Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) alex devil válasza user01 (#598) üzenetére


alex devil
senior tag

Az akkukímélőn kívül milyen engedélyeket adtál az appnak, az Android auto melyik verziója van a telefonon? :R

S23

(#602) user01 válasza alex devil (#601) üzenetére


user01
aktív tag

A Here we go-nak a helyadatok vannak engedélyezve (Csak az alkalmazás használata közben).
Az AA verziója: 7.4.620964
Nem szoktam fejvesztve frissíteni az app-okat. Ami jól működik, azt nem kell b@szogatni! :)

MI 9T / MIUI 12.1.1 / Android 11

(#603) room303 válasza Chris1966 (#600) üzenetére


room303
tag

Szerintem próbálj visszamenni néhány verziót. Előbb alkalmazások => AA => frissítések törlése, majd "third party" app áruházból tegyél fel egy pár hónappal korábbi verziót (ld. #597 hsz)

(#604) alex devil válasza user01 (#602) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi, nálam az AA már 8. verziója van, nemrég frissült...

S23

(#605) Chris1966 válasza room303 (#603) üzenetére


Chris1966
kezdő

Cache + adat törlés segített. Megint megy jól. :D
Arra van ötletetek hol, hogyan lehet megoldani, hogy a Google Maps ne induljon el magától a háttérben amikor én CSAK a Waze-t akarom használni ? :P

()Chris()

(#606) alex devil válasza room303 (#603) üzenetére


alex devil
senior tag

Melyik arc kell arm? x86? arm64?

S23

(#607) alex devil válasza alex devil (#606) üzenetére


alex devil
senior tag

Melyik arch kell arm? x86? arm64?

S23

(#608) room303 válasza alex devil (#606) üzenetére


room303
tag

Ez készülék függő, nézd meg, hogy neked melyik van a telódban. De tapasztalataim szerint elrontani nem tudod, amelyik nem jó, az csak simán nem indul majd el.

(#609) Chris1966


Chris1966
kezdő

Uraim! Segítsetek!
Autómban AA-t használok, 99% Waze. Beírom a címet a Waze-be vagy a kedvencek közül indítom, és közben háttérben (?) fut a Google Maps is. Miért, hogyan?
Hol tudnám ezt kikapcsolni? Zavaró,idegesítő és én csak a Waze-t 'akarom' :) Köszi !!!!!!

()Chris()

(#610) room303 válasza Chris1966 (#609) üzenetére


room303
tag

Imádja A Google Maps-t. Ha beszédhanggal keresek, akkor is rendszeresen a Maps-t indítja el. Ilyenkor, ha visszalépek a Waze-be, majd újra bemondom a címet, akkor már hajlandó a Waze-ben keresni. Ha valakinek van tippje, hogy ezt az "alapértelmezett navigációs alkalmazás" dolgot hogyan lehet átállitani, annak én is hasznát venném!

(#611) Chris1966 válasza room303 (#610) üzenetére


Chris1966
kezdő

Igen, ez tényleg idegesítő. Ne fusson a háttérben Google Maps amikor én Waze-t használok.... :( :( :( :( :(

()Chris()

(#612) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Valaki tudna segíteni? Adott egy Xiaomi Mi10 ami vezetékkel kapcsolódik a kocsihoz (Peugeot 5008). A bejövő hívást fel tudom venni a kocsi kijelzőjéről, a csengőhang a kocsi hangszóróiból szól, de maga a beszélgetés vagy a telefonon, vagy a telefonról kihangosítva jön csak. Nem tudom miért nem a kocsi hangszóróiból??? Mit lehet állítani? Vagy ez inkább a teló beállításán múlik? Tök idegesítő, hogy nem hallom, amit mondanak, és kotorászni kell, holott pont az lenne a lényeges, hogy ne kelljen.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#613) _pda_ válasza Sgt. Chris (#612) üzenetére


_pda_
tag

Amikor konnektált a teló a fejegységhez, megjelenik a hangszóró menüben?
Nekem egyből megjelenik a Sync3.

