Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kelly416 válasza BullZeye (#850) üzenetére


kelly416
veterán

A sallang, mint a zenevezérlés, naptár és egyebek? Az most jött nemrég, eddig csak teljes képernyős navi volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#852) BullZeye válasza kelly416 (#851) üzenetére


BullZeye
veterán

Nálam sose volt full screen navi, órát mutatta jobb oldalt mindig :D

(#853) DonCosta


DonCosta
tag

Telefon függő is néhány funkció (szerintem). Nemrég cseréltem telefont és hirtelen néhány bosszantó dolog megjavult. Pl az a beállítás, hogy a telefon vezérelje a nappali/éjszakai módot az autó kijelzőjén. Eddig mindegy volt hogy állítom, mindig az autó irányított.

(#854) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok! Esetleg tudja valaki, hogy miként lehet letiltani, hogy az android auto bekapcsolhassa a wifit magától? Wireless a kocsiban az android autó, de nem akarom, hogy mindig bekapcsoljon automatikusan. :N

(#855) Suineg


Suineg
senior tag

Android auto alatt a Waze-n nem müködik magyarul hanggal való keresés a térképen. Mondom neki munkahely (cím beállítva) elkezdi keresni majd kidobja, hogy a cím nem található. Ha a menüben bebököm neki a "Munkahely" mentett címet, akkor megtervezi az útvonalat. A hangkeresés jelenleg müködik úgy, hogy mondom neki: "köki terminál" és dobja a helyes találati listát.. "Köki terminál-ra ezeket találtam..." Miért írja, hogy a cím nem található?

(#856) Bferibörs válasza Manimaci (#854) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem tudom,hogy ez,hogy mennyire működik,bekapcsoltam de még nem próbáltam. Ritkán használok AA- t.

[kép]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#857) LordMagic


LordMagic
friss újonc

Sziasztok,
Tud valaki megoldást arra, hogy a Samsung Fold 4-et felismerje az autó?
Peugeot 3008 (2019).
Az előző mobilommal simán ment kábelesen. A Fold 4-et egyszerűen nem ismeri fel... Azt írja csatlakoztassak kompatibilis készüléket. A kábel jó, kipróbáltam a régi telefonnal is, azzal simán megy...
Megköszönném, ha valaki segítene...

(#858) blueye válasza LordMagic (#857) üzenetére


blueye
veterán

Mit látsz az Android Auto/Csatlakoztatott autók menüben?

(#859) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy 2022 Suzuki Vitara, amikor rácsatlakoztatom vezetéken a Samsung S21 FE, akkor csak a térkép jelenik meg az Android Auto menüjében, a Waze nem. Tudnátok segíteni mi lehet az oka? Mit kellene tennem hogy a Waze is választható legyen? Előre is köszönöm! :)

felo

(#860) blueye válasza feloman (#859) üzenetére


blueye
veterán

Beállítások/Android Auto/Egyéni alkalmazásindító

(#861) feloman válasza blueye (#860) üzenetére


feloman
aktív tag

Abban a listában nem látom a Waze-t kiválaszthatónak, csak a térkép van egyedül...

[ Szerkesztve ]

felo

(#862) Bferibörs válasza feloman (#861) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha lejjebb görgetsz sem látod?
Nekem nincs wazem.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#863) blueye válasza feloman (#861) üzenetére


blueye
veterán

Telefon képernyőjén jól működik a waze?

(#864) feloman


feloman
aktív tag

Bferibörs: Nem látok rejtett részt, kerestem menüben, hátha előjön, de sajna nem találtam semmit ami elhozná.
blueye: Igen, azon rendesen működik. Fura is hogy amúgy működik, te Android Auton meg nem...
Az Android auto verzió amúgy 9.5.631864-release, a Waze meg 4.94.0.3 - nem tudom a verziókkal lehet e a baj....

felo

(#865) Bferibörs válasza feloman (#864) üzenetére


Bferibörs
addikt

Passz,nekem minden telómon ott van a rejtett rész,az egyéni alkalmazás indító alján.Ott tudom bekapcsolni a telón lévő AA által támogatott alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#866) kmarci25


kmarci25
veterán

Lehet, rossz topik, de talán nem... Tegnap próbáltam beüzemelni az Android Autot egy Octavia-n. Hiába csatlakoztattam USB-n, nem volt hajlandó felismerni sem az autó a telefont, sem fordítva. Gondolom, kábel probléma. Szóval a kérdésem/kérésem az, hogy ajánljatok lécci olyan USB C kábelt (autó - USB A, telefon - USB C), ami biztosan működni fog. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#867) blueye válasza kmarci25 (#866) üzenetére


blueye
veterán

Próbáld meg a telefon gyári kábelével!

(#868) kmarci25 válasza blueye (#867) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, megnézem. De addig is, ha valakinek van bevált lelőhelye, akkor ne tartsa magában.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#869) Bferibörs válasza kmarci25 (#866) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha a gyári kábellel ( hibátlan!) nem működik mással sem fog. Nem véletlenül ajánlják a gyári kábel használatát.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#870) vlevi válasza Bferibörs (#869) üzenetére


vlevi
nagyúr

Minden kábel gyárban készül :D
Na, de komolyra fordítva a szót, tényleg van különbség kábelek minősége között, és, néha, ha nincs szerencséje az embernek, belefut olyanba, amin folyton le-fel bontogat a kapcsolat, vagy csak lassú töltésre jó, file átvitelre egyáltalán nem, ésatöbbi. Van itthon ilyen is, olyan is, sajnos :(
De van egy nem igazán neves, C-C kábelem, azzal működik.
Annyi kiegészítéssel, hogy Xiamoi Redmi telefonom van, és az nem kapcsolja fel azonnal automatikusan a file átvitelt, márpedig a droid autónak az is kell, anélkül nem kapcsolódik.
Fejlesztői beállításokban kellett bekapcsolni, hogy alapértelmezetten file átvitellel kapcsolódjon a telefon USB-n, és azóta már nem kell küzdeni azzal, hogy elsőre elkapja a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#871) kmarci25 válasza vlevi (#870) üzenetére


kmarci25
veterán

Na igen, ez az. Itt is alapvetően egy Redmivel próbáltam, aminél se kép, se hang, de ugyanígy az én Samsung A52S-em sem érzékelte. Sajnos csak felkaptam egy kábelt, ami kéznél volt, már arra sem emlékszem honnan van, melóhelyen tartom, csak ritkán használom.
Köszi a tippet, előkerítem a Xiaomi gyáriját, meg a Samsungot is, meg viszek egy Ugreen-t, ami gyorstölteni biztos tud, ezek közül csak lesz egy ami működik. Plusz Xiaomi-n beállítom akkor a fájlátvitelt a fejlesztői beállítások között (Samsungon ez alapbeállításon aktív).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#872) etrop01 válasza kmarci25 (#866) üzenetére


etrop01
tag

Ha még nem ment a kocsin az AA az is előfordulhat, hogy nincs gyárilag aktiválva. Nekem passatom van és én így jártam.

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#873) kmarci25 válasza etrop01 (#872) üzenetére


kmarci25
veterán

Hmmm... És akkor mi van? Mi a teendő?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#874) Bferibörs válasza vlevi (#870) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha a telefon gyári kábelével...
Így megfelel?🤔

Amúgy próbálj meg egy S23 ultrát rádugni a "fejegységre" ,nem gyári,vagy nem azonos gyári speckós kábellel.😁

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#875) etrop01 válasza kmarci25 (#873) üzenetére


etrop01
tag

Benne vagyok egy passatos csoportban ott szokták ajánlgatni magukat különböző szerelők, szakik. Ráírtam a hozzám legközelebbiehez és megbeszéltük a részleteket.
Vagy beviszed márkaszervízben( a szakik akik itt dolgoznak és otthon olcsóbban megcsinálják).

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#876) kmarci25 válasza etrop01 (#875) üzenetére


kmarci25
veterán

Szóval szerviz. Köszi, remélem nem lesz rá szükség.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#877) vlevi válasza Bferibörs (#874) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Így megfelel?🤔"
Megfelelt elsőre is, azért írtam utána a többit. ;)

(#878) Bferibörs válasza kmarci25 (#876) üzenetére


Bferibörs
addikt

Keress rá az autó típusával,hogy támogatja e az AA-t. Ha nem utólag beszerelt fejegység van benne. Ha utólagos,akkor a fejegységre keress rá.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#879) Bferibörs válasza vlevi (#877) üzenetére


Bferibörs
addikt

:DD :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#880) kmarci25 válasza Bferibörs (#878) üzenetére


kmarci25
veterán

Támogatja, az tuti. 2 éves Octavia, minden szerint működnie kéne.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#881) Bferibörs válasza kmarci25 (#880) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hm,valaki ismerős telója esetleg amivel műxik a saját autója? Nem tudsz kölcsön kérni? Pesze kábellel együtt kérd.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#882) kmarci25 válasza Bferibörs (#881) üzenetére


kmarci25
veterán

Gagyi volt a kábel, 99% hogy ez a baj.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#883) Bferibörs válasza kmarci25 (#882) üzenetére


Bferibörs
addikt

Műxik másik kábellel?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#884) kmarci25 válasza Bferibörs (#883) üzenetére


kmarci25
veterán

Még nem tudtam kipróbálni... Valószínűleg hétvégén.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#885) BullZeye válasza Suineg (#855) üzenetére


BullZeye
veterán

Sose bánd AA ebből szempontból Googlenek hála egy fos. Hétvégét végigszenvedek, hogy menjen rendesen, aztán 2 hét múlva teljesen máshogy szar. Engedd el, majd megjavul aztán elromlik megint.

