Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) puszu1976 válasza cappa72 (#7800) üzenetére


puszu1976
csendes tag

Éppen ezt keresem csak nem találom alinket. Ezért kértem, hogy segítsetek

(#7802) puszu1976 válasza puszu1976 (#7801) üzenetére


puszu1976
csendes tag

megvan köszi:D

(#7803) puszu1976 válasza cappa72 (#7798) üzenetére


puszu1976
csendes tag

Ok, sikerült a belső sd letiltása, viszont a saját 16GB-os sd-meet nem tudom beállítani, hogy oda telepítse a programokat, mert nem engedi. Ilyenkor mi a teendő?

(#7804) cappa72 válasza puszu1976 (#7803) üzenetére


cappa72
nagyúr

Milyen rom?

Érdemes volna leírnod részletesen, hogy mit szeretnél, mit csináltál eddig, milyen rommal. Ez esetben az esetleges feleslegesnek tűnő kérdéseink csökkennek.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7805) Mercutio_ válasza cappa72 (#7804) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én arra gyanakszom, hogy - ahogy anno én is - a belső tárat letiltotta, de nem állította át a telót a külsőre :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7806) cappa72 válasza Mercutio_ (#7805) üzenetére


cappa72
nagyúr

:K
Én is erre gyanaxok ([link])

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7808) robaGB10 válasza cappa72 (#7796) üzenetére


robaGB10
tag

Köszönöm a segítséget! Majd vki hozzáértőt megkérek hogy segítsen, mert én sajnos nem értek ezekhez :U :) de legalább tudjuk, hogy hogyan kell elindulni .. de nem sok jót remélek

(#7809) Geresics


Geresics
addikt

A820 eddigi tapasztalataim, véleményem szerint nagyon szépen teljesít :)
Nagyon-nagy hiánya, hogy a kamera mellett nincs"vaku", amit én mindig zseblámpaként használtam előző telefonomnál. Sajnos a kamera tudása sem vetekedhet egyetlen tükörreflexes géppel, de még az olcsóbb kompaktoknak sem ellenfél. A képek fehéregyensúlya eléggé zizis, bár ezen szoftveresen lehet finomítani a megfelelő aplikációkkal. Nem gyári ROM-ot használok, annak a kamera-programja nagyon buta, így az említett probléma valószínűleg orvosolható, de engem nem zavar, ezért nem is foglalkoztam vele.
Ami még nagyon hiányzik, az az állapotjelző LED az előlapról. Ha ott hagyom a telefont valahol, vagy füles van rajtam, és a telefon le van halkítva (röviden nem hallom meg, hogy kerestek), akkor hiába kerül ismét a telefon a látóterembe, nem veszem észre, hogy valamiről lemaradtam.
Jó volna még egy előlapi kamera is, ha már a témánál vagyunk, mert akkor videóhívásokat igazán jól lehetne kezelni, akár normál, akár skype hívás esetén.
A hardver amúgy nagyon erős! A 4 mag, és az 1GB RAM nem hazudtolja meg önmagát. Játékokat ugyan nem futtatok (telefonon), de pl. az IGO gyorsabb, mint egy olcsóbb GPS-ben! Sajnos olyan IGO-t kaptam "kölcsön", aminek a hangja megakad, de majd (ha nagyon ráérek) "kérek kölcsön" másikat, és megpróbálom azzal is.
E-Bay-ről rendeltem hozzá szilikon-tokot, 500Ft volt, valamint a ker.házban vettem hozzá 2500Ft-ért olyan övtáskát, ami fekvő elrendezésű (ez amúgy ritka ebben a méretben), szóval már teljesen összeszoktunk, és a mérete miatt sem félek, hogy egy rossz autóba-szállásnál kettétöröm.
Az akkumulátorra sem lehet panaszom, az én használatom mellett 2 napot simán kibír. //Net csak rövid ideig WIFI-n, nem is minden nap, adatszinkronizációra / átlag 45 perc .pdf-könyvolvasás naponta / sok telefonálás / egy-két fotó elkattintása (melóhoz) / ilyesmi // Amúgy a neten lehet hozzá nagyobb aksit találni fillérekért, szóval nem kell ilyentől félni...
Bringázáshoz használom még a telefont útvonal rögzítésre (láthattad FB-n párszor), abban hibátlanul teljesít, és nem szívja nagyon az akksit. Ha ehhez még bekapcsolom a zenét is, ami értelmes fülessel szépen szól, akkor azért hamarabb csökken az akku százaléka, de szerintem ez minden telefonra igaz...
Ha már füles! Épp a napokban teszteltük, hogy sem a Nokia, sem a Motorola, sem a ZTE (vezetékes) fülesén lévő gomb nem veszi fel a telefont, ha csörög, és nem szakítja meg a beszélgetést, ha le akarom tenni, így ahhoz a telefonra mindenképp szükség van. Ez bringázásnál kellemetlen tulajdonság, és picit zavar is... :( Úgy tudom, a kékfogas headset tökéletesen működik, de jómagam nem próbáltam.
Gyári szoftvert nem ismerem, de állítólag nincs benne magyar nyelv, és az angol is nyomokban kínait tartalmaz, ami rövid úton orvosolható.

