Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) cappa72 válasza janakbacsi (#7941) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nos, ezzel a rommal valami nem okés, de még nem tudtam rájönni, hogy mi is az.
Ugyanis teljesen mindegy volt, hogy átparticionált telefonra, vagy gyári partíciókiosztásra tettem rá.
Már a bootanimation sem futott le.
Próbáltam módosítani is rajta picit, de semmi ; kernelcsere sem oldotta meg a gondot.
Szóval erős passz. Írták is ott a nídromon, hogy a full nem megy, a lite igen.
Na én meg persze a full-t töltöttem le.
Ha sikeredik a lite-t is feltenni, majd szólok.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7952) csabi236 válasza cappa72 (#7950) üzenetére


csabi236
tag

Megéri felvenni a minideal-el a kapcsolatot ezügyben? Van lehetőség lcd cserére Magyarországon? Köszi. Üdv

(#7953) vegyszer válasza csabi236 (#7952) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha magad csinálod, lesz csere, vagy elcsípsz valami szakit. Bár ő sem fog sem a beépített alkatrészre, sem a vissza maradóra, sem a művelet sikerességére garanciát vállalni. :(

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7954) janaman01 válasza barnam_ (#1255) üzenetére


janaman01
addikt

Most én is váltottam.... :) cubot x6...
Persze megmaradt a kicsike is a családban

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7955) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni .A Lenovo S820 szervíz menübe való belépéshez szükséges billentyű kombinációra lenne szükségem.
Előre is Köszi a segítséget.

(#7956) cappa72 válasza szimla65 (#7955) üzenetére


cappa72
nagyúr

Telepítsd fel a mobileuncletools-t... ha az engineering mode-ra gondolsz.

@Dexxter182
Vigyázz, S820

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7957) Dexxter182 válasza szimla65 (#7955) üzenetére


Dexxter182
tag

Attól függ milyen rom, és milyen szerviz menü :)
ha a developer menübe szeretnél belépni és nem látszik, az általában a 'telefonról' menüpont alatt a build number sorozatos bökögetése után megjelenik :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7958) szimla65 válasza Dexxter182 (#7957) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszönöm a választ.
Ez a teló a haveromé és gyári(ezzel jött kínából)rom van rajta.Android 4.2.2
Arra gondoltam ,hogy a hardver részeket kellene tesztelni,hogy minden jól működik-e.Szét volt szedve mert a kijelzőnél elengedett a ragasztó és majdnem kiesett.
Nekem Sony van és ott megvan ,hogy mit kell beütni a menü eléréséhez.Pl #*#*.........stb,stb.

Köszi cappa72 is.

(#7959) janaman01 válasza szimla65 (#7958) üzenetére


janaman01
addikt

Gyári 4.2 es 820 ra ? Nem tolnád fel valahová?

Szerk : most olvastam visszább...nem A820 ról van szó bocsi...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7960) peter9228


peter9228
aktív tag

Elkezdett nagyon furcsán viselkedni a telefonom. Először csak a töltöttség jelző (nem tudom mi ennek a neve) ugrott egyet 70-ről 60%-ra. Gondoltam szoftveres hiba, elkezdtem új romot keresgélni. Hirtelen nem találtam semmi jót, a telefon meg működött, töltött rendesen. Ma megint előfordult: 66%-ról 60%-ra esett. Rá 10 percre kikapcsolt, azóta se tudom bekapcsolni, még a factory mode és a recovery sem megy. SP Flashtool-al sikerült kiolvasni amiket ki lehet. Viszont továbbra sem reagál a bekapcsoló gombra, ha töltőre dugom akkor is semmi. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy lemerült az akksi, és nem tudja tölteni. Ez gondolom hardver hiba, mehet vissza Kínába gariztatni... Vagy lehet, hogy szoftveres a hiba? Ezt hogyan tudom kideríteni?

