Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Milestone2 válasza #86973952 (#448) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Telekomosban nem olvassa!!! SIM2 vagy sw vagy fw butítva lett. (De ezt már írtam) Ugyanúgy VNS-L21. Aki talál rá megoldást, majd szóljon.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#452) #86973952 válasza Milestone2 (#451) üzenetére


#86973952
törölt tag

L21 -et tudom, magyar forgalmazás.

Elkerülte a figyelmem, hogy már írtad a Telekomost....

(#453) dokee78 válasza B******** (#446) üzenetére


dokee78
félisten

Biztos,hogy független a Telekomos?
Mibe tart kipróbálni beletenni egy kártyát?

(#454) barisssa


barisssa
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Már egy ideje szemezek ezzel a telóval (tapiztam mediaban többször is, bár nem feketét), olvasgatom a hozzászólásokat, tapasztalatokat, elfogadhatónak néz ki a használatban is.
Lumia 735-ről tervezek váltani (meguntam a WP10 szenvedést) úgyhogy nyergelek vissza a zöld robotra! Kamerában előrelépés, vagy visszalépés lenne a p9 lite?

Valaki esetleg emag-ról vásárolt e P9 Lite-ot?
Gondolom EU régiósat árulnak, mert azt nem írják, bár a 2Gb RAM az árulkodó!

Köszönöm az infokat! :R

(#455) B******** válasza dokee78 (#453) üzenetére


B********
aktív tag

Hát a telekomos alkalmazások biztos nincsenek rajt, szóval függetlennek néz ki.

(#456) #86973952 válasza barisssa (#454) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem nem lesz visszalépés. Annyira nem ismerem a 735 -öt, csak a képeket nézegettem.

Emagnál nekem úgy tűnik nem helyi garancia van, a javíttatást rajtuk keresztül lehet intézni. Futár hozza-visszi, háztól házig. Azért kérdezz rá náluk, hogy lehet -e nem rajtuk keresztül intézni. Illetve a másik kérdés, hogy milyen jótállási jegyet kapsz. Én műszaki cuccot nem vettem még tőlük. Vagyis vettem, de azok román termékek voltak, kintre ment javításra.

B********:
Sajnos az még semmit nem jelent. Láttam már szolgáltatói ROM -os független Huawei -t, és fordítva is.

------

Mellesleg a Telekomnál korábban a Mate 8 -at dualként adták, ezért kérdeztem feljebb. DE ez van.

[ Szerkesztve ]

(#457) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok, én is szemezek egy ilyen készülékkel, én az EDigitálnál néztem ki egy konstrukciót.
Aki esetleg vett már onnan készüléket, esetleg pont ezt a típust, úgy megosztaná velem (eddig csak szolgáltatónál vettem), hogy ezen készülék, attól hogy független ugyanúgy rendelkezik magyar menüvel?
A szállítást mennyi idő alatt oldják meg, ha a készülék nincs raktáron?

(#458) Xaels válasza siege5 (#457) üzenetére


Xaels
félisten

Teljesen hivatalos forrás az Edigital, van benne magyar nyelv. Raktárkészlet passz

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#459) #86973952 válasza siege5 (#457) üzenetére


#86973952
törölt tag

Természetesen van benne magyar nyelv.

A szállítás ez esetben nagyon változó, nehéz megsaccolni. Pl. A fekete színnel voltak/vannak problémák máshol is. Sokat kellett rá várni. Attól függ mikor tudnak nekik szállítani.

(#460) Zsocy155 válasza siege5 (#457) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én ugyan nem telefont vettem tőlük, ami nem volt raktáron, de 5. munkanap hozta a futár.

(#461) siege5


siege5
aktív tag

Köszönöm! Vagyis tényleg nem lehet tudni, hogy éppen hogy tudják beszerezni, ezt még ilyen formán átrágom, bár ahogy nézem ez általános jelenség, a magyar menünek viszont örülök, nem mint ha angol nyelven nem érteném meg, de mégis az anyanyelv a legjobb :)

(#462) dokee78


dokee78
félisten

L21 az 1 SIM-es,az L31 a 2 SIM-es?
Mindkettő 2 GB ugye?

Melyik típusjelű a 3 GB és B20 LTE hálózatot ismerő?
Egyébként ha pl. külföldről szerzem be az fog működni itthon?
Gondolom azok is tudják a B20 LTE hálózatot?

