Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) bandigyerek válasza Bennyboy (#1399) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Viszont elmentem boltba és félúton megkérdezte, hogy séta v. gyaloglás edzést indítok-e.
Ennek így értelmét nem látom. Vagy rögzítse automatikusan, vagy hagyjon békén.

(#1402) csipuka válasza Bennyboy (#1399) üzenetére


csipuka
senior tag

Az automatikus rogzites feltetelez mozgast. Ha a komanyt fogod, vagy a bevasarlokocsit, akkor zero mozgas van. Ilyenkor erdemes elore elinditani egy edzest. Ha minden aspektust ertekelne az ora, akkor hamar lemerulne. Kompromisszum az elet.

(#1403) szabakaa válasza macy (#1400) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Jaj :( Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#1404) ntomka válasza Bennyboy (#1399) üzenetére


ntomka
nagyúr

Séta, futás, evezés, elliptikus trainer. Ezeket ismeri fel, órán belül a beállításoknál írja.

ツ Headphones on - World off

(#1405) zsolt160 válasza CB (#1396) üzenetére


zsolt160
tag

AOD-al kapcsolatba nem tudok mit mondani, de nálam folyamatos pulzus mérés és kapcsolat mellett, munkám miatt sokszor felvillanó kijelző mellett, 6%-ig merítve az órát 11 napot bír ki nálam. Éjjel nappal rajtam van, csak zuhanyzásnál veszem le.Fényerő 3-on van.
Most kísérletezek, ezen felül zenét hallgatok 3 órában, igy kevesebb lesz, de még mindig jobb mint az asszony Samsung-ja, azt naponta kell tölteni.
Töltési idő nálam max. egy óra.

(#1406) zsolt160 válasza bandigyerek (#1401) üzenetére


zsolt160
tag

Na pont ezért nem akartam frissíteni, de ráraktam....

(#1407) CB válasza zsolt160 (#1405) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Nálam így működne:
Folyamatosan viselném. Az óráimat sosem veszem le, még fürdésnél sem.
Folyamatos pulzusmérés. Stresszmérést nem tudom, hogy külön kell-e bekapcsolni.

Reggel 6-kor kapcsolódás a telefonhoz.
AOD szintén bekapcsol.
Délután 3-kor a telefonos kapcsolat kikapcsol.
Este 10-kor AOD kikapcsol.

Reggel kezdődne előröl.
AOD ki-és bekapcsolás mennyire macerás? Az is megy a fentről lehúzott gyorsmenüből?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1408) HKorn válasza CB (#1396) üzenetére


HKorn
addikt

A telefonnal folyamatosan össze van BT-kapcsolva, ez nem fogyaszt sok energiát. Az AOD viszont igen.

Run&Ride

(#1409) Deck válasza zsolt160 (#1406) üzenetére


Deck
titán

Kapcsold ki. Énis kikapcsoltam mert, rohadtul zavart. :))

PS5

(#1410) ntomka válasza zsolt160 (#1405) üzenetére


ntomka
nagyúr

Stressz és alvás figyelés van benne?

ツ Headphones on - World off

(#1411) calvin76


calvin76
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire kockázatos az óra külföldi, gari nélküli változatának vásárlása? A fórumot (is) olvasgatva nem igazán láttam, hogy komolyabb típushibák jelentkeznének.

(#1412) Deck válasza calvin76 (#1411) üzenetére


Deck
titán

Mennyi úgy? Vagy nem publikus? :))

PS5

(#1413) calvin76 válasza Deck (#1412) üzenetére


calvin76
tag

Nem titok, itt van a HA-n :)
65e

Amit még elfelejtettem mondani, hogy a 42-es női változat.

[ Szerkesztve ]

(#1414) zsolt160 válasza ntomka (#1410) üzenetére


zsolt160
tag

Ja igen az kimaradt, igazából csak az "edzés" nincs használva, főleg, hogy dolgozom.

(#1415) Zsoltg4s válasza calvin76 (#1413) üzenetére


Zsoltg4s
tag

[link]
Nézz szét itt.
Itt van rá gari is, nagyon korrektek!

[ Szerkesztve ]

(#1416) ntomka válasza zsolt160 (#1414) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem azért furcsa ez, mert én ennél többre csak edzéssel kombinálva használom, de 4-5 nap a max.

