Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) batai15 válasza OldMike (#1299) üzenetére


batai15
félisten

Szia ! A a régi telefonodon nyomj egy Google accaunt szinkronizalast, amit tudsz kapcsolj be (cimtar mondjuk a lényeges) utána ha jól van ki töltve a nevjegy akkor jó kell legyen.
Másik kérdésedre pedig allisd be a dinamikus helymeghatarozast mert a widget saját várost vmint aktuális pozíciót is tud.
Ezt az appban a mini alkalmazás -> jelenlegi hely onra rakva ,valamint a saját várost kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#1302) bubus66 válasza batai15 (#1300) üzenetére


bubus66
nagyúr

miért hova tegyem fel?

(#1299) OldMike

Szia de le lehet menteni és utána vissza tenni viszont cserénél nálad marad a régi kártya is és arról bármikor áttudod menteni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1303) batai15 válasza bubus66 (#1302) üzenetére


batai15
félisten

ja hogy a te feltöltésed, akkor nem szóltam :) :R

(#1304) bubus66 válasza batai15 (#1303) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen az enyém miért mit gondoltál? Tessék feltettem neked a mega.co-ra

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1305) batai15 válasza bubus66 (#1304) üzenetére


batai15
félisten

De agresszív vagy 😣

(#1306) OldMike válasza batai15 (#1301) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Megtettem amit írtál, de így is az eredeti hely maradt változatlanul. Minden helymeghatározás be van kapcsolva, a frissítést egy órára állítottam. A legutóbb frissítve felirat tartalma (x perc) változik, azonban más nem.
Lehetséges hogy mivel nincs benne SIM kártya, és nem kap cellainformációt, ezért nem változik?

42LM660S

(#1307) batai15 válasza OldMike (#1306) üzenetére


batai15
félisten

lehetséges, de anélkül is mennie kellene.
Más alkalmazásra tekints rá, hogy az be tájolja e magát . pl időkép

(#1308) bubus66 válasza batai15 (#1305) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem vagyok az csak azt megnéztem elég kacifántos letölteni még gépen is te meg mobilon szereted volna.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1309) OldMike válasza batai15 (#1307) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, meg fogom majd nézni.

42LM660S

(#1310) batai15 válasza bubus66 (#1308) üzenetére


batai15
félisten

Megvan az a lényeg, tudja a doze módot elvileg ,és megy is.
Más: aki eddig nem használta a nova primeot próbálja ki, nagyon sok dolgot tud. 125ert vettem , hátha akcióba van még.

(#1311) Orgi válasza OldMike (#1299) üzenetére


Orgi
őstag

Ha továbbra is fennáll a probléma, akkor esetleg az LG-n mentsd le a teljes névjegyzéked vcf-be, majd ezt importáld be a Google Címtárba számítógéppel és meg fognak jelenni a számok, ahogy leszinkronizálja az új telód... esetleg még az lehet, hogy a számokat nem a Címtárba tette, hanem egyéb névjegyek közé és akkor onnan át tudod rakni a Címtárba és összevonni a mailcímekkel is.

(#1312) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Napot!
Van aki számára ez természetes, és van akinek újdonság ez a megoldás. Nem mindenki szeret a kábelekkel bíbelődni Hi suitet telepíteni. Tehát egy megoldás a file átvitelre a számítógép és telefon között vezeték nélkül.

A marketből letöltöd a Wifi File Transfer alkalmazást és telepíted.
Kék buborékban kiírja az Ip címed és a portot.
A számítógépen megnyitod a file kezelőt.
Jobb gomb az Ez a gép menüpontra, majd a hálózati hely hozzáadásra.
Tovább,tovább.
Az ablakba beírod a telefonon kék buborékban megjelenő ftp://xxx(ami nálad van)szöveget.
Tovább,tovább. Ide beírod milyen néven szeretnéd látni a telefonodat a számítógépen,majd tovább és befejezés. Innentől vezeték nélkül tudsz filokat mozgatni a telefon és a számítógép között.

Total commander hálózat/ftp kapcsolódás menü alatt ugyanez elvégezhető.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#1313) kovaccs


kovaccs
tag

Általánosságban az ujjlenyomat olvasó (vagy a bizt. kód ) "ellenszere" ha valaki megtudja a tel. számod, és hívja a telót? Mert ilyenkor -hívás közben- bármit megnézhet a telefonodban? Erre nincs külön védelem?

(#1314) #86973952 válasza sepyi (#1312) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bár elég régen használtam már HiSuite -ot, de úgy emlékszem van benne vezeték nélküli mód.

Nyilván nem olyan, mint egy fájlkezelő, de egyes esetekre egyszerűbb.

Viszont ez jó infó, majd belinkelem az összefoglalóba.

