Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Balathruin válasza winben (#8000) üzenetére


Balathruin
veterán

Android 7 alap tulajdonsága, szerencsére nem vették ki mint pl. az easter egget.

(#8002) Diabo6


Diabo6
senior tag

Ha a 6os droidos rootolt telóra telepítem a bétát, akkor ugrik a root és a bootloader?
(Természetesen a stock recovery után.)

(#8003) ANDROID??? válasza Lauda (#7999) üzenetére


ANDROID???
addikt

Le van tiltva, pont elég.
Nem lehet ROOT-nélkül gyári alkalmazást törölni.
Azt látod, melyiknél van eltávolítás, melyiknél letiltás :K

(#8004) bubus66 válasza ANDROID??? (#8003) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az eltávolítás se minden esetben a teljes app eltávolítását takarja, lehet, hogy csak a frissítését.

(#8002) Diabo6

A bootloader nem ugrik, (de ha még is kinyitni ki lehet ha kell és meg van a kód) a root az igen ugrik de nem ajánlom a ROOT-toltra rátenni előtte törölni a ROOT-ot egy FR-rel..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8005) ANDROID??? válasza bubus66 (#8004) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tudom, de az ki is írja csak olvasni kell, nem azt jinni ;]

(#8006) MK VII válasza Lauda (#7999) üzenetére


MK VII
veterán

Nem a HiCare appot kell törölni hanem az Egészség appot.. Azon belül van a lépésszámláló..
Azt meg simán törölheted. Én is megtettem.. Azóta hál istennek nem nyaggat a lépésszámaimmal.

(#8000) winben
Igen tudtuk. :)

(#8007) ANDROID??? válasza MK VII (#8006) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az ok, de a hi care appot mutatta..

Csak olvasni kellene...

[ Módosította: Qru ]

(#8008) Diabo6


Diabo6
senior tag

Mi ez a rosszindulat Srácok? Azért fórum, hogy kérdezzenek az emberek. Lehet, hogy vannak dolgok, amiknek utána lehet olvasni, de ennyi erővel akkor ne legyen fórum, mert valahol minden le van írva...
Inkább örüljetek/örüljünk, hogy valaki megtisztel a bizalmával és a kérdésével elismeri a szakértelmet.

(#8009) MK VII válasza ANDROID??? (#8007) üzenetére


MK VII
veterán

Na én már semmit nem értek... Ki akar és mit letörölni?
Nem onnan indult a dolog, hogy a lépésszámláló akkor is mutatja a lépéseket a zárképernyőn, ha ki van kapcsolva? És, hogy hogy lehet eltüntetni? :)

(#8010) Liller7 válasza MK VII (#8009) üzenetére


Liller7
tag

De igen.És az egészség appot kell letörölni.😉Nem a HiCaret.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A54+Galaxy Watch 5

(#8011) ANDROID??? válasza MK VII (#8009) üzenetére


ANDROID???
addikt

Igen, ott indult. Meg is mondtunk törölje le, értelem szerűen írja is a rendszer, eltávolítás/letiltás. Amennyiben az elolvasás értelmezés ennyire sikertelen hát :U
Aztán ide kerül egy kép teljesen másról.. :F
Erre mondtam.

Diabo6:
Nem azzal van a baj,ha valaki kérdez, még nem is azzal, hogy nem olvas utána. Azzal, ha megkérdezi, megnyomhatja-e a bal oldalon a hangerő gombot telefonálás közben. Tudom ez erős példa, de sajnos ilyen jellegű kérdés is beesik.. :U
Aztán ha megkapja a választ jön az új hasonló szintű kérdés, aztán még egy aztán még egy aztán olyan kijelentések ami másoknak már teljesen alap, vagy rájön magától, és utána a válaszadó, aki leírja, hogy légy olyan kedve olvasd el az alapokat, ne nekünk kelljen elmondani hogy kell egy hívást elindítani, még a kérdező sértődik meg és hasonlók. :F

[ Szerkesztve ]

(#8012) zs.tom


zs.tom
tag

Elnézést az offolásért, de felmerült bennem 1-2 kérdés a fényképezőt illetően. A rekesz értékét lehet állítani a szoftverben valahol, vagy ezt a telefon magától kezeli(ahogy kezeli...)? Másik, hogy ha nem lehet a szoftverben állítani, létezik erre valami mód, hogy utólagosan módosítsam a háttér elmosottságának mértékét? Harmadik dolog, hogy lehet valahogy veszteségmentes(DNG) féjlt menteni?
Elköre is köszönöm! :)

