Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) cappa72 válasza Dexxter182 (#7697) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha hazaérek, megkukkantom...
Ha no os van, akkor lehet, hogy a rendszert nem oda telepítette, ahova kell.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7702) Dexxter182 válasza cappa72 (#7701) üzenetére


Dexxter182
tag

Köszi,
Illetve más újabb 4.2-es ROM-oknál tapasztaltam (Miui, ColorOs a needrom-ról) hogy boot-nál megállnak.
Eddig nem volt gondom a 4.2-es romokkal, most is az van fent, de ezek valahogy megállnak, hiába wipe-olok ezerrel :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7703) vegyszer válasza Dexxter182 (#7702) üzenetére


vegyszer
addikt

Milyen partíció kiosztást használsz? Gyári, Cappa72 féle 2,77GB zip, meteos 2,77GB, stb.

Próbálkozni kéne a gyári kiosztás mellett is, ha nem az van fent rajta jelenleg

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7704) cappa72 válasza Dexxter182 (#7697) üzenetére


cappa72
nagyúr

A letöltésen kívül csak a telepítőszkriptet néztem meg.
Ebben annyi hibát véltem felfedezni, hogy az uboot-ot is flash-elné a szkript, csakhogy a zip-ben nincs uboot... (illetve nekem furcsa, hogy ellenőrzések egyáltalán nincsenek a telepítés során; termékkód ellenőrzés, img-k kibontásának ellenőrzése)
Másra már nem maradt tegnap időm.
Majd szépen lassan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7705) Dexxter182 válasza cappa72 (#7704) üzenetére


Dexxter182
tag

Hát addig is köszi :) úgy tűnik dady nem fordított nagy figyelmet rá :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7706) hati válasza Dexxter182 (#7697) üzenetére


hati
addikt

Mennyire van értelme ezeknek a másik eszközökről készített romoknak? Ha jól értem, akkor még a 4.2-es romok is másik készülékről valóak. Egyáltalán, hogyan készülnek ezek a romok? :F

A CP 5.3-nak mi az alapja?

(#7707) DJGABI válasza Dexxter182 (#7697) üzenetére


DJGABI
addikt

4.2 az, csak áttémázgatva, gányolva. biztos akarsz vele szenvedni? :D

(#7706) hati az alap kb ugyanaz (SoC, jó esetben kijelző felbontás, stb..) gondolom ezért lehet megcsinálni hogy más telefonról való romot portolnak. 99-100%ban működik most már 4.2 alatt is minden, bőven alkalmasak napi használatra. van ami Star romra épül, de volt valami Lenovóról visszaportolt is. A Cappa-féle romok ZTE V987-re épülnek. a hogyan kérdésre talán a mester beavat (vagy nem :P ).

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7708) Dexxter182 válasza DJGABI (#7707) üzenetére


Dexxter182
tag

Szenvedni semmi kép sem :D csak gondoltam felteszem megnézem mi a szitu, de mar kb 3. rom ami nem megy fel, és hát nem vagyok ehhez hozzá szokva :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7709) MeSserke válasza cappa72 (#7694) üzenetére


MeSserke
csendes tag

A ROM-hoz tartozó leírásodban említetted, hogy a kernelt érdemes S150-re update-elni. Ez lehet gond abban az esetben, ha esetleg később másik ROM-ot kellene a telefonra feltenni? (arra gondolok, hogy másik ROM esetén probléma-e az újabb kernel?)

(#7710) dacsa válasza Dexxter182 (#7697) üzenetére


dacsa
senior tag

Nekem sem megy fel, próbáltam mindenféle particó kiosztást, de egyiket sem szerette! Elindul aztán mindig vissza tér az első képre! :(

(#7711) Dexxter182 válasza dacsa (#7710) üzenetére


Dexxter182
tag

És a ColorOS? Az felment neked? Nekem az logónál megáll!

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7712) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok, már a másik fórumban (Lenovo A820: belépő szintű 4 magos) feltettem a kérdésem, de kicsit behalt az a topic, ezért itt is felteszem ha nem bánjátok.