Ha van ami konkrétan érdekel, akkor szólj nyugodtan, megnézem! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7810) peter9228 válasza Geresics (#7809) üzenetére


peter9228
aktív tag

Az állapotjelző LED hiányára van egy megoldás. Gravitybox-ban be lehet állítani, hogy villogtassa a képernyő alatt lévő "gombok" (nem tudom mi a rendes nevük) világítását. Így egyből észreveszed, ha történt valami.

(#7811) Geresics válasza peter9228 (#7810) üzenetére


Geresics
addikt

Ezt meglesem! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7812) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Üdv mindenkinek és Nagy köszönet a Cappa72 a leírásokért.
Kínai Root mentes csodából percek alatt magyar gyöngyszem lett.

(#7813) Švejk


Švejk
őstag

Egyébként engem az érdekelne nagyon hogy a képernyő alatti 3 érintőgombnak az erősségét nem lehet valahogy állítani. Igazából eléggé zavar hogy olyan erősen zizzennek, szívesen átállítanám valami lágyabbra. De nem tudom lehet-e :)

(#7814) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet a telefonnak a rezgését érintéskor kikapcsolni?
A beállításokban csak a hívásnél lehet a rezgést buherálni, gravity box-ban sem találtam ilyen opciót..és eléggé zavar például böngészésnél vagy sms írásnál az állandó zümmögés.
Köszönöm a segítséget!

(#7815) cappa72 válasza adam0913 (#7814) üzenetére


cappa72
nagyúr

Beállítások... Audio profil.... Általános... Érintéskor rezzenjen jelölés ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7816) adam0913 válasza cappa72 (#7815) üzenetére


adam0913
tag

Erre gondoltam, ez a jelölés nincs bepipálva, de mégis rezeg...

(#7817) cappa72 válasza adam0913 (#7816) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 3 szoft-gomra gondolsz? Annak a rezgését?
Mert nekem az is kikapcsolódik, ha kiveszem a jelölést.
CP5.3-v1 ROM-mal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7818) adam0913 válasza cappa72 (#7817) üzenetére


adam0913
tag

Azokat kikapcsolja nekem is. De böngészésnél/sms írásnál MIKOR ÍROK, akkor az érintett betuk erőteljesen rezegnek.

