Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) #86973952 válasza bubus66 (#649) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van olyan, hogy látható mind a két IMEI, de szoftveresen mégis korlátozott.

Viszont ebben az esetben lehet elég a ROM csere az aktiválashoz.

A szolgáltatós és a "független" ROM -okat kellene összevetni. Már ha különbözik, mert lehet máshol van a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#652) bubus66 válasza Sonja (#650) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#650) Sonja

Akkor dualos. Te nem is szolgáltatónál vetted? Én a képet a szolgáltatósokhoz tettem, mert az MM-be és egyéb helyen vásárolt dualosok függetlenek.

porterocka

Van olyan, hogy látható mind a két IMEI, de szoftveresen mégis korlátozott.

Én meg ilyennel nem találkoztam de biztos, hogy van.

Igaz a P8 Lite-nél dualosítás után is 1 marad de tökéletesen lehet használni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#653) #86973952 válasza bubus66 (#652) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jah, nem szolgáltatós? :D Akkor persze hogy 2 IMEI van.

(#654) bubus66 válasza #86973952 (#653) üzenetére


bubus66
nagyúr

igen én úgy vettem ki az írásából. Mondjuk elég furcsa lett volna ha szolgáltatós 2 SIM-es (persze lehet olyan). De az szerintem olyan ritka mint a fehér holló.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#655) Sonja


Sonja
veterán

Elméletileg UPC-nél lett megvéve, kártyafüggetlenként. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#656) #86973952 válasza Sonja (#655) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott azt hiszem csak gyári állapotú telefonokat árulnak.

(#657) bubus66 válasza #86973952 (#656) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ott nincs korlátozás.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#658) batai15


batai15
félisten

Na halistennek aszony a p9et választotta. Mondjuk kapott egy selfie botot mellé hogy hallgasson xD

Kérdésem lenne hogy beallitotam egy témát, aminek nem jön be a betű típusa.
Azóta minden témát próbáltam , meg font changer appot is , nem tudok másik fontot állítani. Valami ötlet van rá? Hrt nem akarok nyomi rá , de eddig erre van esély. Mondjuk témázni utána nem fogok mert egy téma kell nekem, meg nova launcher prime.

(#659) dokee78


dokee78
félisten

Épp kérdezni akartam,hogy áll a téma összefoglaló és látom kész van.

Ha szabad 1 észrevétel,nem kritizálni szeretném,mert jól össze van rakva:
A fizetős iGO Navigation hivatalosan is elérhető már.
Nem a Szülinappra gondolok. :N

Vak vagyok! :U

A betűtípus és színkombináció miatt 1-2 főcím nehezebben olvasható.
De lehet csak az én szememnek fura.

batai15 Sikerült megnézni .mkv filok szívják-e az akkut?

[ Szerkesztve ]

(#660) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok. Az emilek is karakter hibásak vagy csak az SMS-ek?

(#661) dokee78 válasza Luna73 (#660) üzenetére


dokee78
félisten

SMS-ek sem.
Fentebb linkeltem képet.
Vedd ki a pipát a 7 bites optimalizálásnál.

Más:
Gondolom,mint a P8 Lite esetén itt is az elsőelső szériák leszfüggetlenek a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#662) golyós válasza bubus66 (#654) üzenetére


golyós
őstag

A Honor 7 -re azt írja a telekom, a telefon tulajdonságainál, hogy 2 sim és független.
Kiváncsi vagyok, hogy tényleg?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#663) batai15 válasza dokee78 (#659) üzenetére


batai15
félisten

Még nem sikerült .
Más én kérdésemre valaki valamit ?

(#664) Luna73 válasza dokee78 (#661) üzenetére


Luna73
tag

Köszi.Azért kérdezte mert most akarok az asszonynak venni és Ő rengeteget emilezik. :R

(#665) bubus66 válasza dokee78 (#661) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen az jó ha kiveszi a pipát csak 160 karaktert kb 3 sms-be fog elküldeni. Érdemes használni a google billentyűzetet, mert abban van jobbra dőlő ékezet.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#666) GSPLR válasza Sonja (#655) üzenetére


GSPLR
senior tag

UPC-nél?! Nem látok a UPC-nél P9 Lite-ot (minden nap nézem a kínálatot)...