ツ Headphones on - World off

(#1417) Deck válasza calvin76 (#1413) üzenetére


Deck
titán

Ugyanennyi üzletben is garival. :)) [link]
Neked lesz? Mert, én is sokat gondolkodtam a 42mm vs 46mm verzió között. (vékony csukló) de ugye a 46mm-es sok mindenben jobb és kaptam innen segítséget, hogy nem nagy a 46mm-es sem.. És hát örülök is neki, hogy azt vettem. :R

PS5

(#1418) zsolt160 válasza calvin76 (#1413) üzenetére


zsolt160
tag

Én itt kint Ausztriába MediMarkt-ba vettem, 189 euró volt. 325 volt akkor ez euró azt hiszem. Egyedül a kis hiba ha beázik ki kell szárítani és nem lesz rossz a hang. Van akinek gyorsan merül, de nálam nem jellemző.

(#1419) calvin76 válasza Zsoltg4s (#1415) üzenetére


calvin76
tag

Köszi, sajnos pont az az arany változat nincs náluk.

(#1420) zsolt160 válasza ntomka (#1416) üzenetére


zsolt160
tag

Most tartok 4 napnál zene hallgatással pluszban, 21%-nál van. Ja, ami még ki maradt, éjszaka a telefon repülős üzemmódban van (éjszaka 7 órát), és napközben a telefon nincs nálam, AZ összesen kb. 12 óra kapcsolat nélkül üzemel az óra.

(#1421) Deck válasza calvin76 (#1419) üzenetére


Deck
titán

Refined Gold? Na ez tényleg drágább :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1422) calvin76 válasza Deck (#1417) üzenetére


calvin76
tag

Dehogy, a feleségemnek :) Csak ez tetszik neki, képtelenség meggyőzni másról...

(#1423) Deck válasza calvin76 (#1422) üzenetére


Deck
titán

Világos! :D

Így azért 20k a különbség az új garis és nem garis között. Lehet a 99%-ba esel és semmi gond nem lesz vele akkor még spórolsz is, de ha nem akkor attól függőben mi lesz vele, akár komoly ráfizetés is lehet. Komoly dilemma :))

PS5

(#1424) HKorn válasza calvin76 (#1422) üzenetére


HKorn
addikt

Külföldi rendelés európai raktárból? Ha már így sincs úgy sincs gari. Szerintem olcsóbban megúszod, bár most nem néztem rá mennyiért mennek Alin.

Run&Ride

(#1425) zsolt160


zsolt160
tag

Már csak 5 napot bírt ki az óra zene hallgatással, és az új szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#1426) HKorn válasza zsolt160 (#1425) üzenetére


HKorn
addikt

Kapcsold ki az automatikus sportfelismerést, szerintem az biztos, hogy szívja az akksit.

Run&Ride

(#1427) bagyulus válasza HKorn (#1426) üzenetére


bagyulus
tag

Szia! Ezt hol lehet megtalálni? Kapcsold ki az automatikus sportfelismerést.

(#1428) HKorn válasza bagyulus (#1427) üzenetére


HKorn
addikt

Beállítások/Edzésbeáll.

Run&Ride

(#1429) bagyulus válasza HKorn (#1428) üzenetére


bagyulus
tag

:R

(#1430) Themes válasza Macika66 (#1360) üzenetére


Themes
aktív tag

Gagyi műanyag vízálló órákkal már próbáltam és nem lágyul meg deformálodik egyáltalán! Látom többet próbáltál már..... :C

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#1431) Macika66 válasza snakebait (#1398) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam 6-7 nap, folyamatos pulzusfigyeléssel, AOD-dal.

Minden ugyanígy, de AOD nélkül 9-10 nap.

[ Szerkesztve ]

(#1432) ntomka válasza Macika66 (#1431) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jo lenne ezek mellé az értékek mellé minden beállítást látni pontosan, meg minimális statisztikát a használt körülményeiről. Azt látom nagyon sok apróság tudja befolyásolni az üzemidőt.

ツ Headphones on - World off

(#1433) zsolt160 válasza HKorn (#1428) üzenetére


zsolt160
tag

Köszi, nem gondoltam volna, hogy igy el dugták. :R

(#1434) krisz727


krisz727
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1435) zsolt160 válasza ntomka (#1432) üzenetére


zsolt160
tag

Sőt mint írtam, 3 óra zenehallgatásnál ha fel volt töltve az óra csak 3%-ot esett, most 12%-nál 6%-ot eset.