(#8013) ORCA58 válasza ANDROID??? (#8011) üzenetére


ORCA58
addikt

Ráadásul azt is leírtam már, hogy ki lehet kapcsolni a zárképernyőn megjelenő számlálót. (Legálábbis Nugaton, de úgy rémlik 6-oson is ott volt)
Beállítások->Képernyőzár és jelszavak->Lépésszám mutatása a zárképernyőn

Balathruin
Már úgyis megbeszéltük, hogy kérdezhetünk. A telefonon mit csinálna, ha lenne az easter egg
Rejtett üzenet ha igaz, de mit, hogyan és mi elől rejt el. Nem is hallottam róla.
Az osztott képernyőt remélem bent hagyják, habár vígan el lehet lenni nélküle. De ha már kitalálták, legyen is benne. Hadd legyen nekem már olyan, ami másnak esetleg nincs. ;]

zs.tom
Nugaton tudom mondani.
Utófókusz van. Kamera pro mód. balról jobbra elhúzod a kamera képen az ujjad, bejön a menü. Ott található
Veszteségmentes RAW fájl csak egy kiváltságos személynek van eddigi ismereteim szerint. Hogy mivel érdemelte ki,maga sem tudja. Jobbról húzod balra az ujjad, és ott van ha van,de mint írtam szinte senkinek sincs.

[ Szerkesztve ]

(#8014) ORCA58 válasza zs.tom (#8012) üzenetére


ORCA58
addikt

Hülyeséget írtam az előbb. Nem a Pro mód, az külön menüpont, csak ugyan azon a menü oldalon lehet kiválasztani.

(#8015) bubus66 válasza ORCA58 (#8013) üzenetére


bubus66
nagyúr

Monjuk vagy én vagyok vak vagy nincs a 6.0-ba ilyen, vagy csakk akkor van ha az egészség app a telepítve van

Beállítások->Képernyőzár és jelszavak->Lépésszám mutatása a zárképernyőn

Különben meg a 6.0 az egészség app-ban van..

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8016) zs.tom válasza ORCA58 (#8014) üzenetére


zs.tom
tag

Köszönöm az információt, nálam nincs drw menü sajnos(Mit jelent az, hogy valakinek van, esetleg hackdroid?) :U Az utófókusz meg más, mint a rekesz érték állítása, ugyanis elöbbi a fókuszpontot helyezi át csupán, míg a másik a háttér elmosottságának mértékét határozza meg. DE találtam egy Afterfocus nevű alkalmazást, kipróbálom :DD

(#8017) winben válasza zs.tom (#8012) üzenetére


winben
aktív tag

Én még nem találtam tudásilag a gyárihoz egyáltalán felérő fotós/videós alkalmazást. Ja, de videósat igen, az opencamera annyival tud többet, hogy ott be lehet állítani a hang forrását external inputra is, így lehet külső mikrofont is használni. Elvileg. Csak kipróbáltam, de nem teszteltem még.

Fotóról annyit, hogy úgy tapasztaltam, hogy csak f2.0-val tud csak fixen operálni, raw-ba meg mint ahogy hallottad csak a kiváltságosoknak :D
A háttér elmosódásáról csak annyit, hogy azt a sima p9 tudja a két kamerája miatt, mert az se egy dslr ugye... :)

Mindenesetre ha megtudsz valamit szólj, mert engem is érdekelne a téma! :)

(#8018) jatszo


jatszo
aktív tag

Sziasztok! Időjárás appot milyet használtok? Köszi

(#8019) Toby0501 válasza jatszo (#8018) üzenetére


Toby0501
csendes tag

Amíg az EMUI5 új launcherjét használtam, addig a gyári időjárás appot használtam, mert tetszett a widgetje, viszont másik launcherrel nem működött így átálltam az időkép appjára, szerintem teljesen jó.

(#8020) Roxbury válasza jatszo (#8018) üzenetére


Roxbury
őstag

Időkép.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8021) MR ME válasza jatszo (#8018) üzenetére


MR ME
aktív tag

időkép +1

(#8022) jatszo válasza MR ME (#8021) üzenetére


jatszo
aktív tag

Azt használtam eddig, de droid7 alatt eszi az akksit.