Már régen írtam, nekem van egy brutálisan sz.r Lenovo A820-am. Hónapok óta szenvedek vele, agyament hibákat csinál, mostanra untam meg, és végre elhatároztam, hogy visszaküldöm kínába.
Amúgy már kértem a segítségeteket, aminek az lett a vége, hogy szerintetek is vissza kellene küldenem kínába :)
Az első lépés (gondolom), hogy írok a Minideal-nak. Ezt már meg is tettem.
A második lépés, hogy előkészítem a telefont a visszaküldéshez, vagyis visszaállítom gyári állapotba. Ennek is utánanéztem, amennyire tudtam, a következőkre jutottam:
1. Unroot-olnom gondolom nem kell, mert eleve root-olva kértem és kaptam a készüléket.
2. Vissza kell raknom a gyári CWM-et, ezt: CWM-kínai-minideal, ez ok.
3. Vissza kell állítanom a gyári partíciókiosztást így:
Partíció visszaállítása gyári állapotra.
Partíció visszaállítása eredeti állapotra, CWM szkript-tel.
Ezek után a /data partíció formázása szükséges (ami történhet a factory reset végrehajtásával is).
És a hozzá tartozó belső sd engedélyező CWM szkript.
4. fel kell telepítenem egy gyári ROM-ot. Na itt már nem találtam egyértelmű utalást a téma-összefoglalóban, ezért felmentem a needrom.com-ra, ezeket találtam:
http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-4-2-1/
http://www.needrom.com/mobile/aosp-lenovo-a820-android-4-2-1/
http://www.needrom.com/mobile/official-lenovo-a820-s147-rom/
Ezeknél nincs jelezve, hogy "Custom", az utolsó még azt is írja, hogy "official", az lesz a tuti?
A sorrend jó?
Ha ezekkel megvagyok, fenn a szűz ROM, bedobozolom, és irány a posta?
Ezen kívül? Napi egy ima, hogy ne keveredjen el valahol és kapjak újat? :U

(#7713) DJGABI válasza Dexxter182 (#7711) üzenetére


DJGABI
addikt

miután a rom települt nyomjatok egy factory resetet. meg esetleg akku ki/be. aztán lehet ezek se segítenek

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7714) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Annó felraktam az alábbi dolgokat:
1_lenovo-a820-update-cp4.2-by-cappa72-v1
2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3
3_gapps-jb-20120813-A820-signed-v3
4_Lenovo-A820-update-patch-from-4.2-v1-to-v2

Azaz jelenleg Cappa72 4.2v2 van fennt S138-cal.

Felrakhatom-e TWRP-ből simán, anélkül, hogy a mostani rendszerem és állományaim eltűnnének az alábbit egy szimpla install from .zip-pel:
6_cp4-5.x-kernel-changer-to-s139

Illetve ezt érdemes-e feldobni:
5_FM-radio-change

:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7715) cappa72 válasza Mercutio_ (#7714) üzenetére


cappa72
nagyúr

Felrakhatom-e TWRP-ből simán, anélkül, hogy a mostani rendszerem és állományaim eltűnnének az alábbit egy szimpla install from .zip-pel:
6_cp4-5.x-kernel-changer-to-s139

Én javasolnám az S150-es kernelfrissítést.
Ebben javítottak az akku-nyomonkövetésen (a 140-es sorozatú kernelek bugzottak ettől, beállt az akkuszint, és nem moccant jó ideig, aztán hirtelen 60%-ot esett)
Ez nem érinti sem a system, sem pedig a data partíciókat, nyugodtan felteheted.

Illetve ezt érdemes-e feldobni:
5_FM-radio-change

Egy a gyári FM rádiót teszi fel, ami megy füles nélkül is.
Ha kihangosítva szeretnél rádiót hallgatni, akkor érdemes feltenni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7716) dacsa válasza Dexxter182 (#7711) üzenetére


dacsa
senior tag

Azt nem próbáltam! Egyelőre! :)

(#7717) dacsa válasza DJGABI (#7713) üzenetére


dacsa
senior tag

Ez alap volt, már a factory reset! De semmit, es annyira jol sikerült, hogy nekem most megmaradt a kitkat bootscreen :) először az jön fel és csak utánna a jó öreg lenovós cucc :))

(#7718) Mercutio_ válasza cappa72 (#7715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ebben a hsz-edben linkelt lenne az? (Nekem letöltésre kattintva nem jön le, de lehet csak a céges tűzfal miatt)
Ez átírja rendesen a build.prop-ot is?

