Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kelly416 válasza alex devil (#950) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem S-Cross-ban a Samsung csak Samsung kabellel akart működni, plusz baromira lassan tölt. 1 ora alatt 10% nem szalad bele a telefonba. A Lodgy Baseus, UGreen, tudomisénmilyen kábelekkel simán működik ugyanazzal a telefonnal és 1 óra alatt 50%-oz.simán tölt. Szóval autó kérdése is...

(#952) blueye válasza alex devil (#950) üzenetére


blueye
veterán

Autó és telefon függő de általában a telefon gyári kábelével működik.

(#953) LaserLord


LaserLord
csendes tag

Sziasztok, 2019 Hyundai i30-on elég elfogadhatóan működtek a dolgok, de ma reggel vettem át az új céges autót VW Golf és az AA-ban nincs Google Maps! WTF?!? A Waze meg megint magyar kiejéssel angolul beszél és az alap trükkök itt nem működnek. Tapasztaltatok hasonlót? Előre is köszi a hozzászólásokat

[ Szerkesztve ]

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#954) kelly416 válasza LaserLord (#953) üzenetére


kelly416
veterán

Nem, de ezt is próbáltad? Csak mint érdekesség kérdezem, mert ha ezzel sem megy, én már nem is eröltetem. (Szerk. Nyilván a térképhiányz nem oldja meg csak a nyelvi gondta jelenthetne megoldást.)

Egyébként egyre inkább olyan, mintha szándékosan csesztetnének minket guglinál ezzel a hol megy a magyar, hol nem dologgal. De sok az összeesküvés elméletem az asszony szerint, úgyhogy nem is mondtam semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#955) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Régebben olvastam itt,hogy szeretnék kikapcsolni az AA-t.
Talán megjön a lehetőség.

[link]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#956) kelly416 válasza Bferibörs (#955) üzenetére


kelly416
veterán

Ez jól hangzik, bár a Dacia ptóbálkozása is szimpi nekem, amikor az autó "csak" a hangot adja, a kijelzőt meg a telefon maga. Legalabbis úgy tudom, ott nem kötelező fusson az AA.
És igen, én vagyok az egyik itt, aki már inkább kerüli ha lehet.

(#957) LaserLord válasza kelly416 (#954) üzenetére


LaserLord
csendes tag

:)
Ki fogom próbálni.
A Maps-es problémát sikerült megoldani: ha a szerencsétlen android alvó vagy mélyalvási státuszba tesz egy appot, akkor az nem látható az AA-ban.
Ami vicces, hogy napi használatban van a Maps, de mégis alvó módban volt... No comment.

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#958) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Wireless Android Auto adapterrel kapcsolatban? Az AAWireless kicsit drága nekem, Alin van pár, ami jóval olcsóbb. Ezek közül használ valaki ilyet? Működnek megbízhatóan?

Pl.:
1. [link]
2. [link]

[ Szerkesztve ]

(#959) kelly416 válasza kzkz (#958) üzenetére


kelly416
veterán

Már maga az AA nem működik perfektűl. ;]

(#960) kzkz válasza kelly416 (#959) üzenetére


kzkz
őstag

Ez ok, de olyan adapter kéne, ami ezen nem ront ;)

(#961) kelly416 válasza kzkz (#960) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Na arra már sajna nem tudok választ adni. Nem próbáltam egyet sem. Volt valaki itt a topikban aki próbált valamilyet. Keress vissza.

(#962) MunezXBK válasza kzkz (#958) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, minden gond nélkül működik.

(#963) kzkz válasza MunezXBK (#962) üzenetére


kzkz
őstag

Melyik a kettő közül?

(#964) MunezXBK válasza kzkz (#963) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az első.

(#965) ka64 válasza MunezXBK (#964) üzenetére


ka64
tag

Nálam a második működik hiba nélkül. (Illetve a második update-elt verziója, amelyiken van egy kis púp.)

(#966) ka64 válasza kzkz (#963) üzenetére


ka64
tag

Tehát erről van szó.
[link]
Hiba nélkül működik.

(#967) kzkz válasza ka64 (#966) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

(#968) Bacusuz


Bacusuz
őstag

helóka.
a telómon a telefon névjegyeinél a kedvenceknél be van téve több névjegy is, melyekbe névjegyenként több szám van és azok között egy alapértelmezett. ha a telón a kedvencekből tárcsázok hívja az alapéretlmezett számot és ez így is van rendjén.
Mikor az AA-ban a névjegy /kedvencek részben kijelölök valakit megkérdezi a több szám közül melyiket hívja, sokszor nem tudom melyiket kell.
Be lehet ezt valahogyan állítani, hogy az alapértelmezett számot hívja egyből.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#969) Chriss745 válasza MunezXBK (#946) üzenetére


Chriss745
tag

Milyen autóval próbálod, nekem a Vitarán szoftvert kellett frissíteni a fejegységen, legújabb szoftvered van a kocsin?

