Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Elképesztő!

Első olvasatban az ember azt hiheti, hogy ez egy április elseji tréfa. Úgy látszik a terrorizmus megtette a hatását, nem hiszem, hogy ha az ismert terrorista események nem következnek be, akkor is itt tartanánk.
Ráadásul ez egy teljesen rosszul értelmezett tolerancia a más vallásúak iránt, fordítva kellene működnie a dolognak. Nem kellene, hogy zavarjon bárkit is, a más valláshoz, felekezethez tartozók ünnepei, szokásai, hagyományai. Érdekes, hogy engem például egyáltalán nem zavar senki vallási meggyőződése, és az sem zavarna, ha például Hannuka ünnepén mindenfelé hétágú gyergyák világítanának.

Mindezek mellett, szeretném felhívni a fórumozók figyelmét ismét a kulturált érvelésre, ebben a témában is!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) finest válasza Racecam (#1) üzenetére


finest
őstag

''a brit televízióban is: a királynő mellett az idén egy teljesen elfátyolozott muzulmán nő is beszédet mond karácsonykor.'' Vajon miről fog beszélni?

Ha valaki nem járt tőlük nyugatabbra, nem is gondolná, h mennyi más kultúrájú bevándorló él Európában, így politikai szempontból ez a lépés nem meglepő. Ugyanakkor elképesztő, h meddig el tud jutni a liberalizmus.
Az új évi bulikat mikor fogják száműznia magánszéfába?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) cucka válasza finest (#2) üzenetére


cucka
addikt

volt egy south park rész, amelyikben pont erről volt szó, még az első évadban (magyar címe: kula bácsi a karácsonyi kaki).

kevés visszataszítóbb dolog van ebben a civilizált világban, mint a politikai korrektség.

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

''más vallásúak ne érezzék magukat kirekesztve...'' de akkor a többség érezze magát annak? ez a politikai korrektség a józan ész megcsúfolása.

nálunk a cégnél van karácsonyfa, a vezérigazgató mindenkinek boldog karácsonyt kívánt, van karácsonyi ünnepség, stb. a cég neve: teva. lehet tippelni, hogy milyen nemzetiségű az anyacég... na náluk aztán igen kevés karácsony és jézuska szokott lenni, mégis megteszik, mert tudják, hogy itt ez a szokás.

a ''művelt nyugat'' miért fél attól, hogy megvédje magát a szélsőségektől? miért kell csak azért elvenni a többség örömét, hogy nehogy egy kis csoport sértve érezze magát? a kisebbség azért kisebbség, hogy alkalmazkodjon a többséghez! komolyan mondom, nagyon nem értem a politikát :(

(#5) userZ


userZ
tag

Én nem vagyok vallásos ember, de ez überdurva. Teljesen egyetértek Racecammal, nem tiltani kéne, nem ez a fejlődés útja...hanem eltűrni, tolerálni más vallású emberek szokásíit, ünnepeit oda-vissza...

Stop the Earth, I want to get off!

(#6) Pacák


Pacák
senior tag

Így utólag már nem is olyan vicces ez a vicc sem: [link]

Nuclear launch detected

(#7) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem hinném, hogy bármelyik muzulmán hitű ember ezt szóvá tette volna, vagy emiatt hátrányban érezte volna magát. legfeljebb ő nem megy a rendezvényre. Az iszlám nem erről szól, csak bennünk alakítanak ki rossz képet róluk.

Az még el is fogadható, ha beszédet mond a TV-ben egy muzulmán nő is(bár miért nő, mikor az iszlám kultúrákban a nőknek alacsonyabb rendű szerepe van, ebbe megint beleköthetnek, ha akarnak). Viszont akkor már egy zsidó hivőt is hívjanak meg, mert tudtommal Karácsonykor ők sem azt ünneplik, mint mi. Nem is beszélve az Európában szintén nem kis számban jelenlévő kínai és kelet-ázsiai emberekről. Őket ki ''képvseli''?

