Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) MunezXBK válasza energomatt (#900) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem sem mindig jelenik meg, de elengedtem.

(#902) tomtom82 válasza energomatt (#895) üzenetére


tomtom82
csendes tag

köszi a válaszod. leirnád milyen google app verzióval megy neked? vagy mi lehet az oka hogy nálam nem megy a kormányról inditva magyarul a hangbemondás?

(#903) energomatt válasza tomtom82 (#902) üzenetére


energomatt
senior tag

13.48.11.26 arm64
A gyorsítótár és keresési előzmények törlése?

[ Szerkesztve ]

(#904) tomtom82 válasza energomatt (#903) üzenetére


tomtom82
csendes tag

feltettem ezt a google verziót is amit írtál. töröltem a gyorsítótárat és keresési előzményt is. az android autot szintén újratelepítettem. csak angoloul beszél továbbra is.

(#905) energomatt válasza tomtom82 (#904) üzenetére


energomatt
senior tag

Abban bízom, hogy nem csak ketten vagyunk itt a topikban és lesz másnak is jó ötlete.

(#906) nyesix


nyesix
senior tag

használ valaki android auto-val Microsoft Teams-t? Nekem azt nem akarja a kocsi hangszóróin megszólaltatni, illetve a képet sem viszi át. (jóval) Korábban a skype for business ment (de az lehet, hogy nem is AA-n, hanem smart linken)
van valakinek tapasztalata ezzel?
:R

(#907) ka64 válasza nyesix (#906) üzenetére


ka64
tag

A teams nekem sem működik.

(#908) beti válasza tomtom82 (#893) üzenetére


beti
csendes tag

Szia !
Nekem sem megy megint pár hete a magyar hangbemondásos keresés.

Tibi

(#909) #58379520


#58379520
törölt tag

Sziasztok!

Szerettem volna párosítani a telómat (android 13) az autóval, de a hangot nem tudom bekapcsolni. Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#910) kelly416 válasza #58379520 (#909) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem semmit. Tapasztalatom szerint az AA időről időre akkora adag gőzölgő kupac, hogy egy elefánt nem tol akkorát.
Hol tud magyarul, hol nem. Hol úgy működik ahogy kell, hol nem, és közben még frissítés sem érkezik. Google térkép és a waze is mutatja az aktuális sebességet, az AA nem. Pedig mindhárom ugyanannak a cégnek a terméke mostmár. Én már leszokóban vagyok, sima google térkép mindig ért magyarul a telót meg csak bluetooth kihangosítom.
Ja? Mióta a waze-t átvették, néha az sem ért magyarul.

(#911) #58379520 válasza kelly416 (#910) üzenetére


#58379520
törölt tag

Köszi, akkor marad így. Egyébként hasonló vélményen vagyok.

(#912) rjg válasza kelly416 (#910) üzenetére


rjg
őstag

Nekem kb egy hónapja a Térkép és a Waze is elfelejtett magyarul. Előtte pár hónapig normálisan működött. Tényleg gáz, amit a Google csinál.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#913) supershape válasza rjg (#912) üzenetére


supershape
csendes tag

Nekem most pont jó. :) :) :) Azt nem tudom, hogy meddig...

(#914) rjg válasza supershape (#913) üzenetére


rjg
őstag

Akkor megint törlöm a cache-t és a tárhelyet, hátha megjavul nálam is...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#915) trobi28


trobi28
addikt

Én az AppleCareplay-el többet szívtam, az én autóm azt kevésbé csípte :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#916) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok,
nemrég tükrözöm az új telómat az utóval.
Hogyan lehet lekapcsolni vagy akár a fejegység menüjét testreszabni?
Nagyon zavar jobb alul folyton ott a google podcast főleg amiért sokszor a rádió helyett az indul el.

A telefonon olyan minta nem is lenne telepítve
Galaxy S22 Android 13

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#917) kelly416 válasza Bacusuz (#916) üzenetére


kelly416
veterán

A beállításokban a keresőbe írd be az "android" szót és minden eddigi kívánságod megoldva. Sajnos már beleépítették a rendszerbe, pedig én elkerülném a használatát.

(#918) Bacusuz válasza kelly416 (#917) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi ezeket próbáltam, már a podcastot is sikerült lekapcsolnom, jobban zavar hogy nem lehet a fejegység képernyőjét testre szabni, most a podcast helyén üres azt írja nincs mediataralom, ahelyett hogy pl írná a devizaárfolyamokat vagy tudomisén

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#919) lacentos válasza Bacusuz (#918) üzenetére


lacentos
aktív tag

Csak azok jelennek meg ameyek kompatibilisek az AA-val.Töltsd le pl.időjárás&radar appot azt beteheted a kijelzőre .

