Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) foot_long válasza beg (#7200) üzenetére


foot_long
csendes tag

32 eFt-ért vettem. Szerintem a rendőrségen nem foglalkoznak az ilyennel. Nincs adásvételi sem meg ilyenek.

(#7202) beg válasza cappa72 (#7198) üzenetére


beg
veterán

Mindenféle bántás nélkül. Ezeket a készülékeket 3/4 vagy féláron adják a legeslegolcsóbban elérhető HIVATALOS készülékekhez képest az Alin. Aki nem néz meg legalább egy google-t vásárlás előtt és elhiszi, hogy 50%-al olcsóbban tud venni az sajnos így jár. Szomorú, de alapos gyanakvással kell az ilyen best buyokat kezelni. (Főleg ha a termék képe még köszönőviszonyban sincs a hivataloséhoz képest)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7203) vegyszer válasza foot_long (#7199) üzenetére


vegyszer
addikt

Hol vetted? Csak nem itt a bazárban?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7204) cappa72 válasza foot_long (#7201) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg kürtöld szét a nevét (ha hardveraprón vetted, akkor pedig jelentsd, mint csalót) - ha nem sikerül visszaszerezned a pénzed -, hogy kitől ne vegyenek semmit. Ezt még meg tudod tenni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7205) beg válasza foot_long (#7201) üzenetére


beg
veterán

Sajnos 50 ezerig "csak" szabálysértés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7206) foot_long válasza beg (#7205) üzenetére


foot_long
csendes tag

Nem itt vettem.
Apródon, tőle vettem az a800-as telómat is, de szerintem ő sem tudja, hogy hamis.
De van egy olyan érzésem, hogy nem fog visszaírni.

(#7207) Mercutio_ válasza beg (#7205) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem csak egyet adott el, akkor sorozatos (+üzletszerű?) elkövetésnek minősül és az már bűncselekmény kisebb összeg esetén is :K

Körbe kell kérdezni, hogy ki vett még az illetőtől, illetve rákeresni a nevére, elérhetőségére, számlaszámára, általában elég sok dolgot lehet találni az ilyen illetőkről.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7208) janaman01


janaman01
addikt

reggel pofára ejtettem a telót, a konvektoron csattant akkorát mint az ólajtó, az egész család felébredt rá...
...( képernyővel lefelé)
kibirta kutya baja, jó kis strapás jószág :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7209) nOvOp válasza janaman01 (#7208) üzenetére


nOvOp
senior tag

Pont kérdezni akartam itt a fórumon, hogy van aki fólia nélkül használja? Karcolódik?
Az esést már tudjuk... :)

(#7210) janaman01 válasza nOvOp (#7209) üzenetére


janaman01
addikt

hát fólia nélkül nem kockáztatnám meg....mondjuk nekem a melóm is olyan, hogy kb 5 csavarhúzó, meg három villaskulcs van a krzemben, mikor hivnak ....:), a családban még annó volt egy iphone 2 gen...azon semmiféle fólia nem volt, kapott hideget meleget, de meg se kottyant neki...., jó mondjuk az más kategória....sokban függ attól is ki milyen körülmények közt használja...lehet ha irodában dolgoznék stb, akkor nem fóliáznám, de igy....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7211) nOvOp válasza janaman01 (#7210) üzenetére


nOvOp
senior tag

Persze, én is használok fóliát. Egyszerűen csak kíváncsi lennék, hogy mennyit bír a kijelzője, ha mondjuk csak zsebben hordásról beszélünk, ahol mondjuk nincs kulcs...

(#7212) janaman01 válasza nOvOp (#7211) üzenetére


janaman01
addikt

Értem , nahát kiváncsian várom én is van e ilyen aki igy használja, és mik a tapasztalatok

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7213) Toth_Jani válasza nOvOp (#7211) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Valaki itt már felajánlotta hogy 0.5-ős plexiből vágat másikat az elejére, ha baj éri. :)

(#7214) Pcm válasza nOvOp (#7211) üzenetére


Pcm
tag

Tavaly május óta, Nillkin tokban, zsebben, csak zsebkendő mellett kutya baja.

(#7215) Rico33 válasza janaman01 (#7212) üzenetére


Rico33
aktív tag

Fólia nélkül és biza már van rajta karc.De ha el akarom adni, 12 dodó egy másik digi rá.