Ez utóbbiakkal senki nem foglalkozik, mert nem ők a rossz megtestesítői jelenleg a világban, hanem az iszlám népek. Ebből az egyszerű ember megint azt fogja leszűrni, hogy a ''szemét arabok'' miatt még karácsonyozni se lehet. Ez is az iszlám elleni lejárató kampánynak lehet része.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) robisz


robisz
senior tag

Még mielőtt nagyon beleélitek magatokat, érdemes lenne egy kicsit
utánanézni eme ''hír'' forrásának is. Mert ez úgy f@szság ahogy van. :(

(#9) Racecam válasza robisz (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én erre is próbáltam utalni, az első postban, de nem hiszem, hogy divot csak teszteleni akarja a PH!-s társadalmat, legfeljebb őt is beetették. De már én is elkezdtem utánajárni az ''ügynek''.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) Atlantis válasza robisz (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Remélem, igazad van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) divot válasza Racecam (#9) üzenetére


divot
veterán

Akkor itt egy másik cikk a Hírszerző.hu-ról:

Kellemes, politikailag korrekt ünnepeket!

Egy hét múlva karácsony, a boltok tele vásárlókkal, a legtöbb ház már piros-zöld fényekben úszik. A szóhasználat azonban egyre inkább változik: a karácsony már a Fehér Ház üdvözlőlapjain sem ''karácsony'', inkább valami ''téli ünnep''.

Közeleg a karácsony, a karácsonyi vásárok, fenyőfák és betlehemállítás ideje. A Virginia állambeli Newport város lakói rendes éves karácsonyi karneváljukra és kézművesvásárra készülnek. Lesz élő „hóember”, műhóember-építés (hiszen Virginiában szinte soha nem esik valódi hó) és természetesen karácsonyi vásár. Kivéve, hogy nem annak hívják.

A fények fái

ezentúl Holly Dazzle (kb.: Ünnepi Ragyogás) lesz. Elvégre a városban lakik mindenféle vallási felekezet, és nem lenne illdomos a keresztény ünnepek szóhasználatával dominálni a zsidó, muzulmán, amerikai indián és más közösségek felett. Azért a főtéren áll majd egy fa, ám karácsonyfa helyett a „fények fájának” fogják hívni.

A legtöbb amerikai munkahelyen már régen nem „boldog karácsonyt” kívánnak az emberek kollégáiknak, mielőtt kisétálnak az irodából jól megérdemelt, hosszabb-rövidebb téli szabadságukra. Az ilyen megszólalás feltételezi, hogy a másik is a karácsonyt ünnepli – azaz keresztény, vagy legalábbis azt sugallja, hogy annak kellene lennie. És egy etnikailag és vallásilag olyan sokszínű országban, mint az USA, ennek akarva-akaratlan számtalan komplikált következménye lehet.

Karácsonyi jutalom helyett év végi bónusz

A Time magazin szerkesztősége nyolcvan éve minden esztendőt karácsonyi partyval és karácsonyi jutalomosztással zár. Három évvel ezelőtt azonban megszüntették az egészet, illetve jutalmat továbbra is osztanak – csak éppen nem hívják karácsonyi prémiumnak. A „karácsony” szó hovatovább szitokszónak számítana, ha kiejtenék hivatalos közegben. De nem teszik, mert a hivatalos közegnek vallásfüggetlennek kell maradnia, joggal.

Az Alabama Egyetem Kulturális Diverzitás Osztályának (tényleg létezik ilyen!) ajánlása szerint a diákcsoportok lehetőleg ne állítsanak vallási töltetű karácsonyi jelképeket – konkrétan a betlehemekre gondoltak itt. Az egyetem alkalmazottainak pedig azt ajnálották, hogy lehetőleg ne kerüljék a más vallásúakkal a vallási ünnepekről való konfrontálódást. „Ellenkező esetben akaratlanul is elnyomó vagy vallásilag agresszív tettet követhetnek el. És valóban ezt mondták” – szörnyülködik William Donahue, a Katolikus Liga elnöke.

Tréfa vagy elnyomás?

„Azt gondolhatjuk, hogy a politikai korrektség egy tréfa. De sajnos nem az” – véli Bill Lind politológus. „Pedig ami valójában történik, az a szólásszabadság korlátozása, nem is akármilyen mértékben.”