(#7961) beg válasza peter9228 (#7960) üzenetére


beg
veterán

Próbáld másik töltővel. Ha azzal is rossz, akkor kikapcs, akksi ki-be, majd kikapcsolt állapotban feltölteni. Ha ezután sem, esetleg egy másik rom. Utoljára meg marad a visszaküldés. A töltő elektronika is meg tud dögleni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7962) peter9228 válasza beg (#7961) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ezt mindet próbáltam, egyik se volt hatásos. Kikapcsolt állapotban töltésnél se kapcsolt be a kijelző. Aztán rájöttem, hogy az SP Flashtool-hoz nem kell az akksi, így megpróbáltam visszaállítani az MTKDroitTool mentést. Sikerült, mostmár működik tökéletesen. De hogy mi okozta ezt, hogy csak úgy, normál használat mellett ilyen állapotba kerüljön... :F
Azért köszi a segítséget! :R

Most ez az S820 port került fel, eddig nagyon tetszik. Amúgy is ki akartam próbálni, csak lusta voltam lementeni az adataimat. Ez a hiba megoldotta ezt a problémát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7963) szada92


szada92
újonc

Üdv néktek mesterek!

Sokat olvasgattam a fórumot és lenne még pár kérdésem, nagyon örülnék ha tudnátok segíteni két dologban.
1. Van egy Lenovo a820T, amin mivel kínai volt a recovery és minden más, nem tudtam gyári mentést végezni, felraktam rá a teamwin recovery-t és egy másik ROM-ot, viszont a probléma ott van, hogy a telefon használója szívesebben látná azt a ROMot ami eredetileg volt rajta. És mivel az egy modolt rom volt - gondolom én, mivel olyan volt mint az eredeti, csak eddig sehol se találtam olyan eredeti romot, ami támogatja a magyar nyelvet- azt szeretném kérdezni, hogy valaki esetleg ebben nem tud segíteni, hogy gyári mentést vagy ROMot adni, hogy vissza tudjam rakni a magyar, eredetire hajazó rom-ot? :)

2. A második kérdésemben pedig adott egy Lenovo a820 (nem-té) és a partíciókat szeretném átméretezni, és itt is hasonló a helyzet, hogy kínai a menü és nem tudom hol kell egyáltalán a biztonsági mentést csinálni, pedig ugye kell hozzá a factory reset is és hasonlók. Konkrétan még így nem láttam kimondva eddig a fórumon, vagy csak elkerülte a figyelmemet, hogy nincs rá mód hogy recovery menüt felrakjak SP flashtoollal úgy hogy a jelenlegi ROM tovább él és virul rajta?

Előre is köszönöm szépen!

(#7964) beg válasza szada92 (#7963) üzenetére


beg
veterán

1. A820T-re ritka a ROM, mint a fehér holló (akárcsak maga a telefon). Needromon volt régen, most nem találok. Valahonnan le kellene vadásznod egy SP-vel feltehető ROM-ot.

2. Az összefoglalót ha lenyitod, megtalálod a CWM telepítésének módját. Ha rootolt, akkor a legegyszerűbb, ha a MobileUncle Tools-al felteszed cappa CWM img-jét.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7965) cappa72 válasza szada92 (#7963) üzenetére


cappa72
nagyúr

1,
Van egy Lenovo a820T, amin mivel kínai volt a recovery és minden más, nem tudtam gyári mentést végezni,
Pedig vagy 3 féle leírás áll rendelkezésre a blogomban.

Ha nincs mentésed arról amivel érkezett, akkor csak abban bízhatsz, hogy valakinek itt a fórumon van egy mentése róla, amit pl CWM-ből / TWRP-ből fel tudsz tenni.

Nézd meg a lenovo-forums-ru oldalt, ott lehet hogy találsz hozzá valamit. Jó oldal, sok hasznos infóval és rommal.

2,
beg megválaszolta az imént.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7966) BaginZe


BaginZe
tag

Lassan elfogy a kezdő gárda, mindenki cserélt tavaly óta. Van még valaki rajtam kívül, aki azóta is kitart az a820 mellett? :)

(#7967) Švejk válasza BaginZe (#7966) üzenetére


Švejk
őstag

Én, most és mindörökké amíg csak el nem romlik
:)
A820 nálam marad, MIUI-VAL minden igényt kielégít.