(#1436) ntomka válasza zsolt160 (#1435) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem pl be van kapcsolva az órás aktivitás figyelmeztetés is, valszeg ez is meríti aktívan. Cserébe számomra hasznos, munka közben tényleg hajlamos vagyok elfelejteni még inni is. :))

ツ Headphones on - World off

(#1437) zsolt160 válasza ntomka (#1436) üzenetére


zsolt160
tag

Ez mi is pontosan és hol van neked bekapcsolva?

(#1438) HKorn válasza zsolt160 (#1437) üzenetére


HKorn
addikt

Health app / Eszközök / Óra menü / Egészségfelügyelet / Tevékenység emlékeztető

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1439) morfeus08


morfeus08
tag

Sziasztok!
A mostani frissítéssel bejött automata mozgásfelismeréssel kinek mi a tapasztalata? Elvileg felismeri a sétát is, de valahogy a tegnapi fél óra gyaloglást csak nem akarta, pedig nem is sétálok lassan is a kezem is mozgott.

(#1440) zsolt160 válasza HKorn (#1438) üzenetére


zsolt160
tag

Ja a felkelés sokat ültél! Értem köszi! :R
Bár nálam fekvésnél is azt írja kelljek fel. :DD

(#1441) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem volna hogy használja valaki az órát konditermi edzéshez?Ha igen mik a tapasztalatok?Én kb. egy hónapja vásároltam egy Honor Magic Watch 2-t.Gyönyörű meg minden,de edzéshez borzalmas!Nagyon alacsony pulzus eredményeket mér!Egyidőben próbáltam egy Fitbit Charge 3-mal. 20 -30 szívverés különbségek voltak!A szívem kalapált mint egy állat a Honor meg 110-120 között mért!A Fitbit 150-161!Szóval esetleg próbálta valaki súlyzós edzés közben?A válaszokat előre is köszönöm!

(#1442) csipuka válasza Deck (#1385) üzenetére


csipuka
senior tag

Nna tallatam uj watchface-t ami teccik, es kiprobaltam. Sajna az elozo elveszik. Egyelore ugy nez ki, hogy csak 1-et tudok felrakni. Probaltam torolni a fenn levo face-eket, de nem segitett, szoval nem tarhely problema az oka. Valamiert nalam nem megy. Sebaj, nem valtogatok soxor.

(#1443) Deck válasza csipuka (#1442) üzenetére


Deck
titán

Valamit pedig akkor rosszul csináltál.

PS5

(#1444) DonDragonka válasza Deck (#1443) üzenetére


DonDragonka
őstag

Párszor már írtam, pár vissza visszatérő dologról, de elég sok új topiclakó van... Szóval itt egy kis összefoglaló...

Aksi témához...
Az már egy többszörösen tesztelt tény, hogy mind a GT mind pedig a GT2 lassabban merül ha nem csak addig van töltőn amíg a 100%-ot eléri hanem mondjuk egy egész éjszaka.
Nekem ezzel a töltési megoldással pont 14 napig bírja a GT2-m, ezekkel a beállításokkal:
AOD, mozogjmárkisgazdám, vajonmostedzelekisgazdám, hang, állandó GPS követés (huawei telón ez beállítható az alkalmazásban) OFF
Minden más ON (pulzus, alvás, stressz, leválás, emelésre ébred, stb stb)
Fényerő fix 5
Alvás automatikus (kijelző beállítás)
Rezgés erős
Kb minden programtól ami értesítést tud küldeni kapja az óra is. Ami nálam napi szinten kb. 80-100 üzenet mert a telóban két kártya van s jönnek a céges mail üzenetek is...
Még valami.... Az sem mind1 milyen óralapot használsz. Ha olyat ami sok szenzor adatait jeleníti meg akkor az értelemszerűen jobban merít míg ha a puritán csak, analóg, óra perc típust akkor az nem... Mondjuk engem ez nem érdekel, mert akkor meg semmi értelme az órának. Jelenleg a DigitalLightBlue van beállítva az meg majdnem mindent is mutat...
Átlag(!) Napi 1 hívást bonyolítok le az órán keresztül, max 5 percesek általában.
Jaaaa edzés... Na arra szinte soha nem használom a vekkert. Nincs időm rá... :-D

Egyszer teszteltem mit bír az óra ha csak óra. Semmire nincs használva, minden OFF(emelésre ébred ON) és a számlap is analóg óra+perc... 11. napnál járt 64%-on... Persze ez egy tökéletesen értelmetlen teszt volt, pusztán csak érdekelt...