Amerikának mint a világ talán legsokszínűbb társadalmának, mindig is éppen elég gondja volt a kisebbségek kezelésével – azaz gyakorlatilag mindenkivel, aki nem fehér és protestáns. Ráadásul csak a hetvenes évekre tehető az az idő, amikor a déli államok falvait leszámítva mindenhol szalonképtelenné vált a rasszizmus. A nyolcvanas évekre azonban a közhangulat átlendült a ló túloldalára: „csak ne bántsunk meg senkit” – lett az új jelszó.

Ez eddig még rendben is volna – elvégre a többségnek kell engedményt tenni a kisebbség irányába, és nem fordítva. A politikai korrektség nyelvezete azonban ennél jóval messzebb szivárgott, és egy idő után igazi jelentését is elvesztette. Elvégre hiába mondunk „kockázatos hátterű fiatalt” fiatalkorú bűnöző vagy „papírok nélküli munkást” illegális bevándorló helyett, egy idő után a két kifejezés ugyanazt a jelentést hordozza majd. A körből kilépni viszont nem egyszerű – elvégre ki akarná, hogy azzal vádolják, szándékosan megbánt másokat?

Mindenki azt ünnepel, ami neki tetszik

Még a karácsonyi mozifilmekből híres New York-i Macy’s áruház is levette a „Boldog karácsonyt” feliratot az ünnepi feliratok közül, és egy semmitmondó „Boldog ünnepeket”-re cserélte – ebbe mindenki behelyettesítheti a vallásának megfelelő ünnepeket, még akkor is, ha azok az évnek teljesen más szakában vannak.

Az anti-karácsony aggodalmak megkoronázásaként a Target áruház tessékelte ki a hajléktalanoknak gyűjtő Üdvhadsereg jótékonykodóit, mintegy 9 millió dollárnyi karácsonyi bevételtől fosztva meg ezzel az egyik legnagyobb keresztény jótékonységi szervezetet. Az indoklás szerint számtalan csoport környékezi meg a hatalmas áruházláncot gyűjtési szándékkal, és nem lenne igazságos, ha mindig ugyanazt a csoportot részesítenék előnyben.

Mások szerint azonban a Target tart attól, hogy a megállás nélküli csengőszóval kísért, Isten nevében végzett kéregetés agresszív vallási dominanciának tűnhet a nem keresztény vásárlók szemében. „A munkaadóknak figyelembe kell venniük, hogy az ünnepek nem feltétlenül tesznek mindenkit boldoggá” – figyelmeztet a Target vezérigazgatója, Robert Ulrich, utalva itt az egyedülállókra és a karácsony iránt közömbösekre. „Intoleráns dolog lenne az ő érzékenységüket figyelmen kívül hagyni”.



(#12) robisz válasza divot (#11) üzenetére


robisz
senior tag

Fasza... Tavaly december 17.-ei hír... emlékeim szerint volt karácsony az
Usa-ban és Angliaban is... ezt valaki kitalálta aztán megírta.. ennyi.
Érdekes hogy a bbc-n egy szót sem lehet olvasni ilyesmiről, a karácsonyi
díszkivilágítás bekapcsolásáról annál inkább...

(#13) Racecam válasza divot (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez kész! :(

Ugye, hogy annyira elképesztő, hogy nem csoda ha el sem akarjuk hinni?

robisz Nem hiszem, hogy itt a díszkivilágításról szól a dolog, mert az mindenhol van, sokkal inkább a keresztény jelképekről.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) divot válasza robisz (#12) üzenetére


divot
veterán

Őszinte leszek, az első hír engem is megdöbbentett, aztán meg elbizonytalanított, hogy ez hülyeség. Ekkor kezdtem el utánakeresni a témának, és találtam meg a második cikket a Hírszerzőn. S mivel az legalább akkora nonszensz, mint a királynő + muszlim hölgy ünnepi beszéde, gondoltam földobom a témát, hogy együtt majd hátha okosabbak leszünk. :)

(#15) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Általános civilizációs kérdéssé válik a keresztény ünnepek kérdése. Évek óta az, és gondolj bele: még az erőltetett ateizmusáról hírhedt előző rendszerben (amit rendszeresen titulálnak elnyomó diktatúrának) is működött. ''Kispajtások örvendezve körös-körül járják...'' :) Egyáltalán honnét jönnek ezek az ünnepek? Mennyire keresztények egyáltalán? Merthogy a kereszténységnél régebbiek.

