Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) lacentos válasza rjg (#800) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nem.

(#802) lacentos válasza Totemgroup (#798) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nekem sem volt letöltöttem az említett verziót csatlakozás után a Google térképpel indult műhold nézetben. Átváltottam a Wazere és osztott lett.

(#803) BullZeye


BullZeye
veterán

Soha életembe nem használtam a média playert erre jobb oldalt ez jelent meg az új frissítéssel a szokásos idő/dátum helyett.
Ezt az osztott képernyőt lehet valahogy szerkeszteni és állítani? Most 2 variáció van, az egyik egy sose használt média player a másik meg valami ami "nem tudott kapcsolódni".

Nincs valami custom AA amiben picit több a beállítási lehetőség, mert hócipőm tele van ezzel az "Ez van ezt kell szeretni" mentalitással google részéről.

Pár hónapja az "otthon" "munka" parancsra miután felolvassa a helyes címet Waze kiírta, hogy "Cím nem található", rábökök a listából az otthon-ra és elindul a navigáció...
Pár hete már a magyar diktálás se működik (Android 13 frissítés óta), fejlődik, csak vissza.

(#804) blueye válasza blueye (#710) üzenetére


blueye
veterán

Használ vki ilyet?
Carlinkit 4.0 Wireless
Nálam a realme GT 5G-vel simán megy, S22U-val nem ugyanazon az autón, mi lehet a gond?

(#805) szmarci81


szmarci81
újonc

Sziasztok!
Nekem egy nagyon idegesítő hibát produkál az AA. Kia ceed és Xiaomi note11 párosítással vezeték nélkül. Ha bejövő hívásom van rögtön bontja a kapcsolatot, olya mintha nem tudná kezelni a telefon hívást. Vagy bluetooth-on kapcsolódik de akkor csak kihangosító és audio van, az AA wifi-vel kapcsolódik de az AA-n keresztül valamiért nem lehet telefonálni.
Valakinek van valami ötlete? Köszi!

(#806) kelly416 válasza szmarci81 (#805) üzenetére


kelly416
veterán

Lehet, balga kérdés, de a wifi hívások engedélyezve vannak a telódban?
Megeshet, hogy köze sincs a kettőnek egymáshoz, csak tippeltem egyet.

(#807) szmarci81 válasza kelly416 (#806) üzenetére


szmarci81
újonc

Jó volt a kérdés! Nem volt bekapcsolva, ma kipróbálom hogy mi a helyzet így! Köszi!

(#808) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
2022-s vitarán az android autó google maps nekem nem beszél.. Nem találom mit kellene állítani hogy menjen a navi hangja. Jelzi hogy bekapcsolva, de csend van.

(#809) lacentos válasza antal750 (#808) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nyisd meg telefonon a google térképet,fent a kereső mezőben jobb szélen kattints a profil képedre. Megjelenő menüben alul a beállításokra katt. Ezen az oldalon a Navigációs beállítsok menüre..... és itt megtalálsz mindent.

(#810) Fandor


Fandor
csendes tag

üdv mindenkinek, eddig egy Xiaomi Mi Note 10 Lite-ot használtam , mindig a legfrissebb AA apk volt a telefonon, az autó egy 2020-as új Corolla, kábellel csatlakozott az AA. Elég stabilan ment a cucc, annyi volt csak, hogy általában kétszer kellett csatlakoztatnom, hogy a média appok vezérlése menjen kormánykerékről. Február 1-én magától aktiválódott a Coolwalk.
Most telefont váltottam, Poco X5 Pro, de hiába a vadiúj gyári kábel (Xiaomi 6A kábel, amit a 67W-os gyorstöltőhöz adtak), állandóan ledobálja, 1-2-szer biztosan, aztán stabilizálódik, de néha rebootolni kell a telefont, hogy egyáltalán töltse, és utána indítsa az AA-t.... Ha működik, akkor viszont a GPS jelet nem nagyon találja, váltani kell a Waze és a Maps között, és ha visszatérek a használni kívánt térkép appba, akkor "megjavul" a pozíció....
A Coolwalk megy, ill a legfrissebb apk-val a Waze-zel ismegy az osztott képernyő, bár olyan sok öröm nincs benne, sok helyet lefoglalnak a feliratok... Az auto zoomot ki kellett kapcsolnom, mert állandóan zoomolt, és rohadt idegesítő volt....
Eddig ha a Waze ment, de átléptünk valami másba, akkor a Waze egy sorban kirakta a képernyőre a következő navigáziós lépést, most ez vagy nem látszik, vagy villog, felváltva a lenti egyéb app ikonokkal.... szóval van itt még bug bőven.....
Rájöttem viszont egy dologra, hátha valakinek újdonság itt és segít: a Spotifyban a beállításoknál ha aktív az equalizer menüpont, és mondjuk a füles miatt be is van kapcsolva a telefon equalizere, az AA kapcsolatnál legalábbis nálam nagyon leveszi a hangerőt, úh az equalizert érdemes kikapcsolni. Peace.