Huawei

(#667) Sonja válasza GSPLR (#666) üzenetére


Sonja
veterán

Itt lett leadva a helyi ügyfélszolgálaton a "rendelés", és pár nap múlva (talán 3-4) hozta az MPL futár a készüléket. A UPC-s kis füzetecskében is fel van tüntetve egyébként (ott még "hamarosan" címszóval).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#668) GSPLR válasza Sonja (#667) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ezt nem egészen értem. Hogyan rendelsz olyan telefont a UPC keresztül, amit nem forgalmaz? Nem kötekedni akarok, de lassan több mint egy hónapja rágom a fülét a UPC-nek a P9 illetve Lite miatt...ezért sem értem a dolgot. Ha jobban belegondolok még furcsább, mivel a UPC nem kereskedő ebből a szempontból, hanem szolgáltató. :F Na mindegy, hétfőn bemászok hozzájuk megint.

Ui.: mondjuk nem ez lenne az első eset, hogy nem egyezik a honlap, az ügyintéző és a szórólap álláspontja.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#669) #86973952 válasza GSPLR (#666) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jupiszinek nem igazán naprakész a weboldala. Úgy általánosságban sok a hiányosság.

(#670) Sonja válasza GSPLR (#668) üzenetére


Sonja
veterán

De ez az, hogy forgalmazza. :) Csak gondolom kevés volt a készlet, mert fel is kellett iratkozni rá. Mondjuk azt is mondták, hogy lehet, hogy egy hónapot is kell várni rá, mégis kb. 1 hét alatt meglett. A honlapjukon tudom, hogy nincs. Egy kalap sz... az oldaljuk. Még egy regisztrációt se bírtam anyumnak összehozni. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#671) GSPLR válasza Sonja (#670) üzenetére


GSPLR
senior tag

Mindenesetre köszi az infót :R , hétfőn ennek utánanézek személyesen is mert asszonynak nagyon a Huawei P széria kell... (mondjuk ezt a részét meg is értem :D)

Huawei

(#672) #86973952 válasza GSPLR (#671) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak mert nincs "hómgomb". :D

(#673) GSPLR válasza #86973952 (#672) üzenetére


GSPLR
senior tag

Jaj igen... múltkor beszéltük, hogy majd most hétvégén megyünk aztán sikerül rábeszélnem. Nagyon kicsi hiányzott a sikerhez, de marad az eredeti elképzelésnél. Nekem viszont nagyon megtetszett az a telefon amit írtál (és az a hómgomb nem is annyira hómgomb), lehet arra fogok váltani, még dilemmázok a között és a sima P9 között (ez megint vicces mert anno a P7 és a hárombetűs között vacilláltam).

Huawei

(#674) Sonja


Sonja
veterán

Akartam már írni, hogy a készüléken 32bit-es Android van! Nem igazán értem, hogy miért nem a 64bit-es Androidot tette fel a Huawei?! :F Így nem igazán van kihasználva a proci szvsz.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#675) GSPLR


GSPLR
senior tag

Előre is elnézést, de ez a mai kis story nem tud bennem maradni, meg kell osztanom, pont illik a topikba:

Szóval ma T-Mobilba jártam (Allee)...P9 Lite-ot láttam. Készülékváltás előtt állunk a párommal, jelenleg a pirosnál vagyunk és gondoltuk beugrunk a magentához érdeklődni. Húztunk egy sorszámot, voltak még előttünk rendesen így kicsit megnéztük a kiszemelt készülékeket. A P9-hez nem igazán fértünk hozzá, mert egy gyerek játszott a mellette lévő készüléken elég agresszív módon (erre még később kitérek), így megnyomkodtuk, megtapogattuk a Lite verziót (fekete, nem pulton, falra kiszerelve a fehér P9 felett), nagyon jó telefonnak tűnik. Én viszont kiszúrtam valamit. Mégpedig hogy 3GB rammal szerelt készülék volt kiállítva. Mondom oké, erre rákérdezek, mert szerintem itt valami nem stimmel. Ekkor csapkodás mellettünk, kisgyerek (kb 10 éves) sír és csapkodja a kiállított készüléket. Ugye mi reflexből néztünk oda, kaptunk egy kedves "ne nézzél, kérdezzél, bazdmeget"... Na itt asszony egyből jött a ne foglalkozz vele, gyere inkább üljünk le szöveggel. Annyiban hagytam az egészet, mindenki vonja le a következtetéseket, nem tudom néhány ember minek vállal gyereket (nem ez volt az első ilyen esetem...). Végre sorra kerültünk. Érdeklődtem a szolgáltatóváltás mikéntjéről és egyéb apró dolgokról. A srác nagyon rendes volt, elmondott szinte mindent. Ekkor jutott eszembe a 3GB RAM. Rákérdeztem, nem tudta miről beszélek. Nem is akartam ezen tovább pörögni, viszont odajött az egyik kollégája, akit úgy mutatott be nekünk, hogy na ő aztán vágja az ilyeneket. Megkérdeztük, első blikkre rávágta, hogy 2,5GB :DDD Mondom oké, akkor már ha eljöttem otthonról akkor szórakozok kicsit. Lassan, tagoltan elmondtam nekik, hogy én úgy tudom a mi régiónkban szolgáltatónál 2GB-os verzió kapható, nem 3GB-os. A "geek" azt mondta utánanéz. Vártunk, azt mondja hogy megnézte a Mobilarénán :DDD és 2GB-os. Szerinte az annyi, mert pink készüléket teszteltek. Állítólag én elnéztem a kiírást. :DDD Itt már nevettem, majd hozzátettem, hogy mint említettem én nem félreolvastam, hanem a kiállított készülékben fizikailag ott a 3GB és ha kell megmutatom. Jöttek is velem és közben mondták, hogy biztos a P9-et néztem. Mondtam hogy nem hinném mert amit néztem az nem EVA volt, ráadásul nem fém hátlapos, stb, stb... És lám tényleg! 3GB-os van kiállítva. Ezt az egészet csak azért írtam, le mert ez így nagyon nem jó szerintem. Ez így nettó félreinformálás. Tudom, az ott dolgozók (a pult mögött) nem igazán vannak képben a technikai paraméterekkel, de így gáz. Szerintem nem nagy elvárás, hogy tudja egy szolgáltató, hogy pontosan nekem mit is fog eladni azért az összegért. Persze én lennék a legboldogabb ha 3GB-os verziót árulnának, de szerintem amit kihoznak az már 2GB-os.

