Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) #86973952 válasza #01993216 (#948) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jah jelvény... :D kicsit félre olvastam. Szerencsére másnak több esze volt, vagy jobb szeme.

(#952) dokee78 válasza #86973952 (#917) üzenetére


dokee78
félisten

Na üdvözlendő,hogy nekiállt két szakértő ezeknek a dolgoknak.
Mire vásárolok,addigra minden le lesz írva.

:R

(#953) #01993216 válasza bubus66 (#950) üzenetére


#01993216
törölt tag

Igen, erre. Furcsa, hogy pont a messenger nincs közte.

(#954) Xaels válasza saca23 (#923) üzenetére


Xaels
félisten

Én is páromnak vettem, igaz az független, de ő ma azt mondta jó választás volt ez a telefon.Elégedett vele többnyire csak a kamerája lehetne kicsit jobb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#955) Zbacsi


Zbacsi
csendes tag

Hálózati alkalmazásoknál lekorlátoztam hogy csak a skype/gmail/opera/navigáció férjen hozzá a mobilnethez. Másra nincs szükségem. Viszont nem kapok jelzést ha jön mail/skype üzenet, illetve a gmail kliens néha nem tud bejelentkezni kézi frissítéssel sem. Biztosan amatőr kérdés, de mit kell még engedélyezni hogy ezek működjenek? :U

(#956) #86973952 válasza Zbacsi (#955) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tedd őket védetté a telefon-kezelőben.

(#957) #22237440 válasza Balathruin (#949) üzenetére


#22237440
törölt tag

Ott valami nem stimmel, mert ma reggel mikor felkeltem 20 százalékon volt az aksim és most megnéztem 66 százaléknál tart. Gyakorlatilag fél óra alatt 46 százalékot telt. Aktív a GPS, WiFi. :K

(#958) #22237440 válasza Balathruin (#949) üzenetére


#22237440
törölt tag

Vadi új a teló? Próbáld meg más áramforrásból tölteni. Megtörténhet, hogy gyárilag hibás az aksija. A töltő tyúkbél nincs megszakadva?

(#959) Balathruin válasza #22237440 (#958) üzenetére


Balathruin
veterán

Persze, 2 töltővel is próbáltam. Több helyen. Kábel nem lehet rossz, abból is kettőt próbáltam.

(#960) #22237440 válasza Balathruin (#959) üzenetére


#22237440
törölt tag

ITT van egy leírás gyors töltési lehetőségre, de több helyen is azt olvastam érdemes éjjel tölteni, mikor az ember pihen és nem foglalkozik vele. Reggelre készen áll és az üzemideje végérvényesen kompenzálja a túl hosszúnak tűnő töltés érzetét, mert igenis az üzemidő nagyon is jól teljesít. :K Gyári leírásokban úgy szerepel, hogy 20 óra az üzemidő. Nem várhatunk el többet, mikor többet foglalkozunk a telefonnal, mint önmagunkkal, kutyánkkal, családunkkal. :N

Apropó, a gyors töltési alternatívák több mint valószínű nem tesznek jót hosszútávon az akkumulátornak. Gondolkozzunk el!

(#961) Balathruin válasza #22237440 (#960) üzenetére


Balathruin
veterán

Otthon egy gyengébb (700-800mA) töltővel töltöm, nem izgat a gyorstöltés, de nem értem miért sok a 2 óra. (gyárival)

(#962) Zbacsi válasza #86973952 (#956) üzenetére


Zbacsi
csendes tag

védettek voltak, ez sajnos nem segített rajta

(#963) #86973952 válasza Zbacsi (#962) üzenetére


#86973952
törölt tag

Energiagazdálkodási sémát állítsd át, segíthet. Alapesetben, ha nem teljesítménycentrikuson van, akkor korlátozza az appokat és a nethasználatot is.

[ Szerkesztve ]

(#964) alok


alok
csendes tag

Kinek hogyan jön be a hozzáadott earbud kialakítású headset?
Nekem konkrétan meg sem marad a fülemben...

(#965) Balathruin válasza alok (#964) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem is túl nagy, szóval nem foglalkoztam vele. Még berakni se tudom.

(#966) Richee11


Richee11
senior tag

Kedves felhasználók!

Lassan 3 éve használom a Sony Xperia SP telefonom, így idejét látom a cserének. Sajnos, vagy nem sajnos, mindig a középkategóriás telefonok közül választom ki a következő készülékem. Jelenleg szemezek a P9 Lite-tal, de mielőtt komolyabban elkezdem olvasgatni a telefon jellemzőit érdekelne a felhasználók véleménye.
Nem vagyok az a hardcore user, aki rootolgatja a telefonokat, meg telepakolja alkalmazásokkal.
Többnyire a Social média (FB, Istagram), pár játék, dokumentum kezelő és egyéb ilyen-olyan alkalmazások vannak a telefonomon.
Az érdekelne, hogy átlag használat meltett Ti mennyire vagytok megelégedve a gyorsasággal, a kamerával, a multitaskkal és az üzemidővel?!

Előre is köszönöm a segítéget!

(#967) jegenye77 válasza Richee11 (#966) üzenetére


jegenye77
addikt

Gyorsaság, üzemidő nagyon jó. Kamera picit gyengébb. Igaz volt már aki lőtt vele pár egész jó képet.
Lehet egy frissítés is javít majd rajta.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#968) Fecc000


Fecc000
csendes újonc

Sziasztok!
Az Extreme Digital oldalán olvastam, hogy a Huawei p9 lite-ban Gyro-sensor van, de nincs benne giroszkóp.
Mi a külömbség? :F

(#969) jatszo válasza jegenye77 (#967) üzenetére


jatszo
aktív tag

+1. Annyival kiegészíteném, hogy a multitaskingot remélem frissítik, mert facebook, chrome gyakran újratölt..

(#970) Richee11 válasza jegenye77 (#967) üzenetére


Richee11
senior tag

És a telefonon mennyi felesleges alkalmazás van? Tudom, ez egyénfüggő, de sajna az androidnak szokása, hogy teljesen felesleges és kevésbé használt appokat is feltesz a telefonra, melyeket nem lehet törölni és csak foglalják a memóriát.

(#971) Athos.187


Athos.187
csendes tag

Sziasztok!

Telekomnál csak online rendelés esetén adnak a telefon mellé okosórát?

(#972) jegenye77 válasza Richee11 (#970) üzenetére


jegenye77
addikt

Párat tudtam törölni párat meg tiltani.
Nekem 3Gb os verzió van. 1,1-1,4 között szokott szabad lenni.
KB 10-15 alkalmazás mindig fut a háttérben. Facse, messenger, viber, fordító program, üzenet, tárcsázó, kamera, kép néző, kép szerkesztő, sygic, poweramp, chrome, Gmail, 3g watchdog.
Chrome ba 8 lap megnyitva. Mikor megnyotom akkor van, hogy újra tölt de kb fél pillanat alatt és így nem is érdekel. De lehet egy frissítéssel ez is változik.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#973) Richee11 válasza jegenye77 (#972) üzenetére


Richee11
senior tag

Az a baj, hogy ha én veszek, akkor mindenképpen szolgáltatónál, ami azt jelenti, hog hozzám sajnos csak a 2 gb-s verzió jut el.

(#974) SzaboZE válasza Fecc000 (#968) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem, ahogy kaptam a válaszokat az derült ki, hogy a giroszkóp sokkal finomabb felbontású mozgásképet érzékel. Magyarul ha pl oldalra döntöd, akkor a sima szenzor érzékeli, de hogy pl pontosan hány fokot, azt már nem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#975) jatszo válasza Athos.187 (#971) üzenetére


jatszo
aktív tag

Igen, csak online rendeléskor jár óra mellé.

(#976) Zsocy155 válasza Richee11 (#973) üzenetére


Zsocy155
őstag

Úgy tudom, akárhol veszed Mo-n, mindenhol 2GB-os van.

(#977) saca23 válasza jatszo (#975) üzenetére


saca23
aktív tag

Hello
Szombaton vettem csajomnak az árkádba és ott adtak hozzá órát.

(#978) #86973952 válasza Zsocy155 (#976) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Itthon árult 3 gigás az már nem oké.

Viszont van pár külföldi, megbízható hely 3 gigás beszerzésre.

(#979) Ronam válasza saca23 (#977) üzenetére


Ronam
addikt

Én a Westendben vettem pénteken, és én sem kaptam mellé órát. Most akkor jár hozzá vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#980) #86973952 válasza Ronam (#979) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet nem volt nekik készleten óra. Meg kell kérdezni vásárlás előtt.

Szerk.:
HA adnak ki személyes vásárlás nélkül is órát, akkor a számla készítésekor a rendszer jelzi nekik. HA kifogytak az órából, akkor nem. Tehát nem tudják elsumákolni, mert akkor a számlán is rajta lesz az óra.

[ Szerkesztve ]

(#981) jatszo válasza saca23 (#977) üzenetére


jatszo
aktív tag

A Telekomnál?

(#982) saca23 válasza jatszo (#981) üzenetére


saca23
aktív tag

Igen a telekomnál az emeleten egész jó kis cucc amúgy!

(#983) Tompika1


Tompika1
csendes tag

Hívás rögzítő alkalmazás tudtok ajánlani, ami működik rajta ?

(#984) bubus66


bubus66
nagyúr

A Fiam készítette a 6-os főúton Szigetvár (Baranya megyében) előtt menet közben beállítások nélkül..

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#985) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok! :)

Olvastam végig a topik utolsó hsz-éig mindent a telóról és két kisebb gond akad, ahogy láttam a hszeken(bárr ez sem mindenkinél/mindenkitnzavar) az egyik a kamera a másik a multitask.
Fura ilyet olvasni. Az én 1,5 éves 4X-em is 2gigás most a 6.0 van rajta EMUI 4.0-val és 5 böngészölapos Opera meg csomó más app vigan elfut kb szemvillanás az appok közt váltani és ujratökteni is csak a játékokat tölti(de ez ugy gondolom egyértelmü,a gémek tul sok komoly eröforrást eméaztenek hogy a háttérben legyenek).Nem értem hogy a 25K-val drágább új szintén 2 gigás P9 L esetén miért van ilyen gond.Lehet nekem nem is lenne gond csak a szakértöket zavarja.

Nem tudom mennyire az de inkább OFF-ba teszem. Kinéztem a fenti okok miatt a P9 Lite-ot az Honor 5X helyett(ezt korábban a mostani 4X leváltsára szememeltem ki) a jóval erősebb SOC miatt(S 616 vs. Kirin 650)és az LPDDDR3-as ram is gyorsabb mint ott asszem.
Szóval oké legyen P9 L de akkor jött a H 7 L amin számomra külsöben is jobban bejön, mint a teso és hardverben csontra egyformák csak a H 7 L olcsobb 10-essel.

A kérdés az hogy ha nem lesz pörgös a H 7 L topikja jöhetek-e ide kérdezni az EMUI 4.1-el, Kirin 650 és appok helyzet ügyben ide?

Van pár régimotoros Huawei szakértö és pár régi ismerös más topikokból így jó lesz itt a hangulat és szakértelmi csapat vetödött össze Porterocka,bubus66 és mások vezetésével :R :R Nagy respect fiúk az összefogalaló is szvsz egyik legjobb itt a forumon :R

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#986) bubus66 válasza Vartanus (#985) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia az előtted levő hsz-be a kép P9 L-el készült. Szerintem nyugodtan kérdezhetsz itt is.

multitask-al semmi gondom nincs vele, mit ahogy a kamerával sem, ha profi képet akarok akkor azt fényképezőgéppel csinálom, arra mire kell szerintem bőven megfelel a P9 Lite kamerája is.

A játékokról nem tudok nyilatkozni mert kinőttem abból a korból..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#987) #86973952 válasza Vartanus (#985) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a baj, hogy az emberek többsége hajlamos elfelejteni, hogy két különböző telefonról van szó. Alapvetően én nem látok gondot abban, ha valaki itt is aktív, de ebből szokott gond lenni, hogy néhányan szoftveresen át akarnak járni. Pl. recovery, gyári vagy custom cuccok.

Sokszor a single kontra dual ROM -ok közötti átjárásból is gondok vannak. Jó példa erre az elődje (P8 Lite), ahol sajnos nem ritka az át-ROM -olás, illetve az ebből eredő hibák.

Egyébként természetes, hogy nincs gond az ide bejárással, de szívesen átjárok/átjárunk oda is.

(#988) bubus66 válasza #86973952 (#987) üzenetére


bubus66
nagyúr

A P8 Litenél a felrakott ROM hibák az olvasás hiánya, meg én értek hozzá a döbbentet, akkor van mikor a telefon meghalt, és akkor jövünk mi képbe, igaz előtte rongyosra gépeltük a billentyűzetet.

A P8 Litenél tapasztaltam olyat, hogy egy hozzá értő user felette a Single telefonra a dual ROM-t és megvolt lepődve, hogy nem áll fel a rendszer..

Meg tudnék mesélni egy két dolgot. Habár neked nem kell, mert napi szinten követed a dolgokat.

Meg mikor az user felteszi a független ROM-ot és utána meg kérdezi tőlem, hogy miért nem lett független a telefonja, jaj de jó is lenne, ha ennyire egyszerű lenne. Addig csodát nem kell várni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#989) SzaboZE válasza Vartanus (#985) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem csont ugyanaz, pl nfc sincs a honorban.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#990) Vartanus


Vartanus
őstag

Köszönöm neketek a válszokat :R

Azt tudom hogy 1:1-ben nem lesz majd átjárás mert mégis két különböző készülék ahol csak az alapok ugyanazok, de a "falazat és tető más".

Lehet rosszul emlékszem de mintha valamely Huawei/Honor tesztben olvastam volna hogy EMUI 4.0 vagy 4.1 esetén van egy olyan energiatakarékossági beállítás, hogy FHD helyett "csak" HD-n engedi renderelni a grafikát. Van ilyen pl itt a P9 L esetén(vagy esetleg a nagyobb tesóknál vagy netto baromságot írtam?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#991) Roxbury


Roxbury
őstag

Ti hany appot tettetek be vedett alkalmazasnak?

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#992) dionaea válasza Richee11 (#966) üzenetére


dionaea
őstag

Ugyan ebben a cipőben vagyok én is. Még nem döntöttem de eddig a P9lite a befutó. olvasottak alapján. BÁr 4 ismerősömnek van Huawei készüléke Honor 7, 5x P8, P8 lite mindegyik telenoros, és 3 nak vannak a hívással problémaja. Pl netezés közben nem elérhetőek. vagy akár simán tétlen a telefon, és nem kapcsolható. Ez egy picit eltántorít

(#993) GSPLR válasza dionaea (#992) üzenetére


GSPLR
senior tag

Akkor annyit segítek, hogy márkától függetlenül áll fent ez a problèma a Telenornál :) A pontos okát is tudom, de ezt ide nem fogom leírni ;)

Huawei

(#994) #18512640


#18512640
törölt tag

Jó kis teló. Beneveznék egyre, de csak a 3 GB-osból. De még jól megvagyok a Honor 4C-mmel, talán később beújítok 1 ilyet.

(#995) dionaea válasza GSPLR (#993) üzenetére


dionaea
őstag

esetleg privibe leírod? :) érdekelne ténlyeg

[ Szerkesztve ]

(#996) Richee11 válasza dionaea (#992) üzenetére


Richee11
senior tag

Nekem alternatívaként még felvetődött az iPhone 5S, csak a képernyőméretével nem vagyok kibékülve. Szemezgetek még a One Plus 2-vel is.
Jó lenne mondjuk, ha a Honor 7 kicsivel olcsóbb lenne, mert az a telefon nekem bejön, szóval lehet még várok, amíg valamelyik üzlet olcsóbban árulja.
Mivel van egy árlimit, sajnos kompromisszumokat kell kötnünk, és elfogadni azt, hogy márpedig ebben a kategóriában tökéletes telefont nem fogunk kapni :)

(#997) Balathruin válasza Roxbury (#991) üzenetére


Balathruin
veterán

2, MX Player és Viper4Android.

(#998) #86973952 válasza Roxbury (#991) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez attól függ, hogy miket használsz.

Nálam a mail és a böngésző van rendszeres használatban, de sokan használnak csevegőket, közösségi felületeket. Olyankor érdemes azt is.

Vartanus:
Nem sokat nyersz vele, mert a fogyasztás, teljesítmény marad a régi, a kép viszont romlik. Mióta van ROG (azt hiszem EMUI 2 óta), azóta inkább csak placebo.

[ Szerkesztve ]

(#999) Vartanus válasza #86973952 (#998) üzenetére


Vartanus
őstag

Én azt hittem, hogy akkor ha HD-re vesszük vissza a ROG-gal a renderelést kapunk egy kis plusz teljesitményt igy olyan estben ahol a hardver a FHD-vel pengeélen táncol ott javíthatunk a helyzeten. (Pl. A H 5X S 616-os SoC-ja nehen boldogul a FHD-val, de a HD röhögve megvan neki igy azt hittem simán átrakják az 5X tulajog ROG-ra és játéknál,grafikaéhesebv appoknál nem lesz gond. Akkor totálisan félreértettem a dolgot és a ROG lényegét?

De ha sem az akkuidőn sem a teljesitményen nem segit,akkor mi értelme az egésznek:F

Bocsi ha hülye a kérdésem de az EMUI-ban még csak középszinten vagyok, mert ez a 4X az első EMUI-s telóm. A tapasztalatok alapján úgy fest én is maximálisan márkahű leszek a Huawei/Honorhoz mert nagyon tetszenek a telók az EMUI-t pedig sokan leszólják, de szvsz fenomenális és a legjobban összerakott gyártói felület.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1000) #86973952 válasza Vartanus (#999) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem értetted félre, csak nem egészen azt csinálja. Lehet egy-egy (amúgy ütősebb) játék magasabb fps -en megy, de nem számottevő. Igazából szerintem semmi értelme. :)

Szerk.:
Amúgy le kell venni nullára minden UI animációt a fejlesztői menüben. Na az mindenen javít. Szerintem 3.0 óta el van túlozva és elég hosszúak is.

Szerk.2.:
Én azt vettem észre (és most átnyargalnék a multitaskingra), hogy kb. 2 órára háttérbe rakott appot kezd el kilövöldözni. Nagyjából hasonlóan, mint HTC -nél. P9 Lite -nál és A9 -nél (azonos a helyzet a 2-3 gigát illetően) nálam nem töltöget újra böngészéskor (Dolphin -t használok), de ha kb. másfél, 2 órára elteszem hátra, akkor igen. Mindkét telefonnál, szerintem szándékosan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.