A 820c-hez :
the shop keeper says a820c is for china only and has lesser specs, but he seems to have provided the same specs..
The cheaper C version seems to only have a 5MP back camera and an A5 CPU instead of an A7.

Bár a képek alapján tuti fake ( nincs meg a középső lóhere-gomb...)

beg: igen, ezt is írták a fórumon, 512MB...bár lehet hogy létezik ilyen belpiacos készülék

[ Szerkesztve ]

(#7216) beg válasza Rico33 (#7215) üzenetére


beg
veterán

Nem csak ennyi a különbség. ITT legalább őszinték.
RAM: 512MB
Dual Core 1.2GHz Android Phone
Camera: 5MPX

És ez még csak az, amit bevallanak :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7217) kezdő laikus válasza nOvOp (#7211) üzenetére


kezdő laikus
csendes tag

Én majdnem fél éve - mióta az utólag rendelt cuccok se voltak nyerők - használom fólia és tok nélkül. Nem látok rajta karcot, talán még jobban is bírja az előd defynél. Egy ideig terveztem venni rá újat, de azt hiszem nincs rá szükség. Zsebben hordva, természetesen kulcs és egyebek nélkül.

(#7218) beg válasza Rico33 (#7215) üzenetére


beg
veterán

Azért tegye fel a kezét, aki szerint 4.2 felett jól érzi magát a droid 512 ramon. Semelyik 2013 modelljén nem volt 1gb-nál kevesebb.Továbbá azt is írják, hogy nem is 4 gb a belső mem. Szóval majdnem minden paraméter sántít. Ehhez nem adja lenovo a nevét, ha megnézed régi készülékeiken is mindig trademark volt a lótuszvirág. Ennyire sz..rt még belpiacra sem gyárt, nem mellesleg a "rendes" a820 is oda készült.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7219) janaman01


janaman01
addikt

na úgy látom, hogy ha nem a rajzszöges dobozban tárolom a telót, akkor fólia nélkül is viszonylag strapás

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7220) Mercutio_ válasza janaman01 (#7219) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyszer verd neki véletlenül valaminek, aztán rájössz, hogy csak jó lett volna valami rendes fólia :DDD
Nem akkora tétel egy 5-ös csomag e-bay-ről, hogy ezen spórolj, de lelked rajta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7221) janaman01 válasza Mercutio_ (#7220) üzenetére


janaman01
addikt

fentebb irtam, hogy én használok, igaz nem ebay es hanem alis :), csak arra voltunk kiváncsiak, hogy birja....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7222) Mercutio_ válasza janaman01 (#7221) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, ok, már kicsit fáradok :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7223) taurus1989


taurus1989
csendes tag

Sziasztok!

A telómon gyári s138 130419/2013.05.14/-es linerty rom van. Értesített, hogy kijött valami új frissítés hozzá.
Megpróbáltam telepíteni, de nem engedte, már nem emlékszem mi volt amiért nem működött, nem is foglalkoztam vele. A kérdésem a következő:
Miket tartalmaz az új frissítés és mit javít -nem találtam róla leírást, a lenovo oldalon sem..-
A telón egyedül a belső memória partícionálás van megeszközölve, ha netán kapna egy frissítést, akkor az megmaradna -mivel körülményesw volt megoldani-

Előre is köszi! :)

(#7224) beg válasza taurus1989 (#7223) üzenetére


beg
veterán

OTA-n szeretne a 150s verzióra frissíteni? Azt ne engedd. Inkább válasz helyette valami custom romot. Van választék. Vagy ha jó a mostani, akkor használd azt, de ne frissítsd, mert fél kínai lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7225) taurus1989 válasza beg (#7224) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Szia!
Igen OTA frissítés akarna lenni. :)
Értelek, customromban annyira nem bízom és kedvem sincs próbálgatni melyik jön be. Ezért maradok a gyárinál, bár sokmindenben sarkos ezért várnék frissítést.Úgy gondolkodtam, hogy a frissítés hozhat jobb dolgokat bele.
Amúgy van valami oldal, ahol lelehet követni az fw frissítéseket? Nekem útvesztő, pedig aztán előbb keresek és csak utána kérdezem. :))