Hát ennyi, én jól szórakoztam ma, asszony picit visszakapta a ruhaboltos köröket :DDD

Huawei

(#676) #86973952 válasza GSPLR (#675) üzenetére


#86973952
törölt tag

ON -ra raktam, mert tanulságos és megtévesztő.

(#677) batai15 válasza GSPLR (#675) üzenetére


batai15
félisten

A kölyök szánalmas, én meg boritottam volna. A telekomosok szintén, az ilyen ne dolgozzon ilyen helyen.

(#678) szami777 válasza GSPLR (#675) üzenetére


szami777
addikt

Ezt jó volt olvasni. :R

A baj az (és itt most nem rád gondolok, nem téged akarlak minősíteni), hogy a vásárlónak/vevőnek több hatalma van szerintem mint hinné, és ebből rohadt nagy perpatvart kellene csapni, mert ez már nem tudom hányadik bolt, ahol eljátsszák.
Azt tudjuk, hogy Magyarországon emiatt pereskedni felesleges, de rossz az, hogy itt-ott megjegyezzük,gép előtt ülve rácsapunk az asztalra, a bolt meg nem változtat, mert a vásárlók nem tesznek semmit (én is is ide tartozok), a dolgok ugyanúgy mennek tovább. :(

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#679) GSPLR válasza szami777 (#678) üzenetére


GSPLR
senior tag

Egyetértek, nagyon úgy tűnik hogy elkényelmesedtek a szolgáltatók és erről sajnos leginkább mi vásárlók tehetünk... A kulcs ott van abban, amit leírtál, per. Ilyen helyzetekről pontos információm nincs, de elképzelhető hogy tőlünk nyugatabbra ez máshogy megy.

Huawei

(#680) batai15


batai15
félisten

"Kérdésem lenne hogy beallitotam egy témát, aminek nem jön be a betű típusa.
Azóta minden témát próbáltam , meg font changer appot is , nem tudok másik fontot állítani. Valami ötlet van rá? Hrt nem akarok nyomi rá , de eddig erre van esély. "
Valaki valami ?

Amúgy porterocka hogy hogy te lettél a topik gazda ? Meg volt hirdetve ?

[ Szerkesztve ]

(#681) dokee78 válasza Sonja (#674) üzenetére


dokee78
félisten

32-bitest ír ki az AnTuTu?

Szerk:
Azért kérdezem,mert a tesztben mintha 64bitet láttam volna.

[ Szerkesztve ]

(#682) batai15 válasza Sonja (#674) üzenetére


batai15
félisten

Nem ,nem ,32es van rajta. 64es , antutu írja is.

(#683) bubus66 válasza batai15 (#682) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sőt a build prop-ba is 64 bit van. kb 6-7 napja szedtem szét egy ROM-ot és akkor néztem

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#684) Sonja válasza dokee78 (#681) üzenetére


Sonja
veterán

AIDA64 mutatja meg, hogy 32bit-es rajta az Android.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#685) dokee78 válasza Sonja (#684) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek szerint félre mutat az Aida,ha a build.propban is 64bit van.