Mit jelentenek a keresztény ünnepek (karácsony, húsvét, pünkösd) egy nem kereszténynek? Szabadnapot? Vagy próbálja meg tartalommal megtölteni, ha már úgyis ünnep?

Ami bajom nekem van a karácsonnyal, az nem a vallási vonatkozása, azzal semmi problémám, pedig tudatosan távol tartom magam bármilyen vallástól. Nekem az a konzumer-ünnep nem tetszik, amit a fogyasztói társadalom csinált belőle. PIllanatnyilag akármit is mondunk, a karácsony arról szól, hogy az éves kereskedelmi forgalom jókora része decemberre tevődik, és a trendet jól kihasználva nyomatják a fogyasztói propagandát. Éljen a fogyasztói társadalom ünnepe!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) anaqer


anaqer
veterán

A politikai korrektségéről híres Nagy-Britanniában a karácsonyt a magánszférába száműzték.

Núzfless : az összes vallásos ünnepnek ott lenne a helye, kezicsókolom.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) Racecam válasza parandroid (#15) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez igaz, de!

A karácsony, a vallását gyakorló keresztény embernek nem elsősorban ezt jelenti. Sőt! Inkább a társadalom egészének elvárása az (beleértve mindenkit), hogy egyre nagyobb és értékesebb ajándékozási lázba hajszolja magát, sokszor a szó legszorosabb értelmében.
Ez a fogyasztói társadalom ''kára''. Tetszik nem tetszik, ez van, ilyen irányba tartanak a fejlettebb ''gazdagabb'' demokráciák.

anaqer: Ebben sok igazság van, főleg a nyugati, jóval ''vegyesebb'' társadalmakban nem kívánatos, hogy a munkahelyek, akár ilyen formában is, vallási tereppé váljanak. (Ahogy politikaivá sem.) Viszont a tolerancia mérőfoka inkább az lenne, hogy az utcákon tereken minden vallás, népcsoport szabadon ünnepelhetné a saját ünnepét, a saját jelképeivel együtt.
Ugye a melegek is szabadon vonulhatnak az ő ünnepnapukon, és szabadon használhatják a jelképeiket.
Vagy a kisebbséget a többség tolrálja, de a kisebbség a többséget nem? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) parandroid válasza Racecam (#17) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''a vallását gyakorló keresztény embernek''

És ők hányan vannak? És nekem mit jelentsen, ha én nem vagyok olyan? :)

Egyébként megismétlem: nem zavar a karácsony vallási vonatkozása, a betlehemezés, a karácsonyfa, az éjféli mise, és a karácsonyi dalok, és általában nem zavar az, hogy a vallását gyakorló keresztény emberek boldogok és ünnepelnek. Kicsinyes, irigy kis pöcsnek kellene legyek ahhoz, hogy zavarjon, ha más ünnepel és boldog, amíg teszi ezt úgy, hogy más embereket (engem pl) nem bánt vele.

Egyébként a fogyasztói ünnep sem zavar annyira, mint amennyire az előző posztból kitűnt, átlapozom a szórólapokat, olvasatlanul dobálom ki a bankok kedvezményes hitelekről szóló ajánlatait, és nem nézek tévét.

MOD: Cégnél egyébként karácsonyi vacsorának hívják az évvégi záróbulit, de évvégi záróbulit értenek alatta. Mi pl idén disznót fogunk vágni évvégi záróbuli címén. Nyilván ez a disznó szempontjából politikailag egyáltalán nem korrekt. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) Racecam válasza parandroid (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Hogy hányan vannak, azt nem tudom, de ez mindegy is. Neked pedig azt jelentsen, amit szeretnél, ha jelentene. Pl.: Semmit, pihenést, együttlétet, szeretetet, jó kajákat, fényeket.
Mindegy. Ahogy szeretnéd.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) ngabor2 válasza anaqer (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csakhogy a karácsony, és a húsvét se tisztán vallási ünnep. vannak vallásos szálai, de inkább családi, közösségi ünnep mindkettő. és csak azért, emrt vannak vallásos szálai, a közösségi részt le akarják belőle venni.

inkább nem írom le, amire gondolok, mert nem tudnám politikailag korrekten kifejezni magam...