(#7226) cappa72 válasza taurus1989 (#7225) üzenetére


cappa72
nagyúr

A linerty rom is custom rom.
Az új témaösszefoglalót édemes elolvasni - bár még nincs kész, abból sokminden kiderül.
Pl. az is, hogy mi történik, ha frissítesz a gyárira.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7227) beg válasza taurus1989 (#7225) üzenetére


beg
veterán

Most is custom romot használsz :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7228) janaman01 válasza Mercutio_ (#7222) üzenetére


janaman01
addikt

semmi gond ...én multkor egy vadidegen bevásárlókocsijába palkolgattam a cuccot a mienk helyett, a lidl ben....az öreg csak lesett...fáradt voltam...:D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7229) taurus1989 válasza cappa72 (#7226) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Azt nem tudtam. Nekem gyárinak számít, ha érted, hogy gondoltam. :) Átolvastam, el is borzadtam. Rengeteg meló van egy rom cserével. :(
Remélem majd dobnak ki egy javított gyárit normális kiadásban is. :)

(#7230) janaman01 válasza taurus1989 (#7229) üzenetére


janaman01
addikt

hát nem tudom, nekem gyári 139 es van, és normális :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7231) taurus1989 válasza janaman01 (#7230) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Jóneked' :)) Az egyik legzavaróbb, ha nemfogadottam volt, akkor napokig jelzi, nem lehet sehogy sem levenni. A másik a tárcsázóban, néha a nullán van egy kézzel rajzolt kettes, de valami nagyon randa módon. :W Az autófókusz sem valami tökéj. A többi csak kényelmi dolog. Tudom van amit egy egy playos cuccal lehet orvosolni, de nem akarom. Amúgysem szeretem telepakolni a telót mindennel. Inkább elvárom, hogy jól működjön.

(#7232) vegyszer válasza taurus1989 (#7231) üzenetére


vegyszer
addikt

Van egy rossz hírem. Magától csak akkor gyógyul meg, ha magázódunk. ;]

Érdemes egy cserét tenni. Ha kell segítség, keress szkájpon bátran (szerdán délután)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7233) beg válasza taurus1989 (#7229) üzenetére


beg
veterán

Csak elsőre tűnik meredeknek. 2 lépés egy tetszőleges recovery telepítés, onnan meg kb 10 perc egy rom telepítés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7234) doongoo


doongoo
addikt

Kollégám kérésére írok:
vett egy A820-at és 150-es szoftverrel érkezett neki tele kínai cuccokkal.
Amit szeretne: magyar nyelvű bármilyen ROM-ot feltenni (természetesen megbízhatóan működjön).
Engem kért meg, mert nem vagyok már teljesen amatőr ROM-olás terén,, de Lenovoval még nem volt dolgom eddig.
Úgy sejtem, így kéne nekiállnom:
- rendszermentés SP-Flashtollal vagy MTKDroiddal
- CWM vagy TWRP telepítés
- factory reset és ROM flashelés recoveryből

Ez így megállja a helyét lenovon is?
Illetve a szükséges dolgokat hol találom meg hozzá?

Előre köszi minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7235) cappa72 válasza doongoo (#7234) üzenetére


cappa72
nagyúr

A temaosszefoglo segit.
Ha az nem akkor meg majd mi. :)

Az alapkoncepcio egyebkent helyes.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7236) foot_long válasza beg (#7216) üzenetére


foot_long
csendes tag

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrival-Daxian-Android-4-1-Mobile-Phone-Dual-SIM-MTK6589-1G-RAM-4G-ROM-5/224412_1083516720.html

A product details-nél pl. quad core van írva, szóval itt sem egyértelmű. Másik oldalon meg az volt írva, hogy 1gb ram van rajta.

Ez van sajnos... azért köszönöm a segítséget!

Visszaírt az akitől vettem idézem:

"Erre azt tudom mondani, hogy USA-tól Tajvanig mindenhol árulnak 820c-t. És sehol nem írják róla, hogy hamisítvány.
A youtube-tól kezdeve, mindenhol találhatsz róla videót leírást, stb.
Én elmondtam neked, hogy 820c a típusa, mondtam, hogy keress rá a neten(ahol rengeteg link van).
Semmi nem utólag derült ki, kezedbe is vetted, ki is próbáltad.
Ha beírod a googlé-ba, hogy Lenovo 820c, találsz egy csomó oldalat róla, nincs szó hamisítványról.
Kínában tele vannak a Lenovo forgalmazók 820c-vel.
Ne haragudj, legközelebb jobban nézz utána vásárlás előtt, én
ennyi idő után már nem tudok mit tenni."

