Új hozzászólás Aktív témák
-
Hunmugli
aktív tag
Ez az utolsó előtti mondat: "Az én véleményem az, hogy semmivel sem értékesebbek Ady művei, mint mondjuk Bartos Erikáé.", de hogy mire adtál igazat, azt már nem keresem meg
Az érvelési hiba pedig az, amit a 2. bekezdésben írsz.
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
#90088192
törölt tag
"Én arra jutottam anno, hogy a világ determinisztikus, de nem teljesen kiszámítható. Kvantumfizikusok is védhetőnek tartják ezt az álláspontot."
Ezt meg így ebben a formában nem hallottam de érdekes és elgondolkoztató.
A tyukszaros élettel kapcsolatban igazad van, a probléma amikor átesünk a másik oldalra és hedonista hadak vesz körbe minket, teljesen ignorálva a környezetüket. Nem ismerős valahonnan aki megteheti szarik mindenre és egy csövön keresztül nézve csak a napi örömének el, nem nem a drogfüggőkről beszelünk hanem a felkapaszkodott rétegről , csak a több pénz mert az az orom, és az 5. magánrepülő. De ez meg mar politika és hibáztatás, aminek nincs semmi értelme, mert elég nagy baj ez nekik is, és ellenben veled, ezek az egyenek sosem ismerik fel a saját helyzetüket.
Ebből a szempontból Buddha életútjával tudok azonosulni, pedig aztán én vagyok az ateisták megtestesült mintakepe, igaz nem is vallás, inkább filozófia.
A nap végen mindegy menyit csűrjük csavarjuk, annak módját hogy számunkra tartalmas eletet éljünk nekünk kell megtalálni, és nem a tévéből/társadalomból folyó áradattal kell úszni, hanem azt kell kiválogatni amire nekünk szükségünk van -
Fred23
nagyúr
válasz #90088192 #71 üzenetére
Én arra jutottam anno, hogy a világ determinisztikus, de nem teljesen kiszámítható. Kvantumfizikusok is védhetőnek tartják ezt az álláspontot.
Mondjuk valahol vicces, hogy a hús-vér, jó esetben 80-100 évre hitelesített lényecskék taktikázgatni próbálnak a tyúkszaros életük érdekében. A túlélés természetesen alapvető fontosságú, de hasonlóan fontosnak kéne lennie szerintem az életminőség hajszolásának is; szebb szerintem, ha az ember a vágyott életminősége miatt tervez, nem a maximális túlélésért.
[ Szerkesztve ]
-
#90088192
törölt tag
Ez mar inkább a predesztináció kategória, de maga a határozatlansági elv pont azt mondja, hogy a világ nem determinisztikus, hiszen ha minden információval rendelkeznél az összes részecskéről a világegyetemben az adott időben akkor sem tudnád megmondani mi fog következni.
Persze bizonyos keretek között(megkötésekkel) működik a tapasztalati úton előrevetített jövőkép, de az is igaz hogy minél több változó van a képletbe annál pontatlanabb.
Sokan írták több helyen is, hogy a két dolog inkább kiegészíti egymást, mert egyes kérdések, egy síkon vizsgálva paradoxonnak látszanak.A baj ott kezdődik amikor nem a megfelelő módszerekkel próbálunk választ adni adott kérdésekre.
Ez az egész vitatéma alapja, melyik kérdéskörnek hol a határa? Mindenki szerint máshol -
Fred23
nagyúr
válasz #90088192 #69 üzenetére
"de tulajdonképpen semmivel nem vagy előrébb, vagy gazdagabb, nem befolyásoltad a túlélési esélyeidet, vagy környezeted"
Igaz, fel lehet fogni úgy is, hogy ez már a hit területe; de nevezhetjük önbizalomnak is. Választunk valamit, amiről hiszünk valamit, viszont szerintem ez mégsem olyan, mint mondjuk feltenni ruletten egy számra a zsetont, mert rengeteg infó segíti azt, hogy az önbizalmunk valós alapokra épüljön. Ettől függetlenül a világ simán bedarálhat önbizalommal, vagy anélkül, ha arra vagyunk determinálva.
Én alapvetően racionalista és determinista állásponton vagyok, ezt egyeztetem össze időnként kedvtelésből hindu filozófiával, mert az meg vonz, tetszik. De nem mondanám, hogy érdek nélkül vonz, tetszik, és azt sem, hogy komoly nehézség összeegyeztetni egy determinista és racionalista állásponttal.
[ Szerkesztve ]
-
#90088192
törölt tag
Latod megértetted a saját szituációdat, nem a tested mivolta akadályozta, a lányokkal való kapcsolatot hanem az önbizalom szegény gondolkodásmódod, és az ebből adódó tehetetlenséged.
En is ebben a cipőben jártam annak ellenére, hogy mások véleménye alapján meg jóképűnek is vagyok titulálva, de mivel nem tettem semmit, illetve nem vettem eszre az irányomba közeledőket, így sosem lett semmiIgen minden így működik, minden döntésben kb 50-50% van hosszútávra kivetítve, vagy ha másképp akarjuk nézni, mennyi párhuzamos idővonalat képes kreálni, mert ugye nem 1 bitesek vagyunk igen/nem kombinációval, mindig rengeteg választási lehetőség van, az 50-50 arra vonatkozik, hogy az fog-e történni amit akartunk vagy sem.
Ezert nem lehet pl a zenére fogni, hiszen lehet pont az kellett volna, hogy fel legyél spannolva, hiszen a betörő éppen akkor érkezik, és kinyírja a családodat, ez evolúciós szempontból ugyan olyan zsákutcába vezet, mint a TE példád.
Ezert próbálom leválasztani a racionális/materialista gondolkodást a többitől.
Ezert is írtam, hogy egyetértek KANT filozófiájával. Hiszen az mar túlmutat a racionalitáson is, hiszen az endorfinnak ami generálódik az agyadban, CSAK TE vagy a haszonélvezője, de tulajdonképpen semmivel nem vagy előrébb, vagy gazdagabb, nem befolyásoltad a túlélési esélyeidet, vagy környezeted. -
kenwood
veterán
"Hosszútávon az ilyen műsorok terjedése a kultúra és a művészetek iránti érdeklődés csökkenését vonhatja maga után. "
ez is egy nezopont.
rengetegen osztjak, de attol meg total teves.A masik pedig az, hogy hosszutavon a valodi ertekkel rendelkezo musorok erdeklodes hianyaban megszunnek,csokken a koltsegvetesuk.
A keso esti,delelotti savba szorulnak ki, amikor nem raboljak a helyet a nepszerubb musorok elol.egyebkent en baromi ritkan tvzek,inkabb megnezem youtubeon,vagy aviban azt ami erdekel a tvbol,mert a reklamok alatt ugyis elkapcsolok,igy semmit nem tudok vegig nezni.
youtubeon mar lattam az osszes Mc Zsolti jelentet a gyozike showbol, illetve a monika/balazs show bestofokat is szamtalanszor.
Ezeket nem azert nezem, mert ertekesebbnek tartom mondjuk egy Tarkovszkij filmnel,hanem azert, mert szorakoztatnak.
Attol meg,hogy ezeket is megnezem,nem fogok a bevasarlokozpontban ordibalva beszelni a tolem 10 centire allo testveremmel, ahogy egy counter strike game utan sem allok neki lovoldozni a varosban.
Nem gondolom ugy,hogy a medianak ertekel kell kozvetitenie.
Egyszeru piac van,ahol a keresletre kinalatot bizitositanak.
Ha mindenki operat,balettet,szepirodalmat meg komolyzenet kovetelne,sokkal tobb ilyen csatorna lenne.
Nem azert nezi 2 millio ember a 176. popzenei tehetsegkutatot,mert szandekosan nem csinalnak komolyzenei valtozatot, hanem azert, mert azt max 100 ezren neznek.[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
Fred23
nagyúr
válasz #90088192 #66 üzenetére
Így működik a tudomány is. Feltételezzük valamiről, hogy valamilyen, és esetleg tévedünk. Van viszont mindig egy nagy halom infónk, amikből kiindulhatunk. Persze egyértelmű, hogy valamilyen alapvető önbizalomra is szükség van, mert ha abból indulok ki, hogy vélhetően egyik elméleti modellemből következő cselekvés sem növeli jobban a túlélési esélyeim, illetve a különféle modellek használatának következménye egyformán előnyös vagy hátrányos, nem jutok sehová. Ösztönös szinten is működik mondjuk a prekoncepció az eddigi tapasztalatokra építve, és persze az ösztön is tévedhet.