(#463) #86973952 válasza dokee78 (#462) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindegyik 2 SIM -es, csak szolgáltatónál szoftveresen korlátozott.

Mindegyik tudja. L31 a 3 gigás.

(#464) dokee78 válasza #86973952 (#463) üzenetére


dokee78
félisten

B20-at nem mind,láttam GSM arénán ami pl Kína vagy USA.

De köszi,lényeg az hogy az L31 az 3 GB RAM és B20.
Az lenne nekem tökéletes.

(#465) #86973952 válasza dokee78 (#464) üzenetére


#86973952
törölt tag

A kérdésre válaszoltam. :D L21-L31. A többi nem EU forgalmazás, illetve spec. régiósok.

Szerk.:
Itt a többi verzió is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#466) batai15


batai15
félisten

Feldobtam a heartstonet , jól fut.

(#467) Hubzsi


Hubzsi
tag

Akkumulátor nekem jelenleg ezt tudja:

[ Szerkesztve ]

(#468) Sztoti


Sztoti
újonc

Megmondom őszintén hezitálok, épp telefonvásárlás előtt állok. Eredetileg ennek a nagytestvére lett volna kinézve, vagyis a sima P9, de az anyagi keret megcsúszott picit, így kerültem a kistesóhoz, ami azért szintén nem tűnik rossz vételnek.

Szerintetek megérné ennek a 3 GB RAM-os verzióját megvenni az Expansysról? Tudtok valamit az ottani gariról?

Ha nem ez, akkor a Honor7, de őszintén ennek a formavilága jobban bejön nekem.

Valami más ötlet esetleg? :)

Annyit tudni kell, hogy eddig egy Sony Xperia Sp-vel kihúztam, de most már szegény nagyon a végét járja. (Ez úgy nagyjából leírja, mekkora igényeknek kéne megfelelnie a telefonnak, igaz ezek után minden előrelépés szerintem :D) Ehhez hasonlóan szintén minimum 2-3 évre számolnék az új telefonnal.

(#469) vigyori78 válasza batai15 (#466) üzenetére


vigyori78
őstag

:R

(#470) jézusom


jézusom
addikt

Üdv!

Állandóan előbukkan egy hivoice felirat engedélyt kér. Ez mi, és hogyan lehet kikapcsolni?

(#471) batai15 válasza Hubzsi (#467) üzenetére


batai15
félisten

Nekem is ezt tudja ,igaz főleg mobilnettel , mert egyébként wifin othol olyan 6 óra .

(#472) B******** válasza Sztoti (#468) üzenetére


B********
aktív tag

Figyi, szerintem ez egy nagyon szép, jó készülék. Azt látom hogy fanyalognak az emberek a 2 Gb miatt, de én még semmilyen körülmények miatt nem tapasztaltam hogy kevés lenne. Netezek, zenét hallgatok, játszom és így sem akad meg sehol, mindig van minimum 8-900 mega szabadon. Minden funkció benne van, amire csak szüksége lehet az embernek.

(#473) t.benedek válasza B******** (#472) üzenetére


t.benedek
tag

Azért a 2 giga az minden, csak nem future proof...Szóval ha van lehetősége, akkor igenis vegye a 3 gigásat. Én sok appot használok és a 2 giga a huaweii ram managementje mellett kevés, van hogy az éppen használt appokat (chrome, spotify, pocket casts) lövi ki memóriából. A launcher-emet rendszeresen legyilkolja, és sokszor nem jönnek értesítések az emaileimről, mert épp az email appot lőtte ki memóriából. (Mindegyik protected app)
Szóval a 2 giga azért erősen felhasználás függő.

(#468) Sztoti: Expansys-nál nyugodtan vásárolhatsz, 1 év gari van a termékekre, ha van hazai szerviz (Huaweinek van), akkor itthon tudod szervizeltetni, más telefonok esetében (pl.: Moto) futárral hozzák/viszik az eszközt és UK-be javítják.
Ebben az árketegóriában még érdemes megnézni a nexus 5x 32gb-t (bár a 2gb ram maitt az is necces, de itt szerintem jobb a RAM kezelés) és az LG G4-et is szerintem.

(#474) Roxbury válasza t.benedek (#473) üzenetére


Roxbury
őstag

Az itthon forgalmazott hivatalosra viszont 2 ev gari van.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#475) barisssa válasza t.benedek (#473) üzenetére


barisssa
tag

Az expansynál írnak egy garanciával kapcsolatos tájékoztatást!

