Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) bubus66 válasza #01993216 (#898) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem muszáj csinálnod ha kell az oldalamon van fent válogass. És a TC vel megtudod nézni, van e benne.

[ Módosította: philoxenia ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#903) #86973952


#86973952
törölt tag

Légyszíves figyeljetek oda a hozzászólás 5 percen belüli szerkesztésére! Főleg olyan témában, ami inkább OFF, mert két telefon, és azok tulajdonságainak összehasonlítására meg van a megfelelő topik.

"A megírt hozzászólásaid az elküldés után 5 percig szerkeszthetőek maradnak. Ha valami még eszedbe jut, akkor szerkeszd a hozzászólásod és ne írj újabbat. Ha több embernek szeretnél válaszolni, akkor azt megteheted egy hozzászólásban is."

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#904) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok!
Ezt a készüléket néztem ki ,de egy számomra lényeges kérdésem lenne.
Kérdésem a dual SIM-hez kapcsolódik.Ha az első kártyán beszélek és hívnak a másikon közben ,akkor mi történik?Elég sűrűn előfordul ez.Foglaltat jelez az illetőnek v kapok róla valami szolgáltatói infót h volt nemfogadott hívásom?Vodás kártyák.

(#905) #86973952 válasza Luna73 (#904) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a szolgáltatótól, illetve a csomagtól függ. A Vodánál érdeklődj erről.

Én SMS -t szoktam kapni, ha nem vagyok elérhető.

Szerk.:
Azt nem tudom, hogy foglaltat jelez -e, de ezt általában minden telefonon ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#906) Luna73 válasza #86973952 (#905) üzenetére


Luna73
tag

Legfőképpen az érdekel mit tapasztal aki a másik kártyát hívja mig én telefonálok az elsőn.?Természetesen az is fontos én kapok-e jelzést.Nem szeretném ha az ügyfelek hülyének nézzenek h nem veszem fel a telefont.

(#907) #86973952 válasza Luna73 (#906) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezért írtam, hogy mindegy mit jelez, mert a foglalt jelzést ki lehet lőni minden telefonnál, olyankor meg már a szolgáltatón múlik, hogy jön -e értesítés arról, hogy kerestek.

A logika egyébként azt diktálja, hogy nem jelezhet foglaltat, mivel ez a telefon dual standby, tehát egyidőben egyszerre csak egy kártyát képes kezelni. Másik SIM addig inaktív lesz, nem elérhető.

Magamból kiindulva, én nem vennék dual standby telefont, ha az egyik slotba céges kártyát szeretnék tenni, mert elég aktívan használom hívásokra. Dual aktívnál meg ugye becsörög a másik SIM is.

(#908) Hubzsi válasza Luna73 (#906) üzenetére


Hubzsi
tag

Nekem általában a "hívott szám jelenleg nem elérhető, kérem próbálkozzon később" szöveget adja be úgy tudom ( Voda és Tré is )

(#909) golyós


golyós
őstag

Baromi egyszerű: be kell állítani, hogy ha nem elérhető akkor rá legyen irányítva a másik számra és akkor kicsöng hívás közben.De én is kapok sms-t mindig ha beszélek az egyiken és pont keresnek a másikon.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#910) #86973952 válasza golyós (#909) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ami többnyire percdíjas, tehát felvenni nem mindig érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#911) barrasz


barrasz
aktív tag

A mai napon megrendeltem én is a telekomnál a telefont okosórával együtt. Hétfőn már talán kézhez is kapom a webshopból.
Mondjuk az okosórára kíváncsi vagyok mert képeken és videón elég rosszul néz ki.
Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban érdemes használni vagy felejtős a dolog?

(#912) Balathruin válasza barrasz (#911) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem vészes, mondjuk én csak azért használom, mert olyan helyen vagyok ahol a telefon nincs nálam.

(#913) barrasz válasza Balathruin (#912) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm majd hétfőn kiderül. mondjuk órát mindig hordok aztán majd meglátom,hogy lecserélem-e a karórámat erre.

(#914) evo87


evo87
őstag

Ma voltam a MdiaMarktban megtapogatni.... abszolút kellemes cucc, mind küllemre, mind szoftverre. A keretet nem feltétlenül érzem fémnek, az értesítési led elég halovány, de ennyi a baja. Töröltem egy memóriát és ott + GB-t írt.... lehet, hogy a MM azt adja?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#915) Balathruin válasza evo87 (#914) üzenetére


Balathruin
veterán

Mindenhol a 3GB modellt állítják ki, de amit eladnak az 2 GB-s.

(#916) evo87 válasza Balathruin (#915) üzenetére


evo87
őstag

Azért ez kicsit sarkítva megtévesztés is lehetne. Olyan mintha elmennél a szalonba kipróbálni egy autót, és a tesztelt modellt a szalon +20 lóerővel felcsippelte volna, persze a tudtod nélkül és minden vevővel azt próbáltatnák ki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#917) #86973952


#86973952
törölt tag

Új fejezet az összefoglalóban.

Két fontos dolgot érdemes megjegyezni, mielőtt kinyitod a bootloadert.

1. Eredetileg a bootloader zárt, tehát a gyártó alapesetben nem teszi lehetővé, hogy rendszer szinten módosíts. Bootloader nyitása nélkül nem lehet ROOT -olni, a rendszerben módosítani, illetve custom kernelt, ROM -ot és recoveryt használni.

Másszóval a garancia elvesztésével járhat, amennyiben a készülékben olyan hiba keletkezik, ami összefüggésbe hozható a nyitott bootloader -rel. Nem nagyon szoktak ezzel foglalkozni a szervizben, de lényeges megemlíteni.

Mindenki ennek tudatában, és saját felelősségre kezdjen bele!

2. Jelenleg a bootloader zárása nem egyenlő a teljes, nyom nélküli zárással. 3 állapota van a bootloader -nek:
- LOCKED (zárt)
- UNLOCK (nyitott)
- RELOCKED (visszazárt/újrazárt)

RELOCKED állapotnak nem sok értelme van, mert látszik, hogy már egyszer nyitva volt. Aki viszont használt készülék vásárlása előtt áll, az jobb ha tudja mit jelent.

Amennyiben ez megváltozik, tehát vissza lehet állítani a LOCKED állapotot, úgy ezt itt és a fórumon is jelezni fogjuk.

A bootloader zárása és nyitása bubus66 tollából ezen a linken érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#918) golyós válasza #86973952 (#910) üzenetére


golyós
őstag

Természetesen, de így nem marad le a hívásról :K

(#917) porterocka :R

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#919) #86973952 válasza golyós (#918) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jaja, szemfüles megjegyzés volt.

(#920) Luna73 válasza Hubzsi (#908) üzenetére


Luna73
tag

Erre voltam igazán kiváncsi.Köszi

(#921) Milestone2 válasza #86973952 (#917) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C :R ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#922) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Ennek a típusnak a hibája, hogy szakadozva hallatszik sok telefon beszélgetés?

(#923) saca23


saca23
aktív tag

Hello mindenkinek
Csajomnak ilyen telefont szeretnék venni a telekomnál,és lenne pár kérdésem elötte.
Szerintetek a 2 giga ramra mennyire van rossz hatással az 1080p-én felbontás?, itt ara gondolok, hogy milyen gyakran lövi ki a kezdőképernyőt alkakmazás kilépés után?
A másik, hogy ez a saját proci a huaweitől mennyire kompatibilis a play-en lévő játékokkal,idáig egy g620s-t használt abba egy s410 volt és mindennel kompatibilis volt.

(#924) Balathruin válasza saca23 (#923) üzenetére


Balathruin
veterán

Játék (GTA SA) és más app is elfér a memóriában, ezzel nincs gond. Játékok terén nem sokat ismerek, szerintem menni fognak mert mali GPU van a telóban.

pillowhead: Nem tapasztaltam ilyet.

(#925) #22237440 válasza saca23 (#923) üzenetére


#22237440
törölt tag

Inkább azok kérdések, hogy miért és milyen rossz hatással lenne a 2gb RAM a szóban forgó felbontásra és miért ne lenne komp. a Play játékaival a proc? Mitől gondolod hogy gyengébb a teljesítmény? Mitől gondolod hogy ez ma kérdés?

(#926) #22237440


#22237440
törölt tag

Miért póbálja mégis elküldeni az üzenetet a sajátja, mikor nem az az alapértelmezett üzenetküldő app? Hogy tudom ezt a feladatot megoldani? Enibádi? Thenkju. ;)

(#927) saca23 válasza #22237440 (#925) üzenetére


saca23
aktív tag

hello
Sajnonos a p7-röl marardt vissza rossz tapasztalatom, abba sajnos a proci eléggé válogatos volt kompatibilitás
szinten takarékos gyors proci volt, de bizony volt olyan alkalmazás ami nem volt rá optimalizálva sehogy sem.
A felbontást csak azért kérdezem mert ugy elég kevés telo van 1080p 2giga rammal ma már, és mint ismert sajnos egyre ram igényesebbek az új android rendszerek.

(#928) #86973952 válasza saca23 (#927) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ami nem volt kompatibilis P7 -nél, ahhoz vagy gyenge volt az SoC (ez anno elég ritka volt az automata FPS beállítás miatt), vagy nem volt rendesen megírva a program. Pl. ilyen most a CSR 2 is, ott sem Kirin miatt. Most is van, hogy gyengébb Snapdragon SoC -n rendesen megy, erősebben meg akad, lassabban tölt.

Meg egyes programokkal nem túl befogadó az EMUI. Pl. Xposed vagy modul problémák. De akár ott a SoftKeyZ is, ami a grafikai méretezések miatt szokott ütközni. Pl. nagy grafikai méretű navi gomb kilövi a system ui -t.