-
#90088192
törölt tag
De akkor a zenét úgy választod, hogy azon tulajdonságaidat emelje ki amelyeket TE előnyösnek gondolsz, vagyis a prekoncepciód megelőzte önmagát valamilyen szinten.
Vagyis TE úgy gondolod, hogy az jobb túlélési esély, de TE írtad, hogy az majd a végen derül ki, ergo akkor teljesen véletlenszerű, vagyis a statisztika szerint nem függ a túlélési esélyed a hallgatott zenétől, mivel olyan hosszútávra nem tud az agyad tervezni, hiszen minden döntés kihat a hátralevő életed minden pontjára ergo jelenlegi állapotban kb minden döntésed random pl hónapok távlatát is nézve mar -
Fred23
nagyúr
válasz #90088192 #64 üzenetére
Nem is a zene birtoklása a lényeg, hanem a hatása. Az pedig kifejezetten pszichológiai érdekeket sért vagy támogat. Összetett lények vagyunk nagyon, és így zeneileg kódolt ellentétes hatásokat is képesek vagyunk akár negatív, akár pozitív élménynek felfogni. Gagyi példával szemléltetve haragszom a szomszédomra, amiért lopta a kertemből az áramot, és tetszik valamelyik zsivány rapper zenéje, amiért -többek között- azt érzem őt hallgatva, hogy kiverhetném a szomszédom fogát végre, és ettől boldog lennék. De tetszik xy andalító, nyugtató zenéje is, ami alatt azt érzem, a megbocsátás és a harmónia nagy érték. Befolyásolom mind a személyiségem, mind pedig a viselkedésem a zenével, és akkor vagyok nyerő, ha olyat használok fel, ami egy probléma megoldásában jobban, illetve valóban segít. Ha szájba verem a szomszédot, de utána letartóztatnak, vélhetően jobban jártam volna, ha más hatást kiváltó zenét választok. (Persze ez most így felnagyítja ezt az egy, zenei hatást, de látható belőle a lényeg.)
A jutalmazási inger szerintem csak annyi, hogy valami egyfajta megoldásnak tűnik, illetve a személyiség egy része megerősítve érzi magát; simán lehet vacak, működésképtelen megoldás is, illetve meg lehet erősíteni a személyiségünk olyan részeit is, ami utána már inkább válik kárunkra. Az élet eldönti, mi mennyire volt működőképes, én nem mindig tudom helyesen megítélni, de hatnak az ítélkezéseimre a korábbi tapasztalataim.
Régebben írtam is talán valamelyik topikba erről; én tudatosan választok zenét, elkerülöm azokat, amikre bár rá tudom mondani, hogy tetszik, de tudatosítva a tetszés okát, már nem tudok rábólintani. Vannak olyan módú működésformák, amiket használni akarok, másokat pedig nem. A zene pedig tud terelni -főleg azt, aki nem tudatosan használja a zenét.
[ Szerkesztve ]
-
#90088192
törölt tag
Ez megint csak kérdés, mivel akkor nem létezhetne maga a zene sem SZVSZ. Mivel a zene is érdek nélkül tetszik, hiszen olyan örömet okoz aminek a nap végen nincs köze semmifele materialista dologhoz.
Létezik, meghallgathatod, de magát a zenét fizikailag nem birtokolhatod(A hordozó eszközt igen, létezik a rajta levő információ, de a kiváltott érzés nem az adathordozón van, és ugye egyedi, mert majd mindenkinek más jön be, vagy éppen ugyan az), persze ez mar jogi vonalra terelne a kérdést, de maga a jogi/fizikai értelemben vett birtoklás, NEM okozza ugyan azt mint maga a zene meghallgatása, ami történhet akar véletlenszerűen is.Vagyis nekem az jött le hogy a kiváltott jutalmazási ingerek az agyban, nem függenek össze biológia/fizikai előnyökkel.
-
#90088192
törölt tag
Az a baj egy művészeti/humán aspektusból megvitatandó kérdéshez materialista alapú megközelítést alkalmazunk.
Röviden, ami szép az érdek nélkül tetszik/örömet vagy boldogságot okoz. Ezeket nem lehet definiálni sem számokkal, sem tekintéllyel, nem lehet egyetemlegesen beskatulyázni. Vagyis gumicsont a népnek.
Nekem tetszik Laura Brannigan zeneje, a Mátrix mind3 része, pl a Westworld sorozat/eredeti film és a Kontroll című film is.
Imádom JMJ-t vagy Evan Dobsont, de nagyon bejön tarantella_esqueletos is.
Verset utalok tanulni, nem is tanultam meg semmit. Kötelező olvasmány dettó.
Az értelmetlen fellengzős szócséplesek egy fel köteten keresztül nem nevezhető művészetnek sem, max ön polírozásnak, DE ugye ez maga a gumicsont lényege.Ezt az egészet a médiára fogni pont ebben a közegben amiben élünk, a legnagyobb tévedés.
Az emberek kényelmesek, és igen is Hívők, vagy a kormány hatalomban, vagy a háttér hatalomban, vagy éppen DEUS elvtársban(vagy akinek ami éppen tetszik). A hit kész válaszokat ad a legtöbb esetben, a tudományban való hit is, de ott jogod van tovább gondolni. Ezek ötvözete is létezik és igen érdekes személyiségek szoktak hordozni, pozitív hozadékkal a legtöbb esetben(ha másképp nem jót lehet rajtuk nevetni).
Hogy a média ezt kiszolgálja, leveszi a vállukról a terhet, abban hogy magukat hibáztassak(bűnbakot ad), nagyon is kényelmes, de ugye erre nem mindenkinek van szüksége.Aki meg mást akart már 100 evvel ezelőtt is meg találta amit keresett, csak ugye az subterrenus pont azért földalatti mozgalom, ahogy a neve is hirdeti mert nem volt publikus.
A különbség pont itt ütközik ki, ma AZT NÉZEL ÉS HALLGATSZ ami TE AKARSZ, ha van rá igényed, azokkal az emberekkel társalogsz akiket TE választasz. Vagyis a régi mondás meg mindig állja a sarat, madarat tolláról.....Embert igényeiről ismerjük fel. Egy kb 5 perces beszélgetés elegendő, ahhoz hogy nagy bizonyossággal leszűrjük az illető mivoltát, mélységét. Ami nem egy karakter jellemzést ad hanem egyszerűen megmutatja, milyen körökben mozog ami elég jól behatárolja az igényeit.
Pont ezert a legtöbb többdimenziós(több bites) szemelyiség, nem skatulyázható be, hiszen rejtőzködnek, mert nem trendiek. Bar ellentmondásosnak latszik az előző bekezdéssel, de pont ez a lényeg, ha nem tudod mit keresel nem találod meg
[ Szerkesztve ]
-
Feketelaszlo
senior tag
válasz #56573440 #57 üzenetére
Ezzel most ellent mondok magamnak, de aki a TV-n leragadt a Retekklubbnál, annak YouTubeon is idő fog kelleni, míg tovább jut a "Vicces videó válogatás 2018/6" és "Győzike" videóknál. A Netflix-féle streaming szolgáltatók meg egyelőre kőkeményen a pop-corn mozi és sorozat vonalra vannak rágyógyulva, szóval tőlük kár lenne csodát várni, ha a közízlés a téma. Ők azt nem fejlesztik, csak kiszolgálják.
-
Ghoosty
őstag
"Milyen érdekes, a versek ellen - pl. mint művészet - eddig nincs olyan nagy kifogás. Csak nem azért, mert mindenkinek kellett verseket tanulnia kiskorában?!"