(#7968) Mercutio_ válasza BaginZe (#7966) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amire kell tökéletes, aprón nincs olyan jó ára, hogy (nekem) megérné váltani így szerintem marad még 1-2 évet, aztán megkapja a gyerek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7969) BaginZe


BaginZe
tag

Akár ide, akár privátba megírhatnák azok, akik cseréltek, hogy mire cseréltek, és hogy mennyire vált be a csere (10-es skálán 1-10ig).

(#7970) hati válasza BaginZe (#7966) üzenetére


hati
addikt

Nekem is megvan még és nem tervezem cserélni. A CP 5.3 van rajta, mert még nem láttam sehol egy meggyőző 4.2-es riportot, amiben csak annyit írtak volna, hogy minden működik és teljesen magyar. ;)

(#7971) Minstrel válasza BaginZe (#7966) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nekem is megvan még, pár nap múlva lesz az évfordulónk :DDD

(#7972) fape


fape
senior tag

Nekem is megvan még. Tavaly május eleje óta nyüstölöm.
Elvileg ősszel jönnek majd új procis kínai csodák. Addig biztos, hogy marad még nálam ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7973) vegyszer válasza BaginZe (#7969) üzenetére


vegyszer
addikt

Én 9 hónap után váltottam Xiaomi Hongmi-ra. Mert hd, vaku, előlapi kamera, és t processzor volt benne. Tetszett a miui rom is. Nem tagadom, és a 7 színű értesítési Led. De akku téren nem volt előrelépés, sőt... Azért az fura, hogy egy nap alatt kinyomom a szemét (akkuját), ahogy az A820 érdekében is volt. De olyan jó áron sikerült a lenovótól megválni, hogy el sem gondolkoztam azon, hogy melyik menjen.

Aztán jött egy 8 magos szörny. A jiayu G4S 2/16 GB személyében. A kijelző, ha lehet, még jobb. És azért ő már más pályán játszik. Főleg akku téren (3000mAh). És gyári sw alatt is bármely SIM esetében a 3G megoldott, ahogy a lockscreen widget is, ami a Hongmi esetén a legnagyobb hiányosság volt számomra a főzött Lenovo A820 4.2 romokhoz képest

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7974) JannY83


JannY83
csendes tag

Sziasztok!

Asszonynak vettem 9 hónapja egy szép lenovo a820-as telefont. Nem volt vele semmi gond még mindig a "gyári" (tmallbox.com) rom van rajta.
Mostanában viszont gyakorta újraindul állásban és ha koccan egyet a telefon, például lerakod az asztalra, akkor is.

Erre kellene nekem valami ötlet. Vagy menjen vissza garanciába?
+
Szeretném rá felpakolni cappa72 tisztított romját, de sehol sem találtam.
Előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv Jani!

Mielőtt a dealsprime.com-tól rendelsz olvasd el a warranty policy-t. :-) és imádkozz hogy ne legyen baja a telónak

(#7975) beg válasza JannY83 (#7974) üzenetére


beg
veterán

Nem laza az akksi? Akkor csinál ilyeneket. Van, aki úgy oldotta meg, hogy valami puha kartont vagy zsebkendőt odahajtogat az akksi és a hátlap közé, hogy ne tudjon mozogni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7976) Pcm


Pcm
tag

Több mint egy éve használom az A820-at, éspedig egy utángyártott akkuval. A gyári akku lezsírozva pihen. Soha semmi gondom nem volt a telefonnal, ez a rom az én igényeimnek tökéletesen megfelel. Respect Lenovo. :R

(#7977) hati válasza Pcm (#7976) üzenetére


hati
addikt

Milyen akuval? Mennyivel jobb, mint a gyári?