(#920) kelly416 válasza Bacusuz (#918) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom miért csinálja, nekem a naptárat vágja ki oda, aminek sok haszna nincs, de legalább nem üres. Úgysem igazán használom már az imént leírtak miatt.

(#921) Bacusuz


Bacusuz
őstag

ha az AA megy a waze is fut folyamatosan
bal alul ott az időjárás app de jó lenne valamit tenni jobb alulra is
ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#922) BullZeye


BullZeye
veterán

Mit is kell törölni, hogy magyar legyen a beszéd felismerés?
Google assist rémlik, de az nincs telefonon.
Sima Google akkor? Abból melyik verzió ami android 13-on még magyarul megy? Nálam hónapok óta se angol se magyar és hiába várom, nem javul, úgyhogy visszahackelek működőt.

(#923) kelly416 válasza BullZeye (#922) üzenetére


kelly416
veterán

Egy időben a "google" alkalmazást le lehetett tiltani, már nem lehet. Legalábbis nálam S23-on. Most passz, hogy mi oldaná meg. Én leszoktam AA-ról, google térkép használatával tökéletes a magyar nyelv felismerése.
Magyarul maga az AA a k@k@.

(#924) Bacusuz válasza BullZeye (#922) üzenetére


Bacusuz
őstag

ez engem is érdekelne

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#925) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Adott egy Moto G72 és egy 2018-as Suzuki Swift, gyári Bosch fejegységgel. A telefonban töröltem a híváselőzményeket, ennek ellenére néhány szám megjelenik, mikor az AA-n keresztül próbálok telefonhívást kezdeményezni. Miként lehetne ezeket eltüntetni?

Válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#926) Chriss745


Chriss745
tag

Sziasztok, évek óta küzdök Android Autóval, nem indul el, szaggat a hang, stb.. Már próbáltam 10+ kábellel és több telefonnal is, de valahogy sose volt az igazi. Minap szervizben kaptam egy tippet, hogy próbáljam meg egy USB 2.0-ás hubon keresztül, mert az a baj, hogy az új telefonok USB 3-asok, és a fejegységek nincsenek usb 3-ra felkészítve. Ma vettem egy legolcsóbb USB 2.0 hub-ot, és tényleg, minden problémát megoldott, Android Autó hasít bármelyik kábellel is próbálom, hang nem szaggat, hangvezérlés se fagy már, minden megy ahogy kell.

Gondoltam megosztom veletek, én is kaptam már jó tippeket innen. :))

[ Szerkesztve ]

(#927) blueye válasza Chriss745 (#926) üzenetére


blueye
veterán

Örülök hogy ez megoldotta, ettől függetlenül a legtöbb telefon a mai napig USB 2-es.

(#928) Chriss745 válasza blueye (#927) üzenetére


Chriss745
tag

Én úgy tudom minden USB-Cs teló az USB 3-as, USB-C nem volt USB 2-re. A gyorstöltés is egy USB 3 feature, a szervizes srác is pont azt mondta, hogy a gyorstöltés funkció akasztja ki a fejegységet, és ha a HUB-on keresztül nem megy át, pont ezért segít, ezért csak USB 2-es HUBal működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#929) energomatt válasza Chriss745 (#926) üzenetére


energomatt
senior tag

Már csak az autó és a mobil típusai lennének érdekesek, a hub típusa nem fontos. :N

(#930) blueye válasza Chriss745 (#928) üzenetére


blueye
veterán

A töltés sebessége valóban 3-as de az adatátvitel 2-es maradt (ha jól tudom :) ), így igazad van.
A töltésről itt írnak.

(#931) tyuli76 válasza Chriss745 (#926) üzenetére


tyuli76
tag

Szia!
Melyiket vetted?

(#932) rjg


rjg
őstag

Engem a hangvezérlés érdekel, milyen beállításokkal megy. Nálam kb két hónapja nem ért magyarul, előtte ment rendesen.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#933) Bferibörs válasza rjg (#932) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én itteni javaslatra ezt használom.
[link]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#934) rjg válasza Bferibörs (#933) üzenetére


rjg
őstag

Köszi, feltettem. Holnap kiderül működik-e. :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#935) Chriss745 válasza blueye (#930) üzenetére


Chriss745
tag

Az hogy a sebesség milyen, az szerintem tök mindegy, itt az a baj, hogy a fejegység megbolondul a 3-as protokoltól, egy USB 2 hubot a kettő közé illesztve a telefon is leskálázódik USB 2 protokolra és azért megy, legalábbis nekem ez az elméletem. Ma is vezettem vele 200km-t, tökéletesen működött, 5 éve nem volt ilyenre példa. :DD
Én 3 Xiaomi telefonnal próbáltam (9, 11T és Note 12), mind a három működik hubon keresztül, az autó pedig Vitara. Azt nem állítottam, hogy magyar nyelven lehet irányítani, az Android hiba, de nekem a hub előtt ha hangvezérlésre nyomtam fagyott, most már nem fagy, igaz csak angol nyelven megy. Amúgy egy Trust 2.0-ás 4 portos hubot vettem, a legolcsóbbat ami tuti nem USB 3-as.