Csak azért, mert nem került szóba valami, ne vonj le ilyen jellegű következtetéseket. Ez egy nagyon gyakori emberi hiba. Nézz rá egy orosz internetes tevékenységről szóló cikk alá. Ha valaki megjegyzi, hogy ezt nem kéne, egyből kapja, hogy persze az amerikaiaknak szabad, miért védi őket. De ha figyelmesebb vagy általában ezek a személyek ugyanúgy felszólalnak, ha az amerikaiak játszanak adathörcsögöset.
Az én véleményem az, hogy semmivel sem értékesebbek Ady művei, mint mondjuk Bartos Erikáé.
Feleségemnek meg fogok venni Monet festmény másolatot. Számomra pont ugyanolyan értékes, mint az eredeti. -
#56573440
törölt tag
Itthon is csak idő kérdése. A környezetemben a húszon eleje korosztály sem néz már tvt jellemzően, ha nem töltötte le, akkor yt, vagy bármilyen más alternatíva sokkal inkább vonzó. Ill ők már a masszív netezés miatt külföldiül is megértenek dolgokat. Én már 10+ éve kiszálltam a kábeltévés körből, és kizártnak tartom hogy újra legyen tv előfizetésem. Mert nem. Egyébként asszony szülés után kitalálta, hogy hbo go és teljesen jól ellenne akkor is vele, ha nem akadna egy plex szerver a hálózaton akkor is...
-
C4mp3r
addikt
a klasszikus ertelemben vett televiziozas alkonyat eljuk mar, amerikaban foleg a netflix es a tobbi netes streaming szolgaltatas nagyon bedurrantott es lassan meggyilkolja a kotott musoros csatornas tv-t. nem veletlen, hogy a comcast, warner es a tobbi nagy vallalat foggal korommel probalja tv elofizeteshez kotni a netet illetve lobbyzott ezerrel a net neutrality megszunteteseert, illetve a legtobb amerikai haztartasban meg mindig adatkorlatos az internet, ahol nincs kulonosebb konkurencia, jellemzoen 1TB.
sajnos magyarorszagon nem sikerult tulzottan elterjednie a streaming-nek, mert a netflix kollekcio eleg korlatozott, illetve mivel nem hajlandoak az emberek idegen nyelvet megtanulni a szinkron hianya a legmeghatarozobb szerintem. addig pedig marad a sztarban sztar meg n+1-ik szemet bamulasa 2 magyarorszag buszke es eros orszag tarsadalmi celu hirdetes kozott.
-
Hunmugli
aktív tag
A heroin annyiban más, hogy azt elvileg érted. Ha viszont nem ismered a mű jelrendszerét, pl. a kubista szimbólumokat, akkor tehetetlen vagy. Ennyi erővel svéd szövegeket is titulálhatnál baromságnak.
Egészségedre. Nekem is az egyik kedvenc számom a 23. Bár ez inkább családi vonás.
A pszichológia valóban nagyon fontos. Van tőlünk, aki érdeklődik utána, olvasnak ilyen témájú könyveket, de szakmaként kevesebben választanák. Mondjuk most év vége felé jól jönne, ha nem csak tudatalatti megfigyelésekre támaszkodhatnék gyilkosozás közben. (Az a világ egyik legjobb 8-30 fős játéka baráti társaságban )
Én a tudatos megfigyelésre építek, és már sokkal jobban játszom, mint egykor, ma is átejtettek többször. Szerencsére bénán is lehet élvezni ezt a játékot, de halottként nem annyira... Izgalmas dolog a pszichológia, ráadásul még nem teljesen kiforrott
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
Hunmugli
aktív tag
válasz janeszgol #49 üzenetére
Ennél nekem nagyobb gondom, hogy a filmek végén szinte mindig happy-end van. A világban sokkal ritkábban győz a jó, vagy legalábbis máshogy. De még ha a valóságtól el is tekintünk, akkor sem normális, hogy csak boldog befejezések vannak...
--- eggyel alatta ---
A magyar szerintem az egyik legszebb nyelv. Ezt valószínűleg azért gondolom így, mert csak ezt tudom anyanyelvi szinten, de eddig nem szereztem tudomást ennél nagyobb barkácskészletet biztosító nyelvről. Nem véletlen, hogy a költői szabadság is egy magyar kifejezés
Én az idézeteket gyűjtöm, lehetőleg magyarul. Nagyon találóak tudnak lenni, és nagyon sokféle van. Azokat szeretem inkább, amik valami többet mondanak egy faluvégi bölcsességről. Mondjuk amire elsüthető az a poén, hogy ez egy kínai bölcsesség, az már megteszi. Most van net és sok egyéb, szóval ez tényleg csak egy hobbi, ha találkozom egy jó mondattal, akkor azt felírom és idézet lesz belőle.
Ennek talán köze van ahhoz, hogy nagyon jó a memóriám, ha szó szerint kell idézni. De csak azt, ami érdekel, a verstanulás pl. nem megy.
Mondjuk most mindjárt megint megkapom, hogy mióta nem dugtam...---
Jut eszembe: Milyen érdekes, a versek ellen - pl. mint művészet - eddig nincs olyan nagy kifogás. Csak nem azért, mert mindenkinek kellett verseket tanulnia kiskorában?!
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
Fred23
nagyúr
"egy olyan ember, aki nem tudja befogadni a művet, az nem ítélkezhet felette teljes joggal"
Egy olyan ember, aki nem próbálta még a heroint vagy a gyilkosságot, nem ítélkezhet róluk joggal? Az ítélkezéshez kizárólag szempontok kellenek, azok pedig mindenkinél adottak, maximum öntudatlanok; ilyen esetben is ítélkezik tehát, csak nem tudja megmagyarázni az ítéletét.
Ha valamit baromságnak tartok, nem vitatom el más jogát arra, hogy számára az a valami meg talán nem baromság. Mások a szempontjaink.
Nálam a kultúra egy nagyon tág fogalom, és annak egy halmaza a művészet; részletesen ebbe nem mennék bele.
Mainstream alatt azt értem, ami most úgy általában elfogadott nálunk, mint "valódi érték"; mindegy, milyen korból. Munkácsy képe is mainstream számomra.
Az erkölcsi kérdéseket szubjektíve, a magam számára tartom tárgyalásra haszontalannak már egy ideje. Egyébként akkor kezdődött ez a negatív hozzáállásom, mikor gimiben a kövér, kifinomult, objektív erkölcsi kérdésekkel is foglalkozó Fred23-nak nem volt nagy sikere a csajoknál, inkább dugtak focistákkal. 18 évesen sikerült lefogynom először, elkezdtem sportolni is, és aztán így végül lett szex is. Ma sokkal kevesebbet foglalkozom intellektuális dolgokkal, mint 5 vagy 10 éve, és boldogabb vagyok. Most is hamarosan megyek d.gni.
#46
"Nem hiszem, hogy csak az érdekek alakítanának ki ízléseket"Talán még a megszokás, illetve a hagyományok; de aki sokat gondolkodik, az nem áll annyira ezek hatása alatt, vagyis maradnak a saját megállapítású érdekek (persze az ember tévedhet is arról, mi az ő érdeke), amik viszont nem mindig tudatosak teljesen. Szerintem fiatalon nagyon hasznos pszichológiát tanulni, az önismeret, a saját mozgatórugók tudatosítása alapvető fontosságú. Én anno az elhárító mechanizmusokkal kezdtem.
[ Szerkesztve ]
-
Ghoosty
őstag
Középsulis koromban hobbim volt a latin kifejezések gyűjtése. (A suliban nem tanították, internet nem volt, szóval örültem, ha összefutottam eggyel.) Szóval alapvetően közel áll hozzám, de nem érzem, hogy bármivel is szebb/jobb világ lenne, ha többet használnák. A legtöbbre van tökéletesen megfelelő magyar kifejezés, elég azt használni.
Amúgy a linkelt listából tetszik a latin kifejezés: axióma, (görög eredetű) ."'magasabb irodalom' (de könyörgöm, az meg mi???) "
Hát én is így vagyok vele. Annak idején kérdeztem, a tanáraimat, hogy mi a különbség a szépirodalom és a ponyva között és nem tudták megmondani. Persze próbálták, de alapvetően szubjektív válaszok voltak.