(#1315) spider80 válasza kovaccs (#1313) üzenetére


spider80
őstag

Ezt probaltad is? Semmit nem enged megnezni hívás közben sem,csak tudod fogadni a hívást.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#1316) sepyi válasza #86973952 (#1314) üzenetére


sepyi
aktív tag

Jut eszembe. A múltkor írtad, h utána nézel vissza lehet-e zárni a bootloadert? Nos olyan információt olvastam, h van rá root metódus. TWRP-vel minimal adb-vel. De nem ez a fontos, hanem hogy a root lefutásakor csinál a gyári firmware-ról egy mentést, és visszaflashelve a root is eltűnik (ez mondjuk evidens) de a bootloader locked lesz. Elvileg az info az xda-ról van, bár én máshol olvadtam.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#1317) #86973952 válasza sepyi (#1316) üzenetére


#86973952
törölt tag

Múltkor néztem, de még nem került bele a DC -be.

Ezt ha megtalálod linkeld már be. Kicsit nehezen tudom elképzelni, mert a gyári recovery -t is vissza kellene állítani. HA menne is relock helyett a lock, onnantól kezdve nincs flash. Mentést meg TWRP -ből lehet csinálni. Ezért nem értem.

Amúgy nagyobb méretű ROM is visszaállítja a ROOT -ot (nyomtalanul) és a rendszer szintű módosítások 99% -át, kivéve a BL -t.

[ Szerkesztve ]

(#1318) OldMike válasza Orgi (#1311) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, közben megoldottam, de eléggé fapadosan. Egy másik kütyüből betettem egy SD kártyát az LG-be, és rávarázsoltam a névjegyeket vcf fájlként. Aztán ezt a kártyát áttettem a Huawei-be, rámentem a fájla, felkínálta hogy mentsem a telefonra. Így már megjelentek a telefonszámok, persze a rengeteg e-mail cím között. Ezután - egyenként - kitöröltem az e-mail címeket, és maradt a telefonos névjegyzék (hozta a korábban hozzárendelt képeket is). A szinkronizálásnál kikapcsoltam a Címtár szinkronizálását.

Viszont az még nem jött össze, hogy a telefonban lévő névjegyekhez alapértelmezetten egy saját zenét rendeljek hozzá. Egyenként persze lehet, de az nem kicsit macerás. Olyan funkciót láttam, hogy a SIM1-hez és a SIM2-höz is lehet - akár külön is - zenét hozzárendelni alapértelmezetten.

batai15 #1307

Feltettem az Időképet, ez úgy tűnik hogy megtalálta a helyemet. Ebből ki lehetne tenni az alap időjáráshoz hasonló jelzést a főképernyőre? Próbáltam keresni a beállításokban, de nem jött össze. Igaz az alapot még nem tüntettem el onnan.

42LM660S

(#1319) sepyi válasza #86973952 (#1317) üzenetére


sepyi
aktív tag

Én itt találtam és az XDA ra hivatkozik. [link]

34. hsz.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#1320) Zsocy155 válasza OldMike (#1318) üzenetére


Zsocy155
őstag

Hosszan nyomod a képernyőt, majd a minialkalmazások között kiválasztod az időkép widget-t.

(#1321) Orgi válasza OldMike (#1318) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ez jó lett volna, de nem a telefonra kellett volna mentened, hanem volt ott olyan is, hogy a gmail fiókodba mentse, azt kellett volna... persze így is meglesznek a telódon, viszont ha megint készüléket váltasz, akkor megint nincsenek meg. Én a helyedben újra rámennék arra az elmentett vcf-re, menteném most gmailba és a telót meg úg yállítanám be, hogy a gmailos névjegyeket mutassa...
Régóta nem Androidos telóm van, de még annó én egyszer megcsináltam rendesen a Gmail címjegyzékem és azóta is gyönyörűen működik, készülék váltásnál simán leszinkronizálja az újra a névjegyeket...

[ Szerkesztve ]

(#1322) OldMike válasza Zsocy155 (#1320) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm szépen.

42LM660S

(#1323) Zsocy155 válasza OldMike (#1322) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nagyon szívesen.

(#1324) #86973952 válasza sepyi (#1319) üzenetére


#86973952
törölt tag

Biztos a 34 -es? Még nem volt időm bogarászni a témát, azért kérdezem. De mintha nem teljesen erről szólna az a hozzászólás.