(#7978) Pcm válasza hati (#7977) üzenetére


Pcm
tag

Ezzel

Senki se írta, hogy jobb mint a gyári. Utángyártott és jó, bár az eladó szerint gyári. Az igazi gyárit kimélem :K

[ Szerkesztve ]

(#7979) Dexxter182 válasza hati (#7977) üzenetére


Dexxter182
tag

Én ezzel használom és teljesen jó :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7980) hati válasza Pcm (#7978) üzenetére


hati
addikt

Azért kérdeztem, mert nem mondtad az okát.

(#7981) Pcm válasza hati (#7980) üzenetére


Pcm
tag

A gyári akkut azért tettem el, ha esetleg eladom.

(#7982) peter9228


peter9228
aktív tag

Az első 4.3 rom: [link]
Még eléggé teszt verzió, a leírás szerint sok dolog nem működik, szóval éles használatra egyáltalán nem ajánlott.
Holnap szerintem egy backup után ki is próbálom. :))

[ Szerkesztve ]

(#7983) Švejk válasza peter9228 (#7982) üzenetére


Švejk
őstag

De régóta vártam már erre :))
Azt hittem már soha nem fejlesztik ki. Majd írj pár tapasztalatot, és ha működik, fel is rakom azonnal. :)

(#7984) cappa72 válasza peter9228 (#7982) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Erre én is benevezek (remélem....)
A múltkori miui-val azért megjártam kicsit, mert 2 napba telt, mire ráértem annyira, hogy felrakjam; persze pont azt a változatot tettem fel, ami a visszajelzések szerint nem ment...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7985) hati válasza peter9228 (#7982) üzenetére


hati
addikt

4.2-es romnál mi most a "menő"? Mennyi nyűgje/bugja van, az 4.1-esekhez képest? Lehet, egyszer én is kipróbálok egyet, de visszalépést nem szeretnék a jelenlegi romhoz képest.

(#7986) peter9228 válasza cappa72 (#7984) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nem sikerült elindítanom, a boot logonál lefagy. Mint a 4.2, amikor le van tiltva a belső SD. Lehet, hogy a TWRP kéne a CWM helyett?

hati
Én az Alternative-t használom, szerintem jobb mint a 4.1-es romok. Gyorsabbnak tűnik, bugot én még nem találtam benne (egyedül a Miracast nem működik, de ez 4.1-en sincs, úgyhogy nem hátrány)

(#7987) cappa72 válasza peter9228 (#7986) üzenetére


cappa72
nagyúr

elméletileg mindegy, hogy twrp vagy cwm.
zip-es rom esetén nem szabad különbségnek lennie.
wipe-ok voltak?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7988) hati válasza peter9228 (#7986) üzenetére


hati
addikt

Mennyire magyar?
Vannak benne "felesleges" alkalmazások?
Rootolt?

Tudnál egy linket küldeni? ;)

(#7989) peter9228 válasza hati (#7988) üzenetére


peter9228
aktív tag

Teljesen magyar, rootolt, semmi felesleges nincs benne. Csinálj egy backupot, és visszaállítod a régit ha nem tetszik. [link]

cappa72
Igen, mindent úgy csináltam ahogy szoktam, tehát volt wipe. Most viszont kicsit elbizonytalanodtam. Előtte és utána is kell factory reset?

[ Szerkesztve ]

(#7990) hati válasza peter9228 (#7989) üzenetére


hati
addikt

Köszönöm, :)

Mik a lépések rom cserénél? CP 5.3-ról, belső SD átparticionálás nélkül-ről indulnék neki.

(#7991) Rico33


Rico33
aktív tag

Sziasztok!

Állitanám a mic hangerőt feljebb, mert tökre nem hallanak (MUT-ban), de bárhova állitom - level 6 - nyomom a set-et, de kilépés után ugyanugy level 0....mit lehet tenni?

(#7992) peter9228 válasza hati (#7990) üzenetére


peter9228
aktív tag

Gondolom akkor már van CWM/TWRP, ha egyszer már telepítettél CP 5.3-at. Ha nincs átpartícionálva, sok dolgod nem lesz vele, csak telepíteni kell. Először backup kell, hogy vissza tudd állítani a mostani rendszert ha valami hiba történik, vagy csak szimplán nem tetszik az új rom.
Recovery-ben (CWM/TWRP) install zip/choose from sd card, kiválasztod a romot. Miután feltette, wipe data/factory reset, aztán wipe cache, utána advanced/wipe dalvik cache.
Indításnál ne lepődj meg ha sokáig tart, az első boot lassan megy.