-
janeszgol
félisten
De. Már le lett írva, hogy kamu az egész. Az egy szórakoztató műsor. Sokan sajnos nem tudnak különbséget tenni a valóság és a műsor között. Mint a vetélkedők esete. Aki mindig megkérdezi, hogy miért ezt, meg miért azt kérdezték, holott nem általános műveltség (pl Brittney mellbimbójának sugara szintű kérdés), az biztosan nem érti a szórakoztató műsor lényegét. Nem IQ teszt van a TV-ben (az unalmas lenne), hanem szórakoztatás.
Ott van a Zámbó család. Eszméletlen mennyi hülyeséget összehordanak. Kíváncsi vagyok, ki írja nekik a forgatókönyvet. -
Hunmugli
aktív tag
-
Hunmugli
aktív tag
(#35) Fred23: Ha már szóba került a nagyapa, szerintem nekem van az egyik legjobb magyartanárom. Leadja az anyagot, de valamennyire foglalkozik érdekes / fontos témákkal is. És ő káromkodott eddig a legtöbbet (2 szó ). Plusz hobbiból kovácsol.
Azért 3 forintot legalább a vászon megér, plusz itt nem csak a művészeti értékről van szó, ez egy darabka magyar emlék, történelem, ráadásul az ár szerint presztízskérdés is.
Nem hiszem, hogy csak az érdekek alakítanának ki ízléseket, bár a Géniusz: Picasso alapján ez talán igaz. Picasso talán csak azért találta ki a kubizmust, mert pénz kellett neki és az a stílus még szabad volt.
(#36) stickmangrín: Majd meghallgatom.
bambano, sokszor írsz normális kommenteket, de ez a 37es kicsit átlagon aluli lett. Melyik az az egy kaptafa?
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
bambano
titán
"amiota letezik sorozat azota vannak szar sorozatok.": csakhogy mostanában a zöme rossz. nem vannak, hanem nagyjából mind.
de nem fogok erről olyan emberrel vitatkozni, aki szerint kapribogyó filmjei jók
interstellar... nézhetetlen. oké, a V for vendetta az jó.
de ott van rossz példának a Hanna. egy jó alapötlet, majd, hogy ne kelljen sokat agyalni rajta, gyorsan elviszik hagyományos terepre: a főnöknő korábban szemétkedett, most meg el kell takarítani a nyomokat, és akkor indul a hirig.
szerk: közben eszembe jutott az általam leggyakrabban emlegetett film: a Kontroll. na arról a filmről kilométerekről süt, hogy elővették a nagy Movie Making How-to-t és lemásoltak belőle minden tanácsot. Annyira sablonos, annyira nincs benne semmi ötlet, hogy fáj.
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Hunmugli
aktív tag
(#25) total90: Van, akit csak ott érsz el. Én sem hittem, de van. Az emberek vágynak a kényelemre, de nagyon lusták. Ignorálni persze elméletben könnyebb, mint megnyitni egy linket, mégis az előbbi megy nehezebben.
(#27) German_TD: Igen, létezik. Ahogy halnak ki az érzelmek, az egyéni vélemény, úgy ez is megtörténhet. Na jó, talán egy kicsit túloztam, de nem hatalmasat
Filmek: én sok jó filmet láttam mindkét korszakból. Ne feledkezzünk el arról sem, hogy a régi filmek között is vannak ótvar sz@rok. Valamint nekem nem jönnek be a BS + TH filmek.
Hollywood tündöklése pedig eddig a leghiányosabb fogalom itt. Pénz, népszerűség, nézettség, vagy mi számít?
Yaskatir, írj amennyit tudsz Ezekből is csak párat láttam, de azok alapján megnézném a többit is.
A jó film megint egyedi. Én egy kirívó esettel találkoztam. Van egy osztálytársam, aki szerint minden film rossz. Mondjuk ő a Kis vakondra esküszik, és évi átlagban kb egy filmmel bepróbálkozik, de máig nem hiszi el, hogy készült ebben a műfajban normális alkotás is.
Ja és a Viszkis tragikus lett, de pl a kutyás film (amiben a kutya megöl pár embert ) pedig tök jó és magyar. Ne, ne győzz meg, ez egy vélemény.
(#34) Feketelaszlo: Utaltam is rá, hogy szívesen kitérnék erre-arra a cikkben, de kötött a kezem. Őszinte leszek: magyaron kb 2 percig volt szó arról, amit írtam, aztán végre mi is az aktuális dolgokkal foglalkoztunk. Hazajöttem, megírni a házit, elolvastam a címet, majd' lefordultam a székről. Gondoltam sebaj, akkor erről fogok írni amennyire csak tudok. Ez sült ki belőle. Egyébként én nem olvasok verset iskolán kívül, a szép kifejezések innen ragadnak rám (a latin "nagyon" régen volt)
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
YASKATIR
senior tag
Akkor csak ajanlom, hogy olvasd el a hozzaszolasom.
Total demagog modon ervelsz es probalsz par szar sorozatot / filmet kivetiteni az egeszre. Amiota letezik film, azota vannak szar filmek es amiota letezik sorozat azota vannak szar sorozatok. Nagyjabol ugyan olyan szazalekban. A kulonbseg annyi, hogy ma teljes mertekben elerhetoak mindenki szamara. Egyebkent pedig sorozatnak akkor ott a GoT meg a The Expanse, filmeknek meg irtam par peldat.
[ Szerkesztve ]
-
#11114240
törölt tag
#38 YASKATIR
Bevallom, kicsit utánaolvastam, de talán ez nem baj. Szóval talán azért tűnnek olyan egyformának, mert az a fontos, hogy bemenj a moziba/ valamilyen úton módon fizess a filmért. Vagyis kell egy jó alapötlet, ami felkelti a kíváncsiságodat. Hogy a moziban mi fog történni, az már nem olyan érdekes, mert megvetted a jegyet. Hogy miért mész el akkor majd újra a moziba? Hát a már említett kíváncsiság, és a "hátha ez már jó lesz" érzés (aminek az erejét nem becsülném alá). Egyébként filmet is könnyebb lehet úgy csinálni, hogy a színész már játszott ilyen szerepet, a cgi elemek átvehetők másik projektből... és úgy általában az "ez már bevált" felkiáltás. Akik a pénzt adják rá, inkább ezt veszik figyelembe, mert az új mindig kockázatosabb.
Egy irodaház tervezésben veszek éppen részt, ezért hozom ezt példának: Ha végignézzük az utcáról a Bp-i (újabb építésű) irodaházakat, mindegyik egyedi, érdekes. Ha megnézzük egy hátsó utcából vagy a belső udvarból, a legtöbb ugyanolyan. A filmeknél is ez a fontos, hogy eladható legyen, nem az, hogy minden részében egyedi vagy jó. A többit a robotkutya leírta. De ezzel visszaértünk oda, amit Hunmugli is írt, hogy a dolgokat a pénz mozgatja.[ Szerkesztve ]
-
Hunmugli
aktív tag
Ez így egy kicsit fájt. A könnyebb részét lerendezem: még sosem dugtam. Remélem most boldog vagy
Ami nagyon fájt, az az, hogy én is egy kicsit más véleményen vagyok, mint amit kiolvashattál a szövegemből. Például írtam, hogy a dolgok mozgatója a pénz. Ez a művészetekre szerintem különösen igaz. Sőt, ha megnézzük, a tudósok talán önzetlenebbek a művészeknél.
Egyébként nincs igazad, egy olyan ember, aki nem tudja befogadni a művet, az nem ítélkezhet felette teljes joggal. Ha bementél egy galériába és úgy jöttél ki, hogy ott minden baromság, akkor lehet, hogy igazad van, de nincs jogod ezt mondani, mert lehet, hogy még sincs igazad.
Kérlek
def..... Szerinted mi a különbség a kultúra és a művészet között? Mainstream alatt 21. századit értesz?A nagyapádat remélhetőleg akkor is szeretted volna, ha nem bunkó. Szerintem a jó világlátást és élettapasztalatot a legértelmesebb ember is át tudja adni élvezhető módon, nem kell ehhez káromkodni. Sajnálom, ha nem ez a tapasztalatod, mindenesetre örülök, hogy ilyen érdekes nagyapád volt.