(#7819) cappa72 válasza adam0913 (#7818) üzenetére


cappa72
nagyúr

Beállítások -> nyelv és bevite -> kiválasztod a pl. android bill-t -> rezgés billentyű megnyomása esetén -> pipa ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7820) adam0913 válasza cappa72 (#7819) üzenetére


adam0913
tag

:C :R

(#7821) robaGB10 válasza cappa72 (#7796) üzenetére


robaGB10
tag

Írtam Justinnak skype-on... leírtam, hogy mi a probléma. Az alábbiakat írta nekem:

1) power off your phone
2) press power key and V+ and V- together (three key press at the same time )
3)it will inter the recovery model
4) dual wipe (wipe date and wipe cache )
5) install zip from your T-F card ( copy the rom in to your T-F card )

three key together
power key ,V+,V-

[http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-20/
It is rom , you can download the newest rom : Holo dark-2.1

küldött egy a820 recovery zip fájlt

it is recovery and flash tool
if you can not enter recocvery
please flash recovery firstly

Az angollal nincs gondom, csak sajnos a technikai részéhez nem értek. :U

Most nincs nálam a telefon, így nem tudom kipróbálni amit írt, de ha egyáltalán nem lehet bekapcsolni a telefont akkor fog vmit is reagálni a power key, V+, V- -ra?:)

(#7822) cappa72 válasza robaGB10 (#7821) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez érthető, hogy kereskedőként ilyet javasol de alapvetően neked ugye nem megy a telefon, ezért kell először azt ellenőrizni, hogy egyáltalán hajlandó-e bármit is csináni, kommunikálni szegényke.
Mindezt akku nélkül.
Ha van kommunikáció, akkor van egyáltalán értelme nekiállni bármilyen installálásnak, flash-elésnek.

Amit ő mond, az arra jó, ha véletlenül valamit te rontottál volna ez a rendszerben történő "bütyköléskor".

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7823) Iván7


Iván7
tag

sziasztok

Kérdeznék néhány dolgot.
Sajnos szomszédos a800 as topik behalt ahogy nézem.
Vettem egy lenovo a800 (rootolt) nincs rajta semmi google alkalmazás kérdezném szerintetek a android dual sim topik összefoglalója szerint eljárva tudok rá tenni google appokat ? erre a részre gondolok :

3G-s hálózati, Google fiók, Google Apps (ICS) problémák esetében a megadott linkeken található fájlokat töltsétek le. A letöltött ZIP fájlokat a SD kártya gyökerébe kell másolni és Recovery-ből kell telepíteni. A rendszer újraindítása után ezeknek működniük kell.

Bocs ha már leírtátok most nem találtam.

(#7824) cappa72 válasza Iván7 (#7823) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először is kell egy CWM vagy más módosított recovery.
Ezek után szükséged lesz egy gapps csomagra a megfelelő android verzióhoz - természetesen arra, amelyik főverzió a telefonodon van.
CWM-be belépve és a gapps.zip-et telepítve újraindítás után lesz google szolgáltatás elérése a telefonodon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7825) Iván7 válasza cappa72 (#7824) üzenetére


Iván7
tag

Szia köszi a választ

Rom info
Lenovo A800
4.0.4
a800.V6.2012/09/25 16:56
ydss_shitou_lenovo A800_S133_121213

Ehhez melyiket kell leszedjem esetleg be tudnád linkelni? Ezt nagyon megköszöném.
CWM telepítésnek utánna nézek, bár úgy emlékszem legutóbb úgy csináltam, hogy laptopon indítottam a cwm et csak rá kellet dugni a telót és futott rajta nem kellet feltelepíteni a telóra (alca ot995 nem rootolt).
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7826) Iván7


Iván7
tag

Rom csere lehet ilyen egyszerű?

How to flash TWRP using Mobile Uncle Tools :
If your device not rooted, root it first: download and install Framaroot, open it and select "install SuperSU". Reboot your phone.
Install Mobile Uncle Tools from Google Play: http://play.google.com/store/a.....le.toolbox
Download recovery.img and put it in root folder of your SD Card.
Open Mobile Uncle Tools and grant root permissions.
Press "recovery update".
Choose downloaded recovery.img
Reboot into recovery.
Press "wipe" and make default wipes.
Go back and press install.
Choose zip with downloaded rom.

(#7827) cappa72 válasza Iván7 (#7826) üzenetére


cappa72
nagyúr

Rom csere lehet ilyen egyszerű?
Igen.