"- Amennyiben egy gyártó adott termékre a magyar előírásoknál hosszabb szavatosságot vagy jótállást biztosít, természetesen ez is mindig érvényesíthető."

Vannak boltok ahol írják hogy gyártói garancia van a termékre, a huawei magyarországra 2 év jótállást biztosít (?), esetleg az expansynál e miatt lehetne e hosszabbítani? (Lehet hülyeség a kérdés)

(#476) #86973952 válasza barisssa (#475) üzenetére


#86973952
törölt tag

A Huawei gyártói garancia (min.) 2 év.

Minden más eset bolti, vagy a kereskedő csak az első évben vállalja, hogy rajtuk keresztül is intézhető. Vagy akár 2 évig is vállalja a háztól-házig garanciát.

Huawei -nél a jelenlegi főszabályok értelmében pan-europai garancia van.

A saját, bolti (szabályos) jótállási jegy pedig a Huawei szerint nem probléma. Mivel nem bontanak dobozt.

[ Szerkesztve ]

(#477) B********


B********
aktív tag

Amúgy én csak azt az egyet sajnálom, hogy nincs meg a huawei gyári böngészője, mert a chrome annyira nem jön, a huawei-féle megoldást viszont az előző g620s-embe is nagyon szerettem.

(#478) #86973952 válasza B******** (#477) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bubusra írj rá, le van mentve neki P8 Lite ROM -ból. Szerintem ide is jó lesz.

(#479) B******** válasza #86973952 (#478) üzenetére


B********
aktív tag

Köszönöm!

(#480) batai15


batai15
félisten

Majd kérném privátba én is, csak kíváncsiságból mert amúgy chrome párti vagyok .

(#481) b-zotya


b-zotya
újonc

Sziasztok
Szerintetek a telefonhoz elegendő 45mb/s (írás/olvasási) sebességű memóriakártya? Ez esetben 64gb-et vennék vagy érdemes 80-90mb/s kártyára beruházni. Kell ez a sebesség?

(#482) gabenh


gabenh
tag

Jött egy frissités, lett és mintha a multitasking is javult volna picit, de a rendszersebesség mindenképpen sokkal jobb. A vodás sim kártyával se tutul már. :)
Viszont azt nem tudom hogy miért csak a Magazin feloldás zároltképernyőnél jelennek meg az értesítési kártyák. A többinél miért nem? Erre nincs valami megoldás? :F

Galaxy S23 Ultra

(#483) jézusom válasza b-zotya (#481) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem elég, mivel nem tud 4k-ban rögzíteni.

(#484) barisssa


barisssa
tag

Az expansys-nak írtam levelet, és ezt a választ kaptam!

"Tisztelt Uram!

Garancia: 24 hónap
Érvényesíthetősége: hazai huawei szervizben - a szervizpontok listája itt: helyijavitas.hu

Az EXPANSYS tulajdonosa a Brandpath holding üzemelteti a vmall.eu hivatalos huawei shopokat is.
Úgy tudom, hogy hamarosan ez a felület is elindul Magyarországon is."

Úgyhogy megéri innen rendelni ahogy látom, mert van hivatalos szerviz! :DD Nem is fogok gondolkodni ezen!

(#485) Hubzsi válasza gabenh (#482) üzenetére


Hubzsi
tag

Nekem még nem jött meg, nem tudom
Huawei milyen módon osztja ki a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#486) B******** válasza gabenh (#482) üzenetére


B********
aktív tag

Azt gondolom azért, mert a magazin feloldás a normál, azaz védelem nélküli feloldása a készüléknek. Ha jelszóval, kóddal vagy ujjlenyomattal zárolod a telefont, értelemszerűen az értesítéseid sem mutatja amíg fel nem oldod.

(#487) gabenh válasza B******** (#486) üzenetére


gabenh
tag

A magazin mutatja úgy is ha le van jelszó/ujjlenyomattal védve, bármi értesítés jön bekapcsol a kijelző és mutatja. A többi viszont egyáltalán nem mutatja, se úgy hogy nincs levédve se úgy hogy le van.

