Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) inthro


inthro
aktív tag

Sziasztok.

Nem régen használom a Watch GT2 órámat és hol a telefonnal együtt méri a lépéseket, hol nem. Az időjárás úgy szintén.
Ma reggel például felkeltem és már az időjárást nem is mutatja csak egy felkiáltó jel van ott, a lépéseket meg magának számolja, de a telefon többet mutat.
Estére wifi és mobiladat kikapcsolva.
Van erre valami beállítás, hogy együtt számoljon a kettő?
Pl ha az órával megyek, de a teló nincs ott akkor később a teló hozzászámolja azokat a lépéseket is amit az órával teszek.
Sajnos nem igazán akar összhangban lenni a dolog.

◕‿◕

(#1702) dongasre válasza adamfriday (#1693) üzenetére


dongasre
tag

Vègül megoldotta egy teló reset. Addig meg se mukkant èrtesítèsnèl :)

SM s21+

(#1703) Norby021


Norby021
csendes tag

Hello!
Van valaki aki Iphone telóhoz használja ezt a órát?
Mik a vélemények róla ajánlott hozzá? vagy mikre kell figyelni,milyen funkciók nem müködhetnek?

(#1704) szelim74 válasza TrollfateeR (#1699) üzenetére


szelim74
csendes tag

Nekem Amazfit Bip-em van. Az extra óralap itt is extra energiát igényel. Ötödére is visszaeshet az akkuidő. Egyszer próbáltam, azóta csak alappal használom. Így elbóklászik 70 napot óraként (+értesítések), extra lappal 10-12 nap és annyi.

(#1705) ro3000 válasza Norby021 (#1703) üzenetére


ro3000
tag

Minden működik. Egyedül a számlapokat nem tudod cserélgetni.

(#1706) CHIPman válasza ntomka (#1700) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam gyári számlappal, AOD-vel az 5 nap simán hozható HMW2-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1707) g0dl


g0dl
addikt

Az utóbbi napokban a gps fix megtalálása sokkal lassabb lett.
Egyszer láttam felvillanni egy feliratot, hogy lejárt a gps adat. (gondolom a-gps-ről van szó)

Hogy tudom ezt frissíteni?

(#1708) Csika11


Csika11
csendes tag

HMW2-m van. Másfél óra úszás után, az edzés lezárását követően kiírta, hogy "víz kifolyatás" majd a hangszóró rezegni kezdett és valóban fröcskolt belőle a víz. Később kb. 10 perc úszás után ez nem jelentkezett. Tud valaki erről a működésről? Vízben töltött időtől függ, vagy érzékeli a "vizesedés" mértékét?

(#1709) pdave válasza szelim74 (#1704) üzenetére


pdave
aktív tag

Mi számít extra óralapnak? Amit külön kell felrakni, megkerülve a gyári appot, vagy amik a gyári appban választhatóak? Nekem még nem sikerült 8 napnál többet kipréselnem belőle, pedig nem sokat használom, max heti 1-2 rövid bringa trackelés, meg néha telefonálok rajta, stressz kikapcsolva, fényerő automata.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1710) szelim74 válasza pdave (#1709) üzenetére


szelim74
csendes tag

A gyári alapbeállításon kívül bármi. Ha mást választok, már viszi az akkut. De ez Amazfit, nem tudom Huawei/Honor hogyan kezeli ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Norby021 válasza ro3000 (#1705) üzenetére


Norby021
csendes tag

Ezt h érted? Az órán van x db számlap gyárilag,azokat miért ne lehetne változtani?
Ill az AOD funkció is müködik állandóra téve?

(#1712) bandigyerek válasza Norby021 (#1711) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Gondolom úgy értette, hogy az egészség app-ban választhatóak, azok a gyári alapok. Minden más mókólás, meg sufnituning erőforrás-zabáló lehet.

(#1713) Csika11


Csika11
csendes tag

Ma 6 órás túrán voltunk, melyet hegyi túra edzésként követett az óra (HMW2). Ez idő alatt 28%-ot merült az akkumulátor, ez óránként 4.67%, így folyamatos GPS-szel kb. 20 órát bír, a gyártó által jelzett 30 órával szemben. Az útvonal rögzítés tökéletes! A túrához volt egy térkép, mely tartalmazta az útvonalat (teljesítmény túra). A healt-ban rögzített útvonal tökéletesen azonos volt az előre kiadott, teljesítendő útvonallal, leszámitva azt a 400m-t, melyet mi hoztunk létre egy tervezett kítérővel-de ez is megfelelt a valóságnak. Nagyon elégedett vagyok.