(#970) Chriss745 válasza kzkz (#958) üzenetére


Chriss745
tag

Nekem egy harmadik verzió volt, hasonló kínai csak drágább volt, de rendszeresen fagyott, én kidobtam a francba.

(#971) MunezXBK válasza Chriss745 (#969) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy 2015-ös TT-n, de 1.5 évig működött. Meg leírtam párszor, hogy kb. 10 másik telefonnal próbáltam és mindegyikkel megy, csak az enyémmel nem.

[ Szerkesztve ]

(#972) kzkz válasza Chriss745 (#970) üzenetére


kzkz
őstag

Megrendeltem a legolcsóbbat (a szürke téglatest alakút) 9,2eFt volt. Ha instabil lesz, megy a kukába, és nem próbálgatok mást. Amit itthon lehet kapni, az 3x ennyibe kerül, ennyit már nem ér nekem...

Elvileg holnap jön meg, hétvégén kipróbálom...

(#973) kzkz válasza kzkz (#972) üzenetére


kzkz
őstag

Megjött a cucc: [link]

Elsőre sikeresen kapcsolódott, és működik is. Waze, Tunein radio-t próbáltam rajta, ezek mentek rendesen. Csak 10 percig nyomkodtam, hosszú út tapasztalata majd hétvégén lesz.

Mintha olvastam volna valahol itt (csak most nem találom), hogy van olyan app, amivel olyan alkalmazásokat is hozzá lehet adni root nélkül az AA menühöz, amit alapból nem enged az AA. Esetleg tudja valaki, hogy melyik ez?

(#974) kzkz válasza kzkz (#973) üzenetére


kzkz
őstag

Megtaláltam talán: Android Auto Apps Downloader (AAAD)

[ Szerkesztve ]

(#975) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok!
Nem tudom lehet-e ilyet kérdezni, de az érdekelne, hogy amennyiben van egy crack premium Sygic appom, akkor miként tudom azt az AA-ban megjeleníteni? Playből telepitve azonnal megjelenik az alkalmazás-választóban a Sygic, de a saját az sehogy sem. :N

(#976) kelly416 válasza Manimaci (#975) üzenetére


kelly416
veterán

Nem illik ha jól értelmezem, a warez minden formája tiltott.

(#977) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
ha vezetés közben címet diktálok a Google Maps megérti a Waze viszont nem.
Van valami trükk arra, hogy a Waze is értse amit mondok?

S23

(#978) Chriss745 válasza alex devil (#977) üzenetére


Chriss745
tag

Fentebb említették, nekem működik, AA speech to textet rakd fel áruházból, azzal megy magyarul a diktálás.

(#979) rjg válasza Chriss745 (#978) üzenetére


rjg
őstag

Sajnos nekem nem segített, de egy próbát persze megér.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#980) tgeri válasza alex devil (#977) üzenetére


tgeri
tag

AA speech to text nekem is segített, de csak részben: mondjuk az esetek felében sikerül csak megértenie. Mármint a AA speech to text jól írja, hogy mit mondtam, csak Waze hülye...

(#981) tgeri válasza kzkz (#973) üzenetére


tgeri
tag

Ennek van saját felülete, vagy 1:1-ben úgy van minden, mint kábellel volt enélkül a kütyü nélkül?

(#982) alex devil


alex devil
senior tag

Köszönöm, kipróbálom :R

Bocs, hogy belebrekegek..az én autóm tudja a vezeték nélküli Android Autot de szerintem sok értelme nincs. Amikor használom akkor ugye eléggé meríti a telefont és tölteni kell akkor meg már úgyis kell a kábel, a vezeték nélküli tőltés+vezeték nélküli AA nagyon hevíti a telót úgyhogy felejtős szvsz.