Utána a TWRP-t is le kell cserélni innen valamelyikre? Azt maga a twrp csinálja, vagy valamilyen más módon kell lecserélni a mostanit? (v.2.4.4.0 van most fent)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7719) vegyszer válasza Mercutio_ (#7718) üzenetére


vegyszer
addikt

A gyári recovery akár a mobileuncle tools segedelmével épp úgy cserélhető, mint bármi más recovery

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7720) Mercutio_ válasza vegyszer (#7719) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam TWRP van vagy azt nevezed gyárinak?
Ha az új S150-nel működőt felrakom a rendszert érdemes azzal újra lementeni?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7721) DJGABI válasza Mercutio_ (#7720) üzenetére


DJGABI
addikt

twrp ha egyszer már fenn van onnantól nem kell azzal foglalkozni. ;)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7722) MeSserke


MeSserke
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy kernel downgrade?
frissítenék ROM-ot, de nem merem a kernelt is frissíteni, mert ha valamiért nem jó a kiválasztott ROM, akkor másik rendszer nem biztos, hogy szeretni fogja az S150-et. :U

(#7723) DJGABI válasza MeSserke (#7722) üzenetére


DJGABI
addikt

Ne hozzatok ki ennyit belőle gyerekek. Hivatalos kernelt mi nem szeretné? amúgy ha a zipben van boot.img akkor kernelt is cserél. Nem mintha flashtoollal nem 2mp lenne cserélni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7724) MeSserke válasza DJGABI (#7723) üzenetére


MeSserke
csendes tag

Láttam már olyat, hogy valami lefele nem kompatibilis. Mindenesetre adtam neki egy esélyt, de megszakadt a kernel telepítője:
assert failed: getprop("ro.product.model") == "LenovoA820"
E:Error in /sdcard/ROM/cp4-5.x-kernel-changer-to-s150.zip
(Status 7)
Installation aborted.

Valami hasonlód ahogy nézem, Dexxter182-nek is volt (#6396). Elvben nálam jó recovery van fent. :O

[ Szerkesztve ]

(#7725) MeSserke válasza MeSserke (#7724) üzenetére


MeSserke
csendes tag

Tárgytalan, feltoltam a cp5.3-at és ahogy írtad is, a benne levő boot.img rendben lecserélte a kernelt, juhé! :C

Ráadásul az eredeti problémámat is úgy látszik, megoldja a ROM, egyelőre nem találtam hibát a német nyelvben (semmit nem értek a menüből, tehát működik :K).

Áve!

(#7726) cappa72 válasza geza844 (#7712) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a legegyszerűbb az, ha módosított recovery-ből felteszed a hivatalos S150-es komplett frissítőcsomagot, az tuti gyári (de nem biztos, hogy vásárláskori) állapotba tesz a szerkentyűt, első indításkor még a recovery-t is gyárira fogja átállítani.
Erre pedig garanciáztatáskor mondhatod azt, hogy a rendszer felajánlotta a frissítést, te pedig frissítettél és most a gyári szoft van rajta.
Ettől a garancia nem veszhet el!

u.i: ha át is volt particionálva, akkor érdemes az S138-as romot feltenni flashtool-lal és kész.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7727) zolforg válasza cappa72 (#7699) üzenetére


zolforg
tag

Köszönöm, végül kapott egy új rom-ot a teló ez megoldotta a kérdést.
Szépen összefoglaltad a témát, gratula a munkádhoz.

(#7728) taurus1989


taurus1989
csendes tag

Sziasztok!

A következő dolog a problémám.
A telóm wifiről kapja a netet, amióta felraktam az RC1 Lambda mod otá-s update-jét, azóta a wifijel fehér /nem kék ahogy szokott lenni/. Netezni tudok, de pl. msg üzenetek nem csippannak fel, hanem manuálisan kell frissítenem, ua. fb és gmail, ez utóbbi egyáltalán nem frissíti az e-maileket. Valamint a playstore-ban sem tudok szörfölni, azt írja nincs kapcsolat.
Ezt régebben csinálta a Linerty rommal is, akkor a wifi ki-be megoldotta, most próbáltam a routert is reboot, más routerjéről is, ugyanaz.
Valami ötletetek van erre?

