Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Somatom válasza zeon.hu (#50) üzenetére


Somatom
veterán

Ha több autót hajtasz, akkor saját navi a szélvédőre a tuti módszer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52) kelly416 válasza petymeg (#49) üzenetére


kelly416
veterán

Én szoktam autózni, és menet közben akár navigációt kapcsolni, mivel hangvezérlésre tökéletesen keres, talál és navigál. Nagyon remélem, hogy nem behúzott kézifékkel tettem mindezt idáig. :DDD Tökéletesen működik, de Samu esetében tényleg háklis a kábelre, ha nem Samu kábel van, nem látja a telefon és a fejegység egymást csak tölt. Más gyártó esetében nem tudom, hogy van ez.

(#53) mati12


mati12
senior tag

Android autó...??? Vezetékkel! A Kiámban vezeték nélkül tudok videókat nézni,Youtube-ot nézni,tv-t nézni,szinte bármilyen navigációt futtatni stb. Akár menet közben is.

[ Szerkesztve ]

(#54) kelly416 válasza zeon.hu (#50) üzenetére


kelly416
veterán

Telefontartó, telefon, usb-s szivargyújtós töltő. Mind saját, mint megbízható, és ennyi. Az mk2 Fókával (2006) úgy használom a telefont, hogy tartóba teszem szellőzőre, ami QI-s, a tartó bedugva, a telefonon meg ugyanúgy meg tudom nyomni a mikrofon gombocskát. (De még csatlakozás nélkül is működik az AA, ha esetleg úgy könnyebb, akkor a telefon kijelzőjén megy.) Max. a telefont bedugom az aux csatlakozóba és minden ok.

(#55) zeon.hu válasza kelly416 (#54) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez mind van.
6.9" a kijelző, de az autóé még nagyobb :D

#?*@&!

(#56) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Nekem egy Pioneer SPH-DA230dab 7"-os fejegységem van Note 9 telefonnal, de a Waze annyira rosszul néz ki rajta, hogy inkább nem is használom. Kis felbontás, minden utcanevet kiír, átláthatatlan az egész. Telefonon tökéletes.

Gondolom a fejegység felbontása miatt lehet főleg, arról nem is beszélve, hogy nappal alig látni.

(#57) kelly416 válasza zeon.hu (#55) üzenetére


kelly416
veterán

A döntés a Tiéd, én csak tippet adtam, ultimate mőködő tippet. Ez még az 1995-ös 1.9d Cióban is működik, kivéve a jack, de rádió és hangszóró sincs benne, úgyhogy errearad a teló kihangosítva, ha telefonálni kell. GPS meg nekem elég vizuálisan is, az S-Cross-ban is mindig néma.

(#58) INGJOKE válasza petymeg (#49) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ilyen biztos nincs. Szerintem az nem AA volt hanem az a szar mirror link vagy mi nah az nagyon gáz, régen csak azt tudta a suzuki azzal nem is játszottam semmit... aztán egy később frissítéssel került be a carplay és az AA. :D

(#59) hhenry válasza mati12 (#53) üzenetére


hhenry
őstag

Leafben csak vezetékkel használható

(#60) laca891


laca891
aktív tag

A hónap végén lesz android fejegységes autóm, ezerét tájékozódok.
Hol lehet megnézi, hogy az android autó melyik appokat támogatja.
Csak Sygic Car fut az android autón a Sygic Gps az nem?

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#61) b. válasza laca891 (#60) üzenetére


b.
félisten

Milyen jellegű appra gondolsz? Zene? GPS? Sok van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62) laca891 válasza b. (#61) üzenetére


laca891
aktív tag

Ok, megnéztem.
Egyébként youTube-ra és a Sygic Car-ra gondoltam.
Telefonálni lehet vele, nem kell hozzá headset? Arra gondolok, hogy a hívó fél nem hallja-e vissza a saját hangját a fülén, ha ki van hangosítva?

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#63) Danex válasza laca891 (#62) üzenetére


Danex
addikt

navigációból csak a Google Maps és a Waze támogatott

(#64) b. válasza laca891 (#62) üzenetére


b.
félisten

Ezek a kihangosítód, mikrofonok minőségétől fuggnek. Nálam tökéletes.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) Hieronymus válasza laca891 (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Több autóban használok BT alapú kihangosítást. A gyári eszközöket és a hozzátartozó mikrofonokat úgy helyezik el, hogy ne legyen visszhangos a partner számára. (Az egy másik kérdés, hogy a jármű zajából mennyit hall a másik fél.)

A beépítendő egység esetében neked kell az optimális mikrofon elhelyezést megtalálni, amennyiben az eszköz engedi.

A Ford Tranzitok esetében a partner azonnal tudja, hogy útközben vagyok. A saját Mitsubishim esetében az utazáshoz tartozó zajok sem hallhatóak a másik oldalon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66) laca891


laca891
aktív tag

OK!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#67) fatal` válasza laca891 (#60) üzenetére


fatal`
titán

Egyik se. AA-val a Waze és a Google Maps működik, Navit nem lehet hozzá fejleszteni, nincs SDK. Ezen is változtathatnák.

Fordokon az AppLink-kel megy a Sygic, de csak az újabb (nem tudom melyik, melyik).

A telefon BT-n keresztül megy, nekem semmi probléma vele, nem hallják vissza magukat és senki nem panaszkodik a minőségre. Persze az valószínűleg hallatszik, hogy kihangosító.

[ Szerkesztve ]

(#68) Hieronymus válasza fatal` (#67) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Navit nem lehet hozzá fejleszteni"

Sok értelme nem lenne. Ma már az A-ból B pontba jutás leggyorsabb útvonaláról szól a navigáció.Ehhez hatalmas mennyiségű online forgalom adatra van szükség és naprakész térképekre. Ezt a két nagy okostelefon tervező cég és talán a Waze tudja biztosítani.

A navigációs eszközöket gyártó vállalatok, mint például a Tomtom, már csak speciális navigációs területeken rúgnak labdába. A kamionosoknak gyártott eszközök még jól eladathatók. De még tmc használat mellet is könnyen benavigálnak egy közlekedési dugóba. Nagyon nagy az információ késés.

Új szereplő csak nagy többletszolgáltatással tudna betörni a piacra.
Nagy dobás lenne, ha az adott településen közlekedő összes jármű pontos helye és az út céjánakl ismerete alapján előre tervezné a járművek útvonalát, egyenletesen terhelve az utakat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#69) fatal` válasza Hieronymus (#68) üzenetére


fatal`
titán

Nem is kellene új szereplő, de az offline navigáció nem hátrány, és ebben a Sygic egyáltalán nem rossz.

A Wazeről már azt olvastam, hogy pl. Németországban igen hiányos a térképe. A Google Mapsből meg jónéhány funkció hiányzik. Arról nem beszélve, hogy nem mindenhol száz százalékos a mobil net lefedettsége (illetve ha kimész az EU-ból még a Roaming is problémás). Napi navigációra persze értelemszerűen ez a kettő a legjobb, illetve ott van még az autókban lévő gyári navigáció is, ettől még nem lenne rossz, ha működne a Sygic Android Auto alatt is, és megkockáztatom, hogy sokan navigálnak még mindig iGO-val, ami leszámítva az elavult és lassú felületet, egyáltalán nem rossz.

(#70) mati12 válasza hhenry (#59) üzenetére


mati12
senior tag

A Leaf nem a Kia/Hyndai család tagja.

(#71) hhenry válasza mati12 (#70) üzenetére


hhenry
őstag

Attól még csak vezetékkel használtható :D

(#72) mati12 válasza hhenry (#71) üzenetére


mati12
senior tag

A Kia/Hyndai autókban gyárilag egy 4.4 alapokon nyugvó Androidos rendszer van. Ezen fut gyárilag az Android autó illetve a Carplay vezetékes megoldással. Viszont nagyon ügyes Orosz gyerekek rájöttek arra,hogy hogyan lehet hozzáférni közvetlenül az Android rendszerhez root és mindenféle hókusz-pókusz nélkül.
Ez a közvetlen hozzáférés pedig lehetővé teszi,hogy szinte bármilyen apk fájlt telepíthessünk a rendszerre. Így tud futni vezeték nélkül szinte bármelyik online vagy offline navigáció a Youtube az Hbo Go vagy bármilyen nekünk tetsző média lejátszó stb.

[ Szerkesztve ]

(#73) laca891


laca891
aktív tag

Ha teszek a Suzuki fejegységbe egy navi kártyát az mennyire használható? Milyen benne a sáv asszisztens? Vagy nagyon gagyi. Eddig többnyire a sygic futott Wayteq 955-ön, ehhez vagyok szokva.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#74) INGJOKE válasza laca891 (#73) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem még egy 2015-ös van benne amit akkor vettünk mikor az autót. Ritkán használom, de egyébként nem vészes Pesten mutatja a sávokat is, bár ott jobban szeretem az AA-t. Neten 20 körül lehet kapni, meg az index saját fórumján érdeklődj ott tudnak segíteni, én már nem járok oda. :D

(#75) laca891 válasza INGJOKE (#74) üzenetére


laca891
aktív tag

Ok!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#76) Somatom válasza laca891 (#73) üzenetére


Somatom
veterán

A Google Térképben van sávasszisztens. Személyautóval, hálózatilag lefedett területen sztem az rendben van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Tudnátok valamilyen jó utólagos fejegységet ajánlani? Nissan Note. Ha elhet kapható legyen az Amazonon :)
Néztem már többet is de elég nagy a szórás az értékelésekben, hogy mennyire használhatóak. :(

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#78) kzcs válasza mati12 (#72) üzenetére


kzcs
tag

Erről tudnál valami több infót is küldeni?

(#79) Bazsa87


Bazsa87
újonc

Sziasztok! Új Dacia Dusterem Media Nav Evolutionját szeretném összekötni a Huawei P10 telefonommal gyári USB-kábelen keresztül. A fejegység és a telefon is tudja az AA progit. Azonban ahogy rádugom a telót, az USB-kapcsolat 2 mp után szétbontódik, majd újra próbálkozik. Újraraktam a telefon rendszerét, semmit sem segített. Régi Honor 7 lite telóm viszont simán csatlakozott, csak mivel régi, már erősen szaggat az AA-fejegység kapcsolat közben. Egyszerűen mindent megvizsgáltam, semmi sem segített. Ja és úgy is próbáltam, hogy a honor sima (nem usb c) kábelét egy átalakítóval dugtam rá a huawei-re. Úgy sem volt jó.
Lehet kábel hiba vagy valami beállítás akadályt állít a kapcsolat között?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#80) laca891 válasza Bazsa87 (#79) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem próbálkozni kell, esetleg egy gyári kábellal.
Vagy megpróbálni egy másik autó fejegységéhez, hátha kapcsolódik.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#81) Bazsa87 válasza laca891 (#80) üzenetére


Bazsa87
újonc

Másik autóban próbáltuk, ott simán ment a Huawei gyári kábelével.

(#82) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Az Android Auto csak kábelesen működik?
Csak Bluetooth összekapcsolással nem és nem is fog működni? (a közeljövőben)

(#83) fatal` válasza Bal0924 (#82) üzenetére


fatal`
titán

Csak BT-n biztos nem fog menni, mert kicsi a sávszélesség. WiFivel (és a telefonhoz BT-vel) működik, de egyelőre még nagyon kevés fejegység támogatja.

(#84) Bal0924 válasza fatal` (#83) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi.
Akkor marad a kábel. (wifi nincs a kocsiban)

(#85) hrabanc


hrabanc
tag

Sziasztok!
Az AA-ban milyen magyar hangutasítással tudok például telefonhívást indítani?
Abból gondolom, hogy tud magyarul, mivel magyarul szól a csaj, hogy nem tudja, hogyan segíthet nekem ebben.

(#86) fatal` válasza hrabanc (#85) üzenetére


fatal`
titán

Szia,

Nem, a hangvezérlés nem működik magyarul, ezért nem lehet hivatalosan telepíteni a storeból.

(#87) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Az androidos kocsival csak a térképet, telefont és valamilyen zenelejátszón kívül ki lehet pakolni a kocsira?
Hozzá kapcsolni valamit.?

(#88) hrabanc válasza fatal` (#86) üzenetére


hrabanc
tag

Köszi! Valószínűleg ez lehet a gond!

(#89) mgy


mgy
senior tag

Hogy ne csak a panaszkodás legyen (részemről legalábbis)... :)
Pixel 3a, Android 10, a kezdeti bizonytalankodás után pontosan úgy működik, ahogy az ember elvárja, nem kell balettozni minden egyes indítás előtt, kábé hibátlan.

(#90) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Note9 és Ford C-Max Sync3-mal. Már egy ideje én is kísérletezem az AA-val. Jól működik, ha USB-csatlakozom, de ez duplán szívás. Egyrészt ősidők óta QI töltőt használok, amibe beszálláskor csak bedobom a telót, az meg BT-n felcsatlakozik az autóra, és más dolgom nincs ahhoz, hogy prímán működjön akár HD hanggal is a teló kihangosítása. Viszont így az AA kilőve, mert hiába van WiFi az autóban, nem megy a wireless AA (nem tudja a Sync3). Ha AA-t akarok használni, rá kell dugnom a telót USB-n az autóra, és mivel az USB meg a könyöklő alatti rekeszben van, így a telót is kénytelen vagyok odatenni, ami meg nem igazán jó.
Azt gondoltam, hogy megoldás lehet az, ha beteszek fixen egy, az autó mobilnetes WiFi-jére és az autó USB-jére csatlakozó SIM nélküli másik telefont a könyöklő alá, és azon fut az AA, így egyszerre tudom majd használni a rendes telefonomat kihangosítva, a másik telefon segítségével meg az AA-t a két általam használt funkciójával (Waze és TuneIn).
Hát, nem jött össze... :(
Az az egyetlen probléma, hogy a nyűves AA-ra használt telefon is (erőszakosan) csatlakozik BT-n az autó fedélzeti rendszeréhez, így hiába van a Note9 elsődleges telefonnak kijelölve a fedélzeti rádió BT beállításaiban, indításkor mindig az AA-s telefon kerül az első helyre! Így megint csak ott vagyok, ahol a part szakad, mert ezzel megint csak nem értem el a vágyott célt, vagyis hogy beszállok az autóba, bedobom a Note-ot a QI tartóba, az felcsatlakozik BT-n a kihangosítóra, és ezzel egyidejűleg elindul az AA, amin működik a Waze vagy a TuneIn!
Ezt a kombinációt csak úgy tudom elérni, hogy az AA beindulása után kilépek belőle, belépek az autó BT menüjébe, ott átváltok az AA-s telefonról a Note-ra, majd utána ismét belépek az AA-ba...
Ez így még talán macerásabb, mint ha minden alkalommal mégis csak rádugnám a Note-ot az USB-re :O

Már minden beállítást próbáltam az AA-s telefonon, magában az AA-ban, illetve az autó fedélzeti rendszerében, de soha nem tudtam elérni, hogy annak ellenére, hogy a Note van kijelölve elsődleges telefonnak a fedélzeti rendszerben, az csatlakozzon automatikusan kihangosítottként az autó fedélzeti rendszeréhez. Az sem megoldás, hogy megpróbáltam az AA-s telefon és az autó fedélzeti rendszere közötti BT-s kapcsolatot kiírtani, mert hiába felejtettem el az autóval az AA-s telefont, meg azon is hiába tiltottam le az autót, ha rádugtam az USB-re, mindig magától párosította BT-vel az autó az AA-s telefont!

Esetleg valakinek van erre valami ötlete? :R

Mindenki magának hülye!

(#91) Uzi74 válasza keccsa (#90) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én is hasonló problémával szívok, fixen betett androidos telefon zenelejátszásra (android auto módban), de a saját teló ha beszállok nem kapcsolódik BT-n - és nem is hagyja az autó, hogy bemenjek a bluetooth menube, amíg be van dugva a másik teló. Ha rádugom a saját telefonom is egyidőben a másik telefonnal, nem tudok váltani a 2 android auto telefon között... (van erre megoldás?) Android auto és carplay között elvileg tudok viszont váltani, azon gondolkozom kipróbálok egy iphone-t fixen és mellédugott saját andoidos telefont, akkor talán tudok majd váltani..

[ Szerkesztve ]

(#92) supershape


supershape
csendes tag

Sziasztok, tudna valaki segiteni? Az én problémám a következő: Még korábban, amikor megrendeltem a SYNC3-as Fordomat, letöltöttem az Android Auto appot a Play áruházból. Amikor megkaptam az autót rádugtam és azt irta ki, hogy frissiteni kell a programot, rábökve, az ön országában nem elérhető hibaüzenetet kaptam. Na mindegy a legfrissebb verziót letöltöttem az apkmirrorról, hurrá működik. De mégse. Amit nagyon szeretnék az az, hogy a Waze működjön az nem megy. Az utolsó ismert wifi pozició alapján betölti a térképet és útvonalt is tervez, de a GPS jelét nem veszi, igy használhatatlan. Érdekes a Google Térkép navigációja viszont tökéletesen működik. Mi lehet a gond? (Spotify se működik, de az nem olyan fontos.)

(#93) lacentos válasza supershape (#92) üzenetére


lacentos
aktív tag

A Waze alkalmazásnál iktasd ki az akku kímélőt.

(#94) Uzi74 válasza lacentos (#93) üzenetére


Uzi74
senior tag

Magában a Waze-ben vagy az android app beállításoknál van ez a beállítás? (nekem is ez a helyzet a GPS-el)

(#95) lacentos válasza Uzi74 (#94) üzenetére


lacentos
aktív tag

Telefonon az engedély kezelőben.
Akkumulátor kímélő ki.

[ Szerkesztve ]

(#96) nfsu17 válasza keccsa (#90) üzenetére


nfsu17
veterán

félmegoldásnak nem jó egy ilyen?
valamivel mégis könnyebb ezzel "kábelezni", mint dugdosni.
[link]
gőzöm sincs, hogy működne-e, meg felelősséget sem vállalok a cuccért

amúgy mit tud az AA-s zenelejátszás, amit nem tud a kocsi BT-on?
Nekem van egy playlistem, benne mondjuk 30 szám, randomra téve és játsza a zenét BT-on minden indításkor. Hozzá sem kell nyúlni a telóhoz

[ Szerkesztve ]

(#97) lacentos válasza nfsu17 (#96) üzenetére


lacentos
aktív tag

Az AA telefonról kábellel csatlakoztatva a fej egységhez működik.
(létezik már olyan ami blútuszon keresztül kommunikál,csak nem nálunk.)
Ez a navigáció miatt van jelenleg kábelen. Amit linkeltél mágneses csatlakozó sajnos nem használható navigálásnál. Már írtam róla egyszerűen lefagy bizonyos idő után az autó fejegysége megáll a térkép.
Viszont visszarakom a sima kábelt semmi gond.
Ez hasonló jelenség mint az almás telóknál a mágnes záras tok vagy tartó meghülyíti a kép stabilizátorát a készüléknek.
Természetesen 3 féle márkát próbáltam és az eredmény ugyan az volt.
Ettől függetlenül előfordulhat,hogy más autónál nem áll fenn ez a probléma új Vitara Bosch fejegységen viszont igen.

(#98) keccsa válasza nfsu17 (#96) üzenetére


keccsa
aktív tag

Nem csak a "dugási procedúrával" van a baj, hanem hogy így nem használhatom a QI-s tartójában a telefont...

"amúgy mit tud az AA-s zenelejátszás, amit nem tud a kocsi BT-on?"
Sokkal jobb minőségű (mármint ha USB-n csatlakozik vagy WiFi-n csatlakozna a teló). :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#99) hrabanc


hrabanc
tag

Csak azért írom le, hogy másnak ne kelljen ezzel szívnia!
Hetekig, hónapokig jól működött az AA a telefonommal, vezetékkel összedugva.
Egyre gyakrabban szakadt meg a kapcsolat a telefon és az autó fejegysége között.
Teltek a napok, hetek, mígnem egyszer csak annyit írt ki, hogy cseréljem ki a vezetéket, mert ez nem jó. Kipróbáltam több vezetékkel is, de ugyanazt írta, sőt egy idő után már nem írt ki semmit, viszont tölteni töltötte a telefon. Már épp rendelni készültem új vezetéket, mikor a telefon újraindítása megoldotta a problémát! Azóta is működik rendesen!
Hátha valakinek segít!

(#100) Bal0924 válasza hrabanc (#99) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi.
Pont most csinálja ezt velem.
Már azthittem újra kell tenni az AA-t..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.