Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sokka válasza tgeri (#390) üzenetére


Sokka
aktív tag

A 4-es, a 7-es, meg az egyik 10-es az enyém. Az első kettővel semmi gond nem volt.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#402) lacentos válasza #00048384 (#400) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ez nálam is igy működik nem áll vissza az autó hangszórókra.
RN7.
Van egy megoldás a #357 hsz-ben

[ Szerkesztve ]

(#404) Peti2415


Peti2415
újonc

Sziasztok!Ahogy vissza olvastam más is küzd a telefonálás után megszűnő hang problémával nekem Redmi note9pro készülékkel van ez a gondom!Ha valaki tud megoldást szívesen venném!Egyébként csak Xiaomi telefonokkal van ez a gond? Nagyon idegesítő egyébként nálam a többi alkalmazás is csak akkor indult el mikor kikapcsoltam a Miui optimalizálot!Másnál is így volt?

(#405) room303 válasza rjg (#395) üzenetére


room303
tag

Nálam ugyanez a helyzet.

Töröltem az AA és Google cache-t, frissítettem, semmi
Átállítottam az AA beállításokban az OK Google menüben kikapcsoltam a Vezetés közben... opciót - ez utóbbira annyival jobb lett, hogy nem mondja, hogy "sorri someting vent vrong" , hanem megpróbálja értelmezni az utasítást, viszont ezt nem magyarul, hanem angolul teszi, így a helységneveket, stb totál nem érti. Tehát kvázi használhatatlan :W

(#406) tgeri válasza room303 (#405) üzenetére


tgeri
tag

Ez sajnos most ilyen. Én nem tudok működő megoldásról. Az a baj, hogy a Google Assistant nem tud magyarul és az veszi át az irányítást újabban mindenképp, hiába tudsz pl Waze-nak alap esetben bármit diktálni.

Lehet, h ez addig így is marad, amíg meg nem tanul az Asszisztens magyarul... :(

(#407) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

Van egy régebbi Samsung S8 plus telefonom a probléma a következő:
Elméletileg az android auto támogatja a telefont.

Ha a saját gmail fiókommal lépek be a telefonba teljes nullázás után akkor a play áruházban látom és fel is tudom telepíteni az appot.
Amennyiben Apum gmail fiókjával lépek be a telefonon teljes nullázás után úgy az applikáció nem látszik, amennyiben linkről nyitom be azt írja, hogy ebben a régióban az appliáció nem elérhető.

Ami csavar a dologban:
Ha a saját fiókommal lépek be teljes nullázás után, és hozzá adom Apum gmail fiókját is úgy már az enyémbe vissza váltva már én sem látom az Android Auto appot.

Erre van bárminek bármilyen ötlete? Elmletileg mind a két gmail fiók Magyarországi régióra van rakva.

(#408) energomatt válasza HopeckoR (#407) üzenetére


energomatt
senior tag

Azt, hogy a különbséget mi okozza, nem tudom. Az a normál eset, hogy nem tudod letölteni. A Mobil böngészőjében az apkmirror.com oldalon letöltheted az Android Auto appot és telepítheted.

(#409) HopeckoR válasza energomatt (#408) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Egyenlőre megoldottuk azzal, hogy a telóba beléptünk a saját profilomba teljes reset után leszedtük az appot. Ezután az én profilomat töröltük a telóról és átléptünk Apuméba így az app megy neki. Storeban továbbra sem látja ha rákeres csak ha az appos linket megnyitja, de így is azt írja neki hogy nem érhető el az app. Így már csak az a kérdés, hogy fog e neki frissülni de ez majd kiderül.

(#410) tgeri válasza HopeckoR (#409) üzenetére


tgeri
tag

Valaki itt is próbál segítséget kérni. Valaki közülünk?
https://stackoverflow.com/questions/71617576/how-to-set-the-language-of-android-auto-voice-recognition-during-navigation

(#411) user01


user01
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel, a HERE WeGo BETA már működik az Android Auto-val!

[link]

(#412) BullZeye


BullZeye
veterán

Octavia IV-hez megjött a firmware frissítés amivel AA működik Android 12-vel vezeték nélkül is.

Most meg a Waze szarakszik, magyar kiejtéssel olvassa fel az angol szöveget, hogy "sorry...." :D
(töröltem a google frissítéseket) :)

(#413) tgeri válasza user01 (#411) üzenetére


tgeri
tag

Tudsz neki magyarul dikálni, vagy ott is az Asszesztens pofátlankodik előre, aki meg nem tud magyarul?

(#414) user01 válasza tgeri (#413) üzenetére


user01
aktív tag

Csak pötyögni lehet.

