Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) kovaccs


kovaccs
tag

Járt már úgy valaki, hogy a beállított témát elfelejtette, ill. cserélte a készülék? nekem az "én" "medal" lett beállítva, de cserélte valamiért..Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1752) #86973952 válasza kovaccs (#1751) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem.

Ilyen általában akkor van, ha valami ütközik a system ui -val vagy hibás, sérült, nem kompatibilis a téma. Utóbbi is inkább mókolt témánál fordulhat elő, de nekem is talán egyszer volt ilyen az évek alatt Huawei -en.

Szerk.:
System ui -t lőheti pl. az Xposed, valamilyen nem oda való mentés, felületi beállítás, módosítás, ami eltér grafikai méretezésben. Egyes grafikai elemeket nem alakít át a rendszer, így csak pontos beméretezéssel használható.

Pl. SoftKeyZ is ilyen, ott a navi bar ikonok eltérő méretezésűek, ezért lőheti az ui -t. Meg az a system ui apk -t módosítja, ami felülírhatja a témázó beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#1753) kovaccs válasza #86973952 (#1752) üzenetére


kovaccs
tag

Köszi a választ, de ez nekem atomfizika. :D Egyébként a készüléken található gyári téma közül választottam.

(#1754) #01993216


#01993216
törölt tag

Másnak sem működik a dinamikus naptár ikon vagy csak nekem? Csak az angol megy, a többi nyelven csak a szám jelenik meg, a hét napjai szövegesen nem.

(#1755) batai15 válasza #01993216 (#1754) üzenetére


batai15
félisten

Téma függő is.

(#1756) #01993216 válasza batai15 (#1755) üzenetére


#01993216
törölt tag

8-al próbáltam, köztük a 6 gyárival. Egyikkel sem ment.

(#1757) kovaccs


kovaccs
tag

Valaki használ hívásrögzítő alkalmazást? ACR-t próbáltam P9 beállítással, de nem működik jól. Kinek mi vált be, és milyen beállítással?

(#1758) Jarod1


Jarod1
addikt

a rádiót ha hangszóróa teszem hogy tudom kirakni BT -os hangszóróra?

(#1759) Stylerr


Stylerr
addikt

Ti milyen tokot használtok a telefonra? Én most vásárolnék rá, de teljesen tanácstalan vagyok.

(#1760) Jarod1 válasza Stylerr (#1759) üzenetére


Jarod1
addikt

Én rendeltem egy ilyet:

[link]

meg egy ilyet:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1761) OldMike válasza Stylerr (#1759) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem ez nagyon szubjektív dolog. Ahogy látom sokan használnak olyat ami a hátlapot és az éleket védi. Nincs vele tapasztalatom, de szerintem leejtésnél elég jól védhet, viszont ajánlott egy masszív üvegfólia is. Kényelmes lehet használni, mivel nem kell kinyitni, tokból kivenni stb. A korábbi telefonomhoz zsebszerű tok volt, kihúzóval. Ez is jól véd, de a használathoz ki kell venni a telefont, a tokkal is kell kezdeni valamit, tehát nem a legpraktikusabb. Sajnos a P9L-hez való méretet én nem láttam, 5 illetve 5,5 colos van általában. Én végül egy oldalra nyíló, mágneszáras tokot vettem. Nekem ez bejött. Telefonáláskor akár teljesen hátra lehet hajtani a fedőlapot, viszont fényképezéskor könyvszerűen nyitva kell legyen, mert takarná az objektívet. Asztalon letámasztva is használható (csak vízszintesen), de így még nem használtam.

42LM660S

(#1762) RókalanyLau válasza Stylerr (#1759) üzenetére


RókalanyLau
csendes tag

Én is ezen agyalok. A flipes tokok nálam kilőve, frászt kapok tőlük. Tegnap a váci úti tesoban, körbe kérdeztem a mobilboltokban, 3-4000 körül vesztegetik, úgyhogy tuti ebay lesz. De alig talalók olyat, ami nem leheletnyi vékony szilikon es nem pink :'D
/Másfél nap használat és windows után nagy felüdülés a készülék. : ) Páromnak is bejövős. Enyém fehér, övé fekete :)/

Jarod1: ugyanez a ketto lett. Koszi :)
Magamnak egy sima szilikon lett, egy cica olvas rajta egy konyvet, a vilag elfoglalasa macskaknak cimmel :D

[ Szerkesztve ]

(#1763) bubus66 válasza Stylerr (#1759) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én pl ilyet rendeltem

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1764) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Szilikon tok - Nillkin
Műa. Hátlap - eredeti gyári, vagy Imak
Spigen
Ezek kb..