(#21) parandroid válasza Racecam (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Semmit, pihenést, együttlétet, szeretetet, jó kajákat, fényeket.''

Ez mind jól hangzik. Megbeszéltük. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) anaqer válasza Racecam (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Viszont a tolerancia mérőfoka inkább az lenne, hogy az utcákon tereken minden vallás, népcsoport szabadon ünnepelhetné a saját ünnepét, a saját jelképeivel együtt.

Szerinted ez jó ötlet lenne, működne valaha is? Meglepődnék.

Vagy a kisebbséget a többség tolrálja, de a kisebbség a többséget nem?

Ez mindig is így volt. A többségnek nyilván sokkal kevésbé van mi ellen lázadnia, kevésbé hajlamos a végletekre, kevésbé hangos és követelődző.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Racecam válasza ngabor2 (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

''vééér! fááájdalooom! tűűűréééshatááár!''? :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#24) ngabor2 válasza Racecam (#23) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, ez a ''még egy ezermester'' c. ''dal'' teljes szövege :DDD vagyis a fele, mert 2x mondja.

(#25) anaqer válasza ngabor2 (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Ez viszonylag elegánsan megoldható - kötelezően kiírt ünnepek helyett kap mindenki, teszem azt, +10 nap extra szabit. Akik annyira közösségelni akarnak, majd abból megoldják ott, úgy, és akkor, ahol, ahogy, és amikor akarják.

Ha meg nem tudják, akkor talán mégsem volt az az ünnep olyan fontos...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#26) Racecam válasza anaqer (#22) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nálad működne? Téged zavarna, ha így lenne?
Nyilván nem. (Tudom, sokan vannak akiket igen.)
Lehet, hogy naiv álom, de legalább ebbe az írányba mennénk, és ne az ellenkezőbe.

Azért az, hogy többség tolerálja a kisebbséget, azért nem volt mindig is így! :) Sőt!!
Most nem hozok példákat, de ez csak a modern, liberális demokráciában kezd megvalósulni. (És túlzásba átmenni. :( )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) Daneeka válasza parandroid (#18) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szerintem aki bevándorló, más vallású stb. az gondoljon bele, hogy egy eredendően keresztény vallású földrészen él, dolgozik. És főleg ha bevándorló akkor illene alkalmazkodni a választott ország törvényeihez, értékrendjéhez stb. Természetesen amerika más téma hiszen az igazi amerikaiak nagy része most rezervátumokban tengeti életét nagy része pedig próbál beilleszkedni egy szerintem tőle idegen létformába.

(#28) anaqer válasza Racecam (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Nálad működne? Téged zavarna, ha így lenne?

Irreleváns, nem belőlem van a bolygó.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nem a kölcsönös tolerancia lenne a lényeg? Bár biztos én nem értek a dolgokhoz...
Ez lenne a megoldás?
Ugy tünik nem csak köztünk magyarok között vannak ilyen hülyék, hanem nyugaton is :) (Gondolok itt arra a perre, amikor egy kerti karácsonyfára piros színű csillagot raktak és akkor a tulaj biztos kommunista jelképnek szánja :W )
Milyen világban élünk :F

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#30) ngabor2 válasza PazsitZ (#29) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elferdült értékrendűben. itt minden jelképhez más tartalom csapódott, és nem lehet tudni, hogy miben mit lát a másik. a csillagban van, aki a szabadságot, van, aki az elnyomást, van, aki semmit.

sajnos egyre kevésbé igaz a régi mondás: rómában viselkedj úgy, mint a rómaiak...

a naptári ünnepeknek épp az lenne a szerepe, hogy ne ''legyen +10 nap szabi, amit arra a közösségre szánsz, amelyikre akarsz'', hanem adjon egy keretet az életnek. lehet, hogy elavult, de működik. vagyis működött, amíg nem lett ennyire ''tiszteljünk mindenkit, még akkor is, ha nekünk rossz, és ő nem tisztel minket'' rendszerű.

