Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) BullZeye válasza kelly416 (#1000) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs véletlenül LCD opció felárért és arra értik a wireless AA-t? Távol áll tőlem a Dacia, de tényleg semmi értelme nem lenne AA-nak, főleg mert a natív programokhoz képest korlátozott az AA verzió.

Sok év alatt se voltak képesek Wazebe fejleszteni, hogy térképen rábökök egy pontra és oda vezessen.

(#1002) kelly416 válasza BullZeye (#1001) üzenetére


kelly416
veterán

Eskü nem tudom. Régen arról volt szó, amikor még a Jogger meg sem jelent, hogy egy beépített tartó lesz az autóban, vezetékmentesen csatlakozik a telefon. Egy plusz alkalmazást kell letölteni és megy majd az AA vezetékmentesen miközben a kijelző maga a telefon lesz. Az autóban nincs kijelző, max egy picike a radióhoz. Így megspórolják a kijelző beszerelését, nem avul el a kijelző, win-win.
Most megnéztem a Dacia oldalát, látszólag nem valósult meg ebből semmi.

(#1003) Robert20


Robert20
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni az android autóval kapcsolatban. első kérdés: waze, halálra idegesít hogy vezetés közben nem enged egy címet beírni (beszélgetni nem akarok vele), sőt még címet sem enged kitörölni ha már be van állítva. Illetve az osztott képernyőn a waze mellett néha hol a zenelejátszó hol valami más jeélenik meg. Lehet e ezt módosítani?

(#1004) kzkz válasza Robert20 (#1003) üzenetére


kzkz
őstag

Én címet tudok beírni, viszont az alsó menüsor néha nem működik, tehát nem tudok másik appot indítani.

(#1005) energomatt válasza Robert20 (#1003) üzenetére


energomatt
senior tag

Valószínűleg autó függő. Meg kell állni a cím beírásához és ez így helyes.

(#1006) alex devil válasza Robert20 (#1003) üzenetére


alex devil
senior tag

Még jó, hogy vezetés alatt nem lehet írni. :U Azért van mert minden hülye pötyögne ahelyett, hogy az utat nézné.

S23

(#1007) kzkz válasza alex devil (#1006) üzenetére


kzkz
őstag

És ha a dugóban állsz, miért ne írhatnál be egy új címet?

(#1008) blueye válasza kzkz (#1007) üzenetére


blueye
veterán

Akkor tudsz (Toyota RAV4).

(#1009) alex devil válasza kzkz (#1007) üzenetére


alex devil
senior tag

Ha állsz behúzod a kéziféket és írsz :U
Menet közben ne írj. Vagy te szeretnél olyan autósok között közlekedni akik közben a képernyőn pötyögnek?

S23

(#1010) kutyu92


kutyu92
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos az automban nincs gyári vezetéknélküli AA, ezért néztem a Carlinkit 5.0 adaptert. Van esetleg vele tapasztalatotok? Mennyire stabil a kapcsolat? Milyen a zene minősége? Illetve mennyire meríti a telefont egy hosszú út során?

Előre is köszi :))

(#1011) MunezXBK válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy ismerősöm használ ilyet, azt mondja remek cucc.

(#1012) blueye válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


blueye
veterán

Olvass vissza itt és itt is.
Függ az autótól és a telefontól is.

(#1013) alex devil válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


alex devil
senior tag

A folyamatos gps merítí. Mint korábban írtam nekem tudja az autó a vezetéknélküli AA-t de sok értelme nincs. Inkább vidd el az asszonyt valahová a cucc árából vagy egyszerűen idd el a pénzt amit erre költenél, több értelme van.

S23

(#1014) Bferibörs válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


Bferibörs
addikt

Vettem egy AAwirelest, tök fölösleges, nem használom,szerintem pénzkidobás. A rádió mindent kezel,kivéve a navit, az meg rendesen fut telón is, és kevésbé merül.
De tudod,kellett,mert miért is ne? :DDD

Alex devil +1

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1015) blueye válasza alex devil (#1013) üzenetére


blueye
veterán

Akkor van értelme ha városon belül mész sokszor rövid utat.

(#1016) kelly416 válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


kelly416
veterán

Nekünk az egyik autóban van vezetékes AA, a cégesben szintén, aztán az utóbbi időben inkább bluetooth zene plusz kihangosító, a telón meg googlemaps. Herótom van az AA-tól, mert vagy érti a diktálást, vagy nem. A maps meg mindig tudja.

(#1017) kutyu92


kutyu92
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ, az előző autómban én is kihangosító+zene BT, telón meg külön Gmaps vagy Waze kombót használtam. A jelenlegi autómba a műszerfal egyedi megoldása miatt :Y (peugeot 508) sehol nem lehet elhelyezni egy normalis vezetéknélküli töltésre alkalmas telefontartót. Elsősorban a sok rövid városi út során lenne jó vezeték nélkül használni a rendszert, mert már agyf*szt kapok a sok kábelezéstől. Jelenünk hatalmas problémái...