(#614) room303 válasza Sgt. Chris (#612) üzenetére


room303
tag

Bluetooth össze van kapcsolva? A hangot a PSA csoportos kocsik BT-n tolják ki a hangszóróra, legalábbis az én tapasztalataim szerint. Cserébe akkor is működik a kihangosítás, ha a kábel is bedugva

(#615) Sgt. Chris válasza room303 (#614) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Igen, mellette kapcsolódik egyből BT-n is. Az is fontos, ott kommunikál elvileg a kocsival a Peugeot app. A kábel a navigáció és a Spotify miatt kell, anélkül nem mennek.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#616) kelly416


kelly416
veterán

A nyomorult AA megint csak angolul hajlandó "hallgatni" amit diktálok. Google maps alapból érti amit mondok, úgyhogy AA-n belül van valami gubanc. Mit kéne csináljak? Régebb a google app frissítéseinek eltávolítása működött, most már nem lehet olyat csinálni, csak letiltani az app-ot, akkor meg egyáltalán nem megy a diktálás. :((

(#617) |AP|


|AP|
veterán

azzal mit lehet kezdeni ha nagyon sokszor megszakad a kapcsolat a telefon és az autó között?
Kábellel használom, de random időközönként elveszti a kapcsolatot (vagy újraindul az android auto). Ilyenkor újra csatlakozik, de például a waze-ben beállított úticélt elfelejti. Rohadt idegesítő.
Mitóta fennáll a probléma cseréltem már telefong (Samsung S9 -> S22) kábelt, de semmi javulás.
Szerintem valami szoftveres gond lehet, mintha bezáródna/újraindulna az Android Auto. Már beállítottam, hogy soha ne altassa és lője ki az alkalmazást a rendszer, de ez sem segített.
Van erre valami megoldás?

(#618) energomatt válasza |AP| (#617) üzenetére


energomatt
senior tag

Elképzelhető pl., hogy a cserélt kábel sem jó neki.

(#619) doc válasza |AP| (#617) üzenetére


doc
nagyúr

Nekem is ilyen volt, ha elmegy a terero, ha visszajon a terero, ha bizonyos hely kozeleben jarok, ledobott. Gugliztam, lattam masnal is volt ilyen, megoldas sehol.

Vegul meguntam, iPhone-ra valtottam, CarPlay tokeletes :)

(#620) |AP| válasza energomatt (#618) üzenetére


|AP|
veterán

vadonatúj, gyári Samsung adatkábel. nem szabadna, hogy gond legyen vele

doc: na, ez lehet, erre nem gondoltam, hogy a térerővel lehet összefüggésben. Az viszont szívás, arra nem sok megoldás van

[ Szerkesztve ]

(#621) tgeri válasza kelly416 (#616) üzenetére


tgeri
tag

Na basszus, akkor én is megint számíthatok rá... gondolom majd nálam is befrissül. Pedig legutóbb azt reméltem, hogy többet már nem szúrják el ezt a fiúk... :(

(#622) user01 válasza tgeri (#621) üzenetére


user01
aktív tag

De miért engeded frissülni? Pláne, hogy már előre tudod, hogy nem fog jól működni!

[ Szerkesztve ]

(#623) kelly416 válasza tgeri (#621) üzenetére


kelly416
veterán

Nálam jött a telóra rendszerfrissítés, valószínűleg figyelmetlenül lefrissítettem azzal a google appot is és azóta nem lehet törölni a frissítéseket, csak letiltani az egeszet.

(#624) supershape válasza user01 (#622) üzenetére


supershape
csendes tag

Én telefont cseréltem, így frissült. :W Azt nem hiszem, hogy vissza tudnék térni a régi rendszerhez. De ha valaki tud megoldást, akkor ne tartsa magában.

