Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Toyota RAV4 és Samsung Galaxy S21Ultra közötti kapcsolattal lettek problémáim. A legutóbbi android frissítés óta folyton ledobálja magáról a telefont az autó, hívás után pedig nem bontja a vonalat akkor se ha én teszem le akkor sem a másik fél, csak akkor ha ki/bekapcsolom a bluetooth-t, USB kábellel van összekötve csak így kommunikált eddig is. A Toyota szerint minden rendben. Mit tudnék tenni, hogy használható legyen mert ez így már megette az idegeimet.

(#502) energomatt válasza Bazs1981 (#501) üzenetére


energomatt
senior tag

Esetleg a mobil újraindítás elmaradt, bár elég triviális.

(#503) tgeri válasza lacentos (#499) üzenetére


tgeri
tag

Nekem jelent Waze szépen.

(#504) tgeri válasza Bazs1981 (#501) üzenetére


tgeri
tag

Google alkalmazás adatainak törlése megvolt már?

(#505) Bazs1981 válasza energomatt (#502) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

A mobilt többször indítottam újra az elmúlt egy hét alatt, mint az elmúlt egy évben.

(#506) Bazs1981 válasza tgeri (#504) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Ilyen nem volt, segíts légyszi hogy azt hol találom.

(#507) lacentos


lacentos
aktív tag

Köszi ma reggel is próbáltam de semmi

(#508) kelly416 válasza Bazs1981 (#506) üzenetére


kelly416
veterán

Beállítások, alkalmazások, google. Adatok töröl, frissítés töröl, utána play áruház, saját alkalmazások és a google frissítésének kézire állítása. Nekem ez oldotta meg, hogy az androidauto ne csak angolul akarjon kommunikálni.

(#509) tgeri válasza kelly416 (#508) üzenetére


tgeri
tag

Így, így, ahogy Kelly kolléga írja!

(#510) energomatt válasza Bazs1981 (#505) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor pedig a túl sok újraindítás miatt van. :-)

(#511) Lakrisz66


Lakrisz66
újonc

:C Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem mi okozza az oneplus 8 pro nál hogy ha felcsatlakoztatom kábelen a fejegységre nem jön elő az android autó használata. Viszront ha úgy dugom rá hogy kikapcsolom majd be akkor feldobja az ikont kijelölöm és működik. De ha lehúzom utánna megint nem érzékeli megint ugyan azt kell csinálni. Ki be kapcs majd jó . De a samsungál semmi ilyen nincs . Azt rádugjuk és működik is..

(#512) bag53


bag53
tag

Sziasztok! Akit érdekel, valaki kérdezte, hogy honnan lehet rendelni AAWireless-t az alábbi linkről rendelve 3-4 nap alatt megjön.
https://autoextra.ro/hu/

(#513) tgeri válasza bag53 (#512) üzenetére


tgeri
tag

Köszi! És nem is nagyon drága!
https://autoextra.ro/hu/produs/aa-wireless-androi-auto-kabel-nelkul/

(#514) pocok1970 válasza bag53 (#512) üzenetére


pocok1970
tag

Van olyan közöttünk,aki már hosszabb ideje használja ezt? Leírhatná a tapasztalatait ide! Ha bevált,én is beruháznék egybe egy wireless töltővel együtt.

(#515) |AP| válasza bag53 (#512) üzenetére


|AP|
veterán

hát, lehet nekem is innen kellett volna, én indiegogo-ról rendeltem és ma jött értesítés egy vámkezelt csomagról... remélem nem számolnak fel sokat rá...

(#516) tgeri válasza |AP| (#515) üzenetére


tgeri
tag

Majd megírnád, hogy ha hozzád került a csomag, hogy onnan rendelve mindennel együtt mennyibe került?

(#517) redst4r válasza pocok1970 (#514) üzenetére


redst4r
tag

Én kb. két hónapja használom, tökéletes. Semmilyen hiba nem volt még. Egyedüli hátránya az óránként 10-15% merülés a telefonnál, tehát hosszú utakra kábellel használom. Az indiegogo-s csomagra biztosan nem kell vámot fizetni mert Hollandiából jön. Én is onnan kértem, nem volt sem vám sem áfa.

[ Szerkesztve ]

(#518) |AP| válasza tgeri (#516) üzenetére


|AP|
veterán

most vettem át, nem volt rajta vám szerencsére.
Június 6-án fizettem Indiegogo-n, 36.900Ft volt akkor átszámolva

redst4r: igen, én is ebben bíztam, hogy nem lesz, csak az értesítő emailben az volt, hogy vámkezelt csomagom érkezett, ráadásul be kellett érte menni a postára, nem hozták ki. Ezért aggódtam kicsit, de végül nem volt más költség.

[ Szerkesztve ]

(#519) pocok1970 válasza redst4r (#517) üzenetére


pocok1970
tag

Mondjuk a töltést vezeték nélküli töltővel oldanám meg. A hűtés meg így is megy a telóra, ha a tartóban van.

(#520) redst4r válasza pocok1970 (#519) üzenetére


redst4r
tag

Ha hűtve van akkor tökéletes

(#521) bag53


bag53
tag

Nekem 1hete jött meg az AAW 41299 Ft-ba került DPD futár hozta. Kiválóan működik, könnyű konfigurálni, a mobilos app csak a frissítéshez kell. Szerencsére az autómba be van építve a Qi töltés, mert hosszabb utaknál szükséges, a klíma meg hűti. :)

[ Szerkesztve ]

(#522) PeterPH válasza bag53 (#512) üzenetére


PeterPH
senior tag

Köszi az infót. 2 nap alatt befutott a rendelés.

(#523) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! Remélem jó topic lesz!
Ha valamelyikőtök tudja választ arra, hogy hogyan oldhatnám meg, hogy az autóhoz kábellel csatlakoztatott telefonon az Android auto-val együtt bekapcsolódjön a GPS-is, azt nagyon megköszöném!
A BT-n keresztül ugye csak a híváskezdeményezés-fogadás működik, kábelen keresztül megy a Waze, Térkép, Spotify, de sokszor előfordult, hogy a GPS-t akkukímélés miatt kikapcsoltam, beültem a kocsiba, indítok és pár méter után veszem észre, hogy a navigáció nem kap jelet, mert nincs bekapcsolva a GPS és akkor lehet matatni vezetés közben. Lehetne ezt automatizálni?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#524) kelly416 válasza Sgt. Chris (#523) üzenetére


kelly416
veterán

Igen. Bekapcsolod és úgy hagyod. Akkukímélés tekintetében kb. semmit nem jelent. Úgyis csak az az alkalmazás használja, aminek engedélyt adtál rá, egyéb esetben fogyasztani sem fogyaszt.

(#525) Sgt. Chris válasza kelly416 (#524) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hali, ezt nem tudtam...azt gondoltam valamiféle adatforgalmat csak generál, ezáltal fogyaszt is. Köszi a tippet, tolok egy pár napos tesztidőszakot.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#526) tgeri válasza Sgt. Chris (#525) üzenetére


tgeri
tag

Nyugodtan tartsd bekapcsolva. Se adatforgalmat nem generál, se érezhetően nem meríti a telefont.

(#527) kelly416 válasza Sgt. Chris (#525) üzenetére


kelly416
veterán

Adatforgalmat végképp nem, max. közvetve. De olyankor mondjuk az időjárás app-od engedélyt kap Tőled a gps használatára, és 2 percenként frissít. Ez meg felhasználói hiba. Ha hasonló hülyeséget nem állítasz be, nem okoz bajt.

Maga a gps helymeghatározás mindenféle mobilkapcsolat nélkül is kell menjen, még sim és wifi nélkül is működik. Tehát adatforgalmat ez nem generál önmagában sehogysem.

(#528) Sgt. Chris válasza kelly416 (#527) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Igen, értem mit írsz. Adatforgalom alatt a GPS és a műholdak közti forgalomra gondoltam, nem mobil vagy WIFi kapcsolatra, csak hülyén fogalmaztam.

Az engedélyeket átnéztem és meggyomláltam...visszanyestem az elburjánzott app engedélyeket. :)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#529) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok, mit gondoltok a Xiaomi Redmi Note 10 Pro kompatibilis Android Autoval, vagy szükség van Xiaomik esetén valami mókolásra?

Köszi előre is! :R

(#530) tgeri válasza .Szaki. (#529) üzenetére


tgeri
tag

Én azt gondolom, hogy kompatibilis kell legyen. Sima stock Android fut rajta. Menni fog alapból. (Hangkeresés nem.)

(#531) Ribag


Ribag
csendes tag

Sziasztok,
Érdemes megnézni újra a hangvezérélést. Én pár napja vettem észre, hogy megint megy a magyar hanggal, pedig előtte ugyan azt tapasztaltam mint itt sokat a fórumon. Mindeből a legutolsó verzió van fent.

(#532) energomatt válasza tgeri (#530) üzenetére


energomatt
senior tag

MInek? Arra a két-három hétre? :N

(#533) energomatt válasza energomatt (#532) üzenetére


energomatt
senior tag

Bocs... az 531 válaszoltam.

(#534) tgeri válasza Ribag (#531) üzenetére


tgeri
tag

Nekem sajnos Waze esetén AA módban a mikrofon ikonra továbbra is a magyarul nem értő Google Asszisztens értetlenkedik angolul, hogy "didn't understand that", amikor mondom, hogy "budapest fő utca 11". :((

(#535) Ribag válasza tgeri (#534) üzenetére


Ribag
csendes tag

Lehet nem csak a szoftver verziótól, de egyéb beállítástól is függ.

(#536) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Az amúgy a gond hogy korábban ha úgymond kiütötted az assistant nyelvét akkor értett magyarul. Most hiába törlöm az adatokat alapból kiválasztja a nyelvet és akkor már nem megy. Someting vent vrong...

(#537) tgeri válasza BalaNce87 (#536) üzenetére


tgeri
tag

Gyári verzióra visszaállítás sem segít?

(#538) sazo válasza BalaNce87 (#536) üzenetére


sazo
tag

Az AA beállításainál az "Ok Google" érzékelésénél kikapcsoltad a "Vezetés közben" opciót?

Üdv,

Z

(#539) Ribag válasza sazo (#538) üzenetére


Ribag
csendes tag

Nekem ez az opció be van kapcsolva és úgy is működik a magyar nyelvű hangutasítás az AA-ban..

(#540) tgeri válasza Ribag (#539) üzenetére


tgeri
tag

milyen verziójú a Google appod?

(#541) Ribag válasza tgeri (#540) üzenetére


Ribag
csendes tag

13.25.10.26

(#542) tgeri válasza Ribag (#541) üzenetére


tgeri
tag

Nekem is. AA beállításainál ki van kapcsolva a vezetés közbeni figyelés. Mégis ő figyel. Te vagy az első, akinek ilyen Google app verzió mellett is működik a hang keresés! Jó lenne rájönni, mi a titok!

(#543) Ribag válasza tgeri (#542) üzenetére


Ribag
csendes tag

Szivesen megosztok bármi beállítást, de nem tudom mitől kezdett el működni. én is próbálkoztam és nem ment aztán egyik nap csak úgy rápróbáltam és működött. azóta hibátlan.

(#544) sazo válasza tgeri (#542) üzenetére


sazo
tag

Szia,

Nem AA módban működik a hangvezérlés? Nekem a Google verzió 13.26.8.26 és a Google Maps és a Sygic is kezeli a magyarul bemondott címeket telefonon és AA-n keresztül egyaránt.

Üdv,

Z

(#545) tgeri válasza sazo (#544) üzenetére


tgeri
tag

Simán, nem AA módban persze. Waze indít, mikrofon ikon, "Budapest fő utca 11" bemondás --> megtalálja, navigál. De a "pizzahut budaörs" is működik.
Beülök autóba, rádugom a telefont, autón elindul Waze és ha ott rányomok az amúgy SZÍNES mikrofon ikonra, akkor a magyarul nem tudó asszisztens kezd hallgatózni, tehát, ha megkérdezem, hogy "how old is barack obama", akkor megmondja, hogy hány éves, de a "fő utca 11-re" meg csak "sorry I didn't understand that"-et mond. :(

(#546) Ribag válasza tgeri (#545) üzenetére


Ribag
csendes tag

telefon nyelve mire van állítva?

(#547) sazo válasza tgeri (#545) üzenetére


sazo
tag

AA adattörlés és gyorsítótár törlés volt? AA minden engedély meg van adva? Próbáld már ki, hogy a "Ok Google" érzékelésénél a "Vezetés közben" opciót be-, majd utána újra kikapcsolod.

Van itt valaki egyébként aki regisztrálva van az AA bétában? Időnként megpróbálom, de mindig visszautasít. Magyarországon működik egyáltalán?

Üdv,

Z

(#548) tgeri válasza Ribag (#546) üzenetére


tgeri
tag

Magyar minden.

(#549) tgeri válasza sazo (#547) üzenetére


tgeri
tag

Aa gyors + adattörlés megvolt.
Vezetés közbeni opció be-ki még nem.

(#550) BalaNce87 válasza sazo (#538) üzenetére


BalaNce87
addikt

Na ez megoldotta! Úgyse használom a segédet semmire. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.