A latin az tényleg elég szubjektív, elvégre magyarok vagyunk. Az erkölcsi kérdésekkel viszont nem tudom, mi a baj. A legszebb, izé, a második legszebb dolog az életben olyan magas dolgokról beszélni, amikről nincs sok fogalmunk, vagy esetleg senkinek sincs. Kivéve persze, ha ez mondjuk irodalom...
Nem értem, minek keverni a nyelvhasználatot a jó példaképekkel...
Látom az elmúlt 3 napban dugtál...
[ Szerkesztve ]
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
bambano
titán
azt jelenti, hogy nagyjából minden film meg sorozat úgy készül el, hogy van valami kiinduló ötlet, ami szerencsés esetben egyedi, peches esetben gagyi tucat. Majd ezt az ötletet gyorsan átvezérlik egy jól bejáratott (lejáratott) területre, ahol szórakoztatóIPARI szakmunkások bejáratott klisékkel végignyomják az egészet.
a jól bejáratott klisé legtöbbször egy átívelő szál, ahol van egy rejtett főgonosz, akiről eleinte nem tudni, hogy kicsoda, és ármánykodik a világ, de leginkább a főhős ellen, és kavarja. a főhőst meg hátbatámadják, stb. ugyanaz történik vele. és a végén szerencsésesetben hepiend. nézd meg pl. a lucifert. elindul egy jó első évaddal, ahol még az eredeti ötlet kiagyalói írják a forgatókönyvet, és van sok idő, és jó az évad. utána második évadot már határidő nyomás alatt kell írni, rögtön elcsezik a jóféle kiinduló állást, behozzák anyjokat átívelő szálnak, rögtön le van tudva az ötletroham. a harmadik meg lassan nézhetetlen.
mondjuk amikor Lucifer beszól a rendőrfőnöknek, hogy mindenkinek van kriptonitja, akkor azért leköptem a monitort a röhögéstől...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Hunmugli
aktív tag
(#10) tomazin: A napon belüli reagálást vehetjük egyenértékűnek az azonnalival, ugyanis nincs lényegi különbség, a TV-s híradás max igényesebb lesz. Gondolj csak bele, hogy te sem tudod mindig azonnal megnézni a híreket. Csak hogy részben védjem az igazam: a breaking news (CNN) elég gyors.
Amint leírtam a szerzeteses részt, tudtam, hogy elvonulsz szerzetesként és az állítás meg van döntve. De azért meghagytam.
A nézésre nincs mit mondani, teljesen kiragadtad a kontextusából. Ráadásul kötött volt a témám. Ha nem akarsz a hazugság-, cím- és félinformáció-tengerben - akár baráti sörözés közben is - megfulladni, akkor tényleg muszáj valahonnan tájékozódni.
Nagyobb nézőszám: az államinak is célja a nagyobb nézőszám, csak nem annyira a bevétel, hanem inkább az aktuális hatalom miatt. A megoldás pedig egy kidolgozatlan ötlet, nem sokkal abszurdabb és igénytelenebb köntösben, mint mondjuk a kommunizmus...
(#11) Ghoosty: Nem ismételném a véleményem. A kultúra és a 'magasabb irodalom' (de könyörgöm, az meg mi???) két nehezen megítélhető fogalom.
Belátom nincs könnyű dolgom, ennek egy részére nem tudok mit mondani. Talán igazad van. 2 dolog:
-a baráti beszélgetés jelen esetben nem releváns
-a latin sokáig államnyelv volt Magyarországon, sőt, még utána is sokáig tanították. 2 évig nekünk is volt latin. Egyébként tényleg rengeteg szó jön onnan, csak nem gondolsz bele. Nem latinul kéne beszélni, hanem használhatunk onnan származó kifejezéseket is, pl. ad hoc, de facto, sic. [link], [link](#13) t72killer: A tanárom is esküszik a német médiára.
(#14) Stanlee: Ez érdekes, mi kb 2010-ig néztünk TV-t, legalábbis nagyságrendileg. Azóta ATV-t néz egyvalaki, hogy ha nem is objektíven, de legalább ne kormányszemszögből informálódhasson. Minden más az konkrét műsor vagy sorozat, amit felveszünk és a reklámot - surprise, surprise - áttekerjük.
(#15) t72killer: Mindig a brazilok...
(#16) doeeg: A kontraszelekció egy érdekes elv, bár nem túl produktív, így hatékonynak sem mondanám.
(#17) D1Rect: A címes dologgal kapcsolatban igazad van. Ha tényleg valami rendkívüli dolog történik, azt nem úgy fogják lehozni, hogy "Nem fogja elhinni, ..." hanem hogy "XYZ megnyerte a választást". Remélhetőleg.
(#18) bambano: Nem vágnám be az idevágó Ecopediás szócikket. Dotáció != működtetés.
(#19) bambano: Tévedsz. A netről sokkal több dolog érhető el. Pl. Stranger Things. És még mindig nem értem, mi vele a baj. (De lentebb talán le lesz írva.)
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
#11114240
törölt tag
Ezt hallottad már? Nagyon hasonló témákról beszélnek benne.
https://youtube.com/watch?v=W5ttHdgW7L0[ Szerkesztve ]
-
Fred23
nagyúr
Erről beszéltem én is: szubjektivitás van, és valójában nincs olyan, hogy a "társadalom ízlése". Határok vannak, hogy ettől eddig valami elfogadható. Hülyeség is azt feltételezni, hogy egy társadalomban nincs szükség eltérő interpretációkra, ízlésekre. Majd' mindenkinek az élete lemondásokkal is jár, ahogy persze sikerekkel is; csak ugye más-más területen. Logikus, hogy egy frusztrált, nyelvtannáci magyartanár a tehetetlenségeit és sikertelenségeit másképp és másba konvertálja, mint egy kőműves. A "magasabb ízlés" követelménye a tanár felől -ami mondjuk valami színházban adott szenvelgéses produkciót jelentene számomra- könnyen lehet legalább olyan nevetséges, mint a kőműves sör melletti "gagyi" sorozata.
A megjavítás minden oldal felől azt jelenti, hogy az én ítéletem legyen az uralkodó helyes, igaznak tekintett. A kőművest is megbotránkoztathatja a magyartanár "magasabb" ízlése, csak tőle jobban szeretnék sokan elvenni az ehhez való jogát.
Szerintem ez 3Ft-ot sem ér, csak persze az én véleményem itt nem számít. Érdekek vannak, és az érdekek ki is alakítanak bizonyos ízléseket, amiket aztán próbálnak ráerőszakolni másokra is.
-
Feketelaszlo
senior tag
Eszem ágában sincs a televíziózást védeni, de direkt megnéztem, hogy mit lehet ezek helyett a közszolgálatin nézni (csak ma):
Operetthangverseny - Kálmán Imre műveiből
Mindenki Akadémiája / Fekete Andrea: A 21. század új járványai. Cukorbetegség és depresszió
Magyar Krónika / III.Béla
Tálentum / Gyulai Líviusz Kossuth-díjas grafikusművész
Koffer - Kedvcsináló Kul(t)túrák Külföldön / Egy hatás alatt álló japán férfiHát nem tudom, de cím alapján ezek tuti tele vannak kultúrával meg vájt fülűeknek való latin szavakkal. Persze lehet, hogy bizonyos csatornák csak akkor adnak ilyesmit, ha mondjuk egy művészileg középszerű rendező bulvárosan újraértelmez valami régi darabot (pl. az István a királyt), de ha már a YouTube szóba került, ott is több ezer órányi színházi- és koncertfelvételt, dokumentum és történelmi filmet talál az ember akárcsak a közelmúltból is, amik létre sem jöhettek volna a tévéstáb nélkül.
Persze lehet, hogy a cikkíró korosztályában még van valakinek felelőssége a közízlés kialakítását illetően (régen ezt ifjúsági könyvekkel és filmekkel oldották meg, ma már egyikre se nagyon vevőek a fiatalok), de amint beindul a kíváncsiság onnantól az internet segítségével ma már szinte korlátlan tartalmat böngészhet az ember. Szóval 15-20 évvel ezelőtt még lehet, hogy hot topic volt a cím, de ma már túlságosan újraértelmeződött a "média" fogalma ahhoz, hogy ezt a valamit okoljuk a közízlésért. -
YASKATIR
senior tag
En ezt tudom es nem is en kezdtem el sirdogalni, hogy hollywood melyrepulesben van.