(#31) jeges válasza ngabor2 (#4) üzenetére


jeges
senior tag

''a kisebbség azért kisebbség, hogy alkalmazkodjon a többséghez''
ezzel nagyon nem tudok egyet érteni.

(#32) SLYM


SLYM
veterán

hát ha én a bíró lennék egy olyan kis féreg tárgyalásán aki perelt, mert hogy valahol ünneplik a karácsonyt biztos elküldeném oda ahová való. könyörgöm nehogymár ez valakinek szúrja a szemét. kik azok akik nem állítanak karácsonyfát?

(#33) shev7 válasza jeges (#31) üzenetére


shev7
veterán

lehet, hogy nem ertesz vele egyet de az semmikeppen nem jo megoldas, ha a tobbseg alkalmazkodik a kisebbseghez.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#34) pilóta


pilóta
nagyúr

Jó téma. De azért abban megegyezhetünk, hogy ez a hír amúgy csak egy kacsa? ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) PazsitZ válasza jeges (#31) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ezt most nem kell mindenre érteni.
Ne mond, hogy számodra logikusnak tünik, itt konkrétan a karácsony eltörlése, mert a kissebség ezt nem ünnepli és lehet zavarja őket, hogy az út mentén pár fa villog.(ferdítés)
Sok helyen ennyi erővel engem egy mecset zavarhatna, de b*ssza isten építsék fel itt Mo.-on és örüljenek maguknak.(bocs az indulatért)

- http://pazsitz.hu -

(#36) parandroid válasza jeges (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vannak kérdések, amiben kénytelen lesz pedig. És ha meg sem próbál alkalmazkodni az rohadt nagy gáz.

Lásd még az iszlám nőkkel való bánásmódját, amit az után is megpróbálnak egyes szélsőséges vallási csoportok tagjai folytatni, miután az EU-ba költöztek. Németországnak folyamatos problémái vannak emiatt (családon belüli erőszak, nők adás-vétele, vagyontárgyként kezelése, utcára ki nem engedése, ilyesmik).

Vannak minden kultúrának általános normái, alkotmánya, a törvényekről nem is beszélve, ha egy kisebbségi csoport azt választja, hogy ő az adott közösségben kíván élni, akkor lesz szíves ezeket betartani.

Másik rendszeres példa a bizonyos etnikai csoportok kiskorúként történő házasságkötése és gyermekvállalása. Azért mert valaki az adott etnikai csoporthoz tartozik, pillanatnyilag Magyarországon még törvényt sért azzal, hogy 13 évesen férjhez megy, és gyereket szül a a15 éves férjének. Vagy ha bizonyos etnikai csoporthoz vagy vallási felekezethez tartozónak mondja magát, akkor mentesül a törvény alól?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) ngabor2 válasza jeges (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

de vajon a többség egyet tud érteni? a normális demokráciában az van, amit a többség akar.

ha mindig az lenne, amit a kisebbség akar, akkor káosz és anarchia lenne.

(#38) SLYM válasza jeges (#31) üzenetére


SLYM
veterán

elég baj. ez alap hogy a többséghez alkalmazkodsz. ez mindenhol így van.

(#39) rudi válasza Racecam (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Én csak azt tudom, hogy a kialakuló ''modern, liberális demokráciákban'' a kisebbséget előszeretettel használják politkai célra. Mi más lenne ez az angol kezdeményezés, mint a többség hergelése a kisebbségek ellen azzal, hogy kvázi elveszik (vagy legalábbis beleondítanak) az egyik legnagyobb ünnepüket? Két éve voltam kinn a ködös Albionban, akkor a házigazdán arról beszélt, hogy a vezetés kezdi érzékelni, hogy túl sok a bevándorló és munakügyileg/képességügyileg sokkal potensebbek mint az őslakosok, szóval valamivel meg kell fékezni az áradatot. A muszlim = rossz baromság alapvetően sikeresen terjed nyugaton.