[ Szerkesztve ]

(#936) blueye válasza Chriss745 (#935) üzenetére


blueye
veterán

Továbbra is örülök hogy neked a hub megoldotta. Én csak azt mondom hogy pl ez a három telefon is usb 2-es.

(#937) Bferibörs válasza blueye (#936) üzenetére


Bferibörs
addikt

Majd kipróbálom samu s 23 ultrával,az 3- as, kábellel meg sem nyekkent az AA,kíváncsi leszek.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#938) blueye válasza Bferibörs (#937) üzenetére


blueye
veterán

(#939) Chriss745 válasza blueye (#936) üzenetére


Chriss745
tag

Feldugtam a 11Tmet egy laptopra (2.0 port) és lekérdeztem az eszköz tulajdonságait USB Device Tree Viewerrel:

========================== Summary =========================
Vendor ID : 0x2717 (Xiaomi Communications Co., Ltd.)
Product ID : 0xFF40
USB Version : 2.1
Port maximum Speed : High-Speed (Companion Port 2-2 supports SuperSpeed)
Device maximum Speed : SuperSpeed
Device Connection Speed : High-Speed
Self powered : no
Demanded Current : 500 mA
Used Endpoints : 4

Ahogy látod az eszköz SuperSpeed-re (3.0+) képes. Persze Xiaomi összevissza ír mindent, de az USB protokolt a SOC határozza meg, és a Dimensity 1200 még jó hogy támogatja a 3-as szabványt 2021-ben.

(#940) Vigneau válasza Vigneau (#925) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyelőre sem az AA, sem a telefon app kinullázása nem oldotta meg. Azonban a fejegység felületén az előzményeknél nem találtam semmi módot a törlésre... :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#941) kelly416 válasza Vigneau (#940) üzenetére


kelly416
veterán

A fejegységen nem lehet törölni a társított telefonokat? Az S-Cross-ban lehet, akkor törlődnek a szinkron adatok is. Elméletileg.

(#942) Vigneau válasza kelly416 (#941) üzenetére


Vigneau
félisten

Töröltem a korábbi telefonom a fejegységen - amikor még csak az volt meg, akkoriak a bennragadt előzmények. Most már csak a jelenlegi készülékem van kapcsolatban vele, ennek ellenére nem tűntek el. Lehet kitörlöm akkor a mostanit is és meglátjuk, mi történik.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#943) Vigneau válasza Vigneau (#942) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerencsére ez sem segített. Egyelőre kifogytam az ötletekből.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#944) Vigneau válasza Vigneau (#925) üzenetére


Vigneau
félisten

Erre gondoltam egyébként. Más is járt így, csak nem kapott választ.

Természetesen ha a Call_log-ot kikapcsolom a telefonban az AA alkalmazásnál, akkor meg hibaüzenetet jelenít meg a fejegység és kéri, kapcsoljam vissza az előzményeket. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#945) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok,
Nálam a Teams okés, de a Messenger üzenetek nem jellenek meg egyáltalán. Még ha külön bemegyek az AA alkalmazásába akkor sem mutat semmit. Ez mitől lehet?

(#946) MunezXBK válasza Chriss745 (#926) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Király. Vettem egyet én is, továbbra sem megy AA.

(#947) Vigneau válasza Vigneau (#944) üzenetére


Vigneau
félisten

A tiltott spam-ek ragadtak bent a híváslistában. Köszönet Gyöször-nek a tippért. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#948) Nodiras


Nodiras
újonc

Sziasztok, milyen sebességű kábel ajánlott az AA használatához? 480Mbit elég?

(#949) blueye válasza Nodiras (#948) üzenetére


blueye
veterán

Bőven, sajnos nem a sebességen múlik :(

(#950) alex devil válasza blueye (#949) üzenetére


alex devil
senior tag

Akkor min múlik? Tudsz tanácsot adni?
A Baseus kábeleket nézegetem, hogy melyik lenne jó de másik topicban nem kaptam választ.

S23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.