Majd este megnézem az XDA -t, de nehezen tudom elképzelni, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#1325) sepyi válasza #86973952 (#1324) üzenetére


sepyi
aktív tag

Tulajdonképpen inkább azon filoznak, hogy ha visszaflashelik a b120 at akkor a frissítés menni fog e? A 34 ben azt mo ja h az xda alapná root reco ery de nem tud az sd re telepíteni. De nem jó az angolja. Tebát van az xda n leírás. Bo si mobilról írok.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#1326) #86973952 válasza sepyi (#1325) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hu, ez egy kicsit darabos lett a végére. :D

Majd megnézem XDA -n. A gond az, amit feljebb is írtam. Recovery -t flashelni nehéz lesz zárt BL -nél. Meg a gyári ROM -ok nem zárnak BL -t.

Olyat is 2 éve láttam utoljára Huawei -nél, hogy nyitja egy ROM. Még anno P7 -nél. TWRP pedig szerintem továbbra is blokkolja az updatert.

(#1327) batai15


batai15
félisten

készülök egy bevásárlást csinálni :
Mofi tok
Ezzel a típussal van valakinek tapasztalata?
valamint :
blitzwolf
Ezzel a kábellel?
Jókat olvastam róla.

Illetve valami jó tempered glasst tudtok ajánlani?

(#1328) bubus66 válasza #86973952 (#1326) üzenetére


bubus66
nagyúr

igen a 34-es de VNS-L31re írja és nincs XDA-s link legalább is én találtam, de ez nekem is kicsit furcsa lenne, hogy TWRP-vel gyári állapot hogyan? A stock recovery, hogyan kerül vissza Zárt BL-nél, ez itt a nagy kérdés.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1329) jézusom válasza batai15 (#1327) üzenetére


jézusom
addikt

Ez a blitzwolf kajakra 2 oldalas? :Y

Az én tempered glassom elég kicsi lett, mindkét oldalt legalább 5mm-el vékonyabb, vigyázni kell.

Kérdés: miért lehet az, hogy nem menti el a fotókat a gép? Tök jó fotókat csináltam, meg akartam nézni és nem találtam, egyszerűen enm mentette el! :(

Új kártyát tettem bele, lehet az a baj? (32GB MICROSDHC KINGSTON U3 90R/80W)

Amúgy én FTP szervert használok telón, elég egyszerű :)

[ Szerkesztve ]

(#1330) szlobee


szlobee
csendes tag

Nem tudja valaki miért melegszik (GPS, kamera, hosszab chat használat közben)?
HiSilicon Kirin 650 miatt van? Mi a baj a kamerával? Hibátlan! Idol 4 ugyan olyan kalap szar lesz mind az eddigi telefonjaik, nézz át a fórum topicra!

(#1331) balazska92


balazska92
senior tag

Srácok valaki segítsen már, hol kell beállítani, hogy hívásnál megjelenítse a számom? Egyszerűen sehol se találom :D

(#1332) jézusom válasza szlobee (#1330) üzenetére


jézusom
addikt

Az lenne baj, ha nem melegedne. Valahogy le kell adni a hőt.

Valaki játszott a mortal kombattal? Nekem elindul, csak a textúrák hiányoznak, ilyen szellemharc. Csak nálam ilyen?

(#1333) Balathruin válasza jézusom (#1332) üzenetére


Balathruin
veterán

Nálam eddig egy játék sem hibázik. Hearthstone, GTA SA és No Limits van most fent.

(#1334) bubus66 válasza balazska92 (#1331) üzenetére


bubus66
nagyúr

Telefon kagyló ikon/ jobb oldalt alul a 3 vízszintes vonal/Beállítások/További beállítások/Hívóazonosító

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1335) balazska92 válasza bubus66 (#1334) üzenetére


balazska92
senior tag

Király, köszönöm! :)

(#1336) batai15 válasza jézusom (#1329) üzenetére


batai15
félisten

igen, nem is értem alapból miért nem ilyen az usb 2..

(#1337) szami777 válasza jézusom (#1332) üzenetére


szami777
addikt

Nálam a lego lord of the rings járt hasonlóan.
Első pálya szürke helyett fekete a táj (valami textúra hiba), nem tudtam így merre kellene menjek, töröltem.
Viszont amiket eddig próbáltam, azok mind szépen elfutnak. (Heroes 3hd, fifa16, gta3, ja és tekken 6-ot találtam, az viszi eddig a prímet, parádés. :D )

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1338) batai15 válasza szami777 (#1337) üzenetére


batai15
félisten

van heroes androidra? na kell nekem!

(#1339) szami777 válasza batai15 (#1338) üzenetére


szami777
addikt

2 fele is. Az egyik google playben a vcmi ahol a regi verziót tolhatod. A masik pedig a tavaly ubisoft altal kiadott heroes3hd. Az elso a huaweiemen nem mukodott, lehet en benaztam valamit, eleg bonya a telepites, a masodik pedig google playen nem jelenik meg , mert nem tablet a p9lite, de máshonnan megvan es az prímán megy.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1340) batai15 válasza szami777 (#1339) üzenetére


batai15
félisten

:R privátba egy linket esetleg az utóbbira?

[ Szerkesztve ]

(#1341) jézusom


jézusom
addikt

Gyerekek! Most komolyan, mindenkinek jól menti a fotókat a Telefon? :O
Direkt drága gyors kártyát vettem, erre b@szik elmenteni a képeket. Amúgy meg látom a kártyát, telepítettem róla stb...

(#1342) sepyi válasza #86973952 (#1326) üzenetére


sepyi
aktív tag

Most értem haza. Megpróbálom összefoglalni. A topik elején világos, hogy kérni kell kódot a bootloader nyitáshoz. u.a. mint amit bubus66 is leírt. Aztán alatta vannak a linkek a TWRP letöltéshez, az SU zip és a minimal Adb linkjei. De a root annyira nem is érdekes, mert úgyis lesz rá valami egyszerűbb megoldás. Gondolom nem akar senki kockáztatni, mert ahogy a p8 lite topikot figyeltem a TWRP okozott galibát. A lényeg h. a felhasználó azt állította, hogy a TWRP által csinált mentést visszarakta és zárta a bootloadart. Mindezt múlt időben. Erre jött a kérdés, hogy frissíthető lesz-e a telefon. Arról nincs szó, h a gyári reco hogy kerül vissza.Ezek után hivatkozott az XDA-ra. Ennyi a történet.

jézusom: telepítési helynek az SD van kijelölve?

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#1343) batai15 válasza jézusom (#1341) üzenetére


batai15
félisten

Igen menti. Mikor fotót készítes a kis képen rá kattintasz nem hozzá be őket? Galériában semmi ? Ez furcsa.. hr volt ?

(#1344) jézusom válasza batai15 (#1343) üzenetére


jézusom
addikt

Kis ikonban még ott van, de rámegyek, és csak egy régebbit látok a galériában, ami ott volt kicsiben az eltűnik. De néha működik, nem tudom mire vélni :(

(#1345) batai15 válasza jézusom (#1344) üzenetére


batai15
félisten

Hát ez érdekes . Hr ha nem akkor esetleg rom újra húzás ,vagy gari.

(#1346) jézusom válasza batai15 (#1345) üzenetére


jézusom
addikt

BEROSÁLOK. :W Bekapcsolom az "sd kártyára mentés preferálása" opciót, és nem menti el :F
úgy néz ki ez a baja.

Videó felvételt el sem indítja. De nem értemk, most akkor nem videózhatok sd kértyára? Mi a ráknak vettem külön sdt? :F

[ Szerkesztve ]

(#1347) batai15 válasza jézusom (#1346) üzenetére


batai15
félisten

Ez érdekes, meg nézem nekem is így van e.
Nekem belső sd volt preferálva, megnézem utána milyen .
átállítottam.
Nekem szépen megy a videó felvétel, meg a fotók is.
kamera alkalmazásba mi az alapértemezett?
valamint , másik sd esetleg? mivan ha az sd nem jon be neki?

[ Szerkesztve ]

(#1348) bubus66 válasza sepyi (#1342) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia de annak akkor mi értelme van, hogy fent marad a TWRP (akkor már inkább a relocked legyen) ha valami oknál foga vissza kell vinni nyitott bootloaderrel úgy. Szerintem, meg twrp-vel Zárt BL-nem megy vissza a mentés. (De ez csak az én véleményem). És még akkor sincs gyári állapotod, csak egy "Phone locked" felirtod a BL-nél, de ettől meg nem lesz stock recovery és garancia sem.

Persze ha ez annyira működő lenne akkor linkelte volna az XDA-s linket..

Mondjuk engem a dualosítás érdekelne jobban..

Igen sajnos a TWRP elég nagy gubancot okozott sokaknál a P8 Lite topickba

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1349) jézusom válasza batai15 (#1347) üzenetére


jézusom
addikt

Megoldódott!

Szerintem mehetne 1.hsz-be nyugodtan. Van ilyen ilyen opció, ami át volt állítva.

Beállítások/speciális beállítások/memória és tárhely/tárolóhely beállításai/alapértelmezett hely

Itt csak az a szopás, hogy nem tudom mire vonatkozik, mert mondjuk a widgetes appokat jó lenne belsőre telepíteni, meg ahol fontos a gyorsaság, meg amúgy is azért van pár giga belsőn, ki kellene használni...

De mindegy most így működik, előző kábeles problémámnál átálítottam pár dolgot :DDD

(#1350) jézusom válasza jézusom (#1349) üzenetére


jézusom
addikt

Neem nem neem. Megint nem jó :( nem ment sdre :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.