a waze-t, ami azért elég megterhelő (max fényerő, állandó GPS+4G, folyamatos töltés, napsugárzás), egyedül akksit cseréltem, mert a kapacitása lefeleződött.

Kemény 4eFt-ért vettem bele újat, s ismét élvezem a hosszú üzemidőt (apropó, ha valaki tud egy jó akksi managelő app-ot, ami a Thinkpad-hoz hasonlóan ad egy felső töltöttségkorlátott töltésnél, az ne tartsa vissza magában ;) )

A készülékre még van egy év gari+biztosítás (3 évre kértem VIP phone-nál anno), szóval még nem izgulok, de már megvan az utód egy S8+ személyében... (Zsigerből nyomtam volna a szavazatot G6-ra, csak egyszer volt lehetőségem kézbe fogni, s kipróbálni... sajnos)

Ami hiányozni fog, az a cserélhető akksi és az IR (jó volt mindent irányítani vele - tanítható volt), hátlapi gombok valamint a knock code.

Ami hiányzik G4-ből, az az IP68, OLED-kijelző, ujjlenyomat-olvasó.

Ami meglepett G4-ben: samsung gyors töltőivel tud gyorstöltést (gyárival nem tudott - kicsit furi :D )

Röviden ennyi.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42586) TeeJay


TeeJay
félisten

jól emlékszem hogy 3. negyedévben jön majd a droid 7.x? július már 3. negyedév :D reméljük augusztusban legkésőbb jön az új rendszer ami nem lesz visszalépés a mostanihoz, sőt még jobb legyen lehetőleg :D
:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42587) sajby válasza TeeJay (#42586) üzenetére


sajby
senior tag

ÉN a szeptember vége felé vagy későbben bízom.
Illetve abban,hogy jó sokan telepítik majd és tesztelik.Legyen miből okulni,hogy rakjam vagy ne rakjam :)

[ Szerkesztve ]

(#42588) Laraxior


Laraxior
titán

Fájlkezelőben hogyan lehet kijelölni több képet? Hogy mondjuk ne egyesével kelljen feltöltenem dropboxba.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#42589) gixxergabi válasza Laraxior (#42588) üzenetére


gixxergabi
senior tag

jobb alul 3 pötty - megosztás, és utána tudod kijelölni őket, majd eldönteni hova töltöd fel...

(#42590) csaba1203 válasza DaDa (#42574) üzenetére


csaba1203
addikt

Még nálam is megy és ez életem legjobb telója eddig minden tekintetben.
Nem fagyott ki egyszer sem eddig a fotós rész is üt mindent.
Nem vagyok hardcore user így most mivel vadi új akksival vettem ismitől a másfél napom simán megvan.
Jah 05-ös lap van benne és elmúlt 2 éves.

(#42591) Laraxior válasza gixxergabi (#42589) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, tehát pont fordítva... köszi :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#42592) Dadt válasza dkovizoli (#42559) üzenetére


Dadt
újonc

Hát, ezentúl az lesz, igaz, drága tanulópénz volt.

(#42593) morneo.it válasza Dadt (#42592) üzenetére


morneo.it
senior tag

Na, párom (3 hete feleségem :DDD ) alaplap cserén túlesett (most 703-as alaplapos) G4-ese a héten 3. alkalommal vagyott bele a hívásba (volt már FR), csak az akku eltávolítása segített. Nekem pedig nem megy az NFC (O.P S.mple appot használnék) (FR 'vót 'mán). Szóval lehet jövőhéten két G4 megy (3. alkalommal) Pestre. Ha adnának csereutalványt (de nem várom persze), tuti G6 lenne a következő, kezdek beleszeretni :D

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#42594) GEIL


GEIL
addikt

"602"-es alaplap....2016.március 25 óta nyúzom.....nagy fényerőn stb...kapja az ívet MKX-szel...stb.......kb 2 hete nem mindig reagál a kop kop feloldásra...de eddig jó a G4.

Bár néha szerintem indokolatlanul forró egy sima hanghivás közben is.....kb 1 hónapja. :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#42595) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Nos tegnap én is küldtem a Váci utra.
Képernyőbeégés, ujraindulgat, sokszor feloldás után és használat közben percekig nem reagál, wifis net és bluetooth egyszerre nem megy. Ezekkel a hibaleirással. Kiváncsi leszek alaplapot cserélik e. 2015.6.havi a lap.

(#42596) sajby válasza H2o-pok (#42595) üzenetére


sajby
senior tag

Ilyen hibákkal egyértelmű,hogy csere :D

(#42597) gixxergabi válasza H2o-pok (#42595) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Biztos cserélik, én 705-öst kaptam, megszűnt a halk pattogás gsm hívás közben, de papíron nem írják hogy hangszórót is cseréltek volna, lehet az is alaplappal függött össze...

(#42598) H2o-pok válasza gixxergabi (#42597) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát remélem. Majd kiderül hamegjött.
Amugy ha mindent cserélnek, akkor a keretet is cserélik az előlappal, tuchpanellal együtt? Csak mert 2 hete tettem rá üvegfóliát.

(#42599) Stauffenberg válasza gixxergabi (#42597) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jellegzetes Wi-Fi hiba. A Wi-Fi modul pattog bele a hangszóróba/mikrofonba, videófelvétel alatt is hallani lehet.

(#42600) gixxergabi válasza Stauffenberg (#42599) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ez folyamatos gyors kattogás volt, de rá kellett szorítsam a fülem hogy halljam.
A videófelvételnél az elején volt egy-két "pukkanás" de még G3-on volt ez probléma, G4-en nem vettem észre ilyet...

(#42598) H2o-pok
Az üvegfólia az bukta...
Viszont én most nem raktam rá semmit, és tetszik hogy milyen könnyen siklik, és kevésbé gyűjti az ujjlenyomatot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.