Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Note9 és Ford C-Max Sync3-mal. Már egy ideje én is kísérletezem az AA-val. Jól működik, ha USB-csatlakozom, de ez duplán szívás. Egyrészt ősidők óta QI töltőt használok, amibe beszálláskor csak bedobom a telót, az meg BT-n felcsatlakozik az autóra, és más dolgom nincs ahhoz, hogy prímán működjön akár HD hanggal is a teló kihangosítása. Viszont így az AA kilőve, mert hiába van WiFi az autóban, nem megy a wireless AA (nem tudja a Sync3). Ha AA-t akarok használni, rá kell dugnom a telót USB-n az autóra, és mivel az USB meg a könyöklő alatti rekeszben van, így a telót is kénytelen vagyok odatenni, ami meg nem igazán jó.
Azt gondoltam, hogy megoldás lehet az, ha beteszek fixen egy, az autó mobilnetes WiFi-jére és az autó USB-jére csatlakozó SIM nélküli másik telefont a könyöklő alá, és azon fut az AA, így egyszerre tudom majd használni a rendes telefonomat kihangosítva, a másik telefon segítségével meg az AA-t a két általam használt funkciójával (Waze és TuneIn).
Hát, nem jött össze... :(
Az az egyetlen probléma, hogy a nyűves AA-ra használt telefon is (erőszakosan) csatlakozik BT-n az autó fedélzeti rendszeréhez, így hiába van a Note9 elsődleges telefonnak kijelölve a fedélzeti rádió BT beállításaiban, indításkor mindig az AA-s telefon kerül az első helyre! Így megint csak ott vagyok, ahol a part szakad, mert ezzel megint csak nem értem el a vágyott célt, vagyis hogy beszállok az autóba, bedobom a Note-ot a QI tartóba, az felcsatlakozik BT-n a kihangosítóra, és ezzel egyidejűleg elindul az AA, amin működik a Waze vagy a TuneIn!
Ezt a kombinációt csak úgy tudom elérni, hogy az AA beindulása után kilépek belőle, belépek az autó BT menüjébe, ott átváltok az AA-s telefonról a Note-ra, majd utána ismét belépek az AA-ba...
Ez így még talán macerásabb, mint ha minden alkalommal mégis csak rádugnám a Note-ot az USB-re :O

Már minden beállítást próbáltam az AA-s telefonon, magában az AA-ban, illetve az autó fedélzeti rendszerében, de soha nem tudtam elérni, hogy annak ellenére, hogy a Note van kijelölve elsődleges telefonnak a fedélzeti rendszerben, az csatlakozzon automatikusan kihangosítottként az autó fedélzeti rendszeréhez. Az sem megoldás, hogy megpróbáltam az AA-s telefon és az autó fedélzeti rendszere közötti BT-s kapcsolatot kiírtani, mert hiába felejtettem el az autóval az AA-s telefont, meg azon is hiába tiltottam le az autót, ha rádugtam az USB-re, mindig magától párosította BT-vel az autó az AA-s telefont!

Esetleg valakinek van erre valami ötlete? :R

Mindenki magának hülye!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.