Aztán néztem azt is, hogy mi van akkor ha minden, de minden ON...
A Jézus funkción(kelj fel és járj) kívül minden be volt kapcsolva. Pontosan hét nap alatt ment le 5%-ra...

Víz, strand, fürdés...
Az óra állandóan rajtam van, strandot, fürdést jól tolerálja, soha nem volt semmi probléma a vízállósággal

Szauna...
Gyári ajánlás, hogy szaunába ne vidd. Idézem:
How to Take Care of Your HUAWEI WATCH GT 2:
...
Avoid wearing the watch while snorkeling, taking a hot shower, in a hot springs bath or sauna (steam room), diving, water skiing, or engaged in other water sports or deep-water(50m+) activities.
Persze viheted. Mert ugyebár ez csak azt kéri kerüld el, hogy bizonyos körülmények között használd. De szerintem ezzel mész gariztatni, pont ezért a kis megjegyzésért van jogalapjuk elküldeni a fenébe... Az meg kinek hiányzik? Amúgy az óra szerintem is bírná... de én nem teszteltem még :-)

NFC...
Van az órában aktív NFC, de nem használható semmire, sajnos zárt a chip ezért még egy szaros névjegyet se tudsz beírni... Ezt a funkciót Kínában lehet használni. Azon kívül ha jól tudom más országokban nem. (Sajnos)

Az óra mint kihangosító...
A hang minősége hívás közben normális. Nem kiváló, nem rossz, átlagos. Teljesen jól lehet érteni amit a másik mond. Amit Te mondasz azt is tökéletesen hallják.
Kb. úgy kell elképzelni mint a pár generációval ezelőtti telefonoknál amikor a beépített hangszórót használtad kihangosításra...

(by the way, ha valakit érdekel hogy lehet "munka mód"-ban érkező üzeneteket az órára küldeni szóljon, arra is van megoldás... Ugyebár az egy gép a gépben funkció és azokat elvileg nem éri el az óra amik azon belül jönnek... Ezt a megjegyzésem az érteni fogja aki használja a "munka mód-ot")

Bocs ha hosszú lett... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#1445) snakebait válasza csipuka (#1442) üzenetére


snakebait
senior tag

Biztos, hogy a régi módszerrel tetted fel(kínai id., béta health), kü. én is így csinálom-csináltam, ezzel csak egyszerre egyet tudsz feltenni. Van egy másik, úgynevezett taicsi módszer, ezzel egyszerre több tehető fel. Utóbbit nem próbáltam, mert nekem nagyon kevés számlap tetszik,nem cserélgetem.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#1446) ntomka válasza DonDragonka (#1444) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha egész éjszaka töltöd, miért van bekapcsolva az alvásfigyelés? :)

ツ Headphones on - World off

(#1447) HKorn válasza ntomka (#1446) üzenetére


HKorn
addikt

Gondolom nem minden éjszaka tölti :)

Run&Ride

(#1448) ntomka válasza HKorn (#1447) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jogos. :))

Egyelőre nem tudom elképzelni mindent bekapcsolva (ahogy nekem is van) + némi edzés mellett hogy bírhat ki 7+ napot ez az óra. Tegnap délután töltöttem fel teljesen, kicsit tovább is töltőn volt, nem telt még el a 24 óra és ebben még edzés sem volt, de már 87%-on áll.

ツ Headphones on - World off

(#1449) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Sziasztok!
Nagyon primitív kérdésem lenne!
Mire használatos beosztás van belegravírozva az óra házába? A mindenhatóért sem bírok rájönni. :W

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#1450) morfeus08 válasza Gyugyu1987 (#1449) üzenetére


morfeus08
tag

Szia!
24 órás időjelzés, vannak olyan számlapok aminek van 24h mutatója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.