Van még egy szempont. Mit látunk mi (vagyis mit láttatnak velünk), és mi a valóság? Érdemes lenne megkérdezni az egyszerű angol embert, hogy ebből mennyi látszik feléjük. Akinek van ott kinn ismerőse kérdezzen már rá!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) #43960832 válasza rudi (#39) üzenetére


#43960832
törölt tag

Pontosan. Az angolokat kellene megkérdezni. Ne is menjünk meszire: Vajon mit gondolnak rólunk mostanában Svédországban? Csak azt látják, hogy ''kimenekült'' hozzájuk néhány tucat cigány, mert itt üldözik őket, nem kapnak munkát, és különben is ''Svédországban segélybő' is úrasan lehet élni.'' Kérdezzenek már meg engem, szívesen elmondom nekik, hogy mi az ábra. Na, egy angol is elmondaná, biztos... :(((

(#41) #64791808 válasza SLYM (#38) üzenetére


#64791808
törölt tag

Magánvélemény következik.

Szerintem ennek semmi köze a politikai korrektséghez meg hasonló, mondvacsinált műbaromságokhoz. Továbbá előrebocsátom, hogy a legkisebb mértékben sem vagyok vallásos, eleve tartózkodom mindentől, amely valamely vallással kapcsolatos.

De ez más dolog. A Karácsony már botrányosan régóta több, mint egy Keresztény ünnep, ahogyan végső soron a Húsvét is. Ez számomra a szeretet, a család, az odafigyelés és az egymással törődés ünnepe. Még a mai világban is az, ami a globalizáció és az emberi önzőség döbbenetes fokozódása miatt kész csoda, de az! A Karácsony egy politikán, társadalmi helyzeten felülálló ünnep. Karácsonykor az ember nem hajtja el a koszos hajléktalant a picsába, mert na, hát mégis karácsony van.

Szóval ha a hír kacsa, akkor elbaszott vicc. Ha viszont nem, akkor nem tudom elhinni, hogy emögött ne az emberi kötődések szisztematikus kiirtásának szándéka álljon.

De ha mindenképpen erőszakosak vagyunk, hogy márpedig ez vallási ünnep... a vallási szabadság pont abból áll, hogy mindenki gyakorolhatja a saját vallását, amíg ez más vallás hívőit a vallásuk gyakorlásában és hitükben nem sért. Az, hogy ünnepeljük a karácsonyt, az hol sért ez muzulmánt? Tesz rá nagy ívben, azt ne gondolja senki, hogy érdekli. Ő ünnepli a saját ünnepeit, és nem eszik sertést, mert tisztátalan állat. Szíve joga! Multkor egy török üzletféllel ebédeltem, akivel beszéltünk erről, és megmondta: ő eszik sertést. Ha lehet mást, akkor mást, de ma már szó nincs bigott vallási ellenérzésről és tiltásról.

Arról meg ne beszéljünk, hogy mennyi és milyen összetételű a sok bevándorló. Az Nagy-Britannia, az anglikán egyházzal együtt, az a hivatalos államvallás, a britek azt gyakorolják. Ha ez nem tetszik, nem kell odamenni. Ebben kellene ''nacionalistának'' lenni, nem másban. Itthon is korlátozni fogják az ünnepeinket, mert a cigányok (elnézést, politikailag korrekten a roma kisebbség tagjai) nem ünneplik őket? Egy fenét fogják, hacsak nem valami nagypofájú ombudsman ki nem harcolja, amire van esély, mert ebben az országban annak van igaza, aki hangosabban üvölt. Mindegy, ebbe nem megyek bele.

Na ennyi, kiadtam a mérgemet.

SLYM: az aláírásod igen találó.

[Szerkesztve]

(#42) #64791808 válasza #43960832 (#40) üzenetére


#64791808
törölt tag

muszlim = rossz tézishez egy dolog: csodálkoztok? Mióta a világ világ, a muszlimokat a keresztények utálják, de a pénzük az kéne. Kicsit távolodjunk el ettől, és nézzük népcsoportra: dívik az a tézis, hogy az arab az gyanus vazzeg, azt utálni kell.