(#415) tgeri válasza user01 (#414) üzenetére


tgeri
tag

Kár. Köszi!

(#416) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom esetleg valakinek hátha van valami ötlete én sajnos már kifogytam! Van egy Poco M3 Pro és egy media nav (clio 4) rá teszem usb-re a készléket és annyit csinál, hogy elindul a töltés illetve irja, hogy files átvitel/android auto a csatlakozás, majd lecsatlakozik és ezt ismételgeti. Poco X3 NFC tökéleteses működik. Affelé hajlok, hogy nem támogatja a készűléket a fej egység :(

Amit felleltem a neten azokat kipróbálgattam de sajnos nem sikerül elindítani az M3 Pro-t.

Köszi a válaszokat!

Üdv DCS

(#417) room303 válasza tgeri (#415) üzenetére


room303
tag

Magyar diktálásra továbbra sincs senkinek ötlete? Lassan ott tartok, hogy inkább nem is használom, mert menet közben nem lehet neki új címet megadni, megállni, aztán a képernyőn pötyögni meg nem sok kedvem van :W

(#418) tgeri válasza room303 (#417) üzenetére


tgeri
tag

Én is egy kisebb összeggel jutalmaznám, aki erre megoldás találna...

Iszonyú bosszantó. Persze a hiper biztonságosság miatt nálam (automata váltós Sportage) ha a váltó nem P-ben van, nem enged gépelni egyáltalán. Tehát mondjuk 30-al gurulva sem a parkolóban...

Bezzeg a semmire sem jó gyári TomTom-nak tudnék gépelni képernyő billentyűzettel akár 130-nál is...

Én iramban azt szoktam csinálni, hogy lehúzom az usb kábelt a telefonról, indítom Waze-t, diktálok, elindítom a navigációt, visszaadom a kábelt és elindítom az autón az AA-t. Akkor szinte mindig a már beállított navigációt hozza az autó is és nem kell semmit nyomni.

(#419) room303 válasza tgeri (#418) üzenetére


room303
tag

Ezt tolom én is, de ez full fapad megoldás, lássuk be

(#420) tgeri válasza room303 (#419) üzenetére


tgeri
tag

Ahogy mondod! A dühítő, hogy egy akárnegy vadiúj 20m-os kocsival + 500e Ft-os Samsung zászlóshajó telefonnal is ez van, közben meg amúgy az Android szövegfelismerője és a Waze keresője rohad jó AA nélkül! Kb mindent is elsőre megtalál. És régebben működött!! Amikor ezt a kocsit kezdtem használni, hosszú hónapokig ment, de aztán kijött az Android apphoz egy frissítés...

(#421) user01


user01
aktív tag

Nálam is jól működött a diktálás magyarul, aztán egyszer csak már nem értette, amit mondok.
Akkor töröltem a Google app frissítését, és újra értett...
Közben olvastam valahol, hogy a Google app / Beállítások / Hang / Voice Match lehetőségnél ki kell kapcsolni, hogy Vezetés közben Android Auto szolgáltatásban ne működjön, mivel az asszisztens nem ért magyarul. Lehet, hogy a frissítés törlésével ez az opció kikapcsolódott és azért értett újra...
Ezután megint frissítettem a Google appot, és kikapcsoltam az előbb leírtakat. Azóta rendben érti, amit mondok. A telefon egy Xiaomi MI 9T.

(#422) tgeri válasza user01 (#421) üzenetére


tgeri
tag

Pontosan mi ez az opció? Egy shotot tudnál feltenni róla! Milyen Android és GoogleApp verzió? Én Google Appban a VoiceMatch-et megtaláltam, de semmi AA-ra vonatkozó opciót nem látok. :(

(#423) user01 válasza tgeri (#422) üzenetére


user01
aktív tag

(#424) supershape válasza user01 (#423) üzenetére


supershape
csendes tag

Én így se találom... Lehet, hogy teljesen analfabéta vagyok, de leírnád, hogy jutsz el erre a Beállítások oldalra? Előre is köszi.

(#425) lacentos válasza supershape (#424) üzenetére


lacentos
aktív tag

Az AA beállításaiban keresd.

(#426) user01 válasza supershape (#424) üzenetére


user01
aktív tag

Google app / Jobbra fent a profil ikonra kattintva / Beállítások / Hang / Voice Match

Xiaomi telefon MIUI 12. rendszer.
Lehet, hogy egyéb márkáknál máshogy érhető el.

Nem az AA beállításaiban!

[ Szerkesztve ]

(#427) alec.cs válasza room303 (#417) üzenetére


alec.cs
tag

Sziasztok!