(#1714) HKorn válasza Csika11 (#1713) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt jó hallani, 20 óra folyamatos GPS működés szerintem bőven elegendő.

Run&Ride

(#1715) Deck válasza bandigyerek (#1712) üzenetére


Deck
titán

Semmivel se esznek több aksit a custom wf-ek. (kivétel biztos van, de a többség tuti nem) Legalábbis amiket én használok.

PS5

(#1716) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok! Az órával kapcsolatban felmerült bennem, hogy a töltés megoldható-e rendesen powerbankról, mármint fel lehet-e tölteni 100%-ra, vagy közel 100%-ra? Jelenleg egy Huawei band 4 Pro-t használok amivel az a problémám, hogy powerbankról nagyjából 60%-ig képes csak töltődni, utána valamiért leáll a töltés (több powerbankal is kipróbáltam és mindnél ugyan ez volt), így több napos túrák során problémás a dolog. Többek között ezért szeretnék váltani valami nagyobbra és komolyabbra, de nem szeretnék megint egy ilyen töltési problémába belefutni. :D Ha valaki kipróbálná a kedvemért a fent leírt töltési módot és megosztaná a tapasztalatát akkor végtelenül hálás lennék. :)

(#1717) CHIPman válasza Russel009 (#1716) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A Xiaomi néhány PB-jánál van olyan opció, hogy lassú töltés, pont azért, hogy ne lője le, amikor már kevés áramot vesz fel. Neked ez nem megoldás?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1718) Russel009 válasza CHIPman (#1717) üzenetére


Russel009
csendes tag

Akár az is lehet. Én is erre gyanakodtam, hogy ilyesmi van a háttérben.

Válaszod alapján elkezdtem googlizni és van is egy ilyen powerbankom, holnap ki is próbálom.

Köszönöm a fejtágítást! :))

[ Szerkesztve ]

(#1719) Black_Raven válasza Russel009 (#1718) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Én a Honor Band 4-emet töltöttem mindig 2200mAh-s powerbankról és mindig feltöltötte 100%-ra. 1A-ral ment.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1720) zeee válasza Csika11 (#1713) üzenetére


zeee
senior tag

Nem dicsekvésképp de.... 19-én szerda este 9-kor vettem le egy szokásos töltésről. Nem szoktam tovább rajta hagyni, P20 gyári töltőjével töltöm, amint eléri a 100%-ot, már húzom is a töltőről. Digital Blue Face számlapot használok. TrueSleep engedélyezve, folyamatos pulzus figyelés inteligensen és automata stressz vizsgálat is bekapcsolva, automatikus fényerővel. Az óra éjjel nappal rajtam van.
Másnap csütörtökön lenyomtam egy egy 3.5 órás (GPS) gyalogtúrát, majd szombaton lenyomtam egy 4,5 órás szintén gyalogtúrát. Ergó 8 órát ment a GPS, eltelt majdnem 5 nap és 49%-on van akksi. Szerintem ez kiemelkedően jó, szerintem péntekig simán kihúzza.
Bárcsak a teló is így bírná :D

[ Szerkesztve ]

(#1721) Csika11 válasza zeee (#1720) üzenetére


Csika11
csendes tag

Ez tényleg kiváló. Én pénteken este 6-közé vettem le a töltöről, azóta 6 óra túra, 1 óra bringa és fél óra gps-el kísért séta. Most (3 nap után) már csak 31%. Ez azért vérszegényebb. Bár napi 50-60 értesítés is van. Bekapcsolva azok vannak, mint Nálad is. Az aksi meg "formálódik", ez volt a 2. töltés.

[ Szerkesztve ]

(#1722) g0dl válasza zeee (#1720) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem az a mérvadó, hogy gps használattal mennyit bír, nem csak akkor, mikor csupán karóra.
Ha egy hosszú hétvégén, gps-es túrázással sok mozgással nem gond, ha otthon marad a töltő, az már egy jó eredmény az apple/samsung összehasonlításban.