Csak a megfelelő fájlokon van a hangsúly. És az nagyon nem mindegy, hogy jó-e, rá való-e avagy sem.

gapps-ok lehetséges lelőhelye: [link]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7828) hati válasza DJGABI (#7785) üzenetére


hati
addikt

"- most ez van fenn [link] eddig jobbnak tűnik mint az alternative, tényleg csak az alap rendszer, semmi extra. hang rendben, nincs kattogás. instagramban a kép nem sötét, még a videófelvétel is okés."

Azóta is fent van a kérdéses rom? Jöttek elő hibák? Root-olt a rom? Hány %-ban magyar?

[ Szerkesztve ]

(#7829) DJGABI válasza hati (#7828) üzenetére


DJGABI
addikt

igen, fenn van, még mindig ezt nyúzom. amik előjöttek hibák: appokból kilépésnél force close-t dob (de csak telepítés utáni első indításnál, nem is mindegyik appnál. nem értem), akksit mintha jobban szlopálná mint a fent emlegetett alternative, valamint eddig egyszer előfordult hogy nem ébredt fel sleepből - akksi ki/be segített csak-
[amik számomra hibák: amúgy is vmi eldugott menüben van, de istennek nem találom gravity boxban a hangerő gombokkal kurzor léptetést. FM rádió a stock MTK = nincs elalváskapcsoló. Illetve visszább emlegettem a kapacitív gombok háttérvilágításának kérdését -nem lehetett be/kikapcsolni- azt ezzel oldottam meg:[link], Youtube valami feketére skinezett volt, Marketről nem frissült, azt le kellett cserélnem].
Természetesen rootolt. AOSP, szóval a magyar nyelv ~100%os (egy-két, a készítő által bele rakott plusz menü nem, de azok amúgy sem mindennap használt funkciók)

Ha nagyon rossz lenne nem ezt használnám, viszont elég jó alternatíva az alternative romra :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7830) hati válasza DJGABI (#7829) üzenetére


hati
addikt

Köszi. Én a CP 5.3-ról váltanék, csak nem tudom, hogy van-e érdemi különbség a két android között, amiért érdemes váltani.

(#7831) Iván7 válasza cappa72 (#7827) üzenetére


Iván7
tag

Szia köszi a választ
Hogy tudnék telepíteni clock work modot a telóra olyan ami jó hozzá?
Szeretnék backupot csinálni először.
Nem találok most hirtelen sehol jó leírást.
Mobile Uncle Tools al fel lehet rakni a romokat needrom ról csak nem találok benne backup menüt.

[ Szerkesztve ]

(#7832) cappa72 válasza Iván7 (#7831) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nézd meg a blogomat, tele van mtk-s leírásokkal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7833) DJGABI válasza hati (#7830) üzenetére


DJGABI
addikt

háát van a több oldalas lockscreen meg a status bar kapcsolók külön kerültek, kb ez a két "újítás" van benn amit az egyszeri júzer lát is.

aztán nem is tudnám megfogalmazni miért tettem fel, meg hajtom a frissebb verziókat, valahogy az újabb mindig jobb (persze nem igaz) néha a kiszivárgott újabb apk-k nem mentek 4.1 alatt asszem, szóval folyamatosan hagyják el a régi verziókat, annyi.

ja meg hát CP-félével is voltak nyűgjeim [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7834) Iván7 válasza cappa72 (#7832) üzenetére


Iván7
tag

Olvasom a blogod meg is találtam csak az a kérdésem ez jó az enyémhez is?
CWM, ClockWorkMod recovery.
Portolt 6.0.1.2 elérhető:

(#7835) beg válasza Iván7 (#7834) üzenetére


beg
veterán

Nem szívesen kotyogok bele, de mivel ez A820 és nem A800 topik, esetleg megkereshetnéd privát üzenetben a mestert és akkor nem ez a topik offolódik szét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7836) cappa72 válasza Iván7 (#7834) üzenetére


cappa72
nagyúr

Begnek teljesen igaza van, irány az A800-as topik!
[link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7837) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! A lenovo super camera appot használta már valaki? Érdemes feltenni ?