Tudom en, hogy magyarorszagon nem szabad a bs&th filmekre semmi negativat se mondani (mert azok borulnak ki a legjobban, akik lattak a kincs ami nincs-et meg a kulonben duhbe jovunk-et, de ezeket legalabb 5x), de ha valoban olyan hudekurvajo filmek lennenek, akkor ismerne oket egesz europa / vilag es nem csak az olaszok meg a magyarok.
Ui: Megvan az oneletrajzi konyve (bp), amit raadasul dedikalt is az eredeti nevevel, de ettol nem lesznek jobbak a filmjei
Lazan kapcsolodik: Az elmult sok-sok ev egyetlen ertekelheto magyar filmje A Viszkis. Az egyetlen olyan, ami nem kizarolag a magyar belpiacra keszult es ertekelheto egy random kulfoldi szamara is. Most jott ra a magyar filmipar, hogy hollywoodi szinten kell filmeket csinalni es nem beltenyeszet szinten.
[ Szerkesztve ]
-
Mitől "jó" egy film?
Szupersztárok szerepelnek benne? Amatőrök játszanak benne iszonyatosan jól? Minden nap idézünk belőlük a kollégákkal/cimborákkal? Sok Oscart nyert? Egy messzi-messzi galaxisban játszódik? Nagy bevételt termelt? Végtelenszer újra tudjuk nézni, és minden egyes mondatát a szereplőkkel együtt mondjuk? Rajta van az imdb Top 250-en? '70-es évekbeli színes-szagos, dalbetétekkel tarkított musicalfilm, vagy épp három és fél órás súlyos maffiadráma (igen, Hair és Keresztapa, soha a büdös életben senki nem fog engem többet rávenni, hogy én ezeket még egyszer megnézzem - akkor ezek nem jó filmek)?
Remélem érthető, mire akarok kilyukadni. Van amiről te gondolod hogy jók, van amiről más gondolja hogy jók. Van aki azt gondolja, hogy mi mind hülyék vagyunk hogy ilyen kommersz sz*rokat nézünk, és nem lengyel-japán koprodukciós művészfilmeket, mert azok a jók.
"Ott vannak pl a bud spencer es terence hill filmek (en mondjuk szeretem oket, na jo a tobbseget), de aki ezekre azt mondja, hogy jo film, az egyszeruen vak vagy nem normalis."
BOOOOOOI WTF
[ Szerkesztve ]
"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"
-
YASKATIR
senior tag
válasz Franticfox #29 üzenetére
Ez egy olyan dolog, hogy az emberek tulnyomo resze szerint a rambo meg a terminator illetve a hasonlo filmek micsoda alkotasok, pedig egy rakas kula volt az osszes, csak mivel fiatalon lattak azt kepzelik, hogy "na igen, ezek voltak a filmek" mikozben nem. Rohadt keves valoban jo regi film van, ami nem csak a nosztalgiafaktor miatt "jo". Ott vannak pl a bud spencer es terence hill filmek (en mondjuk szeretem oket, na jo a tobbseget), de aki ezekre azt mondja, hogy jo film, az egyszeruen vak vagy nem normalis.
(#30) doeeg válas: Children of Men, Inception, City of God (ok 2002, 16 eves), Interstellar, The Departed, The Prestige, Into the Wild, Django Unchained, Oldboy (az eredeti), I saw the Devil, Dangal, Kill Bill, V for Vendetta, Eleg lesz vagy irjak meg vagy 50-et?
[ Szerkesztve ]
-
-
YASKATIR
senior tag
Sosem keszult annyi jo film a tortenelem folyaman, mint az utobbi 15 evben. Az mas kerdes, hogy tomenytelen mennyisegu szar is keszult, mivel lenyegeben barki csinalhat filmet. Azt nem vagom, hogy hogyan kevered ide a kepregenyfilmeket, mikozben baromi jo alkotasok vannak. Az pedig, hogy neked nem jon be a dolog, az nem azt jelenti, hogy "hollywood melyrepulese" tortenik, epp ellenkezoleg, most tundokol
[ Szerkesztve ]
-
#77646080
törölt tag
Pláne a mai világban, ahol nem ölelhetsz meg valakit, mert egyből meleg vagy.
Ezzel nagyon megleptél, be kell valljam. Kétszer is elolvastam, hogy valóban jól látom-e, amit írsz.
Magam egy negyvenes évei közepén járó, hetero családapa vagyok és eddig nem találkoztam ilyen szituációval. A fővárosban születtem és éltem sokáig, jelenleg egy csendes alföldi kisváros lakója vagyok. Sehol sem tapasztaltam olyasmit, amit említettél. Számomra ez furcsa; létezik, hogy valaki úgy szocializálódik, ahogy azt mondtad?
[ Szerkesztve ]
-
Pete55555
addikt
Ez meg azért van, mert nem tudatosan nézik/hallgatják azt, amit, hanem mert eléjük tolják, "éppen az megy".
Ezzel nem értek teljesen egyet. Oké, hogy eléd tolják, de ha eléd tolnak egy tányér sz*rt, hogy edd meg, akkor megeszed? Nem.
Na, ők igen - átvitt értelemben persze. Nyilván a média is hibás, de nem lehet csak azt hibáztatni.Az esszére reagálva:
Én nem TV-zek, (és most jönnek majd a, "de biztos akkor is a győzikét megnézed, meg az éjjelnappal buzikat" - de nem, mivel nincs is TV csatorna bekötve).
TV van, arra kiküldöm a filmet/sorozatot, és azt nézem, amit szeretnék.Szerintem mindenki maga dönti el, hogy mit néz. Ha valakinek az észbontókra van igénye...
...Szeretem leracsniztatni...
-
total90
veterán
Érdekes, hogy a FB-ot említed. Nekem nincs, mert szerintem az üzleti szegmensem kívül szemét.
Szóval, sokan panaszkodnak, hogy, mert mennyi marhaságot kapnak FB-on... a kérdésem az lenne, hogy akkor minek használják?
Ne jöjjön senki azzal, hogy de, mert csak úgy lehet xy-al a kapcsolatot tartani, mert a mai világban van ezer másik út.Ha nincs jó, ló a szamár is.
-
Hunmugli
aktív tag
(#2) lezso6: mégis mi a baj a Stranger Things-szel? Én személy szerint örülök neki, ha valaki ki tudja nyilvánítani az érzéseit, vagy vannak
érzéseiérzelmei akár egy film kapcsán is. Pláne a mai világban, ahol nem ölelhetsz meg valakit, mert egyből meleg vagy. [...]Kicsit kifejthetnéd, hogy ennek mi köze a gamerekhez. A nulla IQ-s jútyúbereken kívül mást nem tudok ide elképzelni.
(#3) total90: ezt inkább úgy értettem, hogy ha már mindenképpen találkozunk hírfoszlányokkal pl. FB-on, akkor inkább adjunk magunkra és keressünk valami normális hírforrást. A második bekezdéseddel teljesen egyetértek, és (#4) Pala válaszával is.
(#5) Snowy_owl: erről is volt szó, inkább a társalgási stílusrétegnél és etikaszakkörön ( ), ahol megemlítettük az idevágó FOMO-t.
(#6): is - is. Sajnos év végén nem lehet osztályozni, már le vagyunk zárva. E mellett pedig nagyon meleg van az osztályunkban, és a magyartanárom nyitott ilyen mélyebb kérdésekkel foglalkozni. Mondjuk az erre a munkámra kapott ötösöm átvihetem jövőre Csak kb 3 db egyperces részletet néztünk meg, ne aggódj.
(#8) Kasya: Ebben nem tudtunk megegyezni. De végül arra jutottunk, hogy a "kalapács és kaszát" biztosan a helyszínen szülték meg... A YouTube nem tartalomgyártó, viszont rengetegen használják. A világ egyik legnagyobb információs olvasztótégelye, természetes, hogy van rajta tényleg minőségi és hulladék tartalom is.