Engem az zavar leginkább, hogy a biciklizést nem ismeri fel automatikusan, és hogy egy picit hosszabb gyaloglásnál érdeklődik, hogy akkor ez most milyen edzés. Az emberek szoktak edzésen kívül is gyalogolni.

(#1723) Csika11 válasza g0dl (#1722) üzenetére


Csika11
csendes tag

Igen, a leirás szerint a tevékenység felismerésnél csak a séta, futás, elliptikus tréner és az evezés tamogatott., sajnos a bringa nem. Én nem is kapcsolom be.

[ Szerkesztve ]

(#1724) HKorn válasza g0dl (#1722) üzenetére


HKorn
addikt

Teljesen felesleges funkció ez az automatikus spoetfelismerés szerintem. Nálam instant off volt. Ha sportolni megyek akkor a rituálé része hogy bekapcsolom az adott sportot, ha meg épp gyalogolok akkor meg ne csesztessen feleselgesen

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1725) csipuka válasza HKorn (#1724) üzenetére


csipuka
senior tag

Ez jobban mukodott a Samsung orakon. Az felismerte a mozgast, es elindult visszamenolegesen a szamlalo, mindenfele interaktivitas nelkul.
En is kikapcsoltam ez ezen az oran, de inkabb csak azert, mert fel ora utan se akarta felismerni a setat. Ha akarok valamit, akkor elinditom manualisan.

(#1726) g0dl válasza HKorn (#1724) üzenetére


g0dl
addikt

Igen valóban, így felesleges.
Én Garminról jöttem, az felismerte a biciklizést. és szépen szerepelt a napi jelentésben, hogy tekertem 1 órát akkor is, ha nem indítottam edzést mert pl. eltekertem a strandra .Azt gondoltam itt ez való erre. Igaz a garmin meg sokszor a bevásárló kocsi tologatást is kerékpározásnak érzékelte ( ami egyébként az órán érzékelhető mozgás tekintetében valóban hasonló).

Az ebből a szempontból jobb, de pl. az a nap közbeni alvást nem regisztrálta, ez meg simán tudja.

(#1727) pusihusi válasza Brekecs (#200) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia hol rendelted?

Üdv. Feri!!

(#1728) zsolt160


zsolt160
tag

Én Amazonon rendeltem, egy szürke és egy fekete volt a csomagban, 8 € volt.

(#1729) pusihusi


pusihusi
addikt

https://www.mobilasz.hu/okosora-szilikon-vedo-tok-keret-szurke-szilikon-elolapvedo-is-huawei-watch-gt-2-46mm-p@165366
Sziasztok valakinek van ilyen tok védője? Milyen ?

Üdv. Feri!!

(#1730) atee84 válasza snakebait (#1445) üzenetére


atee84
csendes tag

Szia! Engem érdekelne a menete a munka profil értesítéseinek megjelenítésének. Sima GT-m van. Telefonon Mobileiron. Köszi

(#1731) zsolt160 válasza pusihusi (#1729) üzenetére


zsolt160
tag

Enyém is ilyen, én szeretem, igaz a víz alá mehet. De szerintem mindegyik ilyen, egyforma.

(#1732) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok!

Elég sok hozzászólást végig pörgettem, de nem találtam választ a kérdésemre. Ahogy olvasom elég nagy intervallumban mozog a felhasználói tapasztalat az üzemidővel kapcsolatban. Ami engem igazán érdekelne, hogy mindenféle értesítés és egyéb akkuzabáló funkció kikapcsolása mellett az óra tényleg képes az akár 2-30 órás folyamatos GPS-es tevékenység monitorozására? Pl egy Kinizsi 100asra érdemes elindulni vele?

(#1733) csipuka válasza Russel009 (#1732) üzenetére


csipuka
senior tag

Ez viszonylag extrem felhasznalas. Ha megvan az orad, akkor kikapcsolsz mindent es csak a GPS-t hasznalva leteszteled, lerakod 24 orara. Mas nem igen fogja ezt megcsinalni neked.

(#1734) Russel009 válasza csipuka (#1733) üzenetére


Russel009
csendes tag

Igen, tisztában vagyok vele hogy a felhasználok 99%a nem feszegeti a határokat, de reméltem, hogy talán akad 1-2 hozzám hasonló elvetemült ember. :D

(#1735) g0dl válasza Russel009 (#1734) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem ilyen célra inkább célezközt, vagy mobilt (esetleg több) powerbankkal.