(#7838) SanyiSay válasza nOvOp (#7837) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Pont jó a kérdés jó kamera appot keresek .
Feltettem tesztelem.
Egyenlőre S750 en
Az biztos hogy az már tetszik hogy nem sötétíti el a videó felvételkor a képet mint az eredeti.
És Vaku van videó közben is. Mondjuk A820 nál annyira nem számít. :/

Van még pár gyártóé lehet azokat is meg kellene nézni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7839) peter9228 válasza nOvOp (#7837) üzenetére


peter9228
aktív tag

4.2-nél elrontja a színeket mint a gyári Lenovo app.

(#7840) DJGABI válasza peter9228 (#7839) üzenetére


DJGABI
addikt

pont ezt akartam írni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7841) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Nekem tetszik.
Jó kis efektek
Sok beállítás.
Igaz nekem a gyári app színeivel sem voltak gondok.

Amég nincs jobb marad ez.

De ti mit is használtok ami ennél jobb, ha szabad ilyent kérdeznem.

Amiket linkeltem azokból csak a lenovo-s indul el bocs.

(#7842) DJGABI válasza SanyiSay (#7841) üzenetére


DJGABI
addikt

Gyári droidos FTW! az én profi fotós tudásomhoz az is bőven elég. :DDD effektezni meg insta. a több beállítás meg... meh

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7843) peter9228 válasza SanyiSay (#7841) üzenetére


peter9228
aktív tag

Én is a gyári droidosat használom. Jó ha hetente csinálok egy képet, arra bővel megfelel.

(#7844) SanyiSay válasza DJGABI (#7842) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Nekem igazából az a broblemám hogy sokat videózok vele, és az automata fókusz folyton újrafókuszál.
Ha meg kikapcsolom nem tudok fókuszálni. :/

Meg persze jó lenne elmenteni a beállított profilokat.
Szóval nem nagy dolgok.
:D

(#7845) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Lehet keresnem kellene egy fotós topikot. :)

(#7846) puszu1976


puszu1976
csendes tag

Hali!

Megcsináltam az átparticionálást egy Lenovo A820-on CWM recoveryből ahogy le volt írva.

Bekapcsolom a telót és ez jön elő" Have been in factory mode, long press the power button and the normal boot".

Ilyenkor mi a teendő?

(#7847) cappa72 válasza puszu1976 (#7846) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel factory modeban inditittad ezert inditsd ujra recovery modeban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7848) ivelegi


ivelegi
csendes tag

Sziasztok!

Rég jártam erre, így nem nagyon ismerem a mostani romokat.
Van már olyan 4.2.2-es rom, amiben jó a kamera (nincs színeltolódás), ill. működik benne az fm rádió?
Akkumulátoridőt tekintve melyik fogyaszt kevesebbet? A lambda féle 4.1.2, vagy a 4.2.2-es fw-k?
Tudtok olyan kamera appot, amivel a neonfény vibrálását ki lehet szűrni? Apa sokat fotózik ilyen környezetben, és azt mondja, meglátszik a képeken.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#7849) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok.

Miui-ból melyik a legajánlottab,most volt fent a legujjabb needrom-os de az nem volt az igazi.
Nem fontos annyira hogy magyar legyen.Várom válaszaitokat.

Üdv

(#7850) Švejk válasza csabi236 (#7849) üzenetére


Švejk
őstag

Most tökölök éppen megint a MIUI-kal. Kicsit már elegem van hogy nincs normális :(((
Egyelőre talán a legújabb a legjobb, ma dobtam fel. A nagy baja, hogy bár nekem látja, de benyelte a belső 4 gigás tárhelyet ahol egy csomó adat volt. Nem tudom miért. Megnézem nem tudom-e előcsalogatni belőle.
Neked mi a baja a legújabbnak?
Sokáig a ReaGan-félét használtam, az egész tűrhető volt, csak nem ment vele a GPS.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.