A (#9)-re nem tudok érdemben reagálni, a többire pedig majd később kerítek sort. Az apropót is leírom, egy külön bejegyzésben. (Bár alapvetően ez a cikk csak egy házi feladat volt, szerintem itt is megállja a helyét, úgyhogy ide írtam.)
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
-
t72killer
titán
Akkor rossz volt a névadásom, nevezzük a "90es-2000es évek magyar kereskedelmi TV-jének" - ez nemigazán adott választási lehetőséget, ugyanaz az agyzsibbasztó baromság ment a legtöbb csatornán, csak más embléma alatt. A filmek meg szokás szerint duplájára hígítva reklámokkal.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
bambano
titán
válasz t72killer #20 üzenetére
"neten saját magadnak válogatod a tartalmat": ez önmagában igaz, a tapasztalat viszont azt mutatja, hogy a neten is csak a szutyok és a szuttyadék közül választhatsz. nincs rendes, objektív forrás a neten se.
a liberális sajtó kifejezetten nem elhülyít, mivel választási lehetőséget ad.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Fred23
nagyúr
Az ilyesmi írásokat olvasva nekem először az jut eszembe, vajon mikor dugott utoljára a szerző?! Ez mondjuk OFF, szóval inkább a számomra legérdekesebb részre reagálnék, mégpedig erre: "Hosszútávon az ilyen műsorok terjedése a kultúra és a művészetek iránti érdeklődés csökkenését vonhatja maga után." Szerintem még a látszatát is el kéne kerülni annak, hogy az említett kettőt összemossuk, illetve egységként tekintsünk bármelyikre is! A kultúra mindig összetett, egyes elemei szubjektíve jók vagy rosszak, hasznosak vagy ártalmasak, és szerintem ez a helyzet a művészetekkel is. Nem nézek tévét, el lehet zárkózni tőle, a cikkben említett műsorról nem is tudtam mostanáig, de például az un. mainstream "kultúra" és "művészetek" nagyját kifejezetten megvetem. Viszont mindenkinél máshol vannak a határok, mást vet meg, mást kíván a mainstream-en belül is. Anyai nagyapám matek-fizika szakos tanár volt, és nála nagyobb bunkót azóta sem láttam; imádtam egyébként az öreget. Az 'ízléstelen' egy elég szubjektív fogalom. Nekem nem fáj, ha valakinek mocskos a szája, de a latin kifejezéseket például rühellem, annak ellenére, hogy van latin érettségim; és nem, általában véve nem akarok múzeumokba járni, vagy költőket olvasni. Sajnos van hajlamom időnként erkölcsi kérdéseket feltenni, de rossz szokás szerintem, igyekszem is már leszokni. A nagyapám szájából gyakrabban hallottam a lófaszt, mint a múzeum + kultúra + művészet + erkölcs szavak együttesét, és mégis, ha most arról kérdeznének, hogy ki lehetne szerintem egy jó példakép a mai fiataloknak, rá gondolnék először.
-
t72killer
titán
"mert annyival értelmesebb a szemetet a netről beszerezni, mint a tv-ből?"
neten saját magadnak válogatod a tartalmat, TV-n meg max átkapcsolsz egy méghülyébb csatornára, ahol hupikék helyett narancssárga nyakkendő van a bemondón. Persze, korlátlan mennyiségű, sőt BTK-s kategóriájú mocskot lehet beszerezni a netről is, ha az embernek erre van célzott igénye.
"azt akarod írni, hogy a liberális sajtó fogyasztása vagy azt, hogy a sajtófogyasztás liberalizálása, mert nagyon nem mindegy." - nyilván az utóbbi előfeltétele az elsőnek, tehát mindkettőről szó van. Az utóbbi a médiahatóság sara, aki engedélyezi a pucér valóságshow-t és hasonlókat, előző pedig a Manyinénié, aki a TV-re ragadva szurkol a ValóVilág Fanninak, hogy végre megdugják a kamera előtt.
Nem volt a legszerencsésebb "liberális sajtónak" neveznem a jelenséget, de tény, hogy a rendszerváltással, a külföldi csatornákkal kerültek be ezek az agyzsibbasztó szerencsétlenségek a magyar médiába. "Természetesen" nem egy Natgeo/Spektrum vagy hasonló vált népTV-vé, hanem a TV2 és RTL. Minőségi adók, pl Deutsche Welle, BBC sokáig még eredeti nyelven se jutottak el a magyar nézőhöz, nemhogy szinkronnal.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
bambano
titán
válasz t72killer #13 üzenetére
"a társadalom ketté szakadt médiafogyasztás terén: az értelmesebbjének eszében sincs nézni a TV-ben letolt reklám és szeméthegyet, interneten szerzi be azt, ami konkrétan érdekli.": ja, kettészakadt...
mert annyival értelmesebb a szemetet a netről beszerezni, mint a tv-ből?ebből a szempontból nincs semmiféle kettészakadás.
"A helyzet komikuma, hogy pont a liberális sajtó fogyasztása vezetett széles tömegek elhülyüléséhez," most azt akarod írni, hogy a liberális sajtó fogyasztása vagy azt, hogy a sajtófogyasztás liberalizálása, mert nagyon nem mindegy.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
"A csatornák anyagi függetlenségének biztosítására hozzunk létre egy független szervezetet, ami szükség esetén a dotációról döntene.": csak szólok, hogy a dotált csatornát közszolgálatinak hívják.
Kérdés, hogyha dotálni kell a csatornát, azt miből fedezik?nem gondoltad ezt át rendesen.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
félisten
"A mai világban nem lehet szerzetesként elvonulni az események elől"
Fogod kikötteted a TV-t, host fileból letiltod a híroldalakat, 'szt csumi.
FB-on úgyis jön, ha valami "történés" van, de a címétől tovább olvasni általában úgysem érdemes.Nyereség:
- több idő
- nem nyom le, hogy mennyire "borzalmas világban élünk""The rewards of tolerance are treachery and betrayal."
-
"A csatornák anyagi függetlenségének biztosítására hozzunk létre egy független szervezetet, ami szükség esetén a dotációról döntene"
Először azt olvastam, valószínűleg nem véletlenül, hogy "a detonációról döntene" Szerintem sokkal hatékonyabb szabályozás lenne.
"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"
-
t72killer
titán
A minőségi romlás sztem a brazil szappanoperákkal indult be, azzal kezdődött az ilyesmire fogékony néző agyatlanítása, majd folytatódott a BigBrother-ben és most a kormánysajtó learatta a babérokat amikor ezt az előkészített masszát átgyúrta szélsőséges-szenzációhajhász politizálással.
A helyzet komikuma, hogy pont a liberális sajtó fogyasztása vezetett széles tömegek elhülyüléséhez, ami kiváló táptalaja napjaink álhírekre alapozó populizmusának. Ugyanaz a Manyinénje retteg soros soha nem látott migránsaitól, aki a 90es évek végén Izaura és Belzemondo kalandjait nézte ahelyett, hogy az unokáival játszott volna.
[ Szerkesztve ]
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
Stanlee
őstag
Tegnap gondolkoztam rajta, hogy milyen is volt a TV nezes amikor gyerek voltam. A 80-as evekben volt ugye 2 foldi sugarzasu ado, egyik sem adott musort egesz nap. Ebbol kifolyolag mas osszetetele volt a musornak a maihoz kepest. Teljesen normalis volt, hogy este megneztuk a hiradot es abbol informalodtunk.
Aztan ugy 95 tajekan elkezdtek egyre tobb elo adast adni. Jottek a kereskedelmi adok 97 vegen, ujfajta musorstrukturaval, de a reggeli beszelgetos musorokon kivul meg nagyon keves sajat gyartasu termekkel, azok is inkabb a riportmusorok voltak, sajat "sorozat" a Jobaratokon kivul nagyon nem is volt.
Nekem az az erzesem, hogy a minosegi romlas valamikor a ketezres evek kozepen jelent meg nagyon masszivan, szerencsere 2004 ota en attertem az online hirolvasasra, es nem is nezek Tv-t kb. 2006 ota, csak keveset, es igy nem igazan latok olyan termekeket, mint amirol a posztolo irt.