(#886) DonCosta


DonCosta
tag

Érdemes a telefon beállításait is rendberakni, nálam az a tapasztalat. Egy éve használok AA-t. Kb 2 hónapja a Waze minden 5. rádugásra akart működni. Aztán egyre ritkábban. Egyszer egy mélygarázsban amikor nem volt jó a helymeghatározás akkor kezdett hasonlóan viselkedni, holott előtte épp ment jól. Akkor kezdtem el gyanakodni, hogy máskor is az a gondja, hogy nem fér hozzá a helyadatokhoz. És igen: az volt a hiba, hogy a Wazenek az engedélye a GPS hez úgy volt beállítva, hogy csak az alkalmazás használata közben. Valami frissítés azt eredményezte, hogy az AA-n futást nem mindig érzékelte normál alkalmazás futásnak, ezért nem fért hozzá a helyadatokhoz. Amint engedélyeztem rögtön megjavult...
Szóval lehetnek ilyen engedély problémák.

(#887) kmarci25 válasza kmarci25 (#884) üzenetére


kmarci25
veterán

Valóban a kábel volt a gond. Ami gyorstöltésre képes, azzal csont nélkül, egyből csatlakozott. A Xiaomit még átállítottam alapértelmezetten adatkapcsolatra USB csatlakozáskor. Úgyhogy müködik, minden oké.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#888) Bferibörs válasza kmarci25 (#887) üzenetére


Bferibörs
addikt

:C

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#889) blueye válasza kmarci25 (#887) üzenetére


blueye
veterán

Szívesen

(#890) feloman


feloman
aktív tag

Jelzem, hogy jött egy frissítés Android auto app-ra nekem és azóta van Waze is a térkép mellett. Az idő megoldotta :DD

felo

(#891) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Üdv!

Nem tudom mitől, de újabban nem megy az AA. 3 kábellel is próbáltam, de semmi. Teló azt írja, hogy fut az AA, menüben nincs alkalmas készülék.

2016-os TT, S22 Ultra páros.

Valakinek van ötlete, hogy mi a bánat baja van?

(#892) Bela52


Bela52
tag

Tisztelettel csatlakoznék a fórumhoz.

(#893) tomtom82


tomtom82
csendes tag

Valaki tudna infot adni arról miért nem megy a handbemondás google assistantal? A google alkalmazást frissitéseit már eltávolítottam és töröltem a gyorsítótárat is. Az android autot gyorsítótárát is töröltem. S10 Android 12 es telom van.

(#894) energomatt válasza tomtom82 (#893) üzenetére


energomatt
senior tag

Folyamatosan frissül az AA és a többi navigációs program is, ami tegnap még működött az ma már nem működik. (Jelenleg olyan országban élünk, ahol közlik velünk, hogy nem lesznek DAB rádióadások, mert nincs rá igény. )

(#895) energomatt válasza tomtom82 (#893) üzenetére


energomatt
senior tag

Ma megnéztem, szintén S10-el és működik Waze-el és Google térképpel is a magyar címkeresés, kormányról indítva a hangbemondást.

(#896) energomatt


energomatt
senior tag

Egy kérdés: ki, milyen androidos zenelejátszót használ, ami tökéletesen működik AA alatt? Én jelenleg a Pulsar-t használom, de egy gondom van vele: cover.jpg néven teszem a könyvtárakba a borítóképeket, de egy részük egyáltalán nem jelenik meg az áttekintés módban, amikor még választani akarom valamelyiket, csak akkor amikor elindul a lejátszás. Mások, amelyekben hasonló tulajdonságú képek vannak, azok meg megjelennek.

(#897) MunezXBK válasza energomatt (#896) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jetaudio.

(#898) hotkar válasza energomatt (#896) üzenetére


hotkar
aktív tag

Poweramp.

Engem a képek nem annyira érdekelnek, mert viszonylag tűrhetően tudok olvasni ;]

(#899) energomatt válasza hotkar (#898) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm, mindkét tippet! Majd jelzem, melyikkel mi a gond ha kipróbáltam őket (újra). (Akkor ezek szerint neked fényképezned sem kell soha, egyszerűen csak leírod, hogy mit láttál. ;) )

(#900) energomatt válasza MunezXBK (#897) üzenetére


energomatt
senior tag

A Jetaudio jobbnak tűnik, viszont még nem jöttem rá, hogy mi okozza azt, hogy miközben a mobilon a könyvtár nézetben megjelennek a borítóképek, az AA-n talán 60%-uknál igen, a többieknél meg nem. További kisérletek kellenek hozzá, hogy kiderüljön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.