(#811) lacentos válasza Fandor (#810) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ez a GPS jel érdekes most lesz 2 hete mentem Szoboszlóra Pestmegyéből végig nem talált jelet sőt ki is írta holott volt 4G meg minden. Viszont a Google térkép simán ment. Aztán ez a folymatos zoomolás is jelentkezik nálam is aztán van amikor egy hétig rendesen megy.
A miértre nem igazán van válasz.

(#812) repvez


repvez
addikt

nekem nincs semmi problémám vele. régebben csinált olyat, hogy lefagyott olyan fél oránként és akkor ki keleltt huzni az USB-ből meg vissza akkor jö lett egy fél orára megint.

De ez már megszunt vagy csak azért nem jött elö,mert mostanában nem megyek fél oránál hosszabb távot amihez használom.

Engem ami jobban bosszant az az, hogy ha vezetékkel összekötöm és bejön az AA felület akkro nem lehet elinditani a sPoty lejátszot. a felület ott van rányomok a playre, de kkjoirja, hogy sajnálja de nem lehet elinditani az alkalmazást. de ha manuálisan elinditom a telefonon ugy meg már megy.
Nem tudom mi lehet a gondja, ha amugy meg a telefon csatlakozik és akár hivást is lehet nditani az AAbol.

(#813) Dr. Gonzο válasza repvez (#812) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Milyen telefonod van?
Xiaomi, vagy annak almárkái esetén van megoldás rá.

(#814) repvez válasza Dr. Gonzο (#813) üzenetére


repvez
addikt

xiaomi mix2s a telefon és egy 2017es insignia B a kocsi

(#815) macmac52


macmac52
csendes tag

Van valakinek ötlete? A telefon frissítéséig ment a magyar hangvezérlés az AA-n, de utána az autóban nem megy, a telefonon pedig igen. Skoda Octavia és Samsung A52 5G. Nem régen frissített android 13-ra, azóta csak a google asszisztensben beállított nyelven tud, és persze a magyar településeket és utcaneveket nem érti az autó kijelzőjén. A telefonon pedig mindent ért magyarul is. :F

(#816) kelly416 válasza macmac52 (#815) üzenetére


kelly416
veterán

Igen. A google app frissítését töröld és kapcsold ki a play-ben az automata frissítését ennek az egy app-nak.

szerk.:
Az autónak semmi köze hozzá, a kugli rontja el saját magának. Szerintem köze sincs hozzá, hogy az országunk az oroszokkal üzletel, a kugli meg pont ellenérdekeltek kezében van.

[ Szerkesztve ]

(#817) Dr. Gonzο válasza repvez (#814) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A "problémás" appoknál automatikus indulás bekapcs., lakatolni az alkalmazásváltóban, MIUI akkukímélő kikapcs.

[ Szerkesztve ]

(#818) repvez válasza Dr. Gonzο (#817) üzenetére


repvez
addikt

nem akarom elkiabálni, de eddig ugy muködik ahogy kell, köszi. :R
megmondom öszintén ennyire mélyen még nem jártam a menüben a telefonnál, nem is értem, hogy ez miért nem alapbol bekapcsoltz állapotban van és aki nem szeretné az kapcsolja ki, vagy ami még jobb lenne ha az alkalmazás elsö használatánál rákérdezne .

(#819) Dr. Gonzο válasza repvez (#818) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szerintem meg ez így jó!
De ugye, kinek, mi! :)

(#820) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Hogyan lehet rávenni őt, h csak akkor induljon el ha én akarom?'
Miért? Vez nélküli eszközöm van és nem megy csak akkor ha kényszerítem az AA-t, h leálljon majd elinduljon és onnantól jó. Tehát ha mindig fut nem megy, nekem kell az appot indítani ha beültem az autóba és bootolt a ketyere.

(#821) lau112


lau112
csendes tag

Helyzetjelentés Android 11-ről (Samu A50-en): itt a kánaán. Ha magyarul kimondok egy földrajzi helyet, ugrik a GMaps, ha angolul kérek egy zeneszámot, indítja a Spoti. Ez már döfi! Egy hónapja aktiválták a Coolwalkot, utána próbáltam meg két nyelven, egy éve még így biztosan nem működött. (GSegédhez nincs nyelv beállítva.)