“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany
-
t72killer
titán
total90 kollégával egyetértve én úgy látom, hogy a társadalom ketté szakadt médiafogyasztás terén: az értelmesebbjének eszében sincs nézni a TV-ben letolt reklám és szeméthegyet, interneten szerzi be azt, ami konkrétan érdekli. Ezenkívül tájékozódik, hogy van-e valami kiemelten érdekes műsor/film a TV-ben.
30évvel ezelőtt egész más volt a kép, akkor egyrészt nem volt internet, másrészt a TV nem a Mónikashow-Valóvilág-TaláldkihogyhánytökevoltElvisPresleynek trió körül forgott, hanem jelentős blokkokat kaptak az ismeretterjesztő műsorok. Én mondjuk németajkú médiát fogyasztok (a kollégához hasonlóan), itt sztem jobban talál az ember érdekes tartalmat, de az ember ideje drága.
Magyarhonban meg ugye a kormánymédia 90%-ban kiesik a tömény (hazug) politika-nyomatás miatt.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
total90
veterán
... de ha valami nem jó, nem tetszik, akkor nem nézem. Ha meg annak ellenére leül valaki egy műsor elé, hogy nem tetszik, de "nincs jobb", akkor meg is érdemli.
(#7) Snowy_owl
Szerintem az igény sokakban benne van, csak éppen nem tesznek ellene. Annyi más lehetőség van... pl. "ingyenes" megoldás lehet a YouTube is. Persze, egy halom marhaság van fent, de vannak jó videók is.
Ami viszont a lényeg, ott már el tudom dönteni, hogy mit akarok nézni, már az is egy szint lépés.Ha nincs jó, ló a szamár is.
-
Ghoosty
őstag
"A mai világban nem lehet szerzetesként elvonulni az események elől,"
De lehet.
"gyakorlatilag muszáj valamit nézni, hallgatni. "
Nem, nem muszáj.
Erről az Észbontók sorozatról most hallottam először.
"Hosszútávon az ilyen műsorok terjedése a kultúra és a művészetek iránti érdeklődés csökkenését vonhatja maga után."
Nem, a kultúra csak változik. Jelen esetben az ilyen és ehhez hasonló műsorok szerves részét képezik a 21. századi kultúrának. Aki tévét néz az igenis érdeklődik a kultúra iránt, csak valamiért a kultúra szót sokan valami magasztos felsőbbrendű dolognak állítják be.
"Ezen túl befolyásolja a társadalom által használt nyelvi stílust is."
Ez igaz, de igaz minden egyéb médiára, igaz egy baráti körben 'megkövetelt' beszélgetésre is.
"Ha a média több latin kifejezést, és szebb, tagoltabb mondatokat használ, mint régen, akkor nincs mese, meg kell tanulni megérteni azokat."
Mi a fenéért kéne több latin kifejezést tudni használni?! Miért nem héber kifejezéseket? Esetleg sumer? Ha nincs magyar megfelelője, akkor OK, de amúgy semmi értelme, csak kevesebben értik meg. Ha nem értik, akkor nem fogják nézni.
"Észrevételem szerint az emberek csak munka közben erőltetik meg magukat annyira, hogy szaknyelvet használjanak "
Ennek nagyon egyszerű oka van. Ha nem vagy jártas az adott szakmában, akkor nem érted a szaknyelvet. Minden szakmában nem lehetsz járatos, ezért érdemes úgy kommunikálni, hogy a másik fél is értse.
-
tomazin
veterán
már a felütések nem igazak szerintem:
Ezek tudnak ugyanis a leggyorsabban reagálni a világra, kommentálni egy eseményt, vagy éppen mindennapi szórakozásunkat is biztosíthatják.
hamis. a netes médiumok tudnak leggyorsabban reagálni.A mai világban nem lehet szerzetesként elvonulni az események elől
hamis. se nem kell tévét nézni, se nem kell híroldalt látogatni.gyakorlatilag muszáj valamit nézni,
istentelen nagy baromság. egyre szélesebb az a réteg akinek nincs tv előfizetése, mert fölösleges.így a legtöbb média mindent megtesz a nagyobb nézőszámért
hamis, ugyanis az állami pénzen lévőknek a "megfelelő" tájékoztatás a céljuk.a megoldás, mint független média pedig utópisztikus dolog. az információ hatalom, a kívánatos tájékoztatás pedig még inkább.
-
#77646080
törölt tag
Bár csak pár perc előzetest láttam abból a műsorból (nem keltette fel az érdeklődésemet ), csendben azért imádkoztam, hogy legyen csak megrendezett az egész...
A magyar mediaban egyedul a Kossuth radio maradt meg szamomra abban a csoportban, amit te hiányolsz.
Ezzel teljesen egyet tudok érteni.
-
Kasya
nagyúr
Az Eszbontokban nem csak megjatszak a hulyeseget? Nekem mar-mar tulzo is, amit kinlodnak... Mar amennyi TV-t nezek, mert elo se fizetunk ra.
A TV szintjere is letud zuhanni egy YT csatorna, lsd. Dancso. Ugyanakkor YT-on talalni jol osszeszedett, valodi erteket kepviselo tartalmakat.
A magyar mediaban egyedul a Kossuth radio maradt meg szamomra abban a csoportban, amit te hiányolsz. Bar a reggeli 120 perc és a valasztasok elotti honap ott is kemenyen hozza a kormány politikát.
-
Snowy_owl
őstag
Az is érdekes dolog hogy kiben milyen igény jelentkezik, benned nem jelentkezik igény a szemét műsorokra csak az a gond hogy aki már lezüllött a szemét szintjére és vagy mindig ott is volt, abban hogyan lehet igényt ébreszteni másra, netán magasabb szintű élményre?
Mint ahogy a bejegyzésben is írva van: fölényelméletre -a munkából hazaérve a tv zökkenti ki a nézőt és egy kicsit kikapcsolja, sőt ha már a munka egész nap unalmas vagy rossz volt akkor kicsit jól érezheti magát hogy csaknem olyan hülye ő sem.
[ Szerkesztve ]
régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.
-
Snowy_owl
őstag
Az mondjuk érdekelne nagyon hogy ennek a műsornak a megtekintése elemzés céljából történt(bízom benne) vagy pedig magyar óra helyett?
régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.
-
Snowy_owl
őstag
Huhh, nagyon jó téma nagyon. Ide lehet még sorolni szerintem a social médiát, ezzel együtt a chat elterjedését, valamint az ezzel járó élőbeszéd kiüresedését, és a való életben való beszélgetések jelentősségteljességének csorbulását.
És talán érdemes azt is boncolgatni hogy mi okozza a választékos beszéd butulását. Erre pedig a következő gondolatsorom van: az egyre gyorsuló vagy már nem gyorsuló de mindenképpen rengeteg ingert tartalmazó hétköznapokban az embert milliónyi információ éri, és ebben a rohanásban a beszéd is gyorsabbá kell váljon, ami egyszerűsítéssel sikerül csak.
[ Szerkesztve ]
régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.
-
total90
veterán
"muszáj valamit nézni, hallgatni"
Nem, nem muszáj. Én TV-t akkor kapcsolom be ha én filmet akarok nézni és azt nézem, amit akarok, vagy xboxon focizok, illetve ha foci meccs van.
Ezek viszont az én döntéseim, nem, mert muszáj, hanem, mert érdekel. Ez zenére és minden másra is érvényes.Szerintem inkább azzal van a baj, hogy nagyon sokan szeméttel is beérik és nem adnak arra mit néznek/hallgatnak.
Pl. az általad említett műsorból 30 másodpercet most megnéztem a YT-on és tudom már most, hogy ezt nem nézném. Ilyen egyszerű.Ha nincs jó, ló a szamár is.
-
Hát, nem igazán tudok mit hozzátenni, jól összefoglaltad.
Legfeljebb további témákat tudnék bevonni, pl a filmipar (Hollywood) mélyrepülése, ahol a tartalom helyébe a látványvilág, érzés lép (pl Stranger Things, képregényfilmek). Amit egyébként a gamer kultúra káros mellékhatásának tartok, amiről szintén sokat lehetni írni, de már nagyon elkanyarodtam.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
Hunmugli
aktív tag
Majd később leírom, hogy ez így mire föl... Addig is lehet hozzászólni
A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest