Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) PHARD


PHARD
tag

Ez az óra méri a véroxigén szintet?

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#302) snakebait válasza PHARD (#301) üzenetére


snakebait
senior tag

Ha jól tudom nem,és nem is látok benne ilyen menüt,opciót.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#303) PHARD válasza snakebait (#302) üzenetére


PHARD
tag

Igaz hogy nekem a Honor van, de a számlapon van olyan. Csak nem mér, nincs ott adat

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#304) hatD válasza PHARD (#301) üzenetére


hatD
tag

Igen.

Nézd meg a kezelési 26. oldalán kezdődik a leírás.
Nem mérést tudsz kezdeményezni, hanem a korábban Általad kezdeményezett edzést értékeli ki, lásd alább.
"Az Erőnléti szint alkalmazás elsősorban az edzésterhelést és a VO2max változását követi
nyomon.
Az óra a pulzusszámot ĒªăžÃ× edzésmódokból gyűjti az edzésterhelést – ilyen például a futás,
a séta, a kerékpározás és a mászás –, a VO2max értéket pedig olyankor gyűjti, amikor elkezd
egy szabadtéri futóedzést. Az óra nem tudja megjeleníteni az erőnléti szintjét, ha még
semmilyen VO2max értéket nem gyűjtött. A VO2max változás csak akkor jelenik meg, ha Ön
legalább hetente egyszer használja a Szabadtéri futás módot (edzésenként 20 perc alatt
legalább 2,4 kilométer), és az óra egy hétnél hosszabb idő alatt legalább két VO2max értéket
összegyűjt."

(#305) Rolly válasza hatD (#304) üzenetére


Rolly
veterán

kár, hogy csak futásnál... elipszisznél nem méri ... :( mondjuk ugye itt nem tudja a távot :) ...

(#306) PHARD válasza hatD (#304) üzenetére


PHARD
tag

Köszi. Kár, mert a 12 ezres karkötő tudta. De azért valahogy feldolgozom! :) Asszem kimegyek futni :)

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#307) TGa válasza PHARD (#306) üzenetére


TGa
tag

A véroxigén szintet nem mér. Amire rákérdeztél az az oxigén telítettség, maximális értéke 100% lehet. Ezt pulzoximéterrel mérik. Az óra a VO2max értékét méri. A VO2max érték megmutatja, hogy hány milliliter oxigént szállít és vesz fel a test 1 kilogrammja percenként (ml/kg/min). Az előbbi egészségügyben használatos adat, míg utóbbi a sportban fontos mutató.

(#308) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy ilyen óra vásárlásn, de egy valamire nem találom a választ. Lehet hívást fogani az órán. Szuper. Gondolom ha az órán veszem fel a bejövő hívást, kihangosítóként működik. Ez tiszta. Mi van akkor, ha a bjövő hívást a telefonon veszem fel? Akkor is a hang az órán jelenik meg, vagy automatikusan a telefonon tudok beszélgetni a másik féllel? Nem szeretném kihangosítóként használni valószínűleg soha, ezért érdekelne a kérdés. Köszönöm előre a válaszokat! :)

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#309) jegenye77 válasza Ubi (#308) üzenetére


jegenye77
addikt

Természetesen a telefonon.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#310) Ubi válasza jegenye77 (#309) üzenetére


Ubi
tag

Köszönöm! :R Azért kérdeztem, mert volt már olyan (ugyan noname) órám, ami mindenképp az óra hangszórójára továbbította a hangot. Ezt szerettem volna elkerülni. :)

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#311) SharpSA válasza Ubi (#310) üzenetére


SharpSA
veterán

A telefonon ki lehet választani utólag az órát is, mivel Bluetooth eszköz, ugyanúgy működik, mint egy füles vagy kihangosító.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#312) goldister válasza jegenye77 (#309) üzenetére


goldister
tag

Én is hamarosan vennék egy ilyen órát.
Hasonló a kérdés. Pl biciklizés közben, bluetooth fülessel zenét hallgatva hívnak. ( headset a telefonhoz van kapcsolódva) Ekkor elvileg látom az órán, hogy ki hív. Ha órán veszem fel, akkor hol fog szólni? :F

(#313) jegenye77 válasza goldister (#312) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor csak az órán hallod.
Fülesen kell felvenni akkor ott hallod.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#314) Ubi válasza jegenye77 (#313) üzenetére


Ubi
tag

Lényegében úgy működik, hogy a beérkező hívást ahol felveszed, ott hallod? És mi a helyzet a kimenőkkel? Ahol indítod, ott hallod azt is?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#315) hard74 válasza Ubi (#314) üzenetére


hard74
senior tag

Kimenő szintén ott hallatszik ahonnan indítod.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#316) goldister válasza jegenye77 (#313) üzenetére


goldister
tag

Akkor ehhez keresnem kell egy megoldást. Remélem tasker segít :)
Az a baj, hogy a headset nyakba akasztós és ilyenkor a kabát alatt van. Elég macerás biciklizés közben levetkőzni, hogy fel tudjam venni a hívást. :DDD

(#317) Ubi válasza hard74 (#315) üzenetére


Ubi
tag

Köszi! :R Így már tiszta!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#318) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan Honor Watch Magic 2, de ha beállítom az AOD-funkciót az órán akkor amikor bekapcsolna felvillan az analóg óra és teljesen elsötétül a képernyő. Majd nem lehet felébreszteni meg semmit csinálni vele, nem mutatja az AOD analóg órát. Erre van valami megoldás? Ez inkább készülék vagy FW probléma?

(#319) SharpSA válasza goldister (#312) üzenetére


SharpSA
veterán

Az órán. A telefonon át lehet állítani utólag a hívás hangjának helyét az összes csatlakoztatott eszköz valamelyikére.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#320) adamfriday válasza Lanash (#318) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ha jól értem ugyanez a gond? [link]
Talán a kolléga tud segíteni, ha közben megoldódott.

(#321) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintetek melyik típust érdemes most megvenni ?
A Huawei Watch GT 2 vagy a Honor magic watch 2?

A honor magic watch 2 olcsóbb és ugyan azt tudja mint a Huawei Watvh GT 2.

[ Szerkesztve ]

(#322) Lanash válasza adamfriday (#320) üzenetére


Lanash
aktív tag

Igen, ugyan ez a gondom. Nem tudom hogy ez számít-e, de én iPhone -al használom és 1.0.0.30 az óra FW-je.

(#323) PHARD válasza gyuri2008 (#321) üzenetére


PHARD
tag

Szerintem nézd meg mindkettőt, amelyik jobban bejön, azt vedd meg.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#324) gyuri2008 válasza PHARD (#323) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mind a kettő tetszik de a honor olcsóbb.

(#325) PHARD válasza gyuri2008 (#324) üzenetére


PHARD
tag

Én a honort vettem

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#326) gyuri2008 válasza PHARD (#325) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mi a véleményed a honor-ról?

(#327) PHARD válasza gyuri2008 (#326) üzenetére


PHARD
tag

Ma egy hete vettem. Mint óra is nagyon tetszik. Edzésekhez használom,elég sok dolgot tudok vele figyelni. Van elég számlap, de saját képet is lehet használni. Akksit szombaton töltöttem, most 60 százalékon van, nyomkodásokkal, edzésfigyelésekkek, folyamatos pulzusméréssel. Egyenlőre ismerkedés megy. Sztem jo vétel.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#328) Bennyboy válasza gyuri2008 (#321) üzenetére


Bennyboy
őstag

Úgy tudom ugyan azt tudja mind2 csak a honor olcsóbb. Én azt venném. Nem is értem miért adták ki ugyan azt.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#329) gyuri2008 válasza Bennyboy (#328) üzenetére


gyuri2008
veterán

Melyik strapabíró a fekete vagy a króm?

(#330) PHARD válasza gyuri2008 (#329) üzenetére


PHARD
tag

A krómosnál volt valami kopás ha jol tudom a bőrszijjon.Óratok szerintem mindkettőnél prémium.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#331) gyuri2008 válasza PHARD (#330) üzenetére


gyuri2008
veterán

Van egy 20 mm-es Samsung szürke szíjam majd azt felteszem,talán nem fog annyira lötyögni.

(#332) goldister


goldister
tag

Hasonlította már össze valaki a ezüst Huawei GT2-t az ezüst honor Magic watch 2-vel?
Mennyi a különbség? A Honornál nem világosabb a szíj? Szerintetek?

(#333) jegenye77


jegenye77
addikt

Ha valakinek segít a döntésben akkor a Mobilarénán megérkezett a Honor teszt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#334) CptAdamica válasza goldister (#332) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy tudom, hogy az egyetlen különbség kb az, hogy a Honornál nincs GPS.

Megyen!

(#335) gyuri2008 válasza goldister (#332) üzenetére


gyuri2008
veterán

De igen.
Ellenben adnak hozzá egy fekete szilikon szíjat is.
Benn volt a dobozában.
Le is vettem a bőrszíjat.

(#336) gyuri2008 válasza jegenye77 (#333) üzenetére


gyuri2008
veterán

Erre [link] gondoltál,ha igen nem valami nagy a mozgás.

(#337) adamfriday válasza gyuri2008 (#336) üzenetére


adamfriday
senior tag

(#338) goldister válasza gyuri2008 (#335) üzenetére


goldister
tag

Köszi. Én olyan 90%ban a bőrt használnám. Úszáshoz vennék fel egy szilikont.
Számomra fontos, hogy sötétebb bőr legyen. Világos barna nem jön be.
(Plusz ha Honort venném + egy bőr szíj, már ott járok árban mint a Huawei, plusz itthon van szilikon szíj :DDD )

(#339) Zoli djc


Zoli djc
csendes újonc

A légnyomás értéket honnan szedi le az óra? Nem lehet valahogy kalibrálni, 10-el kevesebbet mutat a valóságtól! 1007-et mutat, pedig 1017-et kellene! :(((

(#340) gyuri2008 válasza Zoli djc (#339) üzenetére


gyuri2008
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok. :(((

(#341) hatD válasza Zoli djc (#339) üzenetére


hatD
tag

Úgy tudom a saját légnyomás érzékelőjéből ovassa ki az adatot, kalibrálását már én is kerestem, eddig eredménytelenül.
Egy rövid időszakon belül következetesen mér és elég pontosan mutatja a magasság változását, kb méterenként már változik a mért magasság, ha elindulsz egy lépcsőn.
Érdemes kipróbálni.
A Wikipédiából idézek egy kiragadott részletet:

"MEMS barométerek
A mikroelektromos mechanikus rendszerek (vagy a MEMS) barométerek rendkívül kicsi eszközök, amelyek mérete 1 és 100 mikrométer között van (0,001–0,1 mm). Fotolitográfiával vagy fotokémiai megmunkálással készülnek . Jellemző alkalmazások a miniatürizált meteorológiai állomások, az elektronikus barométerek és a magasságmérők.
A barométer is megtalálható okostelefonok, mint például a Samsung Galaxy Nexus , Samsung Galaxy S3-S6, Motorola Xoom, az Apple iPhone 6 okostelefonok..."

A bejegyzés már régebbi, remélem, hogy valaki majd elmonja a mi esetünkre érvényes megoldást.

(#342) Atilla85


Atilla85
újonc

Nekem bevált, egy évig galaxy watchot 46mm használtam. Hívás fogadás, értesítések fogadása ami fontos számomra és azt tudja.

(#343) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok! Meg is jöt az óra, nagyon tetszik! De van egy dolog, amit nem értek. Érkezik egy bejövő hívás, amit felveszek a telefonon. De beszélgetés közben van egy új bejövő. A telefonon hallom, hogy valaki becsörgött, de az óra nem jelez ki semmit. Sötét marad. Ez így a normális, vagy esetleg valamit nem állítottam be?

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#344) SharpSA válasza Ubi (#343) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ez így van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#345) Ubi válasza SharpSA (#344) üzenetére


Ubi
tag

Értem. Köszi! :)

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#346) firemanus82 válasza Zoli djc (#339) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nálam is kb 15hPa-t csal negatív irányban. Nem nyom annyira, de nem értem ha már van benne miért nem pontos?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#347) snakebait


snakebait
senior tag

Csak nem akar jönni ez a frissítés 🤔Ígérték kínai új évre, de sehol. Várom már a sok beígért számlapok végett.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#348) #32577792 válasza snakebait (#347) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem kisebb gondjuk is nagyobb most a frissítésnél. Lehet, hogy az összes kapacitást beküldték a gócpontokba.

(#349) kopidoo válasza firemanus82 (#346) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem a xiaomi smart home szenzorok is hozzák ezt a -15hPa-t.

(#350) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Hogyan tudom kinyomni véglegesen azt, hogy az óra ne kezelje a videóhívásokat? Mert az van, hogy elindul a videó hívás és mindig halkabb a hang, ilyenkor bemegyek a bluetooth beállításokba, majd az óra beállításainál kinyomom a felső csúszkát, hogy ne kezeljen videóhívást és olyankor mindig jó lesz a hang, de ha újra csatlakozik, akkor megint benyomja magától...

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.