[ Szerkesztve ]

(#929) Balathruin válasza saca23 (#927) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyáltalán nem ram igényesebb a droid, SGSA volt az előző telóm és folyamatosan javult a memória kezelés. (4.1-4.4-5.1.6.0)

(#930) Ronam válasza Balathruin (#929) üzenetére


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen telót a T-nél, minden szempontból jó vétel volt :), viszont van egy kis problémám. A zárképernyő háttere folyamatosan váltogatja magát, de a beállítások között ez ki van kapcsolva. Mitől lehet?

(#931) bubus66 válasza Ronam (#930) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia

A Belső tárhelyen van olyan, hogy MagazineUnlock kitörlőd a képeket és nem váltogatja mindjárt.

(#932) jegenye77

Én meg csináltam, ott, hogy kikapcsoltam de ugyan úgy csinálta fogatam és kitöröltem az egészet

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#932) jegenye77 válasza Ronam (#930) üzenetére


jegenye77
addikt

Zárképernyőnél lentről csinálsz egy mozdulatot felfelé és előjön a beállítási lehetősége + még pár dolog.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#933) Ronam válasza bubus66 (#931) üzenetére


Ronam
addikt

(#932) jegenye77 : Köszi! Töröltem az összeset inkább.

(#934) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Mostanában nem volt sd kártyás telefonom, a kérdésem, hogy pl. navigációs alkalmazás térképeit (sygic, google maps) lehetséges e a kártyára telepíteni? Köszönöm

(#935) bubus66 válasza L.L. (#934) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia. Igen mivel kilehet választani melyik legyen az alapértelmezett.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#936) L.L. válasza bubus66 (#935) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm

(#937) B********


B********
aktív tag

Nektek mennyi idő alatt tölt fel a telefon 20% környékéről maximálisan a gyári töltővel? Nekem bő két óra, ami furcsa, mert a G620 S kb fele ennyi idő alatt feltöltött...

(#938) spider80 válasza B******** (#937) üzenetére


spider80
őstag

3000es akksi volt abban is?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#939) saca23


saca23
aktív tag

Na megvettüók a nőmnek a telot telekomos, elsö blikkre jó, mondjuk a modernkombat 5 kifektette, de amugy gyors, erős a fémkeret elég minőségi, de a hátlap nagyon alap rajta. A hangszóró üvölt rajta, de hangszinszabályzóval nem találkoztam. A kijelző tényleg szép a kezelhetőség szuper az olvasó se roszz!
A kamera elmegy mundjuk meg se közelíti a z2-öm, egyenlőre úgy nézem megérte a 80 ficcset főleg a karpántal.

(#940) Balathruin válasza B******** (#937) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem is nagyon lassú a töltés, nem értem.

(#941) jatszo válasza saca23 (#939) üzenetére


jatszo
aktív tag

Nálam megy az MC5.

(#942) #22237440 válasza Balathruin (#940) üzenetére


#22237440
törölt tag

Kapcsold ki a telefont töltés alatt. Ha nem, akkor legalább a mobil adathordozást, WiFi, GPS és egyéb potyafogyasztót és ne tapogasd állandóan míg tölti. Láss csodát, hamarabb telik.

(#943) B******** válasza spider80 (#938) üzenetére


B********
aktív tag

Talán 2800-as vagy hasonló, de tuti nem 3000-es. Ennyit számítana?

(#944) Ronam válasza B******** (#943) üzenetére


Ronam
addikt

2000 mAh-s akksi volt a G620s-ben. Nekem ezelőtt egy Xperia M2 volt, de klasszisokkal gyorsabban töltött. Mondjuk engem nem zavar, legtöbbször éjszaka van töltőn.

[ Szerkesztve ]

(#945) L.L. válasza B******** (#943) üzenetére


L.L.
senior tag

Csak 2000-es volt benne, az viszont már nagy különbség.

Szerk.: Megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#946) #01993216


#01993216
törölt tag

Nincs minden alkalmazáson értesítési jelvény, ami leginkább a Facebook Messengeren szavar, mivel az még a leggagyibbakon is van. Csak nekem nincs vagy egyszerűen ilyen az EMUI? Lehet segíteni rajta valami külső app-al?

(#947) #86973952 válasza #01993216 (#946) üzenetére


#86973952
törölt tag

Engedélyezed, hogy a háttérben fusson? Vagy pushol és úgy nincs LED?

Én nem használom őket, de Light Manager korlátozottan szokott menni EMUI -n. Kikapcsolt képernyő mellett lehet tesztelni a LED -et, utána érvényesíthető.

(#948) #01993216 válasza #86973952 (#947) üzenetére


#01993216
törölt tag

Van értesítés. Működik a led, a szalagcímek, zárképernyő, stb..

Amikor olvasatlan üzenetem van, akkor egy ilyen kis piros jelvényt hiányolok az alkalmazásikon jobb felső sarkából, mint a nem fogadott hívásnál.

Ezt a fóképernyőről lehetne előhozni, hogy miét mutassa vagy ne, de nincs ott a messenger a listában. Ez a gondom.

(#949) Balathruin válasza #22237440 (#942) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem volt használva és ~2 óra alatt töltött fel 40-ről 100-ra

(#950) bubus66 válasza #01993216 (#948) üzenetére


bubus66
nagyúr

Erre gondoltál?

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.