(#1736) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Ki lehet kapcsolni azt, hogy ne figyelmeztessen X km megtétele után pl biciklizés közben? Az appban az Edzéseknél a Hangos emlékeztetők ki vannak kapcsolva, mégis hangoskodik az óra :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1737) zsolt160


zsolt160
tag

Az órán az edzésnél a kiválasztott edzés típusnál a fogaskerék itt az emlékeztetés intervallum, nincs. Illetve pulzus szám ki, edzés hatása ki.

(#1738) pdave válasza zsolt160 (#1737) üzenetére


pdave
aktív tag

Az órán nekem csak Cél beállítása, Emlékeztető, Képernyő mindig és Eltávolítás van.
Viszont levettem a hangerőt, miután elindítottam most egy edzést, remélem megjegyzi, és így marad :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1739) sniperboy78


sniperboy78
csendes tag

Sziasztok gt2e karórám van és olyan probléma merült fel többször is hogy gps túrázánál teljesen más adatot mutat mint a mellette lévő magic watch 1 értem ez alatt térkép szerint 440m magasan voltunk, magic eatch ennyit mért még a gt 2e 614m-et. Küldjem vissza gariztatni?

(#1740) brcz


brcz
tag

Sziasztok. Az órával whatsapp hívásokat is lehet fogadni?

Köszi előre is!

(#1741) csipuka válasza brcz (#1740) üzenetére


csipuka
senior tag

Nem, VOIP hivas nem tamogat.

(#1742) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok, ilyen órát szeretnék vásárolni. Iphoneval használnál. Van olyan lényeges dolog, amit nem tud az óra iOS-el? Egy tesztvideóban láttam, hogy mailekbe nem lehet beleolvasni. Ez nem oldódott meg közben? köszi

(#1743) Inarus válasza pumsz (#1742) üzenetére


Inarus
addikt

Javítsatok ki, ha tévednék, kb fél éve használtam iOS-szel az órát, de ha jól tudom:
- Térképes nézet nincs az edzésekhez az iOS appban.
- Zenét nem tudsz másolni a tárhelyre az iOS appból.
- Számlapokat nem tudsz cserélni az iOS appból.
- Edzésterveket nem javasol az iOS app, szemben ugye a droidos verzióval.

(#1744) zsolt160 válasza pdave (#1738) üzenetére


zsolt160
tag

Mi a verzió az órán, mert nálam pont a bicaj így néz ki:


(#1745) Csika11 válasza csipuka (#1733) üzenetére


Csika11
csendes tag

Nálam, ha nincs a karomon, nem mér pulzust. Bár edzés indítás után még nem próbáltam. Ha nem mér pulzust, akkor nem lesz valós az üzemidő az asztalra tett módszerrel. Fentebb írtam, hogy 6 órás túra alatt 28%-ot merült az akku.

(#1746) csipuka válasza Csika11 (#1745) üzenetére


csipuka
senior tag

A kollega ki akart kapcsolni mindent ami eszi az akksit. Nekem ebbe beleesik a pulzus is. Szoval asztalra lerakva kaphat eredmenyt. A te meresed is mervado, ebbol mar lehet kalkulalni

(#1747) pdave válasza zsolt160 (#1744) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi, nálam az alsó képen látható opciók nincsenek.
A verzió 1.0.8.16

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1748) zsolt160 válasza pdave (#1747) üzenetére


zsolt160
tag

Pedig ugyan az a verzió az enyémen is... Hmmm, érdekes.

(#1749) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Üdv mindenkinek! Becsaptam a lecsóba én is egy ezüst verzióval. Aliról már érkezik hozzá kijelző védőüveg és szíj. Amazfit bip-ről váltok, kíváncsi vagyok ahhoz hogyan fog illeszkedni a használata. Sokszor bringázok, túrázok. A bip gps nélkül elketyegett sokszor 1 hónapig. Túrázással, bringázással ritkán kért 1 hétnél hamarabb töltést. Remélem ez is tudja majd az én használatommal az 1-2 hetet.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1750) pdave válasza dajkapeter (#1749) üzenetére


pdave
aktív tag

Kíváncsi leszek, nekem 7 napnál többet még nem sikerült belőle kipréselni, pedig nem sokat sportolok. De itt többen írták, hogy 1-2 hetet is megy nekik, lehet az enyém egy péntek délutáni darab

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.