(#625) kelly416 válasza supershape (#624) üzenetére


kelly416
veterán

Én nagyon gondolkozom a screen mirroring beütemelésén és az AA kihajításán. Hihetetlen, hogy egyfolytában elrontják, pedig ameddig hivatalosan nem volt itthon támogatva, addig tökéletes volt.

(#626) tomtom82


tomtom82
csendes tag

Sziasztok!

Nem teljesen AA autos a kérdésem de hátha tud rá valaki válaszolni. Az AA-t kihagyva szeretném úgy a telon használni a Wazet, hogy automatikusan induljon el amikor kapcsolódik az auto bluetoothjához. Vannak erre programok tudom. De sajnos valamiért nem inditják el a wazet főleg amikor a telefon le van jelkódózva. Hiába van a smart lock is beállítva hogy az autón ne zárja le a telefont akkor se műkődik csak miútán feloldom. Előre is köszi a segítséget ha valaki tud erre megoldást.

(#627) Adamsss


Adamsss
friss újonc

Sziasztok!

A legutóbbi frissítés óta (10.21.) Galaxy S22-n nem működik az AA. Mintha nem is csatlakoztatnám a kocsihoz, nem ismeri fel... Több kábellel is ugyanezt produkálta. Másik telefont egyből felismeri az autó.
Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#628) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok!
Látom ,hogy csak a gond van az AA-val :W
P30 pro Suzuki SCross kb. 3 hónapig semmi gond,most meg folyamatosan le-föl csatlakozik és közben 2 másodpercenként pittyeg a telefon,elég idegesítő.
Ma egy Samsung telefont csatlakoztattam és hasonló volt a helyzet,annyi,hogy ritkában szakadt meg a kapcsolat ,de 20perc után végleg leállt.
Cseréltem több kábelt,több telefont.
Lehet ,hogy ez az AA ilyen rosszul van megcsinálva.

(#629) blueye válasza tyuli76 (#628) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudom mitől függ de nekem Rav4, AA legújabb verzió, ugyanaz a kábel mindig, S22U, sosem szakad meg

(#630) kelly416 válasza blueye (#629) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem meg megint csak angolul tud a diktálós címkeresős megoldás. S20FE (minden friss) és S-Cross 2019.

(#631) tyuli76 válasza tyuli76 (#628) üzenetére


tyuli76
tag

Kivettem a telefon dobozából a soha nem hasznát kábelt és azzal is szakadozik.
Egy régebbi verziot raktam fel,de kéri a frissítést.

(#632) sazo


sazo
tag

Tegnap megnyitották az AA bétát. Beléptem, jött az új béta verzió és vele a Coolwalk. Tetszik.

Z

(#633) blueye válasza sazo (#632) üzenetére


blueye
veterán

Ma mar nincs hely :(
"Thanks for your interest in becoming a tester for the Android Auto app.
However, at this time, Android Auto app's testing program has reached the maximum number of testers that can participate in it and isn't accepting any more testers."

(#634) gerg0


gerg0
aktív tag

Sziasztok,

A Vitara-mat totálkárra törték alattam, most hasonló és egyszerű AA-s fejegységet tervezek venni egy régebbi Ignis-be. Kevés feature-re van szükségem: tolató kamera, youtube music, waze és telefonálni szeretnék vele.

Nevesebb gyártók (Sony, JVC, Kenwood) termékeit találtam, viszont elég húzós az áruk (130ezertől indulnak ahogy nézem) Más gyártók termékei is szóba jöhetnek, de gagyit nem szeretnék venni.

Esetleg valakinek van ilyennel tapasztalata?

Köszönöm!

(#635) tgeri válasza sazo (#632) üzenetére


tgeri
tag

Coolwalk micsoda?

(#636) tgeri válasza gerg0 (#634) üzenetére


tgeri
tag

Uhh. Mi történt? Te megúsztad? Biztosító mikorra fizet mennyit vajon?

(#637) sazo válasza tgeri (#635) üzenetére


sazo
tag

Az AA új osztott felülete, hasonló a CarPlay-hez.

Z

(#638) kelly416 válasza gerg0 (#634) üzenetére


kelly416
veterán

Ugye megúsztad komolyabb sérülés nélkül?

Én a jelenlegi AA tapasztalatokkal azt mondom, screen mirroringot tudjon a fejegység és kukázom az AA-t. Mostanában megint csak angolul akarja értelmezni a diktálásomat, erre semmi szükség. Egyfolytában csak a baj van az AA-val mostanában.

Én most egy bluetooth és tolatókamera képes kínai vackot akarok bekötni, mert az ingyen van, aztán majd látom, kell-e nevesebb termékre váltani. Havernak simán tökéletes a kínai vacak is. Szépen szól, tűrhető a kamera képe S-Cross mellett is (olyan kamera is kell hozzá), szóval 20-40 ezresért élhető kompromisszum. Szerintem.

(#639) gerg0 válasza tgeri (#636) üzenetére


gerg0
aktív tag

@tgeri és @kelly416:
Én már felgyógyultam, utasom 1 csonttörésel lett gazdagabb. Szabályosan haladtunk autóúton és egy másik autós bevágott elénk féktávon belül. Sokára lesz csak megtérítve a kárunk.

Olcsó valamit próba nélkül nem szeretnék. Mirroring-ra sincs szükségem.
Nézegettem youtube-on videókat és teszteket, egyelőre a Kenwood DMX5020BTS a befutó nálam, ez már mirroring-ot is tud.
Ilyen árkategóriában más gyártóknál vagy csak Carplay van vagy nem megy a Waze AA-ban.

[ Szerkesztve ]

(#640) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok,

Honor 50 esetén is gond volt az android autóval egy frissítés követően. Pár nap keresgélés után nekem az volt a megoldás, hogy a beállításokban a "HDB-n keresztüli csatlakozást" engedélyezni kellett. Azóta újra csatlakozik az autóhoz...

(#641) tyuli76 válasza baluka6 (#640) üzenetére


tyuli76
tag

Nálam nem dobja fel az AA,h engedélyezem.
Most is rapszodikusan működik.Volt már autórádió reset,telefon újra indítás,kábel csere,AA újra telepítés.
Amikor elindulok az autóval,akkor folyamatosan le-föl csatlakozik,nagyon idegesítő,pláne ha a kell a gps is.
Az szokott segíteni ha többször ki be húzom az usb csatlakozást,akkor van,h megy végig,de olyan is,h 15 percig.
Nem tudok rájönni,h mi a baja,mert mindig más. :((Most 18as hibát ki és végig csináltam az összes you tube videót,kivéve a telefon frissítést,az nem akarom és így se jó,mint az első pár hónapban volt.

[ Szerkesztve ]

(#642) tyuli76


tyuli76
tag

Nem tudok szerkezteni :)
Most ezt találtam:
Az Android Auto frissítése (7.5.121104-es verzió) 2022 márciusában került hozzáadásra USB indítási diagnosztikai eszköz Hogy tudja, ha a megfelelő kábelt használja. Miután csatlakoztatta a telefont az autóhoz, nyissa meg az Android Auto beállításait, koppintson a gombra csatlakozási támogatásmenj többet usb indítási diagnosztika,
Google fordítással .
Valahol itt kezdődött a probléma.

(#643) MCPD


MCPD
csendes tag

Hogy is kezdjek hozzá? :)
Mit kellene beállítanom ahhoz, hogy az autóban a kormányon a hangvezérlés gombot megnyomva ne a Google segéd induljon el és magyar címet keresve hadováljon angolul? Az addig rendben, hogy a segéd nem tud magyarul, de nem is én akartam ezt így. 2018-as autóm 2020-ig telefoncsere és APKmirrorról letöltött szoftverrel simán működött, magyarul értett és magyarul válaszolt. A fejegységen (amúgy VW Composition Media 2) semmilyen módosítást nem hajtottam végre, a telefonon a szoftverek nyilván frissültek, Android verzió és az AA is. Egyik pillanatról a másikra lett rossz. Úgy másfél-két éve, csak edig halogattam a dolgot, hogy majd megoldom. Mindent megpróbáltam már, nincs több ötletem. Valaki tudja a megoldást, mit és hova állítsak, hogy magyar nyelven tudjak bemondani egy címet? Köszi!