(#822) BullZeye válasza lau112 (#821) üzenetére


BullZeye
veterán

jó neked, nálam épp se angolul se magyarul nem megy :D

(#823) vlevi válasza BullZeye (#822) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is próbáltam az Adszeszkót leszajtszani vele, de nem értette :)
Mondjuk ezt a szöveget én se :DDD
[kép]

(#824) Teal'C


Teal'C
addikt

Sziasztok
Van valami megoldás rá hogy ne kelljen ki be húzogatni a Typec csatlakozót? Rengetegszer jön az értesítés hogy az eszközt nem lehet felismerni. Kábelcsere volt.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#825) BullZeye válasza Teal'C (#824) üzenetére


BullZeye
veterán

Vezetéknélküli Android Auto :)

(#826) rjg válasza Teal'C (#824) üzenetére


rjg
őstag

AAWireless

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#827) Teal'C válasza BullZeye (#825) üzenetére


Teal'C
addikt

Sajnos a kocsi csak 2.5 ös Ford Fiesta Van

Ha lefotózom a fej adatait meg tudja mondani valaki van-e frissítési lehetőség hogy legyen AAW-m?

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#828) Teal'C válasza rjg (#826) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem vennék ilyet mert hosszútávon nincs rá szükség.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#829) rjg válasza Teal'C (#827) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem ha indulásnál csak vezetékes volt, azt nem fogod tudni szoftveresen frissíteni. Hardveresen kell tudnia a wifi és BT támogatást.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#830) Teal'C válasza rjg (#829) üzenetére


Teal'C
addikt

Bt és Wifi van benne a gyári frissítéseket fel is raktam.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#831) rjg válasza Teal'C (#830) üzenetére


rjg
őstag

Akkor keress rá a fejegység típusára + a wireless Android Auto upgrade kifejezésre, hátha szerencséd lesz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#832) Teal'C válasza rjg (#831) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszönöm a segítségeteket. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#833) BullZeye válasza rjg (#829) üzenetére


BullZeye
veterán

Mintha olvastam volna, hogy minden 2021 utáni gyártásnál lesz benne frissítéssel AA wireless, volt ahol alapból hiányzott és fél év után érkezett meg, így hátha szerencséje van.

(#834) rumblefish


rumblefish
friss újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Tavaly februárban vásároltam egy új nissan qashqai-t, márciusban pedig lecseréltem a telefonom samsung galaxy s22 ultrára, a vezetéknélküli töltés és egyéb funkciók okán. Azóta sem lehet a telefont, android autót vezeték nélkül összekapcsolni a kocsival, kizárólag az usb kábelen keresztül kapcsolódik csak. A szervízben sem tudtak segíteni. A feleségem iphone 12-e minden gond nélkül kapcsolódik vezeték nélkül. Esetleg valaki tud valami tippet hogyan lehetne vezeték nélkül is tükrözni a telót. Köszönöm!

(#835) blueye válasza rumblefish (#834) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudom mi más az S22 Ultraban de nekem sem sikerült egy [carlinkit 4.0] -val csatlakoztatni egy RAV4-ben. :(
De az meglep hogy egy gyári megoldásnál sem működik.

(#836) werszomjas válasza rumblefish (#834) üzenetére


werszomjas
őstag

Nekem S21-el volt ez, hogy nem ment vez. nélkül.
Töröld az Android Auto összes frissítését, állítsd alaphelyezetbe, töröld a Bluetooth és Wifi kapcsolatoknál is az autót és próbáld újra a csatlakoztatást.
Nekem így megjavult.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#837) werszomjas


werszomjas
őstag

Nekem az a gondom, hogy sem a Waze, sem a Maps nem engedélyezi menet közben a gépelést. Csak álló helyzetben és csak behúzott kézifékkel.
Egy iphone-al az apple car play gond nélkül engedi menet közben a gépelést.

Furcsa, mert az előző autómnál még működött az AA is.

Erre ötlet valakinek?

üdv

(#838) BullZeye válasza werszomjas (#837) üzenetére


BullZeye
veterán

Erre lenne a hangvezérlés, ha a rohadt google végre megoldaná, hogy működjön rendesen stabilan.
Ha működik akkor szuperül megy, ha épp angol akkor szar. :D

Nagyjából minden másnap megy aztán elcsesződik.

(#839) kelly416 válasza BullZeye (#838) üzenetére


kelly416
veterán

Erre meg a "google" app alapba állítása volt a gyógyír. Csak nem volt szabad engedni a frissítést. Nem tudom, hogy ez működik-e még.