(#1765) #86973952 válasza Stylerr (#1759) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nillkin tok + edzett üveg kombó fut nálam.

(#1766) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ha már toknál tartunk,Akkor ez kakai?Főleg ennyiért?

(#1767) #86973952 válasza ProEvoFan (#1766) üzenetére


#86973952
törölt tag

Műanyag, szerintem nem lesz tartós. DE legalább van rá 1 év garancia.

(#1768) batai15


batai15
félisten

Udv elvtársak ,valakinek jött már update 2gbra?(120 van nekem most )

(#1769) jatszo válasza batai15 (#1768) üzenetére


jatszo
aktív tag

Még nem.

(#1770) ANDROID??? válasza ProEvoFan (#1766) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szerintem nem rossz nekem szürke van, de nem ennyiért. 3-4e ok.

[ Szerkesztve ]

(#1771) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Egy amatőr kérdés...
Garancia után tönkremegy az aksi, akkor kilehet cserélni?A kérdés ugye adott, hiszen össze van szerelve a telefon hátulja, elvileg nem lehet külön aksit cserélni, csak a hátlappal együtt.Gondolom akkor kicsit drágább móka lesz, mint külön aksit venni...

(#1772) ANDROID??? válasza ProEvoFan (#1771) üzenetére


ANDROID???
addikt

Keress rá a p9 lite szétszerelésre, a p8 lite hátlapja is leügyeskedhető, abbból is ki lehet szerelni az akkut..
Tapasztalat hiányában a szerviz igénybevétele ajánlott..

[ Szerkesztve ]

(#1773) Stylerr


Stylerr
addikt

2 napja vagyok boldog tulajdonosa a P9 Litenak.
Anno egy Xperia X8al kezdtem, majd jött egy SGS Advance, amiről váltottam Lumia 930ra, mert akkoriban kikészített az SGS Advance fagyása. Nagyon bejött a Lumia 930, amikor több mint 1 éve megvásároltam. Mára viszont megölték a konkurensek a WP-t, nem volt rá semmi app, nem fejlesztették... Ezért váltottam vissza Androidra, és így esett a választásom a P9 Litera.
Majdhogynem csak pozitívumokat tudok írni róla. Szinte úgy pörög a rendszer, mint a Lumiámon (bár tudjuk, hogy az Android idővel kezd el fagyogatni), és nagyon jó érzés, hogy nem kell kompromisszumokat kötnöm az applikációk terén, ismét mindent le tudok tölteni. Ami hiányzik, vagy talán negatív, az az, hogy itt nem tudom sehogysem felébreszteni a telefont "szemből", gondolok ezalatt arra, hogy a Lumiát fel tudtam ébreszteni duplakoppal, itt viszont vagy az ujjlenyomat olvasóval, vagy pedig az oldalsó lezáró gombbal lehet csak.
Összegezve P9 Lite vs Lumia 930
+rengeteg app
+értesítő led
+ (nekem adtak hozzá okosórát, bár ez Tmobilos ajándék volt)
+nagyon jól bírja az akksi
+ujjlenyomat olvasó
+remek testreszabhatóság
+a füles amit adtak hozzá
+előlapi kamera minősége
+bővíthető
+és ugye az ár, a Lumiát 130ért vettem, ezt pedig 83ért.
-duplakopp ébresztés hiánya
- a Lumia szebb volt, prémiumabb hatást keltett
-hátlapi kamera minősége

[ Szerkesztve ]

(#1774) batai15 válasza Stylerr (#1773) üzenetére


batai15
félisten

kb majdnem mindennel eggyet értek , kivéve ezzel
"- a Lumia szebb volt, prémiumabb hatást keltett"
tok nélkül én azt mondom nagyon egybe van a cucc, és kifejezetten csinos telefon

(#1775) #86973952 válasza Stylerr (#1773) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez az egy idő után elkezd fagyni már nem teljesen igaz. Tele van szemetelve, akkor újratelepítéssel felfrissíthető a droid és úgy használható, mint régen. Ez akkoriban volt igaz, amikor minden évben duplázódott a belső tárhely (és az sem volt elég). Amikor még pár mega volt a belső. Meg a droid is rosszabb volt.

Vagy alsós telefonoknál, ahol eleve alul van pozícionálva a hardver. Régi és/vagy gyenge SoC -t kap.

Pl. P7 -et is lehet a mai napig vígan használni, pedig már elavult.

[ Szerkesztve ]

(#1776) Balathruin válasza Stylerr (#1773) üzenetére


Balathruin
veterán

A fagyogatás mint írták már régmúlt, az S Advance is csak a gyári szeméttelepen csinálta.

(#1777) Jarod1


Jarod1
addikt

állati baró ez a tok

[link]

(#1778) RókalanyLau válasza Jarod1 (#1777) üzenetére


RókalanyLau
csendes tag

http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/z/l-MAAOSwgApXBx-x/$_3.JPG

Nekem ez lesz. Csak érjen már ide :D
/Telorol irok, nem tudok linket csinalni x)/

(#1779) #86973952


#86973952
törölt tag

Van már erre is fa tok.

(#1780) Ronam válasza #86973952 (#1779) üzenetére


Ronam
addikt

Az amin nincs minta egesz jol nez ki, lehet berendelek egyet.

(#1781) Stylerr válasza #86973952 (#1775) üzenetére


Stylerr
addikt

Na , ennek örülök, régen emiatt hagytam el az Androidot.

(#1782) jatszo


jatszo
aktív tag

Sziasztok. Használ valaki üveglapot? Többen öanaszkodnak, hogy "ívelt" a kijelző alja, és nem tudják rendesen feltenni.
Mondjuk szerintem olcsó ebay-es cucc.
Eazyguard üveglapról tudna valaki képet feltenni? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1783) Balathruin válasza jatszo (#1782) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, nekem is ilyen meg legalább még1 ember jelezte innen.

(#1784) Tompika1


Tompika1
csendes tag

Támogatja a vezeték nélküli töltést?
Nem találok róla infót sehol

(#1785) ANDROID??? válasza jatszo (#1782) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ő is ezt tapasztalta ;] :
kép..

Nem f@sz@, csöcse van...

[ Szerkesztve ]

(#1786) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ma végre sikerült megvennem a telefont.Iszonyat gyors a kicsike, no meg eszméletlen csinos :B Előlapi fólia marad (még) de egy szilikon tokot vettem hozzá.
Kérdés.Első töltésnél kell valamira figyelni?Mi az az akku állapot (20% alatt?), amikor optimális töltőre tenni?Az akku élettartama miatt gondolom nem mindegy meddig/mikor töltőm.

(#1787) ANDROID??? válasza ProEvoFan (#1786) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C
1. töltés, mint a második, bedugod feltölt és boldogság :K
20% alá, ha nem szakad ne hagyd, és nem kell okvetlenül 100%-ra tölteni, 98% kihúzható. Az egész éjszakára töltőn hagyás minden alkalommal hosszú távon, vagy jó vagy nem :)

(#1788) Stylerr válasza ProEvoFan (#1786) üzenetére


Stylerr
addikt

Töltésről jut eszembe, ehhez a telefonhoz 1 Amperes töltőt adtak, viszont nekem az előző telómhoz adtak 1,5 Ampereset. Kérdésem az lenne, hogy lesz-e baja a telefonnak vagy az akksinak, ha nem a gyári 1 Amperessel, hanem a 1,5 Amperessel töltöm?

(#1789) #86973952 válasza Stylerr (#1788) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én mindent 1.8 amperossal töltök. Többet úgysem vesz fel, amennyit a szabályzó enged.

ANDROID???:
Szerintem meg tök felesleges. Túltöltés- és alulmerülés elleni védelemmel is el van látva az akksi. Max. akkor döglik be, ha valaki beteszi úgy a fiókba egy hónapra. Nekem szinte folyamatosan 5-10 % körüli szintre merülnek az akksik és sosem volt gondom vele, évek óta. A folyamatos rátöltés sokkal károsabb, meg ha valaki éjszakára rajta hagyja a telefont.

Kicsit úgy érzem minden telefonnál túl van pörögve az akksi téma.

[ Szerkesztve ]

(#1790) dualcore


dualcore
őstag

Üdv urak, belépek én is a csoportba. :B

(#1791) #01993216


#01993216
törölt tag

Spigen Rugged Armor tokot rendeltem az angol forgalmazótól, 10 fontért. Hibátlan. Ha valaki ilyet szeretne, bátran ajánlom.

(#1792) ANDROID??? válasza #86973952 (#1789) üzenetére


ANDROID???
addikt

A hogyan töltsük az akkut, nem lényeges írás.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1793) ORCA58 válasza #86973952 (#1789) üzenetére


ORCA58
addikt

A rátöltés a NiCa és. NiMh akkuknál volt nagyon káros. Ezeknél semmi gondot nem okoz. Ha éjszaka rajt marad a töltőn az annyit tesz, hogy 100%-ra feltölt, egy kicsit merül, majd újra feltölt. Nem hiszem, hogy az aksi élettartama az elsődleges a gyártóknál a töltés szabályozás beállításánál, inkább a maximális kapacitást próbálják kihasználni. Így nagy valószínűséggel csak jót teszünk az akkunak, ha kb 20 és 80-90 % között tartjuk. Persze egy-egy típusná csak azonos használat és eltérő töltés mód összehasonlításával lehetni kideríteni melyikkel lesz hosszabb élettartamú az aksi, de kinek van erre ideje és energiája?

(#1794) GhostHunter válasza kovaccs (#1757) üzenetére


GhostHunter
tag

Hello..!

Két napja probalkozom én is mindennel, sajnos 0 eredménnyel ! :W

(#1795) #86973952 válasza ORCA58 (#1793) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pont ez az. Így is unom már, hogy mindent napi szinten kell tölteni. Sokan csinálnak vezetékes telefont a mobilból. Benn ülnek az irodában és szinte állandóan rajta lóg a vezetéken. Ezer helyen látom ezt.

Mellesleg az akku töltöttségi szint és amit kijelez a telefon, az amúgy sem jár kéz a kézben. Én még sosem láttam olyat, hogy az első 50% addig bírja, mint a második 50%. Főleg 10-20 % -nál.

Egyébként néha meg nem is árt neki, ha végigmegy a teljes töltési periódus, hogy a cellák közötti feszültségek kiegyenlítődjenek. Ráadásul Huawei -nél beépített akksira 2 év garanciát ad a gyártó. DE ha az elmúlt 20 évet tekintem át, és a különböző akksikat, nekem még soha nem ment tönkre egy sem.

GhostHunter:
Próbáld ki ezt. Vagy végig kell nézegetni a többi alkalmazást. Több gyártónál szándékosan van kivéve az EU ROM -okból, mert jogilag aggályos a használata.

Többnyire a kínai ROM -ban benne van.

[ Szerkesztve ]

(#1796) gianone válasza #86973952 (#1795) üzenetére


gianone
őstag

Huawei a szervizmenüben 50-90 %-ot ajánl, ha jól emlékszem Ami szuper, de tényleg ki akar ezzel foglalkozni. Amúgy nekem sem halt meg még sosem akksim. Kop-kop. Területi képviselőket ismerek, akiknek sikerül kinyírni céges telót több év alatt.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1797) #86973952 válasza gianone (#1796) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is területi képviselő vagyok, meg 10+ év értékesítés.

(#1798) gianone válasza #86973952 (#1797) üzenetére


gianone
őstag

Csak gondolom, te gyakrabban cseréled a telót, mint a cégük, akikről beszélek. :)

Nokia 1610i Huawei Nova

(#1799) #86973952 válasza gianone (#1798) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyakrabban, de a családban maradnak a jó telefonok. P9 Lite is ilyen.

Cégesnek sok helyen iPhone -t adnak, de én nem vagyok oda érte.

[ Szerkesztve ]

(#1800) batai15


batai15
félisten

Na azt hiszem ez én telefonom megy szervizbe . A kijelzőn meg jelent 2 nagyobb ilyen bevilagitas szeruseg, és az a baj hogy nem csak fekete háttérnel látszik .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.