Csodálod? Itt az arab, jobban főz, jobban üzletel, és betartja a nyitvatartást, naná, hogy utálja a magyar, aki egyre kevésbé tud főzni, ha akarod, akkor sem tudsz vásárolni az eladótól mert nem ért hozzá, és nem is érdekli, és 10 perccel zárás előtt már nem engednek be a boltba, mert záááárunk... Ezek hülye, proli, piti példák. Van nagyobb is.

Egyébként: a BME-n sok néger hallgató van. Többségüket ki nem állom, és van néhány haverom. Rasszista vagyok? Nem. Semmi bajom a bőrük színével, a hozzáállásuk a probléma. A nagypofájú, mutogatós rapper balhés hozzáállásuk. Ez ugyanis itt nem divat (még). Utálni nem utálom őket, de az ilyet kerülöm, a normálissal meg haverkodom. Lényeg: ha vendég vagy, akkor a helyi szokásokhoz kell alkalmazkodni. Ez a normális, és ez a tradíció. Abban a pillanatban, hogy ezt felrúgják, borul minden.

(#43) SLYM válasza #64791808 (#41) üzenetére


SLYM
veterán

kösz :U
amúgy meg azt nem értem, hogy hogy jön ahoz egy muzulmán, hogy más országában a saját érdekeig próbálja érvényesíteni(és itt most konkrétan erről az érdekről beszélek). amúgy ez eddig egy dolog. ekkor azt mondom bolond az ember. de ha ezt elfogadja az ország akkor ott az országgal van a baj.
ugye szóbajött a politikai érdek. valszeg törölve lesz a hsz ezen tartalma, de itt megjegyezném, hogy ************ szerintem valami ilyesmi érdek lehet itt is a háttérben. valamelyik nagypárt ezzel kedveskedik valamilyen kis muzulmán érdekeltségű pártnak esetlen a muzulmán szavazóknak szvsz.

[Szerkesztve]

/Moderálva. Ezzel a szöveggel önmagában semmi baj nem volt, de egyrészt politikát csak a poltopicba, másrészt a Logout-on ne. Köszi! - Race/

(#44) #53246592 válasza #43960832 (#40) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem hinnem hogy egy olyan orszagban, ahol 9 millio emberböl 2 millio bevandorlo, akkora nagy durranas lett volna hogy 200 cigany ott akar letelepedni.

(#45) Foxi válasza SLYM (#43) üzenetére


Foxi
senior tag

amúgy meg azt nem értem, hogy hogy jön ahoz egymuzulmán, hogy más országában a saját érdekeig próbálja érvényesíteni
Hogy jött ahhoz Európa, hogy az egész világon a saját érdekeit érvényesítse? :U
Mivel az európai civilizáció súlya esik ezért előbb-utóbb komolyabb konfliktusok is lesznek emiatt.

(#46) SLYM válasza Foxi (#45) üzenetére


SLYM
veterán

olvasd tovább. amúgy európa fegyverrel és a politikájával vette rá az embereket a sáját érdekül érvényesítésére. ez azért nem ugyanaz mint a bíróság :U

(#47) tildy válasza parandroid (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit jelentenek a keresztény ünnepek (karácsony, húsvét, pünkösd) egy nem kereszténynek? Szabadnapot? Vagy próbálja meg tartalommal megtölteni, ha már úgyis ünnep?
Húsvét nem sok mindent. Nem szeretem, pont az erőltetett ''keresztény'' alapjai miatt.
Karácsony pogány ünnep volt régen. A téli napforduló ünnepe. Én sem Jézus születését ''ünneplem'', hanem azt, hogy ilyenkor együtt a család, végre lehet pihenni.

Szóval én is úgy gondolom, hogy ünnepeljen mindenki , ahogy szeretne, de lehetőleg a karácsonyi misére ne kelljen mennem;] Szóval bár zavar a vallásos háttere, amíg ezt nem erőszakosan nyomják (Egy feldíszített karácsonyfa nem az!!!) ,a ddig semmi gond )

anaqerrel mélységesen egyetértek:R

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) SLYM válasza tildy (#47) üzenetére


SLYM
veterán

menjen be dolgozni hamár egyszer ő ilyenkor nem ünnepel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.