(#686) bubus66 válasza dokee78 (#685) üzenetére


bubus66
nagyúr

Holnap szét kapom még egyszer de biztos, hogy 64 bit-es de a build propot te is meg tudod nézni a system mappába van benne nem kell hozzá ROOT

Ilyet keres ro.product cpu.abi=arm64-v8a

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#687) Sonja válasza dokee78 (#685) üzenetére


Sonja
veterán

Gyorsan feltettem egy terminal-t a telefonra, majd egy cat /system/build.prop parancs, és azt írta benne, hogy ro.product.cpu.abi = arm64-v8a. Szóval valószínűleg tényleg 64bit-es lehet.

(#688) bubus66: Linux-os vagyok, jobban szeretem a CLI-t. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#688) bubus66 válasza Sonja (#687) üzenetére


bubus66
nagyúr

de nem kell ahhoz semmi csak egy fájl kezelő és meg lehet nézni a egész belső memóriát..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#689) dokee78 válasza bubus66 (#686) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom megnézni. :(
Még csak leendő tulaj stádiumban vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

(#690) bubus66 válasza dokee78 (#689) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ja azt nem tudtam..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#691) #86973952 válasza Sonja (#684) üzenetére


#86973952
törölt tag

AIDA sokszor nincs a helyzet magaslatán. Pl. G4 -nél szerinte nincs kamera. DE 3 azonos típusra is képes 3 különböző dolgot írni.

batai15:
Nem. MOD kérésre, kérdésre.

[ Szerkesztve ]

(#692) biolencse


biolencse
csendes tag

Tegnap az auchanban kipróbáltam egy p9 lite-ot és alaposan meglepődtem, mert 3gb-os volt.

(#693) #86973952 válasza biolencse (#692) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, volt már róla szó. Demo készülék, a többi 2 gigás.

MM is egy érdekes banda, egyik helyen is már 3x szóltam nekik, különböző piroskának, egyiknek sem sikerült még beszednie.

(#694) biolencse válasza #86973952 (#693) üzenetére


biolencse
csendes tag

Ez sajnálatos hír. Pedig már kezdtem örülni. Köszönöm a gyors választ!

(#695) dionaea


dionaea
őstag

tehát a telenor el kezdte árulni (másik topucbol copy paste telenor egy igazi ...os társaság rohadt drágák náluk a készülék. Valahogy nem igazán tolnak jó politikát sajna.
Nagyon vacilálok P9 Lite vagy Lg x-cam esetleg xperia Xa között

csak a Sony és lg nekem nincs tesztje

sajna telenornal "kell" vennem

(#696) dokee78 válasza dionaea (#695) üzenetére


dokee78
félisten

XA nálam is esélyes volt,de ott:

-nincs ujjlenyomat olvasó
-HD kijelző
-kisebb akku

+erősebb
+jobban megoldott Dual Sim
+2,5D kijelző jobb készülék/kijelző arány
Méretarányos összehasonlítás.

Viszont ezek a pozitívumok engem nem tudnak meggyőzni.
A P9 Lite pozitívumai sokkal jobbak.
Ujjlenyomat olvasó
FHD
stb.

Gsmarenan tesztelték a Sony-t.

[ Szerkesztve ]

(#697) #86973952 válasza dionaea (#695) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott a lehetőség a független vásárlásra. Egybe kifizetve, teljes áron eleve hülyeség szolgáltatónál venni. Többinél meg szolgáltatást vásárolsz telefonnal. Nem telefon értékesítők.

Köszönhetően a sok nem fizetőnek és csalónak, Magyarországon keményebbek a szolgáltatók. Ezért vannak a kauciók is.

Érdemes megnézni a nagyobb boltok kedvezményeit, fizetési kondícióit is. Pl. 10 havi kamatmentes részlet, és akkor előfizetést sem kell megújítani.

[ Szerkesztve ]

(#698) dokee78 válasza #86973952 (#697) üzenetére


dokee78
félisten

Én sem szolgáltatónál szeretném venni.
Eleve később kapnak frissítést+teleszemetelik Bloatwarekkel.

(#699) jatszo


jatszo
aktív tag

Sziasztok! A novát hol lehet beállítani? Az alkalmazáson belül nem engedi. Köszi.

(#700) dokee78 válasza jatszo (#699) üzenetére


dokee78
félisten

Keress olyat,készüléken beállítások (nem Novában) és Kezdőlap,de lehet a megjelenés-ben van.
Ott válaszd ki a Novát a gyári helyett.
Még nincs ilyen készülékem,de nagyjából ott kell lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.