(#840) BullZeye válasza kelly416 (#839) üzenetére


BullZeye
veterán

Xiaomi heti dev romon vagyok sajnos frissíti azt is állandóan és az alapba állítás nem működik már itt :)

(#841) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni Suzuki Scross-om van 2021 év végi (új). A következő problémám van! Vettem hozzá 2022 CarlinKIT CPC200 A2A Auto Android Wirelesst. Elösször összehoztam jól működött. Na most már nem!
Ami a jelenség: Android auto alkalmazás adatok törlése a kezdetektől elindul. Auto leállít így a kütyü is kikapcsol. Autó vissza és nem csatlakozik. Telefon kiírja folytassam az autó kijelzőjén, de ott nem tudom. Alkalmazás adatok törlése. Működik tök jól, amíg újra nem indítom az autót.
Kérlek szépen segítsetek, hogy mit kellene beállítanom, hogy megjegyezze a beállításokat vagy automatikusan elinduljon amikor mondjuk újra indítom az autót és ne kelljen mindig azzal kezdeném, hogy android auto alkalmazás adatok törlése!

Köszönöm szépen!

(#842) werszomjas válasza BullZeye (#838) üzenetére


werszomjas
őstag

Sajnos igen, én is ezt tapasztalom, gyakorlatilag használhatatlan a hangvezérlés.
Redditen is utána olvastam, sajnos nincs rá megoldás.

üdv

(#843) lacentos válasza kusza80 (#841) üzenetére


lacentos
aktív tag

AA. beállításokban be van jelölve a vezeték nélküli opció?(csak 1 5let)

(#844) kusza80 válasza lacentos (#843) üzenetére


kusza80
tag

Azt hol tudom megnézni?

(#845) antal750


antal750
aktív tag

Android auto alkalmazás elindít. Felül 3db pötty, megnyom.. Majd fejlesztői beállítások.. Ezután felül látod vezeték nélküli android auto pipa.. Bocs hogy belevau csak segíteni akartam

[ Szerkesztve ]

(#846) lacentos válasza antal750 (#845) üzenetére


lacentos
aktív tag

:K

(#847) kusza80


kusza80
tag

Hát nem akarja az igazságot!
Nem javult meg! Valamiért nem jegyzi meg az adatokat és csak akkor mükszik mindig megfelelően (itt a kapcsolódásra gondolok), ha teljes adat törlést csinálok az alkalmazásba. Nem tudok rájönni mi lehet a hiba!

[ Szerkesztve ]

(#848) lau112 válasza BullZeye (#822) üzenetére


lau112
csendes tag

Most már nekem sem jó, így jár, aki hetvenkedik, hogy mit is tud egy régi mobilteló. Készülék váratlanul elhalálozott, utódja Android 12-vel már csak angolul tud, magyar földrajzi neveknek lőttek. Mondjuk érdekes, az eddigi cuccok alapértelmezetten inkább magyarul tudtak, és angolul nem. Szóval nem telt bele két hónap, és kiűzettem az édenkertből. Beállok újra a sorba, amelyikben várják, hogy a Google aktiválja, amit már szuperül tud egyébként.

(#849) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok! Adott egy gyári bluetoothos fejegysegem az autóban, és raktam mellé egy kínai android autós [link] menetrogzitot. Meglepően jól működik, de a hang kimenetei az borzasztóak (aux a gyári fejegysegbe bedugva vagy fm transmitter) eddig a gyári fejegységemet bluetoothal használtam zene lejátszára...viszont ha fut az android auto nem tudom sehogy kényszeríteni arra, hogy a telefonom ne az android auton játszon zenét hanem a gyárin. (Mar letiltottam, a media es telefon hangatvitelt a bluetooth csatlakozasnal..de semmi)
Az autom gyarija most is szépen felcsatlakozik a telefonomra bluetoothon keresztül, ha forrásként kiválasztott mutatja is a lejátszott zenét..., kormányról vezérelhető..de hang nem jön...csak ha bedugom a kinai aux kabelet es aux forrásra váltok...
Ki lehet valahogy lőni az android autoban, hogy ne játszon le zenét...csak waze futna rajta.... Én pedig a gyári fejegységet használnám telefonálásra, zene hallgatasra. :R

(#850) BullZeye


BullZeye
veterán

Nem tudom, hogy régi feature e és csak béna vagyok, vagy új, de 1-2 hete jött egy frissítés ahol ha Waze fut és oldalt rányomok a gombra még egyszer akkor full screenbe rakja, és megszűnik a sallang a jobb oldalt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.