(#644) kelly416 válasza MCPD (#643) üzenetére


kelly416
veterán

A google cseszte el. Nem Nálad a hiba. Egy frissítéssel tönkre vágták a diktálós navit, de csak androidauto-ban, sima google maps ugyanúgy ért magyarul most is.

És abban sem vagyok biztos, hogy nem direkt, mióta ennyire keletre húz az országunk, de hát ez egy másik topik témája lenne.

(#645) MCPD válasza kelly416 (#644) üzenetére


MCPD
csendes tag

Igen, közben rájöttem pár dologra. Egyrészt a Waze és a Google Térkép a telefonon hibátlan, tehát normálisan működik a hang alapú keresés. A hibát nem is az Android Autónak tudtam be, hanem annak, hogy a hang alapú keresést (speech to text) felváltotta a Google segéd. Igaz, hogy a 2018-ban vásárolt Google Home eszközömhöz a Google ígért magyar nyelvet 2020-ig, de az a mai napig nem lett elkészítve. Azt gondoltam ez az oka a hibának, de akkor egy régebbi AA feltelepítése megoldhatja a problémát?

(#646) kelly416 válasza MCPD (#645) üzenetére


kelly416
veterán

Valószínűleg.

(#647) zsoloto


zsoloto
újonc

Sziasztok
Samsung galaxy S9 telefonon keresztül használtam az android autot. A waze-t használva az autó képernyöjén lévő mikrofon gombot megnyomva szinte bármit mondhatok neki magyarul gyönyörüen vissza mondja magyarul és beirja a kivánt cimet. Évek ota tökéletesen müködik. Most telefont cseréltem Samsung A53 és most már bármit mondok neki csak angolos kiejtéssel válaszol és teljesen mást mond vissza és más cimet ir be a keresőbe. Vissza raktam a régi S9 telefont az autóba abban a pillanatban tökéletesen magyar beszéddel vissza mond mindent és tökéletesen müködik. Vissza rakom az A53 telefont és megint rossz. Van erre valami megoldás ? Köszönöm.

(#648) kelly416 válasza zsoloto (#647) üzenetére


kelly416
veterán

A google cseszte el. Nem Nálad a hiba. Egy frissítéssel tönkre vágták a diktálós navit, de csak androidauto-ban, sima google maps ugyanúgy ért magyarul most is.
Az S9 meg valódzínűleg nem frissült a legújabb AA-ra. Nézd meg az app verziószámát a két telóban és írd meg nekünk is, hogy tudjuk milyen verziót kell keresni apkmirror-on.

Szerk.:
Jobban vele gondolva bármelyik google komponens lehet felelős ezért, amit az AA használ.

[ Szerkesztve ]

(#649) madkiller válasza kelly416 (#648) üzenetére


madkiller
őstag

Megcsináltam egy hete használok android autot, S22 Ultra A13 + ID.3 társaságában. AA a legfrissebb. A Google app frissítéseit eltávolítottam és letiltottam play storeban, hogy frissítsen. Waze tökéletesen érti a magyart AA-n.

(#650) kelly416 válasza madkiller (#649) üzenetére


kelly416
veterán

Az baba. Előző frissítésnél is a google app frissítéseit kellett törölni, hogy menjen a diktálás. Emlékeim szerint mióta megkaptam a 13-as droidot, megpróbáltam már és eredménytelen volt, de akkor most ismét kipróbálom. Viszont ez így akkor is gáz. Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.