(#8023) gianone válasza jatszo (#8022) üzenetére


gianone
őstag

Próbáld ki Google App időjárás asszisztenskártyáját. Ha megadsz helyet (otthon, munkahely), nem kell helymeghatározás sem. Még küld értesítést is a változásról, ha akarod. Nem igazán fogyaszt semmit, pedig én másra is használom a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8024) Roxbury válasza gianone (#8023) üzenetére


Roxbury
őstag

En akksi kimeles gyanant az idokeppel is ezt csinaltam. Fix hely van megadva, meg orankenti frissites. Nekem igy nem ker sok energiat. 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8025) bubus66 válasza jatszo (#8022) üzenetére


bubus66
nagyúr

Próbál meg ezt Weather & Clock Widget Full v3.9.1.0 APK. Én ezt használom

Átküldöm privátba..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8026) KVZacc


KVZacc
csendes tag

BETA: Sikerült némileg stabilizálnom a háttérben futó alkalmazásokat.
"Fejlesztői lehetőségek > Inaktív alkalmazások" között mindent inaktiváltam, ami nem feltétlenül szükséges folyamatosan fusson/szinkronizáljon. Ennek hatására amíg van szabad memória nem bántja a futó appokat.
Persze amint elindítok valami súlyosabb alkalmazást, azonnal leállítja őket a rendszer - de legalább stand by időszakban stabilan működnek.

(#8027) Liller7 válasza jatszo (#8018) üzenetére


Liller7
tag

Időkép+a gyárit.

Galaxy A54+Galaxy Watch 5

(#8028) ORCA58 válasza bubus66 (#8015) üzenetére


ORCA58
addikt

A gond akkor memóriámmal van, és csak a 7-esben van.
A Weather & Clock tényleg nagyon tetszetős testre szabható. A régabbi EMUI-n a nem áttetsző időjárás nagyon nem tetszett, akkor azt használtam.

jatszo
Az eddigi tapasztalatom, amihez kell a helymeghatározás, az nem eszi, zabálja az aksit Nugat alatt. Sőt akkor is, ha egy app sem igényli, de be van kapcsolva.

KVZacc
Azzal én is kísérleteztem, de semmi eredménye nem volt. Bár azóta megint naponta sokszor kilövi az aCalendart, pedig már volt 1-2 nap, hogy nem tette. Az is lehet semmi köze hozzá, csak stratégiát váltott az EMUI5, és még jobban bosszantani akar, mert kritizálom :F Hiába a gépeknek lelke van! :K

[ Szerkesztve ]

(#8029) ORCA58


ORCA58
addikt

Egy érdekes jelenséget tapasztaltam béta szoftverben! 0,9 GB szabd memóriát írt ki a futó alkalmazások listában. Leállítottam mindent általam betöltött app-ot és , amit lehetett, valamint a gyorsítótárból is. Kíváncsi voltam mennyi lesz utána a szabad memória. Hát ne nőtt, hanem drasztikusan csökkent, 560MB-lett!! Azóta egy két app mire a telónak szüksége van újra betöltődött, és én is indítottam párat, most is 560-570-et ír. Teljesen olyan, mintha hasra ütés szerű írogatná az értékeke.
Kíváncsi vagyok vajon visszatornázza magát a 0,9GB-ra vagy már ennyi marad?

(#8030) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nálam olyan volt párszor, hogy feloldott a képernyő (vagy nem zárt le :U ), és természetesen zsebben elkezdett alkotni hívásindítás, netezés, stb.. Nem tetszik túlzottan a jelenség.. :( Zsebmód pedig megvan..

(#8031) Lauda válasza ANDROID??? (#8003) üzenetére


Lauda
félisten

Szamolja most is, csak az ertesiteseknel latom.

(#8032) Lauda válasza MK VII (#8006) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nincs egeszseg appom. mar ha ez a neve pontosan.

(#8033) MK VII válasza Lauda (#8032) üzenetére


MK VII
veterán

Kell lennie egészség appodnak, mert, ha nem lenne akkor nem lenne lépésszámlálód sem.
Egészség a neve az appnak pedig.
Vagy Huawei wear. Vagy ilyesmi.

(#8034) Lauda válasza MK VII (#8033) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs egyik sem.

(#8035) ORCA58 válasza Lauda (#8032) üzenetére


ORCA58
addikt

"Egészség" a neve legalábbis Nugaton . Az asztalon is ott az ikonja és az alkalmazás listában is ott van. Egyébként a lépést nem az app számolja, hanem a Huawei féle lépésszámláló érzékelő.
Az app csak feldolgozza, megjeleníti. Hogy kikapcsol-e az érzékelő app nélkül nem tudom.
Ezek szerint törölve lett?

MK VII
Huawei wear már az okos karperecek, és órák kapcsolatához kell. Az is számol, lépést kalóriát, de az értékeket a karkütyüről szinkronizálja.