S23

(#983) tgeri válasza alex devil (#982) üzenetére


tgeri
tag

Mondjuk ez logikus... :)
Én most főleg rövidebb utakra szotkam lustaságból bem bedugni, amikor beülök, és néha rájövök út közben, hogy mégis jó lenne. Ekkor kezdem dugdosni. Ezt váltanám ki

(#984) alex devil válasza tgeri (#983) üzenetére


alex devil
senior tag

Egy ideig használtam vezeték nélkül de aztán felidegesített, hogy a telefonomon nem minden funkció elérhető az állandó kapcsolat miatt és kikapcsoltam a vezetéknélküli AA-t. Nyaralni voltam és a Google mapsen akartam keresni valamit persze nem engedte csak az autó kijelzőjén, meguntam, a telefonon kényelmesebb keresni.

S23

(#985) tgeri válasza alex devil (#984) üzenetére


tgeri
tag

Hopp, erre nem gondoltam! Most kábelesen én is rendszeresen csinálom, hogy kihúzom a kábelt, hogy "normális" legyen a telefonom. Ezt akkor nem tudnám... (esetleg BT kikapcsolása ekvivalens ezzel?)

(#986) vlevi válasza alex devil (#984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gugli megoldotta, hogy ne lehessen, sajnos :(
[link]
Régen volt beállítás erre, de kivettek a kapcsolót.
A BT lekapcsolas csak felmegoldas, mert akkor telefon kihangosító sem működik :(
Esetleg a telefonon az AA automatikus indítást kikapcsolni?
Ezt nekem próbáltam, csak láttam, hogy van ilyen lehetőség. Talán akkor egyáltalán nem indul el, csak akkor, ha a kocsiban ranyomsz az AA-ra? Egy próbát megér.

(#987) vlevi válasza vlevi (#986) üzenetére


vlevi
nagyúr

Végig olvastam a cikket.
Az AA beállítások között, a fejlesztői módot kell bekapcsolni, és azon belül ki lehet kapcsolni a vezeték nélküli módot.

(#988) John1994


John1994
csendes tag

Hello!
Korábban működött, hogy a Spotify ikont is kitette az autó kijelzőjére. Mostanában viszont nem hajlandó erre. Samsung S23ultra telefon. Minden mást ki tudok tenni. :F

(#989) alex devil válasza vlevi (#987) üzenetére


alex devil
senior tag

Igen, köszi, tudom hogyan kell kikapcsolni. Kikapcsoltam már rég.
Azt meg tudja mondani valaki, hogy a diktálás miért nem működik? Nem ért magyarul se a Waze se a Google maps se a Sygic. Régebben a Google maps értette amit mondok magyarul. Feltelepítettem a text to speacg AA-t de így sem működik. A hócipőm tele van.

[ Szerkesztve ]

S23

(#990) kelly416 válasza alex devil (#989) üzenetére


kelly416
veterán

Húzd le a telefont, indítsd el a google maps-ot és próbáld ki ott a diktálást. Ugye, hogy működik? Na ez az igazi szívás. Vagyis inkább szívatás a google részéről. Az AA cseszi el a magyarul értést.
Én szivargyújtós töltőbe dugom a telefont ha tölteni is kell, bele teszem tartóba és google maps-et használok és bluetoothon kihangosítom. Csak ne kelljen AA-z indítani.

(#991) alex devil válasza kelly416 (#990) üzenetére


alex devil
senior tag

:O AA nélkül minden navi érti mit hadoválok magyarul.
fck aa

S23

(#992) kzkz válasza tgeri (#981) üzenetére


kzkz
őstag

Egy az egyben, mint kábellel.

Megvolt vele kb. 2x2óra teszt.

Odafelé már 5-10 perc után úgy kifagyott minden, hogy a kocsi gyári navija se ment, továbbá a pendrive-ról a zene se, szóval az USB kommunikáció teljesen megdöglött, a telóban navigáltam önmagában utána. Amikor megérkeztünk leállítottam a kocsit, majd 10 perc után beindítottam és újra ment rendesen minden.

Ott vidéken még mentünk ide-oda, kb. 4 rövidebb út volt, akkor minden rendben ment a wireless AA-val.

Visszafelé kb. 15 perc után magától újraindult, majd újabb 15 perc után megállt az wireless AA navigáció (waze). Most a kocsi gyári navija ment rendben, tehát még USB kommunikáció volt. Kihúztam, és újra bedugtam az adaptert, és a maradék 1,5 órában jól működött minden. A kb. 2 óra alatt 20%-ot merült a teló, és langyos lett a zsebemben.

Amikor újraindult és megállt, akkor olyan helyeken mentünk, ahol edge volt, lehet, hogy ezt nem szereti.