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét, pacsi Nektek :R

(#1018) kelly416 válasza kutyu92 (#1017) üzenetére


kelly416
veterán

Rövid városi utakat bírd ki töltés nélkül és akkor millió meg egy fajta teló rögzítési opciód lesz egyből. Szerintem.

(#1019) Robert20 válasza kutyu92 (#1010) üzenetére


Robert20
csendes tag

Szia, én is most vettem a carlinkit air 2. őt. amugy stabil kapcsolat jó működik. de az AA autonak vannak hülyeségei, ez hogy a térképet nem tudod kezelni (keresni) menet közben. A zene szerintem jobban szól mint simán átküldve bluetoothon a fejegységre.

(#1020) adam900331


adam900331
csendes tag

Sziasztok! Olvasgattam a fórumon, hogy elég sok kindenkinél probléma, hogy a Waze hangalapú keresése esetén a Google Assistant használja, ami ugyebár magyarul nem tud. Sajnos nálam is ugyanez a helyzet. Hiába diktálok magyarul, a ,,didnt understand you,,-t kapom vissza. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami biztos megoldás, hogy újra értsen magyarul a Waze? Jelenleg a Waze és a Google app is up-to-date.

(#1021) kelly416 válasza adam900331 (#1020) üzenetére


kelly416
veterán

Érdekes módon, ha nem AA-n keresztűl fut, a waze is érti a magyar szót és címet, meg a google maps is.

(#1022) MunezXBK válasza adam900331 (#1020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Facebook, Android Autós csoportban találsz megoldást.

(#1023) rjg válasza MunezXBK (#1022) üzenetére


rjg
őstag

Linkeld be please, mert most rákeresve név találtam. Ha idemásolod a megoldást, az ultimate segítség lenne ;) :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1024) adam900331 válasza MunezXBK (#1022) üzenetére


adam900331
csendes tag

Légyszi linkeld be, köszi.

(#1025) adam900331 válasza kelly416 (#1021) üzenetére


adam900331
csendes tag

Igen, ez nekem is igy működik.

(#1026) MunezXBK válasza rjg (#1023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#1027) rjg válasza MunezXBK (#1026) üzenetére


rjg
őstag

Köszi!

Szerk: Nem tudom mire gondoltál, milyen megoldást javasoltak, ami működik. Visszaolvastam augusztusig, de nem találtam erre utalást. Egy helyen javasolták, amit itt is, hogy töröljük a Google app frissítéseit, de ez sem oldotta meg mindenkinek. Tényleg b@lf@sz a Google, hogy hol működik, jól nem, de sajnos pár hónapja inkább nem.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1028) MunezXBK válasza rjg (#1027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megkeresem majd azt a hsz-t, ha lesz időm.

(#1029) Bferibörs válasza MunezXBK (#1028) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem erre gondoltál véletlenül?
Sajna linket nem tudok adni,mert valami gondja van a playnak,nem engedi.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1030) adam900331 válasza rjg (#1027) üzenetére


adam900331
csendes tag

Én most annyit csináltam meg, hogy eltávolítottam a Google app minden frissítését (kikapcsoltam az automatikus frissítést), majd töröltem az alkalmazás beállításában az adatokat. Ezen felül töröltem az Android Autó adatait az alkalmazás beállításokba. Most mintha értene magyarul az Android Auto-n keresztül a Waze, csak most az a gondom, hogy bármit mondok neki, egyből beállítja célnak és nem jeleníti meg mint találat, hogy én válasszam ki hova is szeretnék menni. Pl.: Budapest Auchan, azért van egy pár Pesten. :) Szóval ez még mindig nem a régi működés.

(#1031) rjg válasza Bferibörs (#1029) üzenetére


rjg
őstag

Ezt korábban itt is javasolta valaki. Sajnos nálam nem működött, pont a múlt héten töröltem le a telefonról.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1032) adam900331 válasza MunezXBK (#1028) üzenetére


adam900331
csendes tag

Már én is kíváncsi vagyok arra a megoldó posztra...

(#1033) adam900331 válasza adam900331 (#1032) üzenetére


adam900331
csendes tag

...sose tudjuk meg...

(#1034) MunezXBK válasza adam900331 (#1033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engedd meg, hogy dolgozzak, köszönöm.