[ Szerkesztve ]

(#8036) janes1976 válasza ORCA58 (#8035) üzenetére


janes1976
őstag

Én letöröltem és nem mutatja a lépéseket, hál Istennek, de hogy kikapcsolni miért nem lehet? :D Vagyis hiába kapcsolom ki, ugyanúgy számolta tovább, ezért gyalultam.

Csak feltettem a béta Nugatot, győzött a kíváncsiság. :DDD

Messenger nem hibás eddig, a wifi se lett gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8037) ANDROID??? válasza Lauda (#8031) üzenetére


ANDROID???
addikt

Le kell tiltani, el kell távolítani és nem fogja számolni, ott van az csak nem jó helyen keresed :K

Töröltem, nekem nem kellett, hogy számolja, ha azt akarom hogy számolja, ott az óra..

[ Szerkesztve ]

(#8038) Lauda válasza ANDROID??? (#8037) üzenetére


Lauda
félisten

Hol keressem?

(#8039) MK VII válasza Lauda (#8034) üzenetére


MK VII
veterán

(#8038) Lauda
Figyi...
Főoldalon húzd le fentről az ujjad lefele.. Ne a fenti értesítési sávot hanem mondjuk 2/3-ad kijelzőtől lefelé.
Olyankor előjön a gyakran használt app rész.. Ott felül van egy kereső sáv. Oda kezd el beírni azt, hogy Egészség. Ki kell hoznia.. Olyan nincs, hogy nincs.

Vagy egyszerűbben menj bele a Beállítások-Alkalmazások menübe.. Ott lesz az összes app ami a telefonodon van és ott fogod tudni letiltani és törölni is az appokat...
Ha így sincs meg akkor már tényleg nem tudom, hogy, hogy kéne keresned....

[ Szerkesztve ]

(#8040) sniper112


sniper112
aktív tag

Be kell lépni az egészség app -ba és ott kell a varázslón végig menni utána a beállítások -ba lehet kikapcsolni hogy mutassa ikonba fent.

(#8041) petati94


petati94
tag

Azokat kérdezem, akik már rollbackeltek!

Csináltam rollbacket.
Rollback után megint azt javasolja, hogy töltsem le a bétát. Másnak is ilyen? (Dual)
Köszi

https://petranyidev.hu/

(#8042) Lauda válasza MK VII (#8039) üzenetére


Lauda
félisten

Nem talal egeszseg appot es az alkalmazasoknal sincs.

(#8043) gianone válasza Lauda (#8042) üzenetére


gianone
őstag

Csinálj már egy gördülőképet az összes alkalmazásról...

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8044) Lauda válasza gianone (#8043) üzenetére


Lauda
félisten

Ha tudnam azt hogyan kell. :D

(#8045) gianone válasza Lauda (#8044) üzenetére


gianone
őstag

Képernyőkép, és jobbra lent rátapizol, mikor kész. Írja. És utána szépen legördül magától.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8046) Lauda válasza gianone (#8045) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, sikerult! :D ;) [kép]

(#8047) MK VII válasza Lauda (#8046) üzenetére


MK VII
veterán

A HiCare-t azt ne tiltsd le!

Viszont tényleg nem látszik Egészség app nálad.. És mind ezek ellenére ott van a zárképernyőn a lépésszám?
Csinálj egy FR-t szerintem vagy dobd el jó messzire.. :D

(#8048) ANDROID??? válasza Lauda (#8046) üzenetére


ANDROID???
addikt

Van ám elég sok szemét a telefonodon! :K
Legalább a harmada törölhető/törlendő :K

MK VII: :C :K

[ Szerkesztve ]

(#8049) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Telefont akarok cserélni (Lumia 640-ről) és P9 Lite telefon az egyik amivel nagyon szemezgetek.
Az lenne a kérdésem hogy a 2Gb memória elegendő e vagy előfordul hogy kevésnek tűnik?
Internetezésre lenne legfőképpen használva (maximum 4-5 oldal megnyitva) illetve nagyon ritkán játékra.
Fényképezni és videózni is szoktam telefonnal esetleg még a gps-t is használnám néha.
Ja és esetleg meg tudnátok mondani hogy a kijelzőn van e valami védelem (gondolok itt a Gorilla Glassra)?
Akkumulátor üzemidővel hogyan gazdálkodik a telefon?
Mennyire lenne megfelelő erre a feladatra ez a telefon?

Másik alternatíva egy Xiaomi lenne ami 3Gb-os hasonló árban csak gyengébb gpu-val.

Köszönöm a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8050) ANDROID??? válasza dewil666 (#8049) üzenetére


ANDROID???
addikt

Üzemidő 6.0 -val elég rendeben van :K
Arra elég kell legyen, amire leírtad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.