(#7729) Mercutio_ válasza cappa72 (#7726) üzenetére


Mercutio_
félisten

cappa72: A #7718-ra ha ránéznél:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7730) Geresics válasza taurus1989 (#7728) üzenetére


Geresics
addikt

Máshol jól működik, vagy bárkinek a WIFI-jére akarsz menni, akkor is ez van?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7731) cappa72 válasza Mercutio_ (#7729) üzenetére


cappa72
nagyúr

A data-hu nem mindig jó, sajnos.
A kernelcserélő elvégzi a szükséges cserét, a build.prop-t nem kell módosítani ez miatt.
Bármely módosított recovery-ből telepíthető.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7732) Mercutio_ válasza cappa72 (#7731) üzenetére


Mercutio_
félisten

TWRP v.2.4.4.0 van fent, ezzel cserélhető?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7733) cappa72 válasza Mercutio_ (#7732) üzenetére


cappa72
nagyúr

Természetesen, ha a TWRP-ben jó a termékleírás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7734) Mercutio_ válasza cappa72 (#7733) üzenetére


Mercutio_
félisten

És azt honnan tudom meg? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7735) cappa72 válasza Mercutio_ (#7734) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha assert failed hibábal elszáll akkor nem jó a twrp.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7736) Mercutio_ válasza cappa72 (#7735) üzenetére


Mercutio_
félisten

De akkor az csak annyi, hogy nem megy fel az S150-es kernel, de nem barmolja el a jelenlegi rendszert ugye?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7737) cappa72 válasza Mercutio_ (#7736) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az emlitett hiba eseten el sem indul a telepites.
Ezert a rendszerhez sem nyul.
Biztonsaggal kiprobalhatod, persze elotte cwm mentes javasolt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7738) Švejk


Švejk
őstag

Újabb unoffical MIUI amit ki mertek rakni a hivatalos MIUI oldalra. Már van vagy 10 verzió de egy se tökéletes :((
Nem baj talán majd ez :)
Itt tölthetitek le: [link]

(#7739) Dexxter182 válasza Švejk (#7738) üzenetére


Dexxter182
tag

És ez?

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7740) Švejk válasza Dexxter182 (#7739) üzenetére


Švejk
őstag

Ezt próbáltam még az update előtt, nagyon halk volt fülessel. Egyéb baja nem volt. Nem tudom javította-e.

(#7741) Mercutio_ válasza cappa72 (#7737) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mentés megvolt, elvileg felment a kernelcserélős cucc is, de nem tudom hol tudom ellenőrizni, hogy már az S150-et használja-e? (Telefon jellemzőknél még S138 van :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7742) DJGABI válasza Švejk (#7740) üzenetére


DJGABI
addikt

engineer menüben nem lehetett volna tuningolni?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7743) Švejk válasza DJGABI (#7742) üzenetére


Švejk
őstag

nem tudom, ennyire kocka nem vagyok :DDD

(#7744) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy pesten van olyan hely ahol kitudnák cserélni a lenovo a830-as telefon éríntőképernyőjét??A kijelző sértetlen.
Köszi a válaszokat.

Üdv

(#7745) DJGABI


DJGABI
addikt

stock romozgatóknak: [VibeXpert]
~ gravity box lenovo ui-hoz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7746) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ehhez a telefonhoz honnan lehet aksit rendelni, ahonnan el is küldik valamint eredeti és nem ilyen hamis.
Köszönöm.

(#7747) beg válasza cekkk (#7746) üzenetére


beg
veterán

Pl. innen

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7748) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Minden Kínai elküldi, de mivel nem lehet repülőn szállítani így 2 hónap mire a gyalog postás elhozza. :(((

(#7749) beg válasza Toth_Jani (#7748) üzenetére


beg
veterán

De lehet. DHL és SG is szállít akkut.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7750) cekkk válasza beg (#7747) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.