Remélem mindent jól írtam le :)

(#7993) peter9228 válasza cappa72 (#7987) üzenetére


peter9228
aktív tag

Valószínűleg megvan a hiba forrása. Megpróbáltam TWRP alól, ugyan az, de dob egy hibaüzenetet:
E:Unable to mount '/emmc/'
És nem sikerül neki a factory reset.

(#7994) hati válasza peter9228 (#7992) üzenetére


hati
addikt

Rom csere esetében, a jelenleg fent lévő alkalmazások saját beállításai (e-robot, ssh kliens, stb.) hogyan vihető át? Az alkalmazásból kell mentést csinálni, ha tud olyat, vagy lehet egyben esetleg?

(#7995) Dexxter182 válasza hati (#7994) üzenetére


Dexxter182
tag

4.1 a 4.2-vel nem kompatibilis így a komplett data restore el fog szállni. Javaslom a Titanium Backup-ot, az tud minden programról (privát, és rendszer programokról egyaránt) egyesével mentést csinálni. utána csak kiválogatod mit állítson vissza (a rendszer cuccokat természetesen nem mert akkor röpül) :) :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7996) hati válasza peter9228 (#7992) üzenetére


hati
addikt

Felraktam az Alternative 1.6-ot. Eddig minden ok. A gtalk-ok a CWM mentésből vadásztam ki, mert a hangouts, khmm...

Honnan lehet majd leszedni a frissítéseket, új Alternative verziókat?

(#7997) peter9228 válasza hati (#7996) üzenetére


peter9228
aktív tag

[link]

Más:

Próbálta már valaki a needrom-os CM romot?

(#7998) ekrisztian válasza Rico33 (#7991) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mert nem jól állítod.
level 0
180 set gomb
level 1
200 set gomb
és így egyenként a többi.
level 6
255 set gomb
reboot
próba

(#7999) jkisbali


jkisbali
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával találkoztam:
Lenovo a820-on cappa72 5.3 ROM-ot használok. A számlás sim kártyámat lecseréltem (lejárt a hűségidő) feltöltősre. A telefonszám ugyanaz maradt. Eddig az alapértelmezett és a címjegyzékben a nevekhez társított SIM "T-mobile H" volt, most az ugyanazzal a számmal a SIM neve "T-mobile H 01"-re változott. A névjegyzékben nem íródik át automatikusan az új SIM, hanem egyenként kell az eddigi társítást törölni (tehát a "T-mobile H"-t minden kontakt szám mellől egyenként kell törölni) és utána már a nem társított névjegyeket egyben tudom csatolni az új SIM-hez.
Tudtok valami egyszerűbb megoldást?

Köszönöm! :F

(#8000) Simon011


Simon011
újonc

sziasztok!! van egy ilyen masinám (lenovo a820 [sima nem té meg semmi]) és r.hadt nagy falba ütköztem :@ a mi nap egyszerűen behalt a rendszere.. (lenovo feliratig eljut aztán se kép se hang) full gyári állapotban volt csak a recovery volt lecserélve Cappa72 féle S135re és a tárhelye volt még összevonva.. ma elkezdtem babrálgatni (needromról leszedtem egy TouchWiz romot és a hozzá tartozó s150es kernelt) recoverybe beléptem (CWM 6.0.4.0ás asszem) feltettem előbb a kernelt aztán reboot utánna fullwipe, wipecache, wipe dalvik cache.. aztán install costum rom és felrakta kiirta hogy sucessfull! ezek után reboot.. azóta kiirja a "lenovo for those who do." feliratot és utánna semmi.. (már kb 2órája ezt csinálja -.-) gondolom valamit elrontottam vagy nem ugy csináltam ahogy kellett volna de hol a hiba???? segítsetek kérlek titeket!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.