A magyar diktálás nálam a következőképpen megy a kocsi Android autó Waze programjában:
A kocsi motorja jár, álló helyzet, a telefon kábelen keresztül kapcsolódik a kocsihoz. Nálam az Android autó automatikusan elindul a kábel csatlakozása után. Ez előtt a telefon Bluetooth-on kapcsolódik az autóhoz.

Tehát járó motor, álló helyzet, és a kocsi kijelzőjén a "Keresés..."-re kattintok a Waze-ban. Ekkor ott megjelenik a billentyűzet. Ezzel párhuzamosan a telefonon is megjelenik a billentyűzet (csak a kocsi álló helyzetében jelenik meg).

A telefonon Gboard billentyűzetet használok. És itt a lényeg, mert ott található egy "mikrofon" ikon! Ha azt megnyomom, akkor ott magyarul tudok diktálni és az már megjelenik a kocsi kijelzőjén is. Ezzel a módszerrel érti és értelmezi a magyar szavakat, betűket.

Így tudok neki magyarul diktálni!

A lényeg az, hogy a Google asszisztens "Vezetés közben" ki legyen kapcsolva.

Ennek kikapcsolásához a telefon Android autó app elindítása után lehet kikapcsolni (A kocsi nélkül, attól távol, csak a telefonon elindítva). App elindít, majd bal felül létra ikon (3 vízszintes vonal). Utána Beállítások, majd "Az Ok Google érzékelése" menüpont. Ott "Vezetés közben" és "Hey Google" kikapcsolása.

Nálam az Android autó verziója: 7.5.621344-release (a Play áruházból telepítve, frissítve).

Én így tudom használni magyar diktálással a Waze-t. Igen tudom, hogy egy kicsit macerás, de legalább nálam most működik.

Jó lenne, ha a "Google asszisztens" is menne magyarul! Talán majd valamikor lesz...

Remélem tudtam segíteni.

(#428) tgeri


tgeri
tag

Á!. Köszi!

Én ide úgy jutok, hogy telefon BEÁLLÍTÁSOK, Alkalmazások, Android Auto és azon belül van egy fogaskerék!

Kipróbálom, köszi!

TG

(#429) supershape válasza user01 (#426) üzenetére


supershape
csendes tag

Köszi, de nálam nincs ilyen (MI 11 Lite 5G, MIUI 13).

(#430) user01 válasza supershape (#429) üzenetére


user01
aktív tag

Mi nincs, Google app?

(#431) tgeri


tgeri
tag

[kép]
[kép]

Mindent kikapcsoltam (shot1 Google app beállítások, shot2 AA beállítások) de a hülye autó Waze esetén még mindig a hülye színes mikrofon ikont mutatja és a hülye Asszisztens szól vissza, hogy "I didn't understand" arra hogy "Operaház" mondjuk... Grr!

(#432) user01 válasza tgeri (#431) üzenetére


user01
aktív tag

Google térkép esetén mi a helyzet?
Ismerősömnél a Google térkép ért magyarul, a Waze viszont nem... :)

(#433) supershape válasza user01 (#430) üzenetére


supershape
csendes tag

Van, de olyan, mint tgeri linkelte #431-es hozzászólásában, és úgy is van beállítva.

(#434) tgeri válasza user01 (#432) üzenetére


tgeri
tag

Csekkolom majd.

(#435) room303 válasza supershape (#433) üzenetére


room303
tag

Azt hiszem a kulcs user01 hsz-ában az volt, hogy törölte a Google app _frissítéseit_ (nem a cache-t). Pont ezen filóztam ma, valamelyik nap kipróbálom

(#436) tgeri válasza room303 (#435) üzenetére


tgeri
tag

Az nekem is működött valóban korábban. Viszont: totál letiltani nem tudtam és a telefon rövid úton visszatelepíti a problémát okozót. Akkor van szerencséd, ha a telefonod gyári ROM-jában egy olyan régi verzió van, ami még "nem tudta az asszisztenst AA-val", így a kocsi az adott progi felé küldte a hangot (pl Waze) a mikrofon ikonnal és nem a szaros magyarul nem tudó asszisztens felé. Amint visszatelepül egy frissítés, megint elhal, plusz amúgy meg értékes dolgok is vannak a Google App frissítéseiben, szóval én meg szívesen tartanám frissen más miatt...

(#437) BullZeye


BullZeye
veterán

Hangutasítás a google térképpel működik rendesen, Waze pedig hát nem.
Magyar kiejtéssel "Sorry something went wrong"

Mint mezei halandó hol tudom megnézni, hogy mégis mi baja lehet? Waze-t töröltem már, google frissítéseket eltávolítottam, de ez a hiba megmaradt.