(#7237) taurus1989 válasza vegyszer (#7232) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Lehet megpróbálom, még hezitálok. :))
Ha cserélnék is, mindenképpen pc nélküli mutatvány kell, mivel linuxot használok.
Atombiztos, csúcs, szuper romot mondanátok? (Tudom kinek a pap, kinek a papné, de hátha. :) )
Nézegettem, ez a Lamba sok sok pozitívot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#7238) janaman01 válasza taurus1989 (#7231) üzenetére


janaman01
addikt

hát az a kézzel rajzolt 2 es igencsak furcsa :)....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7239) beg válasza foot_long (#7236) üzenetére


beg
veterán

Lenovo A820 c 4.5" IPS 960*540 Android 4.2 Mobile Phone Dual Core 1.2g 512ram 4g rom Smartphone Dual SIM Dual Camera 5MP InStock

Nem jól nézted, mindenhol dual core van. A termék nevében, a product description meg a feature részen is. Nézd meg az antutu képeket ugyanitt:
6752 pont
DualCore Armv7
Mali400 GPU

De nem akarlak meggyőzni sem téges, sem a "kedves" eladót, kell írni a lenovonak egy szép levelet, ezzel az alis linkkel és majd talán ők meg fognak győzni.

http://shop.lenovo.com/us/landing_pages/contact/email-lenovo

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7240) janaman01


janaman01
addikt

viszont ez már átbaszás :

aprod.hu/hirdetes/lenovo-a820c-quad-android-4-2-magyar-ID1Jo2B.html

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7241) beg válasza janaman01 (#7240) üzenetére


beg
veterán

Nem. Az átb.ás ott kezdődik, hogy lenovo felirat szerepel bárhol ezen a kétpálcás bóvlin.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7242) taurus1989 válasza janaman01 (#7238) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Erről beszélek én is! :)

(#7243) foot_long válasza beg (#7239) üzenetére


foot_long
csendes tag

Nem kell meggyőzni mert 1 nap tesztelés után már kételyeim voltak a készülék minőségét illetően.
Csak elég durva, hogy már ezeket is hamisítják. :(

(#7244) Minstrel válasza foot_long (#7243) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ami jó azt hamisítják meg gondolom eszükbe jutott, hogy kihasználják a sima A820 két legnépszerűbb "hiányosságát" az előlapi kamerát és a led villanót és máris megvannak győzve azok akiket ez tartott vissza az A820-astól, örülnek, hogy Lenovo és még ezek az extrák is rajta vannak.

(#7245) cappa72


cappa72
nagyúr

Előzmény: [link]

Kérdés:
Milyen recovery van rajta?
Milyen ROM van jelenleg rajta?
Milyen ROM volt előtte rajta? (átparticionálás előtt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7246) apacska23 válasza cappa72 (#7245) üzenetére


apacska23
csendes tag

recovery az cwm-based recovery v6.0.1.2 android verzio pedig 4.1.2 bulid szám s139 .....ez a rom is volt rajta gyárilag

(#7247) cappa72 válasza apacska23 (#7246) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tehát akkor átparticionálás előtt működött, aztán nem?
Ez azért fura, mert a rendszerhez nem nyúl az átparticionálás, csak a felhasználói adatokhoz és a belső SD-hez.

Honnan van a CWM?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7248) apacska23 válasza cappa72 (#7247) üzenetére


apacska23
csendes tag

nem tudom honnan szedte le a haver de szerintem a te fajtád mert a recoverybe irja a cappa nevet

(#7249) apacska23 válasza apacska23 (#7248) üzenetére


apacska23
csendes tag

nincs véletlen olyan apk alkalmazás amit felmásolhatnék a kártyára feltelepitem és az orvosolná a problémát????

(#7250) cappa72 válasza apacska23 (#7248) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor javaslom hirtelen menteni a mostani állapotot mindenképpe, legalább CWM-ből, de jobb egy MTKDroidTools-os mentés.

Azért nézd még meg, a MUT-tal, hogy a
Engineering mode --> Engineering (MTK) --> baseband mode --> sim2 esetén ilyesmit látsz-e:

Ha nem ilyen lenne, akkor ez is lehet a hiba forrása.

Aztán tedd fel a CP5.3-at, az elméletileg a legújabb kernellel van, és a v16-os alapsávival.
Annak működnie kellene.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.