Egyébként 2 hete, amikor nem volt meg még az adapter, akkor kábelen is úgy kifagyott az egész, hogy szintén nem ment semmi az USB-ról, és a kocsi gyári navija se volt hajlandó elindulni. Illetve olyan is volt, hogy az USB még ment, de a vezetékes AA-n futó waze még elindult, de az útvonalat sose töltötte be, csak tekert.

Lehet, hogy kellene a kocsi fejegységére egy szoftver frissítés, és akkor stabilabb lesz az egész. Ennek még utána járok, hogy van-e frissebb cucc rá.

(#993) Bferibörs válasza kelly416 (#990) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát én is megvettem az AA wirelesst, tök fölöslegesen kb. 40 e- ért, teljesen igazat adok Neked. Egy felesleges sz@rság az egész AA úgy ahogy van,kábellel,kábel nélkül,tök mindegy. :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#994) vlevi válasza alex devil (#989) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, már látom. Az előző irasodra gondoltam azt, hogy nem sikerült kikapcsolni, a másikat nem olvastam végig.

Amúgy nem olyan szar az az AA. Már amikor működik :D
Mert az marha nagy szoptatás, amikor pl be kell menni a kocsi fejegység én a klíma menübe, beállítani a ventilátort (igen, Octaviaban nincs rá kapcsoló, tekerő, csak a klíma menü), és amikor kilépnék belőle, vissza az AA-ba, akkor nem megy viszaa. :W

(#995) tgeri


tgeri
tag

Az összes hangfelismeréses probléma onnan jön, hogy a fejegység képernyőjén lévő mikrofon ikon a telefonon belül a google asszisztenst indítja, nem pedig az adott program számára adja át a hangot mint sok google alkalmazás verzióval ezelőtt. Sajnos az asszisztens nem tud magyarul, hanggal legalábbis nem.
:(
Túl pici országi és pici nyelc vagyunk, hogy ezzel foglalkozzanak. Majd ha egyszer meglesz az asszisztás magyarul, szerintem akkortól fog minden működni szépen, ahogy kell.

(AA Speech to text, aki feltette: ugye azt indítjátok el a fejegységről mielőtt diktátok? Tehát asszony hogy feltelepítitek nem javul meg semmi, hanem ez egy plusz program amit megfelelő módon engedélyezni kell AA alá és az autóban mint AA programot el kell indítani és rögtön indítás után lehet neki beszélni magyarul.)

(#996) Manimaci


Manimaci
tag

Üdv!
Olyan kérdésem volna, hogy másnál is úgy van, hogy amikor AA-ban a waze nyílik meg kezdéskor az osztott képernyőn, az AA alsó ikonos sávja befagy pár perc után folyton? De csak az a sáv lesz érzéketlen, a waze vagy a yuotube music képére kattintva reagál, telefonálni is tudok, ha a kormányról inditom, de pl így kilépni se tudok az AA-ból. :F
Google térképnél ezt nem csinálta még.

(#997) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok most vettem egy Samsung s23 telót kérdezni szeretnék.
Valaki közületek esetleg az aa Mirror plus programot bírta már a telóval használni, autóban tükrözésre. Az android auto progival az a baj vannak alkalmazások amik sajnos nem mennek. Van egy kedvenc navi progim, (igo,,) ezt szeretném autóban használni de az android autóval sajnos nem lehetséges. Ezzel az
alkalmazással elméletileg bármilyen programot lehetne tükrözni de nem bírom működésre kényszeríteni a telót vele. Vagy bárkinek ötlet az android autón kívűl? Köszönöm

(#998) ferrari0819


ferrari0819
tag

Sziasztok! Arra van lehetőség hogy a telefon kijelzőjén használja valaki az android autot? Erről az opcióról semmit nem találtam de még csak említést sem. Nem értem miért is kell egy külön egység vagy készülék hogy használni lehessen, magán a telefonon miért nem megy? Köszi

(#999) energomatt válasza ferrari0819 (#998) üzenetére


energomatt
senior tag

Az AA arra készült, hogy bizonyos mobil programok megjelenetíthetőek legyenek a járművek (nagyobb) kijelzőjén. Ezek a programok eleve működnek a mobilon, nincs szükségük AA-ra.

(#1000) kelly416 válasza ferrari0819 (#998) üzenetére


kelly416
veterán

De mégis van rá valami opció, mert az új Dacia modellek ugyan vezetékmentes kapcsolatot teremtenek, de nincs kijelzőjük. Azokban a telefon kijelzője a megjelenítő pedig vezetékmentes AA van bennük. Legalábbis legjobb tudomásom szerint. Próbálj meg a Dacia topikba bekérdezni, hátha kapsz tá érdemi választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.