(#438) tgeri válasza BullZeye (#437) üzenetére


tgeri
tag

Az a baj, amiről fent is beszélgetünk: a Google Asszisztens kapja el a mikrofonból a beszédet és ő nem tud magyarul. :(

(#439) BullZeye válasza tgeri (#438) üzenetére


BullZeye
veterán

Google Térképpel működik, csak Wazzel nem, és Waze is működött még Android 11-el, ezért vagyok tanácstalan :D

(#440) tgeri válasza BullZeye (#439) üzenetére


tgeri
tag

Szeritem a Google App miatt! Töröld le (ami gyári visszaállítást fog ugye eredményezni) és szerintem menni fog, amíg vissza nem frissül.

(#441) BullZeye válasza tgeri (#440) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezen már sajnos 2x túl vagyok, Waze önmagában Android Auto nélkül érti amit mondok, tehát jó eséllyel nem a Waze a hibás.

Google frissítések eltávolítása már sajna megtörtént 2x, de 3 a magyar igazság :)

(#442) tgeri válasza BullZeye (#441) üzenetére


tgeri
tag

Igen, Waze okos, Google asszisztens az, ami nem tud magyarul... :(

(#443) kelly416 válasza alec.cs (#427) üzenetére


kelly416
veterán

Én is ezzel küzdök, így jutottam ide olvasni, és köszi a tippet, kipróbálom. Bár én a google térképét használom, nem waze-ezek, de hátha...

Egyébként meg az a bosszantó, hogy ameddig itthon nem volt elérhető hivatalosan az AA, akkor is használtam, akkor is értett magyarul, meg amikor hivatalosan elérhető lett, akkor is sokáig. Viszont pár hete kellett volna nagyon sürgősen diktálni valamit, akkor már "sorry, i dont understand you" válasz fogadott. Ez gatya volt, mert balesethez igyekeztem ki, jól jött volna. Nem értem, miért csesznek el valamit, ami egyébként jó volt.

(#444) tgeri válasza kelly416 (#443) üzenetére


tgeri
tag

Igen, az az érthetetlen, hogy amíg nem tud az Asszisztens magyarul, addig minek aktiválják olyan telefonokon, amik magyarra vannak állítva?

(#445) Chriss745


Chriss745
tag

Nekem sikerült megoldani a magyarul diktálást Waze-n keresztül Android Autóval. Amíg Google asszisztens nem tanul meg magyarul, ez lehet egy alternatíva.

1. Telefon lehúz autóról, Waze nem fut
2. Telefon beállításai->Alkalmazások->Google alkalmazás->Frissítések eltávolítása majd összes adat törlése
3. Play áruház->Keresés->Google, azt fogja mondani, hogy telepítve van->... a jobb felső sarokban->Automatikus frissítésnél kivenni a pipát.

Ennyi, nekem ezután Xiaomi Mi 9-el legfrissebb gyári ROM-mal keres és beszél is magyarul, és úgy is marad. :))

(#446) tgeri válasza Chriss745 (#445) üzenetére


tgeri
tag

Jó tipp, megnézem! Köszi!

(#447) BullZeye válasza Chriss745 (#445) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem tudna magyarul, mert magyarul beszél a nő, csak annyit mond magyar kiejtéssel, hogy
"sorry, something went wrong" és kész :)

De megnézem ezt is, hátha. (frissítés eltávolítása nem oldotta meg)

(#448) Chriss745 válasza BullZeye (#447) üzenetére


Chriss745
tag

Akkor sajnos az lehet, hogy a romodban a gyári verzió is már az újabb. Amit még próbálhatsz, hogy apk mirror-ról leszedsz egy régebbit, felrakod azt és nem engeded frissíteni. Mondjuk nem tom, hogy a teló engedni fogja-e a rendszer alkalmazást downgradelni.

(#449) room303 válasza Chriss745 (#445) üzenetére


room303
tag

Nekem is ez jött be, annyival kiegészítve, hogy feltettem "külső forrásból" a 2021 december végi Google App-ot, így van egy nem olyan régi Google-öm és diktálásom is.

[ Szerkesztve ]

(#450) kelly416 válasza alec.cs (#427) üzenetére


kelly416
veterán

Nálam ez egymagában nem jött be, de ez után megcsináltam amit Chriss745 írt:
"1. Telefon lehúz autóról, Waze nem fut
2. Telefon beállításai->Alkalmazások->Google alkalmazás->Frissítések eltávolítása majd összes adat törlése
3. Play áruház->Keresés->Google, azt fogja mondani, hogy telepítve van->... a jobb felső sarokban->Automatikus frissítésnél kivenni a pipát."
És a kettő együtt jó eredményt hozott. Igaz, én nem waze csak sima google térképpel navigálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.