(#1035) MunezXBK válasza rjg (#1027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Márciusi poszt:

Ez állati érdekes, egy éven át küzdöttem ezzel a problémával; 2 héttel ezelőtt rájöttem, hogy ha a régi verziójú Android Autót telepítem fel, amelyiknél még nem volt beékelődve a Google térkép és a Waze közé az idióta Android Assistant (aki nem ért magyarul nyilván) az apkmirrorról, akkor működik a magyar nyelven való címdiktálás (mert abban a verzióban még nem vitte át a szövegértést az assistanton a rendszer, hanem egyben átadta annak az alkalmazásnak, amelyiket a navigációra használtad. Tehát ez - régebbi verziójú AA telepítése - egy fajta megoldás.
Aztán egy hete kénytelen voltam visszajönni 8.6-os AA-ra, és meglepve tapasztaltam, hogy a Google Maps már ért magyarul - de a Waze továbbra sem.
Két utat látok számodra; megnézed az AA verziódat, ha 8.6+ vagy akkor - elméletileg - az Google Maps-nál már mennie kell megint a magyar szövegértésnek.
Ha ott vagy már, és mindig nem megy, akkor hozd le valahogy az AA verziódat egy olyanra, amelyiknél még nem tolták le erőszakkal a népek torkán az assistantot -> nekem a 6.0-ával ment.

(#1036) adam900331 válasza MunezXBK (#1035) üzenetére


adam900331
csendes tag

Hogyan tudok korábbi verziójú Android Auto-t feltelepíteni. Ha a letöltött .apk fájlt akarom elindítani akkor ezt az üzenetet kapom: A nem csomagként telepített alkalmazás érvénytelen.

Hiába szedem le az összea frissítést, kapcsolom ki az app-ot, nem enged downgradelni.

(#1037) MunezXBK válasza adam900331 (#1036) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sajna nem tudom. De nekem az AA sem indul el, én azzal szenvedek.

(#1038) kelly416 válasza adam900331 (#1036) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem sehogy. Egy ideje a rendszer része, ez meg gyanítom, az ezt megelőző időszakból van. Szerintem.

(#1039) MunezXBK válasza kelly416 (#1038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Android 10 óta, márciusban pedig rég túl voltunk azon.

(#1040) kelly416 válasza MunezXBK (#1039) üzenetére


kelly416
veterán

Ne már. Nemrég még telepíteni kellett külön. Ennyire rohanna az idő? Akkor pardon.

(#1041) rjg válasza MunezXBK (#1035) üzenetére


rjg
őstag

Köszi, de sajnos akkor ez sem igazi megoldás. Az aktuális Wazze-en nem segít.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1042) Liptákzoli válasza kelly416 (#1018) üzenetére


Liptákzoli
friss újonc

Szia!

Szinte kizárt hogy nem találsz, nézd meg itt ...itt autótipus tipus ill telefontipus megjelölésével egyedi tartók vannak,.Én 25 éve innen veszek mindent.

https://brodit.hu/

Személyesen is lehet menni, de előtte érdemes telefonálni, és van webshop....
Korrekt segitőkész a tulajdonos .

Üdv!

(#1043) tgeri válasza Liptákzoli (#1042) üzenetére


tgeri
tag

+1 Brodit-hez, nagyon jó termékek!

(#1044) GTVili


GTVili
tag

BUÉK srácok! :DD

Az mitől lehet, hogy a térkép keresője elfelejtett magyarul...? Eddig tök jól működött... értette amit mondtam. Szinte tökéletes volt a "találati arány". Most egy ideje csak angolul hajlandó kommunikálni, és egy kukkot sem ért meg... :F

Valami beállítási gond lehet, de hol érdemes keresni...ill. mit is kéne keresnem...?

Köszi, ha valaki tud segíteni.... :R

(#1045) BullZeye válasza energomatt (#1005) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak az a baj, hogy fosul működik, és feleségem se tud anyós ülésen beírni címet.
Pár hónapja még crashelt aztán eldobta a címet út közben, nagyon jó élmény volt, de volt pofája megkérdezni, hogy mi a véleményem AA-ról utána. Leírtam.

(#1046) energomatt válasza BullZeye (#1045) üzenetére


energomatt
senior tag

Az AA nem dob el címet. A mobil, a net kapcsolat, az autó média rendszere, a mobil csatlakozása stb.okozhatnak ilyet. Nem tudjuk helyetted megoldani a problémát.

(#1047) BullZeye válasza energomatt (#1046) üzenetére


BullZeye
veterán

AA eldobja a címet ha crashel és jó pár hétig nem működött rendesen és crashelt :)

Problémát megoldotta Google azzal, hogy kijavította a hibát és jött rá frissítés, csak hetekbe tellett nekik.

(#1048) energomatt válasza BullZeye (#1047) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor persze ez egy valós problémád a múltból.

(#1049) blueye válasza MunezXBK (#1037) üzenetére


blueye
veterán

Sokszor látom hogy gondod van az AA-val, nekem is volt a wireless AA-val gond máig.
Toyota RAV4 MY22 (S22U), ma érkezett meg ez:
[Carlinkit 5.0 (2air)]
Jól működik vele.

[ Szerkesztve ]

(#1050) energomatt válasza blueye (#1049) üzenetére


energomatt
senior tag

Első nap mindig.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.