Galaxy S23 Ultra

(#488) ToniSoprano válasza barisssa (#484) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk expansyról 98 rugó szállítással a 3GB-os változat a P9 lite-ban. G4-et kapsz hazai ÁFÁ-s számlával 100 körül, és ott eltűnthető a navi bár, és a kamera durván csúcskategória, + kijelző és a proci is jobb +elrejthető a navi bár, ami pl. böngészőnél nagyon hasznos dolog így tényleg kihasználható a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#489) t.benedek válasza ToniSoprano (#488) üzenetére


t.benedek
tag

Kamera-kijelző-proci téren egyetértek veled én is
G4 már több, mint 1 éves, így a terméktámogatás kérdéses. (persze ez huawei oldalon is)
A hazai számlás g4-re csak 1 év gari van (ha 2 évet akarsz akkor az ~150k)
Hardveraprón van egy srác aki expansys-ról tud hozni cuccokat valamivel (~5--8%-kal) olcsóbban

(#490) ToniSoprano válasza t.benedek (#489) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Emagon 110 rugó a 32 GB-os 3GB-os változat, 24 hónap gari van bár nem tudni gyári-e, (de valószínűleg igen, mert emag a dual simesre csak 1 év garit erre csak ennyi jár, mert itthon nem forgalmazhatják hivalatosan): [link]

Szerintem az árkategóriájában kicsit gyenge kamerával kellene valamit kezdeni (pl. az 50 ezres Redmi 3 szintjétől is elég messze van) és a nem eltűntethető szoftveres navibár sem lenne rossz ha ilyen komoly az árazás. Egyébként szép és jó telefon és az árazás is korrekt lenne 80 körül ha ezeket javítják valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#491) t.benedek válasza ToniSoprano (#490) üzenetére


t.benedek
tag

A garis kérdésre az LG-nél azt mondták, hogy akkor van 2 év gari a telefonjaikra, ha azt az LG Magyarországon keresztül szerzik be a cégek, a többire 1 év gari van. Emag szinte biztos nem rajtuk keresztül intézte (lévén román cég), szóval a második év az max romániában/emag-nál érvényes

(#492) #86973952


#86973952
törölt tag

LG garancia téma többször ki lett tárgyalva az érintett G4 topikban is. Elég részletesen az alaplapi hiba miatt.

Kérlek, mellőzétek erről a további OFF -okat.

[ Szerkesztve ]

(#493) Szevi


Szevi
tag

Sziasztok, ma kapott a lányom egy ilyen telót. Egy dologban nem találok megoldást, az alkalmazásokat nem tudom áthelyezni sd kártyára. Nekem honor 6 van, nem cserélném le. :)

(#494) ORCA58 válasza Szevi (#493) üzenetére


ORCA58
addikt

Tárhely menüben az alapértelmezett tárhelyet állítsd át SD-re! Utána menni fog. Ez minden Huaweiben így van, tudtommal a Honorokban is!

[ Szerkesztve ]

(#495) Szevi válasza ORCA58 (#494) üzenetére


Szevi
tag

Szia, köszi. Ezt megtettem. De ha bemegyek egy alkalmazásba nem ajánlja fel a lehetőséget az sd kártya obcióra. Illetve nem aktív az sd kártyánál a formázás és kiadás lehetősége sem. Egyébként fájlkezelőben látja a teló és pc-ről is lehet rá másolni. Ezért vahyok elakadva. Samsung 16 gb-os a kártya. Ha valaki tud segíteni jó lenne, ne ezért kelljen visszavinni a telót. Speedshop-os. Köszi!

(#496) #86973952 válasza Szevi (#495) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbáltátok gépen formázni az SD -t, aztán be a kikapcsolt telefonba és elindítani?

(#497) Szevi válasza #86973952 (#496) üzenetére


Szevi
tag

Ezt még nem. Megpróbáljuk majd. Köszi.

(#498) batai15


batai15
félisten

Dual window másnak sem megy? Quickshorcut appal el értem a beállításokat, telefon írja is hogy miket csináljak,de nem sikerül mégsem.nem használnám,csak kíváncsi vagyok rá

(#499) bubus66 válasza #86973952 (#478) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sziasztok.

Igen jó a P9 litere a gyári böngésző akinek kell az nyugodtan kereshet.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#500) Milestone2 válasza bubus66 (#499) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez az a :R "bubus66" :R akivel L9-en igen sokat nyűglődtünk? De miért változott az avatar? Most már a neve(d) alatt elolvasott Logout blogból tudom, hogy ugyanaz... tehát Helló Mester! Adsz egy linket a böngészőhöz...?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.